Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#168901) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok,

Kicsit fordított kérdés lenne: szerintem pont sikerült eldöntenem mit vennék, ehhez szeretnék pár tippet kérni.
Dell Vostro 5402-ről lenne szó.

[link]
[link]

Az első kérdés, a 2 linkelt gép között ezer forint különbség van, de egyiknek dupla akkora SSD-je van.
Viszont ott a CPU órajele csak 1 GHz, pedig elvileg ugyanaz a CPU van benne. Sehol máshol nem láttam így írva, és az Intel oldalán se látok ebből a CPU-ból 1 GHz-eset. Ez ugye csak elírás akkor?

Teljesen általános használatra lenne, egy Lenovo T430-at váltana, amit 7 éve használok, sosem volt semmi gondja egy ventilátor cserén kívül, és kb ezt szeretném az újtól is. Igazából csak azért cserélem le, mert a Windows 11 már nem fog felmenni rá.

A másik dolog, amit még szeretnék, dokkolón használtam a Lenovot, 2 külső monitorral, billzettel és egérrel, és az új is így kellene, viszont a dokkolók iszonyat drágák.
A billzet+egér valszeg egy USB hub-al megoldódik, és a dokkolóról bekapcsolás helyett is belemegyek hogy akkor felnyitom és ott nyomom meg a gombot, a kérdés az lenne, van valami bevált USB-C port extender, amivel menne a 2 monitor?

Esetleg ebben az árban, van valami, ami jobb választás lenne (így dokkolóval együtt), és valahogy nem vettem észre?
Akár bolti használt is szóba jöhet, de ahogy láttam kb minimálissal lesz olcsóbb, ha a Windows 11 támogatás miatt csak 8. generációnál újabb processzorokra szűrök.

Köszönöm a segítséget.

(#168902) Dhampir válasza Energie X (#168900) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik az a bolt? :F

(#168903) rhunseeker válasza Pyttawrx (#168864) üzenetére


rhunseeker
tag

Laptop procikhoz nem értek túlságosan, de asztali gépek terén az AMD már megverte az Intelt. És nem, nem melegszenek jobban az AMD processzorok, sokszor éppen ellenkezőleg, ez még valahogy mindig mindenkinél beidegződés, hogy ha AMD akkor az biztos melegszik. Hát már nem :))
Igaz még nem túlságosan elterjedtek, de ahogy láttam a zen 3-as laptop ryzenek már verik az Intelt teljesítményben, akár kevesebb tdp mellett is.
Szerintem főleg egy ilyen topikban nem szabad elfogultnak lenni egyik márka felé sem, hanem a legjobb ár/teljesítmény arányút ajánlani, főleg, hogy ha az AMD a laptop processzoroknál is azt a trendet követi mint az asztaliaknál :K (És egyelőre úgy tűnik, hogy igen)

(#168904) Pyttawrx válasza rhunseeker (#168903) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az elfogultságot vitatom, de igen az intel-t jobban ajánlom laptop esetén főleg. És ahogy írtam is kinek mi. Szerintem zártuk ezt már :)

[ Szerkesztve ]

(#168905) rhunseeker válasza Pyttawrx (#168904) üzenetére


rhunseeker
tag

Szerintem ez nem olyan, hogy barack vagy eperlekvár, hogy kinek mi :B
Értem, hogy jelenleg az Intel van ajánlva, mert még nem túl elterjedtek az újabb generációs ryzen laptop procik, és az előző generációknál talán jobb az Intel, de még talán ott is van olyan eset, hogy az AMD jobb.
De ha gyakoribbak lesznek a Ryzen procik és még mindig Intel lesz itt ajánlva, csak mert az Intel, szerintem az lenne a probléma.
Szimplán erre szerettem volna rávilágítani. Nem szabad egy cégnek sem vakul a fanjává válni :))

[ Szerkesztve ]

(#168906) Pyttawrx válasza rhunseeker (#168905) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt ez nem lesz nyugi. Lehet nem láttad, de linkelek ryzent is. 😀

