Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) lajafix válasza Viszlát (#9550) üzenetére


lajafix
addikt

akkor kundeistkönig! :-) akkorommondani: ezmégittnemamerika! :))

'lengyel kollégák 350 euróért bérelnek egy 3 félszoba nappalis lakást'
/kopf lesz az.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#9552) hobizoli válasza lajafix (#9551) üzenetére


hobizoli
nagyúr

...vagy olyan a környék ;]

több drón kell ;P

(#9553) Typhoon47


Typhoon47
őstag

majdnem A.J. :DDD :DDD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#9554) AMD Power


AMD Power
titán

De jó cikk. :K

Hogyan tudom, melyik szervizbe menjek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9555) Zewa válasza AMD Power (#9554) üzenetére


Zewa
senior tag

Csak pár hsz-t kellet volna vissza olvasnod.....

Rokon Stuttgartban fényező, már kint él 2x éve. Náluk 70juro/h a díj+anyag. persze sokszor van hogy a munka árában egyeznek meg és nem óra díjban. :U

Capri!.. istenem micsoda jármű! :B
Ez Csonti viszonylatban nem is olyan gázos járgány így képről. Se kályhacső, se nejon, se raccsing kormány...

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9556) zeno70 válasza varga911 (#9535) üzenetére


zeno70
tag

Bocsi, eddig off voltam.
Maganak venne.

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#9557) mv


mv
aktív tag

Sziasztok,

Mi a véleményetek a gyári papírszűrő helyére illeszthető "sportszűrőről"? Nem direktszűrőre gondolok, hanem a légszűrőházba illeszthető méretpontos olajos szűrőre.

Használ valaki ilyet?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#9558) LuckyL válasza mv (#9557) üzenetére


LuckyL
őstag

én még nem láttam ilyet de el sem tudom képzelni mivel lehet jobb a papírnál :F
egyáltalán mi értelme van?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9559) mv válasza LuckyL (#9558) üzenetére


mv
aktív tag

A marketing szöveg szerint az az előnye, mint a direkt szűrőknek, csak a beszerelés sokkal könnyebb, passzol az eredeti légszűrőházba.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#9560) Balupapa válasza mv (#9557) üzenetére


Balupapa
senior tag

én si gondolkodtam ilyenen :B
de végül el is akadtam itt, 20 ezret nem játszok meg h vagy jobb lesz vagy nem :DDD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#9561) Dare2Live válasza mv (#9559) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tehát, hogy kapsz ~1 virtuális lóerőt?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9562) Napfénysüti válasza LuckyL (#9558) üzenetére

Elvileg azokat elegendő tisztítani és nem kell cserélni.

Més que un club!

(#9563) lsc válasza Napfénysüti (#9562) üzenetére


lsc
nagyúr

Kb 2e Ft-ért veszem a légszűrőbetétet, akkor 10 év alatt behozná az árát.

Az élet kegyetlen .

(#9564) dabadab válasza Napfénysüti (#9562) üzenetére


dabadab
titán

Meg elvileg kisebb az ellenallasuk, bar erosen ketlem, hogy ez barmilyen erdemi kulonbseget jelentene.

DRM is theft

(#9565) Qru válasza mv (#9559) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ritkábban kell cserélni mert tisztíthatóak, meg vmivel tisztább levegőt kap a motor a jobb szűrőhatás miatt.

Ha nem használod tartósan nagyon poros körülmények között a verdát szvsz tök felesleges.

#nincsbennetarcsi

(#9566) Rick4 válasza mv (#9557) üzenetére


Rick4
félisten

Csodát ne várj tőle, ha sokáig marad a kocsi, akkor a drága olajozós szűrő olcsóbb lesz mint a 10 ezrenként cserélt papírszűrő, de ha ilyet veszel, csak K&N-ben szabad gondolkodni, örök élet meg egy nap amit kibír, a saját tisztító olajozójával elmosod, megszárítod, olajozod, és visszarakod.
Egyébként meg a tudomány jelenlegi állása szerint már azok se igazán jók, van habszűrő, és az még tutibb. Azért megnézném élőben is: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9567) mv


mv
aktív tag

A spórolás itt nem szempont. Egy légszűrő ára semmi a többi fenntartási ktg-hez képest.

