Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Qru válasza hobizoli (#7198) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az igazság odaát van. :D

#nincsbennetarcsi

(#7202) Laraxior


Laraxior
titán

Mennyi a normális fogyás a hűtővíznél? Nem zárt rendszer? Elvileg nem kéne fogynia nem? :F Már kétszer töltöttem bele, köbö másfél litert... ami szerintem abnormális :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7203) zoo8800 válasza Laraxior (#7202) üzenetére


zoo8800
veterán

Az rengeteg. 1-2 deci évente még rendben van.

rip and tear, until it is done

(#7204) lsc válasza Laraxior (#7202) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, az az álmoskönyvek szerint nem jó jel, akkor meg a legrosszabb ha nem látni hova megy el. Jobb esetben hengerfejtömítés, rosszabb esetben hengerfej vagy blokk/hüvely gond is lehet.

Az élet kegyetlen .

(#7205) #10726912 válasza Laraxior (#7202) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hideg állapotban nem látsz sehol szivárgást? Nézd át az összes csőkötést, a hűtőd rácsát, nincs-e valahol szivárgás. Ha hidegen valahol látsz (vagy akár langyos motornál, de vissza hűlten langyos, előbb forogjon meg a víz a hűtőben is) kicsi nedvességet, ott meleg üzemben elég sok elmegy-elpárolog a nagy része, a megnövekedett nyomás miatt. Ha így nem találsz semmit, akkor a blokkban keresendő..

(#7206) Laraxior válasza lsc (#7204) üzenetére


Laraxior
titán

Most lett megcsinálva a hengerfejtömítés, szelepfedél-tömítés, és a főtengely-szimmeringek is ki lettek cserélve. Alul nem is látom hogy csepeg-e valahol, mert van alul valami borítás. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7207) #10726912 válasza Laraxior (#7206) üzenetére


#10726912
törölt tag

A hengerfej tömítés csere óta mennyit mentél vele? Úgy tudom, bizonyos megtett Km után át kell húzni a csavarokat...

(#7208) Laraxior válasza #10726912 (#7207) üzenetére


Laraxior
titán

30-40km max.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7209) #10726912 válasza Laraxior (#7208) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hát...ha nincs sehol látható szivárgás, akkor a rosszul berakott hengerfej tömítésben lehet reménykedni... :U

[ Szerkesztve ]

(#7210) Rick4 válasza LuckyL (#7200) üzenetére


Rick4
félisten

Olvass vissza, kérdeztek, hogy mit érdemes venni. Erre válaszoltam. Yarist nem mondhattam, ez fájt egy Yarisosnak. Ennyi. Nekem nem kell pozitív visszacsatoás és főleg nem egy prohardver fórumból nem. :D

De próbáld ki, kérdezz, mit érdemes venni ami 2x annyiba kerül mint a kategóriatársai, és kurva drága hozzá még egy ajtóhatároló is, nem Punto-t fogok mondani.. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7211) Rick4 válasza Ck. (#7197) üzenetére


Rick4
félisten

De most is valami olyan melód van, ahol adnak a kocsiért, tehát van hozzá köze, nem? :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7212) 33as


33as
senior tag

Off:

Dizel párti vagyok de azért nekem is libabőrös lesz a hátam ezektől a csodás hangorkánoktól :)

Mercedes RM1 V8
LANCIA DELTA S4
Giovi 2010 Prototipi
Amazing Sound! Porsche 997 GT3 Cup 3.6l

Mercedes 190E 2.5-16 EVOLUTION II W201 235hp

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#7213) Laraxior válasza #10726912 (#7209) üzenetére


Laraxior
titán

előtte is fogyott a víz :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7214) #10726912 válasza 33as (#7212) üzenetére


#10726912
törölt tag

A Porsche az első hang alapján :D De a legelső videón se rossz a Merci hangja.. :K
Laraxior: Aknára vele! :K Kínozd le róla a motorvédő burkolatot és nézd alaposan körül a blokkot, hátha egyszerű helyen van a szivárgás (egyszerű= nem a blokk belsejébe) Egyébként egy kompresszió mérés sem ártana, ha nem találsz semmit.. :U 40 Km alatt 2* másfél liter víz?? :F :Y Vagy csak rosszul értettem? :B

[ Szerkesztve ]

(#7215) Laraxior válasza #10726912 (#7214) üzenetére


Laraxior
titán

700km alatt ment el 2x1.5lityi. október eleje óta töltöttem bele. Amikor elhoztam akkor is kevés volt benne, az volt az első töltés.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7216) #10726912 válasza Laraxior (#7215) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jah, az más :B Remélem, megtalálod a hibát, sok sikert:)

(#7217) Rick4 válasza Laraxior (#7215) üzenetére


Rick4
félisten

Hidegen kellene nézegetni, mert ha bemelegszik a víz, akkor elpárolog, és nem folyik. Ha hidegen se folyik, csak el- eltűnik, akkor megeszi a motor, talán az a legproblémásabb...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7218) giigz válasza Laraxior (#7202) üzenetére


giigz
veterán

Mennyit költöttél már arra az autóra?

