Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) aero. válasza Laraxior (#6191) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azért mert annak sokkal szélesebb a nyomatéktartománya, de lehet nem verne oda. Bár a hátsókerék-hajtás sokkal jobb. :)

(#6202) Napfénysüti válasza Laraxior (#6191) üzenetére

Egy haverom építtetett kompresszort az 1.6 VTi Civicébe. Asszem 160-ból olyan 290LE-s lett. De viszont marha sok pénzbe fájt és elég megbízhatatlan is lett. :( Én tuti nem tennék ilyesmi tuningot a kocsimba mert ami már minőségi is az horribilis áron megy.

Més que un club!

(#6203) Laraxior válasza Napfénysüti (#6202) üzenetére


Laraxior
titán

:Y annyira megdobja az a "kis szar"? Not bad :D
Asszem akkor megmaradok a kis duplakipufogómnál, az szép is, nem is drága :K
rosszabb mint a computer... arra is sokat elbasztam, hát még ez :W

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6204) ati012 válasza Laraxior (#6203) üzenetére


ati012
senior tag

Sima sportdob nem jelent semmi teljesítmény növekedést.
Komplett rendszer igen, de annak az ára is több.
Tipomon volt REMUS rendszer, meg ECU csere. Ment is a kis a rohadék.

Egy idő után ezek a sportkipuknak nagyon unalmas, idegesítő tud a hangjuk lenni.
Ha több száz km-t mész vele egyenletes fordulaton akkor már-már zavaró tud lenni.
Viszont élvezetes ha sokat a fordulatszám váltakozás.

Tipo

[ Szerkesztve ]

(#6205) LuckyL válasza Laraxior (#6191) üzenetére


LuckyL
őstag

az nem sima szívó hanem kompresszoros....benne van a nevében

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6206) hobizoli válasza Laraxior (#6194) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert nem eszik olyan forron a kasat. Mondjuk sokkal eccerubb ha volt a tiedbol gyarilag turbos, akkor lecserelni egy olyanra az autot, mint keccsolni vele. Abban futomu-fek is mar hozza van alakitva, es hasznaltan mar elbukta ujkori felarat

300k a uj ara boltban egy turbonak, de ott kevesek vesznek.
Meg persze attol is fugg, mekkora csigarol is van szo.

Maga a turbositasben amugy pont nem csiga a legnagyobb resz.

több drón kell ;P

(#6207) hobizoli válasza ati012 (#6204) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat ebbol a gumibol itelve ez nem egy Seidicivalvoe volt.... :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#6208) ati012 válasza hobizoli (#6207) üzenetére


ati012
senior tag

Az enyém csak 1.4es volt.
Ha legközelebb autóvásárlásra adom a fejem és találok elfogadható áron megkímélt 2literes benzinest vagy 1.9TD-t akkor elgondolkozom rajta. Csak ezeknél típushiba a rohadás.
Enyémnek is ez vetett véget, egy lengőkar cserénél átszakadt az alváz.

(#6209) Laraxior válasza hobizoli (#6206) üzenetére


Laraxior
titán

1.6-tól 3.0-ig van, de hogy melyik turbos... fogalmam sincsen... egyik nevében sincsen benne a "T", én meg máshonnan nem tudom megmondani :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6210) aero. válasza Laraxior (#6209) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

2.0T van asszem 170 lóval.

(#6211) Rick4 válasza ati012 (#6197) üzenetére


Rick4
félisten

Van is belőle itthon egy, ingyen odaadom bárkinek. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6212) hobizoli válasza ati012 (#6208) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ennek nincs is alvaza, mert onhordo a kasznis. Alvaza a 2t Wartburg-nak volt.

Nekem is volt Tipo-m 1.9TD Grantourismo 5-6evig, sehol nem rohadt. mert galvanizalt a kaszni, es nem F Astra modon.
Ott rohad max, ahol korabban torve volt es nem kezeltek le fenyzes elott. Pont a Tipo-nal vezettek be ezt a rendszert, mert ekkor hagytak abba az orosz acellemezek hasznalat is, amit a Fiat 124 gyartosor barterszerzodeseben kotottek le 20 evre.
A Lada-k is azert rohadtak ugyanugy

több drón kell ;P

(#6213) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Szervócsövet cserélt valaki házilag? C5 ben olyan olajos az a rák, hogy már hányok tőle, azóta olyan amióta kipurcant a szervó szivattyú, vagyis nem döglött meg csak okádta az olajat. A durva az hogy egy körön van a szervókormány és a futómű hidraulika, szóval pár littyó olaj kikerülne belőle sajnos. LDS olaj literje 2000ft fölött van. :U

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#6214) ati012 válasza hobizoli (#6212) üzenetére


ati012
senior tag

Köszönöm, ma is tanultam valamit.
Az autó alját minek tudjuk nevezni?
Az viszont biztos hogy az enyém szitásra rohadt.
Haverom 1.7TD-je dettó. Bár abba már van 1,2 millió km.
Mikor volt Tipod?