Sokat járok autópályán, ha a motor tisztább levegőt kapna és előjönne egy virtuláis lóerő, már örülnék. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#9568) Kickass válasza mv (#9567) üzenetére


Kickass
őstag

lóerőt ne remélj, virtuálisat se :DDD :DDD

egy cimbi használ ilyet, adott időn belül kb ugyanúgy koszolódik de míg a koszos papírszűrőt nem dobod el csak 10k km vagy olajcsere után addig ezt kiveszed mondjuk 4ezer után ha úgy van és kimosod és onnantól a hatásfoka jobb mint egy már elkoszolódott papírnak

és ahogy Rick írta csakis K&N (vagy Apexi ha van az autó típusodhoz specifikus szűrő, de itthon a K&N könnyebben beszerezhető)

(#9569) ati012


ati012
senior tag

Amatőr kérdés: mi a franc fütyül a kocsimba?
Olyan a hangja mintha a turbó lenne...de tudtommal nem turbós.

(#9570) Manitou válasza Kickass (#9568) üzenetére


Manitou
addikt

Azért nem csak a K&N a jó, csak sokan csak azt ismerik, mint nagyobb nevet.
Nekem poliuretán habos változat van, Pipercross.
Ja meg a BMC is jó, de az a K&N-hez hasonlóan textíl anyagú , ha jól tudom.

Én érezek különbséget a papír betéthez képest. Alacsonyabb fordulaton jobban húz szerintem a kocsi vele, persze csodát nem kell várni tőle. Nekem az olcsóbb légszűrők 2 k körül vannak, a márkásabb papír szűrők meg akár 5 k is, ez a pipercross volt ~12 körül, nekem ennyit megért, 23-at viszont nem adtam volna a K&N-ért, mert kb annyi lett volna.
A lényeg hogy az enyém pl 30%-al több levegőt enged át mint egy hagyományos betét.
Nekem olajozós változat van, de létezik ebből a márkából száraz változat.

[ Szerkesztve ]

(#9571) bitpork válasza ati012 (#9569) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oszt milyen a kocsid?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9572) ati012 válasza bitpork (#9571) üzenetére


ati012
senior tag

Mazda 323 1.9GT 16v

Tudtommal ezt a motort nem szerelték turbóval, motortérbe se látok turbószerű dolgot.
De még a kipufogóba sincs ál-turbó.

(#9573) Szplöttyy válasza ati012 (#9569) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Fütyülni elég sok minden tud. Váltó, Difi, Rossz ajtó szigetelés, lukas levegőszívó cső(pld. szívódízelnél az ún. "szívászajcsökkentő cső" anélkül brutális hangja van) meg ezer egyéb dolog.

Smoke & Torque

(#9574) bitpork válasza ati012 (#9572) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

NEm lehet h az egyik csapágyad muzsikál?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9575) aero. válasza ati012 (#9572) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

De folyamatosan fütyül szünet nélkül? Ha gázt adsz vagy ha elveszed?

(#9576) Szplöttyy válasza bitpork (#9574) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Csapágy az inkább búg, nem?

Smoke & Torque

(#9577) bitpork válasza Szplöttyy (#9576) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Zenész , zenész :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9578) ati012


ati012
senior tag

Mikor elveszem a gázt akkor fütyül.

Csapágy hangot felismerem, az is van.

(#9579) -v-


-v-
addikt

Sziasztok,

Hogyha egy vidéki, neppernél lévő verdát el akarok vinni egy általam választott, pesti szervizbe átnézetni vásárlás előtt, akkor ennek mi a menete, tudja valaki?
Bele szoktak ebbe menni?

Kösz

(#9580) 8th válasza ati012 (#9578) üzenetére


8th
addikt

Nem fúj ki a kipufogód?

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#9581) Norbi14 válasza -v- (#9579) üzenetére


Norbi14
senior tag

Ha nagyon messze van az a szerviz akkor esélytelen szerintem.

(#9582) ati012 válasza 8th (#9580) üzenetére


ati012
senior tag

Nem.

(#9583) lsc válasza ati012 (#9578) üzenetére


lsc
nagyúr

Valószínűleg falsot szív, rossz a szívósortömítés, először ott keresgélnék.

Az élet kegyetlen .

