Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) cellpeti


cellpeti
veterán

Ford Focusról vélemény?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#52352) kalmanchris válasza cellpeti (#52351) üzenetére


kalmanchris
tag

Ha tetszik, nézz meg egyet, ellenőrizd le alaposan és meglátod szerethető-e számodra. Szerintem kategóriájában abszolút ajánlható autó.

[ Szerkesztve ]

(#52353) MunezXBK válasza cellpeti (#52351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minden nap más?

(#52354) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#52353) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem honda! :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#52355) Qru válasza bitpork (#52344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Heh a szürke Legacy-val ugyanúgy jártma mint a piros Civiccel. Addig filóztam amíg elvitték. :D

Ez maradt egyedül ami nem bőrös (nem szeretem a bőrös kocsikat) és nem is cvt-s (azt se szeretem).

Képről nem rettentő, de gyanús az új rendszám, meg a tipikus hölgy tulajdonos... ez vmi külföldről behozott szajré lesz szvsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52356) qdak


qdak
addikt

[link]

Ez de felidegesit...

Linkesítve.

[ Módosította: Qru ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#52357) -v- válasza Qru (#52355) üzenetére


-v-
addikt

Én inkább 3.0R-t néznék :)

(#52358) Qru válasza -v- (#52357) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok már túlvannak a kereten sajnos.

#nincsbennetarcsi

(#52359) emvy


emvy
nagyúr

Elfelejtettem kozolni a Citroen-hireket.

Szoval mondtam, miutan megvettem, hogy nem megy rosszul, de jol se; azert erzodik az, hogy egy 1.7 tonnas kocsirol van szo.

Revidealom az allaspontomat: kurvajol megy - azert jol jon, hogy mar mukodik a turbo :DDD

(Fizetnem nem kellett semmit, elnezest kertek, es ennyi.)

while (!sleep) sheep++;

(#52360) Typhoon47 válasza emvy (#52359) üzenetére


Typhoon47
őstag

mi volt végül a gond?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#52361) bitpork válasza emvy (#52359) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Még jó hogy kurvajól mén, csak egy felső közép kocsi. Sok-sok hibamentes km-t hozzá!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52362) -v- válasza Qru (#52358) üzenetére


-v-
addikt

Én látok ennyiért többet is :)

(#52363) Qru válasza Typhoon47 (#52360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az, hogy a franciák gyártották. ;]

#nincsbennetarcsi

(#52364) emvy válasza Typhoon47 (#52360) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem a szerelovel beszeltem kozvetlenul. Annyit tudok, hogy nem mukodott a turbo, de nem azert, mert besult -- szoval fogalmam sincs. Tettek bele egy ujat, most jo.

while (!sleep) sheep++;

(#52365) hobizoli válasza emvy (#52364) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet a valtozogeometria resze megszorult benne, attol meg fuj az, csak nem annyit meg akkor amikor kene neki

ha tok nem mukodne azt az ~1700kg-t alig vonszolna el a motor

több drón kell ;P

(#52366) emvy válasza hobizoli (#52365) üzenetére


emvy
nagyúr

Szinte biztos, hogy igazad van: 0-90-ig ment eddig is rendesen, de 120-130 korul volt egy 'lyuk', ami egyebkent egyszer egy par percre megszunt (akkor toltam el hirtelen kozel 200-ig, meg voltam lepodve), aztan megint visszajott.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52367) hobizoli válasza emvy (#52366) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy azt ki lehet tisztitani benne, de ha garis meg, akkor uj csiga a legjobb megoldas

több drón kell ;P

(#52368) emvy válasza hobizoli (#52367) üzenetére


emvy
nagyúr

Garis, kicsereltek, szoval ez igy nekem oke.

while (!sleep) sheep++;

(#52369) Dr.Zoo válasza Qru (#52363) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hejj, moderátor nem lehet részrehajló, töröld ki gyorsan!!!! :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#52370) DeFranco válasza DeFranco (#52297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, klímacucc elvileg megoldva, alapjárati motort cseréltek. Hazafelé nem volt gond, meglátjuk. A régit megtartották, ha nem ez a gond, nem kell kifizetni. :)

