Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169901) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, egy ismerősömnek kellene notebook, mit ajánlanátok?
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most Black Friday "alatt"
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250-360ezer (nagyon max 400 a keret, de kell eredeti office is és normálisabb bill+egér)
(3) Felhasználás? irodai programok, fotószerkesztés, multimédia illetve egy "cam program" futna rajta, amivel a fa marógépét vezérli (nem egy nagy hardverigényű cucc, most is egy 10 éves i3-ason fut))
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszana rajta, csak munka/multimédia
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Idősebb már, fontos lenne a jó láthatóság, "szép" kép
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Minimálisan, nagyrészt csak otthon, max egy nyaralásra vinné el.
(7) Operációs rendszer? Teljesen mindegy (amit kell feltelepítek)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? jó lenne minimum 500as SSD lenne benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? semmi extra, esetleg annyi, hogy szeret zenét hallgatni, szóval, ha kis+ a jobb audió az jó dolog :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új
Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#169902) juventus19


juventus19
csendes tag

Sziasztok. Adott egy notebook két verzióban:Lenovo Ideapad 5 Pro
1.AMD Ryzen 5 5600H 16GB RAM 512GB SSD 329900
2.AMD Ryzen 7 5800H 16GB RAM 512GB SSD 399900
Szerintetek megéri azt a plussz 70.000-et a Ryzen 7-es?

(#169903) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Laptopot keresnék, tényleg a minimumot, ami fizikailag kibír jópár évet. Hardveresen nincs megkötés, mert egy esprimo mobile v5555 -et váltana, ami a tulajának "jaj, hát ez is elég *mama mosoly*". Alap netezős gépnek. Max "ágyból asztalra" hordozva.

Inkább az érdekelne, hogy mi alá ne menjünk, mert nem éri meg a semenyit sem. Maximum árat nem írnék, mert pl az Árukeresős laptopszekció "olcsóbbat" szerint is már meglepett...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#169904) VMatteo válasza juventus19 (#169902) üzenetére


VMatteo
őstag

Amt írok, nincs köze ahhoz, hogy Juventusos vagy és 4-0ra agyonvertek titeket aminek nagyon örülök.
Nekem Lenovo Ideapadom van, itt mindenki úgy szidta mint a bokrot és hogy véletlenül sem szabad megvenni, ehhez képest semmi baja, biztos le akarnak majd róla beszélni.
Forza Milan! :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#169905) Ispy válasza VMatteo (#169904) üzenetére


Ispy
veterán

ehhez képest semmi baja

Majd 3 év múlva is kérünk beszámolót. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169906) Pyttawrx válasza VMatteo (#169904) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Használd rendesen, aztán 2-3 év múlva is számolja be, ahogy írták is. :D
Még most is kerülendő az, nagyon is.

(#169907) Kbali válasza juventus19 (#169902) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg az összefoglaló alapján tudunk segíteni, hogy milyen felhasználáshoz lenne, nehogy elég legyen egy 200-ezres gép is.

(#169908) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok, ennyiért jó vétel?
HP Zbook G2
-intel core i7 4810MQ-2800
-8gb ram
-256 gb SSD
Nvidia Quadro K2100M videókártya
-win 10

68e Ft, szüleimnek gondoltam Karácsonyra :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#169909) Pyttawrx válasza VMatteo (#169908) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nem az a topik. :)
De nem lesz jó nekik, nekik nem. Vagyis másképp mondom. Amire nekik kell bőven elég és árban sem rossz. Még az lcd felbontás a kérdés.
Ez egy workstation, ez is más kategória, nem erre szokták venni amire te, fogod most.
A vga ugye itt is teljesen felesleges, tehát ha játék is lenne rajta, akkor azok akadhatnak, mivel ez vektorosan számol, és nem pixelesen. A cpu meg ugye 4 mag/8szál/6m cache. Nagyon brutál jó lesz :D
Szóval igen megéri, csak közel sem kihasználva. Én még annyit tennék, hogy pasztáznám meg takarítanám, ha épp nem volt meg ez normális pasztával, meg ha van akkor a thermal pad is csere.

