Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65451) !Overdose! válasza footy (#65448) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ma letesztelem.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#65452) tomcsi23 válasza -v- (#65450) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elsőre felgyújtósnak olvastam. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#65453) -v- válasza tomcsi23 (#65452) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#65454) DeFranco válasza !Overdose! (#65451) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Impulzustöltést tényleg nem tudja (de nem is ígéri) a regenerálást igen...

de ennyiért majd inkább bekuncsorgom valahova magam 3-5 évente egyszer impulzustölteni, mint hogy annyi pénzt most kiadjak egy olyanért ami tudja... egyszerűen nem ér annyit. (az alapján a kevés alapján amit az impulzustöltésről tudok)

(#65455) !Overdose! válasza DeFranco (#65454) üzenetére


!Overdose!
őstag

Pont az impulzustöltéssel szulfátmentesítene, azaz regenerálna szerintem. :F

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#65456) DeFranco válasza !Overdose! (#65455) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Wiederbelebungsmodus" nekem ez jelentette a regenerálást, erre gondoltam... mondjuk persze az akkukhoz nem értek, csak a szöveget olvasom, szóval nem bánom ha kiokosítasz...

az "Impulsladung" az nincs benne, de nem is írják rá, a lidlisre ráírják, de adac nem találta meg, hogy lenne is benne...

még egyszer mondom, csak szöveget olvasok...

[ Szerkesztve ]

(#65457) neduddki válasza DeFranco (#65456) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

maragyama adac ugyis hazudik:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65458) DeFranco válasza neduddki (#65457) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te is hazucc... :)))

[ Szerkesztve ]

(#65459) Tomics


Tomics
addikt

Bemásolom ide is hátha tudtok vmi okosat mondani:

[link]

PH! addikt since 2004

(#65460) !Overdose! válasza neduddki (#65457) üzenetére


!Overdose!
őstag

ADAC szerint a töltőáram sem éri el az ígértet, pedig igen. Ezt már leteszteltem. 3,9A a maximum. Hamarosan jön az impulzustöltés tesztje, éppen merítek egy akksit. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#65461) neduddki válasza !Overdose! (#65460) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

naltod mondom en hogy hazudik:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65462) Vladi válasza runner 125 (#65442) üzenetére


Vladi
nagyúr

Baszki, német kisnyugdíjas.... :Y

Áh, semmi. szomszéd gyuribácsi 15 éves sviftjében is csak 40 K km van. Új szaga nincs, viszont pucol neked hozzá csirkét. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65463) -v-


-v-
addikt

Indul a Lavina: sorba rakják a traffipaxokat

Tegnap pontosan éppen ez a mondat hangzott el a rádióban "Az akcióra azért van szükség, mert a tapasztalatok szerint az autósok csak akkor lassítanak, ha radart látnak, utána azonban újra beletaposnak a gázba." amikor az M1/M7 fix trafiját elhagyva épp visszahúztam harmadikba a váltót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65464) Melack válasza -v- (#65463) üzenetére


Melack
veterán

Már csak egy térkép kell, hogy lehessen ezt is észben tartani.

(#65465) [rvilike]: ahhoz előbb ismét okosteló kell, a mostani GT-1080nal ez nehéz lesz :O

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#65465) -v- válasza Melack (#65464) üzenetére


-v-
addikt

waze ;)

(#65466) vendingo


vendingo
veterán

Véleményeznétek nekem ezt az autót?
Gyanúsan olcsó, hátulról hiányzik a dupla kipuff, illetve 1-2 idomnak mintha pici árnyalattal más színe lenne.

Amúgy továbbra is ez a befutó, lehet jövő héten elhozom, ha minden rendben van vele.

Erről vélemény?

A megane RS-ről renaultos ismerősöm lebeszélt, meg győzött a józan ész, túl sokat eszik városban.
Az igaz, hogy a megane-oknak gond szokott lenni a hátsó hídjával?