Azóta klímázás mellett sem esik be a fordulat, annyit tudok belőle kicsikarni, hogy ha állok a pirosnál, és adok egy gázfröccsöt, akkor esetleg kis mértékben hallok egy remegést, ahogy visszaesik minimumra. De éppen csak egy kicsit. Gondolom ez normális. (Ugye?) Közlekedés közben tartja magát, nem is zuhan úgy meg a fordulat, mint eddig, sokkal lassabban ereszkedik.

(#52371) bitpork válasza DeFranco (#52370) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne hisztizz, annak a kocsinak semmi baja! Ha meg felesleges pénzed van, dobd be a közösbe, jobban szolgál ha elisszuk ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52372) DeFranco válasza bitpork (#52371) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne csesztess már :D Nem hisztizek, csak kérdezek. Mivel klímás kocsit nem nagyon vezettem, azt is régen, azért kérdezem, hogy az azért normális-e ha minimálisan megmorog klímával a motor egy váratlanabb lassításnál, vagy üresben gázfröccs lefutásánál... (nem úgy mint eddig, hogy attól féltem kiszakad, vagy lefullad) vannak itt nálam sokkal okosabbak, megmondják, hogy igen, ilyen van, ez alap, vagy hogy nem, ott lesz valami másik gond is.

Mellesleg két hétig tesztelem, csak utána kell fizetni, ha jó, tehát alapvető érdekem kideríteni, hogy üzemszerűen működik-e, aztán utána ráérek legyintgetni, hogy jaóaz...

[ Szerkesztve ]

(#52373) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Mazda 3 (első gen. 2003-2009) szakikhoz egy kérdés. Az 1.6 szívó benzinről ódákat zengenek, hogy mennyire jó, viszont itthon az istennek nem találok ilyen motorral szerelt, jó állapotban lévő szedánokat, így felmerült bennem, hogy megnézem a két darab 2 literes szívót, ami eladó, az egyik pesti, a másik ceglédi. Egyetlen egy dolog érdekelne, hogy lehet-e valami jót/rosszat tudni erről a motorról? Ha jól láttam, ez is láncos, mint az 1.6-os, nem tudom, szakadnak-e bennük a láncok pl.

Mindkettőt ezer éve árulják, gondolom, nem kapkodnak az ekkora motorral szerelt kompaktokért az emberek a mostani benzin árak mellett. Van hozzám nagyon közel egy 1.6 HDI is (a minap hallgattam meg egyet egy második generációs S40-ben, csukott ajtónál kultúráltnak nevezném, de órájában 168 ezer km-rel már füstölt...), a kormány és váltó elég ramaty állapotban van, 30 ezer forintos kérdés a kettő összesen, az általános állapota ettől függetlenül nem tűnik rossznak, lehet azt is megnézem, időben nem egy nagy veszteség, ha lyukra futok vele. Ettől függetlenül a szívó benzinesekkel nyugodtabban aludnék.

(#52374) EQMontoya válasza Alvin_ti4200 (#52373) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a ket literes ugyan az, ami a 6osban is van 2 litereskent, arra fogsz talalni boven nepiteletet. Szerintem jo valasztas.

Same rules apply!

(#52375) Alvin_ti4200 válasza EQMontoya (#52374) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tényleg, erre nem is gondoltam, köszi! Jól utána nézek :)

(#52376) Alvin_ti4200 válasza EQMontoya (#52374) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tényleg nagyon szeretik a tulajok (bár kevés van belőle még 6-osban is, ott a dízelek uralkodnak). Azt hiszem, szombaton bevesszük Ceglédet, onnantól pedig jön, aminek jönnie kell. Olyan rgóta nézegetek már mindenféle autókat, hogy egyszer az égiek csak megkegyelmeznek nekem és összehoznak az igazival :))

(#52377) kalmanchris válasza DeFranco (#52372) üzenetére


kalmanchris
tag

Klíma használatakor alapból megemeli az elektronika egy kicsit a fordulatszámot kb 750-ről 850-re. Szerintem nem szabadna alapjáratra visszaesésekor olyan alacsony fordulatra esnie, hogy beremegjen a motor, vagyis lefulladás közeli állapotba. Volt esetleg fojtószelep takarítás? Milyen autó egyébként?

