Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169551) Dhampir válasza Sgt.Pici (#169549) üzenetére


Dhampir
félisten

Munka esetén a supportot venném figyelembe, vagyis olyan gyártói támogatást, ahol időintervallumban várhatóan a leghamarabb készül el a javítás, persze kivételek előfordulhatnak bárhol esetleges hosszabb alkatrész berendelési idő okán.

(#169552) Sgt.Pici válasza Dhampir (#169551) üzenetére


Sgt.Pici
újonc

Mindkét választott gépnél 3 év háztól házig garancia. Korábbi gépeket is digiprime-rol vettem gond esetén mindig segítőkészek voltak. Igazából egy ideje rágodok ezen a kérdésen tengerek tesztet fórumot végigolvasva jutottam el eddig a 2 gépig. Asussal kifejezetten jó tapasztalataim vannak. Régebben volt a családban Lenovo gép hát akkor ott voltak kétségeim és rossz tapasztalataim viszont most a Legion 5-t nagyon ajánlják mindenütt.

(#169553) Dhampir válasza Sgt.Pici (#169552) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, a Legion 5-öt ajánlják, habár többnyire a 15,6" kijelzős verzió volt a felkapott, RTX 3060 VGA-val, amíg még kedvezőbb áron lehetett kapni. Abban is a Pro verzió a jobb minőségű (Legion 5 Pro), persze drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#169554) tpeter77 válasza Benir8 (#169545) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia
(4) résznél mit jelent a LOL?

(#169555) Pano válasza tpeter77 (#169554) üzenetére


Pano
addikt

Legaue of Legends. Gondolom.

(#169556) VMatteo válasza Ispy (#169550) üzenetére


VMatteo
őstag

Én is hasonló laptopon gondolkozom, mit ajánlanál, ahol az összeghatár max 250e Ft és csak új jöhet szóba? :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#169557) Ispy válasza VMatteo (#169556) üzenetére


Ispy
veterán

Sajnos nem vagyok annak a tudásnak a birtokában, ami egy jó ajánláshoz elég lenne. Nehéz ügy ez most, tk ezek a gépek 3-5 éve a 120-150k-s kategória volt és a közép és felső kategóriában is esik a minőség folyamatosan. Én már évek óta csak használt üzletiket használtam, de ott is sok az átb.szás, óvatosan kell vásárolni. Ha új, akkor én dellt vagy hpt vennék 3 év garival, mert ha szét is esik, akkor van támogatás. De 3 év után minden nap ajándék.

Illetve meg kell nézni élőben, gépelni rajta, kinyítni, becsukni, hogy lásd mit is kapsz 200k-ért. Esetleg megnézni egy 600k-s gépet is, hogy érezd mi is a különbség az anyaghasználat, merevítés, felépítés között.

Az a baj, hogy ezeket az "olcsó" gépeket nem arra tervezték, hogy 5-6 évig használd, hanem hogy a garit túléljék, aztán vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169558) TomMusic válasza Ispy (#169557) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Nálam egy tizenéves Fujitsu Lifebook érett meg a cserére.
Egy új Lenovo Flex 5 x360-on töröm az agyam, elég jók a speckói, minőséginek tűnik. Bár élőben valóban nem tapogattam meg. De ha jól olvastam, ez ilyen "YOGA" jellegű gép, amit már élőben taperoltam, az elég minőséginek tűnt.
De akkor azt mondod ez felejtős?
Előre is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#169559) SeniorTilla válasza TomMusic (#169558) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Flex az nem Yoga, nagyon nem az a minőség. Mindenképpen nézd meg élőben előtte.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169560) TomMusic válasza SeniorTilla (#169559) üzenetére


TomMusic
őstag

Ezek szerint a Flex alacsonyabb minőségű, mint a Yoga?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#169561) VMatteo


VMatteo
őstag

Akkor a 3 éves garancia úton elindulva, Dell illetve HP vonalon van-e olyan ajánlott vétel ami:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban?250.00Ft
(3) Felhasználás? irodai programok, játék (GTA, Dota)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?átlagos felbontás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? koliba hetente, utazás közben nem.
(7) Operációs rendszer? free
(8) Tárhely mérete és típusa ( SSD 256GB), memória (RAM) mennyisége? 6-8giga
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

Nemtudom, hogy AMD vagy Intel, dedikált videókarinak örülnék játékok miatt. Ha SSD nem fér bele, később kitudom cserélni, az nem olyan szűk keresztmetszet. :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#169562) Mikulásbá válasza VMatteo (#169561) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

250 ezer fölött mindenre 3 év garancia jár jogilag. :U

(#169563) VMatteo válasza Mikulásbá (#169562) üzenetére


VMatteo
őstag

akkor meg nem kell erőltetni a HP-t Dellt, nagyobb merítésből dolgozhatunk :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#169564) Mikulásbá válasza VMatteo (#169563) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem rosszak ezek, de így nincs értelme. Minden márkának vannak különböző kategóriái, abban pedig jobb vagy éppen rosszabbul sikerül gépei. Konkrétumot kell nézni.

