Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Flip telefont keresek nagyszülőnek, újonnan vásárolnék.

Az elvárások az ilyenkor szokásos:
- nagy gombok
- nagy betűk
- hangos csengőhang
- egyszerű kezelés

Ár: A legolcsóbb ami ezeket már teljesíti

Van esetleg erre bejáratott modell, mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#55602) Oldfoksz válasza Chosen (#55601) üzenetére


Oldfoksz
kezdő

AIWA FP 24MkII
NOKIA 2660
De gondolom eddig Te is eljutottál...... :)

[ Szerkesztve ]

füstjel->zászló->morze-nincs is mit mondanom

(#55603) Fancy-boy válasza Chosen (#55601) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

- Beafon SL605: [link]

Megbízható márka, külső kijelzővel, dokkolóval, 3 féle színben elérhető.
USB Type-C
Egyszerű kezelés. ( jobb mint az Evolveo és társai )
Hivatalos helyen kapható. (MediaMarkt)

Ami hátrány lehet, hogy a telefonkönyv csak 250-es, és elvileg magyar menüs, de azért erről érdemes megkérdezni a MediaMarkt-ot, mert volt már ebből bonyodalom.

[ Szerkesztve ]

(#55604) Skillet


Skillet
addikt

Egy Nokia E50 helyett szeretnék másik telefont, mert szegény már darabokra hullik.
A Nokia 150 (2023)-ast néztem ki. Hosszú távon is jó választás lehet?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55605) Luck Dragon válasza Skillet (#55604) üzenetére

Szerintem jó, de nem egy E50 kategória .
Anyag felhasználása igazi műanyag pohár , de ebben a szegmensben egytől egyig mind ilyen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55606) dik válasza Skillet (#55604) üzenetére


dik
őstag

Nem lesz jobb sőt olyan se ami a közelébe ér a mostaniak között, toldozni foltozni azt ami van és örülni... :)
Vagy S 5610...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55607) Luck Dragon válasza dik (#55606) üzenetére

Primo ? Ugyan már .. ugyan olyan idős készülék majd nem mint az E50 (na jó 6 év van köztük ).
De minek vegyen megint egy régi ,ki tudja milyen forrásból származó készüléket ?

Ha alap funkcióra képes készüléket szeretne , értsd ez alatt hívás és sms akkor 150-es nagyon jó döntés .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55608) tlac válasza Skillet (#55604) üzenetére


tlac
nagyúr

én olyat néznék, ami a 4g-t támogatja
a 150-es nem tudja

[ Szerkesztve ]

(#55609) dik válasza Luck Dragon (#55607) üzenetére


dik
őstag

Mit ugyan már mesze egy nagyon megbízható teló. És simán ki lehet fogni szebbek. Itt vagyok élő példa(nemrég amit vettem is majdnem patika). Csörög meg beszél meg szép képet csinál(jó a billentyűzár egy elcseszett valami benne az tény). Mire lenne még jó egy nyomkodós kb. ezekre. Ja meg aksija majd 2 hét. A leggyengébbem is 1 hét körül. Nincs benne 4G meg egyéb baromság tényleg, de felesleges is ha olyat akar az ember akkor tényleg ne kinlódjon ezekkel a nyomkodós szarokkal el kell engedni ezt a vonalat. A mostani nyomkodós csörög meg beszél történeteket keresztbe hosszába simán megeszi még így öreg szaron is. Szóval nem egy elveszett történet ez. Látnád az enyémet úgymond az elsőt hogy néz ki. Na azt kapott már az élettől (kb lassan foszlik de benton stabil) és még a mai napig azt használom. Igaz most cseréltettem benne hangszórót mert nem értettem mit mondanak nagyon elhalkult. Pofára ejtettem már vagy 500x az évek alatt az 501. már sok volt neki(na jó ez már a második benne az évek alatt meg egyszer rezgő motor csere is volt már)... :)
Kb. ez az utolsó hírmondók egyike abból az időkből amikor még tudtak és akartak is jót csinálni. Szóval simán megállja a helyét még itt a nyomkodósok között... Ez az én véleményem. Ha elvakultan hangzik ha nem. Kb. nem is érdekel ki mit mond... ;] :DDD :D

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55610) Skillet válasza tlac (#55608) üzenetére


