Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) AMD Power válasza neduddki (#7147) üzenetére


AMD Power
titán

Mi abban a poénos?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7152) Mr.Grincs válasza Rick4 (#7131) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Diagnózis:

Nah az a helyzet, hogy a hűtővíz kiegyenlítőtarálya tiszta, rózsaszínű. Víz nem hiányzik belőle. Motorolaj olyan érdekes, átlátszóbb talán. Viszont a buborékok eltűntek, nem az összes de melegre kezdtek eltűnni. Kicsi hab volt az alján, de a takony is eltűnt gondolom az feloldódott.
Az olaj betöltő nyílás tiszta nincs hab. Viszont a kupak belseje kapucsínó krém szerű lecsapódás volt tapasztalható. Lőttem képeket mobillal. Igyekszem feltölteni a kép minősége olyan amilyen. De így is lekarmol az ideg.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7153) aphra2 válasza Mr.Grincs (#7152) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sztem megnyugodhatsz :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7154) Mr.Grincs válasza aphra2 (#7153) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Egy fokkal nyugodtabb vagyok. Akksit is kéne cserélnem, mert 20 perc alatt majdnem lemerült hogy ment a refi. Épphogy beindult. Már egyszer benyaltam egy takarításnál az aksi lemerülést, mondták is hogy cseréljem ki de nem volt még fölös pénzem rá.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7155) Laraxior válasza Mr.Grincs (#7154) üzenetére


Laraxior
titán

tavalyelőtt én is addig-addig halasztgattam, míg egyszercsak hajnali melóbamenetnél nem indult a szekér... kapkodhattam is magam bringával téli mínuszba :( Azóta minden reggel szarok, ha már kicsit nyikorog indításnál, pedig ennél azzal kezdtem, hogy akksicsere :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7156) Mr.Grincs válasza Laraxior (#7155) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Auchanos, Tecsós aksiktól óva intettek. Még nem próbáltam őket így nincs véleményem. Gari van rá, 1 év. 2002 es a gépezet. Azóa max a 2. akksi lehet benne. Egy BOSCH akksi az meg annyi amennyi, de cserébe jó is.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7157) Laraxior válasza Mr.Grincs (#7156) üzenetére


Laraxior
titán

Én sem álltam valami túl jól anyagilag akkor, ezért a Corába vettem, de papíros két év garis, úgyhogy annyira nem kell tőle megijedni. Persze a márkás az tutijobb, de ha szorul a hurok, jobb ez is mint a régi :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7158) aphra2 válasza Mr.Grincs (#7154) üzenetére


aphra2
aktív tag

Aksival most már húzd ki tavaszig,... utána jó lesz :D ,.... de ha olyan kevés utakra használod akkor simán kimerülhet ( sok indítózás+hideg)
Elsőkörben néha töltsd fel ha tudod, lehet az is elég, és nem kell a csere, vagy mérd ki magadnak , vagy autóvillamossági mókussal.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7159) Mr.Grincs válasza aphra2 (#7158) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Mostmár kihízom tavaszig. Júniusban úgyis műszakira kéne menni a verdának. Szóval lehet költekezni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7160) Gebriel válasza Rick4 (#7139) üzenetére


Gebriel
veterán

Én még nálad is magasabb vagyok majd 10 centivel, és most egy szál pöcsben 125 kilón áll a mérleg, úgyhogy én is a kényelmesen elférés felső határait nyaldosom, de jól érzem magam.

Ez már csak önigazolás. :( 194cm és 125kg-al egy puntoba se Te se senki nem fogja be beszélni, hogy kényelmesen lehet vezetni. Max akkor ha vezeto ülés kivan szedve és a bal hátulról vezetsz. Légyszi ne is válaszolj rá mert, erre nem lehet. Max azt hogy amit sporolsz üzemanyagon azért Neked a kényelmi szint fogalma eltorzult. :U :R

(#7161) #10726912 válasza aphra2 (#7158) üzenetére


#10726912
törölt tag

+1: Egy 24 órás feltöltéssel nagyon sokat lehet javítani az aksi erején, főleg, hogy sok a rövid táv..

