Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169501) Mikulásbá válasza Pyttawrx (#169500) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Be lehetne tenni az összefoglalóba, ha valakinek már konkrét gépe van kinézve, a notebookcheck.com oldalon mindent megtalál róla-többnyire, ha nem nagyon új az a gép.

(#169502) Pyttawrx válasza Mikulásbá (#169501) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

benne volt/van. :D

(#169503) Dhampir válasza Grande Ale (#169496) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy vélemény, nekem az nem tetszik, hogy aláfordul a kijelző alsó pereme és azon áll megemelkedve, miközben a hátul kitóduló meleg levegő pedig a kijelző felé lökődik, de miattam ne hagyd magad lebeszélni az akcióról. Egyébként újabban előfordulnak ilyen kialakítású laptopok is.

Úgy látom, hogy itt már nem okoz problémát a lassabb vezetékes internetkapcsolat, a megabites "Fast Ethernet" csatlakozó, ami általában egyes Inspiron laptopokra jellemző, illetve semmilyen vezetékes hálózati aljzat nincsen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#169504) Grande Ale válasza Dhampir (#169503) üzenetére


Grande Ale
őstag

Szívesen elfogadok tanácsot, köszönöm, azért is irtam.
Ár érték arányban lenne jobb választás is, elsősorban a media marktbol?

(#169505) Dhampir válasza Grande Ale (#169504) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyelőre passz részemről. Egyébként sebtiben két különböző bolt honlapját néztem meg a garanciával kapcsolatban, ahol helyszíni garanciát írnak, ez inkább a fővárosban illetve Pest megyében lehet előnyös, ahol helyszínre száll ki a szerviz, ha nem durvul be ismét a pandémia miatti korlátozás, mint a tavalyi évben. A Dellnek jó a supportja (biztosan lesz cáfolat is), sokan emiatt választják a gyártót.

(#169506) Pyttawrx válasza Dhampir (#169503) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen én se szeretem ezt a kijelzőn levő dolgot (vivobook) de sokan szeretik. :D

(#169507) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne a ti segítségetekre. Munkahelyemen megbíztak két laptop beszerzésére.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most/jövő héten
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
538.000 Ft két darab gépre
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, böngészés, néha 2D tervezés (Solidedge)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
1920x1080, IPS, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, utazás közben nem lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10/11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 8GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
RJ45
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Olyan opció is lehetséges ha ez a laptop gyenge lenne tervezéshez hogy egy olcsóbb (irodai munka) és egy drágább (tervezés) laptop is beszerezhető. Csak maradjunk a keretösszegen belül.

Olvasgattam itt a topikban és az Acer Travelmate TMP215-53-55G4 lenne szerintem a legmegfelelőbb számunkra. Ha nem így van, vagy van más alternatíva várom a javaslatokat.

Munkahelyemen valamiért erősen preferálnák hogy valamilyen Asus terméket vegyünk, de ha én jól emlékszem (és az ajánlóban sem látom) az alacsonyabb ár régiókban nem igazán javasoltak. Mondták hogy ha meg tudom indokolni hogy miért nem akkor szívesen meghallgatnak. Emlékeim szerint gyenge anyaghasználat, gyenge zsanér, elégtelen hűtés és a kijelzők sem túl acélosak ebben a szegmensben. Jól tudom, vagy valami más miatt nem ajánlottak?

Válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#169508) kesztió válasza Grande Ale (#169496) üzenetére


kesztió
aktív tag

Miért ne lenne vállalható?
4 magos laptop, 8 giga memóriával, FHD IPS matt, elegáns, könnyű. És jó márka. Nehogy már ne legyen elég!

Bug és debug fia vagyok én

(#169509) kesztió válasza pepejoe (#169507) üzenetére


kesztió
aktív tag

Az RJ45 szerintem nagyon leszűkít és teljesen fölösleges korlátozás. Dobják utánad az USB3.0-to-RJ45 kütyüket, mindig legyen egy a laptoptáskádban és csók. Nehogy már emiatt ne vegyél meg egy jó ajánlatot!

Bug és debug fia vagyok én

(#169510) movax válasza Dhampir (#169503) üzenetére


movax
őstag

Jepp, ez így van, meg tudom erősíteni, a képernyőt forrósítja a kiáramló levegő. Egy Dellről írok most is, durván meleg a képernyő ott, ahol megy rá a forró levegő. Nem tudom, ennek milyen hatása van hosszú távon, de amilyen borzalmas a Dell support, nem vagyok meggyőződve, hogy érdekli őket.

