Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) FoBCRaistlin válasza giigz (#28900) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

75 lo csodakra kepes. anno otton kellet hagynom a gepet szerelonel, de kocsi kelett, igy visszajottem anyuek 1,4 cordobajaval... nyomom a gazt... nem tortenik semmi. csajom is csak mez, hogy most mi van?! kellett egy kis ido mire rajottem hol a gond :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28902) giigz válasza FoBCRaistlin (#28901) üzenetére


giigz
veterán

Nem véletlenül nézegettem 90-100 paci fölött autókat... :D Chippen nagyon csúnyán el fogok gondolkozni, elfér az a + 10 LE, 38k-ért még talán annyira nem sok, bár lehet hagyom, majd még megszokom először. :D

(#28903) bitpork válasza giigz (#28900) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mit mondtam, passat kellett volna neked, meg induláskor a telitalpas koromfelhő :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28905) Varoz válasza hdman (#28904) üzenetére


Varoz
őstag

2. videó: Hihetetlen, hogy ezek is svédek. :D :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#28906) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Vezérmű láncnál is át "szokott"/"tud" ugrani a vezérlés? Mik a tünetei?

Smoke & Torque

(#28907) Balupapa válasza Szplöttyy (#28906) üzenetére


Balupapa
senior tag

csörög

_-=*WheelWhores*=-_

(#28908) Zewa válasza Balupapa (#28907) üzenetére


Zewa
senior tag

Akkor vedd fel!

;]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28909) Balupapa válasza Zewa (#28908) üzenetére


Balupapa
senior tag

egykor is milyen humorosak vagyunk ;] :P

_-=*WheelWhores*=-_

(#28910) Zewa válasza Balupapa (#28909) üzenetére


Zewa
senior tag

Hát még fél 3-kor! :))

Mi a véleményetek valami hasonló közlekedési eszközről? Dízel kéll mindenképpen. Ez konkrétan friss műszakival, átírással 200k lenne. Vezérlés, olaj, szűrők cseréje+ esetleges apróságok 300k. :F Van valami erős érv ellen?!
Ennyit fél év alatt kitermelne.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28911) Balupapa válasza Zewa (#28910) üzenetére


Balupapa
senior tag

igy 4 orakor csak annyit tudok mondani, hogy szép fehér :DDD :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#28912) Zewa válasza Balupapa (#28911) üzenetére


Zewa
senior tag

Várok alternatívákat. :D Feltétel hogy A--ból B-be elmenjen, dízel, olcsó fenntartható legyen ne finnyáskodjon ha üzemanyagról van szó. Utóbbi a legerősebb ösztönző erő. Rozsda nem gond ha van rajta rendesen műszaki. Ha nincs akkor viszont legyen pofátlanul olcsó.

Ps. Msot tudatosul bennem a leírás azon része hogy: "Rendkívül dinamikus teljesítményű" :DDD Fénykorában volt 14kg/le...

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28913) jerry311 válasza Balupapa (#28909) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sőt még fél ötkor is. :DDD

(#28914) Deadpapa válasza Typhoon47 (#28898) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Azért vagyunk itt hogy meséljünk és egymás véleményét kikérjük vagy meghalgassuk.Nem szit itt senki semmit.Mint irtam kinek a pap kinek a papné.Nem kell egyből megsértődni han em azt a választ kapod amit hallani akartál.Szerintem jól elbeszélget az ember.Jah a Cali futóműve meg nagyon jó.Nekem c20LEt van.Ezt a futómű felépitést kapta a skyline is.Csak szólok.Az egyetlen jó dolog azaz az egyik legjobb dolog a calibrákba.