(#6215) zoo8800 válasza ati012 (#6214) üzenetére


zoo8800
veterán

1.7TD? Ezzel újat mondtál, eddig csak 1.7D, 1.9D, és 1.9TD-ről tudtam...

rip and tear, until it is done

(#6216) Rick4 válasza Mr.Grincs (#6213) üzenetére


Rick4
félisten

Cserélni se nagy szám, meg újracsináltatni se, feléd is biztosan van fékcső gyártással vagy hidraulikacsövek gyártásával foglalkozó cég, nekik kell elvinni, ugyanúgy legyártják a gumi részt, és össze is illesztik a fém végével, mindezt a gyári ár töredékéért. pl: [link] a 2000/l nem sok, és néha cserélni sem árt. Fékrendszerben is két évente kötelező lenne, tegye fel a kezét aki megcsinálja rendszeresen..

Egyébként meg tegnap jött az aegontól a levél, nem támogatják a közös megegyezéssel történő felmondást, tehát júliusig marad minden. Cserébe viszont az éves 22K-s díj marad 22K, nincsen rá baleseti adó. Szóval kb ugyanott vagyok mint egy 16K/év + baleseti adós másik biztosítással...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6217) LuckyL válasza Rick4 (#6216) üzenetére


LuckyL
őstag

miért nincs baleseti adó?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6218) Rick4 válasza LuckyL (#6217) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, de itt vannak a jövő évre szóló csekkek, a sima összeg szerepel. Gondolom mert leszerződtünk júliusban, az éves díj meg fix. Ha módosítani akarják, akkor felmondhatóvá válik. Egy másik autómon se kötöttem újra, ott talán évi 3 ezres lett volna a megtakarítható, ott is ugyanolyan csekkeket küldenek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6219) LuckyL válasza Rick4 (#6218) üzenetére


LuckyL
őstag

nemnem, sajnos a napokban meg fogod kapni a különálló díjbekérőt a baleseti adóra

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6220) Rick4 válasza LuckyL (#6219) üzenetére


Rick4
félisten

Az se lehetetlen, de két biztosító két kocsira se küldött eddig?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6221) LuckyL válasza Rick4 (#6220) üzenetére


LuckyL
őstag

pedig tuti fognak, mert nekik mindenképpen be kell fizetniük az államnak

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6222) Rick4 válasza LuckyL (#6221) üzenetére


Rick4
félisten

Majd kiderül, mi lesz ezzel, lehet csak a január 1-gyel újrainduló szerződéseknél van? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6223) a_tesz válasza Rick4 (#6222) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nekem május 14-től él a biztosítás a kocsira, és pár napja küldtek levelet, hogy a január 1-től május 14-re terjedő időszakra még rárakták a baleseti adót, valami 3800 Ft.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#6224) LuckyL válasza Rick4 (#6222) üzenetére


LuckyL
őstag

nem sajnos, nekem is most jött meg tegnapelőtt az elektronikus számla, pedig szeptemberben kötöttem
postai úton gondolom később jött volna
persze remélem, és kívánom neked, hogy felejtkezzenek el rólad, csak nem tartom valószínűnek :(

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6225) Rick4 válasza LuckyL (#6224) üzenetére


Rick4
félisten

Hehe, sajnos ilyen dolgokban nem szoktam kivétel lenni. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6226) LuckyL válasza Rick4 (#6225) üzenetére


LuckyL
őstag

mondjuk azt nem tudom, hogy mi van ha nem fizetem ki? (még én sem utaltam el)
a biztosítási díjat rendeztem időben, de ezt az adót nem...
akkor vajon felmondják a biztosítást is?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6227) Rick4 válasza LuckyL (#6226) üzenetére


Rick4
félisten

Amikor megkötötted a szerződést, ez a rész nem volt, nem is lehetett benne. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6228) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Seat Cordoba Sportline változatokkal kapcsolatban van tapasztalat, vélemény? 5-6 kiló körül látom vannak klímás darabok, így Swift/ F Astra/ Felicia konkurensnek nevezhetőek ezek is:)
Egy 1,6-os 75 lovast vezettem nemrég, meg kell mondjam kellemesen megy:) És ami fontos, nem forog sokat, 110-120 körül forgott 3000-et, így halk a kicsike:) :DD
A tulaj elmondása szerint nem volt ráköltve csak a kopó alkatrészek, nem tudom egyéni jelenség-e?:)

