Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#168651) Kbali válasza valakky (#168650) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha figyeltél volna: a kinézett gép passzív hűtésű, ergo felmegy hamara throttling szintig, majd azonnal belassul mint állat. Az, hogy benchmarkban jó a processzor, az semmit sem jelent, ráadásula swift 1 az az Acer swift kategória legalja, nem hiába van benne ilyen processzor.
Ráadásul 170e Ft környékén indul. Én biztos nem egy ilyen gépre költenék el 170-et.

(#168652) valakky válasza Kbali (#168651) üzenetére


valakky
aktív tag

csak a teljesítményre reagáltam, ha figyeltél volna. (nekem mondjuk kár volt figyelni, véletlenül elolvastam az uccsó postot, ami bődületes marhaság volt, egyébként csak gyorskeresés volt ismerősnek egy adott laptopra, mert hiányolta a releváns magyar használati infókat. mondjuk azt továbbra is fogja, mert innen bőven nem kapja meg)
egyébként meg gúggli acer swift 1 review N5030 -val amit találtam (dobott az előző procira is), aszerint kb. egy pontban sincs különösebb igazad. pláne ha átlagban passzívan elmegy az én 15 wattos procim is, pedig abszolút nem passzívra lett tervezve a hűtés.
nekem aztán mindegy, csak én jó ideje hajlamosabb vagyok külföldi oldalaknak jobban hinni, mint random prohardver topiknak.

[ Szerkesztve ]

(#168653) Pyttawrx válasza red13 (#168647) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha nem szeretnéd idő előtt kitépni a hajad, ezt a gépet elfelejted. :)

(#168654) starius


starius
tag

asus rog gl553vw megerne ismerostol 120ert? I5 6300hq +ssd gtx960m aranylag jo allapotban. Heti egyszeri hordozas, alap szintu jatekok, filmezes netezes

[ Szerkesztve ]

(#168655) Scaletta válasza starius (#168654) üzenetére


Scaletta
tag

Ha szeretsz 19re lapot húzni, akkor igen, amúgy nem.

(#168656) Scaletta válasza valakky (#168652) üzenetére


Scaletta
tag

"csak én jó ideje hajlamosabb vagyok külföldi oldalaknak jobban hinni, mint random prohardver topiknak."
Bye bye than.

(#168657) gago1975 válasza valakky (#168650) üzenetére


gago1975
őstag

Nem szeretnék ebbe a magasröptű hozzá nem értésedbe bele vau, de azért ellátlak egy-két tanáccsal.

passzívan mondjuk hamar felmegy 90 fok fölé, full terhelésen. de egyébként meg a 2500 rpm-re visszaszabályozott ventivel meg olyan 85 környékén ragad fullterhelés mellett.

1. Ideje lenne azt a gépet kicsit kitakarítani, újra pasztázni, mert nemcsak a 90°C passzívban, de a 85°C is azért masszívan sok a 4210U-hoz full terhelésnél!!!!! még egy single hűtésél is.
A 2 magos 4210U pedig fénykorában se volt az a húú de atomerőmű csak így halkan megsúgva.

2. Nehogy már 2021-ben egy alsóhangon is brutálisan lassú 4210u teljesítményéhez hasonlítsuk a Silver N5030-at, és az legyen a "referencia" mert rögtön :O fakadok.

3. A cégnél van egy 2016-ban vett alap HP hulladék 15-AC124NH i5-5200u 8GB RAM-al, 480GB SSD-vel, és kínszenvedés rajta bármit is csinálni, kb 10-12 Chrome ablak egyidejű megnyitása közben dadog, gondolkodik stb..... legszívesebben kihajítanám már.
Az full terhelés alatt nem éri el a 75°C-ot.

4. Az a 170K-s gép ahogy #168651Kbali leírta tényleg mindenben a legalja, és a Silver N5030 egy lajhár gyorsaságával vetekszik kb.

nekem mondjuk kár volt figyelni, véletlenül elolvastam az uccsó postot, ami bődületes marhaság volt, egyébként csak gyorskeresés volt ismerősnek egy adott laptopra, mert hiányolta a releváns magyar használati infókat. mondjuk azt továbbra is fogja, mert innen bőven nem kapja meg
5. Semmi hülyeséget ne írt itt senki, az a N5030 kb egy jobb mobil CPU számítási teljesítményét se hozza.

