Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72852) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok, lenne itt valaki, aki otthoni hálózatkièpítèssel foglalkozik ès vállalna egy beüzemelèst (patch panelbe kötès, rack szekrèny, 16 lan kiállás, 2 Unifi AP, switch, router)? CAT6 kábelek a falban már. Bp 18. kerület

(#72853) pjen válasza #46372352 (#72766) üzenetére


pjen
félisten

Találtam leírást a mostaniról,van 3 tüske a panelon.Ha a középső és a bal szélső van összekötve elvileg érzéketlenebb.

(#72855) gordonfreemN válasza SzlobiG (#72850) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Valójában nem fehér, kicsi sárgás beütése 
Úgy keverte a festő, vagy kevertettétek vagy van ilyen szine valamelyik gyátónak?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72856) gordonfreemN válasza Chaser (#72844) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Próbáltam úgy csinálni, hogy lásd a lényeget. Ha kell egyéb info akkor jelezz.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72857) Chaser válasza gordonfreemN (#72856) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, ez elég
mekkora hangja van, mérted mennyit eszik? ráírtat láttam
ésssssss mennyibe került?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72858) gordonfreemN válasza Chaser (#72857) üzenetére


gordonfreemN
addikt

40ért volt Aldiban 3 hete vettük.
Hangja 2es fokozatban nem lehet mellette tévézni, 1-es fokozatban viselhető. De gondolj bele. Ahhoz hogy egy ekkora gépben lévő ventillátor megforgasson 54m3-nyi levegőt ... stb... szerk: a nappaliról lenne itt szó
Szóval valamit valamiért.
Fogyasztása számomra a havi 8ezres villanyszámlán eszrevehetetlen. Olyan 20-30kWh havi szinten a plusz miatta.
De sokat megy tényleg.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72859) SzlobiG válasza gordonfreemN (#72855) üzenetére


SzlobiG
félisten

Festő keverte, mert amit választottunk nem tetszett, de igen sárgás beutese van.

(#72860) csemberlen válasza Peetta14 (#72852) üzenetére


csemberlen
őstag

Az Unfihoz elég kevesen értenek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#72861) Peetta14 válasza csemberlen (#72860) üzenetére


Peetta14
tag

Talán az a legkevesebb, azzal eljátszom èn is. De patch panelt nem állnèk neki bekötni, se rack szekrènyt. Fali lan kiállásokat villanyszerelő felszerelvènyezte, de itt abba is hagyta. Digi1000-et kötik hamarosan, jó lenne valakivel átbeszèlni, meg aki be is tudná kötni.

(#72862) Chaser válasza gordonfreemN (#72858) üzenetére


Chaser
titán

Nalam furdobe menne, halonal lesz egy legterapia, de meg atgondolom, lehet eleg a venti is a furdobe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72863) macilaci78 válasza Peetta14 (#72852) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, szerintem privátot is ír neked.
Nálam 14 lankiállás van. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72864) DeFranco válasza macilaci78 (#72863) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ilyen nehez megbizhato lankit talalni? :(

(#72865) csemberlen válasza Peetta14 (#72861) üzenetére


csemberlen
őstag

Küldtem privit, ők értenek az Unifihez is.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#72866) n@p@lm válasza gordonfreemN (#72835) üzenetére


n@p@lm
őstag

"Egy hibát látok: hi-fi hangsugárzót sarokba, falra nem teszünk, ejnye ;]"
Megkérdezhetem hogy miért nem?

(#72867) macilaci78 válasza DeFranco (#72864) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha már megcsináltattuk a teljes vezetékezést, a lan-t is bevettük a sorba. Társasház, 20+ hálózatot látok 2,5 GHz-en és fele ennyit 5 GHz-en.

