Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) giigz válasza aero. (#51900) üzenetére


giigz
veterán

Nekem pont a fordítottja, gondolkodás nélkül az 1.6 T :D De persze mindkettőt nagyon szívesen elfogadnám, csak a fogyasztás miatt az 1.6-ot inkább... :D

(#51902) hobizoli válasza aero. (#51900) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1. a teljesitmeny az a fordulatszam es nyomatek szorzata
2. az auto nem hanggal megy

:DDD

több drón kell ;P

(#51903) EQMontoya válasza Revolit (#51867) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szoktam én is így vezetni, ha focin lerúgják a bal lábam. :D Nem olyan nehéz, nem nagyon tudod vele lezúzni a váltót.

Same rules apply!

(#51904) giigz


giigz
veterán

Tehát akkor ennek a kuplung nélküli dolognak az a lényege, hogy a váltás között várj egy picit, de ha már váltasz, akkor azt gyorsan rakd bele?

(#51905) a_tesz válasza giigz (#51904) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Igazából az a lényege, hogy amikor már a következő sebességfokozatba rakod be, annyi legyen a motor fordulatszáma, mint a berakni kívánt sebességfokozathoz tartozó haladási sebesség fordulatszáma.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#51906) giigz válasza a_tesz (#51905) üzenetére


giigz
veterán

És az a berakni kívánt sebességfokozathoz tartozó haladási sebesség fordulatszáma mennyi legyen? :R

(#51907) giigz válasza giigz (#51906) üzenetére


giigz
veterán

De egyébként arra jutottam, hogy inkább nem kísérletezek vele :D

(#51908) a_tesz válasza giigz (#51906) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Hát ezt mindig az adott sebességhez, és a berakni kívánt sebességfokozathoz kell viszonyítani. Mondok egy példát, úgy könnyebb megérteni. A Swiftem 50 km/h-nál forog harmadikban 2500-at, negyedikben 2000-et. Ha én kuplung nélkül akarok váltani ennél a tempónál, akkor miután kivettem, meg kell várnom, amíg 2000 felett egy kicsivel forog a motor, és akkor hirtelen betolni negyedikbe, és akkor nincs recsegés, csak bevette a fokozatot, és mehetek tovább. Amikor a 4t Trabimban nem volt kuplung, mert elszakadt a bowden, akkor csináltam ezt, csak abban fordulatszámmérő sem volt, így a fülemre kellett hagyatkozni a váltás időpontját illetően, de nem bonyolult, csak rá kell érezni :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#51909) neduddki válasza a_tesz (#51908) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en forszammeros otoban sem nezem a fordszmaot a hagra meg a kezem re bizom magam

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#51910) giigz válasza a_tesz (#51908) üzenetére


giigz
veterán

Na így meg is világosodtam, köszi! :R

(#51911) a_tesz válasza neduddki (#51909) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Én sem, csak így könnyebb másnak elmagyarázni.

Üdv

de tudod ki :D

Off: felmászott a nyúl a fára...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#51912) neduddki válasza a_tesz (#51911) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lila kodom sincs:- )))
ellnebn en felefe is gazfrocozok nekm ugy gyitt be

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#51913) a_tesz válasza neduddki (#51912) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Akkor lassú a kezed, mester, vagy ultrakönnyű a lendkereked :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#51914) a_tesz válasza giigz (#51910) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Próbáld majd ki, és ha kérsz egy olyan ismerőstől segítséget, aki a seregben hajtott teherautót (Kraz, Ural előnyben), az ki fog tanítani sec-perc alatt :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#51915) neduddki válasza a_tesz (#51913) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo az oktatom
kivancis lennek en egy lerobbanpukkant avia valtokezelsedre:- )

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#51916) a_tesz válasza neduddki (#51915) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Há' így könnyű, kérem!