(#169565) VMatteo válasza Mikulásbá (#169564) üzenetére


VMatteo
őstag

Leírtam mit szeretnék, milyen felhasználásra. ezen felül mivel tudnék még segíteni a keresésben?

Tisztelet a Gépésznek!

(#169566) Mikulásbá válasza VMatteo (#169565) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Keveslem a keretet, lévén játék-még ha kicsi is a gépigény, később, ha megtetszik egy játék, jó lenne már azt is vinné.
Átlagos felbontás-új gép már nem nagyon van full HD alatt, de ne is legyen.
Ha játék, 16 GB RAM alá nem mennék-ahogy írtam, gondolj előre is. Új gép, akkor jó lenne legalább 2 évig gond nélkül menjen, bírja erővel is.

(#169567) VMatteo válasza Mikulásbá (#169566) üzenetére


VMatteo
őstag

Játéknak ennyi kell, hugomé lesz, nem gamer a leányzó :D

Tisztelet a Gépésznek!

(#169568) SeniorTilla válasza TomMusic (#169560) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169569) classic B válasza Mikulásbá (#169566) üzenetére


classic B
aktív tag

Pl. ACER Aspire A315-23G-R34V (AMD Ryzen 5 3500U 2.1 | 16GB DDR4 | 256GB SSD | 0GB HDD | 15,6" matt | 1920X1080 (FULL HD)) miért nem jó neki? 205k körül kapható.

[ Szerkesztve ]

(#169570) Mikulásbá válasza classic B (#169569) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ki írta, hogy nem jó? Majd ő eldönti, megfelel-e neki.
Egyébként nem. Ha már 250 ezer a keret, én "kihasználnám". Az Acer jó vonal, mert úgy tudom minden gépükre 3 évet adnak értéktől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#169571) VMatteo válasza classic B (#169569) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszi nézem is,bár 16giga RAM-mal nem találom sehol ilyen áron, ez hogy intel vagy AMD miben jelent különbséget?
Van releváns különbség?

@Mikulásbá, ez olyan keret hogy nagyon max, nem feltétlenül kell kihasználni, ha nem hoz hatalmas minőségbeli ugrást.

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#169572) classic B válasza VMatteo (#169571) üzenetére


classic B
aktív tag

Mysoft-on néztem. Ez esetben 2 év kötelező jótállás + 1 év gyártó által biztosított háztól-házig szállításos gari van, de olcsóbban kijössz.
Releváns különbség szerintem nincs ezesetben, de proci témában nem vagyok naprakész. Nézz összehasonlító benchmark tesztet...

[ Szerkesztve ]

(#169573) VMatteo válasza classic B (#169572) üzenetére


VMatteo
őstag

ezekben a benchmark tesztekben sosem hittem, gondolom normális felhasználás mellett kb tökmindegy melyik.
Köszönöm a tippet, esetleg ha van még bármilyen más ötlet nagyon örülnék neki :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#169574) TomMusic válasza SeniorTilla (#169568) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi az infót!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#169575) tpeter77 válasza VMatteo (#169573) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia
Egy kis off téma, ami miatt még nehezebb lesz a döntés.
Iskolákba járok ki újratelepíteni a gépeket. 90%-ban asztali gépeket használnak..
Van két géptípus, egyik Dell, a másik HP. Életkor is azonos, ugyanaz a proci van bennük, egyforma a memória mennyisége és HDD van bennük, mégis a Dell sokkal gyorsabb, mint a HP. El se hinnéd, mennyivel!
2-3 éve is ugyanaz volt a helyzet még Win7 alatt, de Win10 váltásnál sincs máshogy.
Arra gyanakszok, hogy vagy a memóriakezelésben vagy a hdd műveletben van óriási különbség.
HDSentinel szerint az egyik HP-ben a hdd kábel problémás volt. Kicseréltem, de alig történt érezhető változás.
Sőt, amikor egyszerre 8 gépet telepítünk újra, akkor is látszik, hogy ugyanazon gépek között is jócskán van eltérés, percekben mérhető!

