Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia XZ1 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) papi77


papi77
addikt

Szuper!
Pont tegnap rendeltem meg a munkatársamnak 180 ezerért az edigitalból :)

Az első: NOKIA 1611

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szuper írás, rendkívül választékosan, minőségi munka.

Az ilyet élmény olvasni. :R

A telefon nem rossz, kifejezetten tetszik, habár lehetne ez még kisebb is. vagy adott területre "több" kijelző is férne.

Én még várok egy 5"-os kompakt modellre, mert nem biztos, hogy kell már nekem az 5,5"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) helixP


helixP
nagyúr

Nagyon kellett már egy jó Sony! Minél több jó készülék minél több gyártótól, nekünk annál jobb.
Ezúttal a kamerán sem véreztek el, bár nekem kicsit borsos ez az ár és 4,7-et meg lehetett volna oldani kisebb házban is...

[ Szerkesztve ]

(#4) Obyboy


Obyboy
addikt

Specifikáció/Memória részben kimaradt a Belső tárhely sor.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hihetetlen, hogy egy Sony ajánlott jelölést kapott. :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) joey04


joey04
titán

Korrekt készülék, csak ugye pont a Nokia 8 topikban jött elő a téma, hogy milyen pluszt tud adni a Nokia (megy a hitvita, hogy a sallangoktól mentes rendszer az előny, vagy hátrány), és ez a kérdés itt is megállja a helyét. Minden sikeres márkának van valami egyedi dolga, ami miatt azt lehet választani. Itt nincs semmi. Lehetne a kompakt méretben erős hardver, csak pont a design miatt ez az előny semmivé is válik. Plusz a Sony azzal is vágta maga alatt a fát, hogy amikor elkezdődött a telefonok méretének növekedése, akkor lecsapott a kompakt verzióval, viszont utána csak herélt kompaktok jöttek, azok is ritkábban, így szépen elvesztették azon emberek jelentős részét is, akik kis telefonban akartak erős vasat látni, mert normális kompakt híján átpártoltak valami nagyobb eszközre, onnan meg nehéz lesz visszacsábítani őket. Összességben korrekt csomag, az üzemidő különösen dicséretes, az árazás sem szállt el, gsm boltban 140k körül van, de nincs semmi extrája a többiekkel szemben, mert ami lenne, az semmissé válik a design miatt. De korrekt termék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) julius75 válasza papi77 (#1) üzenetére


julius75
aktív tag

Hááát, izé,,,annyiért már telefont is lehet venni.....

(#8) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ajánlott? Ritka... :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#9) aelod


aelod
veterán

Az első Sony amire azt mondom, hogy tetszik.
Gyönyörűen látszik amúgy, hogy az antutu teszteken a pontszámoknál, hogy tökre nem mérvadó. S835-el szerelt konkurensek jóval több pontot érnek el a nagyobb kijelző felbontás ellenére is. Viszont ezen a kis Sonyn a mindennapos felhasználói élmény elég pörgős lehet :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) balint82


balint82
senior tag

Hát nem tudom, eléggé felemás érzések kavarognak bennem, formaterv gyakorlatilag 95%-ban Z5 compact, azért ez így 2017-ben egy kicsit sok. (size comparison).
A 4,6-os HD kijelző nem is lenne annyira gáz, de ezek a kávák már 2 éve is erősek voltak egy kicsit...

2 évig Z5C-m volt, a szögletessége, vastagsága miatt gyakorlatilg párom S6E-je és az én mostani Honor9-em is kellemesebb, stabilabb fogást biztosít.

Kiváncsian várom, hogy végre sikerül-e a SONY-nak a saját kamerához megfelelő szoftvert fejleszteni, mert a korábbi Sony-knál ezek voltak a legfájóbb pontok. Főleg úgy, hogy más gyártó mit tudott kihozni ugyanezekből a kamerákból.

Mondjuk azért 200e-ből már lehet rendesen válogatni, nagyon-nagyon sok pénz :(.

Mindenesetre hajrá Sony!

