Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169051) SeniorTilla válasza Hínár929 (#169049) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha ennyire nem ment, a Fogyasztóvédelemhez kellett volna fordulnod. Nekem volt egy medencével olyan esetem, hogy egy 10 perces telefon a Fogyasztóvédelmi Előadóval és egy email elintézte a másfél éve húzódó ügyet, amiben előtte a szerviz semmit nem tett.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169052) easy...rider


easy...rider
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
lehetőleg még ma, Debrecenben. de ha van valami jó online ajánlat, szerintem beleférhet az is hogy hét elején kapja meg.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
lehetőleg 200eFt alatt. max 220-ig,
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
tanulás, néhány tanulással kapcsolatos alkalmazás (nem CPU igényes), netezés, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
n/a
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
lehetőleg 15~15,6", de még 14" is beleférhet. Elvileg sok a digitális tananyag, ezért jó lenne ha nem terhelné a szemet (villódzás), jó betekintési szögei lennének.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva, heti 2 vonat utazás, 2x3 óra. De nem kell hogy ultra könnyű legyen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
n/a
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
~250GB SSD elég lenne, RAM szerintem 4GB is jó, de ha lehet 8GB az jobb. vagy max a 4-et cserélem 8ra, vagy bővítem ha netán 2 slot lenne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
igen

kis keresgélés után ezt találtam. erről vélemény? kijelzőröl csak annyit taáltam hogy IPS, de hogy PWM, milyen frekvencián, nem PWM, azt sajnos nem.
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_asus-x515ja-bq1427-szürke-laptop-15-6-fhd-core-i3-8gb-256-gb-ssd-noos-1364798.html?rbtc=aru%7cpf%7c1364798%7c%7cp%7c%7c

[ Szerkesztve ]

(#169053) Kbali válasza easy...rider (#169052) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sok választásod nem lesz: bemész Debrecenben a MM-ba, Euronicsba, megfogdosod a kiállított darabokat és érzésre nem egy tejfölöspohár szintű a kasztni, van benne legalább egy 10. generációs i3 és 8 giga ram, SSD -azt vedd meg. X-es Asus általában nem üti meg ezt a mércét.

(#169054) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Milyen hasonló árú és tudású Zenbook alternatíváról tudtok, ha tudtok?
[link]
Ez pl tökéletes lenne az igényeimnek, azonban kis utánjárás után (elég volt a véleményekig legörgetni :D) kiderült, hogy ez egy szériahibás darab.

(#169055) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !
Asztali pc-t váltanám le hordozhatóra.
Ami érdekelne, hogy melyik modellek lennének azonos erősségüek (gyakorlatba nem papíron) a mostani pc vel ? (esetleg proci téren erősebb)
A pc:
I5 6600k
Gainward GTX 1080
ram: 16GB (KHX2666C13D4)
samsung evo 500 ssd
144hz monitorral

a 144hz nagyon nagy előny lenne, de nem feltétel, ssd meg szerintem már alap ilyen téren...

Árat nem írok mert pont az érdekelne mennyiből jönne ki ha leváltom, szóval értelemszerűen e legjobb vétel érdekelne.

Köszi ! :R

(#169056) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Azt teljesen látatlanban meg lehet mondani, hogy az Acer Aspire A515-54G-573C laptopba milyen wlan adapter kell és hol vehetnék?

(#169057) Canonfan


Canonfan
senior tag

#168986 Ispy, #168987 DaveE12:
Köszi szépen, igazatok van sajna most nagyon elszálltak a laptop és a pc árak ahogy látom.
Jelenleg amúgy hajlok afelé is, hogy használt pc-k között is nézelődők ott inkább hajlanék használtra mint notiból, mert pc-nél ha van is pár karc a házon úgyse látom az asztal alatt, laptopnál ez szerintem zavarna.
Bár nem is szeretnék lemondani róla, most az a terv hogy kb a keret feléből 3/4éből nézek majd felújított pc-t a maradékhoz meg később hozzáadva vennék később egy alapabb 13-as notit, ha már van egy erősebb gépem akkor egy alapabb noti is elég lenne nekem/ki tudná szolgálni ami útközben kell.

