Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Mágus2 válasza dJ Peer (#28947) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Értsd, rádughatsz bármit a vezérlő nem támogatja, h külön számolja a km állást. :C

(#28952) Csygusz válasza TaaT (#28945) üzenetére


Csygusz
tag

Ezért kell olyat keresni, aminek végig vezették a szervízkönyvét.
Pl. a hétvégén láttam egy 98-as A4 quattro kombi szervízkönyve 252000-ig vezetve van. Igaz az órájában már picivel több van, de gondolom mielőtt jött volna a kövi szervíz, inkább nem foglalkoztak vele. Az utolsó dátum pedig 1 éves, ha jól emlékszem. Szóval ezt is ki lehet ám fogni :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#28953) hdman válasza ReSeTer (#28943) üzenetére


hdman
őstag

:C :DDD

MunezXBK: Szarfos dizel, vidd innen pfejjjj :DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#28954) FoBCRaistlin válasza hdman (#28953) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ok, viszem én is. :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28955) tresh válasza bitpork (#28948) üzenetére


tresh
addikt

Na jó de egy átlagos családi autóról ha beszélünk amit annak is használsz,nem mész vele 25-30k nál többet. Szóval a te eseted az nem az átlagra jellemző évi futás...De sajnos az igaz hogy diesel-ből sokkal nehezebb jót venni ill én 2 millió alatt nem is néznék dieselt..ha egy millióm van rá akkor egy jóval fiatalabb benyásat nézek..Ennek ellenére nem mondom hogy nem lehet jó használt dieselt venni, de itthoni piacon szinte kizárt főleg mint pl ez az 1.9 tdi golf 900k ért...

dJ Peer: ha jól tudom itt is a az ecu tárolja a km állás,szerviz adatokat...ebből nem kell nagy matek hogy nem kell nagy matek hogy azt írja mait én szeretnék :)

bitpork: jó csak a vásárlok nagy részét a km és a kinézet érdekli hogy ki legyen waxolva a motortér stb.. és még mindig nem akarják megérteni hogy állapotot veszünk nem külcsínt:) Mint pl a barátomnak amit vettünk 80-as audit 1.9 tdi 320k km -el amibe most már 360van és még köszöni mindig pöcröfre indul nem fűstől nem kormól gázadásra..ennyit jelent ha karba volt/van tartva :)

[ Szerkesztve ]

(#28956) bitpork válasza Csygusz (#28952) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Még a bmw indító kulcsában lévő km számlálót is hamisítják, miért lenne más :U ez a szervizkönyvvel? Amíg tartja magát a nézet h "ki lehet ezt fogni", addig a nagy többség át lesz ejtve.

tres: ebben egyet értünk. Használt dízelt csak úgy érdemes venni h marad a zsebben költeni való. Bár ez igaz minden használt autóra. :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28957) Tökmindegy válasza MunezXBK (#28949) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Már ne haragudj de ki mondja ,hogy gané az összes. Ezidáig kb fele az autóimnak dízel volt és lévén elég magas az a szám amely mutatja eddigi autóim számát szerintem reálisan látom a helyzetet.
Én is szeretem a dízelt ,a modern dízelt meg még inkább. De mint előttem is mondták ha újonnan veszi az ember akkora a felár,hogy sok sok évnek és sok sok km -nek kell eltelnie amíg az visszajön . Főleg a mostani agyonturbózott vackoknál már nem is lehet számolni azzal a sok sok évvel anélkül,hogy nagyon komoly összeget ne locsolnál bele,ez is tapasztalat. Ráadásul a gázolaj ára is magasabb már .Öreg sok százezres dízelnél meg vagy mázlija van az embernek vagy nincs de én speciel nem vagyok egy szerencsejátékos alkat ,úgy hogy inkább a biztosra megyek:)
De mindenki olyat vesz ami tetszik neki ,én sem akarom ráerőltetni a véleményem senkire ,csak nekem is van (véleményem) :DDD

bitpork

Nem jó hír basszus. És most mi lesz?

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28958) TaaT válasza dJ Peer (#28947) üzenetére


TaaT
veterán

Rádughatsz bármit, nem fogod tudni a falós kilométert, ez van sajnos :(((

tresh: "rá kell költeni min egy 100-150 ezret alkatrészek terén kivéve akki bátor vagy lesz@rja..."

ezek szerint nagy mákom volt hogy 6év alatt csak műszakira, benzinre, olajra, és adókra kellett költenem :))

Csygusz: "Ezért kell olyat keresni, aminek végig vezették a szervízkönyvét."

a totálkáron volt egy cikk amiben egy ember suzuki sx4 szervizkönyvet nézegetett, 8éven keresztül ugyanaz a toll és kézírás volt benne :U

Give them hell Ukraine!