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#11) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Azert nem ertem , hogy miert "compact", mert egy S8 1,8 centivel hosszabb, 4 millimeterrel szelesebb, mikozben amugy 1,5millimeterrel vekonyabb is, csak epp 5,8" 4,6 helyett. Szoval amiatt a kb 1,5 centi miatt nem lett compact az S8 es ez igen ? Gyakorlatilag a tudasat nezve az S8 ennel meg compactabb is, mert tudas/fizikai kiterjedesben egy erosebb ajanlat.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Itt lehetne meglépni azt amit most a Huawei csinált nagyban a Mate 10-nél. Kell egy 16:9 Z1c és kell egy 18:9 Z1c ugyan abban a házban, szerintem lenne rá vevő. :U

Finn the human

(#13) vicze


vicze
félisten

Már ideje volt a tesztnek, amint lesz időm leírom, a lassan 1 hónapnyi tapasztalatomat a készülékkel.

(#14) wizzgeri


wizzgeri
tag

Épp egy z5compactról pötyögök én is..de elgondolkodtató hogy szeretném e tényleg kb ugyanazt a telefont bámulni még 2 évig mondjuk. Tetszik a compact méret és mivel nincs nagyon más, valószínű ez lesz.. De tényleg a káva az fájó pont, ha mást nem számolok. Mert amúgy top a készülék.

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Tetszik, ilyen kompakt készülékből több is jöhetne... mondjuk Xiaomi logóval, harmad-/negyedennyiért. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#16) DonaldJames


DonaldJames
tag

Az a ronda nagy káváról le szokhatna már a Sony.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#17) DonaldJames


DonaldJames
tag

Pedig jó telefon lenne végre nem 6 colos :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#18) cybm


cybm
csendes tag

Nekem ez a telefon tokeletesen megfelelne, de szornyu latni hogy milyen gyatra kepminoseggel rendelkezik! meg az optikai stabilizator hianya csak-csak elmenne, de ha mar ilyen rossz kepet csinal szegenyke legalabb a RAW lehetoseget engedhetnek (hatha csak a JPG motorjuk problemas). Es mondom mindezt ugy hogy sony gepem van fenykepezesre, de amit a sony muvel fenykep cimszo alatt a mobilokkal az szornyu.... :\

[ Szerkesztve ]

(#19) Szakiii


Szakiii
addikt

Tudom hogy ez szubjektív de ez a dizájn.. nagyon eljárt már az idő felette. De a készülék maga nem rossz.

(#20) <Adamsky> válasza -Skylake- (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem ertem , hogy miert "compact", mert egy S8 1,8 centivel hosszabb ... "
Akkor mondom: a "csak" 1,8 cm miatt (itt mondjuk 19 mm-ről, ill. majdnem 2 cm-ről van szó). Az k. sok, ha az ember - mondjuk ülve - szeretné a zsebéből kihúzni. Vagy épp a zsebben tartva leülni. Először egyébként nagyon megörültem az S8-nak. El is mentem megtapogatni, és akkor szembesültem azzal, amit fentebb írtam. Számomra az S8 - vagy annak egy variánsa - akkor lenne tökéletes, ha változatlan szélesség mellett 16:9-es lenne a képarány. Ez a 2:1 egy vicc, egy karikatúra.
Ezzel együtt a felső, de leginkább az alsó kávát jó lett volna kisebbre venni. De, még így is egy konkurencia nélküli készülékről beszélünk. 5" alatt ugyanis nincs (normális) Android-os készülék.

(#21) 5381


5381
aktív tag

Sajnálom, hogy a megjelenése előtt kellett telefont vennem. Ez lenne nekem az ideális....

(#22) MikeWazowski válasza -Skylake- (#11) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Erre a hsz-re annyit lehet írni, hogy menj, és tapizz meg egy ilyen Sony-t, és utána az S8-at. És törölheted a hsz-ed.

5381 - mit vettél?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#23) galaxys80


galaxys80
veterán

4,6 hüvelykes képátló már tényleg nagyon szűkös az átlagos felhasználói szokások és területek kielégítésére

Kissé túlzásokba estetek. :U

[ Szerkesztve ]

(#24) vicze válasza -Skylake- (#11) üzenetére


vicze
félisten

Azért Compact mert 4,6", pont.
Mitől lesz egyszerűbb használni, egy kisebb mérettel rendelkező telefont, ha több mint 1"-lal nagyobb a kijelző?
Kizárólag a kijelző méretérről szól ez a készülék. Az 5,8"-t nincs ember a földön aki átéri, de 4,6"-t igen.
Azért kompakt mert 1 kézzel minden türközés nyújtózkodás vagy egyéb probléma nélkül tudom használni.
Nem a kávákról, nem a kijelző felbontásról, se semmi másról nem szól ez a készülék, csak a kijelző méretéről.