A Clio V6-ot nagyon ajánlotta, de se kapni nem lehet, se fenntartani :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65467) Kornel válasza -v- (#65463) üzenetére


Kornel
veterán

ez amúgy vicc kategória már.
mondják meg, hogy ennyi hiányzik a költségvetésből, aminek az x részét az autósoktól fogják beszedni, de azért mindennek van határa.
ha meglátok egy traffit, 2-3 km-en át jelzem mindenkinek, hogy lassítson, rohadjanak meg legalább kevesebbet tudnak beszedni abból, hogy véletlenül 68-al gurulsz be a faluba.
a mocskoknak is szoktam mutatni hüvelykujjal, hogy "faszák" vagytok srácok! :W

(#65468) DeFranco: pedig olyan helyeken is szoktak állni :P
egyébként mi történik akkor, ha motorfékkel gurulsz egy lakott település felé, és véletlenül csak 50 m-el arébb éred el az 50-60 km/h-t? ez magyarországon 30e ft-ba kerül... a minimálbér fele kb! nem a falu közepére áll a mocsok, ott 99% betartja a sebességet. nem, ott arra utazik, aki véletlenül elbambul, már meg is van a zseton.

[ Szerkesztve ]

(#65468) DeFranco válasza Kornel (#65467) üzenetére


DeFranco
nagyúr

húdeköcsögök, betartatják a sebességhatár... aztamocsokfakabátmindenit

(és nem, nem kell jönni a kinn felejtett 30-as táblával, te sem azt a példát hoztad, hanem a falunk át 70-et ;) )

(#65469) diegho válasza vendingo (#65466) üzenetére


diegho
nagyúr

A sárga szerintem sokkal szebb képek alapján, mint a másik.

(#65470) parandroid válasza Kornel (#65467) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ki kell hogy ábrándítsalak: a németeknél is a lakott terület tábla után 20 méterrel van kitéve a telepített trafi. És az könyörtelenül villant, és már megy is a csekk postán. És emellett ugyanúgy kint állnak a mérőautók is, ráadásul itt sokszor csak kiteszi a kamerát az út szélére, ők meg csücsülnek a kocsiban 20 méterrel arrébb, tehát nem is látod, hogy mérnek, csak amikor már beleszaladtál. És ezzel bárhol találkozhatsz, mindemellett a lakóövezetek (értsd: kistelepülések szinte teljes belterülete) az esetek nagy részében végig 30-as övezet. Mindennek az eredménye az, hogy betartják a sebességkorlátozásokat - ott, és ahol ki van téve, ellenkező esetben nagyon hamar összejön az a tizenpár pont, és lehet menni bérletet venni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65471) DeFranco válasza parandroid (#65470) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1

(#65472) vendingo válasza diegho (#65469) üzenetére


vendingo
veterán

Azt tudom, hogy szebb, de 2x-r annyiba kerül :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#65473) Revolit válasza parandroid (#65470) üzenetére


Revolit
senior tag

Ez az, nem a pénzbehajtásról szól a sok trafi, a mi biztonságunk miatt van. Nap mint nap kiállnak a legrafináltabb helyekre a rend éber őrei, hogy minket óvjanak. Csakis a testi épségünk miatt aggódnak, nem a pénzbehajtásról szól az egész.
Igaz, a balesetek kevesebb mint egy százalékát okozta abszolút gyorshajtás, de az az egy százalék is számít, mint azt a reklámokból is tudjuk!

:U

[ Szerkesztve ]

(#65474) parandroid válasza Revolit (#65473) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Értem én az iróniát, mindamellett sokkal valószínűbbnek tartom, hogy csak összekapcsolják a kellemeset a hasznossal. :DDD

Szerk.: Lassan 20 éve vezetek, nem is keveset, de még nem kaptam gyorshajtós büntit. Persze bárkit érhet baleset, de statisztikailag akkor most útakadály szintű lassú jármű vagyok, vagy egyszerűen csak disznó szerencsém van? Vagy csak tényleg odafigyelek, hogy betartsam a megengedett sebességeket? Nyilván ettől még bármikor benézhetek valamit, de az az én saram lesz.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65475) DeFranco válasza Revolit (#65473) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Betartod a sebességhatárt. Problem?

Vagy az nem raj, hogy nem lehet óra szerint 75-tel végigzúzni a falun? :U

[ Szerkesztve ]

(#65476) -v- válasza vendingo (#65466) üzenetére


-v-
addikt

Én azért inkább megane rs-t vennék :K

Mondjuk ez a második clio is csinos :K Biztos fun az is.

[ Szerkesztve ]

(#65477) Revolit válasza DeFranco (#65475) üzenetére


Revolit
senior tag

Ami azt illeti, be szoktam tartani szinte mindig. Nem leszek álszent, tényleg van mikor többel megyek, de senki ne mondja nekem, hogy ő sose szokott.

Ezen felül viszont amikor ott van a 30-as tábla a semmiért, és az ég világon SENKI nem lassít le. Vagy amikor ránőtt a bokor a táblára. Vagy még jobb, hiányzik a tábla, de azért trafiznak. (Utóbbiról cikket pont itt linkelt valaki).

