Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164951) B-L-A-C-K válasza proof88 (#164949) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Á nem kell ilyen halálosabb iramos, meg se piros, se fehér nem kell. Szürke, fekete, vagy sötétebb színei.

Most ezek vannak parkolóba (1, 2), de ezek se az a hú de megvenném kategória.

Luck Dragon: Azokkal sok a baj.

(#164952) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#164951) üzenetére

Swift Sport? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#164953) proof88 válasza proof88 (#164742) üzenetére


proof88
addikt

Gondoltam leírom a sztori folytatása végett, hogy csütörtökön felhívtam a tulajt, hogy továbbra is érdekel az autó, vinném magammal a pénzt, de egy szerelővel mennék, aki még megnézné a kocsit a helyszínen. Ha minden rendben, akkor azonnal meg is veszem. Azt mondta a tulaj, hogy semmi akadálya. Végül vasárnapra beszéltük meg.
Ez olyan autószerelő, aki úgy hirdeti magát hogy vásárlás előtt megnéz helyszínen autókat. Sok ilyen van, kérdeztem hogy mennyire deríthető ki helyszíni átvizsgálással hogy volt-e törve az autó, azt mondta "óóóóó a legkisebb törés ki fog derülni".
Ez nekem nyilván feláras lesz így a vasárnapi kiszállás miatt, de nem baj. Kíváncsi leszek mi lesz. Ha szombat estig nem gondolja meg magát a tulaj, akkor egy teszten már átment. Bár továbbra is bízom abban hogy nem akar átvágni, hiszen 1 évre visszamenőleg átolvastam a facebook csoportban a posztjait a kocsival kapcsolatban. Gondolom ha át akar vágni valakit, akkor nem kezdi előre írogatni a posztokat 1 évvel ezelőtt. :D

Amúgy hozzáteszem, hogy valójában nem is 2007-es, hanem 2006-os kocsiról van szó. Erre én hívtam fel a figyelmét, mikor észrevettem hogy a lekérdezett adatok alapján 1 év különbség van. Nem azért, mert 2006-ban gyártották le és 2007-ben került volna forgalomba: 2006-ban már forgalomba került a Citroen szervizadatok alapján. Az eladó bocsánatot kért, hogy túlgörgette a menüben, hát nekem kb minden eltérés gyanúra ad okot, szóval nem tudom hová tegyem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#164954) sagesz93 válasza B-L-A-C-K (#164951) üzenetére


sagesz93
addikt

3 ajtós kia Rio? [link]
Ez már kereten kivul van ugye?
Akkor kia pro ceed? kia pro ceed?

[ Szerkesztve ]

(#164955) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#164952) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#164956) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#164955) üzenetére

Akkor nem szóltam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#164957) Elektrosokk válasza B-L-A-C-K (#164951) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez való Neked! Fekete és megy is. az utolsó csavarig felújítva! :) 7500 euro

(L:/dl/upc/2018-07/20/311328_peqjndhlplu3ukv9_37408098_1754781481236430_2931539076165140480_n.jpg)[kép](/L)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164958) B-L-A-C-K válasza Elektrosokk (#164957) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na zsír, 7500eu az pont ~1,3M amit rászánok (és 56x elmondtam). :P

(#164959) hobizoli válasza Elektrosokk (#164957) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez tudom kié :DDD

több drón kell ;P

(#164960) Elektrosokk válasza hobizoli (#164959) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Kicsit én is ráremegtem. . 3 éve nézegettük asszonnyal a coupe-kat. De most nagyobb kell, V6 és alfa :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164961) 8th válasza B-L-A-C-K (#164958) üzenetére


8th
addikt

Városi futkorászásra én tuti egy 1.4 benzines Audi A2-t vennék. Öt ajtós praktikus jó minőségű kisautó kommersz olcsón javítható Volkswagen technikával. Alumínium karosszéria, egy rozsdapöttyöt nem találsz egyiken sem és rohadni sem fog soha. :N 1.3 misiért jó felszereltségű gyártás végi példányokat is ki lehet fogni. A négy légzsák és a hátsó utasokat is védő fejlégzsák alapfelszereltség mindben, ahogy az esp is ott van a legtöbben. ~30k rá a regisztrációs adó így érdemes mobilén is szétnézni. Néha felkerül egy-egy gyári navis, nagy hifis, fullos, üvegtetős példány ennyiért. Azokra csorog a nyálam nagyon. :P