[ Szerkesztve ]

(#168907) SeniorTilla válasza rhunseeker (#168905) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szó sincs elvakultságról, egyszerűen leírtuk a tapasztalatainkat és a véleményünket. Nézd meg a kínálatomat, mennyi ryzenes gépet kínálok én is, viszik is őket gond nélkül. A kérdés az volt, melyiket ajánlanánk inkább a kettő közül, erre válaszoltunk, hogy az intelt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168908) Silverboy válasza Energie X (#168900) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Szép szóval élve a Consumer Inspirion és Dell Gamer Inspirion csodák G3 G5 G7 pl. gépeken felül, a Vostrohoz adnak vagy vehető (ezt én se tudom pontossan, de szerintem Dell Supporton lekérdezhető) azon felül mindenhez járt eddig mind magán mind céges vásárlás esetében. (Igen, Alienware-hez meg főkép, de az más liga)

#168896 gago1975
Én is ezt mondtam, csak konyhanyelven :DD

#168902 Dhampir

Arra én is kiváncsi vagyok, mert szeretném elkerülni 100000000km körzetben.

SylwerStone #168905
Én úgy fogalmaznék, hogy nincs jobb vagy rosszabb már egyértelműen. Én Durontól - Rizsáig AMD-s voltam, Megéltem a Athlon bukást, a FX befürdést, Phenom II-ot szerettem :)) . Kvázi 14-15 éves hátrányt az AMD az elkényelmesedő Intelre ráverte konkrétan, most vannak pariban, hogy mit hoz a jövő? Mart Marty McFly megmondjá. Mint régen "Barton vs Northwood"

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168909) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni a választásban ? Próbáltam vissza olvasgatni és arra jutottam, hogy talán EZ vagy EZ jó lehetne nekem valamelyik ? Vagy másik irányban kell elindulni ?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- 1 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Maximum 230-50 ezer Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Egyszerű otthoni használat, youtube, torrent, böngészés esetlegesen ha úgy alakul akkor távoktatás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem használom játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Minimum 15.6" szeretnék matt és illetve IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Ha lesz is hordozva akkor nem sokat és utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Lényegetelen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- Minimum 500gb SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Minél gyorsabb, gördülékenyebb és ha lehet halk működés
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Elsősorban újat szeretnék de kíváncsi lennék mit érdemes használtan hátha esetleg olcsóbb is.

(#168910) updog válasza updog (#168684) üzenetére


updog
senior tag

Sziasztok! Szeretném ezt upolni :) Köszi.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#168911) Kbali válasza utgyuru (#168901) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a T430-nak semmi baja, van hozzá dokkod, mindened, ne a win11 legyen a választásod alapja. Mert: a win10 2025-ig supportált lesz, a win11 még meg sem jelent, nem tudni a végleges specifikációt, ami kelleni fog hozzá.

(#168912) Silverboy válasza Kbali (#168911) üzenetére


Silverboy
aktív tag

+1 Gyűjtöges egy újabb szériás üzletire, mint, hogy most válts, 2025-ig időd van, illetve a T430 manapság sem lassúscska egy erős SSD-vel :R

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168913) Silverboy válasza updog (#168910) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Hú megpróbálok rá választ adni.

250 nem acélos, ez éppen a beugró beugrója most, de legyünk optimisták.
Acer A515 (R5) - Akciós pont belefél

Intel vonalon:
Lenovo ThinkBook 15 G2 (Ha lehet i7, de i5 is elég)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168914) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

3 munkaállomásra szűkítettem (lásd linkek).
Tudnátok kérlek ti is véleményezni végső döntés előtt?

Thinkpad P15 gen1
Thinkpad P53
ZBook Power G7

Köszönöm.

(#168915) #85925376 válasza zsoltip (#168914) üzenetére


#85925376
törölt tag

A Power G7 kilóg a sorból, az egy kategóriával jejebb van mint a másik kettő. A Fury G6/G7 lenne a kategóriatársuk.
Nehéz kérdés egyébként, ha kell erős gpu akkor a P53, ha nem akkor a P15.

