Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169951) megott válasza juventus19 (#169946) üzenetére


megott
tag

Szinte kivétel nélkül, túl sok 15öst javítottam berepedt, vagy éppen megnyomott kijelző miatt.

@SeniorTilla:ez amolyan apple-ös, "rosszul tartod" duma ;)

@ivana: a gyakornokainknak úgy demózom a t60, t520, t530-at, (az utolsó rollcagesek egyikei) lezárva ráállok a tetejükre (vagyok 120kiló) majd lelépek róla, bekapcsolom és hibátlanul működnek egy repedés nélkül!

[ Szerkesztve ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169952) akaibla


akaibla
újonc

Sziasztok!

Új notebook/ultrabook vásárlása előtt áll a család és szeretném kikérni a véleményeteket, hogy az alábbi paraméterekkel mi lenne megfelelő választás.
Szempontok:
-Ár: max. 300.000 Ft
-14” képernyő
-a lehető legjobb gépelési ”élmény”
- billentyűzet világítás
-hosszú akkumulátor idő
-8 GB memória
-512 GB SSD háttértár
-jó hangminőségű hangszóró

Előre is köszönöm a segítséget!

(#169953) elefontelefo


elefontelefo
tag

Sziasztok!
Videovágáshoz keresek új laptopot, 350 ezer körüli áron.
A fő dilemmám, hogy ehhez feltétlenül jobb-e egy dedikált VGA, vagy fontosabb itt az önállóan erős CPU?
Más szavakkal, melyik a jobb a fenti célra: egy 11. generációs Intel önmagában, vagy egy 10. generációs, de dedikált VGA-val?
A renderelés gyorsabb, ha erősebb a CPU, jól sejtem?
Viszont a videó szerkesztését (pl Adobe Premiere-ben) gördülékenyebbé teszi egy jó VGA, rosszul tévedek?
Szerintetek?
Köszönöm előre! :R

(#169954) #57171968 válasza megott (#169951) üzenetére


#57171968
törölt tag

Az utolsó rollcage-es a P53/P73, sajnos nem lesz több

(#169955) Kátai


Kátai
senior tag

Ezek [link] közül melyiket ajánlanátok (a megadott paraméterek mellett) mindennapos használatra? Főleg netezésre használnám.

(#169956) SeniorTilla válasza megott (#169951) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Te vagy a HEAVY TEST ezek szerint. Minden épeszű ember belátja, hogy ezek olyan extrém terhelések, amiket max. egy ToughBook-nak kell kibírnia, nem a sima gépeknek. A kocsidat is úgy tesztelted, hogy 100-zal nekihajtottál a betonfalnak?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169957) #09179072 válasza akaibla (#169952) üzenetére


#09179072
törölt tag

Szia!

Szerintem egy Acer Swift 3 megfelelő választás lehet. Mint minden laptop esetében, érdemes keresni egy olyan üzletet, ahol ki tudod próbálni. Én azt gondolom, hogy a Swift 3 egy egészen korrekten összerakott gépezet, ebben az árkategóriában a hangszórói sem rosszak, a gépeléssel kapcsolatban viszont már nem tudnék mondani semmit, mert az emberfüggő. Nekem nem volt kényelmes, de ez azért lehetett, mert én a 17,3-as drabális masinákhoz vagyok szokva.

[ Szerkesztve ]

(#169958) megott válasza SeniorTilla (#169956) üzenetére


megott
tag

Minden épeszű ember belátja, hogy a tartósság, szerelhetőség és az anyagminőség ma már teljességgel sokadlagos szempont még a nagynívójú gyártók között is. Ne haragudj, de szerintem az nem elfogadható, ha a zsanér felöli oldalánál fogva a géped, kiveszed a notitáskádból és kijelző+a felső burkolat kifliként hajlik. Az autómat (bár a hasonlatod nagyon nem helytálló, hiszen "almát a körtével") úgy választottam meg, hogy ha bármi történik én nagyobb valószínűséggel egyben szálljak ki (a motorja (609.912) meg elmegy 1millió kilométert bizonyítottan).

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169959) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

150e Ft körüli kerettel (tudom hogy kevés), ha mindenképp új laptop vásárlása a cél. Egy ilyen géppel el lehet lenni: (3150U/8gb/256ssd) [link]
Semmi extra igény nincs. Böngészés, office, youtube, fotókönyv szerkesztés stb... Egy 10+ éves laptopot váltana le.