(#169058) Kbali válasza ssgk (#169055) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia, inkább ide, de legyen vastag pénztárcád.

(#169059) Dhampir válasza ssgk (#169055) üzenetére


Dhampir
félisten

(#169060) petymek válasza Brandynew (#169037) üzenetére


petymek
senior tag

Butaságokat írtál.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#169061) petymek válasza ballazol (#169048) üzenetére


petymek
senior tag

Az a 730ezres cucc amit el akarsz adni? Nem csodálom, hogy ennyiért nem írnak rád, még akár azzal együtt sem, hogy jó áron adod.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#169062) Ispy válasza Brandynew (#169037) üzenetére


Ispy
veterán

Aki mondjuk rájön, hogy laptopból csak a szarra van pénze és pár év szívás után inkább vesz valami értelemes gépet. Nekem mondjuk a 7490 pont nem a fapad kategória, de asztalin dolgozni ég és föld. Laptop annak kell, aki otthon is dolgozik a gépen és hurcolni kell, de ott sem azért jó, mert tényleg jó, hanem mert muszáj.

De legjobb valami bivaly aszatali, meg valami fanszi üzleti laptop és akkor win-win van. Én is a honom alá kapom a lapost, ha céghez kell kimenni, itthon meg megy a polcra.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169063) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Általános felhasználás mellett, szerintetek melyik a jobb laptopnál? IPS vagy TN panel (?), ha szoktam használni az éjszakai fényt/f.lux-ot? Hogy kíméljem a szemem. TN-nél úgy rémlik, nem sok árnyalatot tud megjeleníteni. :U

Life is better with a Titan

(#169064) ballazol válasza petymek (#169061) üzenetére


ballazol
senior tag

csak a non-LHR-es vga (tavaly decemberi számlával) 400 fölött van :)
te mennyiért hirdetnéd? viccen kívül :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#169065) Kbali válasza Eversmann (#169063) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindenképpen IPS, mert abból még kb. a leggyengébb is jobban néz ki.

(#169066) petymek válasza ballazol (#169064) üzenetére


petymek
senior tag

Egyenként próbálnám eladni. Ekkorra összeget egyben kevesen adnak ki egy PC-re.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#169067) Eversmann válasza Kbali (#169065) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Köszi

Ezt néztem, elvileg ez IPS-es. Link
Nincs kiírva, de ezek már TPM2.0-val jönnek, nem? Legalábbis Dell honlapja szerint igen.

Life is better with a Titan

(#169068) ballazol válasza petymek (#169066) üzenetére


ballazol
senior tag

odaírtam, hogy alkuképes :)
lealkudhatnak pártízezret, és eladhatnák ők részegységenként
de a többség nem emeli fel a seggét szaros 50-60-80E Ft-ért ma már... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#169069) petymek válasza ballazol (#169068) üzenetére


petymek
senior tag

Legyen szerencséd hozzá. Miért adod el, ha nemrég vetted?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#169070) Kbali válasza Eversmann (#169067) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem lehet rossz. Viszont per ma biztos nem az lenne a választási szempontom, hogy 2025 után vajh' megy-e majd rajta a win11

(#169071) MuMa012 válasza SeniorTilla (#168971) üzenetére


MuMa012
tag

Pénteken kipróbáltuk és a páromnak megfelelt, mindent amit az előző géppel nem tudott megcsinálni kipróbált, s pöccre végrehajtotta. 250 ezerért tudtuk elhozni, az SSD-je 100%-os állapotú, az aksija is kibírta a tavalyi tesztekben írt értékeket. Úgy éreztük, hogy bár valóban egy üzleti vagy workstation gép lenne a megfelelő jelenleg, a grafikai dolgokban fejlődéséhez esetleg jól jöhet, ha marad még kraft a gépben. Köszönjük a segítséget! :)

