Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Mr.Grincs válasza Balupapa (#7849) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

A 3 liter az nem mindig reális. Szóval nem minden arany ami fénylik.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7852) giigz válasza Mr.Grincs (#7851) üzenetére


giigz
veterán

Nem is, van amikor 2,6 :)

(#7853) !Overdose! válasza VR6-Fan (#7847) üzenetére


!Overdose!
őstag

K-Jetronic-os Mercikről én is tudnék mesélni. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7854) #10726912 válasza VR6-Fan (#7847) üzenetére


#10726912
törölt tag

Senki sem vágyik rá, én meg használom minden nap.. ;] S nem egy éve. A faék itt kezdődik ;] :P A hosszmotoros elrendezés és a hozzáférhető motor már csak bónusz :K De ezt is csak halkan, isten ments, hogy eggyel többen legyek, aki ezt kedveli, így egyre olcsóbbak a donorjelöltek is :C

(#7855) Balupapa válasza Mr.Grincs (#7851) üzenetére


Balupapa
senior tag

tapasztaltad? :P
városban 3,5 max télen 4, tehát még mindig pont annyi mint egy 50ccm-es robogó.

#7852) giigz: :C

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#7856) Napfénysüti

Egy kollégám nevében érdeklődnék:
nézegeti az Mk3-as Mondeokat (2000-2007) és lehet venne ilyet. Tudom mióta nem jár ide Khelben nem ez a világ legjobb autója de mégis van valakinek tapasztalata vele?
Annyi kritérium lenne hogy benzinesben max 1.8-as vagy dízelben max 2.2-es motorral szeretne venni. Melyik motorral lenne jó vétel és miért?
Illetve más típust is ajánlhattok más márkától ebben a méretben így viszont szívfájdalmam ugyan de a Punto kiesik a köréből. :D :R

Més que un club!

(#7857) !Overdose! válasza Napfénysüti (#7856) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mondeoból a TDDI-t messziről kerülje el. Accord drága neki?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7858) Napfénysüti válasza !Overdose! (#7857) üzenetére

Bakker hondás vagyok de az Accord eszembe se jutott. :B
Egyébként árban olyan 1M-ig menne el.

Més que un club!

(#7859) !Overdose! válasza Napfénysüti (#7858) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hát annyiból egy normális 6gen is csak éppen-éppen. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7860) Napfénysüti válasza !Overdose! (#7859) üzenetére

Igen említettem neki még pár gépet (Passat, Vectra, Accord, Avensis) de azt hiszem marad a Mondeonál mert 2000 utániból igazából csak az fér bele. :(

Més que un club!

(#7861) Typhoon47 válasza Napfénysüti (#7856) üzenetére


Typhoon47
őstag

1.8tdi. a 2.2 nem egy jól sikerült darab. és többet is eszik természetesen, de annyival meg nem húz jobban sajnos. azért jó vétel az 1.8 mert 6-6,5 városi fogyival kurva jól megy. enyémbe 130e van. természetesen 250e km fölött ne vegyen dízelt. addig, ha be volt tartva a kötelező, akkor a világból is kimegy.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#7862) Laraxior


Laraxior
titán

Mi a normális idő,ill. megtett km, hogy a hűtővíz mutatója elmozduljon? Normális az hogy 2km után már megy felfelé? 15:00 körül leállítom, 4:30kor beindítom másnap reggel. Azért egy mínuszos víz, mert gondolom -17°Cban csak lehűl, elég durva ha így felmelegszik, mert a mutató se 0-ról, hanem olyan 60-70°C-ról indulhat...
"Para, normális?" :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7863) hobizoli válasza Laraxior (#7862) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jóa'...
ha szeretned hogy elobb felmelegedjen tegyel egy kartonlapot a huto ele.

