Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) whitezo88 válasza Dany007 (#87900) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Totalcar is sokat foglalkozott vele, hogy xy eladta a kocsiját a kereskedésnek majd később eltűnt belőle pártízezer km... vagy a Fehér úti hírhedt kereskedésnél ugyanaz az autó (e46) 2x volt fent 2 különböző km-rel...

(#87902) LógaGéza válasza tboy93 (#87897) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tied volt a Fővárosi Autópiacos vétel, jól rémlik? Az korrekt vétel volt, így én is elhoztam volna, csak nem akarok sedant. Bár így lehet meggondoltam volna magam :)

neduddki

Igen, jobban örülnék én is a faceliftes variációnak, valahogy jobban tetszik - de hát ha kompromisszumot kell kötni, akkor inkább a kinézeten spórolnék, mint a műszaki állapoton.

Ezt a kis Yarist nem láttátok Csontinál, hogy milyen állapotban van? Egyre jobban tetszik ez a variáció, bár ahogy olvasom, elég keményre sikerült a felfüggesztés a sportosság miatt, félő hogy a környékbeli "jó" utak nem tennének jót neki/nekem...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#87903) raczger


raczger
őstag

Következő célpont: [link]
Képről nagyon tetszik, ez a touring m packet, kb ez lenne a tökéletes autó nekem. Remélem hétvégén el tudok menni megnézni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#87904) parandroid válasza whitezo88 (#87901) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Elírás - legalábbis ilyenkor ez a sztenderd védekezés.

Ja, hogy megint indítsak egy kis flémet, a héten ismét, sokadszor le lettem hülyézve, hogy nem dízelt vettem, búcsút mondhatok az egyszámjegyű fogyasztásnak, meg sokkal drágább is a benzin, mint a gázolaj (itt 1,35 vs 1,55 EUR). Annyira jópofa, hogy úgy kapom meg ezt, hogy nem hangzik el kérdés, hogy hol és mennyit használom az autót, nyilván ha napi 100 km autópályás cirkálásra vettem volna, akkor más lett volna a szempontsor, de évi 12-15k km-nél (ami a Mo-i utakkal jön ki, amiből van évente minimum 4, és helyből 2k km darabja, ráadásul éppen igyekszünk visszavágni a darabszámot), aminek 80%-a hideg üzem (<15-20km), minek vennék dízelt?

Nagyiautókat meg mindenki ismer, anyósomnál is ott áll a garázsban a Daewoo Kalos (bár ez már Chevi), 2008 óta nem került bele a húszezredik km, de az ilyenek soha nem kerülnek ki a piacra, mindig családon (vagy nagyon szűk ismeretségi körön) belül találnak új gazdát, hahun kár is ilyenek után kutatni. Rosszabb esetben rábeszélik a tulajdonost új autóra beszámítással, mint anyósákat az előző Kalossal, amikor ezt rájuk sózták, azzal, hogy a réginek már jönnének a szervizei, és milyen drága lenne megcsináltatni, jobban megéri az új - az is hasonló paraméterekkel futott, mondjuk tény, hogy a Kalos szedánnal tolatni még én sem tudtam, nem hogy ők ezzel a rutinnal. Elvitték éves átvizsgálásra, haza már az új szerződéssel jöttek. Valaki meg a szalonban előre megkapta az év értékesítője díjat, plusz volt egy szinte nullkm-es, páréves, náluk szervizelt autójuk valami csókosnak.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87905) neduddki válasza LógaGéza (#87902) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem a faceliftrol beszlek hanem a koztes evrol amit legkonyebben a hatsolamparol es a 3omkerek muszerfalrollehet felismerni:- )
amugy fl tenyleg szaebb ez nem kerdes

udv

neduddki

mod: nemis lattuk, de en feljtenem mo-ra ultet futomu toronymerevito.......

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87906) Dany007 válasza whitezo88 (#87901) üzenetére


Dany007
veterán

Ja olvastam az összes ezzel kapcsolatos cikküket (azt hiszem).
És részben igaz is. Mikor elkezdtem a képzeletbeli keresgélést - még nem élesben - én is 200k km alatti autót akartam. Aztán olvastam olvastam, nézelődtem stb... és rájöttem hogy voltaképp tökmindegy mennyi van benne. Úgyis tekert úgyis ez úgyis az... Azt kell nézni milyen állapotban van, aztán ennyi.
Szóval első körben én is így kezdtem, de elég gyorsan rájöttem hogy ennek ebben a kategóriában nincs sok értelme.

"Fehér úti hírhedt kereskedésnél ugyanaz az autó (e46) 2x volt fent 2 különböző km-rel..."

