Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) sunahunter válasza Rick4 (#16200) üzenetére


sunahunter
senior tag

Ennyi. :R

(#16202) TaaT válasza Qru (#16199) üzenetére


TaaT
veterán

régen még kaptak pénzt a bírságokból... hogy manapság hogy van azt már nem tudom...

Give them hell Ukraine!

(#16203) Qru


Qru
MODERÁTOR

"A mindössze néhány oldalas törvényjavaslat 2013 elején 50 százalékkal tervezi emelni az autógáz (LPG) jövedéki adóját, majd májusban újabb 50 százalékos emelés következne." [link]

Az E85 sorsára jut ez is...

#nincsbennetarcsi

(#16204) Rick4 válasza Qru (#16203) üzenetére


Rick4
félisten

Jelenleg a jövedéki adó 25Ft/l, akkor egyszer emelnek 12Ft-ot, majd emelnek 18-at, 40Ft emelés még elviselhető, igaz jó magyar szokás szerint ezt még meg is áfázzák, szóval lesz egy 70 is, mivel ezt kihasználva még az alapár is tuti emelkedik picikét..... Igaz, megszívják, mert a be nem épített cuccok után kifizetett 200-250 ezres összegekből nem jön (vagy legalábbis nem annyi) áfa, a beszerelőműhelyekből nem lesz bevétel után fizetett adó, a melósok meg elmennek segélyre... Egyébként meg a horvátoknál kártyával fizetve 160Ft literje, szerbeknél is 200Ft körül szlovákoknál is. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16205) Nordik


Nordik
őstag

Egyébként milyen távolról működnek ezek a radarok? Milyen távolságból tudnak lekapni? Vagy mire észrevenném őket már le is fényképeznek? :U

(#16206) giigz válasza Nordik (#16205) üzenetére


giigz
veterán

Mire észreveszed, az már késő. :)

(#16207) Nordik válasza giigz (#16206) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor gondolom 1 km-en belül már működnek... :U

(#16208) MunezXBK válasza Nordik (#16207) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tiszta időben 2-ről is, de rendszámot csak közelebbről rögzít. Viszont az eltárolt legnagyobb sebességet társítja hozzá.

(#16209) Rick4 válasza Nordik (#16205) üzenetére


Rick4
félisten

A Magyaroszágon üzemben lévő radarok 80m-ről működnek max.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16210) Qru válasza MunezXBK (#16208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a lézer ami 2 kilcsiről is bemér akár (de kép ott is látótávolságból készül értelemszerűen), ne keverjüka a szezont a fazonnal.
A radaros max 100 de inkább csak 80 méterről ahogy írták előttem is.

#nincsbennetarcsi

(#16211) golya32


golya32
aktív tag

Most akartam gázosítani az öreg Camryt, erre emelik a jövedéki adót 100%-al.
Akkor marad a benzin..

Láttam olyan rendszámot a vakerán, ami ha radart észlel eltakarja a rendszám felét :)
Nem rossz ötlet, de ha elkapnak akkor nekem annyi..

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#16212) Rick4 válasza golya32 (#16211) üzenetére


Rick4
félisten

A jöüvedéki adót nem 100%-kal emelik, hanem 2X50-nel... És ez max 50Ft-nyi drágulást hoz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16213) giigz válasza golya32 (#16211) üzenetére


giigz
veterán

Jaja, egy lebukás elég csúnya ügyhöz vezetne. :D

(#16214) Qru válasza golya32 (#16211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyen felcsapodó rendszámra én is gondoltam mint motorokon volt szokás anno. De sajnos kemény bünti jár érte. :(

mod:

Viszont mikor lelopták az első táblát a verdámól egy hónapig úgy jártam. Kutya nem szólt. Toltam is mint a barom mindenhol. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16215) MunezXBK válasza Qru (#16210) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez igaz.

Viszont van még olyan hely, ahol nem lézerrel mérnek? :U

(#16216) golya32 válasza Rick4 (#16212) üzenetére


golya32
aktív tag

Ezt olvastam:
A mindössze néhány oldalas törvényjavaslat 2013 elején 50 százalékkal tervezi emelni az autógáz (LPG) jövedéki adóját, majd májusban újabb 50 százalékos emelés következne.