(#28959) Csygusz válasza bitpork (#28956) üzenetére


Csygusz
tag

Azért VW-Audis pecsétet csak nem raknak bele úton-útfélen :D
Mondjuk az igaz, hogy akit akarnak azt át is vernek. Én egy öregebb autónál inkább hiszem el a negyedmillió kilómétert, mint a jóval kevesebbet. De sajnos igazad van, hogy általános elmélet az "írjuk át a kilómétert és akkor drágábban megveszik".
Nyomorult kis Audi 270000km-rel egész szépen hasít még az utakon :) Nincs motorikusan sem semmi baja. Nem azt mondom, hogy hibátlan, mert kell vele foglalkozni, de lesz egy boldog tulajdonos, aki megveszi :)

1.9 TDi Golf IV Highline is volt, 900 ezer forintért ment el. 6 gangos 116 lovas verzió volt :) Huhhh, hogy repült az a verda :D

@TaaT: Azt nem mondtam, hogy így nem vernek át, de talán kisebb az esélye. Bár azért megnéztem volna azon a szervizkönyvön a Suzukis pecséteket :D

[ Szerkesztve ]

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#28960) FoBCRaistlin válasza Tökmindegy (#28957) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ha esetleg 2 év múlva érdekel majd valakit egy rendesen karban tartott dízel, akkor meg lehet majd keresni :)

Csygusz: "Azért VW-Audis pecsétet csak nem raknak bele úton-útfélen" Milyen pecsétet rakjak neked és hova?

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28961) Csygusz válasza FoBCRaistlin (#28960) üzenetére


Csygusz
tag

Hoppá, bocsánat, úgy értettem, hogy annak az Audinak a szervizkönyvébe, amit hoztak hozzánk kintről. :R

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#28962) mephi666 válasza Csygusz (#28959) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem aki akar és nem szívbajos, intéz magának fillérekből ilyen-olyan bélyegzőt, aztán úgy hamisít szervizkönyvet, ahogy épp nem szégyenli :B

ui: ez se gond szerintem, ha külföldi... még visszaellenőrizni is nehezebb a hitelességét :K az a baj, hogy aki igazán benne van ebben, az szerintem megoldja, hogy azt lássa a vevő, amit látni szeretne

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28963) hdman válasza FoBCRaistlin (#28954) üzenetére


hdman
őstag

Nyugi, nekem is dizelem van, sőt most akarok mellé egy másik dizelt :DDD

bitpork: ha jól tudom, az újabb bmwk már a km óra és a kulcs mellett már a automata váltóban és a lámpatestben is tárolják a km-t.

Sopron city :)

(#28964) Tökmindegy válasza FoBCRaistlin (#28960) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

:F
Eztet most mért nekem?
Amúgy milyen vas ,hány éves stb?:)

Mondjuk karban tarthatod te azt ,de ha bexarik az adagoló ,vagy a turbó ,vagy még ezer egy dolog az nem oco és nem is a te hibád.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28965) dJ Peer válasza TaaT (#28958) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Miért?

(#28966) -v- válasza TaaT (#28958) üzenetére


-v-
addikt

"8éven keresztül ugyanaz a toll és kézírás volt benne"

Ez azért nyilván feltűnik - a totalcaros cikkben is kiszúrta a csávó. Ha leellenőrzöl párat a bejegyzések közül, akkor azonnal kiderül a turpisság.. Az én szervizkönyvem pl. tényleg végig vezetett :)

(#28967) tresh válasza TaaT (#28958) üzenetére


tresh
addikt

Feltételezem nem egy 15 éves tdi be ülsz amit 900 ért vettél :) Lehet az én hülyeségem de nálam autó vásárlás után az első az hogy vezérlés(persze láncosnál ez off )+olaj+szűrők+fékbetétek esetleg tárcsa is ha rossz állapotba van csere, én a biztonságon nem kockáztatok és tudom hogy lehet ezt mind beleköltöttem de a tudat maga hogy az autó meg fog állni el fog indulni nem hagy az út szélén mert megkapta azt a "gondoskodást "amit kell nekem megéri főleg ha gyerek is ül az autóban.

[rvilike]: TaaT véleményén vagyok a szervizkönyv annyit ér amennyit, úgy lehet írni mint a népmesét :) Persze jó ha van és lehet valami köze a dologhoz...nálam is ott volt a német szervizkönyv amikor vettem mert avval pedálozott a kereskedő de mondtam neki hogy tartsa meg nem érdekel felhívtam a német szervizt ahol a kocsit szervizelték és tényleg 82 ezer km volt benne (98-as megane ) és meg mondták hogy 5 évet állt utána mert 3ik autó volt a családba :)

[ Szerkesztve ]

