Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Gebriel válasza Balupapa (#6795) üzenetére


Gebriel
veterán

Látom Te nem érted...mutass egy olyan hivatalos oldalt vagy elég csak egy bejegyzést ahol leírják a Te állításodat.
Ha nem tudsz akkor felesleges okoskodnod. Ha meg igen elismerem tévedésem...de addig :U

(#6802) ati012 válasza GabN73 (#6800) üzenetére


ati012
senior tag

Tetszik. Tiszta udvar - rendes autó látszatát kelti a kép.
Kipufogót nem nagyon látom, de nem a gagyi sport dobnak tűnik.
Ettől függetlenül benéznék a padlószőnyeg alá.

(#6803) m3tr0 válasza Gebriel (#6801) üzenetére


m3tr0
senior tag

Gebriel, hidd el, a konszern azt jelenti,hogy mind a fejlesztésben mind technikai téren segítik xy márkát de attól még a Skoda az Skoda, tehát nem VW. Lehet még valahol megtalálnám az én dolgaimat amiből tanultunk, abban benne volt, feketén fehéren,hogy a Skoda az nem VW és pont.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#6804) Gebriel válasza m3tr0 (#6803) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem zárom ki, sőt el is hiszem, de jó lenne ezt látni is. ;)
Bármelyik Skodába bele néztem, mindegyik alkatrészen a négy VW-SEAT-SKODA-AUDI jel található. Más lenne a motorblokk és azok alkatrészei?

[ Szerkesztve ]

(#6805) dízelracer válasza Gebriel (#6804) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Bármelyik Skodába bele néztem, mindegyik alkatrészen a négy VW-SEAT-SKODA-AUDI jel található"

Bármelyik Audiba belenézel ugyanazt látod. Az Audi mégsem Skoda. :N

(#6800) GabN73: ránézésre elég pöpec. Lehet érdemes lenne elmenni megnézni. Magát a típust nem nagyon ismerem. :N

[ Szerkesztve ]

(#6806) Napfénysüti válasza dízelracer (#6805) üzenetére

Dolgoztam gyárban ahol VW Sharan meg Audi sor volt. Motortéri és egyéb kábeleket gyártottunk és szereltünk össze. Volt különbség a két márka között a szigetelések, felhasznált anyagok és tesztelés tekintetében, gondolom mondanom se kell melyik márka javára. Bevallom VW Sharant nem biztos hogy mertem volna venni. :DDD

Més que un club!

(#6807) AMD Power válasza Napfénysüti (#6806) üzenetére


AMD Power
titán

Én pedig az VW jobban szeretem mint az Audit. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6808) Rick4 válasza GabN73 (#6800) üzenetére


Rick4
félisten

Az oldalsó díszcsíkok elég here módon állnak. Vag yleesett a fenenagy gyorsulásban, vagy nem sikerült jól visszarakni, azt nem értem ez miért maradt így, ha már olyan faxa kipura volt igény...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6809) hobizoli válasza Napfénysüti (#6806) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A gyarto fillerbaszasa.

Mi meg mindenhova ugyanazt a termekminoseget gyartjuk ugyanabbol az alapanyagbol ugyanugy ellenorizve, akarhova is megy. Nem mellesleg magasabb a minosegikovetelmeny, mint a legtobb orszag sajat szabvanya (hogy az sehol se legyen az elvart szint alatt). :U

több drón kell ;P

(#6810) GabN73 válasza Rick4 (#6808) üzenetére


GabN73
addikt

A kipu az gyári, Porsche System :K

(#6811) lajafix válasza hobizoli (#6809) üzenetére


lajafix
addikt

nem is lesz belőletek rócsild... :)

Rock'n Roll

(#6812) Ck.


Ck.
addikt

Srácok, ez az olasz?

Konkrétan nem érdekel a típus, de ennyiért nem tűnik rossznak. Ha csak nem okkal ennyi...

Rick4, Puntohoz képest? ;)

[ Szerkesztve ]

(#6813) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Hogy milyet? Hát ilyet. Nem mondok semmit de furcsa a segge:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#6814) giigz válasza Tökmindegy (#6813) üzenetére


giigz
veterán

Ennél már rövidebb nem is lehetett volna. :DDD Nem néz ki túl jól... :U

[ Szerkesztve ]

(#6815) ati012 válasza giigz (#6814) üzenetére


ati012
senior tag

Hátulról még csak-csak, de oldalról. :U

(#6816) Rick4 válasza Ck. (#6812) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem nem rosszak, talán nagyobb is mint a Punto. Motor meg ugyanaz, az elég jó féle. Innentől meg már ízlések és pofonok... De neked? Nem dízel... :N Audival beleszaladtál egy turbo- adagolófelújításba és a futóműre is rá köll nézni? Mert az már többe lenne mint ez a Fiat... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6817) Motion_Blur válasza Tökmindegy (#6813) üzenetére


Motion_Blur
félisten

pfejjjj, ezt jobb lett volna nem látnom :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6818) zoo8800 válasza Tökmindegy (#6813) üzenetére


zoo8800
veterán

Olyan aránytalan az egész, hogy szinte ocsmány.

rip and tear, until it is done

(#6819) aphra2 válasza Ck. (#6812) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nem okkal ennyi , ennek ez az ára :K , ez a motor van puntoba is, ez elég patentnak tűnik.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#6820) Ck. válasza Rick4 (#6816) üzenetére


Ck.
addikt

Nem, Audival szerencsére minden rendben van (kopp-kopp), teszi a dolgát rendesen.

