Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) neduddki válasza qdak (#64050) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez bimmer motor azert is feltetlem hogy lil kodo sin mirul van szo de latom nem tevedek...

udv

neduddki

mod: cska hogy ne mond: boff

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#64052) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

1 nappal lemaradtm a disznooooooo:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#64053) Revolit


Revolit
senior tag

Inkább azt mondjátok meg, hogy Csesznekre M7->Székesfehérvár->8->Várpalota->no-name utak -> Csesznek vagy M1->13->Kisbér->no-name utak->Csesznek útvonalon éri-e meg lemenni? Hol használhatóbbak a jó kis összekötő útjaink? :)
[link]

(#64054) deicide válasza Revolit (#64053) üzenetére


deicide
veterán

M7-Fehérvár-Bodajk-Bakonycsernye, arra jók az utak. De a Fehérvár-Várpalota-Szápár vonalon is lehet csapatni ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#64055) -v- válasza neduddki (#64046) üzenetére


-v-
addikt

Na jó de miért dobják fel a talpukat, nem értem. Nem veszek akkor ilyen szart ... :C :DDD

(#64053) Revolit: ha találsz jó utat arra fele majd számolj ám be ;)

(#64056) qdak válasza neduddki (#64051) üzenetére


qdak
addikt

"lil kodo sin mirul" bocs torokul nem tudok :D
Hmm hogy itt a Bmw adja a motrot a peugeot nak?
Nekem opelbe van bmw, bar az csak 1 szar td.

(#64053) Revolit: Kisber fele nagyon rossz volt mikor utoljan jartam, kerulnem.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#64057) neduddki válasza -v- (#64055) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pl: "Amikor már tényleg nem tudtam, mit gondoljak az ügyről, böngészni kezdtem a BMW-alkatrészek adatbázisát. Itt nem csak a VIN, vagyis az alvázszám alapján lehet keresni, hamar kiderül az is, mit változtattak csendben a németek egy-egy konstrukción az elmúlt években. Az M5-ösbe és M6-osba szerelt S85-ös motort 2005 szeptemberétől áttervezett olajszivattyúval készítették, melyhez új csőrendszer is tartozik."

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#64058) hobizoli válasza qdak (#64056) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Volt ilyen mashol is, regen a Volvo-kba volt a VW dizele.

Most meg a Uzukiba Kopel-ban van fijjatt 1.3-s 1.9-s dizel.

több drón kell ;P

(#64059) qdak válasza hobizoli (#64058) üzenetére


qdak
addikt

Meg a jo ki isuzu diesel szinten opelbe.
Anno meg neztem 1 240es? Volvot amibe turbos renault motorvolt.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#64060) footy válasza qdak (#64059) üzenetére


footy
addikt

Van az meg Honda-ban is. :)

(#64061) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki össze tudná nekem, mint egy teljesen hülyének, foglalni, hogy mi a gond az 1,4-es TSI motorokkal? Nézegettem ezt a láncszakadásos történetet, de valahol azt is olvastam, hogy az újak már nem is láncosak, de akkor ez most jó-e vagy sem? Octaviákat nézegettem 140LE-s 1,4 TSI motorral, nincsenek extrém elvárásaim, csak egy belülről is szép nagy, normálisan felszerelt (tempomat, ülésfűtés, normális gyári zene bt kihangosítóval, esetleg ha nem túl drága, akkor navival) családi autót szeretnénk, viszont a dízel nekem szerintem sose hozná vissza az árát. A 7,5 éves Astrámban most van 97k km, karácsonyig valószínűleg meglesz a 100k, 8 éves korára ezek alapján kb 102-104, ami évi durván 12k km körül van. Fogyasztásban 7 liter körülit teljesen jól el tudok fogadni vegyes üzemben, a mostani 105LE-s 1,6-os is kb ennyit eszik. Nem sürgős a dolog, valamikor a jövő év folyamán (inkább a második felében, vagy akár a vége felé) lesz majd reálisan esedékes a csere, csak jó lenne tájékozódni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#64062) zoo8800 válasza parandroid (#64061) üzenetére


zoo8800
veterán

A régebbieknek sem a vezérműlánca, sem az okoskereke nem sikerült valami megbízhatóra. Emiatt eleinte indításkor becsörög a motor, később annyira megnyúlhat a lánc, hogy a dugattyú és a szelep összeér, láncszakadás nélkül is.