Az igen! :D És akkor választhat a kedves ügyfél, hogy hány km-rel szeretné elvinni az autót... :D

(#87907) LógaGéza válasza neduddki (#87905) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg nincs annyira ültetve, a szériához képest ~2cm-el van lejebb. A toronymerevítő nekem se tetszik, esetleg másik verzióban csomagtartóban lévő kályhacső, és merevítő nélkül jó opció lenne? Minél többet olvasok róla annál jobban tetszik :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#87908) tboy93 válasza LógaGéza (#87902) üzenetére


tboy93
nagyúr

igen, az enyém volt :K

szép és jó autók a yarisok, de azért nézz meg előtte egyet mielőtt nagyon beleéled magad, számomra nagyon kicsi az autó

[ Szerkesztve ]

(#87909) giigz válasza LógaGéza (#87902) üzenetére


giigz
veterán

Sok hely van a csomagtartóban :DDD

(#87910) Qru válasza parandroid (#87904) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elírás... Erről ez jutott eszembe: [link]

65k az nem km hanem mérföld mert, hogy us verzió tehát mérföldben mér. Tehát laza 104k km van benne ami azért szivacs, mert 100k km-nél van a nagyszervíz amit tutin nem csináltak meg rajta.

#nincsbennetarcsi

(#87911) tomcsi23 válasza Qru (#87910) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nagyszervizre mire gondolsz? Vezérléscsere pl?
Mert az az esetek nagy részében amúgy is ajánlott vétel után. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#87912) Dany007 válasza Qru (#87910) üzenetére


Dany007
veterán

Korrekt észrevétel! :)
Én azt hittem az árára gondolsz, hogy elírás... Kicsit sokallom érte.

(#87913) neduddki válasza LógaGéza (#87907) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ts-nel szobara kell menni :- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87914) Qru válasza Dany007 (#87912) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez konkrétan irreálisan drága, ennyiért biztos nem adja el.

mod:

Tekintve, hogy nagyszervíz előtt van (100k km-nél van vezérléscsere, hajtóműolaj (mind a 3 difiben), gyertyák, stb) olyan 3,2-nél nem ér többet egy fillérnél sem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87915) blt.62


blt.62
őstag

[link]

Ez miért ennyire olcsó?

MegtorloXp

(#87916) Bdanyy válasza blt.62 (#87915) üzenetére


Bdanyy
addikt

5l-es benzines? :D

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#87917) Dany007 válasza blt.62 (#87915) üzenetére


Dany007
veterán

Azt nem tudom, de remélem kijön majd belőle neki egy nyelvtan szótár is...

@Qru:

Hát, én 3 milláért már teljesen más autót vennék... Bár biztos megvan az oka meg minden, de három millát nem adnék egy ilyenért...

(#87918) Kornel válasza Bdanyy (#87916) üzenetére


Kornel
veterán

Amúgy nem eszik olyan sokat.
Viszont ezt szervizelni...

(#87919) Qru válasza blt.62 (#87915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert nem svédek árulják + fenntartása.

mod:

Dany007: Kinek mi. Van aki Bmw-re izgul van aki erre. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87920) blt.62 válasza Bdanyy (#87916) üzenetére


blt.62
őstag

Gondolom városban megeszi a 20 litert, városon kívül meg a 15-öt. Vagy ennél sokkal többet kajál? Mennyit ehet ha még nyomják is neki 150 körül?

MegtorloXp

(#87921) blt.62 válasza Qru (#87919) üzenetére


blt.62
őstag

A fenntartása biztos sok lehet. Súlyadó? Alkatrész? Gondolom egy komplett olajcsere,szűrőkkel 200 ezer lehet.

MegtorloXp

(#87922) Qru válasza blt.62 (#87921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak van 750i-je ótómatával, BP-n eljár vele 13-14-ből ha nincs dugó és csak csordogál a forgalommal (az is 306 ló).

Alkatrészt nem tudom, de az a legeygszerűbb: Bárdinál/Unix-nál keress rá mondjuk a tárcsára/betétre, olajszűrőre, futóműalkatrészekre (4 évesen Békési utakon csapatva sanszos, hogy már cserés lesz).

mod:

Teljesítmény adóra nekem ezt dobta a kalkulátor: 155 940.- huf (/év term.)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87923) lorcsi válasza Qru (#87922) üzenetére


lorcsi
veterán

békési utakon félévig aktívan használva is cserés lesz minden..ez 100%
de abba biztos megoldották ügyesbe...oszt' jóvan...

(#87924) raczger válasza Qru (#87922) üzenetére


raczger
őstag

Inkább csak 54k huf, azt a kalkulátort ne használd, az még hozzászámítja a luxusadót, ami már nincs, itt egy jó: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#87925) Ryu


Ryu
tag

Sziasztok!

