Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) MunezXBK válasza Qru (#28694) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én biztos nem szabályoztatnék..

(#28702) bitpork válasza MunezXBK (#28701) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pedig nincs azzal baj, ha a gyári minimum alá nem megy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28703) TaaT válasza Tökmindegy (#28700) üzenetére


TaaT
veterán

De akkoris párhuzamosan parkolunk nem így, duplán buzi a tulaj :P :DDD

Ha olyan g*ci gazdag lennék hogy megengedhetnék magamnak egy ilyen roadstert lehet el sem hoznám a szalonból azt a motorháztetőt... :))

"Te ennek kurblis az ablaka" meg a tükre ;)

Give them hell Ukraine!

(#28704) m3tr0 válasza bitpork (#28702) üzenetére


m3tr0
senior tag

Főleg akkor amikor a gyári tárcsa is olyan vékony és annyiba kerül mint a felszabályozatlan rossz használt tárcsa. Pont ma voltam a szerelőmnél és ott is így járt egy Peugeot 106.

Mellesleg szerintem féken és gumin nem spórolunk. :))

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#28705) MunezXBK válasza bitpork (#28702) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te szoktad mondani..mi is a szó? Fillérszexualizálás?

(#28706) #10726912 válasza bitpork (#28684) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csináld, én benne leszek aktívan, ahol csak lehet, segítek, ténykedek, mond el, mi a teendő, mi az elképzelés, hol s hogyan.
Mivel ez itt eléggé off lehet, ezért írok privit. Másoknak is javaslom ugyanezt, akit érdekel, írjon bitpork-nak!
CSINÁLJUK.
Ez másoknak is szól itt,tisztelt fórumlakók! Sok mindenre elb.sszuk ezt az időt, s pénzt, ennek töredékét ne sajnáljuk arra a lehetőségre, hogy az össze fogás hatalmának előnyét érvényesítsük!

(#28707) Kornel válasza m3tr0 (#28693) üzenetére


Kornel
veterán

azzal a kocsival szerintem jól fog járni, okosan használva 6 literrel eljárhat vele vegyesben is.

(#28708) hdman válasza Tökmindegy (#28700) üzenetére


hdman
őstag

Utálom a deviáns egyedeket + ehhez még hozzájön a cseppet sem megfelelő mértékű feltűnési viszketegség :)

Én is féltem az autómat, és próbálok körültekintően parkolni, előre gondolkodni, hogy ne legyen baj, de eszembe sem jutna igy, két helyen keresztben megállni.

De ha a tesco parkolóban a leghátsó helyeken csinálja, akkor respect, de az ilyen állatok általában a roki parkolót célozzák be.

btw, ha vmi nagyon zsir, vagy egyedi fényezésű kocsim lenne, akkor tuti nem a "harctéren" állnék meg :)

Sopron city :)

(#28709) giigz


giigz
veterán

Ja még annyit, hogy ha a kuplungot kiengedem, elindul az autó. :))

(#28710) MunezXBK válasza giigz (#28709) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha fékezel, lassít?

(#28711) Tökmindegy válasza giigz (#28709) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Az lenne a csoda ha állva maradna :DDD
Vagy sebességbe se kell tenni mert akkor :R

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28712) zoo8800 válasza Laraxior (#28646) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak úgy poénból kiszámoltam, hogy mennyit fizetnék egy 507 lovas E60 M5-re. 36e / ÉV. :D
(27 év, B4, Budaörs)

rip and tear, until it is done

(#28713) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Hibridet köll hozni .

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28714) Varoz válasza giigz (#28709) üzenetére


Varoz
őstag

Én ugyanezt tapasztaltam a fékkel is. Bár nem mindig sikerül. :F

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#28715) aero. válasza Tökmindegy (#28711) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondolom azért írta, mert múltkor biztosra volt állítva, hogy egy 90 lovas benzinessel se lehet elindulni gáz nélkül.

A hibrid témához: tök jó, hogy minden benzines luxus-hibrid többet fogyaszt, mint a dízel változata, de azokra 76 ezret kell majd csak perkálni.

[ Szerkesztve ]

(#28716) bitpork válasza aero. (#28715) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Most még az újdonság varázsa miatt 0,1 mm / óra sebességgel engedi fel a kuplungot, uh nem pártatlan. :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28717) giigz


giigz
veterán

A múltkor kérdeztem, hogy elindul egy kismotoros benzines autó, ha kiengedem a kuplungot, mint pl. egy dízelesél?