több drón kell ;P

(#7864) Laraxior válasza hobizoli (#7863) üzenetére


Laraxior
titán

Nemnem... nekem megfelel, csak, hogy normális-e. Első autóm egy 1.4-es volt, nem is emlékszem rá, hogy mennyi idő alatt mozdult a mutató, tapasztalatom is nulla... Gondoltam biztos, ami biztos rákérdezek :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7865) lajafix válasza Laraxior (#7862) üzenetére


lajafix
addikt

Mégis mit vársz egy 3 literes szívó benzintől(ha jól látom)? Bezony normális, és az is, hogy 14 liter lehet ebben a hidegben a fogyasztásod... A termosztátod valszeg tökéletes. :)

Rock'n Roll

(#7866) Laraxior válasza lajafix (#7865) üzenetére


Laraxior
titán

nem tudom... minél nagyobb a motor, annál hamarabb melegíti fel? :F Nagyobb motornál, több víz is van a rendszerben... gondolom én :D nah mindegy, ne firtassuk, hiszen halványgőzöm sincs a dologhoz. Két pedál egy kormány, meg hogy hova és mit kell tankolni és ennyi :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7867) LuckyL válasza Laraxior (#7866) üzenetére


LuckyL
őstag

nagy benzinmotor, hatalmas hőveszteség, azaz az energia jelentős részét nem mozgási hanem hőenergiává konvertálja
ezért van, hogy a modern dízelek hűtője elé egy kartonlapot tesznek, mert azok nagyon takarékosak, kicsit a hőveszteség, ezért nagyon lassan melegednek fel, sokáig van hideg emiatt az utastérben ha nincs kiegészítő fűtés

a nagy benzinesek mint a tied is pillanatok alatt bemelegednek, cserébe kétszer annyit fogyasztanak

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7868) giigz válasza LuckyL (#7867) üzenetére


giigz
veterán

Pontosan, ma is láttam egy csomó dízelest kartonlappal. :D

(#7869) lajafix válasza Laraxior (#7866) üzenetére


lajafix
addikt

az 1.8asom is 2 kilóméter után elkezd meleget fújni és kb ugyanennyitt eszik. A termosztát azért van, hogy ne az összes vizet melegícsse...

Rock'n Roll

(#7870) zsid válasza Laraxior (#7862) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem éjjel kb 2,5km mire felmelegszik a víz annyira, hogy fűteni lehessen. Szerintem a 2km az jó.

<tRucKdriFteR>

(#7871) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Tudtok ajánlani Pesten egy olyan kézi mosót, ahol jó munkát végeznek, nem karcolják szét a verdát és aránylag megfizethető is?

(#7872) LuckyL válasza Alvin_ti4200 (#7871) üzenetére


LuckyL
őstag

melyik kézi mosóban karcolják a kocsikat? :) (csak hogy tuti elkerüljem)
pont az a kézi mosó lényege hogy nem karcol mert nem 200 kilós műanyag bizbasszal dörzsölik a kocsit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7873) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

A chiptuningról tudna valaki valamit mondani? Hosszú távon mennyire jó vagy nem jó?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7874) tomcsi23 válasza LuckyL (#7872) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát, pedig némelyik még rosszabb is.
Amikor a kerékjárat tisztítása után ugyanazzal a szivaccsal még végigmennek a fényezésen, az ám a fain. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7875) Alvin_ti4200 válasza LuckyL (#7872) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

tomcsi megadta a választ a kérdésedre :)

(#7876) Magnum_ válasza tomcsi23 (#7874) üzenetére


Magnum_
nagyúr

vagy akárcsak egy jó fékporos felnitisztítás után, az a szivacs is tud hajszálkarcokat okozni.

Grincs:

nekem az első autümon volt, szívó benzin, nem sokat ért, turbódízelek meg jobbára nagyon kormolnak utána és a zöldkártya értékek romlanak, ha jól tudom.

szerintem felesleges, vagy érdemesebb eleve erősebb autót venni (én se 1,6osat vettem most :B )

I humbly and respectfully decline™

(#7877) lacimol válasza Manitou (#7835) üzenetére


lacimol
csendes tag

Melyik része nem hihető? A linkelt oldal az optimálisan autóra fordítható átlagos összegekről ír. Egyénenként lehet kevesebb és több is, nekem kb ennyi.