Nem vág a témában, de talán tudtok segíteni a dilemmámban. Eddig egy Fiatot nyúztam, amit család bővülés miatt egy négyéves Octaviára váltottuk. Most vinném kötelező szervizre, kaptam is ajánlatot, de kicsit földhöz vágott. Létezik, hogy míg eddig megúsztam jóval 50 ezer alatt, egy Octavia kötelező szerviz már súrolja a százezret?

Kaptam a márkaszervizből ajánlatot, így fest:
Longlife szerviz: 28000 - gondolom ez a munkadíj
Klíma tisztítás: 3800
Klíma tisztító: 3000
Segédanyag: 1300
Olaj: 17000
Olajszűrő: 4000
Gyertya: 16000
Pollenszűrő: 6300
Üzemanyagszűrő: 15000

Nézegettem webshoppokban az árakat, úgy tűnik mindenhol van egy laza +10-20% felár. Mivel nem ismerem a VW konszern és a hozzátartozó szervizek árképzését, hozzáértőt kérdeznék, hogy átakarnak vágni, vagy tényleg ennyi. Nem akarok garasoskodni, de ezt sokallom.

Ha tudtok segíteni, előre is megköszönöm!

(#87926) lorcsi válasza raczger (#87903) üzenetére


lorcsi
veterán

biztos jó sok tulaja volt korábban...kb. lenyomozhatatlan az előélete..és ez az M packett nem az a típus, amit nyugis nyárspolgárok vettek meg újkorában és óvták védték amíg náluk volt..stb.. és utána is tökéletes tulajhoz került..
ezzel a típussal így nagyon belenyúlhatsz a sűrűjébe..szerintem..

(#87927) EQMontoya válasza Ryu (#87925) üzenetére


EQMontoya
veterán

Thefuck, ez rengeteg!

Szerintem a szőrűk és az olaj a kétharmadából megoldható, és amúgy le tudod cserélni otthon. Garid meg már úgy sincs...

Same rules apply!

(#87928) footy válasza Ryu (#87925) üzenetére


footy
addikt

Tapasztalatom szerint ez az ar a VW szervizeknel teljesen atlagos.

(#87929) whitezo88 válasza EQMontoya (#87927) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ráadásul egy 4 éves autón aligha kéne gyertyákat meg üzem. szűrőt cserélni például... a klímát is akkor érdemes buherálni így ha nem hűt vagy büdös, szerintem.

(#87930) Kickass válasza blt.62 (#87915) üzenetére


Kickass
őstag

Perui indián tulaj, még látszik is a bodzaszedésben megedződött karja a visszapillantóban. (+környék és az autó kinézete is árulkodó)
nyilván nyaralni készül (1-2évre) és addig ne heverjen parlagon a jó merga, meg drága is szervízelni.....

(#87931) EQMontoya válasza whitezo88 (#87929) üzenetére


EQMontoya
veterán

Klímatisztítás nem árt azért 1-2 évente, az tény. Gyertyacsere szerintem is korai, ha csak km, nincs sok az autóban.

Same rules apply!

(#87932) footy válasza whitezo88 (#87929) üzenetére


footy
addikt

A gyertyacsere nem csak ido kerdese, hanem a futasteljesitmenye is. Altalaban 60ezrenkent esedekes szokott lenni, evi 15ezres futast feltetelezve pont csereerett.
A klima pedig nem lesz budos ha folyamatosan van tisztitva, ha mar bebudosodik akkor egy sima befujassal nem lehet rendesen kitisztitani.

(#87933) neduddki válasza Ryu (#87925) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tedd ossze a kezed ha csak 15-20%, van ezen meg vmi hogy markaszervizbe viszed?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87934) Zsombe válasza raczger (#87903) üzenetére


Zsombe
senior tag

318i M-packettel :C biztos ad hozzá még mentális lóerőket :DDD

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#87935) Qru válasza raczger (#87924) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na az mindjárt barátibb. :K Kicsi sokkalottam is így elsőre azt a 155k-t...

mod:

Zsombe: Ez vajon többet vagy kevesebbet számít mint a No Fear matrica?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87936) gaborbol válasza Dany007 (#87906) üzenetére


gaborbol
őstag

255K KM-el vettem a 8 eves priust es ebbe volt majdnem a legkevesebb kilometer.
A nagytobbseg ebben a korban valahol 320K es 480K kozott szokott mozogni, es ez annyival dragabb is volt mint a tobbet futottak.
Prius forumba is irtak paran, hogy 8 eves priust akarnak de 250K Km az mar nagyon sok, hiaba egy gazdas meg szep az auto. Akkor vedd meg a kintrol 350-400K rol 120K-ra visszatekertet aztan good luck!
Becsuletes neppernek volt egy cikke errol, hogy mindenki az almot hajkurassza.
Hat ez van.

(#87937) TaaT válasza Qru (#87922) üzenetére


TaaT
veterán

"(4 évesen Békési utakon csapatva sanszos, hogy már cserés lesz)."

