Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89755) VOid


VOid
tag

Sziasztok segíségeteket szeretném kérni, elég nagy dilemmában vagyok, maximum 8 év körüli használt autót szeretnénk venni,a keret 1.5millió(max+200ezer ha nagyon jó az ajánlat) a következő feltételekkel:

Az autó kb 60%ban városban 40%ban országuton lenne használva, évi 15000km lenne benne kb:)
- fontos hogy megbízható autó legyen
- fentartási költségei ne verjék az eget
- se túl nagy se túl pici ne legyen, közepes méretű legyen lényeg a parkolás azér ne legyen vele horror
- nem fontos szempont hogy bivajerős legyen, de nem lenne hátrány ha azér életveszély nélkül lehetne vele előzni, de alapjában véve nyugisan lenne vezetve.

Alapos, fórum ,autonavigátor , totalcar böngészgetés utána következő típusokra jutottam, de mindegyiknél van egy két kisebb aggály, amiben szeretném ha valaki megerősítene v megcáfolna, esetleg felhívná egy másik típusra is a figyelmem ami felett elsiklottam:)

Toyota corolla ferdehátú: Ezzel kapcsolatban annyi hogy drága az alkatrész, viszont cserébe kevesebbszer romlik el, és jobban tartja az értékét, ez ellensúlyozhatja azt ha esetleg valami gebasz van vele?:)

Kia Cee'd : ez az a típus amin erősen gondolkozom, de olvastam egy cikket h városban megehet 10 litert is,
recsegő kormány, + gyári rádióra is írták h problémás+ belül gyenge minőségű anyagok, ennek ellenére elég jók a vélemények róla összeségében.

Opel Astra H hát itt nem tudom nem igazán merültem bele, megbízhatóság?, gyenge értéktartás
Seat Cordoba (86Le változat) itt is a megbízhatóság a kérdés, csomagtere vonzerő
Hyuandai I30 na ez az autó tetszett egy ideig, de ilyen hibákat néztem hogy nehéz lükvercbe tenni
+ gyakran kiégő izzó(bár ez nem olyan nagy baj ha könnyű a csere), + nem távirányítós a központi zár, ez mondjuk nekem kicsit fura
Ford fiesta (2008as évjárat, még a régebbi forma) Formailag annyira nem tetszik, de ha megbízható és olcsó a fenttartása, pl fogyasztás is,akkor ez ellensúlyozhatja a dolgokat:)
Seat Ibiza ujabb fajta(már ha találni olyat ami belefér a keretbe), nem tudom mennyire érdemes ezt választani belülről annyira nem tetszik.
Ford Focus II : Hmm hát itt 3 dolog volt ami elriasztott picit: fogyasztás, városban 10 littyó is akár, rozsdásodásra hajlamos(egy cikkben láttam), + hátra nehezebb a kilátás, az összes többi dologban viszont tetszik
Mazda 3: Külsőleg ez tetszik a legjobban, de ennek is a legdrágább az alkatrésze, ami nem lenne baj mert ugye tartja az értékét+ritkábban romlik el elvileg japán voltából de 2 dolog aggaszt: fogyasztás+ rozsdásodás

Nincsenek nagy igényeim fogyasztás terén, de nem lenne rossz ha városban 9 liternél nem enne többet, + vegyesben 7 nagyon nagyon max 7,5 liter körül megállna a benzines.

Itt jött képbe hogy a fenti autókból érdemes e dízelt vennem? egyes típusokból kifejezetten nem ajánlják, mazda 3nál olvastam hogy az 1.6ostól óvakodni kell , plussz a kia cee'd dízeltől is, meg ugy összeségében van a fentiek között olyan autó amiben megbízható a dízelmotor, és ha esetlegesen elromlik nem-e megy rá a gatyám?:) v az üzemannyaggal megspórolt pénzzel együtt legalább azt mondhatom hogy nem jártam rosszul:)

Köszönöm előre is a válaszokat
Ha esetleg valakinek van személyes tapasztalata bármelyik típussal az privátban is írhat:) nagyon hálás lennék:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.