Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) Pitu


Pitu
aktív tag

Kicsit meglepett hogy egy ~2008-as yaris csomagtere (272l) nagyobb mint egy SX4-é (270l).

(#87252) Bigemperor válasza Pitu (#87251) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Azaz pont normál bevásárlásra jó mindkettő.
Nekem két yarisom is volt, két személynek még elmegy.
Főleg, ha nem akarsz semmit szállítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#87253) Kornel válasza Bigemperor (#87252) üzenetére


Kornel
veterán

nem tudom a yaris hogy variálható, de méretei nagyjából megegyeznek a splash-ével, nézegettem, mikor kocsit vettem, akár yaris is lehetett volna a befutó, annyi, hogy annak nagyobb a csomagtartója.
viszont ha ketten használom, és valamit szállítani kell, akkor döntött ülésekkel elég jól pakolható, ránézésre a yaris is, bár még nem volt hozzá szerencsém.

(#87254) #10726912 válasza nesa (#87250) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én az olcsó és kínai felnikre reagáltam. Nem vagyok otthon a felni témában, csak a kínai és olcsó az minden dologban rosszat szokott szülni. Kifejezetten ilyen jellegű felnivel már járta meg ismerős. Nem tudom, mi a helyzet az általad említettekkel, nem ismerem őket.

(#87255) TaaT


TaaT
veterán

Kisteher :) [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#87256) Dluinet válasza TaaT (#87255) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az ilyeneket az útszélén az árokba lövik?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#87257) Kornel válasza TaaT (#87255) üzenetére


Kornel
veterán

ezres swifttel 1,5 tonna utánfutóval? :)
sajnos nem fényképeztem le :D

(#87258) nesa válasza TaaT (#87255) üzenetére


nesa
veterán

90 es evek vegen ceges kocsi platos barkas volt, fonok mondta 1 forduloba elkell hozni mert felfer (40x40 betonlapok), valoban felfert vita nemvolt,indultam 2 hatso sarhanyot leis tepte 500meteren felfort a viz jott mint a gejzir:) de vegul 2 vegig megtette a kb 10km et hidmerlegre felmentem 3700 kg volt es igen:)

[ Szerkesztve ]

(#87259) breakout123 válasza nesa (#87258) üzenetére


breakout123
aktív tag

Ugye nem a B kategóriás jogsiddal vezetted? ;]

Origin: malysztor

(#87260) szőröscica


szőröscica
addikt

Járó motor mellett, álló helyzetben, ha gyorsan nyomom be a fékpedált és engedem fel, akkor sziszegő hang hallatszik. Ez normális? A fékszervó miatt lenne? Kikapcsolt motornál pár pumpálás után felkeményedik a pedál és a sziszegés is megszűnik, gondolom akkor ,,fogy el" a szervó?

(#87261) nesa válasza breakout123 (#87259) üzenetére


nesa
veterán

:U
Es mivel ez pentek delutan volt kolegaval ugy dontottunk hetfoig igy edzuk a rugokat:D
Azthiszem ezen az uton kerult a kiegyenlito tartaly az ajton kivulre:) mert ez gyarilag olyan a barkasz hogy az utas labanal van a nyitott tartaly mikor megforr az utast teriti be :D
Barkasozni egy eleterzes, plane a nyeles valto bot ut nagyot szurod egy es kezed bevagod a motohaztetobe:D

[ Szerkesztve ]

(#87262) hobizoli válasza footy (#87233) üzenetére


hobizoli
nagyúr

erre annyit tudok mondani, hogy ha "menni" akarsz az Ignis-l, tobbet eszik, mint a koppszeria PuntoGT, aminek a segget nezi csak nagyjabol...es az 133lo meg 204Nm...es meg 1t feletti az onsulya is melle :U

több drón kell ;P

(#87263) zsolt19900 válasza TaaT (#87239) üzenetére


zsolt19900
őstag

azt mondtad már a múltkor -lehet, hogy nem te akkor bocsi- hogy nem igen szereti a fórum a "nem gyári" autókat.... de most ezért ilyen olcsó? mert van benne "tuning" fénytest? talán még jobban is világít vele, ha értelmesen meg van csinálva -gondolom

vagy talán lóghat a bele? mert 610 ért és ilyen szép színben -ha jó a belseje is motorilag stb. akkor nekem korrekt vételnek tűnik....

van esetleg valaki a fórumban, aki odavalósi? :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#87264) TaaT válasza zsolt19900 (#87263) üzenetére


TaaT
veterán

Igen én mondtam. Idehaza a legtöbb tuning kiegészítő csak csökkent az autó értékén. Ennek egyik oka hogy többnyire a gyárinál gyengébb minőségűek, a másik meg hogy nő a kocsi közegellenállása (b@szogatnak értük a rendőrök) :)

A hazai 2001 utáni egyhat 16V kínálat legalján van ez az autó, lehet meg van az oka.

