Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Ad@m válasza fradi81 (#1349) üzenetére


Ad@m
tag

Szia,

a homero es valami idomero eszkoz szereintem nelkulozhetetlen ha reprodukalhato izvilagot szeretnel.
Nalam ket harom teazas egy uj tetelbol eltelik mire belovom hogy mennyi az optimalis aztatasi ido es homerseklet ami az en izlesemnek leginkabb megfello es hogy az adott tea hany felontet bir el.
De ezek szerintem mindenkinek egyeni izles kerdesei.

Eleg sok helyrol lehet rendelni, csak nehany pelda:Zhao Zhou, Teavolution, Flying Bird teaház, Teaútja, 1000tea, Demmers Teahouse

Nekem a Mei Leaf Tea Guidja ([link]) jott be legjobban aztatasi idoknel, de mindig azert az adott teare hangolva.

Altalaban hangulat fuggo mi jon be, nyaron foleg Japan Zoldeket ittam hidegen, ahogy hulik az ido tolodok a ololong és a fekete iranyaba.

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#1352) fradi81 válasza Ad@m (#1351) üzenetére


fradi81
veterán

Jó ez a táblázat, nemtom jól értem-e, pl. zöld teánál:
1dl vízbe 0,5g tea, 2 perc után leöntés, aztán legközelebb 3 perc után még egy dl tea lesz belőle?
A 2 leöntés között mennyi idő lehet maximum, percek/órák?

moto g72, Ninebot d28e

(#1353) Elektrosokk válasza fradi81 (#1352) üzenetére


Elektrosokk
addikt

2 perc után leöntés, aztán legközelebb 3 perc után

Ez eléggé függ a teától is, de rá fogsz érezni. :)

A zöldeket általában egy ülésben (session) lehet felhasználni, tehát nem órák. A shu puer az amit akár leönthetsz másnap is. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1354) fradi81 válasza Elektrosokk (#1353) üzenetére


fradi81
veterán

Mit vennél most első teának? Amivel nem lehet nagyon mellé lőni és az íze se túl vad :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1355) Elektrosokk válasza fradi81 (#1354) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Japán zöld: Yama no Ibuki

ez egy rendkívül finom, illatos tea, számomra nagy élmény volt. :)

Kínai zöld: Jázmin sárkány gyöngyök vagy Prémium Yunnan Bi Luo Chun | 100% édes, illatos rügytea

de bármelyik kínai zöld mehet, sokszor áztatható teák.

Shu: Titkos kert – öreg fákról szedett Haiwan shu 2017

klasszikus shu recept, jó melengető! :D Elsőre nem hiszem hogy el fog varázsolni az íz, de a hatások miatt érdemes vele ismerkedni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1357) Ad@m válasza fradi81 (#1352) üzenetére


Ad@m
tag

En a gong fu modszer alapjan csinalom, jobban bejott mint a hoszsabb aztatas.
Nekem általában 2-3 leontés szokott elosszor (ez 2-3x 1 deci tea) amit jo a viz hofok akkor ontom, de van hogy egy orat is all a mar leontott teafu(addig szarad a szurobenÖ es varja a kovetkoezo leonteset. En azt tudom javasolni hogy valasz egy megfelelonek tuno teat és kiserletezz :)

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#1358) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Épp elsőnek való jobb teákat keresnék. Egyelőre a kínai zöld teákat néztem a flyingbirdteahouse.hu-n. Eddig egy fémhálós tojásba tettem a teát és abban áztattam, nem vettem még korábban "profibb" teákat, Twiningst és társait ittam.
Ez mit jelent: "hosszabb 1-2 perces áztatással többször felönthető"?
Például beteszem egy szűrőbe és ha max két percig áztatom, akkor újra felhasználhatom egy új teában? Tehát "többször használatos"?

Illetve ezek egész pontosan mit jelentenek?
A) Kungfu szertartás szerint “meleg fürdő” után többször forrázható 80 C° fokon, 20-30 másodperces felöntésekkel.

Ezt egyáltalán nem értem sajnos.

B) Kannában 1 kupacra (3-5 gramm) jusson kb. 3 dl. 80 C° víz, hosszabb 1-2 perces áztatással többször felönthető.

Tehát itt kb 3g-ot kiszedek és berakom egy filterbe vagy csak simán a csészébe/bögrébe teszem és utána kihalászom?

