Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#88301) mokus1 válasza bitpork (#88298) üzenetére


mokus1
addikt

Én ugyanebben a cipőben jarok sajnos.

(#88302) Manitou válasza bitpork (#88296) üzenetére


Manitou
addikt

A belső oldali hőszigetelés leginkább olyan esetkben szokott opcióként előjönni, ahol pl kivülről nem lehetséges ( pl műemléki homlokzat, vagy pl. oldalhatáron álló ház, ahol a külső oldali szigetelés már a szomszéd ingatlanjának a területéből venne el, persze megegyezés alapján akár itt is lehetne kivülről, de jogilag elvileg oda már nem tehetsz szigetlést ) Ha van lehetőség külső oldali szigetelésre, akkor mindenféleképpen az a javasolt ! A falazat a hőtároló tömeg !
Ha belső oldali hőszigetelés az egyedüli megoldás , akkor Ytong Multiport javaslok.

(#88303) bitpork válasza Met (#88300) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erre van négyzetméter ár?

(#88302) Manitou: Nincs kültéri lehetőség.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88304) Met válasza bitpork (#88303) üzenetére


Met
Topikgazda

Nincs de kiszámolható könnyen [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88305) bitpork válasza Met (#88304) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebből kiszámolni... teli van ablakkal, párkánnyal meg a hátam közepe tudja milyen dudorokkal a fal. Szerintem kifizetek egy árajánlatot és felmérést inkább :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88306) Met válasza bitpork (#88305) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt legalább tudod hány nm?
Ablakokkal mindennel.

Amúgy meg lusta disznó vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88307) dewil666 válasza bitpork (#88305) üzenetére


dewil666
őstag

Fal mérete: faltól falig szorozva padlótol plafonig azaz pl 4.3m X 2.4m = 10.32nm ebből leszámolod az ablakot pl 1.5m x 1.2m = 1.8nm. 10.32-1.8= 8.52nm + az ablak szegélyhz oldalra illetve fent (ez fal vastagságtól függ, de pl 1.5m X 0.2m = 0.3nm x 2 (ket oldalra) + fent 1.2m X 0.2m = 0.24nm.
Összesen: 8.52+0.6+0.24 = 9.16nm azaz ehhez veszel 9.5nm-ert.

Nem nehéz :)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#88308) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van ez a Tesa E profilú gumi tömítőszalag. A kérdésem az lenne hogy pl. a 6m az hogy 6m? Duplán 6m vagy szimplán? Tehát egy 6m-es pakk 2x6m szalagot tartalmaz, vagy 2x3m ami összesen ugye 6m?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#88309) Met válasza jozsi252 (#88308) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem ez egyben 6 méter.
9 mm széles a szigetelés, a doboz 21 mm.

De barkácsboltban vegyél ilyet, ott vehetsz méterre és mintha olcsóbb is lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88310) bitpork válasza Met (#88306) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

& (#88307) dewil666 : felhívnám a figyelmeteket az avatáromra ;] Különben már csak azért is jobb lenne egy felmérés+ ajánlat mert ha én rakom fel nulla tapasztalattal akkor lehet olcsóbb rövidtávon, de ki tudja mit toszok el.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88311) Met válasza bitpork (#88310) üzenetére


Met
Topikgazda

Meggyőztél, hívd az embert :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#88312) TeeJay válasza jozsi252 (#88308) üzenetére


TeeJay
félisten

tesa a legdrágább szinte
én barkácsboltban vettem 80forint/méter áron fehér D profilt tehát 10méter 800 forint és duplán van szóval 5 métert kellett vennem majd azt még otthon szét tudtam húzni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#88313) jozsi252 válasza TeeJay (#88312) üzenetére


jozsi252
veterán

Az nagyon jó áron volt, végül is akkor ha kettéhúzod akkor 800ft-ból volt 20 métered? Bemegyek akkor egy barkácsboltba aztán hátha van épp nagy tekercs amiből annyit lehet venni amennyit akarok.

:R

(#88309) Met

Igen maradok akkor annál, van a közelbe néhány barkácsbolt akkor szétnézek hogy hol lehet méterre kapni. Köszi! :R

iPhone 13 Pro Max

(#88314) DoItYourself válasza jozsi252 (#88313) üzenetére


DoItYourself
addikt

Lidl-ben is szokott lenni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#88315) TeeJay válasza jozsi252 (#88313) üzenetére


TeeJay
félisten

előbb írtam le hogy duplán szállítják
tehát ha 5métert levágatok és otthon széthúzom akkor 10méterem lesz
de magát a cuccot úgy számolják hogy 2x80/méter
tehát 10méter 1600forint mivel 80forint métere
olyan helyett keress ahol dobra feltekerve kapható
18-ban baross utcai 50-es villamos megállónál van Drevotta barkácsüzlet
ott van minden profil fehér és barna színben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#88316) jozsi252 válasza TeeJay (#88315) üzenetére


jozsi252
veterán

Oké köszi így már rendben van. :R Az meg Havannatelep környéke ha jól rémlik, nincs is annyira messze.