(#28915) MunezXBK válasza FoBCRaistlin (#28901) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Clio II, 1.5dCi...vissza 4-be kielőzök....oszt asszony rám nézett, hogy meg tudjuk előzni? :DDD

(#28916) Tökmindegy válasza giigz (#28902) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem tuning kell hanem meg kell tanulni használni.
Az 1.4 es mocik 3000 nél kezdenek élni ha gyorsítani kell felpörgeted és megy az.
Legalábbis annyira megy hogy városi körülmények között tudsz dinamikusan közlekedni ha éppen arra van szükség. Sok lóval még a hülye is tud gyorsan menni no de kicsi ménessel már köll a tudás is:)Megszokod és rendben lesz az.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28917) qdak válasza Szplöttyy (#28906) üzenetére


qdak
addikt

dolgom meg ilyennel nem volt ha tud egyatalan ilent, szijnaa nem indul, nem megy ...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28918) FoBCRaistlin válasza giigz (#28902) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Azért azt a csippet is érdemes megnézni előre, hogy hol csináltatod, mert láttunk már olyan hude májer csippelt kocsit, hogy a gyári adatokat nem tudta hozni :DDD

MunezXBK: engem még az is félrevezetett, hogy ugyebár a 2 kocsi belsőre is 90%-ban azonos.
Csak hát a haladásuk egy csöppet különbözik.
Bár az is vicces, hogy azt 40-nél városban vígan használom 4-ben, míg Luigival esélytelen...még az 50 is inkább 3ban.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28919) AndrewTdi válasza giigz (#28902) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Megeszem a kalapom ha egy 1,4-es szívó motoron hoz egy chip 10le-t.
Ha igazolod méréssel (vagy a chipes bevállal elötte is és utána si egy mérést), hogy lett +10 Le, akkro te rakhatsz mustárt és ketchupot a kalapomra.

(#28920) FoBCRaistlin válasza AndrewTdi (#28919) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Elvileg a konszern 1,4 75 lovas és 100 lovas moci között nincs nagy különbség felépítésben, és a 75 lovast elvileg könnyen jóval feljebb lehet tolni. :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28921) Tökmindegy válasza FoBCRaistlin (#28920) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Kérdés hogy 8 vagy 16 szelepes e az a 75 lovas motor ,gyanítom 8 as.
Nekem nagyon jó ismerősöm chippel foglalkozik nem is ma kezdte ,annó kiment faterjával a németekhez és ott sajátította el a dolgot ,szerintem meg mások szerint is ott van a szeren ,no és ő az mondja ,hogy értelmetlen ezeket az 1.4 eseket babrálni,mint már mondottam max a karakterisztikáján tudnak változtatni ami érzetre javulást eredményezhet egy kicsit,de plusz lovakkal nem nagyon lehet számolni.
Rá kell hekkelni egy turbót oszt had szóljon:) Aztán venni egy másik motort amikor ez tönkremegy:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28922) FoBCRaistlin válasza Tökmindegy (#28921) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Én is azt vallom, hogy szívó benzinest, főleg kicsi motort kár buzerálni. :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28923) Tökmindegy válasza FoBCRaistlin (#28922) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Azt nem értem,ha kevés valakinek az 1.4 teljesítménye minek veszi meg. :F

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28924) giigz válasza Tökmindegy (#28923) üzenetére


giigz
veterán

Ez volt most, hetekig honapokig nezegettem legalabb 1.6-os motorral, de nem talaltam olyat, ami tokeletes lenne.Igy meg lejjebb adtam, klima ki, es 1.4 a min. Ezt megtalaltam, tetszett, tip-top, szoval elhoztam... Nem gondoltam volna, hogy ennyire keves lesz a 75 lo, de majd kiderul...

(#28925) -v- válasza giigz (#28924) üzenetére


-v-
addikt

"Nem gondoltam volna, hogy ennyire keves lesz a 75 lo"

Mondtuk volna :D

Egyébként együtt lehet azzal élni. Lendületből autózol mindenhol, és ennyi.
4 ember, csomagok, klímával meg ne menj kirándulni az Alpokba ;)

(#28926) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Én is kevésnek éreztem először a 75 lovat, de aztán rájötttem, hogy megy az, csak forgatni kell. A fater meg csak ilyet akar. Mer ez nagyon jó, hát neked már nem kell vagánykodni, csak eljutni aból bbe. Hát akkor itt van, én meg beruházok egy tdire, még akkor is ha csak 90 ló, de több mint 100 nm-rel több :))

Ja es majd 1 literrel kevesebbet eszik, meg tudok olcsóér' gázolajat. benzinessel 3000 ft 100 km, gázolajjal meg ezeöccá'. Nem mind1.