A szín... hmm sztem nem gyári Jazz Blue (szal gyári festéket lehet csak a csomagtartóban találsz majd)

szerk.: Deep Blue lehet ilyen van rajta... de képről nehéz megmondani, meg hát ilyet alap négyesek nem kaptak...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#87265) Balupapa válasza hobizoli (#87262) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem voltal kint par hete péntek este lurdynal? :))

_-=*WheelWhores*=-_

(#87266) bitpork válasza TaaT (#87264) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De ezek mentén igazam van vagy igazam van, ha azt mondom hogy a kocsit nem b@szogatjuk / mókoljuk , hanem gyárinak hagyjuk meg ? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87267) TaaT válasza bitpork (#87266) üzenetére


TaaT
veterán

Igazad is van, meg nincs is. A kocsi módosítása lehet jó is. Az meg hogy milyen a rendőrség hozzáállása az egészhez jól tükrözi kis hazánkat. :)

Az biztos hogy aki nem akar fejfájást (kicsit sem) az nem nyúl a kocsijához.

Give them hell Ukraine!

(#87268) -v- válasza TaaT (#87267) üzenetére


-v-
addikt

A tiéd pl. ízléses, meg értéknövelő is szerintem

(#87269) zsolt19900 válasza TaaT (#87264) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, én is csak nagyon a végső esetbe mennék el megnézni :)

amúgy én is csak olyan "tuningot" alkalmaznék, ami élhető.... szóval nem porig ültetés, kétsávig kiszélesítés stb. stb.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#87270) Bigemperor válasza Kornel (#87253) üzenetére


Bigemperor
senior tag

A yaris elég jól variálható, két személlyel még lehet vele kicsit fuvarozni is a hátsó pad használatával, ami szintén sínen mozog és osztottan is dönthető.

(#87271) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

Most szeretnék majd venni olyan 400E Ft környékén egy használt autót.
Szeretném a véleményeteket kérni a témában,mert annyira nem értek az autókhoz

Fontos lenne, hogy ha valami elromlik benne, akkor ne kelljen egy vagyont fizetni az új alkatrészre és ne fogyasszon rengeteget.

Erről mi a véleményetek?
[link]

Vagy érdemes más márkát venni ?

(#87272) Melack válasza Zolee888 (#87271) üzenetére


Melack
veterán

Ezen felül mennyi pénzed van még?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#87273) Zolee888 válasza Melack (#87272) üzenetére


Zolee888
tag

Hát a 400-ra még kb egy 50-60E Ft-ot rátudok tenni.

(#87274) Melack válasza Zolee888 (#87273) üzenetére


Melack
veterán

Azt átírásra meg a kezdeti kötelező szervízekre gondoltam. Plusz a kötelező biztosítás díja.

Amúgy Suzuki Swift, az is jó lehet. Sőt. Ahhoz rogyásig vannak alkatrészek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#87275) TaaT válasza -v- (#87268) üzenetére


TaaT
veterán

Köszi! Bár szerintem gyárira visszaalakítva és a tuning cuccokat külön eladva több pénzt kapnék érte. :)

Give them hell Ukraine!

(#87276) #10726912 válasza Zolee888 (#87273) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha rendben lévőt találsz, akkor a Corsa jó lehet. Csak arra készülj fel, hogy olyan érzés azzal 70-el menni, mintha 120-al mennél, fertelmes a motorzaj. A Swift legalább 90-ig aránylag csendes. (cserébe még rondább, mint a Corsa). A fogyasztáson és az alkatrészen kívül nincs kritérium? Mert akkor van bőven jobb alternatíva a swiftnél és a corsánál :U golf, cordoba...a teljesség igénye nélkül.

