Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88501) qdak


qdak
addikt

http://prohardver.hu/tema/opel_topic/hsz_30572-30572.html

vki tipp?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#88502) DeFranco válasza Qru (#88488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Enyémbe azt akartak az első cserekor... Jó hogy ott álltam az ótó mellett. Mondom, ezt ugye nem az enyémbe akarod tölteni. Erre a fazon: mindegyikbe ezt töltjük. Mondom ok, de ebben nem.
Kaptam hordós Motult (más opció nem volt) gondolom abban ugyan az a magnatec volt. :D
Azóta magam viszem a gyári olajat.

Amit meg túltöltenek... köszmá' :D Jövő tavasszal nekem már sk olajcsere lesz, inkább megtanulom, még egyszer nem fogok ezért kifizetni súlyos 10-eseket.

(#88503) footy válasza LuckyL (#88498) üzenetére


footy
addikt

No offense, de mihez kepest olcso egy X5-t fenntartani?

(#88504) Typhoon47 válasza footy (#88503) üzenetére


Typhoon47
őstag

Q7 :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#88505) atos19881101 válasza raczger (#88464) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hátha érdekel. Az egyik kolléga a 6-os fórumán eladja a Mazda6-osát pont mint amilyet keresel:

Tisztelt olvtársak!
Kérésem és kérdésem lenne a csapathoz. Szerintetek milyen árat kérhetek – kaphatok a kényszerűségből eladóvá váló 6 osomért. Az eladás oka, hogy öt hónapja eltörtem a bal bokámat ripityára, azóta sem jött rendbe és nem is tudnak vele már mit kezdeni ( koromnál fogva) , így mivel kuplungolni csak kínok közt tudok, így le kellene cserélnem egy automatára.

A gép 2002/ 9 magyar eladás 2300 GT sport kaszliban egy cserélt 2000 benzines, az óra 230 e Km mutat a csere motorban 130e van. Ferdehátú ültetett dupla kipufogó szürke – tempomat Bose. Stb. 15’és 17’ alufelni garnitúra xenon, vizsga 2016 májusig van rajta. Második gazdája vagyok, itt a fórumon vettem.

Nézegettem a hirdetéseket de olyan nagy a szórás és 2000 es nagyon kevés van.
Minden vélemény szívesen fogadok és köszönök.
Az autó olyan állapotban van, hogy még egy barátomnak is el merném adni, vagy egy ilyen automatára elcserélni. Volvó- BMw Merci automata.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#88506) raczger válasza atos19881101 (#88505) üzenetére


raczger
őstag

Köszi, lehetséges, tudnál adni egy elérhetőséget?

Szerk, látom már index fórumon a hsz-t :)

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88507) neduddki válasza atos19881101 (#88505) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a pozsot igy vettuk anno, a tutaj osszetorte a bokajat es 3 honap allas utan eladta inkabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88508) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Új autó (németországi vásárlás, 1-2 éves, max 10-20e km-t futott, ill. ottani használatra szánt, néha hazajárós) vásárlásában lennék kíváncsi a tanácsokra, véleményekre, fenntartási, szerviz költségekre. Jelenleg Audi A3 Sportback 1.6 TDI és Volvo V40 D2 (esetleg D3) közt őrlődöm.

(#88509) raczger válasza atos19881101 (#88505) üzenetére


raczger
őstag

Nem fog érdekelni, összelegózott autóba nem ugranék bele.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88510) Qru válasza DeFranco (#88502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lenne aknám ahol rendesen le tudom engedi belőle a fáradt olajat neki állnék én is de így...
Most két márkatárs is már ajánlott egy jobb szakszervíz. Legközelebb kipróbálom azt.

#nincsbennetarcsi

(#88511) sasa134 válasza Gabesz87 (#88508) üzenetére


sasa134
addikt

új Mazda 3, a benyás 2 lityis szkájaktív esetleg? alig eszik, szép, megbízható, olcsó fenntartani. Árban kb ottvan ahol az a dízel Audi.

pl [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#88512) DeFranco válasza Qru (#88510) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akna van vidéken, szomszéd srác gebinben szerel, majd fizetek neki másfél munkadíjnyi összeget (~4k) hogy szépen lassan mutassa meg, hogy mit hogy, milyen sorrendben csinál. Egyszer már megnéztem, nem egy nagy kunszt amúgy.