(#168916) Tafaya válasza Silverboy (#168913) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Ezzel mi a gond, ebben a kategóriában van, de még nem láttam, hogy valaki ajánlotta volna

[link]

(#168917) Silverboy válasza Tafaya (#168916) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Tilla jön és leharapja a fejem ;] .

Pavilion nálam olyan mint a MÁV, van jó is benne például IC kocsi, de van köztük olyan is mint a "hugyos" BVH kocsi, nagyon hullámzó. ui.: Ez minden Consumer szériára Inspiriontol a Ideapadig is igaz.

Se review, se belsőről videó/kép, és kézbe se fogott/szedett szét még itt senki.

Acernek se acélos ám a belső felépítése mert egy vödör homok többet ér nála, de viszont Aspire 5 stabilan hozza amit ebbe a kategóriába elvárunk (Acernek viszont sok és jó garanciája van hazánkba)

ThinkBook újdonság a piacon, hatalmas venti van benne, és eléggé jó az elrendezése belülről, mellete viszonylag anyaghasználatból sem rossz (kategórián belül).

Mivel menne rajta lightgaming, meg napi használós lenne. Hiába szebb mint a "klasszikus" acer, vagy a EdgetoEdge Lenovo, én olyat példul nem ajánlok amit én is óckodva vennék meg.

Ilyen felhasználásra egy 256SSD, korájihét G7 chip intel XE-vel, 8-16GB rammal, simán kell, hogy fusson minden "pöcröfjönmegyteszidolgát" sőt erősebb is mint az RX640 támogatott rizsa, amellett, hogy kevesebb hőt is termel = hoszabb élettartam.

Szóval' ha engem kérdezzel ThinkBook, és a Rizsa megy a levesbe (ui.: AMD-s vagyok, még is Intelt ajánlok :DD )

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168918) SeniorTilla válasza Silverboy (#168917) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Á, dehogy :). A MÁV hasonlatot nem nagyon értem, már vagy 20 éve nem ültem vonaton, remélem ez így marad a továbbiakban is.

A Pavilion 15-eh a Pavilion 15-eg sorozat AMD-s verziója, amúgy a két gép ugyanaz. A 15-eg nagyon népszerű, 10-ből 8-at szinte azonnal elvisznek. Az eh-k ugyanezt a minőséget képviselik. Egész jó az összeszerelés minősége, vannak extrák, stb.

Ha kíváncsiak vagytok rá, holnap kibontok egy eh-t és levideózom nektek, de szétszedni nem fogom :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168919) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Szeretném hozzáfűzni, hogy egy régi vevőm most rendelt meg egy Gaming 15-öst. A régi HP dv6-6c80el-t 2012.10.24-én vette tőlem, és még működik. Hűtőventit cserélt benne egyszer, plusz egy SSD upgrade volt. A dv6-osok ugye konzumer gépek voltak műanyag házzal. Szóval RENEW-ként vette, és megy 9 éve. Hmmm....

Ez egy példa, de az évek alatt sok ilyen visszajelzésem volt. Ezért szoktam írni azt, hogy nem kell lenézni a konzumer gépeket. Ez csak tapasztalat, nyilván vannak ellenpéldák, ahogy az üzleti modellekre is.

Nem akarok kommentcunamit elindítani, csak ma jól esett ez a vásárlói visszajelzés :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168920) gago1975 válasza SeniorTilla (#168919) üzenetére


gago1975
őstag

Jó, de te is tudod, hogy "régebben" ezeket a gépeket jobban, hosszabb távra csinálták, nem volt ez a "fogyasztói társadalom" elburjánzva.
Ezek a 2011-12-es gépek örök élet+1 nap használatra voltak tervezve ezt te is tudod.