(#88314) DoItYourself

Oda járok sűrűn, akkor ott szétnézek először. :R

iPhone 13 Pro Max

(#88317) Morris


Morris
veterán

Arra az eredményre jutottam, hogy szigetelt épület esetén nincs értelme a külső hőmérséklet érzékelőnek. Legalábbis nálunk.
Ha valaki épp egy ilyen cucc beszerzésén gondolkodik, szóljon. Van egy fölösleges immergas érzékelőm.

(#88318) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Csaó megint itt kicsit.

Nem ismer vagy tudna ajánlani valaki nekem egy jó lakatost, aki dolgozott már WPC-vel? (WPC megvan)

Komplett kaput kellene csinálni lakatosmunkával, wpc felszereléssel. Elektromos tolókapuk
2db, 1db bejárat, 5db kisebb falbetét.

A fém szerkezetet szeretném horganyoztatni majd antracitra színezni.

Erre a munkára keresnék egy jó szakembert, sajnos a WPC miatt aki volt úgy látom nem szeretné elvállalni mert a WPC-t úgy kellene felszerelni, hogy ne látszódjon a csavarozás kívülről.

Árajánlathoz tudom küldeni a pontos méreteket, képekkel stb.

Köszönöm előre is.
Heves megye

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#88319) Kiskokó válasza bitpork (#88296) üzenetére


Kiskokó
veterán

CSá, itt is? Pont most ? :)

Én se ajánlom, szerintem felesleges pénzkidobás.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#88320) bitpork válasza Kiskokó (#88319) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Havi 30k a fűtés gázzal. Valamit kezdeni kell vele. A társasházban van 8 lakás, ebből 4ben laknak, mindben özvegy nyugdíjas. Szerinted mennyi az esélye egy külső szigetelésnek ? :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88321) Flowtation válasza bitpork (#88320) üzenetére


Flowtation
őstag

Csak tájékoztatás jelleggel írom, bár eddig csak negatív véleményt kaptál. Nem akarlak meggyőzni. Nekünk van belső szigetelés, hungarocell, 3 cm-es, a külső falakra tettük fel. Ahol fent van érezhető, nincs az a dől a falból a hideg érzés, másabb lett a szoba "klímája" is. Penészesedést egyáltalán nem tapasztatunk (cca 1-1,5 éve van fent), viszont a sérülékenységet aláírom. Igaz, hogy nálunk csak be lett hálózva, pucolva, nincs előtte pl. gipszkarton.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#88322) mezis válasza Morris (#88317) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy külső hőmérséklet szenzornak nincs olyan funkciója, hogy a kéménybe elegendően magas hőmérsékletű füstgáz menjen, hogy az fel is jusson a kémény tetejéig ? :F

mezis

(#88323) Rotyi válasza mezis (#88322) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Szerintem nem olyan hőmérséklet tartományban tud mérni, mint a füstgáz hőmérsékletek általában.
Ami alacsonyabb füstgáz hőmérsékletű, azok a kondenzációs kazánok, Azokban viszont van turbó.
Milyen kazán, milyen kémény? Mi a gond?
Amire a kérdésedből következtetek, az az hogy rosszul méretezett a kémény.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#88324) csemberlen válasza mezis (#88322) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs Előremenő vízhőfokot állít.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#88325) Siriusb válasza Flowtation (#88321) üzenetére


Siriusb
veterán

+1.
Nálam 2 cm van a külső falon, megérte. Sajnos tényleg vigyázni kell vele, mert sérülékeny.

(#88326) mezis válasza Rotyi (#88323) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs semmi gond.
Csak azt próbálom megtudni, hogy mire jó ez a külső hőmérséklet szenzor.
Azt tudom, hogy a levegő hőmérsékletét méri, de egy lakás esetében ez mire jó, mikor bent a szoba termosztát megfelelő érzékenységgel (hiszterézissel) úgyis kapcsolgatja a fűtést.

mezis

(#88327) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

TV-t szeretnék felszerelni a falra.
A külső felület gipszkarton, ami a régi vakolatra lett felragasztva, tappancsozva (és csavarozva pár helyen). Alatta ott ugye a régi, nem túl jó állapotú vakolat, ez alatt hungarocell-szerű szigetelés található, ez után következik csak a tégla.
A TV 14 kiló, elbírja vajon a karton + a vakolat, ha esetleg a csavar nem érne bele a téglába? Gipszkartonhoz való tipliket kell használnom, vagy jó a téglába való?