[ Szerkesztve ]

(#28927) giigz válasza -v- (#28925) üzenetére


giigz
veterán

Mondjuk nyilván az én bénaságom miatt is kevés most. Ugye én alulról szeretném, hogy húzzon, de hát onnan nem húz. :D Idáig dízeleseket vezettem, az meg akkor gyorsult, amikor gázt adtam. Fordulatszámmérő hiányában meg azt sem tudom mennyit pörög... :D

(#28928) hdman válasza giigz (#28927) üzenetére


hdman
őstag

Minek fordulatszámmérő, amikor a profik a motor hangjából tájékozódnak? :DDD

Epic hsz :))

Sopron city :)

(#28929) Tökmindegy válasza dJ Peer (#28926) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Osztán amit megspórolsz ,rá is költöd:)Ki van az találva ne félj te attól ,hogy jól jársz:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28930) Qru


Qru
MODERÁTOR

Átkötöttem kgfb-t. Évi 6k-t spórol a váltással. Nézzetek rá ti is srácok!

#nincsbennetarcsi

(#28931) dJ Peer válasza Qru (#28930) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Én augusztusban kötöttem, de ha most újrakötöm 14-el olcsóbb lesz egy évben.

(#28932) bitpork válasza Tökmindegy (#28929) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért egy jaó kis 90-110 lovas tdi a fosvángentől kevésbé romlós fajta :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28933) -v- válasza giigz (#28927) üzenetére


-v-
addikt

"Idáig dízeleseket vezettem"

Akkor egy 2 literes szívó benyát is kevésnek éreznél alul.

(#28934) giigz válasza -v- (#28933) üzenetére


giigz
veterán

Ráadásul a tanulóautó is 140 LE-s dízel volt, utána az allroad 180, a Volvo 200, de benzin, és akkor most a 75 LE :D

(#28935) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Ez miért ilyen olcsó?

(#28936) bitpork válasza dJ Peer (#28935) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bal első elem nem cserélt? Szín meg a motorháztető illesztés mintha nem stimmelne. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28937) FoBCRaistlin válasza giigz (#28934) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Akkor elég kevés kocsi lenne elég erős. ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28938) -v- válasza giigz (#28934) üzenetére


-v-
addikt

Jó, akkor miről beszélsz? Ez mind 300 < Nm ráadásul alacsony fordulaton :D
Ehelyett most van mennyi, 110? :D és gondolom 4-5000-nél ...
Kb. egy 3.5-ös szívó benzinest nem éreznél nyomatékszegénynek alul ezek után ...

[ Szerkesztve ]

(#28939) giigz válasza dJ Peer (#28935) üzenetére


giigz
veterán

900k annyira nem kevés érte, ráadásul lehet törött is volt...

(#28940) tresh válasza dJ Peer (#28935) üzenetére


tresh
addikt

Mert nem 177e km van benne hanem legalább 277 ami nem baj feltéve ha gondosan karbantartották, nagyon jó kis motorok ezek az 1.9 sima TDi-k :)

[rvilike]: 107 /4000-en :))

[ Szerkesztve ]

(#28941) Tökmindegy válasza bitpork (#28932) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én nem azt mondom,hogy romlósak hanem ,hogy nem jön ki az ember gazdaságosabban ha jól utána számol.
A gázolaj drágább! Fogyasztásban van kb 1-1.5 lityi különbség. De legyen 2 ő.Azon alkatrészek amiket előbb utóbb kell cserélni egy használt 10+ éves dajzelbe sokkal drágábbak. Mert ugye azért nagyjából mindenki tudja,hogy egy 10+ os D ben nem 100 valahányezer van,és nem is azért adják el mert még kúrva jó ,hiszen ezen autók nagy részét munka miatt használják ,sok sok kilométer megtételére veszik és mivel már necces ,hogy költeni kéne rá egy izmosabbat hát eladják . Ergó ha nem tapos bele évi sok sok sok km -ert nem éri meg. Én meg az ocó kannás üzire nem apellálnék:) van hogy több a kár mint a haszon.
De ez az én véleményem ám eszembe sincs okoskodni:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28942) -v- válasza Tökmindegy (#28941) üzenetére


-v-
addikt

Miért, amúgy ha beletapos évi sok ezer km-t akkor megéri? :U Se a benyát, se az alkatrészek élettartamát nem időre, hanem megtett km-re mérik..

