Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72501) DeFranco válasza DeFranco (#72500) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hoppá, még sem higiénia lesz ez, a pereme oldalt és alul nem stimmel. van valakinek tippje milyen lehet ez?

a bekötési pontok azonosak ezeknél? nem nagyon merek semmit megbolygatni, a képen látható miért.

[kép]

[kép]

(#72502) r.levente75 válasza gerisz23 (#72499) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha van rá lehetőség szedd le.

(#72503) gerisz23 válasza r.levente75 (#72502) üzenetére


gerisz23
őstag

Akkor azt majd csiszolópapírral egyenként...Valahogy sejtettem hogy nem úszom meg.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#72504) ALI_G válasza varsam (#72489) üzenetére


ALI_G
veterán

Kondenzációs gázkazánnal fűtünk 130 nm-t (15 cm szigetelés a homlokzaton, 30 a födémen), 24 kW-os vaillant kazánnal, de többnyire legkisebb teljesítményen megy az előre programozottak szerint.

(#72505) pjen válasza DeFranco (#72500) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg csere szabatos.Legalábbis nekem az volt.Elzárod a vizet leveszed a víz csövet,lehúzod,letekered a leeresztő cső hollandiját,le emeled a tertályt.Az újat fordított sorrendben felrakod,beállítod a viz szintet és kész is.Lehet a Tiéd máshogy van,de az enyém csak rá volt akasztva hátul a két csavarra.Lehet a két felfogó csavar nem stimmel,de az összes többi igen.

[ Szerkesztve ]

(#72506) DeFranco válasza pjen (#72505) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézegettem a felfogatást, hát azon se lennék meglepődve, ha semmi nem tartaná, nem látok csavarfejet, átmenni biztos nem megy át a tartály hátsó falán, ha csak kívülről akasztva nincs.

így hogy bizonytalan a típus mindenképp csere lesz nem merek kockáztatni a felújítókészlettel, amúgy is ronda már szegény. csak sajnálom, mert működő dolgot nem szeretek cserélni-kidobni.

két kritikus pont van, az egyik a falba csatlakozó cső helye, azt el kell találja, mert láthatóan annyira kendács módon van összegyógyítva, hogy azt én meg nem bontom. gondolom a régi falba rakott csőnek csak a csonkja van meg és arra szigszalagoztak rá valamit, ha bontod elporlad az egész :D a másik a fali rögzítés, de az éppen még megoldható ha amúgy épp nem 2 mm-re van a lyuk a szükségestől. a jelenleg megfúrt lyuktáv 30 cm.

jó lenne egy szerelési a higiéniához pontos méretekkel, de nem találok

[ Szerkesztve ]

(#72507) ALI_G


ALI_G
veterán

Szeretnék a garázsba egy új konnektort egy már meglévő mellé. Hogy tudnám esztétikusan kivésni a helyét?

(#72508) föccer válasza ALI_G (#72507) üzenetére


föccer
nagyúr

Koronafúróval.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72509) pjen válasza DeFranco (#72506) üzenetére


pjen
félisten

Alul a szürke csövet hagyd békén,a tartály alján azt a nagy fehéret kell levenni,alatta ha jól emlékszem még van egy anya,azt is letekered és a tartályt le tudod emelni.Ha nem bizol magadban inkább hívjál vizest

(#72510) DeFranco válasza pjen (#72509) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ki tudom cserélni szerintem az illeszkedés kérdés az új tartály méreteinek függvényében (tehát hogy mennyire lesz csereszavatos)

meg hogy ha nincs szerelési, akkor jól jön a jó tanács hogy hol hány anyát-hollandit mennyire kell meghúzni.

de töltőszelepet már cseréltem és az a legbonyolultabb része, nem hiszem, hogy ennek gondot kellene jelentenie, csak szeretek előre kérdezni.

(#72511) pjen válasza ALI_G (#72507) üzenetére


pjen
félisten

Muszáj újat,vannak már dupla és hármas konnektorok is amelyek egy dobozba rakhatók.

(#72512) ALI_G válasza föccer (#72508) üzenetére


ALI_G
veterán

És ha nincs kéznél egy koronafúró? :D

pjen: bocs, ezt nem értem. Rakjak bele elosztót? :)

[ Szerkesztve ]

(#72513) föccer válasza ALI_G (#72512) üzenetére


föccer
nagyúr

-spiccvéső. Ha az sincs, akkor egy combosabb csavarhúzó. Ha az sincs, akkor egy villa. Ha az sincs, akkor egy fogpiszkáló. Ha az sincs, akkor vegyél egy elosztót.

pjen ilyenre gondol.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72514) DeFranco válasza föccer (#72513) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a sax620-as tűzőgépet kihagytad... azzal egy komplett szobát le lehet bontani.

(#72515) pjen válasza ALI_G (#72512) üzenetére


pjen
félisten

Nem,kiveszed a mostani szimplát és teszel a helyére a dobozba duplát vagy hármast.

(#72516) zsolt0638 válasza szaszyka (#72498) üzenetére


zsolt0638
tag

Ember...ugye gőzöd nincs miről beszélsz?
Ne tévessz meg gyanútlan hozzá nem értőket általad vélt fél igazságokkal!