Skillet
addikt

Internet nem érdekel.
Csak hívni lehessen, meg tudjon fotót lőni. Az E50-est fel kellene újítani, és azt sem tudom honnan lehetne hozzá jó minőségű burkolatot nézni. Akku is kellene bele, a mostani púpos.
Valakinek van tippje?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55611) dik válasza Skillet (#55610) üzenetére


dik
őstag

Na igen itt kezdődnek a gondok a régi legendákkal. Kb. jóformán semmi nincs már hozzájuk. Persze biztosan lehet valahol találni, de mire az meglesz az bajos. Ha ennyire oda van nem lehet már hadra fogni akkor hazaért történet talán. Én ezért vettem a S 5610 már 3db legyen még egy darabig. Ezekhez sincs már sok alkatrész, de még akad azért... Mint írtam talán utolsó hírmondó... :) Erő legyen veled a keresgélésben...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55612) tlac válasza Skillet (#55610) üzenetére


tlac
nagyúr

nem is az internet miatt írtam a 4g-t, hanem azon is lehet már telefonálni sok éve (volte)
jobb hangminőséget is tud

(#55613) Chosen válasza Oldfoksz (#55602) üzenetére


Chosen
addikt

Új mindkettő, szóval köszönöm. :R

(#55614) Chosen válasza Fancy-boy (#55603) üzenetére


Chosen
addikt

Megnézem ezt is, köszönöm! :R

(#55615) Luck Dragon válasza Chosen (#55613) üzenetére

4G-s Nokia , akkor 225 4G , szerintem azzal sem járnál rosszul , bár tény ,hogy fotós képességei ugyan olyan gyatra mint a többi kategória társai .

Olcsóbban pedig Nokia 110 4G (2023)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55616) Skillet válasza dik (#55611) üzenetére


Skillet
addikt

Igazából ha akku lenne, akkor már számomra használható. Most is működik rendben, csak az akku fedél nem megy a helyére a púpos akku miatt.
Gombsor kopott de nem igazán érdekel.
Hangerő gombok hiányoznak. Elfáradtak. Kb ennyi. BL5C akkut honnan lehet venni hozzá? Mármint, tudom, bárhol. De ami normális minőségű!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55617) sztivo válasza Skillet (#55616) üzenetére


sztivo
senior tag

Zöld ufós boltban hologramos, gyárinak néz ki a képen, 2690 Ft.

(#55618) Fancy-boy válasza sztivo (#55617) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahha csak nem olyat adnak mint a képen.
Meg egyébként is, a régi hologramos Nokia akku már régen kifutott.
Úgy értem, ha találni is belőle valahol, az jó régi készletből maradhatott.
A full fekete színű váltotta még a Nokia idejében. De azt sem gyártják már jó ideje.
A legtöbb hamisítvány vagy OEM.

[ Szerkesztve ]

(#55619) Fancy-boy válasza Skillet (#55616) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Például Mobilvilág: [link]
Eredeti, már a Microsoft érából. De ez is 2014-es gyártású.

Ez talán már újabb HMD féle Vietnami gyártás Intercell: [link]

Az Alzánál is a full fekete színűt adják és valószínűleg OEM = hamisítványt.

Én a múlt héten vettem az Extremepointnál hirdetett gyárinak árult BL-5C-ből.
Elmondom, hogy nem gyári, hanem OEM, de nem éri meg visszaküldeni.

Az előbb linkelt két helyen ha azt adják ami a képen van, akkor rendben van.

Itt egy kép az OEM-ről amit vettem:

[ Szerkesztve ]

(#55620) cocka


cocka
veterán

És olyan telefon létezik, ami nem féltégla powerbank és nem nagymamifon, de mondjuk a gyakorlatban is 2 hétig bírja akkuja? Már ha 1 simes az is elég. Nyilván hívásra, smsre, a többit leszarom. Nem kell se net, se kamera, se semmi egyéb akkuzabáló baromság.

A kis felbontás nekem kifejezetten előny, mert azon még olvashatóak a feliratok.

[ Szerkesztve ]

(#55621) Fancy-boy válasza cocka (#55620) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem nincs.
Esetleg a Nokia 105 (2023) 4G változatát kellene lecsekkolni 2G only-ra kapcsolva: [link]
A 4G-n nyilván hamarabb kidől...
De szerintem ez sem megy el 2 hetet.
Vannak a nagyifonok vagy az ütésálló féltéglák amik elmennek addig.