Az újakról (a Golf7-ben levő 140 lovasról) én is azt olvastam valahol, hogy az már szíjas.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#64063) zoo8800 válasza zoo8800 (#64062) üzenetére


zoo8800
veterán

[link]

rip and tear, until it is done

(#64064) parandroid válasza zoo8800 (#64063) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy marha jó link, pont ilyesmit kerestem, köszönöm. Ha nem utálnám zsigerből az index fórumait már csak a dizájn és a fórummotor alapján, akkor ott is rákerestem volna, de az infó mindenképpen hasznos. Ezek szerint arra érdemes figyelni, hogy szíjas, de legalábbis új gyártású legyen a motor. Gondolom a 140LE-s változat már az új szériás, mert a régire mindenhol 122-t írnak még.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#64065) Revolit válasza deicide (#64054) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi :R

(#64055) [rvilike] : a magyar steigeket megyünk megnézni vasárnap, jöhetsz te is! :K

(#64066) zoo8800 válasza parandroid (#64064) üzenetére


zoo8800
veterán

Hogy az újak mennyire lesznek tartósak, az egy jó kérdés :) Elvileg a láncosnak annak kellene lennie. A mostani szériában sok a selejt, de én a láncos megoldás tartom a jobbnak. Csak a VW-nek ez nem jött össze ebben a motorban.
A láncos vagy szíjas, illetve régi-új szériás kérdésnek utána lehet nézni a gyári programmal, kérdezd meg a Vöwö topikban. Hátha van valakinek friss verzió, az enyém sajnos nem mai verzió.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#64067) neduddki válasza parandroid (#64061) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na de kerlek mire valoa nmettanuals???:- )

udv

neduddki

p.s. leglaso link: VW TSI: Weitere Steuerkettenschäden (2013)....

mod: qdak: ezt ma sesmerjuk, szertietek eljaccani...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#64068) parandroid válasza neduddki (#64067) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hm, ezt már néztem korábban, láttam, hogy linkelted, de csak most jöttem rá, hogy a fejezetcímek is linkek. Tehát ha jól értem (éljen a némettanulás), 3 évig garanciában javítják, ha előjön a probléma, 6 éves korig és/vagy 200k km-ig meg a javítás felét állják... A kérdés inkább az, hogy elkerülhető-e a probléma, tehát hogy a mostani szériáknál már javították a konstrukciót, vagy még indig megeshet ilyesmi?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#64069) sgx


sgx
tag

Udv!

Tudtok abban segiteni, h ha kereskedesben veszek autot es ok intezik a nevreiratast akkor hogyan mukodik a kotelezo kotese?
Mar akkor a kotelezo szerzodesenek kell lennie a kezemben mikor elhozom az autot vagy raer megkotnom masnap online? Egyaltalan eleg-e online megkotnom vagy ki is kell nyomtatnom esetleg be kell mennem szemelyesen a biztositotarsasaghoz?
Melyik online alkusz a legjobb? netrisk? pba? esetleg mas? vagy nem lehet ezt igy kimondani h legjobb?

Koszi,
sgx

(#64070) Dluinet válasza sgx (#64069) üzenetére


Dluinet
nagyúr

online megkötöd, amikor végeztél/elfogadta a rendszer onnantól viheted

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#64071) neduddki válasza parandroid (#64068) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

itthon egy focvagen szalon hasznatotoskereskedoje aszonta amikor a 5 eves / 90Mm-es passat utan erdeklodtem cimboramnak, hogy a szervioz aszonta garba cserelik ido es km korlato ki sem ejtett a szajan /focvagenr esmerve persze majd keresunki kifogast lasd 120Mm-es szerviz utan 1 hettel szakado szij: 2.8MHUF, de atutaj se vot normlasi, de 4.5kjurosfizetesbol.../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#64072) molnarpeter válasza sgx (#64069) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézd meg netrisken melyik a legolcsóbb, aztán közvetlenül kösd meg, az még olcsóbb.