(#7219) ati012 válasza Laraxior (#7215) üzenetére


ati012
senior tag

Füstöl-e fehéren?

(#7220) Mr.Grincs válasza Qru (#7195) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Járok vele, legalább tavaszig nem kell utántölteni.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7221) Gebriel


Gebriel
veterán

Az természetes, hogy 525 disel BMW-ben a vízhőmérséklet viszonylag gyorsan eléri a 90fokot, hideg motorral A saab-nak pl jó sok idő kell.
Múltkor a hátsókerékkel rátolattam egy nagyobb hókupacra, kb 8-10 percet szarakodtam vele mire kijöttem belőle, ekkor a mutató már a piros szélén volt.

(#7222) lacos001


lacos001
senior tag

Hi all

Szerintetek mennyiért lehet eladni 3 éves ( 2008-as ),hiteles Toyota Avensis 2.2 D4D D-CAT-t.Pontosan az itt látható tipust?

Rokon akarja eladni,3.5 millióért....

[ Szerkesztve ]

(#7223) neduddki válasza Qru (#7184) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

falun a garazsmeneyzeten van mar a accumate, ha hazjutok mind aket joszag kerul reaja, a totoyanak kene kihozni a hosszabito veget, de nicnskedvem kasznitfuratni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7224) zoo8800 válasza lacos001 (#7222) üzenetére


zoo8800
veterán

Mennyi rajta a hitel? Mennyit kell még visszafizetni?
Gyakran a kocsi tulaja fizet a vevőnek, hogy vegye át a kocsit.....

rip and tear, until it is done

(#7225) lacos001 válasza zoo8800 (#7224) üzenetére


lacos001
senior tag

1.8 milka volt az összes hitel,ami eurós.......még van másfél év........
Nem értek hozzá,de ez nem lesz nekik olyan egyszerű.......

(#7226) aphra2 válasza zoo8800 (#7224) üzenetére


aphra2
aktív tag

Hiteles autóból jól kiszálni nem lehet :(....... csak erős bukóval, ha sikerül egyáltalán manapság.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7227) Qru válasza neduddki (#7223) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#7228) neduddki válasza lacos001 (#7225) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

raadsul enm egy agyionhajpolt motor:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7229) lacos001 válasza lacos001 (#7225) üzenetére


lacos001
senior tag

A teljes történet annyi,hogy..........

2010 nyarán egy corolla beszámitásával lett megvásárolva ez az avensis.Az avensis 2008 kiadású......A beszámitás utáni összeg nem lett kifizetve kp-ban,hanem hitelre lett elhozva,ami azóta havi 80 ezrével lett fizetve.Van még másfél év a hitelből,aminek az összege 1.8 millió.
Na ennyi a lényeg :)

Ezt szeretné eladni 3.5 millióért......

(#7230) zoo8800 válasza aphra2 (#7226) üzenetére


zoo8800
veterán

Vannak páran, akik próbálkoznak. Nem irigylem őket...
Az egyik kék Bravot másfél éve hirdetik.

rip and tear, until it is done

(#7231) neduddki válasza zoo8800 (#7230) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hallotal mar ojanrol akinek sikerult?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7232) Qru válasza zoo8800 (#7230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csóró, ezt nem is fogja eladni így. :(

#nincsbennetarcsi

(#7233) zoo8800 válasza neduddki (#7231) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem. De nem is igazán érdekel a hitelátvállalás. :)

rip and tear, until it is done

(#7234) killer1203


killer1203
senior tag

sziasztok

Egy bő év múlva szeretnék venni egy kocsit, első autónak lenne véve idén szeptemberbe lesz 2éves a jogsim eddig kb 5-6 ezer km vezettem. Szóval lenne max 800ezrem a kocsira, a lényeg hogy olcsó legyen a fenntartása és megbizható is legyen, és "viszonylag" erős motorja is legyen, lehessen vele normális tempóba haladni most egy Xsara II 1.6 16v kocsit használunk itthon valami ilyesmi teljesitményű kocsit szeretnék.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#7235) No-kia


No-kia
őstag

sziasztok!

lenne egy kerdesem, ha b-s jogsival vontatok ikertengelyes trelert es ellenoriznek akkor milyen kovetkezmenyei lesznek ennek? budapest-eger nem volt huzos, de most eger-koszeg lenne a tavolsag :D koszonom a valaszt

udv.

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7236) zsid válasza No-kia (#7235) üzenetére


zsid
senior tag

Ha ráfutófékes és a kettő össztömege nincs 3,5 tonna és a futó legnagyobb össztömege nem nagyobb a vontató 68kg-mal növelt tömegének a 3/4-nél, akkor semmilyen.( fékezetlennél vontató esetén felénél, de asszem ez van a forgalmiban is ).