én jó ideje hajlamosabb vagyok külföldi oldalaknak jobban hinni, mint random prohardver topiknak.
Itt a random milyen notebook-ot vegyek topic-ban több értelme van amit leírnak, mint pld egy fizetett teszt oldalnak. Elég sok itt a hozzáértő hozzászóló, lehet adni sok ember véleményére, hisz itt több szem többet lát alapon elég sokat láttunk, tapasztaltunk már.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#168658) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,
Létezik olyan oldal ahol meg lehet tekinteni melyik laptop márkák, esetleg modellek a legmegbízhatóbbak?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#168659) SeniorTilla válasza GreenGoblin (#168658) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem megtaláltad :) bár itt kérdezni kell hozzá. Így nagyon tág a kérdésed köre, szűkítsd le kicsit, milyen gép érdekel.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168660) SeniorTilla válasza gago1975 (#168657) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én az ilyen embereket őszintén nem értem. Idejön, a véleményünket, tanácsunkat kéri, és amikor megkapja, megsértődik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168661) GreenGoblin válasza SeniorTilla (#168659) üzenetére


GreenGoblin
tag

Oké,
Szóval eladtam a Mac Air M1-em. Nem jött be és keresem a hozzá hasonló utódját.
Lényeg, hogy
Kizárólag otthon fogom használni
Hordozni fogom a házon belül és általában ölben használom
Kevés port legyen rajta
Kis méret, 13-14 col közt legyen a kijelző mérete
Dual bootként menne rajta Linux is, szóval fontos hogy a Linuxt támogassa és ne legyen kompatibilitási hiba valamelyik hardware-ével
Böngészés, filmnézés, zene hallgatás, kép nézegetés, light kép szerkesztés menne rajta
Könnyű legyen a mérete
Kis keret legyen a kijelző körül.
11gen core i7
1T hely
16 giga ram
Jó akku idg, bár az M1 Air-nél egy sem lesz jobb azt tudom
És fontos hogy megbízható legyen. Nem akarok szervizbe mászkálni.

Eddig amiket néztem Dell XPS 13, Asus Zenbool 13 UX325. A Dell tetszene talán a legjobban és minden pipa de sok panaszt olvasok róla, az Asust meg nem ismerem.
Vélemény srácok? Esetleg más alternatíva?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#168662) SeniorTilla válasza GreenGoblin (#168661) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én HP-zok, ezeket ismerem. Egy jó Spectre 13-as sztem kielégíti az igényeidet. Olcsóbb verzióban egy Envy 13-as, ebből vannak x360-asok és sima ultrabookok is. Ezek full fémházas, igényes gépek a felső polcról, főleg a Spectre.

Sokat eladtam már, nincs rájuk panasz.

Feleségem is Spectre-t használ, ami 1 kg és 1cm vastag kijelzővel együtt. A kijelző kinyitva 3mm vastag. Nagyon szereti. Olyan vékony, hogy csak usb-c portok vannak rajta, semmi más :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168663) gago1975 válasza SeniorTilla (#168660) üzenetére


gago1975
őstag

Hát ezt én se értem, nem vagy egyedül.
Ráadásul nem is ő kérdezett, csak bele vau :W abba, amit Kbali írt valakinek.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#168664) ELeventeZ


ELeventeZ
friss újonc

Sziasztok,

Segítséget, kérnék, hogy most merre induljak, és milyen árral számoljak?

Junior programozó képzésen szeretnék részt venni, és ehhez keresek gépet. Amit hallottam, hogy 16 GB RAM, és 512 Gb tárhely, illetve 15" vagy < kijelző.