Megértem, ha valakinek nagy kijelző kell, szíve joga és van bőven választási lehetősége, de ha ne legyen már minden egyes áldott alkalommal ez az értelmetlen szájrágás, hogy nagy káva, nem elég kicsi, HD a kijelző. Erről az ismételgetésről fog szólni a topik vagy 1 hétig. :(
Tényleg annyi de annyi másik választási lehetőség van azok számára akinknek más kell.

Tehát a kérdés és a kérés továbbra is fenn áll, hogyha nem ez, akkor mutasson valaki kompaktabb 4,6/7" telefont, ami jelenleg elérhető a piacon. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) KFChicken


KFChicken
tag

Végre, mostmár nagyon érik a Z1C cseréje :D
Viszont a cikk HDR kijelzőt említ, tudtommal azt csak a nagy testvér kapta meg, a compact nem.

Az S8-hoz való hasonlítás pedig, 19,9 mm a különbség magasságban, ami valóban nem sok hogyha mondjuk 100 és 102 centi között nézzük a különbséget, de itt 129 mm, és 148,9 mm ahol százalékosan, és érzetre is óriási. Pont annyit eredményez, hogy fogásváltás nélkül el lehet érni a kijelző bal felső sarkát.

A mérettel kapcsolatban amúgy némi ellentmondást érzek a cikkben, de lehet csak én látom bele:
"a készülékház viszont alig kisebb, mint egyes alternatív képaránnyal operáló megoldások"
illetve a
"a kijelzőhöz mérten nagynak nevezhető készülékházzal is elképesztően pici"
Most akkor alig kisebb vagy elképesztően pici?

(#26) sBc válasza balint82 (#10) üzenetére


sBc
aktív tag

iPhone 6 (2014) és Iphone 8 (2017). Évek óta ugyan az a forma. A kijelző/képarány/káva arány is körülbelül ugyan az mint a XZ1 Compactnál csak nincs lekerekítve a sarka. Nekem teszik ez a tégla forma, igaz a kijelző lehetne nagyobb ebben a méretű készülékben.

[méret linkl]

[ Szerkesztve ]

(#27) aelod válasza vicze (#24) üzenetére


aelod
veterán

Mutatok.
Iphone Se. ;]

(#11) -Skylake-

Nem vagy tisztában a compact kifejezéssel ha az S8 deszkáját annak nevezed :U

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) vicze válasza KFChicken (#25) üzenetére


vicze
félisten

Igen csak a XZ1 HRD a Compact nem.

[ Szerkesztve ]

(#29) galaxys80 válasza aelod (#27) üzenetére


galaxys80
veterán

Az SE 4.6 colos lenne?

(#30) aelod válasza galaxys80 (#29) üzenetére


aelod
veterán

Nem de compactabb. Azért volt ott a ;] fejecske.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#31) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Elég gyatra a kamerája sajnos ennek is. :/ Egy két éves Samsung sokkal jobbakat produkál.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#32) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Nagyon tettszik, csak ezek a névválasztások. Nekem kicsit kesze kuszának tűnik.

(#33) balint82 válasza sBc (#26) üzenetére


balint82
senior tag

Értem, de ez egy Sony, nem egy Apple.
Ha jól olvastam az Apple is kapja emiatt az ívet. Egyébként kávabajnok és régi design jellemzi ezeket a márkákat. :)
Tegyük hozzá, hogy a 9,3 mm vastagság azért brutálisan sok, nekem sokat rontott a Z5C-nél a használhatóságon.

Google Pixel 4a

(#34) doooo válasza Csarli85 (#31) üzenetére


doooo
veterán

Néha még egy 4 éves Sony is, de senki nem lepődik meg ezen.

