Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87101) DeFranco válasza LógaGéza (#87095) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ahogy a dadogós kolléga mondja, rád tudnék borítani egy vödör keresetlen számot, de szerintem felesleges, egyede válogatja, meg ha most ebbe belekezdek, legalább négyen fognak nekem ugrani, hogy denemúgyvanaz. Valahol a kettő között van az igazság egyébként.

Leszsógorom is megvette úgy az astrát, hogy jaóaz, megyek vele egy fél évet aztán ráér az olajcsere, a kormány ráz de nem baj, megcserélték az első gumikat jobbról balra és viszont, szűrőket meg cserélgessen az asszony a konyhában (a te kereted kétszereséért vett egy h astrát 5Xk kilométerrel). Beletol 3 év alatt 150k-t aztán eladja, ütni-vágni vette a tinédzserkorú toyota után, munkaeszköznek.

Én azt mondom, hogy jóra ne számíts, nagyon az a tapasztalat, hogy jó autót ma nem adnak el, ha el is adnak nem ezen az áron. Amit kiraknak, annak már a torka véres. Egyszerűen nincs pénz itthon, nincs pénz újautóra annak akinek 5 éves van, ezért nincs 5 éves kínálat annak aki lecserélné a 8 évesét és így tovább. Akinek van egy használható autója, nemigen adja el, amíg gazdaságosan üzemeltethető. Előfordul ilyen is, de azt valószínűleg nem te fogod ki, hanem valaki a családból vagy egy nepper, aki már akkor látja a hirdetést, amikor az eladó begépeli.

Persze ki lehet fogni, de ne ebből indulj ki. Vegyetek egy frankó kocsit, nézessétek jól át, és használd egészséggel. Pénz meg legyen a zsebben (vagy apu zsebében, tök mindegy) aztán max elmentek belőle jövőre nyaralni ;)

A kis dízel autóhoz nem tudok hozzászólni, mert nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#87102) runner 125 válasza Qru (#87100) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem kicsit Audi-s, de tényleg szép. Tetszik nekem is.

_
mod.:

Nem csináltatott manapság valaki alvázvédelmet?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87103) DeFranco válasza runner 125 (#87102) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Engem lebeszéltek róla, mi szerint azt ember nem csinálja meg rendesen, nincs az a pénz, valami tosz (rozsda) úgy is marad a vason, akkor meg többet árt mint használ.

(#87104) Qru válasza runner 125 (#87102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor felakadt a verda akkor odafújtak vmi trutyit de ugye az csak 2 vékony csíkban volt messze nem teljes alvázvédelem... Majd most alánézünk megint mert persze azóta még egyszer felakadtam vele. :( Hiába no, nagyon kicsi a hasmagassága. :N

#nincsbennetarcsi

(#87105) zsolt19900 válasza neduddki (#87094) üzenetére


zsolt19900
őstag

mi az a cr? :)

annyira nem is tűnnek vészesen drágának, látom fent van hahun is ez az autó
kicsit kiszélesítve benzinesekre azok mennyire jók ebből?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#87106) AMD Power válasza runner 125 (#87102) üzenetére


AMD Power
titán

Én úgy vettem az autót ,hogy előtte pár hónappal lett alvázvédelemmel, illetve üregvédelemmel ellátva. Kapott üregvédő olajat-viaszt stb...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87107) runner 125 válasza zsolt19900 (#87105) üzenetére


runner 125
nagyúr

Common Rail.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87108) AMD Power válasza zsolt19900 (#87105) üzenetére


AMD Power
titán

Common Rail működése

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87109) Qru válasza zsolt19900 (#87105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagynyomású befecsire gondol.

FYI: [link]

#nincsbennetarcsi

(#87110) footy válasza runner 125 (#87102) üzenetére


footy
addikt

En tavaly csinaltattam, mikor meg megvolt a mazda. Mi a kerdes?