Most venném.
<250.000 Ft
irodai programok, , programozás - tanulás és munka
játékra nem tervezem használni
kijelző: 15”< / 1920/1080
utazás közben nem tervezem használni, de lesz hordozva
windows 10 home
ssd 512 Gb 16 Gb RAM
hdmi csatlakozási lehetőség legyen rajta
használt is érdekel garival

Köszönöm szépen!

Üdv,
Levi

(#168665) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Asus Zenbook UX325 kérdések.
1. Most ebben thunderbolt 3 vagy 4 van mertba hivatalos oldalon 4-et ír de a képeken ahol a portokat mutatja 3.
2. Ha az oledet választanám félnem kéne a beégéstől? Elvileg az Asus szoftver képes ezt megelőzni csak nem tudom mennyire jól.
3. Szerintetek naguon fog a kijelző tükröződni a nem oled verzióhoz képest?
:R

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#168666) Jozefinovics


Jozefinovics
csendes tag

Sziasztok!
Légyszíves segítsetek a választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Pár héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Maximum 200 ezer Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Egyszerű otthoni használat, youtube, torrent, böngészés esetlegesen ha úgy alakul akkor távoktatás és serviio futtatása.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
----------------------------------
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Minimum 15.6" szeretnék és inkább matt, illetve inkább IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Nem igen lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- Minimum 500gb SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Minél gyorsabb, gördülékenyebb működés.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#168667) red13


red13
tag

Oké, meggyőztetek, akkor ott az Acer Swift 3. 240K semmiképpen sem szeretnék többet kiadni egy laptopért, főleg hogy csak általános felhasználásra használnám. Semmi munka, játék. Ebben az árban három procival lehet kapni. Melyiket érdemes választani? Számomra előny, hogy minél halkabb legyen a laptop.
AMD Ryzen 3 4300U
AMD Ryzen 5 4500U
Intel core i3-1115G4

(#168668) Pyttawrx válasza red13 (#168667) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl: [link] vagy [link] ezektől lejjebb ne menj új esetén. Ezek már alap dolgokra jó lesz. :)

(#168669) SeniorTilla válasza GreenGoblin (#168665) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha tükröződik, az nem az oled miatt van, hanem mert fényes. Semmi köze az oled technológiához.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168670) Kbali válasza valakky (#168652) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na végre, rendes PH!-s teszt pont erről a típusról.
"...az alacsony teljesítményű processzort elegendő RAM-mal és háttértárral kombinálták, ezek pedig egész jól el tudják fedni a Pentium Silver N5030 gyengeségeit. Ez a rendszerchip még 2019-ben jelent meg, de igazából akkor is a 2017-es Gemini Lake frissítéséről beszélhettünk csupán, újdonságnak tehát nem mondható."
"Ha továbblépünk, és az általános teljesítményt kezdjük vizsgálni, már láthatóvá válik a rendszer gyenge pontja, ami egyértelműen a processzor – számítási kapacitása elég gyenge, így a számításigényes feladatokra esetenként elviselhetetlenül sokat kell várnunk. "

Szóval részemről továbbra sem igazán meggyőző és ajánlható kategória.

(#168671) Pyttawrx válasza Kbali (#168670) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írod, ez sosem volt ajánlható kategória. :) :K

(#168672) gago1975 válasza Pyttawrx (#168671) üzenetére


gago1975
őstag

Most miért mondod ezt :U én nem is értelek de komolyan :U.
Az 5030n egy "bitang 4mag-os CPU" simán hozza a háború előtti i5-4210u teljesítményét :Y ;]
Csúcs CPU, csúcs teljesítmény :W , ami hétköznapi használatra se jó :P :O.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#168673) Pyttawrx válasza gago1975 (#168672) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DD jó vanna! :D

(#168674) zsoltip válasza Tom1939 (#168629) üzenetére


zsoltip
őstag

Nos, akármiképpen is, de egyszerűen nem lehet itthon WS-hez jutni sem HP, sem Lenovo vonalon.
Egyelőre a kontaktot igyekszem felvenni a központi(?) Levono-val, HP-vel, de nem találok használható e-mail kontaktot.
Valakinek van infója ezekről? Ha igen ne tartsa magában. :)

Az érdekel, hogy ha megveszem az USA-ban, UK-ben, Németben, vagy pl. Lengyelországban a gépet, és megrendelem itthonra, akkor a garival mi van? Érvényesíthetem vajon itthon, vagy felejtsem el?