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#164962) bitpork válasza 8th (#164961) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon nehéz ám jót találni :( én már lassan 5 hónapja keresem. Törött, köhögő alulextrázott krvadrága - minden van csak az nem amit én akarok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164963) Mágus2 válasza bitpork (#164962) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] Ezt kerested? :DDD

Vagy ezt? :U

[ Szerkesztve ]

(#164964) bitpork válasza Mágus2 (#164963) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:N Hol az első hátsó tolatóradar?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164965) Mágus2 válasza bitpork (#164964) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ebből eléred az elejét és a hátulját is, lehet simogatni a falat. ;]

(#164966) bitpork válasza Mágus2 (#164965) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Apósomnak lenne ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#164967) 8th válasza bitpork (#164966) üzenetére


8th
addikt

[link] + egy dvd-s 2din fejegység és meg van oldva a dolog. Egy sima első-hátsó tolatóradar töredék áron megvan.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#164968) LuckyL válasza proof88 (#164953) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem az évjáraton ne parázz ugyanaz a fos citroen lesz, mind1, hogy 2006 vagy 2007 ;]

a megrendelt szakértőddel próbáljatok arra koncentrálni, hogy szerkezeti sérülés volt-e esetleg az autón, mert az hogy néhány elem fényezve volt, teljesen normális egy ilyen öreg autónál

illetve azt próbáld ellenőrizni, hogy 10-20 ezrenként lecserélték e az olajat legalább
én inkább hétköznap nézném meg és egy normális szervizbe vinném, ahol alulról is megnézik és csinálnak rajta egy féktesztet, futómű ellenőrzést, esetleg egy számítógépes diagnosztikát
(bár mivel citroenről van szó, ugyis lesz benne kb. 240db hiba tárolva, ez sajnos normális)
a lényeg hogy fennálló hibák ne legyenek

rozsda, futómű alkatrészek, fékek állapota, kuplung és váltó, elektronikai dolgok működnek-e stb.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#164969) Luck Dragon válasza proof88 (#164946) üzenetére

Nem rossz ez a kis Astra, csak a motorjával nem vagyok kibékülve. Lehetne egy 1.8/140 kivitel vagy 1.7/125 motor. Plusz xenon pilács. Akkor lehet hogy már az udvarban állna.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#164970) Elektrosokk válasza LuckyL (#164968) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez nekem is jól jött így reggel! :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164971) Laraxior válasza sagesz93 (#164954) üzenetére


Laraxior
titán

ú, ez még nekem is tetszik :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#164972) Ironizer


Ironizer
tag

Hát arról a jónak tűnő 4wd ignis-ről lemaradtam. Viszont ma megnéztem egy sima 1.3-ast, égett a check engine, nepper persze mondta, hogy áh, az semmi, csak a szokásos katalizátor, mindegyik ignis ilyen. Erről tudtok vmit?

Mindenesetre vérig volt a tesztkör után sértődve, hogy akkor kár volt kipróbálni (a baj az volt, hogy előtte nem indítottam be álló helyben, nem vagyok rutinos vásárló, az biztos (még... :D)). Kezdem azt érezni, hogy az ilyen kavicsos parkolós kereskedők nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

(#164973) Elektrosokk válasza Ironizer (#164972) üzenetére


Elektrosokk
addikt

az ilyen eladókat nem is értem. pont ez miatt nem szeretem a kereskedéseket, mintha Te tennél szivességet neki hogy odamész...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164974) MunezXBK válasza Ironizer (#164972) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt megértem. De nézd az érem másik oldalát is.

Napi 15x megcsinálod ezt a felesleges próbakört, rövid időn belül megunod Te is. ;)

(#164975) Termi16 válasza MunezXBK (#164974) üzenetére


Termi16
őstag

Vagy leírja korrekten, hogy ez a hibája a kocsinak, esetleg tesz fel róla képet, és akkor senki nem fog elmenni megnézni, ergó nem kell felesleges próbakört tenni?