[ Szerkesztve ]

(#72517) föccer válasza DeFranco (#72514) üzenetére


föccer
nagyúr

Oh, bazz. :( Egész nap melóztam, hulla fáradt vagyok, elvesztettem a fonalat. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72518) macilaci78 válasza föccer (#72517) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eme remek termék legendás strapabírására célozhatott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72519) szaszyka válasza zsolt0638 (#72516) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ember... gőzöm sincs? Pont így jártam, amikor megvettem a lakásomat, és így jártam a felszerelt külső tokos redőnyökkel. De feltételezem te csináltad meg helyettem, ha ilyen stílusban “leugatsz”

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#72520) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

WTF?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72521) oddsmaker válasza oddsmaker (#72491) üzenetére


oddsmaker
tag

Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznosak az infók. Bekérek pár ajánlatot, aztán megnézzük :R

kiégett exgamer vissza a való Életbe

(#72522) Red_Bull válasza macilaci78 (#72481) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan meg lehet csinálni :) Lényegében akkor az engedélyezésekre várakozással húzódik el az idő, kéményseprő engedély, gázmeo, meg ilyenek, amiket meg csak egymás után, egymásra épülve lehet megkérni.

(#72523) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A csőgörény leszedi a szilárd lerakódást is a csövek belsöjéről, vagy csak hajszálat és puha lerakódásokat távolít el? Fürdőszobában van a probléma, panellakás, műanyag cső.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#72524) pjen válasza tknof1871 (#72523) üzenetére


pjen
félisten

Ha lassan tolod és közben Tudod forgatni akkor le.Sokszor kell ismételni.

(#72525) macilaci78 válasza tknof1871 (#72523) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én duguláselhárítást hívtam ki. Egy kisebb aggregátor méretű rezegtetőt hoztak, meg hüvelykujj-vastag görényt. Levert az mindent a műanyag cső faláról, de a csövet nem bántotta.
Használt lakás, évekig üresen állt vétel előtt, beköltözés után nem sokkal untuk meg, hogy a kád leengedése 30 perc. 15k volt, Budapest XI. ker.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72526) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok tudtok ajánlani fürdőbe elszívó ventilátort esetleg boltot? Nem kellene semmi extra csak egy időzítő, hogy villany lakapcsolása után még működjön ez simán falba lenne. Egy másikat pedig tűzhely fölé szeretnék mert rendes elszívó nem férne el.

(#72527) pjen válasza sanyie70 (#72526) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem minden műszaki boltban kapsz pár ezer ft ért univexet,kicsit jobb és csendesebb az Oeere,kicsit drágább is..

(#72528) Csabroncka válasza sanyie70 (#72526) üzenetére


Csabroncka
addikt

rendelj online innen >>

"in medias res"

(#72529) ecaddsell válasza tknof1871 (#72523) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Mivel míg mindig töredék áron van mintha egy erre szakosodott céget hívsz ki akik profi gépekkel tekerik a hasonló csövet érdemes első körben kipróbálni.

Nekünk akkor volt szükség rá amikor a nagyeszű a vakolás/kisebb rész aljzatbetonozás után patika tisztára takarította az egészet majd a trutyit beöntötte a lefolyóba. Kevesebb mint 12 óra után már görényeztünk is... :W

És még ez is működött (a párom persze nem fogta első körben, hogy miért mondom már harmadjára, hogy azonnal el kell kezdjük mert pl. a beton a víz alatt is köt...).

[ Módosította: Mate ]

(#72530) AndrewBlase válasza pjen (#72505) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Azért mielőtt leszedi a leeresztő cső hollandiját, a vizet engedje le. ;]

Miért mindig én???

(#72531) DeFranco válasza AndrewBlase (#72530) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát de mindig újratölti :Y már négyszer zuhanyoztam :DDD

megvettük a higiéniát, meglátjuk mit mutat, nem nagyon volt más választás, még egy geberit volt de annak a felfogatása 1-2 centivel arrébb esett volna nem mertük megkockáztatni.

(#72532) pjen válasza AndrewBlase (#72530) üzenetére


pjen
félisten

Ha előb vissza olvasol Elzárod a vizet letekered a víz csövet, lehúzod, leveszed a leeresztőt

(#72533) AndrewBlase válasza pjen (#72532) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Elolvastam igen. :K

Hol írod, hogy leengeded a vizet? Vagy vízzel telve emelje le a tartályt, hogy jó eséllyel a nyakába boruljon?

Miért mindig én???

(#72534) pjen válasza AndrewBlase (#72533) üzenetére


pjen
félisten

Írtam, hogy le húzod, gondolom a WC-t.