Aviát még nem vezettem, egészségesen sem, bánom is erősen :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#51917) neduddki válasza a_tesz (#51916) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en azon vizsgaztam meg az atkosbol valon:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#51918) mycso válasza giigz (#51904) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem a gyorsasàgon van a hangsùly, hanem ahogy többen ìrtàk a fordulaton. Ha kitartod az adott fordulatot, szèp lassan is berakhatod a következő/előző fokozatba.
Olyan szèpen lehet sebessèget vàltani ha eltalàlod a megfelelő fordulatot, mintha kuplungal vàltanàl.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#51919) Ivan15 válasza mycso (#51918) üzenetére


Ivan15
senior tag

azt a gazfröccsre irta, es ott igaza is van, ha
-gyorsabban valt az illetekes, nem esik le annyira a motor fordulatszama a sebesseghez tartozo fordulatszamhoz kepest, es akkor felesleges a gazfröccs -mert azzal hozna fel az alapjaratra leesett motor fordulatszamot a sebessegfokozat+sebesseghez tartozo fordulatra, de ha gyorsabban valtana.... :)

Ennek a gazföccsös valtasnak a hasznat
-versenyautokon: ahol a fordulat 2-3x gyorsabban leesik valtasok között a normal autokhoz kepest
-es teherautokon: ahol a valtas csak lasabban lehetseges
lehet venni.
De normalis utcai autoknal szerintem felesleges, mert a gyorsabb valtas nem gond (es egyszerübb megtanulni), es a motorfordulat is lassabban esik le üresben.

[ Szerkesztve ]

(#51920) 8th válasza hobizoli (#51902) üzenetére


8th
addikt

Hacsak nem Hondáról van szó. Az igen. :DDD

(#51921) Rambovits


Rambovits
senior tag

Kis off: Székesfehérvár - BP Keleti - Székesfehérvár 157 km útvonalon 8.2 liter benya fogyott el, ami 5.2es átlagfogyi... Odafele 2 személlyel kicsit sietősen, hazafele 3-al. Szinte nulla forgalomban. Kompóter 5.6ot írt, szóval annyira nem is tévedett nagyot. Kár hogy 90%-ban városban használom a kocsit, ahol 9 litert beszipkázza :W

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#51922) aero. válasza hobizoli (#51902) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Akkor vegyel Priust

:D

(#51923) Kornel válasza aero. (#51922) üzenetére


Kornel
veterán

tesóm azt fog...
aztán én is, ha tetszik, amit vett :C
kicsit letesztelem majd, meg ilyenek :K

(#51924) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ana a sebvalto kitragyalasa utan gyujjon a parkolas:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#51925) DroneZ^ válasza Khelben (#51890) üzenetére


DroneZ^
őstag

Köszönöm az "értelmes" hozzászólásodat, de sajnos nemtudom értékelni a humorod. Az hogy éhen halt csak egy dolgot jelenthet, hogy nem rosszak az Alfák ;)

[ Szerkesztve ]

(#51926) Rambovits válasza neduddki (#51924) üzenetére


Rambovits
senior tag

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#51927) bandus válasza neduddki (#51924) üzenetére


bandus
veterán

cuki :)

ha már parkolás, én az ilyen parkolók/rendszerek elterjedését várom, szerintem nagyon király :)
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51928) Ivan15


Ivan15
senior tag

(#51929) _NCT


_NCT
őstag

Szélvédő javításánál csak a kavicsfelverődés javítható ezzel az UV techológiával, vagy az a szélvédő is, ami vízszintesen megrepedt, de nem futott végig??

(#51930) MunezXBK válasza _NCT (#51929) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az cserés lesz. Amúgy dobhatnál fel képet a jégkárról.

(#51931) _NCT válasza MunezXBK (#51930) üzenetére


_NCT
őstag

(#51932) _NCT válasza MunezXBK (#51930) üzenetére


_NCT
őstag

Noha kívülről nem tapintható a repedés, de sajnos az esőérzékelőnél is ott van egy csillag....

(#51933) TaaT válasza _NCT (#51931) üzenetére


TaaT
veterán

hát tényleg nem...

Give them hell Ukraine!

(#51934) tomcsi23 válasza _NCT (#51931) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ejj. :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#51935) TaaT válasza _NCT (#51929) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk egy havernak csináltak olyat hogy repedést javítottak és kapott papírt amivel műszakin átengedik, de az 20centinél rövidebb volt...

Give them hell Ukraine!

(#51936) _NCT válasza TaaT (#51935) üzenetére


_NCT
őstag

Az létezik, hogy 220ezer legyen a szélvédő? Eső/fényérzékelős, hővédős?

