Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87651) DeFranco válasza Qru (#87649) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elméletileg az autós listában amit összedobtunk, abban van rá rovat, pont ezért, amúgy ezt a karosszériás is PH ajánlásra lett megkeresve. Az ár amit mondott, kb. négyszerese-ötszöröse a reálisnak. Mindegy, van másik, de az meg le akarja venni az ajtót a festéshez, azt meg nem szeretném ha nem muszáj, szóval jöhet a kontakt, még körbe akarom járni a kérdést, ha egyszer lesz időm ilyenekre.

(#87652) whitezo88 válasza Typhoon47 (#87647) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez is off példa, friss: juni elején 2 redőnyös céget kerestem fel, mindkettőnek írtam a saját webes formjukon ajánlatkérést. egyikhez még be is mentem, nem is kis cég, ott megerősítették hogy keresnek napokon belül, ott is adtam elérhetőségeket, megmondtam mi kell stb. aztán írtam a másiknak is sima levelet hogy mi van, az végül visszahívott és le is beszéltük, rendben voltmeg is csinálták. a másik helyről 1 hónapja se kép se hang... igazi ügyfélbarát viselkedés.

(#87653) 8th válasza EQMontoya (#87635) üzenetére


8th
addikt

IS 200 SportCross? Pfff... az egy rossz vicc. Nehéz, lassú, kicsi és rosszul pakolható, pofátlanul túlárazott gazdaságtalan és nagyon környezetszennyező. Nem az autó megbízhatóságát vagy minőségét vitatom csak az is pont ugyanolyan haszontalan divatkombi mint az Alfa 156 SportWagon azzal a különbséggel, hogy az legalább szép. ;]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#87655) EQMontoya válasza -v- (#87645) üzenetére


EQMontoya
veterán

155 lóhoz? Simán jó oda a sperr, már az MX-5-ök nagyobb verzióiban is volt és van. És kell is bele. Te is autóskártya-buzi vagy? :) Vezettél már hátsókerekes autót? :)

8th:
-Jah, gazdaságtalan, mert 5W-30 olaj kell bele, nem 10W-40. Ez ám a költség! :D Kategóriájának legmegbízhatóbb autója volt használtan, többször. Nem véletlenül.
-Gyenge? Hát 155 ló, és 1400 kiló a kombi. Oké, nem egy Prince motor, de legalább jövőhéten is beindul.
-Környezetszennyező? Ezt melyik dízelben ülve találtad ki? :D Bármelyik értelmes benzines környezetkímélőbb, mint egy 5l fogyasztású dízel.
-Túlárazott? Relatív. Igen, drága, mint ahogy egy E46 is drága. Ami jó, annak ára van. Én pedig inkább költök a vételárra, mint a szervizre.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#87656) Bdanyy válasza Qru (#87649) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ez a lista nagyon jo ötlet lenne. Van valami portal ahol lehet értékelni a szereloket ha jól emlékszem, de nem jut eszembe a neve (és hogy mennyire megbízható infok voltak rajta)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#87657) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Így lesz az 1,2 milliós 406 coupé-ból 1,7, mire a házad előtt áll magyar rendszámmal :( *sigh*

(#87658) Zewa válasza EQMontoya (#87612) üzenetére


Zewa
senior tag

626-os Mazzag monnyuk nem lenne rossz, de ez biza ~7kilós autó, nem 5. Avensis dettó.

Bdanyy: Nem feltétlenül kell Omega méret, a lényeg hogy kényelmesen lehessen a csomagtérben aludni. Tehát ha meg van a 185cm síkban akkor már frankó.

Alvin_ti4200: Hmmm, azért 1,7guriga egy ilyen 407kopéért "kissé" erős. Ennyiből sokkal inkább ilyet vennék! :K

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#87659) neduddki válasza Zewa (#87658) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mond csak lattad mar az alkatreszarakot mazzaghoz?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87660) EQMontoya válasza neduddki (#87659) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt a 100 éves szar dumát, hogy a japánhoz drága az alkatrész, mikor felejtjük már el?
A dízelhez tényleg tud drága lenni, amúgy a legtöbb dolog ugyanúgy filléres.