(#168675) HanSyolo


HanSyolo
csendes tag

Üdv Fórumlakók!

Egy Laptop beruházás előtt állok, és némi fortélyos tanácsra lenne szükségem tőletek, hogy a lehető legjobb döntést hozhassam meg, mint teljesítménybe, de főleg minőségben.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember-október
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
550.000 ft +-
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Grafikai programok, videóvágás, renderelés, játékok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Azért pl. egy Doom Eternallal max részletességen ne legyen problémája, 1920x1080 de mehetünk feljebb is.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A kijelző színhűsége fontos szempont, valamint 17 col lenne ideális.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mobilis ember vagyok, ez is szempont valóban, de jó erőben vagyok nem riadok vissza pár kilótól.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linuxba gondolkodom.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Minimum 1 TB SSD jól esne 16GB ram kísérettel. Ha későbbiekben bővíthető lenne mind a RAMmind a háttértároló na az lenne az igazi. :D
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
C tipusú töltő.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék.

Segítségeteket, tanácsotokat, meglátásaitokat előre is köszi!

HY

(#168676) SeniorTilla válasza HanSyolo (#168675) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az usb-c töltő és a nagy teljesítmény üti egymást. Egy rendes gamer vagy grafikai gép sokat fogyaszt, nekem az omen tápja 300 watt felett van, ha jól emlékszem. A kisebb konfiggal rendelkező omen 17-esek is 230W-os vagy erősebb táppal vannak, ezt nem lehet usbc-vel megoldani.

Amúgy magát az omen 17-est tudom ajánlani, ez kifejezetten gamer gép, jó erős hardverrel, fémházzal, jó hűtéssel és - mivel HP - jó gyári supporttal. Nekünk 3db van itthon, nekem és a két fiamnak. Sokat el is adok belőle, nincs rá panasz. 2db nvme foglalat, 2,5"-os HDD foglalat (gyárilag benne van a keret és a kábel is a hdd nélküli modellekben is), RAID a két SSD-nek, ha kell. A linux támogatást nem tudom, nem foglalkozok linuxszal.

Voltak MSI gamer gépeim is 17"-ban, az omennel összehasonlítva ég és föld volt a kettő anyagminőségben és hűtésben. Persze az MSI könnyebb volt, mert nem volt benne annyi anyag. Árban kb. ugyanott voltak, tehát nem érte meg az MSI, valamiért mégis megvették mindet :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168677) Dhampir válasza zsoltip (#168674) üzenetére


Dhampir
félisten

Dell Precision?

Használt munkaállomások?

[ Szerkesztve ]

(#168678) zsoltip válasza Dhampir (#168677) üzenetére


zsoltip
őstag

Inkább újatt keresnék, és kerülném, vagy 3. sorban helyeztem el a Dellt, de lehet az marad. :DDD

(#168679) llll


llll
senior tag

Sziasztok!
Bocs ha nem jó helyen kérdezem, de hátha a VR témában jártas vki kapásból tudja a választ:
Ha tegyük fel minden más szempont másodrangú, akkor mi lenne az a minimum laptop, amit már kompromisszummentesen tudnék használni az Oculus Quest 2-vel?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#168680) SeniorTilla válasza llll (#168679) üzenetére


SeniorTilla
veterán

RTX 2080-tól bármit (mondjuk sok más lehetőség nincs, max. a 2080 Super, ami az én gépemben is van)

HP Omen 17, i7-H proci, RTX2080, 16-32GB ram, gyors SSD-k, a többi nem lényeges

A 2080-as hardveresen tudja vezérelni a VR-t

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168681) llll válasza llll (#168679) üzenetére


llll
senior tag

...hogy mégis adjak vmi támpontot:
Az Oculus topik ajánlása:
► GPU: NVIDIA GeForce GTX 1080 vagy AMD Vega 64 vagy erősebb
► CPU: Intel Core i7-8700k, AMD 2700x vagy erősebb
► RAM: 16 GB vagy több rendszermemória.
+1 nagyon fontos kikötéssel: a mostani laptopommal az a gond, hogy a dedikált videokártya jelét is az integrált kártyán keresztül küldi ki a megjelenítőre. (Ha jól értettem, mert egyébként ugatom a témát.) Tehát mindenképpen olyan kellene, amelyikben a dedikált kártyának is közvetlen kimenete (vagy vmi ilyesmi) van.