Lehet hogy most csak 50ft, hamarosan szerintem lesz az több is, amiből lehet pénzt csinálnak. :Y

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#16217) zoo8800 válasza MunezXBK (#16215) üzenetére


zoo8800
veterán

Fixen telepített trafik, pl. amik az M1-en vannak.

rip and tear, until it is done

(#16218) LuckyL válasza Rick4 (#16212) üzenetére


LuckyL
őstag

"A jöüvedéki adót nem 100%-kal emelik, hanem 2X50-nel... És ez max 50Ft-nyi drágulást hoz."

sajnos az államnak sosem lesz elég pénze, ezért ki tudja hogy ezután mennyivel fogják még emelni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#16219) Rick4 válasza golya32 (#16216) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem meg ezzel az 50Ft-os emeléssel elérték a maximum árat (a benzinhez viszonyítva) amivel még épp megérheti, de keresztbe tesznek az új beépítéseknek, beszerelő cégektől nem jön iparűzési adó, áfa, nem alalulnak új beszerelő cégek, nem lesz beruházás, melós alkalmazás, szóval nem jön ez ki olyan jó, mint szeretnék....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16220) golya32 válasza Rick4 (#16219) üzenetére


golya32
aktív tag

Úgy nézem nincs előregondolkodás, teljesen mindegy hány cég fog bedőlni, az adók legyenek befizetve és ennyi, ha nem tetszik akkor menj külföldre.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#16221) TaaT válasza MunezXBK (#16215) üzenetére


TaaT
veterán

minden fix berendezés ami mögött nincs ember radaros...

amit csak ezek tudnak kijátszani :) [link]

a lézert viszont egyszerű becsapni...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#16222) Rick4 válasza golya32 (#16220) üzenetére


Rick4
félisten

A fogyasztási adók elől nem tud menekülni az aki feketén szerzi a pénzt... Cserébe ha nem lenne csak minimális társasági adó, meg járulék, támogatnám, de valahogy azt nem jelentik be ezzel egyidőben... Igaz, utóbbin faragnak már, de ki tudja, elfelejtik-e....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16223) MunezXBK válasza TaaT (#16221) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2013.01.01-ig. :U

(#16224) TaaT válasza MunezXBK (#16223) üzenetére


TaaT
veterán

akkor már nem veszek blokkolót sztem :DDD

Give them hell Ukraine!

(#16225) Laraxior válasza golya32 (#16216) üzenetére


Laraxior
titán

nyehehe... nesze neked gázos szappantartó.... mondtam én hogy a benzintől megy az autó :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#16226) Balupapa válasza Rick4 (#16200) üzenetére


Balupapa
senior tag

Egyszer úgyis belefutsz te is, akkor jót nevetünk majd ;] :DD :DD

_-=*WheelWhores*=-_

(#16227) !Overdose! válasza Balupapa (#16226) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem ha belefut, akkor vállalja a következményeit és nem a rendszert fogja szidni... :U

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#16228) runner 125


runner 125
nagyúr

Van aki még gázosítani akar?

...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16229) Balupapa válasza !Overdose! (#16227) üzenetére


Balupapa
senior tag

egyértelmű... :K főleg hogy a rendszer hibátlan. úgy jó ahogy van. :R

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#16230) Rick4 válasza Balupapa (#16226) üzenetére


Rick4
félisten

Akkom olvasgasd a fórumot, vagy szedjél valamit ha nem emlékszel, a múltkor leírtam, hogy havi 6-7-8 ezer km-nél is elég jól bírtam, szeptemberben lett volna hogy 10 éve büntettek meg, de májusban bemértek 59-cel, 5 ezret fizettem, ennyi.
Ha ezen Te nevetsz, akkor ezzel magadról állítasz ki bizonyítványt...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16231) Rick4 válasza Laraxior (#16225) üzenetére


Rick4
félisten

A gázos szappantartó hozott nekem 3 év alatt annyi pénzt, mint 3 fullos 3 lityós Laguna, a gázos Punto meg egy év alatt hozott két ilyen Laguna árát. Most jön a CNG éra, akkor meg 4 havonta lehet egy Fullos Lagunám.. de kell a francnak. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16232) Rick4 válasza !Overdose! (#16227) üzenetére


Rick4
félisten

Pont ahogy ez meg is történt egy hónapja. :K [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16233) Balupapa válasza Rick4 (#16231) üzenetére


Balupapa
senior tag

nagy ász vagy :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#16234) runner 125 válasza runner 125 (#16228) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp, látom volt már, sry.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16235) Kornel válasza golya32 (#16216) üzenetére


Kornel
veterán

Két választás lesz innen kezdve, azaz ha jobban belegondolok, akkor három.
A harmadik, hogy aki megunta királyunk újabb adóit, az elmegy külföldre, én személy szerint ezt tervezem most.

Az első, hogy aki viszonylag közel (50 km-nél nem messzebb) lakik akármelyik határtól, az belerak egy 100 L körüli tartályt a kocsiba, és kint tankol.
A második, aki BP, Győr és Szeged városok valamelyikében, vagy elég közel lakik, az CNG-re alakítja a kocsiját.