Vagy várja azt a egy madarat, aki megveszi így, lelke rajta, de akkor meg ne nyafogjon hogy napi 15 kört kell menni, ez a munkája. :W

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#164976) 8th válasza MunezXBK (#164974) üzenetére


8th
addikt

Ez a dolga... Cipőt sem veszek anélkül, hogy ne próbálnám fel.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#164977) Ironizer válasza MunezXBK (#164974) üzenetére


Ironizer
tag

Tudtam, hogy erre ugrani fogsz, sorry. :D Értem amit mondasz, de tudod, hogy van ez, ez egy ilyen munka, ezzel jár. Nyilván mindenki a kisebb ellenállás irányába halad, jobbak azok az ügyfelek, akikkel minél kevesebbet kell törődni, és csak fizetnek. De azért lássuk be, egy autóvásárlásnál a próbakör az elég alap dolog, és nem várható el, hogy mindegyik után legyen adásvétel.

Na mindegy, nem akarok ezen sokat rugózni, valszeg tényleg az a megoldás, hogy az elvárásaim, és a hely ahol keresek, nem jönnek össze, ezen kell módosítani.

(#164978) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Mivel lehet/erdemes leszedni a szelvedo belsejere ragasztott matricakat, ha nem jon le egyben, hanem csak darabokban es meg ott marad a ragaszto is?

Elso otletkent probalkoztam radirral, de az is csak inkabb maszatolja.

Koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#164979) molnarpeter válasza e=mc² (#164978) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hajszárítóval melegítsd meg leszedés előtt, aztán gyógyszertári benzin :)

(#164980) Ironizer


Ironizer
tag

A képet nézzétek: [link] :D OMG

(#164981) MunezXBK válasza 8th (#164976) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez a cipőpróba sem a legmegfelelőbb hasonlat, de sebaj.

Majd 1x ha dolgoztál kereskedésben, megérted miről ugatok.

(#164982) #94529552 válasza MunezXBK (#164981) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mint mindenben, ebben is vannak pro és kontra érvek, lehet a tiédet is megértenék, ha elmondanád. Viszont a próbaút szükségességét én nem vitatom(bár néha életveszélyes volt), ha valóban eladni akarunk akár használt, akár új autót. Sokszor ez a pont az i-re.

(#164983) MunezXBK válasza #94529552 (#164982) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem is a próbautat kifogásolom.

(#164984) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Most találtam csak ide. :) Ez a topik hasonló mint a "Milyen gépet vegyek" topik?
Azaz beírom a preferenciámat, és tudnátok ajánlani autótípusokat?

(#164985) Elektrosokk válasza MATEO6600 (#164984) üzenetére


Elektrosokk
addikt

bizony! bár nem mindenben van egyetértés! A varázsszó DACIA :D

üdv itt! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164986) MATEO6600 válasza Elektrosokk (#164985) üzenetére


MATEO6600
őstag

Örvendek :)
Nos egy olcsó városi kocsit tervezek venni, 500.000-800.000 ft között.
Fontos, hogy benzines legyen, és lehetőleg "csapott hátú".
Eddigi jelöltek: Opel Astra G, és Nissan Almera.
Ez a két típus talán leírja, hogy miben is gondolkodok.
:R

[ Szerkesztve ]

(#164987) molnarpeter válasza Elektrosokk (#164985) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Flame on;]
-Dacia vagy Suzuki?
-benzin vagy dízel?
-szívó vagy turbó?
-manuál vagy automata?
:F :F :F

MATEO660: Prius 1? Ennyiből már lehet kapni, rém egyszerű, keveset fogyaszt, városban az automata is nagy áldás. Bp vagy vidék? Szerviz miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#164988) 8th válasza MunezXBK (#164981) üzenetére


8th
addikt

De pont megfelelő. Próba nélkül egy pár cipőt sem vesz meg az ember nemhogy egy autót. Neked komolyan az fáj, hogy egy használt autó kereskedésbe betérő potenciális vevővel el kell mennie az alkalmazottnak próbakörre a kiszemelt autóval? A sok köcsög mit képzel már, hogy nem próba nélkül bemondásra csapják le a vételárat a kocsiért az irodában. Még van pofájuk kocsikázni előtte.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#164989) Elektrosokk válasza MATEO6600 (#164986) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Alfa Romeo 147 ? szép egyben sportos is, kiváló futómű, 1.6 eco változat egyszerű motor.