ON
Hiába nézel ki papíron 2-3-4 hasonló paraméterű laptopot, a gyakorlatban nagy különbségek lehetnek köztük.
Ezért a kinézett laptop topikjában kérdezd meg, mennyi ideig bírja akkumulátorról, mennyi idő alatt indul el az op.rendszer tiszta telepítés után. Vagy, hogy elindul-e 3-5 mp alatt egy Excel vagy Word.
Ha van, olvass review-t, vagy nézd meg a bemutató videót a YT-on az adott gépről.
Én is ezt tettem, laptop review-t kerestem a kinézett gépekről, remélem beválik amit választottam, pár nap és megérkezik.

(#169576) Ispy válasza tpeter77 (#169575) üzenetére


Ispy
veterán

És akkor tovább megyek: azt nem látod, ami a motorháztető alatt van. Hogy mondjuk melyik gép kezd el 1-2-3 éves korában elporladni, mondjuk kicsarasz egy csarart, azt soha nem megy vissza, patentek eltörnek, zsanér megadja magát, bezel eltörik stb. És akkor még ott a hűtés kérdése, amit ezekbe a vékony gépekbe meg aztán tényleg nem szoktak megoldani jól, főleg az alsó kategóriában.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169577) VMatteo válasza Ispy (#169576) üzenetére


VMatteo
őstag

Igazad van, de azért pici odafigyeléssel (óvatosan nyitni és középen, ágyban laptop alá könyv, hogy kapjon levegőt) sokat lehet tenni a tartósságért.
Most amit még nemtudok, hogy gyengébb proci+videókártya vagy erősebb proci integrált videókártyával? Játékok tényleg nem olyan nagy szempont, de azért egy GTA5 fusson már el meg egy Dota.

Tisztelet a Gépésznek!

(#169578) starius


starius
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
kb 250ezer FT
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
egyetemhez kellene , office, bongeszes , filmek, semmi komoly
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
gondolom IPS lenne a legjobb, Fhd , meret igazabol mindegy

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
heti 1 alkalom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows, de lehet op rendszer nelkuli is
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD + HDD + 16gb ram van ennyiert?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új, garanciaval

köszönöm

(#169579) #09179072 válasza starius (#169578) üzenetére


#09179072
törölt tag

16 GB RAM-al szerelt gép ennyiért biztos, hogy nincs. Ez a 250k nagyon karcsú, ennyiért túl sok opció nincs. Egy Acer Aspire 5-öt ki lehet hozni belőle [link] . Memóriát, SSD-t később is tudsz cserélni, venni, az ne legyen szempont.

Ha viszont nem olyan sürgős a vásárlás, akkor én azt javaslom, hogy gyűjts még rá.

(#169580) starius válasza #09179072 (#169579) üzenetére


starius
tag

és ha lemondok a hddről, elég 8 gb ram és 300 a keret?

(#169581) Scrake^;DD


Scrake^;DD
aktív tag

Sziasztok! Gondoltam írok én is egy posztot, kikérem a fórum guruk véleményét!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
100.000 - 250.000
(3) Felhasználás?
Hétköznapi dolgok, film, letöltés,
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?átlagos felbontás
Nem játékra kellene.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Passz
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lenne hordozva
(7) Operációs rendszer?
OSX
(8) Tárhely mérete és típusa ( SSD 256GB), memória (RAM) mennyisége?
Mivel alma ezért amilyennel kijött.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt

Igazából van egy asztali PC-m, de nem igazán van használva. Úgy érzem praktikusabb lenne egy laptop mivel akár hordozni is tudnám, és a helyet sem foglalná. Nem tudom, hogy a régebbi almás notebookok közül melyiket lenne még érdemes használtan megvásárolni, mivel az újaknak egy picit borsos áruk van.
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#169582) kesztió válasza Ispy (#169550) üzenetére


kesztió
aktív tag

Akkor hagylak egy kicsit dolgozni a jelenlegi szuperprémium, all-metal, világító billentyűzetes, 4K IPS touch képernyős, 16 GB, 4 magos i7-6700HQ-s (vigyázat, abban az időben, még nem volt minden ütődöttnek 4 magos gépje) Asus Zenbook Pro UX501-es laptopomon. A tényleg kiváló képernyőn és az SSD-n kívül nincs benne más értékelhető minőségű hardver, zajos, melegszik, az akkut megette egy év alatt, a billentyűzet pedig egész egyszerűen iszonyat. Viccen kívül felüdülés leülni a feleségem legaljakategóriás Ideabook-jához.