Nekem is a 2011-es Dell Inspiron n5110-128208 i5-2410M GT525 még mai napig megy, egyszer volt még 2013 környékén garanciában billentyűzet és HDD cserélve, azóta kapott egy HDD bay-t a DVD helyére.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#168921) Pyttawrx válasza gago1975 (#168920) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem Asus f5sr-em van még ami hibátlanul megy. 1. notim volt. :) Még az lcd takaró fólia rajta van. Nah a burkolat már picit viseltesebb. :)

(#168922) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Ti melyiket vennétek ezek közül:
Lenovo Yoga Slim 9i
ASUS Zenbook S UX393
Lenovo Yoga 9i

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#168923) SeniorTilla válasza gago1975 (#168920) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkoriban is ugyanez volt róluk a vélemény, mint most (itt a topicban). Csak üzletit vegyetek, konzumert ne, mert hulladék és 1 év múlva szétesik! - Felkiáltással. Csak ezért írtam le :D

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168924) Brandynew válasza SeniorTilla (#168923) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez az üzleti vs konzumer olyan, mintha a csirkemellet hasonlítaná az ember az almával. Teljesen másra van egy üzleti kategóriás gép, mint egy otthoni felhasználásra szánt eszköz. És jelzem, hogy az üzleti gép kevesebb ideig használható a konzumernél, mert hasonló áron a konzumerben erősebb lesz a hardver, így tovább használható marad. Nyilván ott és akkor jobb az üzleti összeszerelési minőségben, anyaghasználatban stb., de pont az említett teljesítmény miatt nem az üzleti lesz "örök élet+1 nap"-ig használható. Ha szétnézel a 8-10 éves használt laptopok piacán, üzletiből csak használhatatlan, dög lassú gépeket kapsz, egykori csúcs konzumerből sokkal jobbakat is ki tudsz fogni.

[ Szerkesztve ]

(#168925) Pyttawrx válasza Brandynew (#168924) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
És jelzem, hogy az üzleti gép kevesebb ideig használható a konzumernél, mert hasonló áron a konzumerben erősebb lesz a hardver, így tovább használható marad.
Ezt honnan is vetted? :)
Meg ezek szerint akkor te is csak összehasonlítod őket :D

(#168926) Brandynew válasza Pyttawrx (#168925) üzenetére


Brandynew
őstag

Miért, szerinted nem így van? Adott pl. egy 2010-es HP EliteBook 8440p, Core i5-520M CPU-val, integrált VGA-val, a használt piacon 100 ezer Ft körül fut. Ugyanennyiért kapsz 10 éves konzumer gépeket is H-s i5/i7 CPU-val és dedikált VGA-val, dupla annyi RAM-mal.

Az előbbin a böngésző megnyitása is lassú lesz, az utóbbit még 10 év távlatában is viszonylag jó sebességgel fogod tudni használni.

[ Szerkesztve ]

(#168927) Silverboy válasza Brandynew (#168924) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Hardware erősebb, hááát jah papíron, mikor letrottyol, megfő, szétesik a zsanér, darabjaira törik a biliműanyag. Nem a hardware-t fizeted meg, hanem a konstrukciót.

Üzletit nem a hardware miatt veszünk, hanem a beton stabil működés és support miatt. Meg másra is van kitalálva. Még egy Consum. -t 2-3 évre terveznek addig egy üzletit 5-6 évre. 2-3 genes intel üzletik is vígan futkosnak hiba nélkül, napi használósnak pedig közel 10+ évessek, nah ezt fizeted meg. Aki csak a hardware-t nézi ne kezdjen laptopozásba, mennyen PC-re... Most tekintsünk el DTR gépektől, Laptopba mindent egybe kapsz. PC-be ha valami gajra megy ott kicseréled azt újabb 3-4 év nyugi. Laptopba, ha valami tönkremegy, jó eséllyel kukázhatod is. Van szaki aki megtudja csinálni, de az is ideig órákig fog működni. Mutass olyan consum.-ert ami 10+ éves és még nincs a szeméttelepen/hulladékudvarba, egy marék típus ami időtállónak bizonyult akad, de 95% már kukába végezte, Még az üzletik bő 60-70% a mai napig is fut. LED körtét a sima körtéhez effektus. És a stabilitás miatt vannak HW -ben mindig egy pöppet lemaradva. Lásd a Lenovo új P 2gen workstationjét, vagy a HP Fury szériát. :R

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168928) Brandynew válasza Silverboy (#168927) üzenetére


Brandynew
őstag

Sokat érsz a stabilitással, ha eleve gyenge hardverrel veszel meg egy üzleti gépet.