(#7162) AMD Power válasza Mr.Grincs (#7154) üzenetére


AMD Power
titán

Az még nem olyan gáz. Ezt a telet már húzd ki vele... max ha más nincs havonta 1x vedd ki az aksit töltsd fel fullra... ki fogja bírni ezt a telet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7163) Qru válasza #10726912 (#7161) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, pont tegnap délelőtt dobtam töltőre az akksit én is. Belső világítás égett még de a motort már meg se forgatta.
De vmi gyíkja van az akksinak, mert egy teremgarázsban áll ahol nincs hideg egyáltalán.

mod:

Jah és kb 3 hete volt használva utoljára a verda, ennyit bírni kéne simán.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7164) neduddki válasza Mr.Grincs (#7159) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

eszeteet ugye esemred?:- )

udv

neduddki

mod: Qru: en msot mar havonta egyszer felrakom mind a 2ot, de jo is hogy szobakerult elmegyek a ba12ert

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7165) #10726912 válasza Qru (#7163) üzenetére


#10726912
törölt tag

Valószínűleg túl van már a fénykorán, de majd szólj, hogy mennyit javult a forgatási kedve :)) A 3 hét alatt is merülhetett, van, ami álló helyzetben is fogyaszt.. :U Én is csak készülök egy töltésre, de szerintem ma kiszedm a kocsiból az akkut, mert ezek a minuszok nagyon ledarálják az amperokat (meg a szénkészletem is :O ).

(#7166) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

A szitu most a kovetkező: a tegnapi olajpánikra öntottem olajat a motorba talan 1.5 decit. mivel a szintet nem tudtam rendesen leolvasni ezert ontottem. most viszont le is fullad meleg motornal amikor váltok. nem sűrűn de 4 szer előfordult. Váltásnál visszaesika fordulat 500 ra es utanna fullad le ha olyanja van de egyebkent visszaáll 800 900 körulire. eza sok olaj miatt lehet vagy mas miatt. utantoltes elott nem csinalta.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7167) Napfénysüti válasza Qru (#7163) üzenetére

Hétvégén én is feldobtam. Meg a cellákba is töltöttem desztillált vizet mert ahogy néztem a két szélsőben már szint alatt volt. :B

Més que un club!

(#7168) Bigemperor válasza Rick4 (#7146) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nekem két Yaris-om volt, nagyon bírtam őket (1999-es 1.0, 2005-ös 1.3). Szerencsére nem voltak szervizigényesek, de az első amit még japóban raktak össze, az jobban "ült".Szerintem punto és yaris is jó autó, amikor az első gépemet vettem,még nem gondoltam így,de azóta a rokonok, haverok közül többen is vettek (punto I,II-t is), és nagyon meg vannak vele elégedve.A punto olcsóbb,meg az alkatrész is,persze az első yaris-nál is jó eséllyel ki lehet fogni kevés szervizt igénylőt, persze,ha megfelelően karban volt tartva.
Úgyhogy a yaris-osok igenis jófejek. :D

[ Szerkesztve ]

(#7169) aphra2 válasza neduddki (#7164) üzenetére


aphra2
aktív tag

Azt hittem a ba12 már rég tesztelés alatt van, bár nem tudom hogy lehet azt mérni-tesztelni , hogy tényleg hatásos-e.
Mert kb 7 év múlva lehetne tutira tudni , hogy az 5 éves aksi még kibírt +2 évet :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7170) neduddki válasza aphra2 (#7169) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dec24-jan16ig zarva volt, /rendelest sem vett fel/ , mult ehten meg nem ertem ra elmaszkalni erte:- (
van a 9eves ex-yuasam elotte lemeres inditoaramra a hideg raktarban, rakerult 2 hetre a ba12+accumate es utanna megint meres

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7171) aphra2 válasza neduddki (#7170) üzenetére


aphra2
aktív tag

Háde azt írják , hogy inkább a szulfátosodás megelőzésére van , mintsem a kialakult réteg lebontására, ....tesztet kiváncsian várjuk :K

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7172) neduddki válasza aphra2 (#7171) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszogya hogy vissza is fordicsa, na ebben nem gisznek az akkusak, de hat errol mar beszeltunk korabban is, azt a 2k-t meg csakkibirom, sokkal tobebt koltok hujjesegekre:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7173) Rick4 válasza Bigemperor (#7168) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem semmi bajom a Yariso-osokkal, aki hülye, az hülye Yaris nélkül is. :U
Sosem csináltam hitvitát, hogy csak az a tuti ami nekem van, (mert valahogy mindig sikerült érveket tenni amögé amit állítottam) más meg az ellenkezőjét próbálja bemagyarázni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7174) aphra2 válasza neduddki (#7172) üzenetére


aphra2
aktív tag

Hülyeségekre én is költök , de ha legalább 2 évvel tovább húzza az aksi, akkor simán megéri ,... sőt nagyon :K

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7175) Rick4 válasza Gebriel (#7160) üzenetére


Rick4
félisten

Hehe, pedig így van, igaz, nem a seggem nagy, de pont az a vicc, hogy az ülés is kényelmes, (deréktámaszos, és magasságában is állítható, és a kormány is magasságában állítható) ha hátratolom, már nem kényelmes a pedált tövig nyomni, pedig hosszú a lábam. Egy Mondeo se jobb, ott meg a középkonzoltól nem fér el a lábam, ha meg a kormányt állítom be jól, akkor nem tudom alatta eldugni a lábam beszálláskor.