(#7878) Manitou válasza lacimol (#7877) üzenetére


Manitou
addikt

Én ezektől a millióktól a végösszegzésben rosszul lettem :DDD Persze el lehet tapsolni egy kocsira sokat, ha valakinek ez a hobbija.

Kezdeti költségek:

•Átíratás: 50.000 - 60.000 Ft (névre írás, forgalmi engedély, törzskönyv, vagyonszerzési illeték, eredetvizsgálat díja) - ez ok
•Átvizsgálás szervizben: 0 - 10.000 Ft - ez is
•Kezdeti szerviz: 30.000 - 50.000 Ft (olaj, légszűrő, összes egyéb folyadék cseréje, gyertyák, vezérműszíj) - ok
Összesen: 80.000 - 110.000 Ft (5 évre)

Állandó költségek:

•Értékvesztés: 900.000 - 1.100.000 Ft (feltételezve, hogy egy átlagos 5 éves 5 év múlva kb. a felét éri a vételi árának) ok ez lehet
•Adók: 12.000 - 20.000 / év (60.000 - 100.000 Ft / 5 év) ok
•Biztosítás: 20.000 - 40.000 Ft / év (100.000 - 200.000 Ft / 5 év) ok
•Műszaki vizsga: 25.000 Ft / 2 év (50.000 Ft / 5 év) ok
•Kötelező szerviz: 60.000 - 300.000 Ft (5 évre: folyadékok és kopó alkatrészek, esetleges meghibásodások) -300k szerintem sok
•Téli-nyári gumi: 40.000 - 80.000 Ft / 4-5 év ok
Összesen: 1.200.000 - 1.830.000 Ft (5 évre)

Esetleges költségek:

•Biztonságtechnika: 30.000 - 100.000 Ft (riasztó, váltózár, egyedi megoldások) - ez sok
•Hitel: 0 - 60.000 Ft / hó (5 évre akár 3.600.000) - ezt hagyjuk most
•Mosás: 50.000 - 300.000 Ft (5 évre) - ez szerintem durván sokra van számolva
•Üzemanyag: 700.000 - 3.000.000 Ft (5 évre, 5.000 - 20.000 km / év)
•Apróságok: 20.000 - 60.000 Ft (ablakmosó, ablaktörlő lapát, szőnyegek, olaj rátöltés, WD40) 60k- sok erre szerintem
Összesen: 800.000 - 7.600.000 Ft (5 évre)

Extra költségek:

•Büntetések: 0 - 200.000 Ft (autópálya, gyorshajtás, tilosban parkolás) -
•Parkolás: 0 - 2.500.000 Ft (fedett belvárosi parkoló a maximum) -
•Útdíjak: 0 - 75.000 Ft (évente 5-10 autópálya) -
Összesen: 0 - 2.775.000 Ft (5 évre)

* - A költségeknél egy 5 éves kompakt autó (2 MFt), 5 éves további használat mellett, átlagos életkorú sofőrjének adataival számoltunk.

Havi költségek aránya (5 évre vetítve).

[ Szerkesztve ]

(#7879) Tom5


Tom5
addikt

Mi ez a piros matricás mizéria? Hogy rosszat adtak néhány gépkocsinak?!