Ha esetleg tudtok ajánlani valami jobbat várom szeretettel!

köszi!

(#169960) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni:

1. Mostanában szeretnék notebookot venni.
2: 250.000Ft. lenne a keretem rá.
3: Elsősorban videónézés, internetezés, office programok futtatására használnám.
5: Kijelzőméretben mindenképpen 15 coll felett érdekel.
9: Portok szempontjából fontos lenne, hogy legyen rajta legalább USB 3.1 aljzat. Kártyaolvasó nem szempont. WIFI: Nem lenne rossz, ha tudná az AX-et.
Tudom, hogy nem nagy az összeg, de most ennyi lenne a gépre. Jó pár évig szeretném használni, tehát tartósság is szempont lenne.

Segítségeket előre is köszönöm.

(#169961) SeniorTilla válasza megott (#169958) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy normális gép nem hajlik meg, ha kiveszed a táskából a zsanérnál fogva. Egyébként nem életszerű amit írsz, mert a táskába az ALJA felé tesszük bele a gépet, hogy ne az érzékenyebb ELEJE kapj a terhelést, esetleg ütést a táskában. Tehát amikor kiveszed, nem a zsanérnál fogod meg, hanem az ellenkező oldalon, a frontnál.

Ezt minden épeszű ember tudja.

Ha te úgy tesztelsz egy notebookot, hogy 120 kilósan ráállsz és erre büszke is vagy, akkor nem vitatkozok veled, majd a közvélemény eldönti, melyikünk mond hülyeséget.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169962) SeniorTilla válasza Emu (#169959) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kicsit fentebb írtam, hogy ez az AMD proci és 8giga ram, plusz az ssd tűrhetően fog működni a 10 éves géphez képest. A fotószerkesztés már problémásabb lehet, de tuti gyorsabb lesz mint egy 10 éves gépen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169963) megott válasza SeniorTilla (#169961) üzenetére


megott
tag

"Ezt minden épeszű ember tudja."

Mennyi userrel dolgozol?

A többség gondolkozik, de hidd egy részük teljesen letojja, hogy melyik fele hova kerül a táskában (ezek szerint nem dolgozol elég nagy merítéssel).

A fentebb említett módszerem nem teszt volt, hiszen egyik mai gépre sem állok rá, csak azokra a régiekre amik köztudottan sokkal többet bírtak. Nem kiforgatni kell a mondandómat, hanem értelmezni.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169964) Pano válasza megott (#169963) üzenetére


Pano
addikt

Amikor vettem át sokat szervizelésre notikat, sajnos én is tapasztaltam, hogy a legtöbb ember csak "behányja" a táskába, olyan módon ahogy éppen abban a pillanatban kézre áll neki. Az se ritka, hogy közvetlen, ugyan abba a rekeszbe mellé teszik az adaptert is. Sokszor rá a kijelző tetejére. Nem egyszer láttam olyan notebook hátizsákba betett notit, ahol a lecsukott kijelző volt az ember háta felé, sőt a háta és a noti között be volt dobva pluszba az adapter. :F .
Nekünk egyértelmű, magától értetődő miként helyezzük el, szállítsuk a notit, de sajnos az emberek többsége olyan szinten fogyasztási eszközként tekint rá, hogy a vigyázás annyiban kimerül, hogy próbálja nem elejteni.

(#169965) megott válasza Pano (#169964) üzenetére


megott
tag

Tökéletesen összefoglaltad és rávilágítottál a lényegre, köszönöm.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169966) SeniorTilla válasza Pano (#169964) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor viszont nem a gép szar, hanem a júzer. Ne a gépeket szidjuk már azért, mert az 1 bites embereknek annyi eszük sincs, mint egy 3 éves gyereknek. A felhasználók nagy többsége normális, értelmes ember, HálaIstennek az én ügyfélköröm is ilyen. Az veri ki nálam a biztosítékot, amikor valaki a hülyék miatt mindenkit mást is hülyének néz, és szerinte a technika a rossz, és ezt közzé is teszi.

Tehát az, hogy minden 15-ös gép szar, mert meghajlik amikor megfogod, egyszerűen NEM IGAZ. Az egész vita ebből az állításból pattant ki.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169967) Pano válasza SeniorTilla (#169966) üzenetére


Pano
addikt

Nem a gépeket és a technikát szidtam, hanem hogy mekkora felelőtlenséget láttam az embereknél és ebben értettem egyet, hogy sajnos sok ilyen van.

