Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169851) rothfb válasza fordjee (#169850) üzenetére


rothfb
veterán

Köszönöm. De a linkre kattintva nem elérhető az alzánál sem.
Pont ez volt a gondom, hogy nincs választék és ilyen formán a tuf jó választásnak tűnik. Még a Nitro5-ös Acer lett volna, de Acerrel már jártam rosszul. Plusz a piros billentyűzetvilágítás nem változtatható. Így inkább az Asus lett.

(#169852) DeathLordX válasza MaxxDamage (#169848) üzenetére


DeathLordX
csendes tag

igen. közben rájöttem hogy ez kevés lesz, de már nem tudtam szerkeszteni.[link]

(#169854) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Ismerősöm keres 140 ezer körül gépet. Amit ajánlottam neki az az ssd, 8giga ram, meg valami normális proci (főleg i3, esetleg ryzen 3, vagy a celeronbol a 4, főleg 5 ezres széria jó lenne). Sajnos nem nagyon találok ilyesmit ennyiért. Esetleg 4 giga rammal, később bővítve is jó lenne. Lenovo V15-ot találtam, de szerintem az nem egy nyerő dolog. :D
Összefoglalóban írt gepeket nem nagyon találtam, max a Hp 250-et.

(#169855) Pyttawrx válasza Palesztin994 (#169854) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ebben az árszegmensben nem is fogsz újat kapni, főleg nem használhatót.
Nézz szét a használtak közt: [link] vagy emelni kell a keretet 230-250 minimum.

(#169856) Palesztin994 válasza Pyttawrx (#169855) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, én is ebben az árban vennék minimum, de ő az unokájának keres (táv)oktatási célokra, ennyit szán rá. Valahol mondjuk érthető,hogy 12 éves gyerek kezébe nem akar drágábbat, és azért valami ertelmeset lehet találni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#169857) Ispy válasza Palesztin994 (#169856) üzenetére


Ispy
veterán

és azért valami ertelmeset lehet találni szerintem

Ha lehetne elmondanánk...cerkás laptoppal nem lesz felüdülés az online oktatás, ha egyáltalán be tudja majd tölteni a wint.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169858) nemigazmar2 válasza #09179072 (#169701) üzenetére


nemigazmar2
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

1 TB-hoz eléggé ragaszkodnék, valaki meg tudja magyarázni nekem, hogy miért ilyen gyakori 256-512GB háttértár gamer gépekhez? Vagy csak ezzel szegmentálnak ilyen olcsóbb gépeket?

Ezt a gépet néztem még ki, mivel 1tb-os, illetve notebookcheck alapján GTX1650Ti és RTX3050Ti között nincs egetrengető különbség - amennyire láttam kinézett játékaimat ez is vinné.
Értem, hogy picivel erősebb az RTX3050Ti, és G15 újabb széria, de ezektől eltekintve ez is ajánlott kategória? Kisebb winchester és valamivel erősebb vidkártya nekem szerintem nem érne meg +60k-t, ha csak nem nyújt másban is jelentősen többet.
Dell G5 5500-I5G799LF Black NOS | Laptop.hu | Laptop.hu

Továbbra is köszönök minden segítséget!

/edit:
Mikor linkeltem még 320k volt, mostmár 350k...
Dell G5 Gaming Laptop (5500) - 15.6" FullHD IPS 300nits, Core i5-10300H, 8GB, 1TB SSD, nVidia GeForce GTX 1650TI 4GB, Linux - Éjsötét Gamer Laptop 3 év garanciával - tablet.hu

Itt még 320k-nak írja, ezek megbízható boltok?

[ Szerkesztve ]

(#169859) fordjee válasza rothfb (#169851) üzenetére


fordjee
aktív tag

Jogos, benéztem, valóban nem elérhető.

fordjee

(#169860) SeniorTilla válasza Palesztin994 (#169856) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sokkal jobban jár egy garanciális használt géppel, régebbi i5 procival. A celeronos új gépek 8gb rammal és ssd-vel elég gyorsan betöltik a windowst, ránézésre még elfogadható sebességen is futnak, de ha már több program, netes ablak, stb. lesz megnyitva, akkor be fog lassulni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169861) yossarian14 válasza yossarian14 (#169846) üzenetére


yossarian14
tag

Sziasztok!

Ezekre az igényekre mit ajánlanátok?