(#7880) megema válasza Tom5 (#7879) üzenetére


megema
őstag

Nekem is pirosat adtak, miután át lett íratva és újra forgalomba lett helyezve a kocsim 2010-ben. Illetve nem csak rossz matricát adtak, hanem rossz osztályba is volt sorolva (2). Múlt év végén elvittem környezetvédelmi felülvizsgálatra, ahol kicserélték a matricát kékre és átsorolták 6-os osztályba. Viszont átírták a típusát is (406 2.0 Supreme => 8 (???)), ami miatt az okmányirodában több kört kellett futnom (az alvázszámhoz nem az új típus tartozott). Végül pár ősz hajszállal később sikerült megoldania a problémát az okmányirodának. Az egész művelet kb. 3.000 forintba került amúgy, amit a felülvizsgálatért kellett fizetni. Az új forgalmi, illetve a típus átírása miatti törzskönyv csere ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#7881) zsid válasza megema (#7880) üzenetére


zsid
senior tag

Amikor vettem 2es kategória volt a forgalmimban, az új műszaki óta 4-es, pedig az enyém már 6-os ( euro III, szabályzott keverékképzés és katalizátor ). Így is kék matricás vagyok, egyelőre nem foglalkoztat ez, csak vicces amilyen kavalkád van itthon ezekkel az osztályokkal és a matricákkal.

<tRucKdriFteR>

(#7882) Tom5 válasza zsid (#7881) üzenetére


Tom5
addikt

Honnan tudom meg nálam mi a szitu? 1.3-as Skoda felicia piros plecsnivel. (96-os LXi)

(#7883) Manitou válasza Tom5 (#7882) üzenetére


Manitou
addikt

Ha legalább euro 2-es motor van benne, akkor kék plecsnit kaphat.
Nekem is el lett cseszve a multkori műszakin (2010-ben) , én is piros matricát kaptam, pedig kéket kellett volna. Majd ősszel megy megint vizsgára, akkor kijavítják.

[ Szerkesztve ]

(#7884) aphra2 válasza Tom5 (#7882) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nem szabályozott katalizátor (nincs lambda) = piros matrica
Szabályozott (lambda szondás) = kék matrica ,...... én így tudom.

Szerk:
Az én autóm 94-es , szabályzott katival , és kék matrica , tehát nem csak az 1996 utáni kocsi a kék , mint ahogy sok helyen olvasni.

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7885) lacimol válasza Manitou (#7878) üzenetére


lacimol
csendes tag

"Kötelező szerviz: 60.000 - 300.000 Ft (5 évre: folyadékok és kopó alkatrészek, esetleges meghibásodások) -300k szerintem sok"
Nekem 15 éves alsó-közepes autóm van. Ha egy általános szervizbe viszem (Speedy), akkor 5 év alatt 2*15.000*5=150.000 Ft a kötelező szerviz (szűrők és folyadékok, félévente). Ha ezt márkaszervizben teszem, akkor duplája, azaz 300.000 Ft lenne. Lehet a szomszéd számla nélkül, fele ennyiért is megcsinálja, de azért arra mégsem alapozhatok.

"Mosás: 50.000 - 300.000 Ft (5 évre) - ez szerintem durván sokra van számolva"
Havonta 2 kézi és 3 havonta egy mosatás (külső, belső, viasz): 3*2*700+3500 = 7700 Ft 3 hónapra, ami 60 hónapra 7700 * 20 = 144.000 Ft. Ha valaki hetente mossa és havonta mosatja, akkor már meg is van a 300.000 Ft.

Ezt a kalkulátort pont azért készítettem, mert engem is meglepett mielőtt utánaszámoltam volna. Hibák persze lehetnek benne, de azokat igyekszem a visszajelzések alapján javítani.

(#7886) !Overdose! válasza lacimol (#7885) üzenetére


!Overdose!
őstag

Volt már olyan autó/tulajdonos aminek/akinek reális adatokat dob ez a kalkulátor?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7887) Manitou válasza lacimol (#7885) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor módosítom úgy a mondandómat, hogy saját magamból kiindúlva nekem ezek soknak tűnnek.
Nekem szintén hasonló, csak 14 éves. A 15k olajcserére+ szűrőkre nekem is kb annyi, úgy hogy (5W40) full szintetikus olajat teszek a motorba, csak nekem az évente 1x esedékes. Vagyis 5 év alatt 75k, de lehetne kevesebb is, ha 10W40-es olajat tennék bele.
Nekem a mosás a 0-hoz konvergál, magam szoktam intézni. Persze autosamponra+ szivacsra, meg törlőkendőkre kell költeni, de messze nem annyit, mintha autómosóba hordanám.