(#87111) runner 125 válasza DeFranco (#87103) üzenetére


runner 125
nagyúr

Több helyen is utánakérdeztél? Azért szerintem ez nem így van. Nyilván alvázvédelem és alvázvédelem között is van különbség, noh meg persze fontos a kivitelezés. Csak olyan helyre viszem, akik lelkiismeretesen leszedik a lökhárítókat, küszöböket, lecsavarozzák alul a vezetékeket, stb. és igényesen, cm2-ről cm2-re fújják le az egészet. Illetve, utána kifújatnám az összes üreget a Mike Sanders féle zsíros üregvédővel. Csikós is ezt használta a Mercinél, még Overdose írta.

A Honda-n pl. semmiféle alvázvédelem nincs gyárilag. Full sima fényezett lemez az egész alja. Meg is lepődtem amikor alánéztünk vásárlás előtt, de hála ég nincs rajta komoly korrózió. Viszont szerintem ez így továbbra sincs rendjén.
Aknában múltkor megnéztem a Volvo-t is, az gyárilag le van kezelve ilyen rücskös szürke alvázvédővel, csak jelent ez valamit.

Szóval, ha korrekten meg van oldva - még időben! - az üreg és alvázvédelem, nem tudom elképzelni, h inkább ártana, mint használna.
Persze egy elve korrodált felület esetén gyanítom hamarabb lesz szopóág lekezelés után, hisz ha megindul a rozsda, azt nehéz megfogni bármivel is, pláne ha még rászigetel az ember.

Qru

Noh igen, de az csak ideiglenes megoldás. Gyorsba lefújták, h ne kezdjen el korrodálni, én viszont az egész autó alját meg akarom csináltatni. Ahogy fentebb is írtam, alánéztem vásárláskor, a legalacsonyabb helyen is (elől) 20cm-es hasmagasság normál felhasználás mellett nem fog leérni, húzásnyomok nem is voltak rajta.

AMD Power

Nem tudod kb. mennyiért csináltatta meg az előző tulaj, illetve milyen anyagot használtak?
Köszi.

footy

Köszi. A kérdés hozzád is. Mennyibe csinálták meg, illetve mit használtak?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87112) DeFranco válasza runner 125 (#87111) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tiszta fém esetén persze tiszta sor, hogy OK a dolog, a rozsdán, illetve a rozsdátlanításon bukik. Erre azt mondták nekem, nem is egy ember, hogy vagy magamnak otthon csiszi-csziszi, hogy mindenhol maradéktalanul lejöjjön, aztán mehet rá a rücsi, vagy amit akarsz, vagy el se kezdjem. Mert hogy a csiszi-csiszit nem fogja neked élő ember megcsinálni rendesen, főleg hogy nem is látszik, mert aztán egyből lekenik.

Persze lehet, hogy rosszul tudom, ezek csak hallomásból kapott dolgok, majd kijavít valaki, ha tévedek. Engem is érdekel a téma amúgy, bár az enyémet már szerintem felesleges alvázvédőzni, mert felületi rozsda mindenhol van, de az üregvédelmet meg akarom csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#87113) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

erre valaki, esetleg?
:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#87114) Typhoon47 válasza DeFranco (#87112) üzenetére


Typhoon47
őstag

Mert hogy a csiszi-csiszit nem fogja neked élő ember megcsinálni rendesen, főleg hogy nem is látszik, mert aztán egyből lekenik.

Ez így van. Nem találsz olyan kompetens pateszt, aki lelkiismeretesen megcsinálja neked és itt nem a pénzről van szó, hanem az utolsó 10% felületről, amit egyszerűbb sajnos hagyni a francba és lekenni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#87115) zsolt19900


zsolt19900
őstag

azt hogyan lehet lecsekkolni, hogy mennyire van oda a cr? mert tetszene ez a piros Honda

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#87116) szőröscica válasza kovacsroli (#87008) üzenetére


szőröscica
addikt

Műszakiztasd le, anélkül sokkal nehezebb lesz eladni.