Alapvetően szívesen fizetnék a szakszerű és megbízható munkáért, hadd termelődjön a GDP, meg közben legalább meg lehet nézetni ezt-azt, de ezért, hogy túlcsűrik fél literrel az olajat, a pollenszűrő fedelét felfeszítve cserélik a szűrőt levétel és szakszerű visszaillesztés helyett, valamint az általam hallott kopogásra csak cicegés meg "uramezfeszes" a válasz (egy hónap múlva máshol kutyacsontot cseréltek és érdekes módon elhallgatott) ezért én nem vagyok hajlandó háromszoros árat fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#88513) atos19881101 válasza raczger (#88509) üzenetére


atos19881101
senior tag

Törött volt?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#88514) raczger válasza atos19881101 (#88513) üzenetére


raczger
őstag

Nem tudom, csak a 2.3-as kasztniba betenni a 2.0 motort ki tudja, hogy szakszerűen végezték el, sok hiba forrása lehet egy ilyen beavatkozás.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#88515) atos19881101 válasza raczger (#88514) üzenetére


atos19881101
senior tag

Jogos.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#88516) Qru válasza DeFranco (#88512) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elméletben én is jó vok benne. :DDD

Nekem csak túlcsűrték kicsit amúgy pöpecül megcsináltak mindent. És már végre van rendes kerettel együtt ellátott utángyártott pollenszűrő is hozzá, nem kell mókolni mint régen... Gyári kerretből szűrő kivág és a gyári keretbe betesz az utángyártott betét.

#nincsbennetarcsi

(#88517) Gabesz87 válasza sasa134 (#88511) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, szép, tény és való, nekem is tetszik, de dízel kéne, és a 2.2 kissé nagy :( Kár, hogy nincs még kisebb dízelük.

(#88518) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megjelent a 2015-ös Év autója lista: [link]

Jöhetnek a tippek a befutóra.
Mivel a '14-est se találtam el a Madzaggal ezért bátran szavazok az STi-re, hogy ne törjem meg a nyerő szériámat. :D

#nincsbennetarcsi

(#88519) sasa134 válasza Gabesz87 (#88517) üzenetére


sasa134
addikt

Megkérdezhetem, miért akarsz dízelt? Ez az új benzines Mazda motor vegyesben alig eszik többet mint az 1.6 TDI, cserébe jóval olcsóbb fenntartani (ha esetleg zűr van - dízelnél részecskeszűrő, kettőstömegű, miegymás), járása kultúrált, halk finom gépezet. [link]

Persze Te tudod, én mindenképp elmennék, kipróbálnám a helyedben, nem kerül semmibe.
A V40 sztem csak egy túlárazott Focus (sajnos..).

itt is egy teszt: [link]

Tudom, autós teszteket fenntartással. De Kedves barátom új 6-osa (2l benzin, automata) is eljár 7,5 körül vegyesben. Ráadásul az övé kombi. Igencsak jól sikerült motorok, van élet a turbón és a downsizing-on kívül is. :K

[ Módosította: Qru ]

Avanti Roma

(#88521) giigz válasza Qru (#88510) üzenetére


giigz
veterán

Nem tudom a hasmagassagunk kozott mekkora kulonbseg van, de az enyemet akna nelkul is le lehet konnyeden cserelni. Lehajolok, bedugom a kezem a kocsi ala, kicsavarom a csavart, varok hogy lecsopogjon az olaj, kozben a szurot kiveszem, berakom az ujat, ha az olaj lecsopogott visszarakom a csavart, es pontosan addig toltom az uj olajat, ameddig kell, nincs idegeskedes, hogy tultoltik, atvernek, stb.

Egyebkent nekem a szerelom 3k-t kert a csereert vitt anyaggal, tokeletesen megcsinalta.

(#88522) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
700e-ért milyen 5 ajtós jól pakolható gépet vennétek? Pro/kontra.
Nem versenygépet keresek. Fogyasztása legyen átlagos/alacsony. Ne legyenek komoly betegségei. Aránylag olcsó alkatrészárakkal. Benzin 1.4-től felefele. "Csajos" kocsik kizárva.

(#88523) emvy válasza Qru (#88518) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondeo, C4 Cactus, VW Passat.

while (!sleep) sheep++;

(#88524) parandroid válasza Qru (#88518) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ööö, az Aygo, a C1, és a Pug108 az gyakorlatilag ugyanaz az autó, egy csomó meg ezek közül még meg sem jelent, mint pl a Fabia, vagy a Passat, meg még jópár. Szóval kicsit korai lenne még tippelgetni.