Na erre jöttek a válaszok, hogy dehogy bírja, lefullad.

Én meg megosztottam a tapasztalatomat, hogy nem fullad le, ha kiengedem, elindul, nem fullad.

(#28718) Tökmindegy válasza aero. (#28715) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Azt is beszéltük,hogy alapjárat függő is a dolog,Meggurítani finoman meg lehet de ha teljesen felengeded a kuplungot és nem játszol vele akkor az le fog fulladni ,nem úgy mint egy dajzel. Erre mérget vehetsz.

giigz

És haladtál is vele felengedett kuplunggal 1 esben gáz nélkül?
Videót kérünk!:)
Vagy mekkora az alapjárati fordulatszám? Ja azt nem tudod ,írtad nincs benne műszer. Jó lenne tudni ám.
Lehet fel van tekerve.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28719) giigz válasza Tökmindegy (#28718) üzenetére


giigz
veterán

Igen, az alapjárat biztos sokat számít, mert mint írtam is, nekem valami probléma lehet az alapjárattal, néha magasabban jár a motor...

Szerk.: Elkezdtem kiengedni, akkor elindult, aztán jött a gáz, szóval nem próbáltam teljesen kiengedve. Holnap kipróbálom majd azt is, de akkor már lehet, hogy tényleg fulladás lesz belőle. Igazából nem is volt pontos amit írtam, mert nekem konkrétan ennyi elég is, hogy ha engedem ki, akkor érezzem, hogy elindul, és akkor adok egy kis gázt is... Tolatáskor viszont teljesen kiengedtem, és nem fulladt le.

[ Szerkesztve ]

(#28720) bitpork válasza giigz (#28717) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Különben is, inkább arra felelj hogy mennyire más mint a volt allroadotok? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28721) aero. válasza giigz (#28719) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha elektronikus a gázpedál, akkor tökmindegy, tartja magától az alapjárati sebességet.

(#28722) hdman válasza Varoz (#28714) üzenetére


hdman
őstag

Na megjött a traktoros úr :)

A tegnapi videóban nem te verettél véletlenül? :DDD

Sopron city :)

(#28723) MunezXBK válasza hdman (#28722) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:DDD

(#28724) giigz válasza aero. (#28721) üzenetére


giigz
veterán

Ja, az tetszik, hogy berakom 4-be, hozzá sem érek semmihez, és tartja 35 körül. :))

(#28725) Varoz válasza hdman (#28722) üzenetére


Varoz
őstag

Sajnos nem. :( :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#28726) hdman válasza giigz (#28724) üzenetére


hdman
őstag

Akkor van még mit tanulni, Ottó úr 32-33nél már 5-be vált :D

Legyen ő a topik mintaképe, sőt kéne egy banner, ahol óvó tekintetét a topiklakókra veti :DDD

Na asszem megyek aludni :)

Varoz: kár, mert akkor mennék kipróbálni, marha zsir dolog lehet egy trakesszal kidriftelni a terményt :DDD

Mi pár éve egy bombardier quaddal csapattunk a szántásban, az is nagy fun volt....

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#28727) g@bo


g@bo
nagyúr

sziasztok

szeretnék egy kis csöves autót venni.

daewoo matiz ( 2000 től ) olyan 300 400k körül látom őket amit lestem még
ford ka ( 2000 es már drágább jóval mint a matiz.. )
renault twingo
fiat seicento
és még 1-2 matchbox jellegű gép.

szóval kisatót keresek 300 400k körül, km órát ahogy látom ki lehet fogni 70-80k kilométerrel is, de 160k is akad, azt már sokallom ez pl [link] pofátlanul jó vétel volt -valakinek, elvitték sajna- egy öreg bácsitól, még a köszübön se volt igazán karcolás... de ilyan állagút nem nagyon látok, ha pl matizt nézek.

urak, javaslat, tipp?

[ Szerkesztve ]

(#28728) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

kecskemeti illetosegu otoszereto tud vki aki ha szonga lecserelte az olajat akkor el is cserelte?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28729) MunezXBK válasza g@bo (#28727) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hobbit vagy, hogy ilyen kis autókat nézel?