Különben meg lehet én vagyok a rosszmájú, csak már elegem van abból, hogy Magyarországon dolgozó magyarnak lenni a legnagyobb bűn... és az utolsó bőrt is lenyúzzák rólam. Tudom, el lehet menni, csak akik ezt mondják szerintem nem érzik milyen szomorú is ez így...

Na mindegy... úgy is megint én leszek a k@cs@g gyorshajtó.

(#65478) Kornel válasza parandroid (#65474) üzenetére


Kornel
veterán

németországban is bebújnak a bokorba a rend éber őrei? :C

nem azzal van gond, hogy betartatják a sebességhatárokat, hanem azzal, ahogy teszik.

de jelen esetben nem is ez a legnagyobb baj, mérjenek, rajtam biztos nem fognak meggazdagodni, mivel betartom a sebességhatárokat, de mi az, hogy kiterelnek mindenkit a főútról/pályáról ellenőrizni? mit keresnek? fogalmuk sincs, vaktában "lövöldöznek", hátha fennakad majd valaki az ellenőrzéseken. ha engem kiszednek, és nem úgy kezdi, hogy xyz vagyok, abc a jelvényszámom, addig nem adok neki semmi papírt, de még ki se szállok.

(#65479) -v- válasza Kornel (#65478) üzenetére


-v-
addikt

Az ellenőrzésekkel nincs semmi baj, amíg nem állnak neki g*cizni. Ellenőrizzenek csak felőlem minél többet, aztán akinek kínai xenon figyel a nem projektoros búrában, azt büntethetik is.

Én sokkal jobban szeretek itthon vezetni, mint nyugatabbra ;)

(#65477) Revolit: ezt az utsó felét szívemből mondod ;)

[ Szerkesztve ]

(#65480) parandroid válasza Kornel (#65478) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk engem pályáról egyszer tereltek le ellenőrizni, azok pont a német vámosok voltak (megkülönböztető jelzés, meg Follow me! villogó bekapcs 140-nél). Kicsit gyanús voltam a magyar rendszámú üres autóval egyedül, ők meg kicsit csalódottak voltak, hogy az egy csomag fájdalomcsillapítón, meg a fél liter kólán kívül sem drogot, sem cigit, sem alkoholt nem találtak - akkor költöztettem ki a páromat, egy váltás alsónemű volt nálam, azon kívül tényleg töküres volt az autó. Jelvényszámot ők sem mondtak, meg különösebben be sem mutatkoztak, bár az én papírjaimra sem voltak kíváncsiak, csak az autóéra, meg alaposan átportalanították olyan helyeken, ahol nekem soha eszembe sem jutott volna.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#65481) Kornel válasza -v- (#65479) üzenetére


Kornel
veterán

ez mind szép és jó volna, de akkor miért van tele az út a kínai xenon-os hátul "vasalódeszkás", "kályhacsöves" kocsikkal? valamit csak nem csinálnak jól :U

(#65480) peterkeT: ez oké is lenne, de mutatkozzon be, mondjon azonosítószámot, stb.
esetedben nyilván volt alapos gyanú, de számomra az továbbra sem ellenőrzés, hogy 100 arra járó autóból 100-at kiszed, mert hátha találnak valamit? :U

[ Szerkesztve ]

(#65482) giigz


giigz
veterán

Ahogy nézem az időjárás előrejelzést, kb. november közepén lesz esedékes felrakni a télit... Tehát kb. 3 hét múlva.

Ha a beszerzésre (esetleges rendelés) szánok 1 hetet, akkor most már 2 héten belül tényleg el kellene dönteni, hogy melyik is legyen.

Talán most már csak 2 esélyes van a Barum Polaris 3 és a Vredestein SnowTrac 3.

(#65483) -v- válasza giigz (#65482) üzenetére


-v-
addikt

És az alatt a két hét alatt ezt még minden nap meg akarod kérdezni? :DDD

(#65484) giigz válasza -v- (#65483) üzenetére


giigz
veterán

Dehogy is, csak hetente 1-2x :D Vagy amíg valaki el nem dönti helyettem, és meg is indokolja úgy, hogy befolyásoljon :D

(#65485) -v- válasza giigz (#65484) üzenetére


-v-
addikt

Akkor: azt vedd amelyik olcsóbb, mert mint látod csúnya trafipaxos ellenőrzések jönnek, úgyhogy a magadfajta 0-100 boyracereknek húzós időszak jön, nem árt ha marad della a zsebben büntire :D

(#65486) lsc: akkor mindkettő "ideális" magyarországra :C

[ Szerkesztve ]

(#65486) lsc válasza giigz (#65482) üzenetére


lsc
nagyúr

Dobj föl pénzt, hóban mindkettő jó, vizes és száraz úton mindkettő gyengélkedik az idei adac teszt szerint.