(#52378) DeFranco válasza kalmanchris (#52377) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Focus mk1 1.6 benzin, annyira már nem esik be, ezért volt alapjárati motor csere, most már csak alkalmanként van némi beesés, nem sok, csak épp megbugyog, aztán dobja is fel a fordulatot ezerre. Annyinak sem szabad lenni?

Eddig rendesen leesett 300 köré, és jojózott, most jóval jobb, csak tapasztalat híján nem tudom, hibátlan-e.

(#52379) Typhoon47 válasza DeFranco (#52378) üzenetére


Typhoon47
őstag

csak alkalmanként van némi beesés, nem sok, csak épp megbugyog, aztán dobja is fel a fordulatot ezerre. Annyinak sem szabad lenni?

de, ez így normális.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#52380) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Pár száz hsz.-el le vagyok maradva

Ez volt már a topicban ?
Grúz barátunk eddig bírta.

[ Szerkesztve ]

(#52381) EQMontoya válasza Alvin_ti4200 (#52376) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem a 2 literessel már kellemesen virgonc lesz, és megfelelően üzembiztos. Sok dolog nem tud elromlani benne... :)

Same rules apply!

(#52382) TaaT válasza bigmasterg (#52380) üzenetére


TaaT
veterán

A CS-n mondjuk keményen ki lett vesézve a téma, volt is szájkarate, de a többség egyetértett abban hogy mindenkinek így a legjobb. :)

Give them hell Ukraine!

(#52383) Typhoon47 válasza TaaT (#52382) üzenetére


Typhoon47
őstag

szerintem is. amit művelt technikailag kifogástalan, de...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#52384) Rambovits


Rambovits
senior tag

Srácok ennek vajon mi lehet a baja?! :D Bő 100k-val olcsóbb a versenytársainál, és elég patentnak tűnik (persze a chrome szőnyeget vágnám ki belőle a francba) :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#52385) zoo8800 válasza Rambovits (#52384) üzenetére


zoo8800
veterán

Ebben a kereskedésben csupa olyan autó áll, ami a kínálat legalja árban.

rip and tear, until it is done

(#52386) giigz válasza zoo8800 (#52385) üzenetére


giigz
veterán

Bomba ár :D

(#52387) Bdanyy válasza zoo8800 (#52385) üzenetére


Bdanyy
addikt

ez alapján azt hittem, hogy csonti lesz :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#52388) zoo8800 válasza Bdanyy (#52387) üzenetére


zoo8800
veterán

Több ilyen kereskedés is van, csak a Csonti körül nagy a hírverés. :))

rip and tear, until it is done

(#52389) Rambovits válasza zoo8800 (#52388) üzenetére


Rambovits
senior tag

Szóval ti nem szívesen vennétek ilyen helyről autót? :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#52390) zoo8800 válasza Rambovits (#52389) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt nem mondtam. Meg kell nézni, ki kell próbálni, stb. Alkudni szvsz nem tudsz majd.

rip and tear, until it is done

(#52391) Rambovits válasza zoo8800 (#52390) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nem is lenne pofám ebből alkudni... :D Úgy gondolom, hogy ha még rá is kellene költenem egy 100ast, akkor is jobban járok, mint a többi példánnyal. Friss műszaki, vezérléscsere (mondjuk nem tart semeddig számlát szerezni ;] ) és a fényezése is szép...