(#28730) giigz válasza bitpork (#28720) üzenetére


giigz
veterán

Más :DDD

Ez az eddigi leggyengébb autó, amit vezettem, 140-200 LE-höz "vagyok szokva", így furcsa volt, hogy padlót adok, és akkor sincs az a "na mostmár leveszem a gázról, mert sok lesz így városban" :) Az allroad más volt, meg most az XC70 is más, de hát ez van, a célnak ez is tökéletes, hétvégénként meg majd elkérem a Volvo-t, aztán meghajtjuk. :D

(#28731) g@bo válasza MunezXBK (#28729) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem, relativ csóró.
ebből a pénzkeretből ez jön ki, továbbá fenntartási ktg se mindegy, matizzal régen megjártam horvátországot is, nem volt hobbit érzésem. :F

giigz, tudom, kollegám 5 kilóbol vett egy citroent, valami nagyobb dögöt, 100k plus km, 10 éves. árban nem nem vészesek... de nekem kis költségvetésü, második családi otó gép kellene.

[ Szerkesztve ]

(#28732) giigz válasza g@bo (#28731) üzenetére


giigz
veterán

Pont ennyi pénzből vettem ma egy Megane-t :D Más, mint egy Matiz :K

(#28733) hdman válasza g@bo (#28727) üzenetére


hdman
őstag

Én ezekből talán a matizt venném, legalábbis szvsz az a legmegölhetetlenebb, legigénytelenebb (jó értelemben persze). Ismerősnek a legrégebbi verzió van, szimulátor2-nek hivja, azt hiszem ez mindent elmond :) De birja és birja. Másik ismerősnek az új van, 0,8 vagy 1,0 motorral, automatával súlyosbítva, meg van vele elégedve, csak ebben a kombóban sokat fogyaszt.

A többivel nincs tapasztalatom, max annyi, hogy 10+ éve hátul ültem egy twingóban :DDD

giigz: volt már kép a verdáról? Ha nem, akkor gyorsan pótold, kiváncsi vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#28734) Szplöttyy válasza g@bo (#28731) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ennyi pénzből eszedbe ne jusson ilyen gyárilag is ganyédombnak tervezett fost megvenni!Viszont ha mindenképp ezek, akkor matiz, érdekes de rohadnak, de más bajuk nincs. Ford Ka-val annyi tapasztalat van, hogy havernak volt, 130e az órában, és elég sokmindent kellett cserélni a motorban, injektort, stb, aztán mikor eladta, akkor bevallotta neki az előző tulaj(mert ismerősök)hogy igazából 350-ről tekerték 120-ra.

Más: Ez a lefulladás/elindulás. Én a suzukival, ha kvázi leugrok ak uplungról gáz nélkül, akkor fullad, de ha csak nagyongyorsan felengedem, leesik a fordualt kb 200-ra világít a töltés-szervó-abs hibajelző majd hamar felküzdi magát alapjáratra és minden a régi :) Viszont egy Micu Grandist(6speed manuális, 2.0PD motor) konkrétan 50km/h-nál fullasztottam le. 8kerbe jöttem, egy 60-70el, lassítottam, kuplung lenyom, ~40km/h, csak 5be felejtettem, gázadás, kuplung fel, pakk, megállt, én meg gurultam ki a villamos elé :DDD Ha alapjárat alá esik a ford szám, elzárja az üa-t és leáll. Érdekes, mert a a legtöbb autót, ha 15nál berakod 5-be, se áll le, csak ~200rpm és remeg meg széthullik, és tán olajnyomásod sincs, de kuplungbenyomásra viszaáll az alapjárat. Szóval fura ez. De egy biztos, dízellel könyebb indulni.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#28735) giigz válasza hdman (#28733) üzenetére


giigz
veterán

Ma annyi időre sem szálltam ki, hogy készítsek egy képet. :DDD Holnap lövök egyet! :)

(#28736) giigz


giigz
veterán

Mi történik akkor, hogy 30, 50 vagy akár többnél belerakom 1-be?

(#28737) aero. válasza giigz (#28736) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát, nem hinném, hogy neked 50-ig tart az 1-esed (bár nem lehetetlen). Szóval ha nem, akkor a szelepeknek kakukk (a motor túlpörög a leszabályzott értéken túl), talán a dugattyúk is megsínylik. Ha meg addig tart akkor ránt egy k*rvanagyot és felpörög 6 ezerig, ami megintcsak nem tesz jót a motornak. Amúgy 1-est csak állóhelyzetbe szoktunk kapcsolni, megsúgnám. :D

Próbáld ki amúgy, 20-nál rakd ki 1-be, lehet kicsit krákogni fog a váltó, meg lesz ellenállása.