A karton tapétás, kell valamire figyelnem fúrásnál?

(#88328) mezis válasza KilgoreTrout (#88327) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"A TV 14 kiló, elbírja vajon a karton + a vakolat,..."

Nem akarsz költeni hosszabb, vastagabb csavarra, inkább félreteszed egy új TV-re ;] ?

Ha szerencséd lesz, ráfoghatod majd egy erősebb földrengésre és a biztosító meg kifizeti... :DDD

mezis

(#88329) KilgoreTrout válasza mezis (#88328) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem értek a gpiszkarton teherbíróképességéhez, szóval ha gond lehet, akkor szerzek nagyobb csavarokat...
A konyhai szekrényeket is simán felfúrták 8cm-es kartonos téglára, pedig azok azért jóval nehezebbek, ezért gondoltam, h esetleg a karton is megtartja 4 helyen felfogatva.

Tipliből milyet kéne vennem?

[ Szerkesztve ]

(#88330) dewil666


dewil666
őstag

Apropó belső szigetelés.
Ugye a hungarocell (legzaró) sérülékeny, + gipszkarton rá már túl vastag legalabbis nalam.
Mivel a radiátornal nálam kb 2-3 cm hely van csak így arra gondoltam hogy 5cm ytongot az élénél ket fele vágok és úgy teszem a falra. Ezt elsimítom hungarocell ragasztóval vagy csempe ragasztóval majd glettelem és festem. Ez mennyire életszerű?
Érne e valamit 2.5cm ytong? Vagy 5cm mindenhová és a radiátor mögé 2.5cm?
Vagyis ytong multipor-ra gondolok.
Itt is panel lakásról van szó.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#88331) bitpork válasza dewil666 (#88330) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Esetemben tégla. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88332) Rotyi válasza mezis (#88326) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Időjáráskövető fűtésszabályozás

Ami majdnem az, az nem az!

(#88333) mezis válasza Rotyi (#88332) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ha a szobatermosztát időben később érzékeli a külső levegő hőmérsékletének csökkenését, akkor később is reagál rá,"

A szobatermosztátnak nem a külső hőmérséklettel kell foglalkozni. Több mint 30 éve kapcsolgat nálam egy +-0,25C-Fok hiszterézisű szobatermosztát, tartja a kívánt hőmérsékletet. Ha kint hűl a levegő, sűrűbben, tovább tartja bekapcsolva a gázkazánt, ha meg melegszik, akkor ritkábban, rövidebb időre. Akár fú, akár esik.

" Az időjáráskövető szabályozás lényege, hogy mindig olyan hőmérsékletű vizet engedjen a fűtési rendszerbe, ami még éppen elég az épület fűtésére. Ebből adódóan mindig optimálisan alacsony a füstgáz hőmérséklet, és ezzel jelentős gáz mennyiség takarítható meg."

Ezt elhiszem. Már csak annyi kérdésem maradt, hogy ez a szabályozás egyszerű felhasználó által is átlátható, vezérelhető, nem következhet be az, hogy túszul ejti a mesterséges intelligencia (ajtó, ablak zár) és otthon fog kiszáradni 45C-Fokon, vagy csontkeménnyé fagyni ? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#88334) YAS-dude válasza mezis (#88333) üzenetére


YAS-dude
őstag

A külső hőmérséklet érzékelő adataival általában egy adott görbe mentén változtatják a fűtési előremenő víz hőmérsékletét. Ezt a görbét lehet valamelyest tologatni, hogy mondjuk kinti 5 foknál 40 fokos legyen a fűtővíz, vagy 45, de akkor - 10 foknál már 65.

(#88335) Morris válasza mezis (#88322) üzenetére


Morris
veterán

Már a kérdést sem értem. Az minek?
Tudomásom szerint ellenállást mér a kazán ilyenkor a hőmérséklettől függően.

[ Szerkesztve ]

(#88336) ALI_G


ALI_G
veterán

A fürdőben az (teka) esőztető csepeg ha zuhanyrózsára van kapcsolva. Új korában nem csinálta, de nagyon zavaró. Mi lehet az oka? Esetleg a keverőszelep kezdi megadni magát?

[ Szerkesztve ]

(#88337) mokus1


mokus1
addikt

Almenyezet van a furdoben( zold gipszkartonbol) es ahol a fal talalkozik a gipszkartonnal forro furdozes utan hajlamos beizzadni. Mitol lehet ez?