(#169072) Dhampir válasza Eversmann (#169067) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, TPM 2.0, a manual PDF megerősíti, de lásd alul:

Dell Vostro 3500 Telepítési útmutató és műszaki adatok manual PDF (a 21. oldalon olvasható)

Új Vostro 15 3500 laptop (itt írja "A termék főbb jellemzői" alatt:

Komoly védelem

TPM 2.0: A Trusted Platform Module 2.0 egy kereskedelmi szintű, a számítógép alaplapjára szerelt biztonsági chip, amelynek feladata a jelszavak és a titkosítási kulcsok létrehozása és tárolása. A technológia a rendszerindítás előtt ellenőrzi, hogy a számítógéphez nem fértek-e hozzá jogosulatlan személyek, és védelmet nyújt adatainak a külső szoftveres támadásokkal szemben. (4-es számmal jelölve: Fontos részletek: Nem áll rendelkezésre minden konfigurációnál.)

Számomra úgy tűnik, hogy erre érdemes rákérdezni megvásárlás előtt.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#169063) Eversmann

A szemkímélésnél érzékeny szem esetében a kijelző képernyőfrissítési technológiája is fontos.

PWM Ranking - The Best Displays for the Eyes

Top Laptop PWM Ranking (Rated by negative impact on eyesight)

[ Szerkesztve ]

(#169073) ballazol válasza petymek (#169069) üzenetére


ballazol
senior tag

költözöm, és kell a pénz...
de most lehet, mégis az lesz, hogy eladom a vga-t, és cserélek egy gyengébbre :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#169074) MaxxDamage válasza Dhampir (#169072) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Enyém tudja a TPM 2.0-t (bár nem tudom mi haszna) :D
/talán ez a "chip" tárolja a Win Serial-Key-t is? :DDD /

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#169075) freeapro válasza MaxxDamage (#169074) üzenetére


freeapro
senior tag

Sziasztok! Mi a legolcsóbb, de még vállalható laptop amiben fullhd-nél jobb monitor van?

(#169076) bence00333


bence00333
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200k (max)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, tanulás, Office programok, főként excel.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" vagy 15,6" IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, súly nem probléma
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Minimum 256GB SSD és 8 GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.
Jelenleg ezt néztem: [link] javaslatokat várok.

(#169078) MaxxDamage válasza Dhampir (#169077) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Eddig nem olvastam róla semmit :)
Most többet tudok így, köszi! ;) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#169079) Dhampir válasza MaxxDamage (#169078) üzenetére


Dhampir
félisten

Örülök, hogy morzsácskákkal segíthettem. :) :R

(#169080) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok! Kollégámnak keresünk éppen.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 410-420 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, képszerkesztés, internet, renderelés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15 vagy 17,3" minnél jobb kijelzővel, ami képszerkesztésre alkalmas
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Keveset, nagyon ritkán használva útközben
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? ssd, 16gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI, leginkább ASUS gaming széria.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#169081) Eversmann válasza Dhampir (#169072) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Köszi szépen :R

Mondjuk a 120hz-esek már inkább gamer kategóriába esnek, a vga-t meg nem használnám ki :(

Life is better with a Titan

(#169082) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Sziasztok,

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy két nap/hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200-250 -+5k
(3) Felhasználás? irodai programok, tanulás, YT, film, ezer egy éves játékok 1%ban
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13-15 közötti nagyobb semmiképp sem, kijelző inkább IPS, de igazából mindegy, tanulásra kell főleg.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Keveset/ritkán
(7) Operációs rendszer? Win10-11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD / min 8gb ha belefér a 16gb szuper
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI és legalább 2 usb
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gép