Same rules apply!

(#87661) Zewa válasza neduddki (#87659) üzenetére


Zewa
senior tag

HI!

Nézte a rosseb, miért is tettem volna, nem jáccik az ára miatt.
Kíváncsi tettél, jól meg is nézem most. Annyira azért csak nem beteg, így 15évesen...?!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#87662) Alvin_ti4200 válasza Zewa (#87658) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pláne, hogy 406 az a 407 :) De igen, nagyon sok, szerencsére :B

Szép az a 3-as.

[ Szerkesztve ]

(#87663) tboy93 válasza EQMontoya (#87660) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem azt mondta, hogy a japánhoz, hanem hogy a mazdához, amiben van is ráció :U

azért vannak költségesebb japán típusok is, pl. civic 1.6 vtec motorhoz is van egy-két alkatrész ami drága

(#87664) neduddki válasza Zewa (#87661) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem de mig a tootyahoz es hondahoz van epeszu arban meg gyari alkatresz addi gmazzaghoz kifejezetten draga, de megdogleninem gyakkori szokassa az biszots

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87665) -v- válasza EQMontoya (#87655) üzenetére


-v-
addikt

155 lóhoz? Simán jó oda a sperr, már az MX-5-ök nagyobb verzióiban is volt és van. És kell is bele.

Ez azért az almát a körtével, azt érzed? ;) Az MX-5 -ös egy célgép, egy kétüléses élményautó, ami arra van kitalálva, hogy kimenj vele a Mátrába és letaposd. Nem mellesleg sokkal könnyebb, virsli gumik stb ... naná, hogy oda ilyen felhasználásnál kell a sperr. Nekem is csak 2 literes szívó, de ha mókázom akkor nagyon szar a nyitott difi, nem tudok kanyarból kigyorsítani .... (mondjuk ez még szar helyen is hajt, az is tetézi). Na de most őszintén, mikor viszed ki a lexust a Pilisbe letaposni? 1360 kilós autó, 2 literes szívóval, ráadásul hátsókerék miatt azért kerül súly hátra, ne mondd már nekem közúton átlag használatnál olyan marhára kéne ebbe egy sperr :U
Ha ott és úgy használsz egy autót akkor igen, de mondom az más kategória. Persze lehet valaki játszósnak vesz egy ilyen lexust, nem tudom, de mondjuk itt pont nem erről volt szó :)

[ Szerkesztve ]

(#87666) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ha már Zewa kolléga szóba hozta, akarva-akaratlanul szétnéztem a benzines E46 kuplerájok háza táján és micsoda remek darabok vannak még mindig kint, szinte belekönnyezik a szemem. Fekete, sötétkék, méregzöld, van itt mindenből kívánatos :B

Zöld
Kék (szobor...)
Fekete

De friss S40 tulajként nekem nem szabad ilyeneket nézegetnem...megyek is inkább ebédelni :))

(#87667) EQMontoya válasza -v- (#87665) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván nem kell bele feltétlen sperr, nem is minden verzióban van. A Pilisben pont a hétvégén voltam, és mókáztam kicsit, tény, hogy nem olyan gyakori, de olyankor jó érzés, hogy ott a sperr.

Same rules apply!

(#87668) -v- válasza EQMontoya (#87667) üzenetére


-v-
addikt

Ja kérem hogy racsingolunk, racsingolunk? ;] Igen, olyankor nagyon kell :K

[ Szerkesztve ]

(#87669) zsolt19900


zsolt19900
őstag

egy nagyon kis kezdetleges fotó :) csak hogy én is itt legyek :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#87670) grabber válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


grabber
addikt

Csak a két villa hiányzik :D

(#87671) Alvin_ti4200 válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lupo 3L? :) Jól mutat rajta a 15-ös felni.