(#169862) Palesztin994 válasza SeniorTilla (#169860) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Bocsi, véletlen privátba ment elsőre... :/

Hát igen, ez van. Nezelodtem hasznaltak közt is, de szerintem azt nem fogja akarni a vásárló. Meglátjuk, köszi a válaszokat!

(#169863) SeniorTilla válasza Palesztin994 (#169862) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Semmi gond :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169864) nagysz válasza Palesztin994 (#169862) üzenetére


nagysz
tag

pedig muszáj lesz, különben nincs gép. anélkül meg max. a tévét nézheti, nem a távoktatást.
a gyerekeimnek (9 és 6 évesek) hasonló célra dell latitude-öket vettem. 140ért full extrásat kapsz a hardveraprón, évekig kiszolgál majd, még játszani is lehet rajtuk valamennyire.
A celeroncsot meg nyeklő-nyakló társait hagyjad meg az arra érdemeseknek szerintem. azok nem gépek.

(#169865) Dhampir válasza nemigazmar2 (#169858) üzenetére


Dhampir
félisten

Megbízhatónak tartott boltok, régóta működnek. Egyéni negatív kritika, észrevétel lehetséges ettől függetlenül, de ez mindegyik üzletre vonatkozhat.

Az különös, hogy a tablet.hu szerint nincs TPM chip a gépben. Sokszor nem pontosak a boltok specifikációi, de azért ennek érdemes utánajárni.

Figyelmedbe ajánlanám az újabb sorozatot, a 11. generációs Intel processzorral érkezett Dell G15 5511 és az AMD Ryzen konfigurációs Dell G15 5515 notebookokat.

Létezik egy "kakukktojás" Dell G15 5510 is, ami már a korszerűbb hűtéssel ellátott (mint az 5511 és az 5515) géptesttel kapható, de még az előző 10. generációs processzort és gyenge VGA-t kapott.

[ Szerkesztve ]

(#169866) nemigazmar2 válasza Dhampir (#169865) üzenetére


nemigazmar2
csendes tag

Szia,

köszönöm a gyors választ és segítséget.

Alapból is G15-öt ajánlottak, csak ott keveseltem a 256/512 gb-ot, de akkor szerintetek ebbe érdemes beletörődni a jobb videókártya / újabb szériás gép miatt?

Azt nézem, hogy a vége RTX3050-el inkább 400ezer környéke (256gb: 370k, 512gb: 411k) , szemben a 320k-ba kerülő linkelt géppel (Core i5-10300H, 8GB, 1TB SSD, nVidia GeForce GTX 1650TI 4GB). Félek a kevés háttértár többet gátol, mint amennyit a jobb videókártya adna.

A régebbi szériával (g5) vannak tapasztalatok esetleg, ami alapból kizárná annak a vételét? Amennyit olvastam gtx1650ti-ről hasonló processzorral, az alapján játékra nekem elég kéne legyen, 1 tb-nak pedig nagyon örülnék mindennapi használat során.

(#169867) Dhampir válasza nemigazmar2 (#169866) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben magamnak venném, inkább a legfrissebb technológia mellett döntenék, ha ezek közül kellene választani.

Az SSD bővítése utólag is lehetséges, nyilván annak is megvan az ára, pluszköltséggel jár.

Az új, immár 6 magos processzor jobb valamivel, lásd az Intel Core i5-10200H és az újabb Intel Core i5-11400H közötti különbséget:

Comparison of Mobile Processors (CPU Benchmarks)

Ám, ha mindez nem a fő szempont, akkor a számodra jobb alapkiszerelésű gépet válaszd.

Black Friday idején az egyik webshop 319 990 Ft-ért kínálta a Dell G15 5511 olcsóbb konfigurációját, de az már elmúlt, jelenleg ugyanott 339 990 Ft, az utána következő ár 345 900 Ft egy másik boltban, az Árukeresőt használva:

Dell G15 5511 G5511FI5UA2

[ Szerkesztve ]

(#169868) ivana válasza ivana (#169828) üzenetére


ivana
Ármester

Up! Közben nézelődtem amiket tálaltam: Thinkpad X270 (valaki meg tudja ezt erősíteni?), illetve újban surface laptop go. Utóbbi amúgy nagyon bejön, de 8GB ram az manapság nem az igazi. Egyéb ötletek? (rendes usb-c kell)