[ Szerkesztve ]

(#169910) VMatteo válasza Pyttawrx (#169909) üzenetére


VMatteo
őstag

Ilyen vásárlásra van lehetőség a Boschnál, lesz rá 3 hónap garancia.
Ha nem válik be, úgylátom ennek a kétszereséért is eltudom adni és akkor olcsóbban adom mint amit most találtam :D
Köszi a segítséget :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#169911) ivana válasza VMatteo (#169908) üzenetére


ivana
Ármester

Volt ilyenem cégesben, nem ajánlom. Drabális, borzasztó nehéz gép. Az összeszerelés inkább a consumer teteje, mint üzleti. A kijelző szemétbe való TN. Rohadt hangos, akksi kevés ideig bírja. A billentyűzet kb. ilyen 100 ezres gépeket idéz. Nagyon örültem neki amikor elszállt a kijelző szalagkábel és kaptam egy elitbook 840 g1-et. Azon ugyan kisebb felbontású volt a kijelző, de legalább használható. A billentyűzet meg ég és föld.

(#169912) Dhampir válasza VMatteo (#169908) üzenetére


Dhampir
félisten

68e Ft-ért rohannék megvenni. :)

(#169913) VMatteo válasza ivana (#169911) üzenetére


VMatteo
őstag

Ha rossz lesz eladom ;] Majd nézzétek az aláírásom :DDD
De most csak arra, hogy youtube, hírek, facebook menjen rajta szerintem első osztályú, pláne ennyi pénzért. Mert ha kiírtam volna ide, hogy 100e Ft ért keresek laptopot, megkaptam volna hogy ennyiért mégis mit szeretnék. :U

Tisztelet a Gépésznek!

(#169914) Dhampir válasza VMatteo (#169913) üzenetére


Dhampir
félisten

Ne tréfálj, azok még eldöcögnek rajta. :)

(#169915) Pyttawrx válasza VMatteo (#169913) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

csak.csak el fog menni. :D :DD

(#169916) juventus19 válasza Kbali (#169907) üzenetére


juventus19
csendes tag

Fotószerkesztés,kreatív dolgokra kellene.

(#169917) Kbali válasza juventus19 (#169916) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ahhoz elsősorban korrekt kijelző kell. Ebben nem tudom milyen lehet.

(#169918) SeniorTilla válasza ivana (#169911) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Zbook 15 G2 rossz TN kijelzővel? Minőség a konzumer teteje? Milyen csökevény volt az amit néztél, nem kevered össze valamivel? Nekem mindegyikben (nem 1-2 darabot adtam már el az évek alatt) IPS panel volt, és brutál komoly fémház, jó szerelhetőség. A billentyűzet felső kategória, minőségi és világít. Sztem te nem a Zbookról beszélsz.
Ne rémisztgessük már itt a népet. :N

68 ezerért egyébként is ajándék, 3x ennyiért el lehet adni majd Karácsonykor

Vegye meg mindet amennyit tud.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169919) sMogyi86

Sziasztok,
Szerintetek miért van az, hogy nem találni magyar billentyűzetes HP Elitebook-okat (845 G8) ma a piacon? Az új piacon. Nem gyártanak mert kicsi ország vagyunk, elkapkodják? Egyáltalán létezik hozzá vajon, mint csere alkatrész?
Köszi a segítséget,
Máté

"A félelem az elme gyilkosa."

(#169920) SeniorTilla válasza juventus19 (#169916) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bocs, félrement

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169921) szalabzs válasza szalabzs (#169814) üzenetére


szalabzs
tag

sziasztok! az előző hozzászólásomra még nem kaptam választ, ezért szeretnék kérni egy ajánlást :)
üdv:
Balázs

(#169922) Pano válasza sMogyi86 (#169919) üzenetére


Pano
addikt

Nem tudták/tudják az igényeket kiszolgálni a gyártással. Ez köszönhető a covidnak és hatásainak, chiphiánynak stb. Pont akkor ütött be ez a probléma amikor megjelentek a G8-as modellek így jobban érinti.
830-at és 850-et még lehet kapni néha-néha.

[ Szerkesztve ]

(#169923) Ispy válasza szalabzs (#169921) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem tarts meg a pc-t, ha az most elég. Szarok az árak mind pc mind laptop vonalon, a legjobb nem venni semmit, ha nem muszáj. Szvsz.