[ Szerkesztve ]

(#169511) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv.
Emagon ma 110k volt ez az IdeaPad 3 noti. Van nekem egy 7 éves Hp Elitebook 840 G1-em (I5-4300U, 8gb RAM, SSD+HDD, TN panel).

Mennyire hülyeség lecserélni rá? Visszakerestem a topikban, az IdeaPad-ot nagyon szidtátok, ez igaz erre a szériára is? Szerintem 60-65k körül kapnék használtan a HP-ért, mert hibátlan állapotban van, új akkuval. Így kb 50k-t kéne rádobnom és lenne egy új notim. A HP-ban leginkább a TN panel zavar, amúgy nem rossz cucc, de mégis csak 7 éves már.
Ti mit tennétek?

(#169512) Dhampir válasza movax (#169510) üzenetére


Dhampir
félisten

A tervezési esetlenséget a legjobb support sem képes helyreigazítani.

(#169513) Adam\'s


Adam\'s
csendes tag

Hali, szeretnek vasarolni mostanaban egy notebook-ot
kb 200-250e Ft-ot szannek ra, hasznalt is erdekelne, igazabol heti par ora jatek csakis hobby szinten semmi napi 6 ora meg videoszerkesztes, neha letoltenek egy filmet amit a notebook-on szeretnek megnezni nem 360p-ben hanem mondjuk full hd formatumban, ja a jatekok farming 19, gta sa, gta 5 es egyeb jatekok nem cyber punk vagy leguljabb jatekok de mondjuk egy gas station simulatort adnek vagy hasonlo simulator gamingeket.
14”-15” nekem boven eleg lenne minimum full hd felbontassal mindenkepp ips-t szeretnek az hogy matt vagy fenyes az szamomra nem fontos. Cipelni nem cipelnem surunk heti 1x ha esetleg olyanom van es a kocsiba filmeznek vagy valahova vinnem magammal. Szeretnek ra egy win 10et de az a minimum mondjuk 8.1 et nem probaltam de ja azert ne okozzon nehezseget az op rendszer futtatasa. Ssd-vel szeretnem sokat hdd-ztem meguntam megbizhatobb persze de most mar jolenne a sebesseg :D ram-bol min 16gb-t szeretnek azert megiscsak, videokartyabol is jolenne egy 2gb folotti. Portokbol nekem megfelelnek az alapok, nincs semmi extra kivansagom kiveve az hogy nem micro hdmi legyen hanem a teljes meretu. Mint inrtam fentebb a hasznaltakbol is szivesen valogatok sot a fobb szempont hogy hasznalt legyen

(#169514) Gyick


Gyick
őstag

Hali!
Lehet hülyeséget kérdezek de újonnan lehet venni hivatalos helyről úgy laptopot hogy változtatok valamit a konfigon?Olyanra gondolok hogy cd-rom helyett legyen egy HDD vagy 8gb ram helyett 16 mondjuk és persze ez a garanciát nem befolyásolja

[ Szerkesztve ]

(#169515) Mikulásbá válasza Gyick (#169514) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

CD már rég nincs a mai gépekben, RAM-ot általában te is tudsz bővíteni, az nem jár garancia vesztéssel-már amelyik gépben lehet.

(#169516) Pyttawrx válasza Gyick (#169514) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Persze. Megveszed az adott konfiggal, plusz veszel hdd-t, ramot (ha bővíthető rammal a noti) meg optibay-t, de ehhez olyan gép is kell amelyikben ott a hely, ott belerakják neked, lehet ingyen, lehet nem. De van olyan is, te is intézheted és akkor sem ugrik a gar.

[ Szerkesztve ]

(#169517) Pano válasza Gyick (#169514) üzenetére


Pano
addikt

usanotebook. Ott olyan a honlap, hogy az adott noti adatlapján hozzá tudsz tenni dolgokat és úgy kalkulálja a végárat. Persze, ha a noti amit nézel bővíthető. Ha megrendelted ők meg megcsinálják és úgy küldik neked.