Nem vagyunk egyformák, a pihepuha amerikai fotel után nekem fasza a keményre tömött olasz ülés, és minden kézre áll. Akár napi 14 órát is megyek, és nem fáj a hátam, derekam, igaz egy tempomat azért jó lenne... Mondom, nekem kényelmes. Ja, nem voltam anyuka kedvence, szóval nem az lesz a döntő, hogy el tudok-e aludni menet közben a kocsiban, ha olyan lenne, az se lenne jó.. :D Mást is tudok aki ekkora emberként jól érezte magát benne...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7176) Rick4 válasza aphra2 (#7174) üzenetére


Rick4
félisten

Vettem két ilyet egy éve, az egyiket ráraktam egy napi használatú autómra, fél év múlva az akksi megadta magát, akkor volt 2.5 éves, Varta gyártmány volt egyébként. :-)))))) Lehet hogy csak én jártam így? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7177) AMD Power válasza Rick4 (#7176) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a Clioba volt Varta.... 2-3 éves lehetett mikor meghalt. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7178) #10726912 válasza Rick4 (#7175) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ültem már puntóban és stílóban is, a vezető ülést tényleg elképesztő mértékben hátra lehet tolni :U A kényelmet kb ugyanúgy biztosítja a 200 centisnek, mint a 180-asnak, használható ülés pozíciót lehet kialakítani bennük. A temprában ugyanez volt a helyzet: a sógorom se kis darab (190 centi és 140 kiló felett volt akkor), a hátra tolt ülésnél csak pislogott. Egyik sem 750-es BMW vagy A8, stb kényelmű, de a "mi autónk" pár modelljét messze felülmúlják.

(#7179) aphra2 válasza Rick4 (#7176) üzenetére


aphra2
aktív tag

Jut eszembe , tavaly télen haveromnak is sz@r volt az aksi , és kapott valami akku regenerálót kölcsön, de nem láttam , hogy mi volt az csak mondta.
Egy hétig volt neki rajta ,(lehet kevés volt az 1 hét)..........aztán vett egy új aksit :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7180) Rick4 válasza #10726912 (#7178) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem ne mondd el, én tudom.. :D Ha csak a kényelem lett volna fontos, van olyan autóm, ami méretben és kénylemeben verhetetlen, de nem ez volt a fontos....
Más nem érti hogy abban a pici autóban hogy lehet ennyi minden és mégis van hely. Egyébként jó példa, terveztem venni hozzá egy nagy tetőcsomagtartót, mert egyszer egyszer szállítok benne nagyobb dolgokat, pl 4 db új 16"-os alufelni a saját dobozában, hátsó ülésen tökéletesen elfért, melette lengéscsillapítók, stabrúd Opel Sintrához, meg még kettőnk cucca egy nagy sporttáskában, jövő héten több más cucc meltett egy Mitsu Eclipse és egy Ford F-250-es pickup első lökösei lesznek benne, plusz még mi ketten... És megmértem, be fog férni, pedig ebben már én magam is kételkedtem, úgyhogy nem kell a csomagtartó se.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7181) Rick4 válasza aphra2 (#7179) üzenetére


Rick4
félisten

Ez úgy lenne a tuti, hogy két ugyanolyan autóba két új akksival tesztelni, lehet ha már használtad az akksit, akkor nem lesz jó neki amit ez művel.. Mindenesetre én kivettem.
Ja, ugyanitt két akkuregeneráló olcsón eladó. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7182) Qru válasza #10726912 (#7165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

24h töltés és láss csodát: pöcc röff. :D Bosch akksi de már nem egy mai darab. Desztvíz nem kell bele, mert zárt cellás. Úgy tudtam ezt nem is szabad tölteni de nem durrant el.