Az élet kegyetlen .

(#65487) giigz válasza -v- (#65485) üzenetére


giigz
veterán

Na ez sokat nem befolyásolt... :D

lsc: Ahogy néztem szárazon és vízen is jobb lenne a Vredestein, de még mindig az idegesít, hogy az én méretemben vízen C helyett E a Vredi EU-s értékelése, viszont a Barumra sokan azt írják hogy 2 év után sokat veszít a tapadásából és kb. kuka lesz, míg pl. lehet hogy a Vredestein kibírná azt a 4-5 évet amíg tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#65488) Dluinet válasza giigz (#65487) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Címke vagy teszt?

Azonban a gyakorlatban sajnos nem minden esetben működik korrekt módon a dolog, ugyanis jelen pillanatban minden gyártó maga határozza meg a termékei besorolását.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#65489) Kornel válasza giigz (#65487) üzenetére


Kornel
veterán

nekem már fent van a nokian wr d3.
megvettem az egyik legolcsóbb helyen, és felrakattam ott, ahol olcsó és ahol szoktam, így jött ki a legolcsóbban :K
a gumis azt mondta, hogy jól választottam, nála még csak dicsérték ezt.

barum/sava olcsóbb lett volna, kb. 5 ezerrel, de tavaly eléggé csalódtam a barum-ban, 1-1 pár 2006 és 2008-as polaris 2 volt fent szinte tökéletes profilmélységgel, viszont teljesen elöregedve, ami valljuk be 4-5 évesen elég vicces.

viszont a kingstar/kormoran párost, mint legolcsóbb gumikat se a boltban, se a szerelő nem ajánlották.

(#65490) DeFranco válasza Kornel (#65489) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hol vetted a nokiant és mennyiért?

(#65491) lsc válasza giigz (#65487) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor vegyél continentalt, azzal nem nyúlsz mellé. Mekkora méret egyébként, árban nincs nagy eltérés?

Az élet kegyetlen .

(#65492) neduddki válasza Dluinet (#65488) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

orommel latom ennyot fejlodtel a multkori ota:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65493) Kornel válasza DeFranco (#65490) üzenetére


Kornel
veterán

itt, de talán egy százassal olcsóbb volt ;)

(#65494) fenergie84 válasza Kornel (#65493) üzenetére


fenergie84
addikt

Azt nézem, h elég jó árak vannak most :K
Kár h nincs most rá lecsó... :U

(#65495) giigz válasza lsc (#65491) üzenetére


giigz
veterán

175/70 R13

40k: Sava Eskimo S3+
42k: Debica Frigo 2
42k: Viking SnowTech II (erről valakinek vélemény?)
45k: Barum Polaris 3
47k: Toyo SnowProx S942
49k: Fulda Kristall Montero 3
51k: Semperit Master-Grip
54k: Vredestein SnowTrac 3
60k: Pirelli SnowControl
61k: Bridgestone Blizzak LM20
62k: Nokian WR D3
64k: Goodyear UltraGrip8
64k: Dunlop SP Winter Response
65k: Conti WinterContact TS780
72k: Michelin Alpin A3

[ Szerkesztve ]

(#65496) DeFranco válasza Kornel (#65493) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ez a honlap milyen böngésző alatt ad normális találati listát? mert nekem az istennek nem akar lapozni, a falra másztam tőle egy hete is

(nem rád haragszom, csak kérdezem, mert amúgy érdekelne, hogy van-e a méretemben, de az első oldalon nincs wr d3)

(#65497) giigz válasza DeFranco (#65496) üzenetére


giigz
veterán

FF tökéletes.

(#65498) neduddki válasza DeFranco (#65496) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kulombozo kereses kozott nyomj kontrol-r-t:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65499) DeFranco válasza giigz (#65497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lapoztál is? nekem akkor feszt beadja a 25-48 oldalon a nyárikat... hát anyádanyádanyád

[ Szerkesztve ]

(#65500) fenergie84 válasza DeFranco (#65496) üzenetére


fenergie84
addikt

chrome alatt is lapoz, nekem :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.