(#169869) arcitec


arcitec
addikt

Azt kérdezném , hogy mi jelentős különbség van e kettő közül a drágábbik javára.
Dell Vostro : [link] illetve : Dell Latitude : [link] ráadásul a Vostro 512GB ssd-vel van
a Latidude-ban meg ott az a drága win10 pro és 256Gb ssd. Nehéz így eligazodni.
Nem lehet ezeket összeállítani? pl op. rendszer nélkül , de nagyobb ssd-vel.
Valahogy nem ok ez a kínálat így. :U

[ Szerkesztve ]

(#169870) Pano válasza arcitec (#169869) üzenetére


Pano
addikt

Latitude magasabb üzleti termékcsalád, jobb hűtés, jobb és tartósabb kaszni. Jóval minőségibb. A vostro csak egy üzleti belépő szintű gép, elsősorban kisvállalkozásoknak.
Vostroban energiatakarékos, ULV processzor van, amivel hosszabb üzemidőt lehet összehozni, de kisebb teljesítménnyel mint egy H-s processzor esetében. Latitude-ban ilyen van, ami jóval erősebb proci, de cserébe rövidebb az üzemidő.
De gondolom az árából is feltűnt, hogy nagy ugrás van a kettő között. :)

[ Szerkesztve ]

(#169871) nagysz válasza arcitec (#169869) üzenetére


nagysz
tag

Autós analógiával a vostro egy skoda 1.6 szívó oktávia a latitude meg egy passat V6 turbó. Segített vagy jobban kifejtsem ? :) (nézd meg csak a 2 cpu közötti különbséget)

(#169872) arcitec válasza Pano (#169870) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi. Bár látok némi ellentmondást, a Vostro üzemidővel kapcsolatban a Vostro javára.
De az a Latitude már sok lenne, ellenben még esetleg ez a Latitude: [link]
Kérdés a + 140eft megérheti-e, ha előbb lemerül az aksi példul.
Kellene valami egyértelmű érv/adat ami egyik vagy a másik felé döntené.

nagysz: Köszi, csak azt tudnám ez a gyakorlatban hogy jönne. Mik azok a felhasználások
amik számíthatnak. Akkor szerinted a +140eft-ot megérheti az 5520? Ebben ügye nem az a
proc. van mint az 5021-ben.

[ Szerkesztve ]

(#169873) SeniorTilla válasza arcitec (#169872) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy H-s proci mindenben jobb, minden gyorsabb, minden azonnal indul, stb. Én már soha nem használnék U-s procit.

Az autós hasonlat nagyon jó volt, annyit tennék hozzá, hogy ha az ember megtapasztalja egy erős BMW minőségét, teljesítményét és stabilitását, többet nem néz rá a VW termékeire :) Pont úgy, mint a minőségi laptopoknál is van.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169874) arcitec válasza SeniorTilla (#169873) üzenetére


arcitec
addikt

Na brávó míg itt nézegetem , közben 30eft-ot drágult. Hahaha sírjak, vagy nevessek .. :D
OK H-s proci,de az 5520-ban nem az van, az nem jó? Ahogy nézem 13% az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#169875) SeniorTilla válasza arcitec (#169874) üzenetére


SeniorTilla
veterán

de jó csak sokkal lassabb, az euró meg drágább, a készletek fogynak, senki ne bízzon alacsonyabb árakban

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169876) nagysz válasza arcitec (#169872) üzenetére


nagysz
tag

eddig latitude-jeim voltak, de az árak nagyon elszálltak, így most egy asus g14 zephyrus van, jóval olcsóbban és erősebben. ajánlanám ezt is, de ez a modell is kifutott, az új meg ugyanúgy 480 körül indul. nehéz most gépet ajánlani az biztos.. :(

(#169877) nagysz válasza SeniorTilla (#169873) üzenetére


nagysz
tag

A vw termékeire én se nézek nagyon rá (mazdám van..), de az 5-ös minőségi bmw -kre mostanában az is ránézett, akit egyáltalán nem érdekelt az autós téma. Ha érted mire gondolok :D

(#169878) SeniorTilla válasza nagysz (#169877) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Érdekes, te hoztad fel a VW példát mazdásként. MX5? :D Az állítólag egy nagyon jó autó, nem vezettem még, én inkább Z4 párti vagyok, de megértem az MX5-ös fanokat is. A valódi élménynek nincs párja, se GTA-ban se NFS-ben.