Épp most lőtték ki a forintot a marsra, az még nem is látszik az árazásban, de szerintem nemsokára fog.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169924) sMogyi86 válasza Pano (#169922) üzenetére

Köszi az infót!
De akkor elméletben lehetséges cserélni a billentyűzetet magyarra. Csak polcról leemelhető konfigurációban nem kapni magyarral. Ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#169925) SeniorTilla válasza Ispy (#169923) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Fog bizony. Nem szabad arról álmodni, hogy értelmes időn belül visszaesnek az árak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169926) Pano válasza sMogyi86 (#169924) üzenetére


Pano
addikt

Lehet, de lehet nem kapsz magyar billentyűzetet, mert ez a probléma az alkatrész ellátást is érinti. Meg ha találsz is, lehet olyan drága lesz, hogy nem éri meg. A G8 esetében nem tudom -mert még nem láttam-, hogy a billentyűzet külön cserélhető-e vagy plam resttel együtt. Ha az utóbbi, akkor 50-70 ezerbe is fájhat.

Amúgy meg, hivatalos forrásból csak magyart tudnál venni. Ha magyar bolt nem magyar billentyűzettel árul, akkor az nem erről a piacról való.

[ Szerkesztve ]

(#169927) czifraj2


czifraj2
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) nettó 400 körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) játék, programozás (android, web, devops), videó vágás, docker, virtuális környezet
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? HD
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Matt ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Teljesen mind1 úgy is win11 kerül rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Elhanyagolható opció
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Type-c

Jelenleg egy G5 5587 16gb ram i5 (8gen) gtx1050ti laptopot használok, teljesen meg vagyok vele elégedve de játékoknál a 4gb -ram kezd elfogyni.
Gondolkoztam egy G15 5515 rtx 3060-on de árban elég combos. Gondolom a kissebbeket nem éri meg a 1050ti 4gb vs 1650 vs rtx3050 -nél nem nagyon van különbség max a DLSS ami dob rajta de akkor már ár-értékben ki mit ajánlana? 1650-es kártyával 3050-es vagy 3060-as? Vagy maradjak ott ahol vagyok G5 5587-ről nem éri meg még váltani? Más márkát is nagyon szívesen próbálnék, de velük nem vagyok annyira képben illetve hűtés és termék garancia nagy szempont még.

Vagy a másik megoldás vegyek bele egy i7 alaplapot amiben 1060 6gb-s videókártya van? (Ilyennel is árulták a gépet.) + Egy 120hz -s monitort. És máris sokkal olcsóbban ki jövök. :)

(#169928) nemigazmar2 válasza Dhampir (#169865) üzenetére


nemigazmar2
csendes tag

Köszi megint a segítséget!

Most inkább a G5 felé húzok, lehet megvárom pénteket hátha lesz valami jó akció rá

https://notebookstore.hu/dell-g5-gamer-notebook-g5500fi5ub1-156-fullhd-intel-core-i5-10300h-8gb-ram-1tb-ssd-nvidia-geforce-gtx-1650-ti-4gb-magyar-billentyuzet-operacios-rendszer-nelkul-3-ev-garancia-fekete-szinben-p10604

Ezzel a bolttal van tapasztalatotok? Illetve amennyiben 3 év gyártói garancia vonatkozik rá, mennyire fontos milyen bolton keresztül veszi az ember egyáltalán?

köszönöm

(#169929) juventus19 válasza Kbali (#169917) üzenetére


juventus19
csendes tag

Kijelző16" WQXGA (2560 x 1600) matt IPS LCD, 100% sRGBKépfrissítés120 HzFényerő350 nit

(#169930) Brave_86


Brave_86
aktív tag

A képernyő mérete miatt korlátozottak a lehetőségek, így tennék egy próbát, hátha tudtok ajánlani valami vállalhatót.
Én korábban ezeket néztem [Dell Inspiron 15 5502] [DELL Vostro 3500]

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem SOS, nincs konkrétum.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai, napi munka.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Semmi
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
>16, 17" (idősebb korosztálynak kellene, próbálom meggyőzni őket, hogy 15,6" a leggyakoribb méret és úgyis monitorral fogják a legtöbbet használni.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Éves szinten 1-2 hétre
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 256 , 8Gb RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
bármit meghallgatok

(#169931) Dhampir válasza nemigazmar2 (#169928) üzenetére


Dhampir
félisten

Volt, aki már vásárolt onnan és nem panaszkodott rá, de személyes vásárlási tapasztalatom nincsen vele, csak más vásárló visszajelzéséből.

A bolt annyiban is fontos, hogy a problémakezelése milyen szintű. Ugyanis addig, amíg nem merül fel valami gond, akkor természetszerűleg dicséretre hajlik a vásárló.

Általában, ha megoldható, az sem árt, ha személyesen is elérhető közelségben van egy szaküzlet, például ha valami miatt vissza kellene vinni 14 napon belül az árut.