Én meg pl a másik véglet vagyok, hogy már túl óvom a gépet. Az olyat amit abszolút nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#169968) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ezt most le is zárhatjátok. Ez ebben a formában nem való ide. Köszönöm

(#169969) #09179072 válasza Amilo02 (#169960) üzenetére


#09179072
törölt tag

Szia! Két gond van.
- 15.6" feletti kijelzővel ellátott gépet ennyiért nem kapsz.
- Tartósság se szempont ennyiért.
Újonnan én (egyelőre, jelen írásomig) Acer Aspire 5-öt találtam 15.6"-os kijelzővel, AMD Ryzen 5 5500U, 8 GB RAM és egy 256 GB-os SSD társaságában. A memória és háttértárak lényegtelenek, azokat később tudod bővíteni/cserélni.

(#169970) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

Erre valaki?
[link]

(#169971) Ozsi009 válasza Ozsi009 (#169943) üzenetére


Ozsi009
tag

Sziasztok.

Erre valakinek van ötlete?

(#169972) akaibla válasza #09179072 (#169957) üzenetére


akaibla
újonc

Szia!
A Swift 3mat néztem ki én is, a válaszoddal kaptam egy megerősítést. Ami viszont nagyon fontos lenne az a gépelési élmény...

(#169973) Amilo02 válasza #09179072 (#169969) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!
Igen, a RAM és a háttértár méretét direkt nem írtam oda.
Esetleg erről mi a vélemény: Lenovo IdeaPad 3 15ITL6, i5-1135G7- 220.000Ft.

(#169974) Ispy válasza akaibla (#169972) üzenetére


Ispy
veterán

A gépelési élményt nem nagyon kell keresni az új gépeknél, belépő szintnél meg pláne nem, ennek egyik fő oka a vékonyítás mánia. Laptopon gépelési élmény talán 10 éve volt utoljára, azóta csak egyre szarabb. Bár az élmény szó mindenkinél mást jelent, nekem a varmilo bill alatt minden szar már. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169975) SeniorTilla válasza Alyx01 (#169970) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP Pavilion sorozata fém palmresttel rendelkezik. I5-tel még bele is fér az árba, jó gépek, nagyon mennek, nincs velük gond. Pl. ez is lehet alternatíva

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169976) SeniorTilla válasza Ispy (#169974) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Külső billentyű a megoldás, bármilyen notebook billentyűzete kompromisszum lesz. Mindig is az volt :)

Egyébként néhány nap alatt mindent meg lehet szokni, még a szokatlan billentyűkiosztást is. A Lenovo Thinkpad-ek billentyűzete.... hát, nem tudom ki tervezte ezeket, de a felére összenyomott ékezetes billentyűk hagynak némi kívánnivalót...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169977) buek1967 válasza elefontelefo (#169953) üzenetére


buek1967
tag

Nagyon úgy néz ki, hogy videóvágásra ma a Macbookok a legjobb vétel m1-es procival.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#169978) Ispy válasza SeniorTilla (#169976) üzenetére


Ispy
veterán

A 6540 még egész korrekt volt, utána már mind szar, főleg ha valaki sokat használ normális billt, akkor érzi csak igazán, hogy mi a jó. De persze, aki ennek az élménynek a hiányában van, annak a jó mást is jelenthet, szóval ki kell próbálni élőben az sokat segít.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169979) megott válasza SeniorTilla (#169975) üzenetére


megott
tag

Eltekintve a 1,5év után lógó zsanérkotól (4000 gépes felügyeletből kb. 800 szenved ettől) és az LVDS kábel hibáktól (jó ez csak közel 100 darab volt).

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169980) ivana válasza Ispy (#169978) üzenetére


ivana
Ármester

Jöhetnek a kövek, de nekem a modern üzletik keményebb szigetes billentyűzete jobban bejön, mint a régi nyálkásabb érzetűek. A thinkpad szigetes különösen jó. Mondom ezt, miközben az asztalomon egy model M pihen. A klasszik hp nekem kifejezetten kellemetlen, a modern HP tök jó. Az etalon a modern thinkpad, de abból a klasszikus sem rossz.

(#169981) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!

Szeretnék egy laptopot, most kellet visszaküldjem a Dell Inspiron 5202-őt, a wifije katasztrófa volt.

Nincsenek nagy elvárásaim: 11- generációs I5, 512GB SSD, Wifi6.