Okosan közlekedve nemfeltétlen. Haver a gyári négyesgolfjával tökön paszulyon keresztül megy (értsd akkor is arra megy ha szar az út, én inkább kerülök pár száz métert)

(#87900) Dany007: "Tényleg szinte alig van 220-250 ezer km alatti autó a hahu-n."

Wut?

(#87923) lorcsi: "békési utakon félévig aktívan használva is cserés lesz minden..ez 100%"

Nemfeltétlen. :)

Give them hell Ukraine!

(#87938) lorcsi válasza TaaT (#87937) üzenetére


lorcsi
veterán

saját tapasztalatból írom
mondjuk én a lehető legszarabb helyekre is be kell menjek...egy ideje már unom is

pl. telekgerenndás-bcsaba útvonal magasan viszi a pálmát..
a másik meg kondorosról a 47-re..
egyszer volt budán kutyavásár..életre megjegyeztem az biztos

[ Szerkesztve ]

(#87939) Ryu válasza neduddki (#87933) üzenetére


Ryu
tag

Nincs, csak gondoltam, mivel most vettük, legyen megcsináltatva minden rajta. Állítólag megnézték a szerviz történetet és az alapján írták ezt össze. Nem lenne gond a listatételekkel, csak túl sok az összeg.

Egyébként 100 000 km van a gépben és ahogy említettem 4 éves múlt. Tudom, hogy hülyeség márkaszervizbe vinni, de hirtelen nem tudok egy megbízható magán szervizt se, de akkor muszáj lesz keresnem.

(#87940) TaaT válasza lorcsi (#87938) üzenetére


TaaT
veterán

"saját tapasztalatból írom"

Én is. :)

Muter szokott járni Tupperes vackokért a szőlő utcán keresztül, szarrá repedezett toldozott-foltozott út. 100m-el arrébb meg ott van a frissen aszfaltozott párhuzamos utca.

Persze ha nincs hova kerülni akkor szívás. :(((

Give them hell Ukraine!

(#87941) bobsys válasza gaborbol (#87936) üzenetére


bobsys
addikt

Crown Vicben meg mindig nem fordult at az ora a 100Kn (mar kozel van) pedig mar 13 eves es 2 eve vettem 96K merfoldel :DDD
A berelt autokban lehet latni durva szamokat. 1 eves es van benne 25K-30K merfold

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#87942) lorcsi válasza TaaT (#87940) üzenetére


lorcsi
veterán

az orosházi úton még mindig csinálják a felüljárót?

(#87943) TaaT válasza lorcsi (#87942) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, még 1.5évig. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#87944) runner 125 válasza raczger (#87924) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez már sok árban?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87945) Dany007 válasza TaaT (#87937) üzenetére


Dany007
veterán

Sorry, "feletti" akart az lenni. :D

(#87946) raczger válasza runner 125 (#87944) üzenetére


raczger
őstag

Igen, ennyiért nem igazán vennék autót már. Egyébként folyamatosan figyelem a v70/s60 vonalat.
Az a tervem, hogy vasárnap megnézem a fentebb linkelt bmw-t és talán még ezt az accordot: [link]

Illetve megane-t sose néztem, de ezen most elgondolkoztam, nem tűnik rossznak (bár a kormány és a váltó túlságosan meg van kopva ennyi km-hez): [link]

Szerk: azt lehet nem is írtam, hogy tegnap délutánra a mazdát már levette a tag... Előkotrom a számát aztán felhívom, hogy eladta-e vagy mi van.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#87947) Laraxior válasza raczger (#87946) üzenetére


Laraxior
titán

Renaultnal sajna betegseg ez a kopas. Az ablakemelonel is ugyanez van, 3-400ezer kmnek tűnik, de mar 120k km korul jelentkezik. Hoki anyagbol van. Nekem is meg van kopva az ablakemelonel meg a valtogombnal is, az ablakemelot meg csak-csak megertem, de konyorgom automata, hozza se nyulok egesz uton. Es 230k km van benne garantaltan, lassan 3 eve van nalam.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#87948) raczger válasza Laraxior (#87947) üzenetére


raczger
őstag

Kösz, ezt nem tudtam, akkor ezek szerint ettől még lehet valós a km.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#87949) neduddki válasza raczger (#87946) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fher ut ma megint:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87950) Laraxior válasza raczger (#87948) üzenetére


Laraxior
titán

Bizony, főleg ezekben a masodik szeriás Meganeokban meg a Lagunákban fordul elő. Lattam ra par fasza megoldast, de en nem taknyolok vele. Ilyen aztan kesz. Nehogymar egy 12 éves auto makulatlan patika legyen.... mert ha az akkor ott valami nem stimmel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.