A nagy boltok többnyire elég rugalmasak, de akad egy-egy kivételes panaszeset ott is.

Az internetes Google értékelések is segíthetnek (például a név és a cím beírásakor a térkép megjelenésekor megnézhető a csillagozott, többféleképpen listázható értékelés), de még az sem ad mindenre kiterjedően teljes körű, átfogó képet.

A hazai boltok azzal a garanciával adják tovább a terméket, amely egyfelől a törvény által meghatározott (értékhatár, hazai forgalmazás) és amellyel a forgalomba hozótól beszerezték. Például egyes üzleti gépekre komolyabb garanciális feltételek is érvényesülhetnek, vagy utólag lehet vásárolni olyat a nem üzleti, konzumer laptopokra is, ha ezt a lehetőséget az adott gyártó biztosítja.

[ Szerkesztve ]

(#169932) juventus19 válasza Pyttawrx (#169906) üzenetére


juventus19
csendes tag

Miért,a lenovo laptopokkal milyen problémák szoktak lenni?

(#169933) Pyttawrx válasza juventus19 (#169932) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az ideapadról volt szó egész pontosan. Nyeklik-nyaklik, és törik a zsanérpontoknál. Gyenge anyaghasználat.

(#169934) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Lenovo IdeaPad Flex 5 laptopot, és a zsanéron van egy anyaghiba, vagy valamilyen ütődés. Nem nagy hiba, a működést nem befolyásolja de 300 ezer forintos árért nem örülök neki. Szerintetek ha visszaviszem a boltba, kicserélik? Vagy háztól házig garanciával eljönnek érte es kapok egy újat?
Köszi! :R

(#169935) megott válasza juventus19 (#169932) üzenetére


megott
tag

Ezért érdemes a Lenovo T sorozatból nézelődni, közel 20 éve nem is használok mást.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169936) Pyttawrx válasza Mr.Wiking (#169934) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

1. nem ide való a kérdésed. Legközelebb tedd be, az ilyen jellegű kérdéseket:
[link] vagy [link]
Válaszolva a kérdésedre: igen vidd vissza mutasd meg, még ma.

(#169937) Kbali válasza juventus19 (#169932) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha bármi bajod van a nem Thinkpad és újabban a Thinkbook modellekkel, akkor azt nem egy normális szerviz fogja intézni, hanem a sokat szidott TMX (ami érdekes módon pl. Huawei és Honor telefonokat tök normálisan szervizel).

(#169939) szalabzs válasza Ispy (#169923) üzenetére


szalabzs
tag

köszi a választ!
Igen, közben úgy döntöttem, megtartom a PC-t. De akkor is kell egy laptop a melóhoz :D
Szóval kéne valami, 350-500 között, amivel néha akár Valorantozni is tudok, és jó businesshez is (könnyű, webcam, világító bill stb).
Tudsz/tudtok ajánlani valami jó laptopot erre?köszi

(#169940) Pyttawrx válasza Bozso68 (#169938) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ezt ide tedd fel: [link]
Ott kapsz választ, innen törlöm, mert nem idevaló a kérdésed. :)

(#169941) Ispy válasza szalabzs (#169939) üzenetére


Ispy
veterán

Én a játékot elengedném és vennék egy 14-es bussiness dellt, szerintem valami 5-ös széria ki jön a kereted tetejéből, esetleg egy pár éves 7-es szériásat használtan.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169942) juventus19 válasza megott (#169935) üzenetére


juventus19
csendes tag

Nekem a 16:10-es kijelző és a fém burkolat miatt tetszik a Lenovo Ideapad 5 Pro 16 :U :U :U

(#169943) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Egyelőre csak érdeklődés a részemről, jövőre lesz aktuális valamikor laptop csere. Jelenleg egy HP Zbook 15"-os laptopot használok ami kb 5-6 éves.
Helyette kellene majd valami ami előrelépés teljesítményben és a sok utazás miatt könnyebb is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő év folyamán.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 500k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Gépészeti tervezéssel foglalkozom, emiatt jó ha meg tud nyitni AutoCAD vagy Revit szintű programokat legalább annyira, hogy meg tudjak nézni valamit vagy apróbb dolgokat módosítani, de több órás folyamatos tervezési munkára nem használnám.
Mellette egyetemhez is szeretném használni, illetve alapvető irodai programokhoz.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Inkább matt, a méret napi szintű hordozás miatt fontos lehet, de nincs konkrét elvárás.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Naponta fogom hordozni vonaton és ott használni is szeretném alkalom adtán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Mindenképp SSD, ramból úgy tudom már legalább 16 GB az ajánlott
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet használt is ha van rá garancia néhány évig.

