Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) tomiii. válasza 8th (#87145) üzenetére


tomiii.
aktív tag

játszós autónál váltót, kuplungot én is így cseréltem,precíz leengedéssel , gondoltam finomanmletesszuk, de ezek mar megszoktak hogy az offroad versenyeken csak ide oda dobaljak a samuraiokat aztan mire eszbe kaptam csak en voltam a kocsimalatt :D, azt nem sajnálom, de mivel ez alatt nincs futómű, így alapból nehézkes lenne, egy éve áll így, kozben mászkaltam benne annyit, mire kibeleztem, hogy ihaj, plusz futókat is így csereltem mindig, stabil :D

(#87152) runner 125 válasza tomiii. (#87139) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hu baz, ez alá én tuti nem fekudnek be. Ettol függetlenül alaposan megcsinálod az látszik.

Köszi a beszámolót.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87153) Dany007 válasza runner 125 (#87152) üzenetére


Dany007
veterán

"Hu baz, ez alá én tuti nem fekudnek be."

Egyetértek! :DDD

(#87154) sasa134


sasa134
addikt

Urak, a gen2 Mazda 6, 2 lityis benzines szívó motorja Ford cucc?

Avanti Roma

(#87155) atos19881101 válasza sasa134 (#87154) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#87156) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állok. 800-900 ezer körül milyen autót tudtok ajánlani? Lényeg, hogy fiatalos legyen és viszonylag keveset egyen.
Én a BMW e46 320d-t néztem ki. 99-2001 közöttieket már lehet ilyen áron kapni. Meg szabad ezeket venni?

(#87157) sasa134 válasza atos19881101 (#87155) üzenetére


sasa134
addikt

Thx!

Avanti Roma

(#87158) Zsombe válasza danati (#87156) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szia,

Ha van még tartalékban legalább 200-300e Ft-od mellé, akkor bele lehet ugrani. Ellenkező esetben nem.
Mondjuk én BMW-t biztosan nem vennék, de ez az én személyes véleményem.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#87159) MunezXBK válasza danati (#87156) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csillió km van mindben, jó autó, de nincs benne nagy hely.

Alkatrészárak nem túl kedvezőek.

(#87160) runner 125 válasza danati (#87156) üzenetére


runner 125
nagyúr

Korábban is írtam, 2m alatt abból nagyon nehéz jót venni. 8-900-ért a legalját kapod meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87161) EQMontoya válasza danati (#87156) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ennyiért nem, ennyiért fos van. Ennyiért még 316ti-ből sem kapsz rendeset, szerintem felejtsd el.
1.5 körül már találhatsz normálisat.

Same rules apply!

(#87162) danati


danati
senior tag

Értem. Még szétnézek német oldalakon, hátha ott akad valami.
Vagy mit ajánlotok helyette?

(#87163) szőröscica válasza danati (#87156) üzenetére


szőröscica
addikt

Peugeot 406 hdi motorral.

(#87164) varsam válasza danati (#87162) üzenetére


varsam
őstag

VW konszern 1.9 TDI-t.

(#87165) EQMontoya válasza varsam (#87164) üzenetére


EQMontoya
veterán

150 lovas autót nézeget, biztos, hogy a 90 lovas tdi-t keresi? Értem én, hogy keveset fogyaszt... :)

Same rules apply!

(#87166) Mágus2 válasza EQMontoya (#87165) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van abból 150 lovas is, csak nem passatban. ;)

(#87167) EQMontoya válasza Mágus2 (#87166) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az már a PD, nem?

Same rules apply!

(#87168) Mágus2 válasza EQMontoya (#87167) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De, miért ki beszélt adagolósról? tdi az eleve adagolósat jelent?

Ha neked adagolósat jelent, akkor sem a 66kw-ot nézném belőle, hanem a 81-est. ;)

(#87169) EQMontoya válasza Mágus2 (#87168) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, a "tdi" az az 1.9 tdi 90 vagy 110 lovas kivitelben, a PD nyilván erősebb, de azt nem ajánlanám senkinek használtan, 10+ évesen.

Same rules apply!

(#87170) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na hirek a subaru 2l. dizelrul: 4-5 ev jellemzone 80-100Mm a befecskendezok kapitulatus 1.2MHUF ha gyari megoldast keresel, ill. tornek a fotengejjek hasznalttol fuggen elobb v. utobb taposastol fuggoen:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87171) EQMontoya válasza neduddki (#87170) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a 2.0 boxer diesel, ami a Subaru sajátja? Elég szarul hangzik.