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#168682) SeniorTilla válasza llll (#168681) üzenetére


SeniorTilla
veterán

a dedikált videokártya jelét is az integrált kártyán keresztül küldi ki a megjelenítőre

A 2080-nál nincs integrált GPU

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168683) llll válasza SeniorTilla (#168682) üzenetére


llll
senior tag

Jól hangzik, utánanézek, köszi.
...megtettem és izé.
Tényleg ez a minimum?? :Y

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#168684) updog


updog
senior tag

Sziasztok! Utoljára 10 éve néztem laptopot, nem vagyok a híve ha nem muszáj a hordozhatóság, és a "megbízónak" (keresztlányom anyukája) is azt ajánlottam volna hogy rakjunk össze egy asztali gépet ennyiből, de hajthatatlan, szóval 14 éves lánynak, tanuláshoz, online órákhoz, játékhoz (Minecraft, Sims4 kaliber) kellene laptopot vennünk :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
pár héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~250.000

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
14 éves lánynak, tanuláshoz (office), online órákhoz, játékhoz (Minecraft, Sims4 kaliber)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
akár fullhdnél kisebben is mediumon, na de akkor már ha lehet ne akadjon ha ennyire levettük :D :) de őszintén fogalmam sincs hogy hol tart most a tudomány

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
szerintem fullhd 15.6" az optimális hogy ne folyjon ki a szeme, gondolom emiatt a matt jobb lenne, IPS gondolom előnyös

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem igazán

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szükséges

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
legalább 250GB SSD, ODD nem kell, RAM 16GB az időtállóság miatt

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új, garis

Amiket saját kútfőből, az igények alapján találtam, ahogy látom van róluk hideg-meleg a topicban is :)
LENOVO IDEAPAD 3 15ITL6
LENOVO V15 G2
ASUS VIVOBOOK S15 S513EA
Köszönöm előre is :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#168685) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok,
Ezt a HP 17 by0000nh, gépet cserélném le, sajnos idő előtt , nam javítható hiba miatt (legalábbis a HP gariban nem tudja) Elégedett vagyok vele, hasonlót keresek tudásban, minőségben, stb., ami elérhető. Elsősorban HP, hátha lehet cserét kérni náluk a pénz visszafizatés helyett, egyébként a gyártó mindegy, lehet nem is ad a HP gépet csak kp-t.

Még nem volt időm keresgélni de egy ilyet Acer Aspire 5 találtam, mondjuk nincs benne HDD.

1, Mikor, most egy két héten belül.
2, 250-300 ezer. (inkább 250)
3, Tv helyett sport közvetítéseket nézek rajta, nagyon amatőr szinten fotó szerkesztés és ezek tárolása, rendszerezése.
4, Játék nem
5, Gondolom erre a célra jobb az IPS, a méret 17.3”
6, Nincs hordozva
7, Lehet op rendszer nélkül.
8, SSD + HDD lenne az optimális de mindenképp SSD
9, HDMI kell.
10, Inkább új vagyon nagyon újszerű használt.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#168686) SeniorTilla válasza Hínár929 (#168685) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gépcserével jobban járnál, mert tavaly óta nagyon elszabadultak az árak, most már csak sokkal drágábban kapsz hasonló gépet

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168687) Hínár929 válasza SeniorTilla (#168686) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,
igen, ez nekem is feltűnt de még tart a az ügy pontosítása a HP-vel. Elsőkörben pénzt ajánlottak.
Esetleg valami konkrét gépet tudnál ajánlani?