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#52392) pomk


pomk
őstag

A cég, ahol dolgozom, hamarosan le fogja cserélni a céges autóit.
Az áruk egyenlőre nem tudott, mert azt majd az árverésen fog kiderülni.
Két autó van, amivel szemezek, de mind a kettő dízel. Pár nappal ezelőtt közösen beláttuk, hogy az évenkénti max ~15.000 km-es futás, amire Én használni fogom az autót nem indokolja a dízel autó vásárlását. Ez mellett a futás mellett a kevesebb fogyasztás miatt nem érdemes dízel autót vennem, mert ha idegentől veszem, nem lehet tudni az állapotát, használtságát, km futást, stb. és a magas alkatrész árak lenullázhatják az üzemanyagon megspórolt pénzt. DE...ezeknek az autóknak 0km-től tudom az előéletét, km futást, szervízelést, stb. Hivatalos márka szervizben voltak szervizelve, olajcsere, alkatrész cserék stb. minden dokumentálva. Ez azért lehet, hogy mégis feléjük billenti a mérleg nyelvét.
Elég nagy a flotta, vannak Opelek, 220.000 km-es Octaviák, 1.8 T Superb.
A két autó, amivel Én szemezek:
1. Skoda Octavia Kombi, 2.0 CRTDI, 2010-es, 132.000 km. Sokáig egy személy használta, utána át került közös használatra ~6 hónapig, de most ~2 hónapja megint egy személy használja.
2. VW Sedan Passat, 2.0 CRTDI, 2010-es, 90.000 km. Ezt 0 km-től ugyan az a hölgy használja.

Mi a véleményetek?

(#52393) MunezXBK válasza pomk (#52392) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Passatra +1.

(#52394) ReSeTer válasza pomk (#52392) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Attól, hogy tudod hol szervizelték meg egyáltalán szervizelték, még nem jelenti azt, hogy jó állapotúak. Egy céges autót hamarabb fognak rugdosni hideg motorral is, mint egy sajátot. Bár a mai sofőröktől kitelik minden.

(#52395) EQMontoya válasza pomk (#52392) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mire kell? Ha kell a kombi, az ar/ertek arany es a praktikum a fontosabb, akkor a Skoda. Ha szebb autot szeretnel, nemi megjelenessel, de a sedan kialakitas hatranyait elviseled cserebe, akkor a Passat. Gondolom, dragabb is.

Mellesleg szerintem a Passat a majomkenyerfara felkapaszkodott onjelolt magyar elit (al)premiumautoja. Szerintem meg proszto. De ez kizarolag maganvelemeny.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#52396) MunezXBK válasza EQMontoya (#52395) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mitől lenne prosztó?

Mellesleg vettem már nőtől autót. Abszolút nem akart menni. Tehát még melegen se rugdalta...

Azért érdekes, hogy bármilyen német autó vétele felmerül, főleg diesel, csak sz@r lehet. Nem tudom felénk miért ilyen a legtöbb taxi? Biztos annyi pénzük van, hogy nem tudják hova tenni... :U

(#52397) bitpork válasza MunezXBK (#52396) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Te sosem tanulsz?! Német, dízel = sz@r. Jó lenne már ha tükörben köpdösnéd magad szemközt mint tulaj :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52398) DeFranco válasza bitpork (#52397) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mindenki vegyen Yugo-t.

(#52399) Zsombe válasza MunezXBK (#52396) üzenetére


Zsombe
senior tag

Azért vesznek sok VW-t, mert:
- még mindig él a köztudatban, hogy tartós, jó autók (pedig nem)
- ahogy belépsz a szalonba még el sem kezdesz komolyabban érdeklődni, alkudozni, de már 1M-t engednek a listaárból (és akkor arról ne is beszéljünk, hogy a nagyobb taxitársaságoknak mekkora kedvezmény jár....)
- sokan pedig magamutogatásból vesznek VW-t, pedig még álprémiumnak is nagyon gyenge

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#52400) MunezXBK válasza Zsombe (#52399) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Taxitársaságnak semmi köze hozzá, privát autók. De azért örülök, hogy látatlanban is szakértő vagy. :C

Bitpork: Én kérek elnézést, megyek és átfutok az üvegajtón. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.