Van egy ilyen szettnek fenntartva 2 pár UTP aljzat a PC és a TV közé, egy pár jön be a modemhez a villanyórától (ADSL, UTP is lehet rajta), egy a PC-hez, egy a TV-hez, 4 a router mellé és még kettő szabad. Egy kosszal le van a gond és tényleg csak a mobil eszközök mennek a wifire.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72868) Peetta14 válasza csemberlen (#72865) üzenetére


Peetta14
tag

hála

(#72869) YAS-dude válasza n@p@lm (#72866) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mert nagyon felerősödik a szoba sajátfrekvenciája körüli tartomány ( = döngeni fog). Mondjuk bizonyos hangdobozoknak (meg zenei műfajoknak) nem árt...

(#72870) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Szerintetek ezt valahogy helyrw lehwt még hozni? Belenyúltam egy hengernyit kis korrigálásra és úgy maradt a nyoma. Festékem már csak minimális van.

(#72871) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Megbízható burkolót keresek, egy pici önkormányzati lakás konyhájának, fürdőjének, előszobájának a leburkolására (csempe, padlólap)! Összesen kb. 60m2. Tudom, hogy nem egy zsírosa meló! Aki tud kérem segítsen!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#72872) föccer válasza Faterkam (#72871) üzenetére


föccer
nagyúr

Mikor, hol? Kell-e bontani? Kell-e aljzatot előkészíteni? Mennyire tagoltak a felületek? Mennyi padló, mennyi fal? Mennyi ebből az élképzés? Kell-e élvédőzni? Mekkora burkolólapokat szeretnél?

Csak így első blikkre néhány dolog ami eszembe jutott a kérdéseddel kapcsolatosan. :)

Föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72873) runner 125 válasza SzlobiG (#72820) üzenetére


runner 125
nagyúr

Frankó lett!

Jövőre kb. én is így fogok állni, és egy időben álltunk neki. :D Igaz ez ház, építtettem hozzá teraszt és aljzatfelszedés is történt 25-30 cm mélyen, de hasonlóan hozzád kb. csak a fő falak maradtak meg.

Majd osztok meg én is képeket, de inkább drive link lesz. Az összes mozzanatot dokumentáltam én is, jelenleg tartok úgy 700 fotónál.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72874) Met válasza Remekelek28 (#72870) üzenetére


Met
Topikgazda

Csak ha az egész falat átfested.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72875) Remekelek28 válasza Met (#72874) üzenetére


Remekelek28
őstag

az majd 2027-ben lesz legközelebb :)

(#72876) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Adott egy Blanco mosogató csaptelep. A történet az, hogy a csaptelepa bekarikázott részen engedi a vizet. szépen lassan rügyezik. A képen látható helyen a csaptelepet nem tudtam szétszedni, akármennyire is próbáltam. A kerámiabetétnek látszólag semmi baja, de nyilván bele nem látok.
A kérdés, hogy érdemes-e vennem hozzá egy új kerámia betétet 5400 hufért, mert az a baja? csakmert ha nem ott a baj, akkor egy rossz csaphoz feleslegesen nem vásárolnék 5400-ért egy kerámia betétet.

valakinek ötlet?

köszönöm

(#72877) djculture válasza AndrewTdi (#72876) üzenetére


djculture
félisten

Ezek mind egyformák tökmindegy éppen melyik nevű. Szétszedni úgy lehet hogy a piros kék kis műanyag sapkát ami jelzi a meleg/hideg víz irányát lepattintod alatta van a csavar. A bekarikázott részen egy gumitömités szimering szokott lenni az szokott elöregedni szétmenni, azt kell cserélni. 300ft kb.

[ Szerkesztve ]

(#72878) Chaser


Chaser
titán

Vmelyik lakas felujitos musorban lattam regebben, ha nem vagtal meg gyapotot ne is kezdj bele, mert nem konnyu pontosan es egyenesen vagni
Utobbit megerositem, elobbit cafolom, meg kell talalni a modjat h lehet pontosan es egyenesen vagni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72879) AndrewTdi válasza djculture (#72877) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszi. A csapot a kerámiabetétig szét tudtam szedni délelött, a betétet ki is szedtem belőle, velenéztem, de nyilván látni nem láttam semmit. Viszont magát a csaptestet, ott ahol forog, nem tudtam széttekerni. Probáljam nagyobb erővel? :)

(#72880) runner 125 válasza AndrewTdi (#72876) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jogos, 5400 egy tele tank a Kawa-ba! :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#72881) djculture válasza AndrewTdi (#72879) üzenetére


djculture
félisten

Lekell szerelni az egészet mert azt ahol forog alulról egy fémezett műanyag gyűrű tartja és azon fekszik a szimering. Lekell róla pattintani, ha nagyon berothadt mondjuk vízkő oldóra is szükség lehet.