(#87277) EQMontoya válasza #10726912 (#87276) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezért a pénzért már autót is lehet kapni, Corsát max akkor, ha a lakott terület vége táblát nem akarja átlépni.

Egyébként pl. ez?

Same rules apply!

(#87278) #10726912 válasza EQMontoya (#87277) üzenetére


#10726912
törölt tag

1.6-os motorral vállalható lehet a corsa, raklap egyszerű és olcsó fenntartani. Egy fokkal jobb, mint a swift. A mazdával az a bajom (nagyon tetszik ez a széria, sokáig soikat nézegettem:) ), hogy volt egy ismerősömnek egy 1.8-as, a korrózió mellett műszaki gondok is adódtak vele, precíz, kényes megoldások vannak benne. Az ismerősömé is 16 múlt, elkezdett zabálni, s nem ment úgy, ahogy kellett volna. Vitte szereelőkhüz, de a mezei szerelők nem tudtak hozzá szagolni, nem tudták, mi a baja. Eladta inkább, s vett Opelt. (azóta is megvan neki a Vectra). A golf, vagy a Cordoba szerintem jobb választás lehet, ostobább szerkezetek, de cserében megbízható (a golf), vagy kellően modern hatásúak (cordoba pl). Inkább német párti vagyok, főleg a régebbi német autókban bízom. Pl a mezei 1.6 benzines A4-est is bevállalnám.

(#87279) EQMontoya válasza #10726912 (#87278) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig az az 1.8 benzin is eléggé egy faék motor, és ugyanaz, ami az MX-5-ben is van, csak ott erősebb, szóval random ember ért hozzá, aki látott már Mazdát.

Same rules apply!

(#87280) AMD Power válasza EQMontoya (#87277) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi erővel akineki kis autólya senki ne hagyja el a várost vele? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87281) parandroid válasza AMD Power (#87280) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

j

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87282) #10726912 válasza AMD Power (#87280) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez a Corsára igaz, kis túlzással helyén való ez az állítás. Nagyon nagy bűn volt azt az egykettes zörgőt legyártani :( A rossz szigetelés miatt ráadásul olyan érzésed van, mintha ott üvöltene az ülés alatt. Élhetetlen kocsi azzal a motorral. A városba se közlekedjen vele senki.Be kell zúzni mindet :K :D De lehetőleg kerülni:)

(#87283) EQMontoya válasza AMD Power (#87280) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, magyar divat a 712Li BMW, hát óvatosan is kell vele elhagyni.

Igen, 25 éve is voltak 60 lóerős autók, csak egyrészt jóval kisebb és lassabb forgalomban, másrészt 850kg volt az önsúlyuk, nem 1250kg. :)

Same rules apply!

(#87284) nesa válasza EQMontoya (#87283) üzenetére


nesa
veterán

Aztmar megtanultam hogy itt nektek csak az szamit ami minimum 180 csiko, de aruljatok mar el, nem nagykepuen atlag polgarnak miert nem eleg a 70 csiko?
A forgalmi akadaly meg a hasonlo faszsagokat most ne.

Plane post hogy teleb@sz@k az orszagot fix trafival meg csilio mobil cuccal :U :F

[ Szerkesztve ]

(#87286) werszomjas válasza nesa (#87284) üzenetére


werszomjas
őstag

Elégnek elég az mindenkinek, A-B-be elvisz, csak egész más érzés egy 180le-s géppel közlekedni, szerintem a legtöbb ember úgy van vele, mint a (azt hiszem) renault reklámban, "nem tudom, de kell nekem" :DDD

üdv

(#87292) DeFranco válasza nesa (#87284) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kibicnek semmi sem drága. Meg itt azért autoszexuális a közösség, itt más szempontok is vannak, mint egy átlag polgárnál.