(#168929) Ispy válasza Brandynew (#168926) üzenetére


Ispy
veterán

Ha már kiemelted az elitebookot, akkor célszerű lenne elmondani, hogy melyik az a használt 10 éves konzumer gép, amiben H-s proci van és lehet is kapni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#168930) Silverboy válasza Brandynew (#168928) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Szinebencsben húúú 150 ponttal gyengébb az aktuális current mainstraim vonalnál. :N
Még a legrosszabb esetbe is max 1 gen tolás van, ha van. Azt a kőkemény 9% [link] nem éri meg feladni a stabilitásért (példa).

Azért egy Thinpad T14 egy AMD Ryzen 7 PRO 5850U -val vagy Intel Core i7-1165G7 nekem azt nem mond, hogy lassú (current gen). Mert szívinfarktust kapok ;], mert ez még 5 év múlva is elégséges lesz. 8/16 maggal... Ahogy ma is elég 4/8 bőven mindenre, de szerintem a 4/4 is. Arról nem is beszélve, hogy az üzleti gépek felszereltsége és bővíthetősége, jobb és nem is kicsit. (Tekintsünk el a most divatba jövő, 1 memoriát ráhegesztek az alaplapra dologtól)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168931) Di Natale válasza Di Natale (#168887) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Maminak mit tudtok ajánlani? :R

(#168932) AshaNoR


AshaNoR
tag

[link] asus vivobook megér 200.000ftot emag ujracsomagoltan a linkelt configgal?

Netezésre,néha egy kis játék.
Az Intel uhd 620 az harmat gyenge játékra nem?

Köszi :)

(#168933) Silverboy válasza Di Natale (#168931) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Huawei Matebook D15

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168934) Silverboy válasza AshaNoR (#168932) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Játék függő, általánosságba XE alatt felejtős még a Lightgaming is.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168935) Scaletta válasza Silverboy (#168930) üzenetére


Scaletta
tag

Mi lett amúgy az ide betévedő emberekkel mostanában? :Y

(#168936) Silverboy válasza Scaletta (#168935) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Ha nekem szegezted a kérdést, akkor köszönöm szépen taknyosan, melózom :DDD , ilyenkor harapok picit.
Ha nyem akkor:
Dunno, ugyan azt tapasztalom mint az utakon. Agresszívek, hajtogatják a saját igazukat, és képtelen megérteni a dolgok mikéntjét. Tök8, hogy a forgalom etiket vagy a KRESZ mit mond, addig még nem jön egy 40t 16 kerekű, csak még ott életekkel játszunk itt csak nézetkülönbségek vannak. (akinek nem inge nem veszi fel, amúgy is kihíztam... :)) )

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168937) Ispy válasza Scaletta (#168935) üzenetére


Ispy
veterán

Kicsit úgy érzem elveszett ez a topik, mint az egész laptop téma is manapság, én is csak okoskodok itt, igazi, szervizes, tapasztalt userek már nincsenek itt, mint régen, aki ezen gépek többségét látták belülről is élesben, nem csak tesztpadon, így meg mindenki jön megmondani a tutit. Az árak meg az egekben, a minőség meg a béka segge alatt. Pedig már 5 éve is az volt a mantra, hogy egy latitude sehol sincs a régihez képest. Szóval szar a helyzet, így inkább ezek a kis viták mennek inkább. Egyébként meg mindenki ingerült, nem csak itt.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#168938) Silverboy válasza Ispy (#168937) üzenetére


Silverboy
aktív tag

:R :R :R én se mondhattam szebben.