Same rules apply!

(#87172) blt.62


blt.62
őstag

A picassom kürtje mély és halk. MIlyen kürtöt vegyek ami szól is becsülettel? Szirénát? A haveromnak rendőrségi van nem tudom honnan szerezte?

MegtorloXp

(#87173) Mágus2 válasza EQMontoya (#87169) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Miért is nem? Látom kened-vágod a PD motort, no halljunk valami okosat. ;)

(#87174) Qru válasza EQMontoya (#87171) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igan, csak ez az egy dízel blokkjuk van. És tényleg nem túl tartósak. :(

#nincsbennetarcsi

(#87175) blt.62


blt.62
őstag

[link]

Erről vélemény?

MegtorloXp

(#87176) varsam válasza EQMontoya (#87165) üzenetére


varsam
őstag

A 8-900ezer forint körüli, megbízható és jó dízel autóra mondom az 1.9TDI-t.

[ Szerkesztve ]

(#87177) EQMontoya válasza Mágus2 (#87173) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem vagyok adagoló szakértő, de leginkább azért, mert az itthon hirdetett PD álomány zömében valószínűleg kettő-ötszöröse van az órában lévő futásteljesítménynek, és ezzel a futással már valószínűleg elég drága javításokba fog belefutni a drága tulaj, míg egy sima (nem PD) tdi esetén - még ha lesz is gond - olcsóbban megússza.

Használtan szerintem inkább megbízhatóbb, olcsóbban fenntartható technikát érdemes venni, főleg ebben a 10+ korosztályban. A fogyasztás bőven másodlagos szempont évi 20-25k futás alatt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#87178) blt.62


blt.62
őstag

[link]

Erről?

MegtorloXp

(#87179) MunezXBK válasza blt.62 (#87178) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyiket kiveséztük már, másikra meg kaptál választ.

Mindkettő értelmetlen.

(#87180) werszomjas válasza neduddki (#87170) üzenetére


werszomjas
őstag

Segítsen már valaki a "80-100Mm" mit jelent? :DDD

üdv

(#87181) Mágus2 válasza werszomjas (#87180) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mega méter, mert mindenki km-ben gondolkodik, logikus?

EQMontoya
Az új alaktrész árakat megnézve nem biztos, hogy a PD az olcsóbb. :Y Adagoló 1600 euró, befecskendező darabja 360 euró, az érzékelős 500 euró (3x360+500), kettőstömegű 340 euró, turbó 560 euró.

PD 4x 360 ojró a PD elem, az adagoló helyett van benne tandem pumpa, de az sokkal olcsóbb.

Ezek az új árak. használt vagy bontott elkatrész kétes múlttal kétes mesterek kezeiből az új árának töredékéért beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#87182) EQMontoya válasza Mágus2 (#87181) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kettőstömegű a PD-ben is van, nem? Oda kell csak igazán... :) Turbó meg gondolom, elég hasonló. Szóval szép számlába lehet beleszaladni, ha gáz van.

Oké, hogy a sima tdi alkatrészárai drágábbak, de arról nagyon sokról hallottam (illetve láttam is), hogy rengeteget mennek hiba nélkül, ellentétben a pd-kel, amelyben a PD elem azért időzített bomba. (Most hogy ez 80.000km, vagy 180.000, arról megoszlanak a vélemények...)

Same rules apply!

(#87183) 8th válasza EQMontoya (#87169) üzenetére


8th
addikt

Értesz hozzá látom. :C

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#87184) nesa válasza Nem3sys (#87148) üzenetére


nesa
veterán

Elokamras az, orvenyest szerintem a ford csinalt.

(#87185) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok Urak ! Öcsém a nemsoká megkapja a friss jogsuját és szeretne egy kocsit. A lényeg a szokásos . Olcsón kevés ráfordítással egy megbízható autót szeretne német orvos vagy grófnő tulajjal :) , de az sem baj ha svájci pajtában találták lezsírozva elfelejtve .

Szóval nincs márka kinézve az nem számít . Keret 400 K. Főleg városban csavargásra használná .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#87186) AMD Power válasza jozefgucci1 (#87185) üzenetére


AMD Power
titán

400e a vétel ár? Vagy összesen 400e van rá?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87187) EQMontoya válasza 8th (#87183) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, pl. meg tudtam fogalmazni értelmes hozzászólásban értelmes véleményt, jelezve, hogy vannak dolgok, amelyekben mások véleményére hagyatkozom, nem a saját tapasztalatomra.