(#28968) Csygusz válasza mephi666 (#28962) üzenetére


Csygusz
tag

Ebben biztosan igazad van. De szerintem ránéz az ember az eladóra, és meghallgatja pár mondatát, azonnal leesik, hogy átverés-e vagy sem. Ha ilyeneket mondanak, hogy hibátlan, minden működik, de nem próbálhatod ki, azért az kicsit gyanús nem? :D Meg a télen reklámozott jéghideg klíma :D
Pl. kedves cimborám fényképekkel szokta eladni az autót, hogy miket javított rajt. Ha a fényképet is meghamisítod, úgy, hogy az teljesen hihető legyen, akkor már vérprofi vagy :D

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#28969) mephi666 válasza Csygusz (#28968) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen, jól is csinálja :K annyiféleképp ügyeskednek a népek, hogy kb csak azzal lehetne megtisztítani a "rendszert", ha pl. egy bombabiztos, hatóság által felügyelt rendszerbe bekerülne minden infó a szervizekről, esetleg cserélt alkatrészek sorozatszámairól és a többi... így nehezebb lenne csalni, nyugodtabban vásárolna az ember és a bűnüldözésben is hasznos lenne, ha időnként felbukkanna pár lopott kocsi néhány darabja itt-ott...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28970) bitpork válasza hdman (#28963) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jól tudod. Én meg úgy tudom hogy amit ember rakott össze azt ember ki tudja játszani. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28971) TaaT válasza dJ Peer (#28965) üzenetére


TaaT
veterán

Mert ilyen a négyesgolf, ennyi :)

tresh: hát tényleg nem, egy 10éves szívó benzinesben ülök :) Ellenben haver 1éve vett egy 10éves G4 TDI-t 900 (+reg)-ért, a klímán kívül nincs semmi baja :)

Give them hell Ukraine!

(#28972) FoBCRaistlin válasza Csygusz (#28961) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ezzel csak annyi akartam, hogy sajna a könyvben sem lehet bízni. :(

hdman: Én is csak mosolygok. Másik topikban leírtam már erről a témáról a véleményem.
Igazából az észérveket érdemes meghallgatni, de azok sem érnek túl sokat, mert embere válogatja.

Van ismerős aki törődött a géppel, mégis szétesett alatt, de van másik ismerős aki lesz@rta, aztán a mai napig megy gond nélkül. Pénznyelő ki lehet fogni bármilyen motoros géppel, ugyanakkor mákod is lehet.
Bízzunk benne, hogy meg tudjuk mindig találni a helyzetnek megfelelőt.

Én eddig csak a jó oldalát látom a dízel kocsinak, mindent el is követek, hogy ez így is maradjon, ugyanakkor tudom, hogyha szopi van, akkor nagy szopi.

Tökmindegy: Ezt csak arra írtam, hogy lehet itt minden könyv meg km nélkül is jót kapni. 8éves Ibiza.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28973) Laraxior


Laraxior
titán

Van köztetek karosszériás? Kellene nekem egy kis help :)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28974) MunezXBK válasza Laraxior (#28973) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szakmám karosszériás. Mi a kérdés?

(#28975) -v-


-v-
addikt

Hm, itt egy szép focus I ...
2004/5 az kb. a legfiatalabb FI-ből, első tulaj, szervizkönyv.. utóbbiból ha pár bejegyzést leellenőriz az ember, a km valóssága is igazolható, ha valós akkor a 118 az király. 2.0 benzines, ghia, és világos belsős, ami szép es extra ritka :) Vezérlés meg vízpumpa frissen cserélve..
Egy megnézést megér :)

(#28976) Laraxior válasza MunezXBK (#28974) üzenetére


Laraxior
titán

küldtem privit, ne itt kint röhögjetek rajtam :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28977) Tökmindegy válasza Laraxior (#28976) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Neeeeeeeeeeeeee csináld már!!! Most sajnálod az embertől a kis jókedvet az amúgy is ínséges időkben:)
Na mondjad csak. :C

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28978) tresh válasza TaaT (#28971) üzenetére


tresh
addikt

Nem lehetetlen jó dieselt venni csak nehéz :B Ha pesti Klímába tudok segíteni ;)

(#28979) bitpork válasza -v- (#28975) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy öregecske fordom volt csak, de az nagyon szerettem. Ford Scorpio. Már akkor automata, és fullos. Beh jó is volt... :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28980) Qru válasza -v- (#28975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

8-9 éves kombi amiben csak 118k km-van? Háát nem túl életszerű szvsz... de egy megnézést megérhet valóban.

#nincsbennetarcsi

(#28981) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Unokatesómnak eladó a Civicje, rendes gazdája volt. Teljesen patent, felnivel, zenével együtt eladó.
Csak komoly érdeklődőknek, bojrészereknek nem eladó.

[link]

(#28982) TaaT válasza tresh (#28978) üzenetére


TaaT
veterán

Vidéki, azért köszi :)

Give them hell Ukraine!