(#164987) molnarpeter :))

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164990) MunezXBK válasza 8th (#164988) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerencsére sikerült megértened a lényeget.

Ja, nem. :U

(#164991) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a tippeket! :R
A Prius 1 külsőre nem tetszik.
Az Alfa viszont nagyon is, találtam is egyet ami érdekelne.
Olasz kocsim viszont még sosem volt, így kicsit lutrinak érzem a dolgot: vásárlásnál nem tudom mit kéne motoron nézni, esetleg van tippetek?
Másik, hogy -lehet csak tévhit, de- én nem bízok a külföldről behozott járgányokról, azt hallottam, hogy Olaszban nem annyira tartják karban a kocsikat, így onnét hozottat pl nem szívesen vennék. A hirdetések között pedig egész sok külföldről jött.

(#164992) hobizoli válasza MATEO6600 (#164991) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez sosem szarmazasi orszag fuggo, hanem juzer

facelift-s 147-t vegyel inkabb (2004 vege ->), az szebb :P

több drón kell ;P

(#164993) Elektrosokk válasza MATEO6600 (#164991) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez az eco verzió nagyon megbízható motor, de azért érdemes meggyőzödni róla hogy jár, alapjárat stb. Meg érdemes kipróbálni mindent az autón, illetve a futómű ami árképző lehet.

Nekem szerencsém volt amikor az alfát vettem, konkrétan kérdeznem sem kellett, a tulaj dokumentációval számolt be az előző 4 évről amit nála töltött. :) mondjuk amikor indultam haza vele egyszerre égett ki mindkét tompított. :D azóta sem szivatott meg az autó szerencsére.

Az olasz használt import előnye hogy nincs vagy csak elhanyagolható a korrózió, szemben a német vagy osztrák példányokkal.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164994) MATEO6600 válasza hobizoli (#164992) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm, utánajárok :)
Az ECO kulcsszó megléte kötelező, vagy csak ajánlott?

(#164995) Elektrosokk válasza MATEO6600 (#164994) üzenetére


Elektrosokk
addikt

van 1.6 amiben van vezérlésmódosító,

ez egy + költség ha cserélni kell, ennyi :) . 60.000.- km a csereintervallum

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164996) hobizoli válasza Elektrosokk (#164995) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a 105 lojjos 1.6 TS ECO-ban nincs vezmod, a 120lojjosban van

több drón kell ;P

(#164997) Elektrosokk válasza hobizoli (#164996) üzenetére


Elektrosokk
addikt

tudom, csak nem megfelelően fogalmaztam, kezd beütni az ebéd. :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#164998) #94529552 válasza MATEO6600 (#164991) üzenetére


#94529552
törölt tag

Esetleg még itt is keresgélhetsz. Ha ezek tetszenek: Astra és Almera is jó, ha megfelelő példányt sikerül találnod.

[ Szerkesztve ]

(#164999) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,

Első kocsi vásárlása készülődők már csak 1 max 2 hónap van hátra és még mindig nem tudom milyet lenne érdemes, ebben kérnék némi szakmai segítséget :B Mindannak ellenére hogy nagyon régóta bújom az összes fellelhető blogot,magazint,videót stb... ezért is tartok a használt autó vásárlástól mert a legtöbb esetben rá kell költeni, méghozzá sokat (rejtett hibák stb..) Nagyon meglepődnék ha én lennék a szerencsés aki a Pap kocsiját viszi haza :DD
Van egy elképzelésem aztán majd meglátjuk mennyire megvalósítható : Használt autó , a keret 1-1,5m (1,9m nagyon indokolt esetben),lehetőleg sedan kivitel,benzines,1,4-1,6 közötti motor, 100-160Le, fogyasztás maximum 8l városban,klíma, automata váltó,tágas belső tér,szempont hogy a hátul ülőknek is kényelmes legyen,kb 70% város a maradék 30% lenne autópályán, kinézetét tekintve sportos fiatalos darabok jönnek be de erről több mint valószínű hogy le kell mondanom a jó fogyasztás és megbízhatóság oltárán.Talán semmi nem maradt ki. Ti mit gondoltok a keretem elegendő vagy kevés ?

[ Szerkesztve ]

(#165000) bitpork válasza Rick3D (#164999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
A kritériumok közötti logikai művelet mi?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.