Emlékszem még hogy az elitebook-okat darabjaira szedtem szét... vagy precisionoket... FAQ-ot sem lehet írni, mi a jó és mi a rassz ráadásul, egyik évben világverő a gép, a következő széria meg már súrolja az ipari hulladék szintet. Lehet az Alienware, Legion, Precision, Elitebook :(. Árak az egekben, konstrukciók többsége marék csavart nem ér. Nevek vannak, meg 1-1 jó széria. Hiába segítenél kedves vidéki kollégának, hogy 150-ért mit kaphat, féltve linkeled be azt a silány minőségű XYZ márkájú vackot és reménykedsz, hogy nem szériahibás, hűtése éppen elég kijelző pocsék, használt nem kell, ezt kapod kell - nem kell, nincs más. Sokszor azért is megy a vita köztünk, mert mást tartunk fontosnak, én a stabilitás híve vagyok, nem szeretek kidobni semmit sem. Más inkább 2+ évre tervezz, de XYZ legyen jó benne. Manapság egy jó igásló 300+ és ott is megfontolva. Erre jött a covid meg a zárjonbeagyár, és mindenkinek azonnal laptop/gép kellet, és a gyárak is elkezdték ontani a ránc felvarrott szemetet, mert igény van/volt rá. A svindler használatosok olyanokat kaszáltak a használt szeméttel, hogy egész évben borabora-n kokóztak a lányok fenekéről. Magam is belefutottam 1-1 lukba, pedig van tapasztalatom. Erre bejön valaki aki képről látott csak LCD szallag kábelt, vagy törött zsanért esetleg biliműanyagot és elkezdi ontani az észt, hogy az nem jó mert zékábégamma, ez a tuti 16 mag 32 thread igazi erőmű (azt, hogy kiolvad a házból mert nincs rajta mondjuk hűtés) vagy a zsanérja új állapotba is úgy lifeg mint a győzelmi zászló, az a kutyát nem érdekli.

Gago, Tilla, Pyttawrx azért ért hozzá, én általában ReadOnlyba használom csak a PH!-t, kivéve mikor ráérek és tudok segíteni, de ugyan ez ment minap a Gamer totyikba is ott nem szóltam hozzá aktívan. Most kifejtettem.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#168939) Pyttawrx válasza Brandynew (#168926) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem így van. De nem szeretnék vitázni. A consumerek többsége hamarabb tönkre megy. Szívesebben veszem sz elitebookot. A consumereknek a váza fog tönkremenni hamarabb pl. Szerviztapasztalat.

(#168940) Brandynew válasza Pyttawrx (#168939) üzenetére


Brandynew
őstag

Vedd azt nyugodtan, én ezt így általánosságban nem merném kijelenteni, más a tapasztalatom. Üzleti gép zsanérja, hűtése ugyanúgy ment már nálam tönkre, mint konzumeré. Számomra nem éri meg a felárat, nem a gépházat használom, hanem a benne lévő hardvereket.

[ Szerkesztve ]

(#168941) Ispy válasza Brandynew (#168940) üzenetére


Ispy
veterán

1. az üzleti minősége is folyamatosan romlik, nem most kezdődött a dolog
2. nálam meg soha nem tört el üzletiben semmi, van ami 8 éve húzza, akkor most mondjam azt, hogy látod, ez a tuti? Nyilván nem. Nagy számok számítanak.
3. nem a gépházat használod? hanem mit? abban van a gép, egybe van építve, hw, ház, hűtés, gari, mindegyik fontos egy laptopnál
4. ha az üzletiben valami eltörik veszel hozzá alkatrész 4-5 éves gépekhez jó eséllyel, konzumerhez meg sokszor már akkor sincs, amikor megjelent
5. nekem a mai napig jön a 2013-as laptopra bios frissítés, szóval nincs elengedve a kezed 2 év után
6. nem az üzleti a király megoldás mindenkinek, csak épp 300k alatt a legtöbb gép szemét vagy ezért vagy azért. Meg lehet venni, lehet szerencséd is lesz vele, de ajánlani egy másik történet, én olyat nem ajánlanék senkinek, amiért én se adnék pénzt. Szóval aki szerint 200k alatt is van élet, az hajrá, döntsön felnött ember módjára és válasszon magának