Régen azért bőven volt választék az ilyen készülékekből.

Nokia 6021: Kamera nincs, Bluetooth van, Viszonylag nagy akkuval.
Nokia 6310i: Nem kell bemutatni

[ Szerkesztve ]

(#55622) cocka válasza Fancy-boy (#55621) üzenetére


cocka
veterán

Ja igen, emlékszem a kamerás 6020-as volt tesómnak. Én is 6021-est akartam, de akkor a legcsekélyebb mértékben sem volt ilyesmire pénzem. (meg úgy kb. semmire)

(#55623) dik válasza Fancy-boy (#55621) üzenetére


dik
őstag

Ezek nálad vannak? Eladók? ;] :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55624) Skillet válasza dik (#55611) üzenetére


Skillet
addikt

Találtam hozzá (Nokia E50) középső keretet, akkut is. Megrendelem. Várom már, hogy szegény valamennyit visszakapjon a régi bájából. A billentyűzet és az előlap kicsit kopottas, de bőven használható kategória. De lehet azt is keresek majd. Megmarad a kis nyavalyás az utókornak
Egyébként első tulaja vagyok. Szép idők voltak, amikor ez volt a telóm a mindennapokra :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55625) Chosen válasza Luck Dragon (#55615) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, viszont csak flip játszik. Kinyitja felveszi, összecsukja lerakja, bevált. :)

(#55626) dik válasza Skillet (#55624) üzenetére


dik
őstag

Na ennyi! Kit érdekel, hogy néz ki tegye a dolgát és kész. Minél régebbi annál bajos ez az alkatrész téma az tény...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55627) Fancy-boy válasza dik (#55623) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hogyne... és cserélném őket 3 db használt Primora... ;] :P

(#55628) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#55627) üzenetére

De gonosz :DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55629) dik válasza Fancy-boy (#55627) üzenetére


dik
őstag

Ez rafinált akkor vennem kell még párat... ;] Szerintem menni fog még beszélünk... :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55630) xqwertyz8


xqwertyz8
csendes újonc

Sziasztok! Beafon telefont szeretnék venni, flipeset. Az elvárás, hogy összecsukva is látszódjon ha van nem fogadott hívás és az idő. Összegben elég nagy szórást látok. 13ezertől - 22ezerig... Mi az árkülönbség oka és melyik modellt javasolnátok? Köszi

(#55631) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok
Érdeklődnék mi a vélemény a EVOLVEO StrongPhone Z6 telefonról, idős ismerősnek gondoltam venni, jelenleg is egy hasonló de jóval öregebb Samsung nyomógombos strapa telefonja van, ami már eléggé leharcolt... csak telefonálásra lenne használva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#55632) Luck Dragon válasza zsolt501 (#55631) üzenetére

Szerintem jó választás , Z5-ből kiindulva.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#55633) Skillet válasza dik (#55626) üzenetére


Skillet
addikt

Megjöttek az E50-eshez az alkatrészek. Középső keret, akku. Viszonylag könnyű volt átpakolni a belét az új házba. Szép lett. Szerintem jobb döntés volt ez így, mintha új telefont vettem volna. És az egész talán 4-5e Ft körül volt szállítással.
Egy előlap még ráférne, meg egy gombsor, de nem új telefont szeretnék, nem szépségverseny a cél. :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55634) dik válasza Skillet (#55633) üzenetére


dik
őstag

Ennyi... :) Újak a poros nyomába nem érnek...

Tövbbiekhez ha valakinek véletlen lenne elfekvőben vagy látna valahol Samsung B 2710 elő és hátlapot meg gombsort meg aksit az kérem jelezze már(jobban mondva ami kivülről látszik minden is kellene). Ha használt, de nem egy rom az is érdekelne. Van itthon egy ilyen és kissé atomra le van harcolva, de kökeményen stabilan működik még most is ki akarom pofoni... Hosszú évekig szolgált családtagomnál atom stbalin csak kissé viseletes lett közben... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#55635) KisSarkany


KisSarkany
csendes tag

Hello! Tanacsot szeretnek kerni. Flipes telefont szeretnek, aminek van kulso kijelzoje amin latni ha van nem fogadott hivas, illetve mp3-at lehet rajta hallgatni. Es mindez ne keruljon a havi nyugdijamba ;) Koszonom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.