Köszönöm a segítséget.

(#169944) megott válasza juventus19 (#169942) üzenetére


megott
tag

Sajnos 14"felett borzasztón nyaklanak a "házak", tökéletes példa erre, a T570, amint egy kézzel fogtad meg jobb oldalon, finoman elkezdte a burkolat az alaplapról lenyomni a HDD csatlakozóját, eleinte csak bizonytalan lett, majd teljesen elveszti a kapcsolatot. Nincsenek nagy csodák, a fizika kegyetlen és nem szokott párban járni a marketingesek elképzeléseivel. Az ideapad nagyon vékony és egészen egyszerűen nem rendelkezik sem rendes szellőzéssel, sem rendes hőátadó felülettel, a core cage (ex rollcage) hiányát már nem is említem. A HP Zbookok egészen egyszerűen megölik maguk alatt a tápvezérlést, töltőáramköröket, sokszor magukkal rántják a teljes lapot is, a borzasztóan kivitelezett hűtésüket, rakétaüzemmódjukat pedig "öröm" érezni a palmresten és hallani.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169945) krumpos


krumpos
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300e ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, youtube ilyesmi
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nincs megkötés
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak lakáson belül egyik szobából a másikba
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha van rajta win 10 az előny, de nem feltétel
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500gb körüli tárhely elég, minimum 8 gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is jöhet, de az új preferáltabb

Anyukámnak keresek laptopot, egy hp 250 g4-et cserélne le i3-as processzorral, 4gb ram-mal. Nincsenek nagy igényei netezésre használná viszont a mostaninak a rendszer sebbességét nagyon lassúnak találja. Szempont még, hogy tartós legyen lehetőleg 5 évig ne kelljen lecserélni, átlagos használat mellett ne fáradjanak el a zsanérjai, ne melegedjen túl stb.

Én személy szerint valamilyen 11000-es szériás i5-ös gépre gondoltam 8 giga rammal, vagy esetleg 5000-es szériás ryzen 5-tel szerelve. Erről mi a véleményetek?
Illetve konkrét gép tekintetében elég vakon vagyok, hogy mi az ami tartós konstrukció. A mostani hp 255 g4 sok éve megvan és nem romlott el szerintem ez a minőség akár elég lehetne. A dell inspirom 5502-ők nagyon szimpatiksak i5-ös processzorral, de azokról elég rosszakat olvastam itt a fórumban.

(#169946) juventus19 válasza megott (#169944) üzenetére


juventus19
csendes tag

Ez a 14" feletti nyaklás minden márkára igaz?

(#169947) ivana válasza megott (#169944) üzenetére


ivana
Ármester

Ebből az jutott eszembe amikor öcsémnek beszólt múltkor a tanár, mert a kijelzőnél fogva vitte ki megmutatni az x200-on a rajzot gyakon. Abban még volt anyag :D

(#169948) SeniorTilla válasza juventus19 (#169946) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem ilyen vészes a helyzet. Egy notit egyébként sem így kell megfogni. A 12-13"-osoknál rendben van, de 15,6-nál már nincs.

Ez kb. olyan, mintha egy 5-ös BMW-vel próbálnál meg offroadozni, és fújnál rá, mert mindig elakad :) Egyszerűen nem arra való, mint a 15-ös vagy nagyobb gépek sem a hanyag egykezes, sarokban megfogásra.

ivana: öcsédet nem irigylem 12"-on grafikázni, a tanárt meg azért nem ,mert mit lát ebből ilyen méretben? ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169949) juventus19 válasza SeniorTilla (#169948) üzenetére


juventus19
csendes tag

Igazából nekem az a Lenovo Ideapad 5 Pro 16 tökéletesen megfelelne. De most nagyon elbizonytalanodtam az itt olvasottak miatt... :F :F :F

(#169950) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

Legyetek szívesek segíteni!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Két héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300.000 Ft, de nagyon jó ajánlat esetén ez néhány ezer forinttal bővíthető.
(3) Felhasználás? Irodai programok, illetve internetezés, filmezés, tanulás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Sims 4.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" Matt IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Ritkán ugyan, de lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD 512GB+, RAM: 8GB+
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Fém háznak nagyon örülnék.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új.

Előre is köszönöm.
Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.