Autók méretével ugyanez van, itt egy vectrába sem férnek be öten, kettőnek jó talán, ha nincs sok csomag. ;)

Persze IRL szinte senki nem megy évi egynél többször 120 km-es etapnál többet, és azt végigülöd egy c corsában is simán, nem egyszer lett tesztelve (nem is kétszer), meg hűtőt is csak ötévente pakolsz be, de azért egy sharan az alap, ha fel tudsz sorolni három rokont, meg van két sporttáskád. :))

Persze nem arról van szó, hogy nem lehet nagyobb autót vagy nagyobb teljesítményt venni, és alap, hogy van, akinek tényleg szükséges, mert olyanok a körülményei, csak ez a topic is olyan, mint az összes többi (milyen egeret, monitort, sakktáblát, levegőt vegyek) hogy nagyjából a polc tetejétől a csillagos égig jönnek ajánlások. Ez egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#87293) footy válasza nesa (#87284) üzenetére


footy
addikt

Nekem a 140lovas Mazda6-om ugyanannyit evett mint a 100lovas Fabiam. (Mindkettő benzines teljesen azonos körülmények között használva.)

(#87294) #10726912 válasza nesa (#87284) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha csak annyi ragadt meg benned, hogy 70 ló alatt nincs élet, csak a 180 nyiha a minimum, akkor valamit nagyon félre olvastál. Van 1.2-es motor, ami vállalható, és ez nem a lóerőktől függ. Van kisebb vállalható motor, van nagyobb vállalható motor. S vannak olyanok is, amik egyszerűen értelmetlenek.70 lovas motor is lehet jó. Nem országokat átszelni, de lehet jó.
werszomjas: A rengeteg lóerő emlegetése mellett nem emlegetne már valaki végre egy fordulat/nyomaték görbét, plusz egy optimális váltót, vagy esetleg zajkomfortotvagyhogyisnevezzem????

[ Szerkesztve ]

(#87295) werszomjas válasza nesa (#87287) üzenetére


werszomjas
őstag

Senki sem fogja tudni szerintem neked megmagyarázni, ez olyan mint hogy valaki mindig megveszi a csúcs okostelefont, pedig egy gyengébbel is lehet telefonálni meg netezni, vagy a legtöbb magos procit, a legújabb vga-t, pedig egy gyengébbel is ugyan úgy elfut minden, vagy vesz egy drága órát, pedig az olcsóbb is ugyan úgy mutatja az időt.

De látom vannak fotós cuccaid, egy átlag embernek sztem ugyan olyan képet készít egy fele annyit érő gép is.

Ha beülsz egymás után egy 70LE-s meg egy 150LE-s autóba, csak annak mind1, hogy melyiket vezeti, akit teljesen hidegen hagy a vezetés, és neki az autó tényleg csak arra kell, hogy eljusson A-ból B-be, más meg szereti ha az autópályán 130-nál odalépve ugrik az autó 160-ra.

Szóval nincs jó válasz :N

üdv

(#87296) atos19881101


atos19881101
senior tag

Újabb hitvita?
És mi jobb, a benzin vagy a diesel? ;]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#87297) Kornel válasza werszomjas (#87295) üzenetére


Kornel
veterán

160? az már szabálysértés szvsz.
30ezer :DD

(#87296) atos19881101: szerintem ez nem hitvita, hanem pont az lenne a topic célja, hogy megfelelő felhasználásra megfelelő autót találjon aki idetéved kérdezni.
nem tudom miért ne lehetne ajánlható egy 100 le alatti autó városi vagy országúti felhasználásra, persze nem egy benzintemető VAG szívó benya.
ellenben ilyen felhasználásra felesleges pl. a 3.0 tdi.

(#87298) footy: szerintem óra szerint is, ha 10-et csal, az már 150 GPS, az pedig már 30k. :K

[ Szerkesztve ]

(#87298) footy válasza Kornel (#87297) üzenetére


footy
addikt

Ora szerint nem :N

(#87299) atos19881101 válasza footy (#87298) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha gyári a kerékméreted.

kornelka
Persze. De azért valljuk be, valóban általában az a válasz jön, hogy minél nagyobb, minél erősebb. De nem mindenkinek ez a fontos. ... E-péniszre persze jó, de 50 / 90km/h-s korláthoz elég a kis motor is szvsz. (Nem, nincs kis motoros autóm. ;) )

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#87300) Qru válasza footy (#87293) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Becsatlakozom, 100 lovas Astra vegyesben 7,6 litert kért, a mostani meg 170 és vegyesben eljárok 7,8-al ugyanolyan körülmények között. Szinte elhanyagolható a különbség a fogyiban és előzni jóval biztonságosabb az erősebb autóval.

mod:

atos19881101: Ezek tények, nem hit kérdése... ;)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.