A BMW drága prémium autó, sokan fikázzák akiknek nincs, én meg jót röhögök ezen. Van VW-m is, mert Sharan méretű autót nem árul semmilyen prémium márka. Vegyél egyszer egy jó BMW-t, de ne 320 dét, hanem rendeset, sosem fogsz többet mazdába ülni, vagy csak kényszerből, ha nem lesz lóvé a bömös fenntartására. ;]

No offense, csak leírtam a véleményem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169879) nagysz válasza SeniorTilla (#169878) üzenetére


nagysz
tag

túl öreg vagyok már az offense-hez, no problem :D 6-osom van.. ár/értékben nekem tökéletes családi autó :)

(#169880) MaxxDamage válasza DeathLordX (#169852) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

3060 verziót ajánlanék és az időtállóbb is lenne, i5 miatt se kellene ez a 7790.
i5 sokak szerint nem akkora katasztrófa, mert a hibái ellenére helyre hozható (melegedési gondja pl.)
Nekem volt i7-9750 / RTX 3060 G7-7790 ami nem volt rossz, de eladtam még újként (nagyker adta mint csere darab Asus helyett ami gyártói kp. levásárlás volt)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#169881) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Sziasztok!
A két laptop közül melyik lenne a jobb választás?

https://edigital.hu/notebook/hp-255g8-27k39ea-156-non-touch-fhd-notebook-fekete-windows10-p848429

https://edigital.hu/notebook/asus-vivobook-x515ea-bq1348-notebook-transzparens-ezust-p903274

Melyiken futnak jobban a játékok és a szerkesztő programok pl. Photoshop?

(#169882) SeniorTilla válasza hajniooo (#169881) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Játékra egyik sem jó

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169883) hajniooo válasza SeniorTilla (#169882) üzenetére


hajniooo
csendes tag

Azzal tisztában vagyok. De ennyi pénzt tudunk rá szánni. Azért kérdeztem úgy, hogy melyiken futnak jobban. Nem kell, hogy full grafikán vigye a játékot, az nem elvárás.
Akkor csak azt kérdezném, hogy melyik a jobb gép?

(#169884) nagysz válasza hajniooo (#169883) üzenetére


nagysz
tag

Az a helyzet, hogy az i5-ös proci sokkal újabb és erősebb (pld. itt nézd meg), de a HP jobb gép. Az egy ajánlott gép (az olcsók közül), a Vivobook meg nem annyira az.

(#169885) arcitec


arcitec
addikt

Még arra kérnék szépen választ, hogy azt írjátok pl a DELL Latitude az bírja a hurcolászást.
Ami "nem bírja" az miben jelentkezik meg? Pl egy Vostro is már fémházas...
Ja és még annyit, hogy egy Vostro, vagy Latitude-nek mi lehet más márkában alternatíva?
Köszönve a válaszokat ...

[ Szerkesztve ]

(#169886) Pyttawrx válasza arcitec (#169885) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia a Lati az tuti bírja.

(#169887) nagysz válasza arcitec (#169885) üzenetére


nagysz
tag

Akkor láttam utoljára vostro-t, amikor megjelent, mert vettünk egyet próbából a cégbe. Az lehet, hogy valahol nyomokban tartalmazott fémet is, de:
elkezdett lekopni a festék a tetejéről 1 év után,
nyeklett-nyaklott ha felemelted,
szar volt a billentyűzete, illetve
a latitude-höz képest az egésznek full műanyag érzete volt. Nem is vettünk többet sosem... Lehet, a mosaniak jobbak, de abban biztos vagyok, hogy a dell kínosan ügyel arra, hogy a latitude jobb minőség legyen. tudod, mint a vw a skodával....
A latitude-nek hp-ben az elitebook, lenovo-ban meg a thinkpad az alternatívája. acerben elviekben a travelmate, de arról meg most nem a hudenagy minőség jut az eszembe, a gépeket elnézve..

(#169888) Cyrin válasza nagysz (#169887) üzenetére


Cyrin
addikt

nem mindegy melyik latitude.

az olcsóbbak (3520) a tesztek szerint nyeklőbbek mint a vostro (5502).

ami meg nem nyeklő az árban a duplája.