(#9584) FF23 válasza mv (#9567) üzenetére


FF23
senior tag

Olvasd el, aztán hagyd a helyén a gyári légszűrőt.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#9585) Szplöttyy válasza bitpork (#9577) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

:DDD :DDD

Smoke & Torque

(#9586) LuckyL válasza Manitou (#9570) üzenetére


LuckyL
őstag

"Én érezek különbséget a papír betéthez képest. Alacsonyabb fordulaton jobban húz szerintem a kocsi vele, persze csodát nem kell várni tőle."

hogy húzhatna jobban alacsony fordulaton, amikor az igért kisebb ellenállás, több levegő haszna eleve csak nagyobb fordulaton érvényesülhetne, mivel ekkor van rá szüksége a motornak az égéshez

akkor tapasztalhatsz ilyesmit, ha előtte egy elhasznált, eltömődött papír levegőszűrőd volt

ha a papír szűrő eltömődik, telítődik porral, akkor csökken a motor teljesítménye, mert nem jut be elég levegő, ha viszont a direktszűrő telítődik, akkor a kosz bejut a motorba és tönkreteszi
versenycélokra való csak, ahol az eredmény fontosabb mint a motor épsége

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9587) Rick4 válasza ati012 (#9569) üzenetére


Rick4
félisten

Ez még mindig az a bontószökevény? Egész jól bírja, már megvan másfél hete. :D Lehet az őrangyalod füttyentett, hogy lassabban, ha élni akarsz. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9588) Manitou válasza LuckyL (#9586) üzenetére


Manitou
addikt

Ebben lehet valami, mert egy használt papírszűrőről cseréltem erre, bár annyira nem volt még koszos amit lecseréltem.
Mindegy nekem jobbnak tűnik, ezt tapasztalom, és pont. :D

Nekem nem direktszűrőm van, azt nem is akartam.

(#9589) Rick4 válasza Manitou (#9570) üzenetére


Rick4
félisten

A lényeg hogy az enyém pl 30%-al több levegőt enged át mint egy hagyományos betét.

Azt nem írták, hogy porból hány %-kal többet? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9590) Manitou válasza Rick4 (#9589) üzenetére


Manitou
addikt

De, 200%-al :W :D

Ez a 30% kb az összes ilyen jellegü szűrőre igaz.

[ Szerkesztve ]

(#9591) neduddki válasza mv (#9557) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a hondab es a totoyaba is k&n van a civicbe valo anglibaol jott felar ala, a versoba uinx felras akcional, a ~3ktol erezni oket ojjan lelkesen porognek fel utanna, hogy orom nezni, sajna hangban is erzodik ezert sokaig filoztam, hogy visszacserelem, de civicnel 110kornyeken ahllaniutanna beleveszik az egyeb zajokba, fel evente ki sozktam takarotni oket,

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9592) mv


mv
aktív tag

Köszönöm a légszűrővel kapcsolatos válaszaitokat. Maradok a papírszűrőnél. :B

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#9593) Qru válasza FF23 (#9584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez tanúlságos volt, köszi a linket.

#nincsbennetarcsi

(#9594) 8th válasza mv (#9592) üzenetére


8th
addikt

Én nem akarlak se rá se lebeszélni a dologról de szerintem akkor jársz a legjobban ha bemész egy bontóba, szerválsz egy Transit, Ducato vagy bármilyen nagy ccm-s TD motorról egy légszűrőházát és fillérekért veszel bele egy sima papír légszűrőt. Jobban szűr és méreténél fogva legalább annyi (ha nem több) levegőt átereszt mint egy sportlégszűrő. Árban kb ugyanott vagy de ez gondozásmentes. Nem kell ápolgatni, kimosogatni. Ha redvás lesz kidobod veszel bele másikat.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#9595) LuckyL válasza 8th (#9594) üzenetére


LuckyL
őstag

ez remek ötlet, de vajon befér és illeszkedik-e a megfelelő helyre? :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9596) ati012 válasza Rick4 (#9587) üzenetére


ati012
senior tag

Mit bontószökevény? :D
Aránylag egybe van.

(#9597) #10726912


#10726912
törölt tag

Elvben offos, de a légszűrőkről van szó, így megkérdem: ha eldugul a légszűrő (karburátoros 1.8-as audiról van szó), az mit okoz? Csökken a teljesítmény, ezt sejtem. De ezen felül? Konkrétan: nőhet a fogyasztás?

(#9598) Laraxior


Laraxior
titán

Ez V6-os volna?
Rohadtul tetszik ez az autó :B kár, hogy ilyen régi :O
Ő mondjuk szebb állapotban van :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#9599) 8th válasza LuckyL (#9595) üzenetére


8th
addikt

Persze, hogy nem illeszkedik. Ismerős gyártott egy konzolt amit a motorblokk egyik emelőfüléhez rögzített és felpattintott rá egy 7,5t teherautó légszűrőjét. Motortérben bőven elfér.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#9600) mv válasza 8th (#9594) üzenetére


mv
aktív tag

Érdekes ötlet! :K Ma megnézem, hogy hogyan lehetne megoldani ...

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.