(#28983) hdman válasza bitpork (#28970) üzenetére


hdman
őstag

De olyan ember nincs minden bokorban, aki az összes helyen át tudja írni...

Plusz nem beszélve arról, hogy egy ilyen eszköz/ök sem 2 fillér...

De való igaz, hogy amit fel lehet nyomni, azt előbb-utóbb felnyomják :)

Sopron city :)

(#28984) Tökmindegy válasza bitpork (#28979) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nekem meg 1979 ben egy ford sierra rs cosworth om:) Az volt ám a gép. Én is szerettem ,csak már akkor sem volt egy gazdaságos jármű:) Haverom esküvőjére azzal mentünk a Vajdahunyad várához a Városligetbe oszt a násznép a kocsit nézte nem az ifjú párt.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28985) bitpork válasza hdman (#28983) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aki viszont tudja az házho gyön. Nekem is van egy telefonszámom aki semmi másból nem él csask km órákat állítgat. Ignis 15k volt 4 éve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28986) FoBCRaistlin válasza Qru (#28980) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Muterék Cordobája 6 éves volt amikor öcsém kezébe került.
33ekm volt benne, most 8 évesen van benne asszem 60-70.
Új kocsi volt 0km-el (ok 22-vel.)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28987) Tökmindegy válasza FoBCRaistlin (#28986) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Mit csináltak azzal szüleid? Néha elmentek a benzinkútig meg vissza?:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28988) Melack


Melack
veterán

Ilyen autóval lenne mókás közlekedni :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28989) tresh válasza Tökmindegy (#28987) üzenetére


tresh
addikt

Közértbe meg vissza :))

(#28990) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Ideges volt a postás?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28991) hdman válasza bitpork (#28985) üzenetére


hdman
őstag

Jó, de egy ignác más kategória, mint egy bmw, főleg, ha 4 helyen kell átirni. plusz tuti vmi spéci drága kütyü kell hozzá.

De az ignác is tuti drágult, mert azóta 27% az áfa, és gondolom számlát ad :DDD

Sopron city :)

(#28992) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Na megnéztem az allroadot. Hát így a 3milla (piac kateg csúcs) fele azért, szebb autót vártam. Fényezés elkell néhol, törve viszont valszeg nem volt. Szokásos audis kopások, törések megvoltak(kézifékbetét, könyöklő, gombok). 170k km-t mondott nepperünk, ami határeset, mert a bőr valóban szép állapotú volt.. kopva, szaggatva nem volt. Viszont a kapcsolók miatt 220k-ra tippelek. Ami nagyon nem tetszett, hogy bitpork jóslata beteljesedett.. beázott, eltömődött az a bizonyos csatorna az akksi mellett balra, alul.. és még az anyós lábtér része is érzésre nedves volt. Légrugó tette a dolgát, működött, automatika rendben. az autó.

Bitpork! A tiédről esetleg bedobod a galéria linkjét, azokból a képekből szeretnék összehasonlítani.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#28993) hobizoli válasza Tökmindegy (#28984) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem '89 volt az inkabb? :U
csak mert a Sierra eleve '82-tol gyartodott, a Cosworth meg csak '86-tol :P

több drón kell ;P

(#28994) bitpork válasza Typhoon47 (#28992) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

1
2
Bónusz vizes :D

De ha kellenek még fotók, akkor amint visszagyön a futómű renovációból csinálok még. Mozgó képet NEM, csak álló fotót.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28995) Tökmindegy válasza hobizoli (#28993) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

DE:) Elírtam. :R

Na most hol tartasz a restaurálásban? Kell futóművet cserélni vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28996) Typhoon47 válasza bitpork (#28994) üzenetére


Typhoon47
őstag

köszi! ha csatorna kitisztításra kerül, akkor nem probléma a korábbi eltömődése? még mielőtt beázna az autó :D

"Education is important but big biceps are importanter"

(#28997) !Overdose! válasza aero. (#28981) üzenetére


!Overdose!
őstag

"Csak komoly érdeklődőknek, bojrészereknek nem eladó."

Az a direktszűrő installáció egy kicsit "bojrészeres". Nem kéne visszaalakítani?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#28998) bitpork válasza Typhoon47 (#28996) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A lényeg h folyni tudjon a víz. A belsejét ki kell szárítani rendesen mert az a hülye kárpit penészedik :(
És az Audi ajánlásának megfelelően azt a lyukat gyakrabban kell takarítani...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28999) FoBCRaistlin válasza Tökmindegy (#28987) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Kb, meg néha a hétvégi telekre.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#29000) aero. válasza !Overdose! (#28997) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem volt dragabb, mint a sima, meg nem is azert van, hogy +20 virtualis loerot kapjon. Szerintem koze sincs a habituning kocsihoz ...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.