(#64073) Revolit válasza Dluinet (#64070) üzenetére


Revolit
senior tag

Tényleg, kereskedőnél hogy működik a biztosítás? Ha P-s rendszámmal viszed el tesztkörre, akkor magára a P rendszámra érvényes valami biztosítás? Ha meg saját rendszámos, akkor gondolom azt a tulaj adta be, és fizeti még biztosítást rá.

(#64074) TaaT


TaaT
veterán

:D :O ;]

Give them hell Ukraine!

(#64075) deicide válasza TaaT (#64074) üzenetére


deicide
veterán

Hú, egy ilyen de kellene az enyémbe is. [hányós smiley]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#64076) Revolit válasza TaaT (#64074) üzenetére


Revolit
senior tag

Áh, rájöttem hogy hibás a logikám, így már nem is vicces amit írtam :D

[ Szerkesztve ]

(#64077) Zewa válasza neduddki (#64046) üzenetére


Zewa
senior tag

Való igaz, elég érzékeny a BMW - PSA fejlesztés, sajnos ezek az emisszióra és fogyasztásra kihegyezett feltöltött motrok nem a legstabilabb szerkezetek. pl a VW féle 1.4TSI sem jobb. :U
Csak a BMW a díjak 20%-t elhozták. Karakterisztika - fogyasztás/motorerő szempontokat tekintve mindig előkelő helyen voltak szerintem. Illetve ha a teljes motorpalettát nézzük akkor a megbízhatósággal sincs baj..

"Some guys look at boobs and bums on beautiful women. I look at the front and rear on beautiful cars." :DDD

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#64078) Dr.Zoo válasza TaaT (#64074) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Na ez egy sör után, nekem már sok(k) volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#64079) Dluinet válasza Revolit (#64073) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A p rendszámra külön bizti van, ami idén kb 140.000 és 900.000Ft között van.
csak TEÁOR 4520 bejegyzésű cégek kérhetnek P rendszámot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#64080) -v- válasza neduddki (#64057) üzenetére


-v-
addikt

Na jo, ott lehet valami gaz volt, az mas. De pl. akkor utana attervezett kenessel miert nyekkenne meg?

(#64081) #27813376 válasza zoo8800 (#64062) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nem. Ha becsörög, az már megnyúlt, legjobb azonnal kicseréltetni.
Aki nem így tesz, magára vessen.
Az összefoglalót meg annyival egészíteném ki, hogy az 1.8tsi is ide sorolandó, viszont itt nem túl hamar, 160-170e km-nél jön elő a gond. Ami akkor is szégyen, tekintve hogy itt is ki kell cserélni a láncot ami mondjuk egy Hondánál sokszorennyit elmegy. Cserébe a tsi-k jól fogyasztanak. Az 1.8 nálam egy nagy kasztnis kocsit nézve elmegy 7 és fél literrel (vidék).

Namég. Pontatlan a leírás. Nekem hidrotőkét és szelepeket is cseréltek, így volt 140. Nem 200. Jó lenne ha ezek a linkelt okosítások valósabb és pontosabb adatokat tartalmaznának.

[ Szerkesztve ]

(#64082) #27813376 válasza #27813376 (#64081) üzenetére


#27813376
törölt tag

Pontosítok én is, nem biztos hogy megnyúlt (bár valószínű) lehet hogy csak az automatikus utánállító ricnije kopott el/tört le. Nekem nyúllott is volt meg a feszítő is tönkrement.

(#64083) hdman


hdman
őstag

Elhoztam a kocsit a márkaszervizből:

- termosztát cserés (Látod Mágus, mégis rossz volt :) )
- szoftvert frissitettek (elment a csipszem :( )
- a generátor 17,5 voltot tölt
- akku cserés
- jobb stabi összekötő cserés
- jobb és bal első lengőkar hátsó szilentjei cserések.