#nincsbennetarcsi

(#7183) #10726912 válasza Qru (#7182) üzenetére


#10726912
törölt tag

Olyan akkuról még nem hallottam, amit ne kéne tölteni, esetleg a gyorstöltést nem ajánlják (teszem hozzá gyorsan, hogy sok mindenről nem hallottam és amit hallok, azt is könnyen feledem :B )... a lényeg, hogy sikeres volt a műtét :K Ezen felbuzdulva én is meggyógyítom ma-holnap a noname remekművet :D

(#7184) Qru válasza #10726912 (#7183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nekem is ilyen félinfóm volt igazság szerint, hogy a gondozásmentes akksit kukázni kell ha lemerül. Beszéltem a Bosch-al, azt mondták no para vágjam töltőre simán nem lesz gond. És tényleg. :)

#nincsbennetarcsi

(#7185) Rick4


Rick4
félisten

Na, gyerekek vége a dalnak, ma 222-ről 235.9-re emelték fel a gázt itt a szomszédban, és eddig is ez volt az legolcsóbb kutak egyike a tiszántúlon... Asszem veszek egy napelemes dízel hibrid Yarist, meg az ottó technikát fogom alkalmazni.... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7186) lajafix válasza Rick4 (#7185) üzenetére


lajafix
addikt

a palackos gáz most mennyi? milyen árnál lenne olcsóbb átfejteni?

Rock'n Roll

(#7187) lajafix válasza Qru (#7184) üzenetére


lajafix
addikt

osztán a nép közkívánata, a beszámoló a tunning superbről hun található? :)

Rock'n Roll

(#7188) Napfénysüti válasza Rick4 (#7185) üzenetére

És mi lesz az öreg amcsi gázos gépekkel? :D

Més que un club!

(#7189) Rick4 válasza lajafix (#7186) üzenetére


Rick4
félisten

Á, az már rég 5000 fölött megy. Csak vicc volt egyébként, nekem a 7.2-es fogyasztással ez a drágulás a kedvezménnyel kemény 96Ft/100km... Ez van, ha nagyon felmegy, kimegyek a Szerbekhez, ott mos is kb 200Ft literje...

Napfénysüti: Semmi, háromhavi 50km-en nem olyan szembetűnő az áremelés. Várják hogy menjek velük. :-))

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7190) Napfénysüti válasza Rick4 (#7189) üzenetére

Pontosan milyen amcsi gépeid vannak most?

Més que un club!

(#7191) Qru válasza lajafix (#7187) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg nem sikerült nekem kipróbálni sajnos. :( De amint tudom, tartoik élménybeszámolót ígérem.

#nincsbennetarcsi

(#7192) Rick4 válasza Napfénysüti (#7190) üzenetére


Rick4
félisten

Nem változott a lista, nem foglalkozom most velük, nincsen időm még összerakni se, pedig egynek ott áll a motorja 1.5 éve felújítva..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7193) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Alapjárati dolog, megjavult. Kitisztult a rendszer. Habos az olajbetöltő sapka belseje a buborékok alulról eltűntek. Az olaj tiszta. Kicsit sok van benne, max szintet eléri. Lehet engedek le majd belőle de az is lehet hogy hagyom benne. Megy hibátlanul a dolog.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7194) a_tesz válasza Mr.Grincs (#7193) üzenetére


a_tesz
Korrektor

menj vele melegen 2-300km-t tiltáson, megoldja az olajszint problémát :D persze ez csak vicc

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#7195) Qru válasza Mr.Grincs (#7193) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha maxon van akkor nem kell leengedned belőle még.

#nincsbennetarcsi

(#7196) Ck.


Ck.
addikt

Mit jelent az neppernyelven, hogy egy autó "q-kac"? :F Idióta csonticar hirdet pár autót, amihez ez van írva...

[ Szerkesztve ]

(#7197) Ck. válasza Rick4 (#7079) üzenetére


Ck.
addikt

Bárcsak valaha találnák én is egy autóval összekötött munkát... álom édes álom.
Csak olyan embert keresnek és vesznek fel rá, akinek már van autós munkatapasztalata, referenciája, elhiszik hogy nem lopja el a céges verdát, vagy az árut... ez magyarország. :(

[ Szerkesztve ]

(#7198) hobizoli válasza Qru (#7182) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerinted jaro motornal a generator megis mi mast csinal az akkuval, minthogy tolti...? :U :U

több drón kell ;P

(#7199) tomcsi23 válasza hobizoli (#7198) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát arról megy az is, Te. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7200) LuckyL válasza Rick4 (#7185) üzenetére


LuckyL
őstag

nem értem minek futtatod ennyire magad
olcsón autózol gázzal, de miért mondod el ezt újra meg újra, naponta 15 hsz-ben?
ennyire nem bírod ki pozitív visszacsatolás nélkül????
ha ez kell, akkor IGEN Rick4 KURVA JÓ VAGY :DD

idióta.....

cryptot minden termékemért elfogadom

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.