Feleségemnek keresek egy laptopot tanulási célre. Semmi extra igény nincs a fenti listát igyekeztem egyértelműen kitölteni. Ami fontos lenne, hogy legalább ~4-5 évig kikéne birnia a gépnek.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#169083) Ispy válasza IreN!CuS (#169082) üzenetére


Ispy
veterán

4-5 év, hmmm ez ilyen kitudja kategória, még egy pc-nél is necces lehet 5 év, laptopnál meg senki nem mondja meg mennyit fog bírni. Az biztos, hogy nem 250k az az összeg, ahol erre jó esélyed van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169084) IreN!CuS válasza Ispy (#169083) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Másképp írom akkor - kimélő használat mellett ne essen darabokra mondjuk 4 év alatt.

Fán fekt elmúlt 4 évben asszem semmilyen IT eszközöm nem döglött meg - de majd ezen mondat leírása után jön a vihar ;]

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#169085) Dhampir válasza IreN!CuS (#169084) üzenetére


Dhampir
félisten

Erre az lehet egy jó megoldás, ha olyan laptopot vásárolsz, ahol kibővítheted a garanciát.

(#169086) Ispy válasza IreN!CuS (#169084) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt nehéz megmondani előre: a fél millás gép is széteshet, meg a 200k is. Persze minél több a pénz, annál nagyobb az esélye, hogy nem így lesz.

Inkább abból érdemes kiindulni, hogy ameddig a gari él, addig a laptop is fog. Már ha a márka szerviz háttere rendben van.

De mindent lehet hallani, a dell szar, a hp szar, a lenovo jó stb. Mivel a nagy számok beszélnek, azt meg kevesen ismerik, így csak okoskodni lehet. Én dell párti vagyok, mások inkább hp, megint mások meg más.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169087) rRiddick


rRiddick
újonc

Sziasztok! Laptopot szeretnék vásárolni saját használatra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

180-220 ezer forint

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Filmnézés, netezés, játék hobbi szinten

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Régebbi játékok és League of Legends (LoL)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Lehetőleg IPS, és 15"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Ritkán hordoznám

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows 10, később talán Windows 11

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

8GB memória minimum, ha 16GB belefér az szuper(van e értelme szerintetek bővíteni 16GB-re?)
SSD kell bele, 256GB elég

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI csatlakozó és LAN csatlakozó legyen rajta, illetve 2 USB minimum

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Leginkább új, de nyitott vagyok a használtra is ha úgy adódik

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#169088) opr


opr
veterán

Sracok, az most komoly, hogy a Lenovo Thinkpad P es T szerias notijaiban is ujabban csak az egyik memoriamodul babralhato, a masik forrasztott? Azert kerdezem, hogy komoly-e, mert viccnek kicsit durva. Eppen havernak nezek uj lapost, kb semmi nem szamit, csak a megbizhatosag/strapabirosag, mert mocsok sokat ciheli magaval, de ezen most kiakadtam.

Vagy En vagyok ennyire gyosz es ott van az, csak nem latom jol a kepeken/videokon?

ui.: Aznap, hogy a frame.work elkezdi europaban is arulni a laptopjat, szerintem pezsgot bontok.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#169089) Dhampir válasza opr (#169088) üzenetére


Dhampir
félisten

Áh, meg előfordul, hogy már a WLAN kártya is oda van forrasztva. :(

(#169090) DonMaster


DonMaster
addikt

Sziasztok
laptop öt keresek 500e ig 17” méretben autocad használata a legdurvább amire lesz használva ha lehet 16gb memória és csak új lehet kérlek segítsetek találnom laptopot erre a célra .
Előre is köszönöm

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#169091) SeniorTilla válasza DonMaster (#169090) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Aztaq... rég nem láttam ilyen szép HSZ-t :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169092) DonMaster válasza SeniorTilla (#169091) üzenetére