(#87672) Typhoon47 válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


Typhoon47
őstag

Milyen jól állnak neki azok a felnik :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#87673) DeFranco válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


DeFranco
nagyúr

;] gratula, sok balesetmentes kilométert :C

(#87674) tboy93 válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


tboy93
nagyúr

szép!!:)

(#87675) Zewa válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


Zewa
senior tag

Nyehehe, ha visszatolod a Tescoba, kapsz érte egy százast! ;]

Amúgy valóban csini a gép. : )

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#87676) zsolt19900


zsolt19900
őstag

köszi mindenkinek és neeeeeem nem 3L hanem PD :)

igazából lesz vele munka, de elsősorban esztétikai, ami nem baj, időm van, szépen lassan meg lesz csinálgatva a gyerkőc

grabber: a kertben lőttem épp egy fotót :D nem mentem el erre-arra.... gondoltam jó lesz ez is :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#87677) 8th válasza zsolt19900 (#87676) üzenetére


8th
addikt

Miért az 1.2 3L szerinted mi?? :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#87678) grabber válasza zsolt19900 (#87676) üzenetére


grabber
addikt

Avatarodra hasonlít :U

(#87679) rbalint88 válasza 8th (#87677) üzenetére


rbalint88
addikt

jó, de ez póverpédé, érted, 75 vadló :DDD

(#87680) gaborbol válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


gaborbol
őstag

Szep!
Szerintem jo valasztas volt, sok problemamentes kilometert vele!

(#87681) neduddki válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tukor behajt ablaktorlo lesze felni csere 145os HidKo felszerel 5bar :- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87682) EQMontoya válasza neduddki (#87681) üzenetére


EQMontoya
veterán

Közlekedés veszélyeztetése okán lelő, felnégyel hamvaszt, dunába szór, anyakönyből kitöröl. ;]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#87683) DeFranco válasza neduddki (#87681) üzenetére


DeFranco
nagyúr

erről az 5 barról jut eszembe.

ránéztem a pótkerékre (szükségkerék), megállapítottam hogy lapos. leolvastam, mennyire kell felfújni, nem hittem a szememnek: 60 psi, azaz 4,2 bar.

10 éves a lelkem, 04-es DOT számmal, nem mertem 4,2-re felfújni. 3,8-nál elengedtem a gombot inkább, nehogy eldurranjon nekem a csomagtartóban...

(#87684) Qru válasza zsolt19900 (#87669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vmi nagyobb képet tolhattál volna róla...

Grat. Sok boldog km-t vele.

mod:

DeFranco: 4,2 a standard bele, enyémbe is annyi kell. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87685) Mágus2 válasza DeFranco (#87683) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez milyen méret?

(#87686) DeFranco válasza Mágus2 (#87685) üzenetére


DeFranco
nagyúr

185/65 R14 szükségkereke. Átmérő ugye adott, szélességre nyilván keskenyebb. Nem meglepő, ezekbe gyakran kell ennyi, csak 10 éves gumit én nem mertem eddig megtölteni nyomással.

@kuru: jobb gomb, kép megjelenítése, örül

[ Szerkesztve ]

(#87687) rbalint88 válasza Mágus2 (#87685) üzenetére


rbalint88
addikt

anti-tuningos :D 80/120R16, vagy valami hasonló agyhalott méret

(#87688) neduddki válasza DeFranco (#87683) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me gyava vagy maslef eve mikor utoljara lattam akor belraktuk az elirtat pedigle oregebb:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87689) DeFranco válasza neduddki (#87688) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, hát a kuvikért mondjuk nem kár... :U

;]

[ Szerkesztve ]

(#87690) Mágus2 válasza DeFranco (#87686) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ebbe max 2,5 kell. Mindig annyira kell fújni, ami a kocsin a legnagyobb terhelésnél elő van írva. 4,5 bar melyik tengelyre kell??? Mert én ilyen fókuszpókot még nem láttam. :U

(#87691) DeFranco válasza Mágus2 (#87690) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondom, ez szükségkerék, bármelyik tengelyre rakhatod defekt esetén, max. 80 kmh, első gumisig, stb.