A családba kéne vmi "közös" verda. A másik amiben gondolkodok, hogy visszaveszem a Mondeot. Ismerem az autó előéletét, tudom hol szokott parkolni, már csak egy jó duma kéne hozzá. :DDD

(#6821) Zewa válasza Ck. (#6812) üzenetére


Zewa
senior tag

Érdemes megnézni az ajtó és a hátsó sárvédő színét az első képen... :DDD
Miért pont Bravo? Azért mert fiatalabb mint a versenytársak? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#6822) Ck. válasza Zewa (#6821) üzenetére


Ck.
addikt

Szerintem élőben kéne látni a színárnyalatot, a fénykép nagyon csalóka tud lenni... napsütés, árnyék, akármi.
Amúgy nem Bravot keresek, igazából semmilyen típust se. Egy hasonló árban, minél fiatalabb alkalmi vételre akarok lecsapni. Semmi több.

(#6823) hobizoli válasza Ck. (#6812) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ezt 1.6 16v alatt meg se neznem.

1.4 12v az egy fos, az 1.2 16v meg ehhez a bodehoz mar gyenge, azt meg a kisebb Punto-ban is kidobtak kesobb es 1.4 16v lett facelift utan (Punto mk2B)

több drón kell ;P

(#6824) Rick4 válasza Ck. (#6822) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor kellene e-mail-es értesítőt kérned mint a többi 500 neppernek, aki azonnal megkapja az üzit ha valami a paramétereknek megfelelőt gépet feltesznek. Ami 2 napnál régebben fent van, az nem lehet alkalmi vétel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6825) neduddki válasza hobizoli (#6823) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mso tme mondo? vot kollega az az 1,.2essel 180nal jart ebrecenbe az m3ason:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6826) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nagy az izgalom, délutánra bent lesz a ABT chiptuning a verdában. Kíváncsi vok mit villant vele majd a vas.

#nincsbennetarcsi

(#6827) tomcsi23 válasza Qru (#6826) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha elég ügyes vagy, a rendőrök is megmutatják. :D

Amúgy hol kapja meg a programot? Lehet, hogy utána még akár a gyári szintet is tudni fogja. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6828) dízelracer válasza Qru (#6826) üzenetére


dízelracer
senior tag

Csak nehogy csalódás érjen...

(#6829) neduddki válasza Qru (#6826) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez mso tmijjen gep? a tunyso assat?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6830) Napfénysüti válasza dízelracer (#6828) üzenetére

Arra kíváncsi lennék hogy ezek a csipsztuningok a motor élettartamára milyen hatással vannak. :F

Més que un club!

(#6831) Qru válasza neduddki (#6829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skoda Superb (2010) 2.0 CRTDI 4x4 DSG, gyárilag 140 lóval. Sajnos nem az enyém... :(

mod:

tomcsi23: Márkaszervízben, ahol vették a verdát. Én csak hozom/viszem ismerőst akié.

mod2:

Napfénysüti: Arra én is. De garit vállatak rá, szóval olyan nagyon nem. Bár nem tudok részleteket ha 1 évet pl akkor... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6832) VR6-Fan válasza dízelracer (#6828) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tomcsi tudna mesélni a 300 ezres ABT chips-ről ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6833) neduddki válasza tomcsi23 (#6827) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor meselj tomcsi:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6834) dízelracer válasza VR6-Fan (#6832) üzenetére


dízelracer
senior tag

Emlékszem a sztorira. :DDD

(#6835) VR6-Fan válasza dízelracer (#6834) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kicsit ciki lehet, azért hogy éppen hogy megugorja a gyári értékeket ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6836) Napfénysüti válasza VR6-Fan (#6835) üzenetére

300k-ért kicsit ugorja csak meg? :F

Més que un club!

(#6837) dízelracer válasza VR6-Fan (#6835) üzenetére


dízelracer
senior tag

Azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy szerintem ott motorikusan valami nem volt kerek annál a konkrét autónál. Mondjuk én kapásból csipsztyuning ellenes vagyok. Persze ha módosított hardverhez kell programot illeszteni az más de senki ne higgye már magát okosabbnak a gyári mérnök team-nél. Nyilván nem véletlenül olyan a program egy autó ECU-jában amilyen.

(#6838) tomcsi23 válasza dízelracer (#6834) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja.
Újabb sztori: link
2.0 TFSI Passat 200->240 lovas ABT csipsz. :C
Oké, fékpad így-úgy, de akkor is ciki (326e huf volt).

neduddki: ahogy írja VR6 is, kb gyári értéket tudott, hangyafaxnyival felette a komoly, 300k+ ungarische csipsz.