Ezek a HP Pavilionok egész jónak tűnnek, de nem lehet ezek oprendszer nélkül venni?
Van windowsom, nem szívesen fizetnék ezért pluszban.

(#169982) Ispy válasza ivana (#169980) üzenetére


Ispy
veterán

Követ azért nem kapsz, de akkor te a szerencsések közé tartozol. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169983) Alyx01 válasza SeniorTilla (#169975) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Igen, ez is képben van.
Dell-nél az Inspirion, Latitude, és Vostro szériák között azonos felszereltségnél (ram, proci stb.) csak anyaghasználatban, tartósságban van különbség, vagy van egyéb lényegi eltérés is?

(#169984) #09179072 válasza Amilo02 (#169973) üzenetére


#09179072
törölt tag

A jelenlegi Lenovo-kkal nem vagyok túlzottan tisztában, ezért baromságot sem akarok mondani. Még az ősidőkben, 2013-ban volt egy Lenovo Ideapad Z500-asom, mondjuk ez azóta is szépen ketyeg, bár túl sok mindenre nincs használva, néha családtagok dolgozgatnak rajta. Konfiguráció szinten az általam talált Aspire 5 és a kinézett IdeaPad 3 között olyan nagyon sok különbség nincs, teljesítmény tekintetében mindkettő megfelelő az általad leírt célokra. Ugyanazt javaslom, mint korábban Akaibla kollégának: Ha van rá mód, mindkettőt meg kéne nézni, ki kéne próbálni.

(#169985) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Sziasztok! utoljára szeretnék segítséget kérni :) ez a két gép nagyon hasonlónak tűnik. Látom, hogy a proci a különbség. Melyiket válasszam?
Illetve a 15 s az kisebb a 15.6-nal? új vagyok a laptoposok közt. Eddig asztalim volt.

https://edigital.hu/notebook/hp-15s-eq1043nh-303f3ea-notebook-ezust-p874677

https://edigital.hu/notebook/hp-255g8-27k44ea-156-non-touch-fhd-notebook-ezust-windows10-p848430

[ Szerkesztve ]

(#169986) Dhampir válasza hajniooo (#169985) üzenetére


Dhampir
félisten

A 15s is 15,6" lásd:

HP Laptop 15s-eq1043nh termékspecifikáció

HP Laptop 15s-eq1043nh

Tippem szerint az s a "slim" szó rövidítése, tehát egy vékonyított gépcsodáról van szó, ha nem így van, majd az okosabbak kijavítanak.

HP 255 G8 27K44EA

A 15s-ben frissebb, de nem a legfrissebb kiadású a Ryzen processzor.

Az "í" betű máshová lett helyezve ezeken a laptopokon, emiatt elvettek egy más funkciót szolgáló billentyűgombot.

A Wifi kártya is még a régebbi szabványú ezekben a laptopokban.

Érdemes még YouTube videókat is megnézni és személyesen az üzletekben kiállított ilyen laptopokat, ha vannak.

[ Szerkesztve ]

(#169987) hajniooo válasza Dhampir (#169986) üzenetére


hajniooo
csendes tag

Sajnos élőben nincs módom megnézni. Marad a netes tájékozódás.
Az, hogy régebbi szabványú a wifi kártya, mit számít?
Az í betű elhelyezése nem lenne gond szerintem.
Én előzőleg a Ryzen™ 5 3500U procisat néztem ki. Aztán ma bővebben nekileselkedtem és akkor találtam rá a 4500-asra. Az nem gond, hogy nekem kell feltenni a windowst.
Jobb gép akkor a 4500-as?

[ Szerkesztve ]

(#169988) funkmester


funkmester
aktív tag

hello
Notebook-okat nezegetek 400-650euro kozt...
A mostaniban nem szeretem a gyenge procit, ami a bongeszo lassusagaban koszon vissza, es a nem tul erzekeny touchpadet.
14 colos laptopok erdekelnek.
Mely gyartoknak van tobbnyire igenyes kialakitasuk touchpad fronton? Asus, Acer, Lenovo?
Tesztek alapjan i5 1135g7 lehet nekem megfelelo, melle pedig iris xe grafikus, ami allitolag jobb az elodjenel.
koszi a segitseget

(#169989) SeniorTilla válasza megott (#169979) üzenetére


SeniorTilla
veterán

hmmm, a Pavilion 15-eg és eh még nincs másfél éve a piacon, hogy lehet velük ennyi tapasztalatod? :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169990) SeniorTilla válasza hajniooo (#169985) üzenetére