Két kérdés: milyen márkájú akkut és termosztátot vegyek? ( H Astra 1,9 110kw cdti)

Sopron city :)

(#64084) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

az első generációs Seat Toledo-ról mit érdemes tudni? 1.9-es TD motorral gondoltam, tudom a TDI jobb, de arra nem futja.

Golf Mk3 jöhetne még esetleg szóba, szintén 1.9 TD.

[ Szerkesztve ]

(#64085) bitpork válasza audi100td (#64084) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Isminek volt, és a csere csak azért érett meg, mert kapott szolgálatit ez meg a garázsban állt 7 hónapot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#64086) Typhoon47 válasza hdman (#64083) üzenetére


Typhoon47
őstag

akku: varta blue dynamic +1

"Education is important but big biceps are importanter"

(#64087) Balupapa válasza hdman (#64083) üzenetére


Balupapa
senior tag

lehet megfolytottam volna ha a gyári opc csippet elbaxxák :O

_-=*WheelWhores*=-_

(#64088) qdak válasza audi100td (#64084) üzenetére


qdak
addikt

Vedd azt amit 1x irtam :)

Ennyibe +1 pont a power box nak vagy ahogy akarod hivni, azt max ujra kene kalibralni.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#64089) audi100td válasza qdak (#64088) üzenetére


audi100td
nagyúr

Golf 2? Az a gond, hogy siralmas a felhozatal, egy normálisabb darab áráért meg (törődést igénylő) G3-at is kapni, vagy Toledo-t, aminek ráadásul nagyon bejön a megjelenése.

Opel Kadett/Astra-t meg nem tudnám megszeretni, annyira puritán mind a kettő, hogy idővel úgy is megválnék tőle.

bitpork: értem, köszi

[ Szerkesztve ]

(#64090) TaaT


TaaT
veterán

Nekem is vennem kell majd aksit, már 2napot sem bír ki állva :(((

Give them hell Ukraine!

(#64091) bitpork válasza audi100td (#64089) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem sokat írtam :B Soha semmi baja nem volt a kopó-kötelező szervizen kívül. a 7 teljes hónap állás után is pöcc-röff volt és a vevő úgy vitte el 90k km-rel h még a 7 havi por rajta volt, aszonta nehogy hozzá nyúljunk, már telefonált asszonynak h hozza a zsét. Addig ki sem volt hajlandó menni garázsból amíg a nőci át nem vette az őrposztot :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#64092) qdak válasza audi100td (#64089) üzenetére


qdak
addikt

Szomoruan hallom, szivesen mentenek meg 1 darabot a jovo nemzedekenek...
G3 nal az elso ivek rohadnak, de annak idejen 5 eve kb is bagoer csinaltak meg havernak.
Meg 1x volt ingazo alapjarata 5perc szamitogepre dugassal orvosolva.
Amugy a tanulo autom is G3 volt :))

Mod: miert mond 1 auto szerelo nekem olyant h az izzitas nak 0 fok felett semmi ertelme?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#64093) MunezXBK válasza TaaT (#64090) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ültetni kell. :D

(#64094) audi100td válasza qdak (#64092) üzenetére


audi100td
nagyúr

Audi 80 B3 (1.6 TD intercooler)? :)

bitpork: jól hangzik :)

[ Szerkesztve ]

(#64095) TaaT válasza audi100td (#64089) üzenetére


TaaT
veterán

Egy jó kettesgolf áráért már négyesgolfot is lehet kapni. :)

Give them hell Ukraine!

(#64096) Balupapa válasza TaaT (#64095) üzenetére


Balupapa
senior tag

vagy felnit

_-=*WheelWhores*=-_

(#64097) TaaT válasza Balupapa (#64096) üzenetére


TaaT
veterán

:C

Give them hell Ukraine!

(#64098) MunezXBK válasza Balupapa (#64096) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Felni fetisiszta. :DD

(#64099) Bati0501


Bati0501
őstag

Am ki ad ennyi sok százezret ilyen felnikért?

;]

De most komolyan. :))

(#64100) TaaT válasza Bati0501 (#64099) üzenetére


TaaT
veterán

Aki nem csak keresi a pénzt hanem meg is találja, am az ilyen felnik jellemzően nem itthon kelnek el...

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.