(#28943) ReSeTer válasza giigz (#28924) üzenetére


ReSeTer
senior tag

És aki swiftet vezet ~50 lóval? :DDD Telhetetlen banda

(#28944) Tökmindegy válasza -v- (#28942) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Akkor jön meg az ,hogy láthatóan spórolsz ,de ez is inkább csak az újonnan vett dízeleknél. Végül is igazad van amúgy:)
Én csak a teherautókból indulok ki ,amiket én és ismerőseim használnak.
Ezeket arra vesszük,hogy éjjel nappal menjenek akkor termelik ki az árukat ,költeni senki nem akar rájuk ,addig mennek amíg a belük ki nem lóg ,na meg még egy picit:)Vagy a személy dajzelek. Én a saxot azért vettem annó,hogy azt tiporjam a városban ,böcsülettel bele is tettem jó pár száz ezret:) és csak azt kapta ami feltétlen szükséges volt.El nem merném adni senkinek jelezném:) Vagy ott van villanyász haverom 1.5D meganja. 2 évesen 170 ezer. Mondjuk volt is minden baja csóri autónak , el is lett adva,hogy az új tulaj nem boldog azt első kézből tudom:)))

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#28945) TaaT válasza dJ Peer (#28935) üzenetére


TaaT
veterán

Minden külföldről behozott autó km óra állása az országhatárt átlépve automatikusan feleződik, harmadolódik, a lényeg hogy közel legyen a 160K km-hez :))

Amúgy tényleg nem olcsó, de nem is drága :)

Give them hell Ukraine!

(#28946) tresh válasza Tökmindegy (#28941) üzenetére


tresh
addikt

Minden használt autó megvásárláskor rá kell költeni min egy 100-150 ezret alkatrészek terén kivéve akki bátor vagy lesz@rja...(és utána majd szidja a kocsit meg a márkát mekkora sz@r...stb). Fogyasztásos dolog meg akkor lesz érdekes és kifizetődő diesel autónál ha az illető nem 5évre veszi a kocsit hanem legalább 10 re akkor talán már visszahozza azt a felárát.Sokáig én is dieselt akartam majd rájöttem hogy sajnos amennyiért megveszem plusz rendbe rakom és mire ezt a költséget kinullázná és gazdaságosabb lesz a diesel addig már lecseréltem egy újabb benzinesre rég a kocsit. Ha lenne újra pénzem nem kérdés hogy deisel de így marad a benya pedig diesel párti vagyok már csak a nyomaték végett (bár most ezért nézek benya 2 liter turbot ;] )

[ Szerkesztve ]

(#28947) dJ Peer válasza TaaT (#28945) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Felhivtam oket, rádughatok bármilyen gépet, valós a km! ezt mondták

(#28948) bitpork válasza tresh (#28946) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem kell annak 10 év hogy vissza hozza a különbözetet. Elég sokat menni. Az elmúlt években volt olyan hogy megvolt az 50k. Az meg hogy mennyire romlik és nyeli a pénzt...azt hiszem nagyon nem mind1 hogy ki és hogyan hajtja. Plusz- rossz autó nincs, csak olyan amit nem szeretnek.

Ebben a pillanatban kaptam a jó hírt: a vékony és nem beleillő csavarok annyira bele rohadtak a konzolba, hogy kifúrni sem nagyon sikerül. Érik a teljes futómű cseréje :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28949) MunezXBK válasza bitpork (#28948) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt itt a topikban úgysem tudod elfogadtatni.

Diesel, teljesen mindegy hány éves, az csak ganédomb lehet.

Én csak vigyorgok a hsz-eken, tedd Te is ezt.

(#28950) hdman válasza giigz (#28934) üzenetére


hdman
őstag

Tegyél ki hátra egy táblát, miszerint:

"A lóerők hiányát bátorsággal pótlom!"

:DDD

Sopron city :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.