SeniorTilla
veterán

15,6-os mindkettő. Kb. ugyanaz a minőségük, de a 15s szebb, csinosabb. A 250-esben meg újabb a proci

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169991) megott válasza SeniorTilla (#169989) üzenetére


megott
tag

Ez igaz, viszont tipusról először nem nyilatkoztál.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169992) SeniorTilla válasza megott (#169991) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez a legújabb Pavilion széria, tényleg jó lett. A régiek a nyomába sem érnek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169993) discrate


discrate
aktív tag

Mennyire ajánlott az Asus manapság? Lecserélném a régi notebookok, Fx506hbc-t néztem ki, 330k huf.
Vagy esetleg Hp pavilion gaming.
A ketto közül melyik a 'jobb'?
A HP Ti videokártyaval, de 10. genes cpuval rendelkezik.
Sürgős lenne, köszönöm :R

(#169994) kiserik


kiserik
senior tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Ezt a gépet néztem ki alap netezésre, office használatra: [link] A kérdésem, hogy jó e ez a gép, illetve ez jó vételnek számít?

(#169995) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. asztalin dolgozok renotbeol 8 kerek éve es meg is marad az asztali. ezer ev nyuzok egy 17,3-as i3 +gt940-es asus laptopot. mai bapig hibátlanul működik Viszont az asztali melle kell egy RTX-es laptop mostmár. létezik Bármilyen 17,3-as max 380.000-ig. marka lényegtelen. Mert a asusomra is mondtak ezt meg azt megis ezer eve használom a mai napig. Csak jatek es munka volt rajta. 3ds szóval eddig jól bírja. 😊☺ talani MSI katanat lattam i5 + rtx 3050 ti-al

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#169996) #09179072 válasza discrate (#169993) üzenetére


#09179072
törölt tag

A TUF jobb konfigurációval van megpakolva, CPU és GPU szinten is erősebb kb. 5-10%-al, viszont ettől még a TUF se lesz jó. Mindkét kiszemelt gép sajnos a szemét kategória körül mozog. Az EMAG-ot is kerülném.

[ Szerkesztve ]

(#169997) SeniorTilla válasza kiserik (#169994) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Erre a célra tökéletesen megfelel

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169998) SeniorTilla válasza Whysperer (#169995) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jézusmária...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169999) classic B


classic B
aktív tag

Teljesen bizonytalan vagyok, segítsetek a választásban. :B

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még ebben az évben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 200-250 ezer Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni felhasználás, semmi extra.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14,1-15,6", FHD, matt. IPS előny, vagy jobb minőségű TN is ok.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 120 GB SSD, 8 GB RAM (később bővítési lehetőség)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Intel Core i3 / i5 11th vagy Ryzen 3-5xxx / Ryzen 5-4xxx. Type-C, USB 3.0, 3.1 vagy 3.2 csatlakozó, háttér világításos billentyűzet előny, normális minőségű váz.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, min. 2 év garanciával.

Amiket eddig néztem:
Asus Vivobook S15 S513EA
HP Pavilion 15-EH1008NH
DELL VOSTRO 3500
Acer Aspire 3 - A315
Acer Aspire 5 - A515
Acer Swift 3

2 típusra le kéne szűkíteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#170000) Whysperer válasza SeniorTilla (#169998) üzenetére


Whysperer
addikt

SZENT Péter

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 300-400 ezer Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Asztali gép mellé második pc-nek. Remotely munkára, Játék neha. WoW.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
World of Warcraft 1080p/ 1440p medium
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IP
17,3" ehhez a merethez ragaszkodok,mert a filmeken dolgozok 8 éve es a fő monitorom 32 colos es a paro sculpt munkákhoz a szemem miatt fontos a nagy kijelző,de ennel nincs nagyobb laptopban.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Inkább csak hazon belül. emelwtes hazam van es nem mindig vagyok a megbeszélések miatt a dolgozó szóbamban
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
10 de 11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 550 GB SSD, 8 GB RAM (később bővítési lehetőség)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Igazán mondegy,mert remotebanniranyio róla a ryzen desktopokat. moat egy lassu i3-as laptopom teati ezt
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, min. 2 év garanciával.
Amiket eddig néztem:
Asus Vivobook S15 S513EA
HP Pavilion 15-EH1008NH
DELL VOSTRO 3500
Acer Aspire 3 - A315
Acer Aspire 5 - A515
Acer Swift 3
2 típusra le kéne szűkíteni.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.