(#87117) järgenGuRu


järgenGuRu
csendes tag

Vw golf V ár hol mozog?

(#87118) AMD Power válasza runner 125 (#87111) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem tudom. De ha gondolod ráküldök egy üzit. Mennyiért és ,hogy hol mivel csináltatták!??

Amúgy én azt mondom ,hogy lazán megéri. Jobb félni mint megijedni és megelőzni a bajt.

järgenGuRu: Egy újabb baromi értelmes kérdés. Milyen? Hány éves? Dizel , benzines??? Amúgy tessék itt lehet szemezgetni. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87119) runner 125 válasza DeFranco (#87112) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amennyire lehet utánajárok ennek is, majd beszámolok mire jutottam. Illetve a folyamatot úgyis fotókkal dokumentáltatom a sráccal.

Typhoon47

Hjah, ezért is keresek tényleg korrekt embert, aki nem fogja elnagyolni az egészet. Inkább fizetek érte többet, csak legyen megcsinálva rendesen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87120) Bling95


Bling95
őstag

Na eldolt a dolog , vagy mazda 6 vagy i40 lesz. En a mazda 6 fele hajlok.

(#87121) atos19881101 válasza Bling95 (#87120) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szóval mégis elegendő benne a hely? :U

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#87122) Typhoon47 válasza Bling95 (#87120) üzenetére


Typhoon47
őstag

Úgy tudtam nagy autót keresel :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#87123) DeFranco válasza runner 125 (#87119) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Véletlenül sem akartam rád dobni a parát, csak ha már volt infóm, hozzátettem a magamét :)

(#87124) Bling95 válasza atos19881101 (#87121) üzenetére


Bling95
őstag

Beleultunk, megragtuk a dolgot es nem akarunk egyterut. Ritkan jarunk mar mind az 5en egyszerre, ha meg igen akkor eleg lesz . Tetosin van, sibox felfer.

Typhoon: teljesen jonak tunik mindketto, bar hyundai meg nem volt. A mazda viszont hiba nelkul fut nalunk 2006-7 ota.

Bar a mazda 6 kicsit erzelmi alapu valasztas is, gyonyoru az a kombi.

Joamilestone: 2 ora ?:D ennyi emberrel a ket ora pisiles nelkul csoda lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#87125) szőröscica válasza Bling95 (#87124) üzenetére


szőröscica
addikt

Csak két órát utazzatok együtt mind az öten, garantálom, hogy féltávnál hátul már alig fogják várni, hogy végre megálljatok nyújtózkodni. Barátom, ugyanezt zongoráztuk végig mi is tavaly, egy Miskolc-Bp. táv elég volt annak eldöntésére, hogy 5 embernek egy hagyományos személyautó egyszerűen nem elegendő.

(#87126) neduddki válasza DeFranco (#87112) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vilagszalam zinkphosfat mire valo?:- )

udv

neduddki

mod: na fenn van a civic-en a px5, huuu finylik osztan rendesen:- ) elso hejjzetjezot kicsereltuk a kapott osram-ra bazz gyorsan kiszedtuk mert akkora finye vot hogy az blutalis...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87127) Qru válasza runner 125 (#87111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óó az jó, az enyémnek 11 centi a szabad hasmagassága (nem mintha 1 kategória lenne ugye :D) és jó hosszú a tengelytáv is ha bebillentem egy meredekebb lejárón már leér.

XV kellett volna mégis, annak 22... :D

#nincsbennetarcsi

(#87128) MunezXBK válasza Bling95 (#87124) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én akarnék, de 95%-ban egyedül járok. :D

(#87129) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
Szeretnek vásárolni egy peugeot 306 cabrio 1997-2000 évjáratút.
Olyan 4-500 ezer ft körül vannak és nagyon szépek :DDD
Vélemény?
pl:alkatrészek beszerzése .....stb
Mire kell figyelnem nagyon a vásárláskor?
500ezer ft kocsinál kb mennyit lehet alkudni(természetes a normál keretek között)
Ez lesz az első saját kocsim és nincs tapasztalatom.)