[ Szerkesztve ]

(#169518) Mikulásbá válasza Pano (#169517) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Aránylag sok ilyen oldal van már, Digiprime, Mysoft, stb.

(#169519) joshua7 válasza lsebestyen (#169511) üzenetére


joshua7
veterán

Én meg azon gondolkodok, hogy az ilyen kétmagos cuccok teljesen alap felhasználásra (nyugdíjasnak Fb, net, Youtube) mennyire időtállók. Akár intel vonalon is.

Semper Fi

(#169520) Pano válasza Mikulásbá (#169518) üzenetére


Pano
addikt

Mysoftot szerintem ne ajánljuk, mert vicc az a felár amennyiért bővítenek. 30.000 Ft-ért raknak bele plusz nyolc giga ramot, 50.000 egy sima m2-es 500 GB-os ssd bővítés meg ilyenek.. hagyjuk már. :D

(#169521) Mikulásbá válasza Pano (#169520) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Értem, csak mint lehetőség a sorban. Céges vásárlásnál ez nem annyira érdekes.

(#169522) Pyttawrx válasza joshua7 (#169519) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát ssd-vel pl wd green 120-240gb, 8gb (2x4) ddr3 még szerintem eldöcöghet. Ha már megvan a vas, ha venni akarsz még most, akkor vmi i3-i5 3-4.gen vonal

(#169523) #09179072 válasza pepejoe (#169507) üzenetére


#09179072
törölt tag

Szia! Szerintem megfelelő választás lehet a Travelmate. Az anyaghasználata rendben van, jól össze van rakva, szóval strapabíró. Nem egy páncélszekrény, de gondod sem lesz azzal, hogy mondjuk szétesik pár hónap után. A csatlakozók mennyiségét elegendőnek tartom, teljesítménye is rendben van ebben az árkategóriában. Ha van rá lehetőség, nézd meg, próbáld ki, hogy a billentyűzet kényelmes-e, kijelző a szemednek megfelelő, stb. Ha meg weben rendeled, akkor 14 nap elellási jogod van, szóval nyüstöld rendesen.

(Mondjuk amit linkeltél, az pont nem elérhető már az Acershop-on, itt viszont igen. [link] ).

[ Szerkesztve ]

(#169524) lsebestyen válasza joshua7 (#169519) üzenetére


lsebestyen
addikt

Erre még a 7 éves i5-4300u is jó teljesen, és elvileg ez a Ryzen 3 papíron erősebb is. 8gb RAM-ot mellé kell csapni, illetve SSD kötelező.
Én inkább az anyaghasználaton aggódom.

(#169525) Gyick válasza joshua7 (#169519) üzenetére


Gyick
őstag

Teljesen jó arra.Nekem i5-4200h van.

(#169526) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Az alábbiakban kérnék ajánlásokat:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 350e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Általános illetve PS és ArchiCAD
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ezt nem tudom, de könnyű gépet szeretne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD elég
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Matt kijelző, csendes, fém burkolat
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Köszi előre is!

(#169527) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni laptop vásárlásban

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül akár
(2) A gépre szánt összeg forintban? 2-300k, de nincs behatárolva
(3) Felhasználás? Első körben itthonról home office, de ezen menne a programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Ha véletlen lenne benne jobb VGA, lehet leszednék valamit, de nem ez a fő csapás irány
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, minimum 1080P
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem, talán bevinném céghez ha nagyon jó, de leginkább a szobámban használnám
(7) Operációs rendszer? 10-11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Mindenképp SSD, egy 500 gigás már elég lenne, memóriából minél több ugye, alapból 16 giga elég lenne, de ha esetleg lehetne még bővíteni, az nem lenne hátrány
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) PH-ról való vásárlással semmi kivetnivalóm nincs, de a garanciából minél több kellene, szóval az ilyen 6 hó garis csodákat kerülném

Xbox One: bandymnc

(#169528) bandi0000 válasza bandi0000 (#169527) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Bocsesz, de kimaradt, hogy a mostani gépemet szeretném nagyjából teljesítményben laptopban. (16 Gb, i7 7700k)

Xbox One: bandymnc

(#169529) csibe1 válasza #09179072 (#169452) üzenetére


csibe1
addikt

"netezgetős harckocsi"
Az milyen egy mi az? :F :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#169530) #09179072 válasza csibe1 (#169529) üzenetére


#09179072
törölt tag

Olyan aminek csak páncélzata van, de fegyverzete nincs. Az alapvető feladatokra tökéletesen alkalmas, meg ugye ilyen masinát kerestünk, és közben nem esik darabokra illetve megfelelő support is jár hozzá. Amihez komolyabb fegyverzet jár, azokat hívjuk drágább laptopoknak.