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#169583) Scaletta válasza Ispy (#169550) üzenetére


Scaletta
tag

Köszönöm hogy végre leírta valaki, mostanában megint megszaporodtak itt a számokkal dobálózók :)

(#169584) Scaletta válasza VMatteo (#169563) üzenetére


Scaletta
tag

Azért hazai supportban a felsorolt 2 elég erősnek bizonyul :) 3 év jogilag ide vagy oda, a szolgáltatás minősége nem ugyanaz minden gyártónál.
Tudod, a turista osztály is pont akkor ér földet mint az első osztály :U

(#169585) Ispy válasza kesztió (#169582) üzenetére


Ispy
veterán

Egy szó sem ment át, hagyjuk.....aki akarja érti, aki meg nem, az meg ne jöjjön tanácsot kérni, ott az adatlap ha i7 meg sok ram veheti.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169586) Pano válasza Ispy (#169585) üzenetére


Pano
addikt

Pont most volt egy ilyen sztorim, ahol nem tudtam egy embert a belépő kategóriás ideapad-ről lebeszélni. Ez kb fél éve volt. Most keresett meg tegnap előtt, hogy mit csináljon, mert már másodszor van szervizben mert elsőre 4 hetet ott volt és visszaküldték ugyan úgy hibásan és megint ott van.
A "megmondtam, nem hallgattál rámon" kívül ilyenkor mit mondjon az ember? Majd egyszer jó lesz, aztán lehet kihúzza gari idő végéig... csend a telefonba a mondat után. Ennyi, én le is zártam ennyivel. :D

[ Szerkesztve ]

(#169587) Dhampir válasza Pano (#169586) üzenetére


Dhampir
félisten

Legalább a véleményét megírhatja a Google értékelés használatával.

(#169588) lsebestyen válasza Ispy (#169576) üzenetére


lsebestyen
addikt

IdeaPad 3 10 perc FPU stress test alatt 65°C volt a csúcs, alap használat (amire ez a gép jó/való), 40°C körül van, csendben. Szerintem teljesen korrekt.

Szerviz horrorról, zsanér törésről nem tudok beszámolni egyelőre, remélem nem is fogok. ;]

(#169589) SeniorTilla válasza lsebestyen (#169588) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez mind rendben van, de ne várd el, hogy ilyen gépet bárki is ajánljon. Akinek van hosszú évek tapasztalata (sok géppel) az nem véletlenül írja le azt, amit.

Nyilván kell az olcsó kategória, tudom, kereskedő vagyok. Viszik őket mint a cukrot.

Fogyasztói társadalomban élünk, keveseké a minőség élvezete. Ha reklám oldal lenne, azt mondanám: vegyétek, vigyétek, mert ezek a legjobbak ár/érték arányban! De alapvetően ez itt egy olyan oldal, ahol ajánlásokat adunk. Ajánlani olyat kell, amivel a vevő elégedett lesz, és itt ér össze a két dolog: ár és érték. Sokszor a lényeget a mélyben kell keresni, azaz nem a CPU/RAM/SSD trióban, hanem abban, hogy milyen gépben is van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169590) lsebestyen válasza SeniorTilla (#169589) üzenetére


lsebestyen
addikt

Senkinek nem ajánlottam, viszont az sem igaz, hogy szar lenne a belépő notik hűtése, ami sokszor elhangzott mostanában.
Nem véletlenül írtam oda, hogy a minőségéről nem tudok sok mindent elmondani, az fix, hogy a használt üzleti tovább marad notebook, mint egy ilyen műanyag bili.

Nekem ez az első konzumer laptopom, eddig csak üzleti kategóriát vettem/használtam. Most úgy adódott, hogy másodgépnek kell csak, és nem kell hurcolásznom, ezért adok ennek egy esélyt (pár napja írtam, hogy 840 G1 vagy ez maradjon-e), mert tök olcsó volt.
De az első benyomás koránt sem annyira borzalmas, mint ami itt be lett harangozva. Régen ezek a belépő modellek meglátásom szerint sokkal ócskábbak voltak.