:R

(#87130) AMD Power válasza traktorgumi (#87129) üzenetére


AMD Power
titán

Ez eléggé autó függő. Milyen állapotban van, milyen hibákat szúr ki az ember rajta stb. Én azt mondom ,hogy egy 10% alku teljesen normális. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87131) kalmanchris válasza traktorgumi (#87129) üzenetére


kalmanchris
tag

Hátsó híd állapotára figyelj! Ha gyanús, 100-at alkudj!

(#87132) Gergőke88 válasza Typhoon47 (#87122) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintetek egy 19 éves "gyerek" dönti el, hogy a szülei milyen autót vásároljanak? :U

(#87133) molnarpeter válasza runner 125 (#87102) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az állólámpás történetét ezek szerint nem kell belinkelnem. Az indexes Mercedes topikban találtam ezt a műhelyt: [link], Mike Sander's zsírral csinálják az üregvédelmet, és ha minden igaz, magyar területen működnek. Majd ha meglesz a védelem Nálad, és jó a végeredmény, tudnál adni elérhetőséget a helyhez, ahol csináltattad? :R

[ Szerkesztve ]

(#87134) traktorgumi válasza kalmanchris (#87131) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

:R
Meg egy kerdesem van :DD
Nincs fedet csak zárt parkolo van....télen mire lehet számítani? :DDD
Birja a vászontető?

(#87135) tomiii. válasza runner 125 (#87102) üzenetére


tomiii.
aktív tag

pont napok óta azt csinálom, a kertben magamnak, már a tököm ki van vele. életemben először csinálok ilyet, szét bontottam hozzá az egész autót, 23 éve nincs rajta semmi, csak a gyári alapozó :D ahogy csinálgatom, úgy érzem, hogy kizárt, hogy ezt akármelyik szerelő az ismeretségi körömben így végig zongorázná :D

(#87136) neduddki válasza traktorgumi (#87134) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sok pizt fox elkoteni jo szerekre:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87137) Kornel válasza Qru (#87127) üzenetére


Kornel
veterán

hehe.
nekem ültetve 11-12 cm között van valahol, párszor már odavertem a lökhárító alját, illetve kétszer beljebb, de szerencsére egyik se volt nagy, semmi baja nem lett.
azóta vigyázok, szerencsére nem volt gond :)

(#87138) runner 125 válasza DeFranco (#87123) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah nincs para, csak meglepő volt ismét, mivel korábban is írtad már ezt a többet árt, mint használ dolgot.

molnarpeter

Noh igen, de ez egy profi műhely, akik tuti 3x annyiért adják, mint a piaci ára. Meg ők eleve restaurálnak, weboldalból kiindulva fókuszuk nem a magyar piac. :)

Itt találtam egy tesztet az üregvédő szerekről, 2. helyen végzett a Mike Sanders, tuti cucc lehet.

tomiii.

Egyedül álltál neki? De mégis h? Van emelőd? Teljesen tisztára sikerült felhordás előtt pucolni az alját?
Tuti nem állnék neki, egy részből max hétvégén tudnám csinálni, más részből nincs benne rutinom.

Te milyen szereket válaszottál?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87139) tomiii. válasza runner 125 (#87138) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Szeretek mindent magamnak csinálni, 2-3 éve kezdtem el foglalkozni az autómmal, azóta sok mindent tanultam, gépműhelyi munkán kívül már mindent megcsinálok magamnak, sőt, ha használhatnék gépet, akkor még az alap gépmunkát is elmerném már vállalni :D

Viszont az alvázvédelem eddig ismeretlen volt számomra, kis körül járás után úgy döntöttem, hogy:

1. autó felbakol [link]

2. lebontok mindent [link] mondjuk ettől sokkal alaposabban, de azóta nem csináltam képet :D