(#35) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

"A normál módú felvételekhez sajnos késő novemberi időjárási- és fényviszonyok álltak rendelkezésre"

Még csak októberben járunk ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#36) doooo válasza FireFox1996 (#35) üzenetére


doooo
veterán

De az időjárás olyan volt az elmúlt napokban, ami november végére jellemző. :P

(#37) MikeWazowski válasza FireFox1996 (#35) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Magyarul október van, és már most is novemberi időjárási- és fényviszonyok uralkodnak. Magyarul sz@r az idő.

balint82 - nincs tökéletes telefon. Nem is lesz. Az emberi igények kielégíthetetlenek, ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#38) balint82 válasza MikeWazowski (#37) üzenetére


balint82
senior tag

Meg a kamera is ;]

Google Pixel 4a

(#39) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ekkora házban minimum 5"-es képernyőnek kéne lennie, csak a képernyő kompakt ezen a kütyün.

[ Szerkesztve ]

(#40) KFChicken válasza <Adamsky> (#20) üzenetére


KFChicken
tag

vicces egyébként hogy pont az egyik kávakirály, a sony csinálta eddig az egyik ha nem a legkisebb alapterületű 5"-os készüléket még 2013-ban az xperia ZL személyében. :D

(#41) kbyte1024 válasza vicze (#24) üzenetére


kbyte1024
addikt

Lumia 550? ;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#42) KFChicken válasza kbyte1024 (#41) üzenetére


KFChicken
tag

az nagyjából csak használt piacon találod már meg, és támogatásra sem sokara lehet ott már számítani

(#43) Csapoati válasza Sebhelyes (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez teljesen fals feltevés. Nekem is nagynak tűntek a kávák, ezért kiszámoltam, hogy mennyivel lenne nagyobb a telefon, ha ugyanekkora kávák lennének, de 5 collos kijelzővel. Nos, nem egész 9 mm-rel lenne magasabb és -tel szélesebb. Tehát azzal is csak 137 mm magas lenne, ami 5 collhoz meglehetősen jó érték. A kisebb kijelző láttatja nagynak a kávákat ebben az esetben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Örülök, hogy ismét meglépték ezt, szerintem lesz sikere, korrekt készülék. A káván valóban lehetne csökkenteni, de semmiképp sem a kijelzőn növelni. Ennek pont az lenne a lényege, hogy 4,6"-os a kijelző. Ez minimál kávával még nagyobbat ütne, de én már ezt is értékelem.

(#45) KFChicken válasza Csapoati (#43) üzenetére


KFChicken
tag

szerintem 5"-ra és ugyanekkora készülékházra gondolt, nem ugyanekkora kávákra

(#46) Lami66 válasza Graphics (#2) üzenetére


Lami66
őstag

Az a fránya lelkiismeret......az XZ tesztje után.....

(#47) blagolf


blagolf
senior tag

Pont annyi újdonságot hozott ez a telefon is, mint bármelyik márka csúcsmodelje. Kb nulla. A Compactok közül egyedül az X Compact lóg ki, a többi mind vérbeli csúcsmodell volt. A mérete meg teljesen jó. Az Iphone 8 ugyan ezzel a kijelző mérettel 1cm-el magasabb. Szép volt Sony, így tovább!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#48) Xaels


Xaels
félisten

Egész korrekt kis masina, mondjuk inkább sötét színben inkább kellene.

Lehet itt kávázni, de van sztereó előlapi hangszóró ami jól működik és nem csak a készülék alsó peremén van valami... Ezzel pl. lassan teljesen egyedül marad a Sony.

18:9... Hagyjuk, ugyanilyen magassághoz, keskenyebb lenne de az csak még kisebb hasznos kijelzőt eredményezne. Széltében ebben a méretben soha nem volt gond az átéréssel. Zsebre sem keresztbe rakja az ember.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49) Sebhelyes válasza KFChicken (#45) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Csirke létedre vág az eszed :D

(#50) Csapoati válasza KFChicken (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az tök ugyanaz, mutass nekem egy 129 mm magas 5 collos telefont. Talán az LG G3S volt a legkisebb ilyen, az 137 mm-es, az átlag meg kb 140 mm. Persze csak ha maradunk a 16:9-nél.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.