Mod:
Minden rendben volt azzal a mocival, itt az egész sztori. A leon mérését kivéve, a többi ugyanaz a verda (csipsz és utána gyári progikkal - jó, kevésbé egyenletes, de annyira nem gáz szvsz).

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6839) VR6-Fan válasza dízelracer (#6837) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azért erre is van ellen példa, pl a 150-180-as 20VT-k azért lusták fent, hogy ne tud 6.-ba szét forgatni őket nyomás is vissza esik ilyen 0,3bar-ra.

de pl ott a g3 gti 16v mocija 150le ugye.... na már most maga a vas meg az egész rendszer úgy ahogy van gyárilag tudja a 170le meg a 210nm-t, csak gyárilag le van korlátozva, hogy anno ne vegyen el piacot a VR6-tól, mert teljesítményre kb azonos a két motor, csak az egiyk rosszabul fogyaszt, nagyobbak a szervíz igényei, de quva jó a hangja :D

Napfénysüti: valami 182le volt padon a gyárilag 180-as kocsi :)

most miért kőkemény 15le-t csipeltek a szériához képest ;]

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6840) Napfénysüti válasza tomcsi23 (#6838) üzenetére

Na nekem még nem is mesélted a sztoridat. Privátban leírhatnád röviden. ;)

VR6-Fan: az szép ha ilyen 2Le-t sikerült ennyiért kipréselniük. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#6841) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Gázt szeretnék rakatni a kocsimba. Hol tudok én cikkeket olvasni erről, h mégis milyen érdemes és, h azt miért?

Előre is köszönöm!

(#6842) lajafix válasza dízelracer (#6837) üzenetére


lajafix
addikt

a gyári mérnök team teljesítmény, fogyasztás tervezésének szempontjaiban a marketing jóval nagyobb súlyú, mint bármi más.

spyduck: PB palack van sok helyen, berakhatod as csomagtartóba. Ha esetleg autógázra gondolsz akkor áruld el milyen kocsid van, kb mennyit mész vele, város/országút aránya, etc.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#6843) Jadro válasza spyduck (#6841) üzenetére


Jadro
veterán

Gázzalmegyek.hu Szerintem itt érdemes olvasgatni első körben. Aztán ahogy tolulnak a kérdések, jöhet a google, vagy itt is van pár gázos :) szaki.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6844) Qru válasza lajafix (#6842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A skálzhatóságról nem is beszélve. Pl Superb CRTDI-ből is van 140 meg 170-es is. Utolsó csavarig ua. a kettő.

Foswágennél 1,2 TSI 85-105LE-ig. Poloba 85-öt tud Golf Variant-ban 105-öt... Szintén azonos a moci u'csó csavarig.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6845) Balupapa válasza Qru (#6844) üzenetére


Balupapa
senior tag

pont nem :DDD :C

_-=*WheelWhores*=-_

(#6846) Qru válasza Balupapa (#6845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kapufa. :D

#nincsbennetarcsi

(#6847) giigz


giigz
veterán

1.9 PD TDI-ről mi a véleményetek?

Láttam belőle 90, 105, 110, 116, 131 LE-s verziót, akkor most hogy van ez?

:) :R

[ Szerkesztve ]

(#6848) dízelracer válasza lajafix (#6842) üzenetére


dízelracer
senior tag

Igen a marketing is vastagon benne van a pakliban de mondok egy példát. A 115lovas 1.9 pdtdi-t csak simán chippel fel lehet tornázni 160le @ 390Nm-re. Ez eddig szép és jó, a probléma azzal van, hogy az a motor két-három év alatt garantáltan tönkre fog menni ilyen teljesítmény mellett. Egész egyszerűen össze fog nyomódni és idővel el fog törni a hajtókar a plusz ~100Nm-től. Ezt a gyáriak is tudják nem véletlenül lőtték be pont 115/285-re. Gyáriaknak kb kismillió dologra oda kell figyelnie míg a chiptuningosok a teljesítmény növekedésnek vetnek alá mindent. Fogyasztás, károsanyag kibocsájtás, tartósság, semmi nem számít. Lehet tuningolgatni csak aztán meg ne lepődjön az egyszeri user, hogy váratlanul megáll alatta a kocsi. A chip-es persze hárítani fog, hogy ez nem garanciális hiba hanem anyaghiba blablabla...

(#6847) giigz: én a 130lovas verziókat ajánlom de abból is van több fajta. 90lovasról nem tudok, Transporterben létezik 1.9pdtdi 85lóerővel nem arra gondolsz? Viszont ha most kéne kocsit vennem akkor a 110lovas adagolós TDI-ből vennék egyet. Valószínűleg AFN-t.

[ Szerkesztve ]

(#6849) Qru válasza dízelracer (#6848) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passat 1.9 PDTDI, haver így járt. Miután másodjára is megfeküdt a (igaz jó pár hónappal később) a chipeltetés után eladta a ge...be. :D De addig faján ment amíg ment az igaz.

#nincsbennetarcsi

(#6850) spyduck válasza Jadro (#6843) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm!

Kik a gázos szakik? :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.