(#169889) nagysz válasza Cyrin (#169888) üzenetére


nagysz
tag

igen, ez egy érdekes téma. lati = 5-ös széria nálam. azok viszont drágák. A 3-as az nemtudommi... :(

(#169890) Pano válasza arcitec (#169885) üzenetére


Pano
addikt

"Ami "nem bírja" az miben jelentkezik meg?"

pl:
- Elfárad a kijelző zsanér
- Eltörik/megreped a kaszni valamilyen része.
- Megkarcolódik a kijelző, lecsukva is.
- A kaszni sok hajlása, sok rázkódása miatt alaplapon (vagy arra csatlakoztatott cuccokon) történhetnek gyengébb forrasztásból adódó problémák.
- További, egyéb anyagfáradások.

Hasonló kategóriás termékcsaládok:

HP
Vostro = Probook
Latitude - Elitebook

Lenovo
Vostro = Thinkbook, vagy Thinkpad E széria.
Latitude = Thinpad

[ Szerkesztve ]

(#169891) Cyrin válasza nagysz (#169889) üzenetére


Cyrin
addikt

A dell azt csinálta hogy legyártott egy rakat gépet minimális eltéréssel az "alsó" szegmensbe, és elnevezte őket inspiron-nak vostro-nak és latitude-nak. közben szinte semmi érdemleges minőségi különbség nincs köztük.

(#169892) Ispy válasza nagysz (#169889) üzenetére


Ispy
veterán

A 3-as lati leánykori neve inspiron.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169893) nagysz válasza Ispy (#169892) üzenetére


nagysz
tag

ja akkor ez az a kék bosch, ami előzőleg még ződ vót.. értem. :(

(#169894) Dhampir válasza nagysz (#169889) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyira nem rossz az a műanyag a maga kategóriájában, legalábbis vannak ennél rosszabb minőségűnek tűnő műanyagok is más gépek esetében.

(#169895) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Most installáltam egy HP 15s-t ezzel a konfiggal:

- AMD Athlon Silver 3050U kétmagos CPU (2x 2,3 / 3,2 GHz, 4MB cache)
- 4GB DDR4 RAM
- 256GB SSD
- AMD Radeon Graphics VGA

Meg kell mondjam, kellemesen csalódtam benne, pedig ez egy olcsó low-end konfigos gép (150e alatt). A win10 pikk-pakk felment, a frissítések is gyorsan megvoltak. Microsoft fiók létrehozás, S Mód kikapcsolás, plusz 1-2 dolog amit még el kellett intézni vele, de a sebessége teljesen elfogadható volt, sőt. Win indítás 13,8 másodperc, egy ugyanilyen gép i3-1115G4, 8GB, 512SSD-vel 10,8 másodperc alatt tölti be. Nem nagy különbség. Office feladatokra sztem ez az AMD is használható. Nyilván ha már telel lesz programokkal és terheled, akkor lassabb lesz, de sztem ennyiért simán vállalható, kevés pénzből. (nem reklámnak szántam, hanem az örök vita miatt, ami az olcsó gépekről szól, ismeritek a véleményemet)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169896) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#169895) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Majd amint használja, ezt a 4gb ram, gyenge procis gépet, egy pár chrome ablak, youtube, face, stb... frissítés... :) Szép lesz.

(#169897) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#169896) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen én is ettől félek, talán 8GB segít neki.

De ahogy installáltam korábban 3db i3-as gépet, 4gb és 1tb hdd-vel, azokhoz képest ez maga volt a Mennyország :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169898) DeathLordX válasza MaxxDamage (#169880) üzenetére


DeathLordX
csendes tag

Köszönöm szépen a választ

(#169899) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Alábbi paraméterek szerint keresnék új laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-175k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, tanulás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lenne FHD és IPS, ha belefér.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz, iskolába alkalmanként.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD jó lenne és 8gb ram legalább
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincsen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Köszi előre is :R

(#169900) Pyttawrx válasza Mclovin (#169899) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Olvass vissza picit és látni fogod, hogy a keret kevés nagyon is egy újhoz. Ha nnem szeretnél emelni a kereten akkor itt [link] érdeklődj, ha tudsz emelni, akkor 230-250 lesz a kiinduló árad, max valami akcióba 200k körül már kapni fogsz olyat ami jó neked amire kell.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.