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#168942) Scaletta válasza Ispy (#168941) üzenetére


Scaletta
tag

+1 :R

(#168943) Pyttawrx válasza Brandynew (#168940) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ispy szépen leírta, így nem ismétlem meg.

(#168944) Pyttawrx válasza Ispy (#168941) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

+2 :D magam sem írtam voln aszebben :D :R

(#168945) Scaletta válasza Silverboy (#168936) üzenetére


Scaletta
tag

Jobbulást, amúgy nem neked szólt, hanem az elmúlt 1-2 hétben betévedt merénylőkről érdeklődtem, hogy mi lett az emberekkel?

(#168946) smkb válasza Silverboy (#168927) üzenetére


smkb
őstag

Én tudok neked ilyen consumer gépet mutatni! Van nekem egy Acer Aspire 5738zg-m karcementes, minden pöpec gyári, dedikált vgaval... volt is vagy 50 szer bekapcsolva talán összesen :)

(#168947) SeniorTilla válasza AshaNoR (#168932) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Játékra abszolúte alkalmatlan, netezésre oké, de 300-ért???

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168948) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#168939) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1, így igaz. Én - mint ősrégi konzumer védő - is egyetértek ezzel.

Nem megcáfolni akarom magam, csak ha általánosítunk, akkor az üzleti gépek kialakítása erősebb és tartósabb mint a konzumereké. Persze vannak kivételek bőven.

Még megvan a régi HP Dragonom, a HDX20-as, ami kőkemény konzumer vonal volt, mondjuk abból a teteje. Most is olyan a képe, ami simán megállja a helyét a modern világban is. A konstrukcióról ne is beszéljünk, ilyenek sajnos már régen nincsenek. Most - ha kicsit elvonatkoztatunk - AIO-nak hívják ezeket, de azt nem lehet elvinni magaddal, nincs akksija, amúgy tök jó lenne.

Figyelembe kell venni a staisztikáknál azt is, hogy az üzleti gépeket főleg flották veszik, a konzumereket egyéni vásárlók. Amikor használtként eladásra kerülnek, egészen más csatornán keresztül történik az értékesítés, ezért (is) lehet más a megítélésük nekünk, akik pl. 5-6 évesen látjuk ezeket. Akik újként üzemeltetik őket a cégeknél, azok is panaszkodnak ám rendesen a vacsiúj méregdrága üzleti modellekre, típushibák, szervizproblémák, supportgondok, stb, tudják itt ezt páran nálam jobban :)

Szóval sztem nem lehet azt kijelenteni, hogy a konzumer vagy az üzleti jobb használtban. Attól függ, melyik két modellt hasonlítjuk össze. A ház és burkolat minőségében általában az üzleti a jobb, de nem mindegy melyik. Én egy Probookért soha-soha nem adnám az Omenemet, mert az Omen 2x annyi anyagból van pl. De egy HP 15s újként szóba sem jöhetne egy használt Elitebook mellett, mert itt a kocka fordul, és az új konzumer alsó szegmense nem ér fel a használt üzleti felső szegmenséhez, közel sem.

Üzletiből sokkal több darab van a használtpiacon, vagy a tartósság miatt, vagy a fent említett értékesítési modell miatt, vagy mindkettő.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168949) SeniorTilla válasza Scaletta (#168945) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem az egyikről kiderült ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168950) AshaNoR válasza SeniorTilla (#168947) üzenetére


AshaNoR
tag

200 volt újracsomagoltan amíg el nem fogyott, nem 300

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.