[ Szerkesztve ]

(#169531) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Akkor az max. csapatszállító jármű.

A harckocsinak van fegyverzete, egyébként nem tud harcolni ;] ;] ;]

Egyébként ettől függetlenül nagyon szellemes, eddig még nem hallottam ezt.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169532) #09179072 válasza SeniorTilla (#169531) üzenetére


#09179072
törölt tag

Igaz, nem az eredeti fogalom alapján értettem. Mondjuk egy max 250-300k-s laptopnak is van minimális fegyverzete, úgy hívják, hogy energiatakarékos processzor. :))

[ Szerkesztve ]

(#169533) Tannhauser


Tannhauser
csendes tag

Fekete Pénteken tervezek laptopot venni, ha találok valami jót. Általános használatra (irodai programok, böngészés) kellene. SSD-vel, és - mivel sokat lesz hurcolászva, főleg lakáson belül, de utazásokra is vinnénk - lehetőleg könnyű legyen. Nem baj, ha a képernyője csak 13-14".
Ebben kérem a segítségeteket. Milyen márkákat javasoltok a jelenlegi áron 250 000 Ft környékén?
Vagy 300 000 Ft-ért?

(#169534) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

feleségemnek szeretnék laptopot venni. Ami elvárás:
- 13-14"-os érintő képernyő (ha lehet 2 in 1 eszköz)
- legalább 16 GB memória
- legalább 512 GB-os SSD
jelenlegi laptopja (12,5 colos thinkpad x230t: 8 GB ram 256-os SSD)

Amiket néztem:
- HP ProBook 435 x360 G8
- HP Pavilion x360
- Lenovo Thinkbook 14S Yoga
- HP EliteBook X360 830 G8

Eddig csak Thinkpad laptopjaink voltak :) ezért a Thinkbook felé billenne a mérleg nálam.

(#169535) btudos válasza Rolly (#169534) üzenetére


btudos
veterán

A Thinkbookoknak a hasonló néven kívül semmi köze a Thinkpadekhez, úgyhogy ne erre alapozzatok a választásnál.

A HP-knál egyszerű a sztori, minőségre, anyaghasználatra EliteBook>Probook>Pavilion, az anyagi lehetőségek mentén döntenék közöttük.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#169536) Rolly válasza btudos (#169535) üzenetére


Rolly
veterán

HPknál én az ezüst színtől félek, mert több képet láttam már ahol kopott a festék az ezüst színű HPról (talán Probook volt)...

EliteBook ha jól értem a legminőségibb HP... tehát azzal járnánk talán a legjobban?

Páromnak amúgy a Spectre tetszik nagyon, csak a billentyűzetén az í elég rossz helyen van :) és hát elég drága... 500e Ft körülig szeretnék maximum laptopot venni neki. (eredeti maximum 350e volt de annyiért nem nagyon találtunk megfelelőt :( - mivel 5+ évre tervezzük a vásárlást)

[ Szerkesztve ]

(#169537) SeniorTilla válasza Rolly (#169536) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bármit le lehet koptatni, de ez júzer error. Ha normálisan bánik valaki a gépével, akkor nem történik ilyen.

A Spectre minősége sztem veri a mai elitebookokét, a support és a gari más. Megjelenés, full fémház, kijelző jobb, mint egy elitebooké. Az í betű van jobbra lent, ahogy írod, de meg lehet szokni, már minden konzumer HP-n ott van évek óta. A Pavilionon, Envy-n is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169538) alpihun válasza Mikulásbá (#169490) üzenetére


alpihun
senior tag

Megkésve, de annál inkább köszönöm a linket. Reméltem, hogy vannak itt esetleg személyes tapasztalatok is a tollal írással kapcsolatban. Ezek a tesztek inkább ilyen objektív metrikák hasonlítgatásai, egyikben sem tértek ki igazán arra, hogy milyen érzés tollal írni egy ilyen laptopra.