Ha ezekről van valami jó videó vagy bármi, az is jó, nem nagyon találok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1359) Ad@m válasza Crucio (#1358) üzenetére


Ad@m
tag

Szia,

a filter egy kicsit kevesbe jo a szalas teaknal, mert nem tudnak ugy kinyilni benne.
En ugy szoktam teazni:
Talca, rajta 2 pohar egy homero. és egy olyan szuro ami belefer a pohar karimajaba.
Egyik pohárba beletoltok kb 1 deci forro vizet és megy bele a homero
a másik pohárba masfel teaskanal teat szoktam tenni (nem grammozgatok)
Amikor ~65fokra hult a poharban a viz raontom a teara.
Varok vele 20-30masodpercet (teatol fuggoen)
majd az elozo poharba teszem a szurot es leontom rajta keresztul.A szurot felreteszem a masik bogre tetejere, hogy oda csepegjen. Ha szamomra kellemesre hult akkor megiszom es jellemzoen ezt eljatszom 2-3szor egymas utan
aztan ha nem kivanok tobb teat akkor felreteszem, es 1-2 ora mulva ujra fozok vizet.

nekem az a tapasztalatom h mindegyik tea kicsit maskeppen elkeszitve kellemes nekem uh lehet kiserletezni.

itt egy egesz jo alap video(angolul): [link]

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#1360) Elektrosokk válasza Crucio (#1358) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ebben az időben a shu puer-el is érdemes barátkozni :)

Meleg fürdőnek a tea ébresztését hívják, a "kungfu" a tea szertartás elnevezése :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1361) fatpingvin válasza Elektrosokk (#1360) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondjuk zöld teát nem tudom mennyire szokás éleszteni... puernél, heicha-nál érthető, oolongnál védhető, de szerintem zöldet nem célszerű.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1362) Elektrosokk válasza fatpingvin (#1361) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a kínait szokás :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1363) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Olvasva a fentieket, akkor a reflux tea készítésemet is update-elni kellene. :DDD

Most Ukko Reflux Teát használok, forrásban lévő vízbe a megtöltött úszó teaszűrőt belerakom, 15 perc áztatás után kiveszem. Neten olvasgatom, hogy a fém szűrő se annyira jó teázni. :U

E technika helyett teát le kellene forráznom és leszűrni? Egyszerre lefőzök két adagot, az estit és a reggelit.

(#1364) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1363) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem tudom, viszont redditen olvastam , hogy a puer segít refluxban. Lehet érdemes kipróbálnod.

Én a kínai teáimat yixing kannákban készítem.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1365) grizlisandor válasza Elektrosokk (#1364) üzenetére


grizlisandor
addikt

Majd ha lesz lehetőségem kipróbálom!

Most, hogy bejöttek a hideg idők, megint rákaptam a yerba matéra és amilyen ütemben fogy, ez nem fog kitartani jövőre, így rendelni kell holnap! ;]

(#1366) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1365) üzenetére


Elektrosokk
addikt

kínai "vörös" teát is kipróbálhatod, az melegít igazán, meg a burmai puer. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1367) grizlisandor válasza Elektrosokk (#1366) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mate Green FITNESS, leírását meglátva beugrott a kínai "vörös" tea, egy zacsival rendelek szerintem. Zsiványok, hogy csak 400g. :U

(#1368) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Union Hierbas Serranas 500g
Aguantadora Despalada 500g
La Merced Campo 500g
Mate Green FITNESS (95% levél) 400g
Pajarito Compuesta con Hierbas 500g
Mananita 500g
Mate Green YACUY Pure Leaf Vacuum 500g
Rosamonte Despalada 500g

Az első yerbám most is van, nagy flash ezzel a mentával, meg Rosamonte yerbát ittam, pirosat, ez most kék csomagolású.

Yerbamatehu-ról rendeltem, tavasszal hamar itt volt, remélem most is, ne maradjak az Ünnepekre yerba nélkül!
Amúgy matemundoval szemezek még mindig.

(#1369) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1368) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ezek nagy részét még én sem próbáltam ki, most Soul Mate Organic Guayusa megy :) Vagyis ment reggel, most már épp egy mákos-szilvás puer megy :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1370) grizlisandor válasza Elektrosokk (#1369) üzenetére


grizlisandor
addikt

Próbáltam olyanokat válogatni, ami tetszett vagy attól a gyártótól tetszett.
Meg lehetőleg ne uruguayi stílusú legyen és az ár/érték arányt is figyeltem.

Soul Mate ittam a Soul Mate Organic - Frosty Season na az borasztó volt a citrom aromától.

(#1371) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1370) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az valami karácsonyi vagy téli kiadás, nem volt hozzá szerencsém :D

Nekem leginkább az Uruguayi stílus fekszik :K sokkal könnyebb fogyasztani, kezelni, stb.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1372) grizlisandor válasza Elektrosokk (#1371) üzenetére


grizlisandor
addikt

Canarias csak por, nekem valahogy nem jött be.