(#88338) YAS-dude válasza mokus1 (#88337) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ott a leghidegebb a falfelület, a magas páratartalom oda csapódik le (először).

(#88339) pjen válasza mokus1 (#88337) üzenetére


pjen
félisten

Szerelj be egy pára érzékelős ventilátort,vagy legalább résnyire nyissál ablakot fürdésnél.Mielőtt még megjön a penész.

(#88340) ALI_G válasza KilgoreTrout (#88327) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem fogja elbirni. Vegyel azonos atmeroju tiplit, ami hosszabb annyival, amennyi a teglaig lenne a fal (gipszkarton+vakolat+szigeteles). Vagy akar meg egy kis rahagyassal lehet hosszabb. Vidd el a gyarit hogy a csavar feje nagyjabol egyezzen meg. Fisher tiplit vegyel, meg veletlen se gagyit. Furasnal ne hasznald az utvefuro funkciot, mert akkor a puhabb retegeket szetroncsolja, esetleg a teglanal kapcsold at ha nem vinne.

(#88341) Siriusb


Siriusb
veterán

Használ valaki Lidl-ös ragasztópisztolyt?
Most vezeték nélkül akartam használni, ezért az állványra tettem rá, de ott csak akkor fűt, ha hátra van billentve a pisztoly és így az orra felfelé néz. Nem folyik vissza a ragasztó, ha megolvad?

(#88342) zsolt0638 válasza Flowtation (#88321) üzenetére


zsolt0638
tag

Ezt megerősítem.
Téglaépítésű lakótelepi ház harmadik emeletén laktunk, volt egy szoba ami a ház sarkán volt, tehát két fala nagyon hideg volt. 5 centi hungarocellt tettem rá, arra gipszkartont. Tudtam hogy 1-2 év és költözünk, nem érdekelt mi lesz hosszútávon, na hát semmi, aki megvette azt mondta ha nem kérdezek rá mi lett vele nem is veszi észre. A legmelegebb szoba lett, persze hogy mi van az egész alatt az eredeti falon, na azt lehet hogy nem akarom látni.

(#88343) Bluebess72


Bluebess72
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésben szeretném a hozzáértő segítségeteket kérni.
Kb 23m hosszan fel akarom verni a régi, már nagyon töredezett betont, amin személy autó közlekedik. Szeretnék közé víz elvezetőt, és esetleg valami apró kaviccsal feltölteni a két nyom között. Fotó a jelenlegi helyzetről. Kialakitasra ugyanilyenre gondoltam. Mennyi cement, illetve sóder kellhet vajon, milyen vastagon kell betonozni, és mennyi idő után lehet rámenni autóval. Nyárra esedékes.

A másik egy terasz építés a legfelső lépcsőfoknál kezdve, és négyzet alakban. Zsaluzó betonnal csinálnám. Milyen mélyen kell kezdeni, illetve a 5 m2 "falához" mennyi beton kellene?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#88344) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv!

Lassan terveznék felújítani egy házat és szeretnék ötleteket, tippeket, tanácsot kérni.
Kb. 1986-ban épült, az alapja 10x10,5m-es. Tetőtér üres, de be lehetne építeni.
Most kb ilyen: [kép]
És ilyen lenne kicsit alakítva, ahogy szeretném: [kép]

Teljes tető felújítás mindenképp szükséges sajnos.
Nyílászárók cseréje, új víz- és villanyhálózat + gáz.
A külső szigetelés valószínűleg nem lenne meg egy ütemben az anyagi helyzet miatt.

Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen fűtést csinálnátok?

Én szeretnék kondenzációs kazánt, mert kényelmes és azért gazdaságos is. Jó lenne padlófűtés, nagyon csábít, plusz radiátorok nélkül nagyobb a helykihasználás lehetősége is.

Szeretem a fás tüzelést és arra gondoltam, hogy a nappali és a konyha között van egy kis kiugró a rajzon, ott megy egy kémény. Oda gondoltam egy vízteres kandallót/kályhát, ami alkalomadtán befűtené a konyha-nappali-folyosó részt és fűtené a többi helyiséget is radiátorokon keresztül. Vagy váltznának az arányok és felesben menne, nappal kandalló, éjszaka gáz. stb
Mégiscsak teljesen más egy tűzzel fűtött ház, hangulatosabb, melegebb stb. Plusz, ha áramszünet van, jó lenne nem megfagyni a gázkazán mellett.