Egyébként meg meddig tűri ezt a nép? :F Vagy csak nekem nem kerek itt valami?

(#16236) MunezXBK válasza Kornel (#16235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Addig nem lesz változás, amìg közünk van a 3 betűs rablókhoz...de ez már politika + OFF!

(#16237) eTrade válasza neduddki (#16003) üzenetére


eTrade
tag

Őszintén bevallom, minél jobban nézegetem a Renault Megane kocsikat egyre jobban kezdenek tetszeni. :D

Mai napon olvasgattam az Index Megane Klub fórumot és olyat olvastam ami egy kicsit elbizonytalanít: [link]

Meg állítólag nagyon kényes az elektronika: [link]

Tényleg ennyire gyakoriak az elektronikai gondok, vagy csak eleinte volt szériahiba amin utólag javítottak? :U

(#16238) Kornel válasza eTrade (#16237) üzenetére


Kornel
veterán

rönónál vannak szériák, amik kifejezetten ilyenek. ismerek olyat, akinek a clio-ja sose lesz jó(elektronikai hibák sokasága), és ezt márkaszerviz mondta.

(#16239) bitpork válasza eTrade (#16237) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minden modern elektronika magában hordozza a hibát. Vicces pölö egy phaeton v a8 hátsó ledes lámpája mikor kiég 1-2 belőle, a csere meg 30k+.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16240) hobizoli válasza bitpork (#16239) üzenetére


hobizoli
nagyúr

alaphelyzetben a LED nem eg ki soha...ha van vedoellenallasa... ezen max kontakthiba miatt nem vilagit

több drón kell ;P

(#16241) Kornel válasza hobizoli (#16240) üzenetére


Kornel
veterán

akkor is 30k+
gondolom nem szerelhető, mert úgy olcsóbb lenne.

(#16242) hobizoli válasza Qru (#16203) üzenetére


hobizoli
nagyúr

"erre adott felhatalmazást a 2/3-s választói akarat..." - szijártó petike

;] :K :C

több drón kell ;P

(#16243) bitpork válasza hobizoli (#16240) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kiég az ha az ellenállás és a fesszabályzó taiwanon készült "jó lesz az" mentalitással. Barátom A8 nál futott bele. És a nyákot meg rajta ledeket ki is cserélték neki, persze nem gariba, oszt amikor kiégett megint akkor mondták hogy akkor nézzük át az elektronikát. Oszt az mán garis lett, mert bemutató kocsiként vette németben. Igaz itthon húzták a szájukat h ingyijé köll dógozni ...

Más: Vki tudja hogy melyik PoHu BP lerakatba kell vinnem ódid átvizsgálásra, és mibe fáj?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16244) TaaT válasza bitpork (#16239) üzenetére


TaaT
veterán

négyesgolf kezelési utasításában is az van hogy ha a ledes pótféklámpában nem műxik vmelyik led akkor csak a teljes cucc cseréjével orvosolható a problem, bár gondolom nem annyira nagy összeg mint egy A8 lámpa :)

Give them hell Ukraine!

(#16245) bitpork válasza TaaT (#16244) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ja ott is a nyákot cserélték amin volt az összes led. És pokolba velem, de nem emléxem h pontosan mondta volna az összeget. Sztem nem akart megbántani h a havi fizumat elverte egy xaros hátsó világításra :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16246) neduddki válasza eTrade (#16237) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

irj neki melt, neki aszem megan kombija van benzinesbol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16247) AMD Power válasza eTrade (#16237) üzenetére


AMD Power
titán

Egy rossz hsz miatt nem kell szívbajt kapni. Megane Klub vagy a Renaultclub.hu Fórumán kérdez rájuk nyugodtan.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16248) neduddki válasza eTrade (#16237) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

naszoval egy honda valto utan /a nemet premiumokk kivetel/ mindegyik remalom ez van, ahogy a rono sserviz is modnan:- )
elektrinika: mindegyik otogyar ugyanabbol az alapbol dolgozik csak az a kerdes, mit hajlando megfietni ill. ennyire hatekonyan tugya es aakrja ellenorizni a beszallitot

udv

neduddki

mod: van vki itten akikeben van a ronyo 1870cc-es motorjank evolucojaval? koszi

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16249) MunezXBK válasza bitpork (#16245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Man...a Te verdádban van Audi alkatrész?

Enyém tele van A8 cuccokkal. :W

(#16250) Balupapa válasza MunezXBK (#16249) üzenetére


Balupapa
senior tag

igen, a logó hasonlit ami az a8on van :DD :DD

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.