Engem személy szerint egyébként a 2-es Active Tourer érdekel ezek közül, hogy hogy fog kinézni, illetve milyen lesz.

Szerk.: Ja, egyébként ha van vér a pucájukban, és tényleg oylan jó, mint ahogy áradoznak róla, akkor kihozzák a Cactust győztesnek - az összes többi a kötelezőt hozza, illetve fogja csak hozni szerintem.

Szerk2.: Emvyvel látom nagyjából egyre jár az agyunk, annyi, hogy szerintem business class középkategóriában, mint a Mondeo és a Passat már nemigen fognak tudni újat mutatni, csak csiszolgatják a meglévő technológiákat, és egyre több kütyüvel tolják őket teli. Persze ha ez a jövő, akkor lehet ezt is díjazni, de bátrabbnak tartom a BMW-t, hogy ki mertek jönni egy családi mini-egyterűvel, vagy nem is beszélve a Cactusról. Talán még a KIA Soul hasonlóan elszállt valami, de kétlem, hogy egy koreai megkaphatja ezt a díjat egy full Eu-s zsűritől.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#88525) sasa134 válasza Qru (#88518) üzenetére


sasa134
addikt

innen sztem az új C-osztálynak kéne nyernie, de a Cactus fogja :U

Avanti Roma

(#88526) emvy válasza sasa134 (#88525) üzenetére


emvy
nagyúr

A Cactus _nagyon_ jo aron megy. Az ev autoja valasztason ez egy deklaraltan kulcsfontossagu tenyezo. A Cactus az vegulis egy nem tul nagy, de erdekes es relative jo minosegu csaladi auto 4 millio forintos aron.

while (!sleep) sheep++;

(#88527) sasa134 válasza emvy (#88526) üzenetére


sasa134
addikt

A minőségre térjünk vissza sztem ha 5-10 éves lesz.
Elfogadom amúgy amit írsz, az Oscar-díj átadáson sem a kedvenc filmjeim nyernek általában. :DDD (a cactus meg ingyen sem kéne -és nem viccből írom)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#88528) runner 125 válasza emvy (#88523) üzenetére


runner 125
nagyúr

Formailag az új Passat-ot elképesztően eltalálták.

Mivel szinte soha nem prémium kategóriából kerül az év autója, így én is a Passat-ra szavaznék, tippelnék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#88529) Dany007 válasza emvy (#88523) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg gyönyörű az új Mondeo. Kívül-belül egyaránt. [link]
De hogy azt a fabetétet minek erőltetik azt nem tudom. Egy ilyen modern autóbelsőben kifejezetten rontja az összképet a fabetét, olyan ósdi hatást kelt.

(#88530) emvy válasza sasa134 (#88527) üzenetére


emvy
nagyúr

A C4 olyan, mint a Nissan Juke (vagy akar mint az uj Picasso). Megoszto, de legalabb erdekes. Ennek az ellentete a Tesla Model S, ami mindenkinek tetszik, tenyleg gyonyoru, de allati unalmas (foleg eloben, itt a kornyeken van par, es azert fotokon jobban nez ki).

while (!sleep) sheep++;

(#88531) emvy válasza Dany007 (#88529) üzenetére


emvy
nagyúr

Erintogombos multimedia-rendszer? :(((

while (!sleep) sheep++;

(#88532) MunezXBK válasza Dany007 (#88529) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pfejj. Én gyűlölöm.

(#88533) neduddki válasza Qru (#88518) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en megvarom a dontos listat es abbol nem tlalaom el:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88534) Declare válasza emvy (#88526) üzenetére


Declare
őstag

Hat izlesek es pofonok....nekem sokat kellene fizetni, h azzal jarjak :Y

Amugy elöben lattam par uj seat leont, ezekkel a ledes lampaival. Nekem elsö blickre nagyon bejött. A közepkonzol, meg az ülesek eleg puritan kinezetüek, de a többi resze, szerintem nagyon baba

(#88535) neduddki válasza 5150head (#88522) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

c v d? gondolom inkabb d: avensis, mazzag626, primera, meg tegyuk ide meg a oktaviat

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88536) Qru válasza giigz (#88521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem férsz be az enyém alá, 10-11 cm a szabad hasmagássága. Emelés nélkül még egy etióp kisgyrek se fér be alá.

mod:

neduddki: Merész... Látom szeretsz veszélyesen élni. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#88537) Dany007 válasza emvy (#88531) üzenetére