(#1373) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1372) üzenetére


Elektrosokk
addikt

de miért nem? nekem meg pont az állaga miatt, jól formázható stb.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1375) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Jött az értesítés, hogy itt a csomagon, így nem maradok yerba nélkül! :B

(#1376) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1375) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szuper :C

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1377) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Taragüi - sin Palo ez valami borzasztó, valahogy nincs is kedvem egy termosz víznél többel felönteni. :U

(#1378) fatpingvin


fatpingvin
őstag

1000TEA-ban ismét van burmai vörös, vettem is majdnem negyed kilót. meglepően sokat bír, egy celadon gaiwanban úgy szemre 6-7g teán majdnem két liter vizet keresztül lehet önteni és még mindig teaíze van.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1379) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1377) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem olyan rossz az... :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1380) Elektrosokk válasza fatpingvin (#1378) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Itt most öreg hárs megy... 😋

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1381) fatpingvin válasza Elektrosokk (#1380) üzenetére


fatpingvin
őstag

az is egy igen jóféle :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#1382) grizlisandor válasza Elektrosokk (#1379) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igazad van, 3.-4. iszom és tök jó! ;]
Most megbolondítottam por alapú energy formulával limonádé ízbe, hát ez üt! :B

(#1383) grizlisandor válasza grizlisandor (#1377) üzenetére


grizlisandor
addikt

Azt vettem észre, ha ezt iszom kaja után, 2 órára rá éhes leszek. :DDD

(#1384) grizlisandor


grizlisandor
addikt

yerbamate.hu

Kuponkód:
GAUCHO2024
Beváltható:
2024.02.01.-2024.02.29.
10% kedvezmény minden termék árából!

(#1385) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1384) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi! :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1386) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Minőségi, jó fajta maté teát honnan tudok venni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#1387) grizlisandor válasza iceQ! (#1386) üzenetére


grizlisandor
addikt

Két hozzászólással feletted is! ;]

matemanus.hu-ról is rendeltem, egy srác csinálja.
matemundo.hu-val is szemeztem, lengyel cég, Európában több országban jelen van, meg a német Amazonon is jelen vannak. :)

(#1388) Elektrosokk válasza iceQ! (#1386) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Igazából túl nagy minőségi szórás nincs, inkább az utókezelés, és az egyéni ízlés alapján lehet szétválasztani őket.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1389) iceQ! válasza grizlisandor (#1387) üzenetére


iceQ!
addikt

LOL! Kuponkódot láttam de a linket valamiért ignorálta a szemem! :D Köszi :R :R

Elektrosokk

Köszi. :R Érdemes amúgy ilyen tököt venni vagy lehet egyébként egy sima bögréből is inni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#1390) grizlisandor válasza iceQ! (#1389) üzenetére


grizlisandor
addikt

Lehet sima bögréből is fogyasztani, bár a kialakítása nem túl ideális hozzá.
"Yerba-Drive" kerámia mate csésze (Calabaza) ilyet használok, előtte Argentin "Missiones" Argentin Lopótök (Kézzel Díszített) használtam. Lopótök alá mindig raktam egy széles celluxot, elég az elhasznált keménypapír tekercse is, mert mindig paráztam, hogy eldől.

Előbbi kerámiával kiküszöböltem a fenti problémát, meg belefér a pohártartóba is, így tudom magammal vinni bárhova, meg nem annyira kényes a kerámia, mint a tök, nem kell beavatni, nekem egyszerűbb takarítani is.

(#1391) Elektrosokk válasza iceQ! (#1389) üzenetére


Elektrosokk
addikt

van hangulata, de jó a bögre is, ha kicsit szűkebb a szája, ami fontosabb az a bombilla :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1392) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Yerba Mate Tea, Pajarito Compuesta con Hierbas most bontottam meg, meg is csapott a menta. :B
10% emésztést és relaxációt segítő gyógynövényeket tartalmaz: mentát, citromverbénát és burritót.

Az első felöntések csodálatosak! :DD

(#1393) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1392) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez jól hangzik :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1394) grizlisandor válasza Elektrosokk (#1393) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem finomkodik, a menta íz kemény 1,5 liter felöntés után is. :DDD
Az Union Hierbas Serranas (6% menta, poleo aroma) sokkal kellemesebb ital. :B

(#1395) Elektrosokk válasza grizlisandor (#1394) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Mèg nem próbáltam a Pajaritot, de egyszer rendelek. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1396) grizlisandor válasza Elektrosokk (#1395) üzenetére


grizlisandor
addikt

Most meg nyitottam egy Mate Green YACUY Pure Leaf Vacuum brazil matét, kell a változatosság. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.