Nem tudom, hogy anyagilag a padlófűtést mennyibe kerülne kiépíteni és amúgy a radiátorosat sem.
A mostani radiátorhálózatból szerintem nem lenne semmi felhasználható és nagyon nem is szeretném, mert nincs olyan állapotban. Meg, ha már megcsinálnám, az legyen rendesen megcsinálva. A szobákban meg műanyagpadló van, szóval sok mindent nem kéne felverni.

Viszont, hogy reálisan gondolkodjak lehet, hogy az lenne a legkézenfekvőbb, ha mindenhol radiátor lenne és nagyrészt menne a gázkazánról, néha pedig a kandallóról vagy ugye felesben, ahogy feljebb írtam. Egy keringési rendszerben lennének. Gondolom lehet ilyet csinálni. Nem?
A melegvizet is a gázkazán állítaná elő. Nem igazán szeretnék bojlert. Nem tudom, mennyit fogyaszthat, de nem szeretném amúgy sem, hogy a helyet elvegye.

Olvastam egyik nap egy olyan véleményt a neten, hogy a ház leszigetelése után a padlófűtés elvesztette azt a jó tulajdonságát, hogy már nem volt kellemesen meleg a lábnak, mivel olyan alacsony hőmérsékletű előremenő vízzel is fel tudja fűten a házat a kellő hőmérséklete, amit már nem érez a láb...

Falfűtés, mennyezetfűtést és villanyos padlófűtést, egyéb "modern" dolgokat nem szertnék.

De mindenképp szeretném majd hatékonyan leszigetelni, ami azért sokat segítene.
A szobákban lenne laminált padló, mindenhol máshol hidegburkolat.

Ezek alapján, ki mit csinálna, hogyan oldaná meg?
Amúgy nagyon fontos a költséghatékonyság, egyszerűség.
Bocs, hogy hosszú lett, de inkább leírtam a gondolataimat.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#88345) pjen válasza FerNandor (#88344) üzenetére


pjen
félisten

Azért az lényeges lenne,hogy két vagy tiz milkát Tudsz rászánni.

(#88346) FerNandor válasza pjen (#88345) üzenetére


FerNandor
őstag

A szigetelés és tető nélkül mondjuk 5 millió Ft-ból jó lenne megoldani. De sajnos nem tudom, milyen árak vannak jelenleg, vagyis csak nagyjából. Fogok konzultálni több szakemberrel, de szeretném kérni a ti véleményeteket is, csak addig is alakuljon egy kép, hogy mi lenne jó, mi lenne reális, ki hogyan oldaná meg?
Amúgy falu, Baranya megye. Plusz jó lenne, ha lenne valami támogatás is majd, de ennek is utána kell járnom.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#88347) szaszyka válasza Bluebess72 (#88343) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ez puszta térfogatszámítás. Nyomvonal hossz x szélesség x vastagság, ez kétszer, mert ugye 2 keréknyom. A terasznál a leendő “fal” hossza x szélessége x a fal teljes magassága (leásott résszel együtt). A többit nem tudom. Ha 23m hosszú a kocsibejáró, akkor pl fél méteres nyommal fejenként, az már 23m2 x pl 20cm vastagsággal (0,2m), az 23x0,2= 4,6, kerekítve 5m3-nyi beton csak a behajtóhoz.
A terasz, ha 5m2, akkor kb 2x2,5m-es lehet, tehát egyik oldal 2+ 2,5m a másik oldal. Az 4,5m hossz x mondjuk 0,2 vastagság x mondjuk 1,5m, mert rendesen le van ásva a földbe mondjuk fagyhatárig. Akkor 4,5x0,2x1,5= 1,35, kerekítve kb 1,5m beton kell oda, ha csak a 2, jelenleg nem létező “falat” akarod betonozni. De ebben a terasz felülete nincs benne. Ha az 5m2, akkor 20cm vastagsággal az is még egy m3. Összesen ennyi beton kell.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#88348) pjen válasza FerNandor (#88346) üzenetére


pjen
félisten

Én nem szeretem a padló fűtést,tehát a gázkazám+ radiátor+kandallóra szavazok.Meleg víz szintén a kazánból.Én mondjuk klímával fűtök H tarifával,az is lehet egy opció.A mai nyarakhoz jól jön a klíma és akkor már fűthet is.

(#88349) FerNandor válasza pjen (#88348) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Akkor a kandalló tudna egy keringésben működik a gázkazánnal, akár valami manuális víz átkapcsolással, ha szükséges?
Mi az a H tarifa? olvasom gugliban.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#88350) pjen válasza FerNandor (#88349) üzenetére


pjen
félisten

Lányoméknál tud együtt működni a két rendszer.Összel tavasszal eltüzelik ami a kertben keletkezik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.