Például volt szerencsém időközben egy spectre x360 13-at élőben is kipróbálni. A sleek designnak az az ára, hogy körbehajtva a hátlap az aljával csak középen találozik, a szélein nem. Nem tűnt kényelmesnek arra, hogy heti 10 órán át órán kézzel írjak rajta. Meg van a hingenek középtájt egy holtpontja (150-230 fokok között kb), ahol nem áll meg, csak repül/esik tovább, ami hosszú távon nem bíztató.

Ilyenek miatt jöttem a topikba tanácsot kérni. Eredeti kérdés, ha valaki tapasztaltabb a stylus-os windows laptop témában.

Mostmár csak a detachable (tablet + keyboard) gépek tűnnek tényleg jónak írásra, de azoknak a kompromisszumait nem szeretném, maradnék a notebookok között.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#169539) VMatteo válasza VMatteo (#5896) üzenetére


VMatteo
őstag

Jelzem ez a Toshiba L850 13Q azóta is napi használatban van és működik, tettem bele még egy SSD-t. 9 év óta minden héten koliba cipeljük és vissza. Akksija halott, de ennyi :R :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#169540) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni notebook vásárlással kapcsolatban...
A cél egy "irodai" használatra szánt asztali 15,6" -os notebook, aminél a legfontosabb szempont, hogy "hosszú távra" lenne tervezve. Így talán a minőség a legfontosabb szempont.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Minnél hamarabb, akár azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 200e, plafon 220e
(3) Felhasználás? - főleg irodai + weblap tartalommal feltöltése (képek és szöveg)
(4) Ha játékra is használnád - 0 játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15,6", egyébb kikötés nincs
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? - keveset, főleg asztali notebook
(7) Operációs rendszer? - nem szükséges, van W10 retail
(8) Tárhely mérete és típusa - SSD, miin 250 Gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? - semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Előre is köszönöm a segítséget.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#169541) nagysz válasza Shokkolo (#169540) üzenetére


nagysz
tag

Most nagyon shokkolo-t fogok mondani, de ennyiért minőségi gép sajnos nincsen. Az élet 220 felett kezdődik.. de inkább 300lesz az. minimum.

(#169542) Shokkolo válasza nagysz (#169541) üzenetére


Shokkolo
addikt

ezt sajnos tudom, nem én veszem (ennyiért magamnak használt üzletit vennék...)
De más pénztárcájára nincs kihatásom :N

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#169543) SeniorTilla válasza Shokkolo (#169540) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szólj nekik, hogy ne éljenek álomvilágban. Ahogy nagysz is írja, ennyiért nem kapnak minőségi gépet, kár tölteni vele az idődet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169544) kesztió válasza nagysz (#169541) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ezzel például mi a gond?
Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 15.6" FullHD laptop, Intel Core i5-1135G7, 8GB, 256GB M.2 SSD, Intel Iris Xe Graphics, FreeDOS, Magyar billentyűzet, Kék - eMAG.hu
Direkt i5-öst választottam, hogy a sznobok ne hördüljenek fel.
i3-asból viszont zsákkal vannak 170-200 K forintért. És az i3-as se rossz.

Bug és debug fia vagyok én

(#169545) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Amit kinéztem: Dell G5 15 G5500FI5UA1

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, ebben a hónapban
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350 ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, film nézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Leginkább LOL-ra lesz, más hasonlók, esetleg FPS játék nem maximális grafikával
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Amilyen lesz, IPS legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, leginkább asztalon lesz.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Elönyben legyen SSD vagy M.2, az is jó ha nem HDD-s, RAM elég lesz a 8 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, részletfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#169546) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még az idén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-170e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internetes tartalomfogyasztás, esetleg filmezés, néha egy kis word, excel...
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Leginkább 15,6". de 14" is szóbajöhet, leginkább IPS, FHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, utazás közben nem lenne használva. Használat főként asztalon.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 támogatás, ha nincs, megoldom
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, legalább 180GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI v Display port
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt üzletire gondoltam leginkább

Egy ismerősnek kellene leváltani egy HP 6540b-t. Nagy igények nincsenek, de jó lenne, ha ez is kihúzna még pár évet. Szeretne újból HP-t (ProBook, ELiteBook), de adott esetben egy Dell-t sem utasítana vissza.
Leginkább olyan tippet szeretnék kapni, ami elérhető megbízható, garit vállaló boltból (akár linkkel is).