DonMaster
addikt

Igazad van de azt még mobilról írtam .
1) a héten
(2) 500 e
(3) autocad
(5) 17"
(6) kevésbé lesz hordozva,
(7) win de az már meg van.
(8) nvme ssd és legalább 16GB RAM
(10) Csak új gép

rendezve gépen a kérdésekre válaszolva is .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#169093) karolavagyok


karolavagyok
újonc

Sziasztok!
Csak laptop használók vagyunk, nem értünk hozzá (egyelőre), így jól jönne pár vélemény

(1) vásárlás --- ősszel
(2) összeg --- 180-280E
(3) felhasználás --- Alap programok főleg (word, excel), programozás gimnáziumi és egyetemi szinten(BME), filmezés, internetezés, esetleges online oktatás (kamera, mikrofon)
(4) játékra --- semmire
(5) kijelző --- passz
(6) utazás --- hordozva lesz
(7) operációs rendszer --- Windows
(8) tárhely --- 256gb ssd 8gb ram (ezt tanácsolták)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) --- hdmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) --- új

Strapa bíró gépet keresünk a következő pár évre. Amit megnéztem: Lenovo Thinkpad a285, x280, e14, Dell Latitude 3410, 3420 - de ezek csak ötletek, nem ragaszkodom márkához

(#169094) Ispy válasza karolavagyok (#169093) üzenetére


Ispy
veterán

Ennyiért nincsenek strapabíró új gépek, amik bírják a hurcolást hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169095) Brandynew válasza karolavagyok (#169093) üzenetére


Brandynew
őstag

A 256 GB SSD kevés lesz, egy idő után felhízik a Windows, plusz felraksz pár nagyobb appot és a fájljaid tárolására már nem is lesz helyed. Min 512 GB-os SSD-t vennék.

Filmezés miatt mindenképp matt IPS kijelző legyen.

[ Szerkesztve ]

(#169096) Pyttawrx válasza Brandynew (#169095) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erre elég a 256 is, néha futtatni érdemes a tárhely kezelést a gépházban, vagy a lemezkarbantartót és nem lesz nagy hízás, ez csak optimalizálás kérdése , itt nem a háttértár lesz a legnagyobb gond, hanem a keret és a strapabíró ez esetben üti egymást :D

(#169097) Pyttawrx válasza karolavagyok (#169093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia Vagy a kereten emelj, vagy le kell mondni az új notiról. 230-260-tól kevesebbért nem kapsz ilyet, viszont használt üzletit igen, 1-2 év gar és szép állapotúak is vanak bőven. Esetleg itt is érdeklődj. :)
[link]

(#169098) Brandynew válasza Pyttawrx (#169096) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem a munkahelyi gépem 256 GB-os és futtathatok akármit, folyton a kevés tárhellyel küzdök, 15-20 GB szabadnál sosincs rajta több. Egy nyamvadt Adobe Acrobat (nem Reader) is 5 GB.

Szerk.: a 256 GB eleve nem 256 GB a 1000 vs 1024 váltószám miatt, illetve SSD-ken allokálni kell 10-15% tartaléktárhelyet. 212 GB-nál járunk és még nincs rajta oprendszer...

[ Szerkesztve ]

(#169099) Pyttawrx válasza Brandynew (#169098) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most ne támadásnak vedd, de akkor nézd át, mi az ami eszi, mert nekem pl (igen 500gb van) de 200gb-t foglalok el és vannak nagy iso-k, meg mentések rajta mait ha törlök, az kb 100gb még. :) a rendszer partícióm, kb 50gb-ot kóstál mindennel együtt :)

(#169100) Pano válasza Brandynew (#169098) üzenetére


Pano
addikt

Felhasználás kérdése. Nekem elég a 256GB, pedig munkára használom én is, tele van mindennel. Sőt, két OP rendszer van rajta (linux+windows). De simán el tudok képzelni nem egy olyan eshetőséget, ahova kevés. Általánosságban még továbbra is elegendő. Igaz, én használok külső vinyót is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.