(#72535) DoItYourself válasza AndrewBlase (#72533) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azért ennyi elemi logikát nézzünk ki a fórumtársunkból, hogy ha elzárja vizet, utána lehúzza a vécét, hogy üres legyen a tartály. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#72536) gordonfreemN válasza #53314048 (#72475) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt találtam hirtelen a témában:
[link]
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72537) AndrewBlase válasza pjen (#72534) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ok, sorry! :R

Én leragadtam a csőnél, hogy azt húzza le. :B

(#72535) DoItYourself

Természetesen nem gondolom, hogy a mélyen tisztelt DeFranco fórumtárs ne tudná ezt, ezért is volt az ördögfejecske. (Megjegyzem, azért volt itt olyan kérdező (név nélkül), akinek lépésről, lépésre szájába kellett rágni a dolgokat. :P )

Miért mindig én???

(#72538) DeFranco válasza DoItYourself (#72535) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te csak ne nézzél ki belőlem semmit ;] :P

inkább legyen feleslegesen elmondva mint elszúrva nem tudás okán. ezt persze kiszámoltam egyedül is, hogy elzárás után le is engedem a vizet, de lehet olyan full egyértelműnek tűnő mozzanat ami magamtól nem jut eszembe (kell-e pl. a tömítéseket megnedvesíteni összezárás előtt vagy sem, milyen erővel kell meghúzni a meghúznivalót, milyen sorrendben rakom össze a mindenfélét, kell-e valahova extra tömítés a'la tesa szalag kenderkóc, sziló vagy akármi más) bármilyen infó jól jön.

(#72539) Met válasza DoItYourself (#72535) üzenetére


Met
Topikgazda

Fúrni meg heggeszteni nem tud, mást igen :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72540) macilaci78 válasza Met (#72539) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fúrni emlékeim szerint tud. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72541) Met válasza macilaci78 (#72540) üzenetére


Met
Topikgazda

Ja, a kéményt, de legalább jól szelel :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72542) Madwe válasza Met (#72541) üzenetére


Madwe
nagyúr

Erről jut eszembe - ha esetleg egy polcot a kémény falára szereltem, s megfúráskor érezhetően átjutottam mert ugrott a fúró, s kormos rész is jött ki, akkor - nyugodtan aludjak/szerezzek be CO mérőt asap/ nekem már reszeltek, este lefekszem s sose kelek fel :D? Ráadásul csak 6cm-es csavarról van szó...

(2 kémény van a lakásban, egy amibe van az én bekötésem is, meg egy másik, amit lehet használnak alattam de tudtommal nem - ja és azt hittem h legalább 50cm-el odébb van :D

[ Szerkesztve ]

(#72543) DeFranco válasza Met (#72541) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg fogsz lepődni, ez is kémény :D ugyanannak a kéménynek a fürdő felé eső falán van a tartály. nem is fúrok :D

(#72542) Madwe: 99,5% hogy semmi gondod nem lesz vele, tömít a dübel is, stb. de én nem kockáztattam, betömtem gpisszel és megoldottam máshogy. az nem lehet, hogy csak a tégla lyukába találtál bele? egy sima polcnak általában nem kell olyan mély lyuk amilyen széles a kémény téglája

(#72544) Madwe válasza DeFranco (#72543) üzenetére


Madwe
nagyúr

Simán lehet, csak a kormot nem értem - bár elvileg a gáz nem kormol, s kizárt h alattam fával égetnének :)

(#72545) zsolt0638 válasza szaszyka (#72519) üzenetére


zsolt0638
tag

Leugatlak?
Dehogyis!
Csak úgy néz ki mint amikor én megpróbáltam autót szerelni és sikerült, aztán mikor elmeséltem a szerelőmnek akkor picit mosolygott, majd megmutatta ő hogy "szokta" .Utána én is mosolyogtam.
Tizen-húszon éve szerelek és javítok redőnyöket, nem a legegyszerűbb módszer lefúrni a szegecseket.
Ha érdekel privátban írok neked pár oldalt a témában. Kezdve azzal hogy a palást az nem a redőny tokja amit manapság csavaroznak, régebben mindig szegecseltek, természetesen ez csak a lindabtokos redőnyre vonatkozik, mert a zárt alutokos fedlapját már régóta csavarozzák.

[ Szerkesztve ]

(#72546) varsam


varsam
őstag

Kondi kazánhoz milyen árban bélelnek kéményt per méter, kb?

[ Szerkesztve ]

(#72547) szaszyka válasza zsolt0638 (#72545) üzenetére


szaszyka
senior tag

Akkor szerinted én, mint fogalmatlan, mit csesztem el, mit tudok rosszul?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#72548) pjen válasza zsolt0638 (#72545) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell priviben, szerintem sokan kíváncsiak lennénk. :)

(#72549) zsolt0638 válasza pjen (#72548) üzenetére


zsolt0638
tag

Hosszú lenne az nekem mobilról, de ha igény van és valaki segít egy blogban ( mert ahoz én hülye vagyok) akkor csinálnék egy gyorstalpalót.
Persze konkrét kérdésekre szívesen válaszolok itt is.

(#72550) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok, páromnál régi kádat nagyi jol megsuroloszerezte mostanaban és az alján a zománc "elkopott".

Ha belelül az ember akkor olyan mintha egy dörszsipapiron lenne.

Újralehet ezeket zománcozni vagy vannak erre szakosodott szakik, esetleg otthon magamtól is neki láthatok?

Make things work

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.