[ Szerkesztve ]

(#28738) Kornel válasza giigz (#28736) üzenetére


Kornel
veterán

rakd be 100-nál, hátha szétesik a váltó :C

(#28739) bitpork válasza giigz (#28736) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már ha be bírod mert engedi, akkor a következő tapasztalat a szélvédő a fejbe, majd egy jó váltós :D

Na nem, de szerintem ne feszegesd az anyagfáradás határát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28740) Szplöttyy válasza giigz (#28736) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Felesleges ott egyesbe kapcsolni, de nem lehetetlen,de valsz. reccsenni fog. ~20km/h alatt már lehet. Ha túlpörög a motorod, az önmagában nem végzetes baj, de "nemkéne" Egyszer egy 1.3as Space Star-al haverom(mivan kurva szarul ment a kocsi) addig váltogatott vissza, hogy a 6200es revlimitt helyett 8ezerig leforgott(japán autó, elorázva a végtelenig, de minek) kigyulladt pár hibajelző, elég rekedt hangja volt, de amint 6200alá esett a fordulat mintha mi sem történt volna. De azért nem javallott, nagyon nem.

Smoke & Torque

(#28741) Typhoon47 válasza g@bo (#28727) üzenetére


Typhoon47
őstag

ne akarj meghalni egy ilyen szarban szerintem. nézzél normális autót!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#28742) giigz


giigz
veterán

Nem akarom én berakni, csak egy Golfhoz vagy Focushoz, Astra-hoz képest olyan pontatlannak érzem a váltót, hogy nem érzem biztosnak a váltásaimat, persze sejtem, hogy mibe megy bele :DDD Szóval ha pl. 70-ről lelassítók 30 körülre, és be akarnám rakni 3-ba, és véletlen 1-be rakom, ezért kérdeztem... De próbálok figyelni a dologra. :)

(#28743) aero. válasza giigz (#28742) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nehéz lesz benyomni, meg reccsen majd, nagyjából ennyi. De ha gáz van még gyorsan ki tudod kuplungolni, csak gyorsan húzz el, mielőtt a járókelők kiröhögnek a főtéren. :D

(#28744) Szplöttyy válasza giigz (#28742) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mostanába mikor a melóból jövök haza fáradtan szoktam érdekeseket váltani. Multkor jöttem az M1/M7-en, 110nél padlóztam, és "mivan ezzel b*zmeg ez nagyon megy :O" aztán rájöttem hogy 4edikben van :DDD Meg volt már hogy lámpánál álltam 1-be, nyomtam a féket, és leléptem a kuplungról, mert azthittem üresbe van :)

Smoke & Torque

(#28745) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Egy barátom felajánlott nekem egy Renault Lagunát.
2002-es, garantált 160e km.
8 légzsák :Vezetőoldali légzsák – utasoldali légzsák – oldallégzsák – ABS (blokkolásgátló) – állítható hátsó ülések – függönylégzsák – hátsó oldal légzsák – kikapcsolható légzsák
– állítható kormány
– CD-s autórádió
– centrálzár
– manuális klíma
– elektromos ablakok
– elektromos tükör
– ESP (menetstabilizátor)
– fedélzeti komputer
– fényszóró magasságállítás
– fűthető tükör
– guminyomás-ellenőrző rendszer
– hátsó fejtámlák
– hűthető kesztyűtartó
– ISOFIX rendszer
– ködlámpa
– könnyűfém felni
– középső kartámasz
– kulcsnélküli indítás
– manuális (5 fokozatú) sebességváltó
– bőrülés
– pótkerék
– sebességfüggő szervókormány
– szervokormány
– színezett üveg
– ülésmagasság állítás
Ami még kell rá: gumik, decemberben lejár a műszaki.

600ért odaadná! Szerintetek megérni megvenni?: Mi lehet ennek a piaci ára?
üdv

(#28746) aero. válasza tothm (#28745) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Milyen motorral?

(#28747) hdman válasza Szplöttyy (#28744) üzenetére


hdman
őstag

Ez akkor ciki, ha van előtted vki, és belebakkecskézel :C :U

Sopron city :)

(#28748) bitpork válasza Szplöttyy (#28744) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen kurvajó is ilyenkor hogy nekem automata van... :C

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28749) giigz válasza tothm (#28745) üzenetére


giigz
veterán

Ha rendben van, és nem riadsz vissza a nyavalyáitól, akkor jó vétel. :K

(#28750) tothm válasza aero. (#28746) üzenetére


tothm
őstag

1.8 Dízel.
Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.