Dany007
veterán

Addig amíg nem minden érintőgombos (mint mondjuk egy Teslan, ahol a tompított is csak azzal megy) addig szvsz nem gond.
És, ahogy látom a komplett vezérlés bele van építve a kormányba. Tehát menet közben már nem nagyon kell piszkálni azt az érintőkijelzőt. Meghát "gondolom" rezgő visszajelzés is belevan építve, hogy az embernek ne kelljen vakon nyomkodnia. :)

Szóval elindult bemondod az úti célt (remélem már minimum a hangfelismerés, legalább angolul), aztán viszlát. A CD /DVD / pendrive "táradból" meg olyan zenét hallgatsz menet közben, amit akarsz, mindezt már a kormányról vezérelve.
A légkondi is olyan, hogy egyszer beállítod, aztán nyomsz egy auto-t és többet nem nyúlsz hozzá. Mittomén, nálam a 23 fok a "menő". És kész. Télen-nyáron tartsa ezt a hőt azt viszlát.

Legalábbis nekem így lenne logikus egy 2014-es (?) modernnek számító vezető márkától kiadott autó esetében.

@MunezXBK:

A Mondeo-t vagy a fabetétet? :)

(#88538) giigz válasza Qru (#88536) üzenetére


giigz
veterán

A kezednek kell beférnie és egy kis lapos edénynek... :) Mondjuk 10-11 cm nem gyenge... :D

(#88539) Qru válasza giigz (#88538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem és már volt, hogy felakadtam vele. :( Járdára parkolás élből felejtős ezzel a géppel.

Ok a kezem befér de nem tudok erőt kifejteni olyan kicsi a hely. Lecsavarni még talán letudnám de visszahúzni rendesen biztos nem.

#nincsbennetarcsi

(#88540) neduddki válasza Qru (#88536) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

idenre is ezt csinaltam:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#88541) Qru válasza neduddki (#88540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát akkor rád is csak felárasan kötnek életbiztosítás Bra'da... :D

#nincsbennetarcsi

(#88542) footy válasza Gabesz87 (#88517) üzenetére


footy
addikt

A hengerurtartalom es a fogyasztas nincs am egyenes aranyban. :N

(#88543) giigz válasza footy (#88542) üzenetére


giigz
veterán

Persze, hogy nincs, hisz meg lett állapítva, hogy 1400 és 3000 ccm között minden autó ugyanannyit fogyaszt :)

(#88544) footy válasza giigz (#88543) üzenetére


footy
addikt

Ez nem is kerdes, viszont a fenti esetben igy nez ki a tortenet:
Audi A3 1.6tdi 105LE : 5,63
Mazda 3 2.2 150LE : 5,89
+45LE +100NM

[ Szerkesztve ]

(#88545) MunezXBK válasza Dany007 (#88537) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A betétet. Undormány.

(#88546) giigz válasza footy (#88544) üzenetére


giigz
veterán

Erre csak annyit tudok mondani, hogy eszméletlen jól fogyaszt a Mazda 2.2-es 150 pacis dízelmotorja :K

(#88547) giigz


giigz
veterán

(#88548) Atlantis válasza sasa134 (#88519) üzenetére


Atlantis
veterán

Abban azért nem vagyok biztos, hogy a kettős tömegű nincs benne a Mazdában és nyomatékban sosem fogja felvenni a versenyt a turbós megoldásokkal. Ettől függetlenül dicsérendő a Mazda próbálkozása...számomra érthetetlen, hogy a japánok miért nem akarnak turbóbenzinest csinálni. Tényleg gyönyörű a 3-as és a CX5-ös is, de nincs hozzájuk értelmes motor, már aki nem akar dízelt.

tboy93: ok, akkor a dízelekhez minek raknak? :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#88549) tboy93 válasza Atlantis (#88548) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ami nincs az nem mehet tönkre :DDD no turbo no probléma

(#88550) sasa134 válasza Atlantis (#88548) üzenetére


sasa134
addikt

Elképzelhető hogy van benne, de nem mindegy, mennyit megy el...A turbó nagyon jó, de én továbbra is örülök, hogy a Mazda nem állt be a sorba ezzel a downsizinggal. 1.2/1.4 TSI-t vennél 5 évesen?

Nincs értelmes benzines Mazda motor? Khhmm. Nincs kérdésem. :)

Menj egy kört a 165 lovas 2 literessel..

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.