(#168688) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék laptopot vásárólni és ezt néztem ki ACER ASPIRE 5 A515-45-R0Z0 (NX.A82EU.00M), esetleg ti mit ajánlanátok max keret 200000Ft és mégegy kérdés hogy type c-én lehet e tölteni mert dokkolóra szeretném kötni. :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#168689) KazaiLecso válasza Compika (#168688) üzenetére


KazaiLecso
tag

Szia, sajnos nem lehet tölteni Type-C-vel, testvéremnek ilyet rendeltünk pár hónapja, nagyon jó kis gép.
1TB + 256GB SSD, 8GB RAM:
MYSOFT-ban 200e
Acer shopban 215e
de persze van több variáció is.

Üdv, Levi

(#168690) Compika válasza KazaiLecso (#168689) üzenetére


Compika
aktív tag

Köszönöm, amiket linkeltél azokat akkor lehet tőlteni? :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#168691) Jozefinovics


Jozefinovics
csendes tag

Sziasztok!
Légyszíves ebben segítsetek. Úgy néz ki a héten elviszik a régi gépem és rendelném az újat. Annyi hogy a maximum keretet kitudom tolni 220-230 ezerig.
Köszi

(#168692) SeniorTilla válasza Jozefinovics (#168666) üzenetére


SeniorTilla
veterán

IPS kijelző, 512-es SSD, új gép 200-ért elég irreális igények

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#168693) Jozefinovics válasza SeniorTilla (#168692) üzenetére


Jozefinovics
csendes tag

Köszönöm szépen, sokkal előrébb lettem ezzel..... De ha mondjuk azt írtad volna hogy ilyen feltételekkel xy gép ajánlható a legolcsóbban akkor az már igen segítséget lett volna.

(#168694) Pyttawrx válasza Jozefinovics (#168691) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
[link] talán ezek?

(#168695) norberto9


norberto9
aktív tag

Sziasztok.Kezdő programozás tanulására ez a gép alkalmas lenne?

[ Szerkesztve ]

(#168696) gago1975 válasza norberto9 (#168695) üzenetére


gago1975
őstag

Kezdésnek nem rossz gép, de ne az eMAG-tól rendeld, ők nagyon nem ajánlott bolt, hanem vagy a mysoft vagy az MM-től, onnan biztos megkapod.
HUAWEI MateBook D15 53012BGM Ezüst laptop (15,6 FHD/Core i5/16GB/512 GB SSD/Intel Iris XE/Win10H)"

HUAWEI MATEBOOK D 15 (EZÜST) 53012BGM

Annyi, hogy a Huawei itthon csak Angol billentyűzettel van, Magyar nincs

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#168697) norberto9 válasza gago1975 (#168696) üzenetére


norberto9
aktív tag

Köszi.Láttam hogy a MM-ben most jó áron van oprendszerrel együtt.Igen,a billentyűzet miatt hezitálok :U :U :U Eddig csak magyar billentyűzetes gépem volt.

(#168698) gago1975 válasza norberto9 (#168697) üzenetére


gago1975
őstag

Semmi gond, hamar meg lehet szokni az angol billentyűzetet, átálítod a win-ben hun-ra és minden ott van mint a magyarnál szinte. Ha tudsz szinte vakon gépelni, csak ritkán nézed a billentyűzetet, akkor nem lesz gond, egy hét alatt átállsz.

MM-ben rendelésre van, kimondott számtek mysoft-nál azonnal van.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#168699) KazaiLecso válasza Compika (#168690) üzenetére


KazaiLecso
tag

Sajnos nem :(

Üdv, Levi

(#168700) opr


opr
veterán

Létezik olyan lapos, amiben H-s ryzen van, lehetőleg 5000-es széria, de hülye dedikált gpu nincs? Nem muszáj r7 vagy r9-nek lennie, akár r5 is megteszi.
Bónusz, ha normális cucc, nem valami kommersz szar, de nem kizáró ok, ha az.
Kizáró ok, ha se a memória, se a háttértár nem bővíthető otthon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.