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#169547) SeniorTilla válasza alpihun (#169538) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom milyen Spectre-t néztél, de ha ezt csinálta, akkor gányolt/hibás gép lehetett.

A Spectre 13-aw (most hoztam be egyet a raktárból, direkt azért, hogy megnézzem amiket írtál) kijelzője bárhol, bármilyen szögben fixen megáll, nem hajlik le, nem lifeg. A kijelző tablet módban, teljesen hátrahajtva 100%-osan felfekszik a bottomcase alsó gumicsíkjaira elöl-hátul stabilan, nem csak középen.

Nem is tudom hogy hihetted el, hogy a HP egyik csúcsmodellje ilyen gagyi lenne. Írd már meg, mit és hol néztél, ami ilyen volt.

Ha bárki kéri, teszek fel ezekről saját képeket.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169548) Dhampir válasza Benir8 (#169545) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennek az újabb verziója a Dell G15 5511, amely már a 11. generációs Tiger Lake Intel processzorral és a legolcsóbb konfigurációkban RTX 3050 VGA-val kapható.

AMD Ryzen processzorral szerelt párja a Dell G15 5515.

Van egy harmadik típus is ugyanabban a házban, de még a korábbi 10. generációs Intel processzorral, ez a Dell G15 5510:

Árukereső listája:
Dell G15 5511

Dell G15 5515

Dell G15 5510

(#169549) Sgt.Pici


Sgt.Pici
újonc

Üdvözlet mindenkinek!
Az alábbi témában kérném a segítségeteket/véleményeteket.
(1) Az elkövetkező 1-2 hétben szeretnék laptopot vásárolni (2) 460-540K forint értékben (3) első sorban munka szintjén 3D modellezésre Inventor és SolidWorks programokban valamint amikor egy kis idő engedi hobbi szinten játékra az alábbi címekkel: (4) Diablo II Resurrected; For Honor; Assassins Creed sorozat; StarCraft II; Diablo III és ha egyszer megjeleni akkor Diablo IV :D általában 1920x1080 felbontáson és medium vagy high beállításokkal. Jelenleg erre a Célra egy 3,5 éves ASUS ROG GL553VD áll rendelkezésre /Intel i7-7700HQ - GeForce GTX 1050 - 32 GB RAM - 1 TB SSD/ mely játék oldalról kielégíti az igényeimet viszont az új Inventor és SolidWorks alatt túlmelegedés jelenségével elhal nagyobb összeállítások esetén. (5) A kijelző mérete nem kardinális mivel itthon is és a munkahelyemen is külső monitort használok, ideális méret a 15,6" felbontása 1920x1080 lehetőség szerint matt legyen és, hogy TN vagy IPS panel ebben nem tudok állást foglalni. (6) A gépet napi szinten hordoznám otthon - munkahely - otthon útvonalon viszont utazás közben ritkán lenne használva. (7) Operációs rendszer rendszer nélkül. (8) Tárhely szempontjából 1TB SSD valamint a 32GB RAM 3200MHz. (9) Kialakítás szempontjából előnyben részíseteném az olyan laptop kialakítást ahol a főbb csatlakozók /táp; HDMI; LAN/ a gép hátulján helyezkednek el. (10) Kizárólag új gép jöhet szóba olyan helyről ahol tudnak adni ÁFÁ-s számlát.

A fent leírt paraméterek szerint saját utána olvasás és barátok tanácsai valamint saját tapasztalatok alapján az alábbi két gépet néztem ki erre a célra:

1. https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-legion-5-17-71223-elado
2. https://www.digiprime.hu/laptop/asus-rog-strix-g15-g513qe-69541-elado

Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R

Üdv.!

(#169550) Ispy válasza kesztió (#169544) üzenetére


Ispy
veterán

Az, hogy ezek a gépek jellemzően szar anyagból vannak, hiányzik a merevítés, ócska a hűtésük, ja és emagos. Meg lenovo garancia, szar szerviz, szar alkatrész ellátás. Legalább is régen ez volt a jellemző a konzumer lenovokra. A laptopnak még mindig nem a hardver a legfontosabb tulajdonsága, soha nem is volt, kb ötödrangú dolog mi van benne.

Szóval aki szívatni akarja magát, az vegye nyugodtan....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.