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#7237) No-kia válasza zsid (#7236) üzenetére


No-kia
őstag

koszi a valaszt. hat egy regebbi vitaraval hoznank egy ford sierrat, igy sajnos nem maradunk hataron belul :/ az a baj hogy aki a kocsit veszi az nem tud megfizetni most egy olyat aki ezzel foglalkozik, viszont ha birsagot kapnank azt mar mas fizetne, szoval az nem gond :D viszont nekem a jogsi fontos azzal nem szivesen jatszok.

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7238) zsid válasza No-kia (#7237) üzenetére


zsid
senior tag

A románokat se nagyon szekálják amikor Transporterrel húznak hosszú tréleren Transportert vagy 2 személyautót, pedig néha jóval 100 fölött nyomják a belső sávban. Ha nem állat módjára közlekedtek vele, akkor a rendőrök nem nagyon fognak szólni érte(szerintem).

<tRucKdriFteR>

(#7239) 33as válasza No-kia (#7237) üzenetére


33as
senior tag

:N a jogsidat nem fogják elvenni ezért csupán megbüntetnek, vagy ha jó a beszélőkéd akkor lehet, hogy elengednek! :P

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#7240) No-kia válasza 33as (#7239) üzenetére


No-kia
őstag

nah ez remek. akkor elmegyek a kocsiert en. altalaban engem mindig papirok nelkul kapnak el a rendorok, mindig mindent otthonhagyok, de mindig sikerult kimagyarazni :D 65 K a teljes felszereltsegu sierra, rozsda nelkul es nem kopott belsovel :D jatszos auto lesz. eladogatva a belsejet a szallitas ara meg is terul :D

koszonom a segitseget

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7241) Mr.Grincs válasza lacos001 (#7225) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Havi 80at fizetni érte szerintem sok eléggé. Nagyokos miniszterelnökünk egy két olyan dolgot mond és tesz amivel még bóvlibb lehet ez az ország a jövőben akár 80nál többet is lehet érte majd fizetni. Függetlan attól, hogy most mennyi lett az euro. Az ördög sosem alszik. Lehet most ennyi az euro de az is lehet hogy majd fogja karcolni a font szintjét. Én biztos nem vállalnám át, hacsak nem fizeted ki kpra.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7242) lacos001 válasza Mr.Grincs (#7241) üzenetére


lacos001
senior tag

Nem az enyém,igy nem érdekel.Feleségem férje igy vállalta be,akkor még volt pénzük erre.Most,hogy 60K-val kevesebbet keres havonta,mint ami a fix kiadásuk 1 hónapba,kicsit fogy a spórolt pénzük,ezért meg kell vállnia az autótól.de a kérdés az,hogy 3.5 milkáért menne e.Annyit akar érte kapni,de kicsit reálisan nézve,kitudja el megy e annyiért,vagy egyáltalán kell e valakinek.Kétlem.......bukóban vannak,de ez után jön a lakáshitelük......bár ne úgy legyen.

(#7243) Laraxior OMG :DDD

Akkor itt javitok,nem irom át !! :DDD

"Feleségem nővérének a FÉRJE ! :)

igy helyes...... :B

[ Szerkesztve ]

(#7243) Laraxior válasza lacos001 (#7242) üzenetére


Laraxior
titán

Feleséged férje? Itt valami sántít :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7244) Napfénysüti válasza Laraxior (#7243) üzenetére

Pont ezen agyaltam én is hogy WTF? :DDD

Més que un club!

(#7245) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nézegetem ezeket a Chevi Cruze-okat, nekem nagyon bejönnek. 4ajtós verzió jobbannéz ki mint az 5 ajtós. Pl ez is jól néz ki. [link] De akkor már újonnan, feketében nagy navival. Sok pénzem lenne lehet bevállalnám. A következő utóm vagy C5 III. lesz vagy egy ilyen Cruze automatába. Szeretnék egy automata autót következőnek.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7246) giigz


giigz
veterán

Szívesen elfogadnám: :K

PEUGEOT 407 2.7 HDi V6 Premium Pack

(#7247) Mr.Grincs válasza giigz (#7246) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Jóféle biturbós dízelmotor. :K De ez a bőr ülés nem valami szép a képen.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7248) mv


mv
aktív tag

Sziasztok!

Délután csekkoltam az olajszintet a Stilómban, pont a min és a max között van középen. Érdemes utántölteni?

Van tartalékban egy flakon olajam. Kb hány deci kell, hogy elérje a pálcán a maxot? (1.6 benzines)

Köszi! :B

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#7249) aphra2 válasza mv (#7248) üzenetére


aphra2
aktív tag

Maxig töltheted :K csak tovább ne.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7250) 33as válasza aphra2 (#7249) üzenetére


33as
senior tag

Szerintem meg felesleges max-ra tölteni! Nyugodtan maradhat az olalajszinted ott ahol most van, legalább kíméled a szimeringeket. :P

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.