(#51937) Revolit válasza _NCT (#51936) üzenetére


Revolit
senior tag

Meeenyiiii?!?! És még a japán alkatrészek drágák :Y

(#51938) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

olvasom Gobolyos cikket a a /besugo bitport / tc-jen, megakad a szemem Ago Bela-neve, bakki en ismerem, Bela mar akkor is komojjan nyomta amikor en bekerultem a kozlekkarra, de latom nem hagyt abba, meg avegn kiderul, hogy Gobolyos is karos vot akkoriban?:- )

udv

neduddki

mod: sot mint ameg aranykereken egy csapatbanis nyomtuk volna anno....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#51939) _NCT válasza Revolit (#51937) üzenetére


_NCT
őstag

Anno márkaszerviz ennyit mondott rá, mikor az előző tulajjal kicseréltettem, mert azon is volt kavicsfelverődés...

(#51940) TaaT válasza _NCT (#51936) üzenetére


TaaT
veterán

Egy B6 passat-ba a fűthető szélvédő vmi 100e körül volt pár éve, szal ez inkább beszerzési forrás kérdése szerintem.

Give them hell Ukraine!

(#51941) MunezXBK válasza _NCT (#51931) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Aztadurva. :Y

Sajna létezhet, de nézd meg több helyen is.

(#51942) _NCT válasza MunezXBK (#51941) üzenetére


_NCT
őstag

Zsebbenyúlós mutatvány lesz..... Röpke 200ezer...100 a karosszéria 100 a szélvédő, én így számolok...

[ Szerkesztve ]

(#51943) KAMELOT válasza _NCT (#51931) üzenetére


KAMELOT
titán

Mivan kövek potyogtak nálatok az égből vagy mi? :)
200K-ért kocsit veszel nem karoszériát javítasz!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51944) TaaT válasza KAMELOT (#51943) üzenetére


TaaT
veterán

Nem kell ehhez kő ;)

Give them hell Ukraine!

(#51945) hdman válasza TaaT (#51944) üzenetére


hdman
őstag

Én ilyet rakok a piámba :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#51946) _NCT válasza KAMELOT (#51943) üzenetére


_NCT
őstag

Azon agyalok, hogy lesz-e értelme megjavíttatni az egész autót.... 1 misiért vettem, 600-at ráköltöttem eddig benzinnel, mindennel együtt. Komplett Vezérlés mindennel, kuplungszett kicserélve, nem olcsó védelem, minden apróságot javítattam (ablakmosó szivattyú, hátsó csomagtér zár, elektromos tükör kapcsoló stb..). Ha 200-at rá kell költeni, akkor lassan tavaly dec. óta majdnem ráköltöttem a teljes vételárat....

Így jelenleg 600ezret érne az autó, igaz valaki kurvajól járna vele motorikusan. Nem tudom mi lenne ésszerű megoldás. 400 bukóval kiszállni belőle, vagy 200-ért megjavíttatni és várni a következő jégesőt, mikor tesz kárt benne....

Saccra kb 100-150 között van a horpadások száma.

[ Szerkesztve ]

(#51947) Revolit válasza _NCT (#51939) üzenetére


Revolit
senior tag

Ja, hát alkatrészt nem márkaszervizben veszünk :N

(#51948) TaaT válasza hdman (#51945) üzenetére


TaaT
veterán

:D

MMA87: De hogy legyen vmi értelmes is a kommentben, ezek már elfogadható árak :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#51949) _NCT válasza TaaT (#51948) üzenetére


_NCT
őstag

Szélvédő eurocode-ját kéne kiderítenem, az alapján könnyebb lenne keresni. Valahol lehet találni azonosítót a szélvédőn???

Amúgy néztem én is ezt az oldalt, de félek, hogy nem úszom meg ilyen olcsón...

[ Szerkesztve ]

(#51950) TaaT válasza _NCT (#51949) üzenetére


TaaT
veterán

Valamelyik sarokban biztos fel van tüntetve, de ha felhívod őket jövőhéten biztos tudnak segíteni.

Természetesen a beszerelés költsége nincs benne az árban.

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.