(#7888) !Overdose! válasza Manitou (#7887) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ezek nekem is soknak tűnnek. Például nálam egy olajcsere 7k.

olaj: Eneos Premium 10W-40 (5k)
olajszűrő: gyári Honda (2k)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7889) Manitou válasza !Overdose! (#7888) üzenetére


Manitou
addikt

olaj: eneos premium hyper 5W40 (6,5-7k)
olajszűrő: 1,3k
pollenszűrő: 4,2k
légszűrő 2k lenne, ha kéne, de nem kell

(#7890) zsid válasza Tom5 (#7882) üzenetére


zsid
senior tag

Az még euro2-es, sajnos az piros matricás.

Elírtam, már az is kék :)

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#7891) Manitou válasza zsid (#7890) üzenetére


Manitou
addikt

ha euro 2-es, akkor tuti nem piros matricás :N

(#7892) !Overdose!


!Overdose!
őstag

"Figyelem! Ez a benzintemető 1 óra alatt Németeknél az autópályán 300km tett meg. A végsebessége 340km is megy. Ez 4 kerékmeghajtású. Ez a kocsi nagyon megyen."

[link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#7893) zsid válasza !Overdose! (#7892) üzenetére


zsid
senior tag

Ennyiért megérné. Félévig lehetne gyilkolni, utána meg kiárulni alkatrészként majd ennyit... :DDD

<tRucKdriFteR>

(#7894) 8th válasza !Overdose! (#7892) üzenetére


8th
addikt

340km/h? Nevetséges. Ez egy sima 300lovas A8 kotró. Ennek óra szerint 250nél vége van mint a botnak. Ha nem lenne elektronikusan lekorlátozva akkor sem nagyon menne a fölé, hosszú nekifutással talán megfutná a valós 250-et de nem vagyok benne biztos. Még az S8 (D2) sem nagyon megy többet valós 270-275km/h-nál. M3 autópályán volt szerencsém átélni. Óra szerint a 310-et megfutja ugyan de az semmit nem jelent. Bírom az ilyen hirdetéseket. Mindig jól mulatok rajtuk. :)

(#7895) giigz válasza zsid (#7893) üzenetére


giigz
veterán

Szerintem ezt 1 hétig nem tudnád hajtani...

(#7896) tomcsi23 válasza 8th (#7894) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, elég vicceske.
Még a nagy kedvenced, az S8 sem megy annyit. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7897) zsid válasza giigz (#7895) üzenetére


zsid
senior tag

Egy hét alatt csak nem hullana szét :)

<tRucKdriFteR>

(#7898) neduddki válasza aphra2 (#7884) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

boven van lamdaszondas juro1es joszag is, sokat nem titsztult a kepo tavajj ora:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7899) Bandi18 válasza neduddki (#7898) üzenetére


Bandi18
tag

Nem értem hogy miért nem lehet azt csinálni hogy megadnak egy emissziós határt és ez dönti el hogy milyen matricát kap a kocsi. Szerintem egy széthajtott olajat zabáló fiatalabb motor is tud olyan rosszul teljesíteni mint egy elavult megkímélt társa és fordítva

(#7900) neduddki válasza Bandi18 (#7899) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mert akkor a vizsgan fel kell, hogy akadjon, sajna ez nem indig tortenik meg:- (

udv

neduddki

mod: Maniyou #7891: enme smered a carina vizsga storijat, amikor a vizsgabisztos halalra sertodve adta ki a kek matrinyat?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.