:R

(#169591) Silverboy válasza lsebestyen (#169588) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Küldjél rá egy aida-t, grafikus maggal, lesz az 80-90+ is :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#169592) #09179072 válasza starius (#169580) üzenetére


#09179072
törölt tag

Szerintem a HP Probook ezesetben jó választás lenne [link] . Ha van rá lehetőség menj el, nyomkott meg, próbáld ki, garancia papírt (3 év gyártói garancia) ellenőrizd, stb.

(#169593) lsebestyen válasza Silverboy (#169591) üzenetére


lsebestyen
addikt

:N Viszont a ventit hamarabb kapcsolta nagyobb fokozatba, de most 60°C fölé nem ment. FHD videókat lazán elvisz, játékra alkalmatlan, így sok értelme nincs is talán.

(#169594) Silverboy válasza lsebestyen (#169593) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Interesting :K :R

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#169595) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Munkára, hosszútávra alig használt Dell Latitude 5591 jó vétel 250k-ért?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#169596) Kolondrum

Üdv és előre is köszönöm!

(1) Az évben.
(2) 150K, max 200k.
(3) Irodai programok, képek tárolása (kiemelt dolog), böngészni néha.
(4) -----
(5) IPS 15.6 coll mint alap.
(6) Nem lesz hordozva.
(7) Win 10, később 11 lehetőség.
(8) SSD 256Gb + HDD legalább 1 Tb, 8 Gb RAM legalább
(9) Speciális igény nincs.
(10) Új vagy használt.

Köszönöm! (Ismerős kérdése)

[ Szerkesztve ]

(#169597) Ispy válasza lsebestyen (#169590) üzenetére


Ispy
veterán

Gyere vissza 2-3 év múlva, megbeszéljük milyen vétel volt. ;]

Az a baj, hogy mindenki a strapabíró, überkirály gépet keresi 250k-ért, de ez 3x ennyiért sem létezik, ajánlani meg senki nem fog zsábkamacskát. Annó is voltak ajánlott gépek az olcsó kategóriában, nekünk is van egy lenovo ideapad b590, ami most múlt 8 éves, igaz kb. 3x olyan vastag, mint a mostaniak és 2x olyan nehéz és annó ajánlott volt. Csak akkor voltak itt expertek, akik látták ezeket a gépeket szétszedve, szerelték stb.

Az is a baj a konzumer gépekkel, hogy mire lenne hosszútávú tapasztalat velük, mondjuk 3+ év, addigra sokszor már ki is futnak. Szóval nehéz ügy ez...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169598) lsebestyen válasza Ispy (#169597) üzenetére


lsebestyen
addikt

Melós gépem egy hp elitebook 830 g6 volt. Azért az megint túlzás, hogy még 750k-ért sem kapsz strapabíró gépet, mert az kb 400-500k lehetett, és azért volt, hogy le lett ejtve két megbeszélő között. Kollégámnak tört be egyszer a kijelző, de amúgy sokat kibírt. :R
Régebbi üzleti notik pedig még többet, de ormótlanabbak is jóval.

Természetesen megírom azt is, ha kettétörik ez a Lenovo, nincsenek illúzióim, maradjunk annyiban. De a hőháztartása speciel tök jó.

(#169599) Ispy válasza lsebestyen (#169598) üzenetére


Ispy
veterán

Egy 5-ös lati 500k felett kezdődik, ami müanyag házas, na azt ne ejtsed le...nekem is esett le a 6540, egy proci hűtő és odd bánta, igaz másnap kicserélték a konyhaasztalunkon.

De nem akarok én gyözködni senki.

Itt hever a polcon a 7490, ami a dell üzleti felső kat, én nem merném leejteni. :D

Tény, hogy a 3x-os ár talán túlzás volt, igaz az új gépeket nem ismerem, de 5-ös latikból is van ami már elmúlt 7 éves, szóval azért azzal nehezebb mellé lőni ilyen téren, bár a statisztika 1000 darabnál kezdődik. Ja és azt még 260k-ért vettem. :B

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#169600) lsebestyen válasza Ispy (#169599) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én alátétnek használom a 6540-et, az idepad 3-hoz. ;] ;]

Na de befejeztem tényleg az offot, nem ajánlottam senkinek a gépet, csupán megjegyeztem, h nem vészes a hűtése. Használt üzleti valóban jobb, de 110k-t nekem most megért ez. Teljes áron nyilván nem kellett volna.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.