3. drót koronggal a 20 évnyi retket levakarom róla, ekkor már látható merre lesznek érdekes helyek (mint pl a fenti képen, de amit ott látsz rozsdát, azt már le is gyilkoltam onnan,egyelőre itt tartok idő hiányában, a következőket egy hétvége alatt akarom majd össze hozni

4. ezeken a felületi rozsdás helyeken átmegyek még szintén drót koronggal jó alaposan, ez a rozsda nagy részét lehozza

5. RO-55 az egész aljára, fél nap pihi, este megint drót korong+csiszoló korong, megint ro-55, reggelig pihi, ekkor megint drótkorong+csiszoló korong, ekkor már nem kéne maradnia semmi károsnak

6. zsírtalanít alaposan

7. kényes helyekre Szürke Alkyton 2-3 rétegben, majd ahol gyárilag fekete volt a lemez, oda fekete Alkyton 1-2 rétegben, majd össze szerel, de ehhez még nem találtam ki, hogy pontosan milyen futómű lesz majd alatta, szóval ráérek :D egyéb helyekre pedig haverom ajánlott egy jó alapozót,amivel ő az egész W123 merci coupeját körbe kente miután kasztnizta az egészet, de még mindig elfelejtette megmondani a pontos nevét :D

rücsit nem akarok, gyárilag se volt, én se fogok rátenni,nekem ne legyen csupa takony a kocsi alja :D kényes helyek úgy is kezelve lesznek rendesen, ahol meg nem volt rozsda 20 évig, ezután se lesz

csak a tankra ráment egy napom, mire levakartam róla fémig a rozsdát, [link]

[ Szerkesztve ]

(#87140) AMD Power válasza runner 125 (#87138) üzenetére


AMD Power
titán

Üregvédelmet nem lehet csak úgy megcsinálni sem. Flexibilis és speciális fúvókájú szerszámok kellenek hozzá. Azzal viszik be a Dinitrol Penetrant meg a , dugókat a kezelő nyílásba, utána megy rá az alvázvédő stb...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87141) traktorgumi válasza neduddki (#87136) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Melyik kocsira nem kell költeni? :DD
Sziveseben költenék egy ilyen verdára mint szuzira :D

(#87142) neduddki válasza tomiii. (#87139) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fewm tank??? atya eg:- )))

udv

neduddki

mod: traktorgumi: a jopra:- ) ugy enem erted mire irtam???

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87143) Kornel válasza neduddki (#87142) üzenetére


Kornel
veterán

Lanosba 10 évesen kilyukadt.

(#87144) tomiii. válasza neduddki (#87142) üzenetére


tomiii.
aktív tag

32 évvel ezelőtt még ez volt a menő tervezéskor," ebbe' még van anyag" :D :D mondjuk pont a masik oldalt kellett volna fényképezni, ott az egész felület rozsda volt, bezzeg a '84-es tankja olyan, mint az új..csak az meg külső mechanikus ac-s, szóval azt nem tudtam használni

(#87145) 8th válasza tomiii. (#87139) üzenetére


8th
addikt

Nem lett volna célszerűbb felborítani? Az a bakolás elég horror én alá nem feküdnék. :N

Ehunvan-e egy szimpatikus megoldás borogatásra. Mi vidéken autógumikra borítjuk fel ha kell, az van kézénél. Aztán nem győzzük a horpadásokat kicsapkodni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#87146) neduddki válasza tomiii. (#87144) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Juliacskab nem tom mijjen tank vot de a pozsoban mar maunayag:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87147) traktorgumi válasza neduddki (#87142) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Nem :N

(#87148) Nem3sys válasza nesa (#87050) üzenetére


Nem3sys
tag

Ami örvénykamrás.

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#87149) neduddki válasza traktorgumi (#87147) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pl:
[link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87150) traktorgumi válasza neduddki (#87149) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Koszi a tippet:)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.