És tényleg 60 psi van ráírva. Rágugliztam, azzal magyarázták, hogy kisebb felület (ugye kb. tippre fele olyan széles mint a rendes kerék) nagyobb (ellen)nyomás kell, hogy megtartsa az autót. És több helyen láttam leírva, több szükségkerékre vonatkozóan, hogy már pedig nem kell félni, ennyit kell belefújni.

Gyárilag ezzel adják amúgy, még a felni is ford logo-s.

Én is csodálkoztam rajta erősen, de elhiszem, ha már ez volt ráírva. Ettől függetlenül 3,8 fölé nem mertem fújni.

(#87692) neduddki válasza DeFranco (#87689) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat vannak kiragnevu otok amire a magayr isew-wt kel ralocsolni es meg ugyis kell felni, es van a civic:- )))

udv

neduddki

mod: Mágus2: na rohogtess ma rhogy nem latta szuksegpotkereket;- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87693) TaaT válasza DeFranco (#87691) üzenetére


TaaT
veterán

"szükségkerék"

A köznyelvben ez mankókerékként fut. :)

Give them hell Ukraine!

(#87694) DeFranco válasza neduddki (#87692) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagy a szád, de ekvivalens áron legalább másfélszer annyiért vetted a kuvikodat, mint én a fókát ;) ahhoz képest nem vagyok lemaradva.

(#87695) Mágus2 válasza DeFranco (#87691) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

185/65 R14 a gyári téli mérete a haver 1.6 fókuszán. Ha felnyomná 4,5 barra, akkor pattogna az úton szerencsétlen autó. Próbáltd meg így 3,8-al feltenni valahová, és majd meglátod, mennyire instabil lesz tőle a szekér.

Vagy ez valami vékony szar, ami kiváltja a 185/65-öt és elbeszélünk egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

(#87696) DeFranco válasza Mágus2 (#87695) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az átment, hogy ez nem rendes szabvány, gyári méretű kerék? Ez szükségkerék/mankókerék ahogy a többiek is írják.

Nem tudom, hogy ez most félreértés, vagy valós véleménykülönbség, azért kérdezem.

re:szerk: igen, igen, ilyen vékony szar, mert hogy ezeket (meg kb. most már tudtommal ~X éve szinte mindent nagyon sok márka nagyon sok modelljét, amihez még adnak pótkereket) ilyen vékony szarral adják gyárilag, hogy nyerjenek rakteret. Édesanyám C corsájában láttam utoljára teljes értékű pótkereket, ott is ki volt emelve extraként.

szerkszerk: a rendes gumi persze nálam is 2,3-ra van fújva, nyilván...

[ Szerkesztve ]

(#87697) neduddki válasza DeFranco (#87694) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

enewgy 7 eves kivlao allpotu oto vettem nem egy 10 eves locsolos vitagot:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87698) DeFranco válasza neduddki (#87697) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd megvígasztalódok valahogy amikor egy mozdulattal berakom a csomagok mellé a babakocsit ;]

(#87699) neduddki válasza DeFranco (#87698) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

majd felibrecc e skihuziod afejed a pelakabol: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87700) Mágus2 válasza neduddki (#87692) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Láttam.

Pótkereket emlegetett meg leírta a méretét a többinek, de én a pótkerék méreteit kérdeztem, mert abból lehetne következteni a szükséges nyomásra. Ebből adódott a félreértés.

Nálam teljes értékű a cucc, és van hely így is mindennek, a fókában is van helye a teljes értékű pótkeréknek, nem is értem, hogy miért nem cserélik le a tulajok a talicska kereket egy bontott rendes méretűre, amivel nem kell parázni, hogy hová tegyük, mert elől lefordul róla a gumi kanyarban.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.