Szerintem ezzel sokkal többet tettem, mint Te, aki villantott egy e-penist. :D

Same rules apply!

(#87188) trassher válasza Mágus2 (#87173) üzenetére


trassher
addikt

Készíthetem a popcorn-t? ;]

Redmi Note 7

(#87189) tomiii. válasza runner 125 (#87152) üzenetére


tomiii.
aktív tag

közben alkyton mellett a dinitrol lesz a befuto szer, body es tarsai keruleset javasolta a mester.

most kimentem és teljes erőmből elkezdtem cincálni az autot, azokon az elemeken amiket cserelek pedig ahogy birtam belerugtam es megse moccan az autó. nem ertem hogy mj ebben a veszelyes :F

[ Szerkesztve ]

(#87190) footy válasza EQMontoya (#87182) üzenetére


footy
addikt

Roviden: A 2.0 PD az onmegsemmisito konstrukcio, az 1.9PD pedig a vilagbol kimenos.

(#87191) Mágus2 válasza EQMontoya (#87182) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyáltalán nem időzített bomba a PD elem a régi 1.9-ben. Sok PD-vel van baj, de ritka a befecskendező halála. Leggyakrabban csak a kábelkorbács kontaktos a csatlakozóknál, persze a szerviz felszámlázza a PD elem cserét, mert ebből él(a javítás kimerül a csatlakozók belsejének összenyomásával). Emiatt van ilyen rossz híre a PD-nek. A 2.0TDi PD-re nem térek ki, az úgy beteg, ahogy van. Az tényleg nem legenda.

hobizoli Euro norma. Ez lesz a veszte az összes belsőégésű szekérnek.

[ Szerkesztve ]

(#87192) hobizoli válasza Mágus2 (#87191) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a f@szt kellett annyit tulvarialni azt is
ecceuen at raktak volna a hengerfejet egy 1mm nagyobb loket/furatos blokkra, oszt he'

több drón kell ;P

(#87193) gaborbol válasza tomiii. (#87189) üzenetére


gaborbol
őstag

Aki nem szokott "backyard mechanic"- ot jatszani annak eleg szokatlan latvany, hogy egy teglan egy tusko all, azon meg deszkak es az tartja az autot a kertbe a foldon/fuvon.

En szoktam, de nalam az auto stabil talajon all, az ala vegig teszek osb lapot, hogy ne a fuvon/ foldon kelljen fetrengeni, a leeso szerszamot- csvart is konnyebb megtalani :)
Rendesen ala szoktam teglanzi es csak egy deszka van a tetejen, hogy ne kozvetlen a teglan uljon a kocsi( ne karcolja ossze az aljat), de van rendes bakom is azt hasznalom ez melle a tegla csak egy extra reteg.

Mivel mindig egyedul szerelek ezert nagyon meg kell nezni,hogy mennyire biztonsagos a dolog, mert sok hiba nem lehet ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#87194) neduddki válasza nesa (#87184) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

orvenykapras az a focvagen indirekt

udv

neduddki

mod: werszomjas: aki nem tugy a prefixumokat hasznalni...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#87195) 8th válasza EQMontoya (#87187) üzenetére


8th
addikt

Az a baj, hogy olyan dolog ellen beszélsz amit nem ismersz. Nem ajánlanád. Oké. fejtsd ki hogy miért nem. Kíváncsian várom az érveidet.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#87196) jozefgucci1 válasza AMD Power (#87186) üzenetére


jozefgucci1
addikt

A vétel ár annyi ! Átírás szervíz az a plussz lenne .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#87197) AMD Power válasza jozefgucci1 (#87196) üzenetére


AMD Power
titán

Méretileg? 3 , 5 ajtós? Benzines vagy dizel? Van valami ami tetszik?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87198) Anulu79


Anulu79
addikt

Az alkatrészek a Frodhoz vagy az Opelhez olcsóbbak? Ugyan az az évjáratú lenne kb.

(#87199) AMD Power válasza Anulu79 (#87198) üzenetére


AMD Power
titán

Nézd meg és válaszd ki magadnak.... mihez mi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#87200) Anulu79 válasza AMD Power (#87199) üzenetére


Anulu79
addikt

Igazából az érdekelne, hogy egy 2-es Focus vagy egy G Astra tartozik az olcsóbb fenntartású autók közé. Vagy kb. egy kategória a kettő?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.