(#6229) killer1203 válasza Vesztor87 (#6228) üzenetére


killer1203
senior tag

Én az 1.6os 101 lovas változatot használtam egy darabig, azt nemnagyon néztem hogy mennyit forog 110-120 nál, de elég jól lehet vele haladni, és arra se nagyon kellett költeni.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#6230) Motion_Blur válasza Vesztor87 (#6228) üzenetére


Motion_Blur
félisten

75 lóerő és Sportline? Nem semmi :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6231) Vesztor87 válasza Motion_Blur (#6230) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jó-jó, de 8v.
Valahol utána néztem, 3000 felett nem sokkal adja le a nyomaték maximumot, és 4000 körül a teljesítmény maximumot, azért ekkörül a 16v motorok elég halottak, itt kezdenek beindulni:) 130-nál még érezhetően megindult az autó 5-ben, azért lepődtem meg hogy a 75 ló csak elég...:)

(#6232) hobizoli válasza ati012 (#6214) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1999-2000-tol, 2005-ben adtam el.
Padlolemeznek hivjak az aljat

1.7TD mk1 Punto-ban van csak, meg abban van szivo 1.7D is, de 1.9-s semmilyen nincs
Bravo/Brava es mk2 Punto az 1.9D vagy 1.9TD.

több drón kell ;P

(#6233) -v-


-v-
addikt

A V6-os mondeok bírják a gázosítást? (MK2-re és MK3-ra is vonatkozik a kérdés)
Az lpg-re nem ajánlott autók listájában nem látom, de mintha itt olvastam volna hasonlót.

(#6234) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

B.U.É.K. Mindenkinek!
Továbbra is örömmel venném, ha vki. tudna ajánlani szakembert (urambocsá igazságügyi szakértőt), aki jól ért a Renault indítókártyákhoz.
Előre is :R

(#6235) Napfénysüti

A baleseti adót meddig kell befizetni? :F

Més que un club!

(#6236) dragonfx


dragonfx
veterán

mi igaz abból pár napon belül 460ft lesz a benya??? :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6237) ati012 válasza dragonfx (#6236) üzenetére


ati012
senior tag

Nem tartom kizártnak... :U

(#6238) zoo8800 válasza dragonfx (#6236) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem sok.
Mondjuk külföldön ma is tudsz annyiért tankolni :D

rip and tear, until it is done

(#6239) Qru válasza Napfénysüti (#6235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A KGFB-vel együtt fizeted a biztosítónak aki a befizetést követő hónap 15-ig köteles átutalni a NAV-nak.

#nincsbennetarcsi

(#6240) Napfénysüti válasza Qru (#6239) üzenetére

KGFB-t befizettem már december elején mert én október végi fordulós voltam. Viszont a baleseti adóról most jött pár napja levél elvileg 1-jei határidővel ami egy vicc... :U

Més que un club!

(#6241) Qru válasza Napfénysüti (#6240) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek szerint akkor aki nem jan 1 fordulós azok... ez van. :(

#nincsbennetarcsi

(#6243) Dare2Live válasza dragonfx (#6236) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

12Ftal emelkednek szerdától az üzemanyag árak azaz a 412-430Ft-os sávba kerülnek.

Egyszerüsítve ~+6.5Ft az áfa emelés és ~5.5Ft a forint gyengülés hatása. Bővebben: [link]

Amúgy ha összeomlik az ország 460Ftért se fogsz kapni.... ellenben soksok embernek nem is lesz miből venni így nem is fogja zavarni. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6244) molnarpeter válasza Dare2Live (#6243) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Még mindig jobb, mint Slovenskoban a 1,6 € :)

mp

(#6245) Dare2Live válasza molnarpeter (#6244) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Slovenskoban érezhetően magasabbak a fizuk mint nálunk, ráadásul ott nem elképzelhető, hogy a köv félében ugrik az üzemanyag ára egy +50%ot. Nálunk simán.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6246) Laraxior válasza Dare2Live (#6243) üzenetére


Laraxior
titán

:Y nah akkor asszem telelököm a tankot :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6247) dragonfx válasza Laraxior (#6246) üzenetére


dragonfx
veterán

amugy xart se ér 405 vagy420.
majd 230 lenne akkor érdekes....

hát max marad az autoeladás.benzinlopás.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6248) Laraxior válasza dragonfx (#6247) üzenetére


Laraxior
titán

60 lityinél azért iszok még egy KV-t abból a kis apróból :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6249) ati012


ati012
senior tag

Rover-ről vélemények, tapasztalatok?
216SI tipus érdekelne főleg.
Elsősorban: alkatrész ár, szerelhetőség.

(#6250) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Kinek mennyi a balesti adó? Én még nem kaptam meg. Mire számítsak?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.