[ Szerkesztve ]

(#72882) AndrewTdi válasza djculture (#72881) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nos tehát. Az egész csapot leszereltem, még a kis felxicspvek tömítését is kicseréltem délután. Tehát a szétszedés ment, csak az alja nem, amit modt írtál. Holnap nekiugrok mégegyszer, megfogadom a tanécsod,hátha sikerül szétszednem. Köszönöm.

(#72883) martillo


martillo
tag

Sziasztok,
Otlet kellene...
Adott egy butorlap, ami cirka 2mm-el nagyobb, mint kellene, igy nem tudom a tervezett helyre begyotorni. Milyen modszerrel tudnam itthoni eszkozokkel lefaragni azt a 2 mm-t?
Gondolom nehezito tenyezonek szamit, hogy elfoliazott is...

Thx

(#72884) föccer válasza Chaser (#72878) üzenetére


föccer
nagyúr

Lerakod a foldre, alulec ra es snivverrel siman vevig vagod. Cm pontosan, gond nelkul.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72885) föccer válasza martillo (#72883) üzenetére


föccer
nagyúr

Sehogy.

Egy profi kezo korfuresszel, vezetosinnel meg lehet csinalni es utana egy uj elfoliat kulon ravasalni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72886) martillo válasza föccer (#72885) üzenetére


martillo
tag

Holnap megyek a lapszabaszatba, ahol vagtak.
Erdemes ott megprobalni vagy azokkal a gepekkel sem tudnak ilyen picit pontosan vagni mar?

Ha csak siman a dekopirral megprobalnam, szinte csak fureszvastagsagban??? Eselytelen?

(#72887) Nkboy válasza martillo (#72886) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lapszabász gépen simán levágják.
Dekopirral neki se állj 🚫!
Sűrű fogazatú körfűrésszel le lehet, ahogy az előbb ajánlották.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#72888) martillo válasza Nkboy (#72887) üzenetére


martillo
tag

Rendben, koszi!
Akkor megprobalom kikonyorogni holnap, hatha belefer nekik egy extra vagas...

(#72889) SzlobiG válasza runner 125 (#72873) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy ház azért komolyabb melót jelent, viszont azt ne feledd egy ház sosincs kész. :D

Én is dokumentáltam mindent képekkel, muszáj a mai világban. Majd jöhetnek kíváncsi vagyok hogyan haladsz. :)

(#72890) Csabroncka válasza martillo (#72883) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha szépre akarod, akkor párszáz forintért pl: az Obiban speckó géppel levágják

"in medias res"

(#72891) Csabroncka válasza SzlobiG (#72889) üzenetére


Csabroncka
addikt

Most jön a lényegi kérdés, mikor adod el és mekkora haszonra számítasz ;] :F

"in medias res"

(#72892) martillo válasza Csabroncka (#72890) üzenetére


martillo
tag

Nyertel!!!
Erre nem is gondoltam! :W

Obiban kezdek holnap, koszonet :R

(#72893) föccer válasza Csabroncka (#72890) üzenetére


föccer
nagyúr

Bevitt anyagot nem vágnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72894) DoItYourself válasza föccer (#72884) üzenetére


DoItYourself
addikt

Első olvasatra, azt hittem a bútorlapot. :DDD
Táblás kőzetgyapotnál rá kell hagyni pluszban pl. 1cm-t?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#72895) Csabroncka válasza föccer (#72893) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem vágtak (savoya)! Biztonsági őr ragasztotta rá a piros cetlit - képzelheted BKV-ztam szombat este az 50x50-es 4 db polccal :)

"in medias res"

(#72896) föccer válasza DoItYourself (#72894) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell nagyon kicsire vágni, simán meg lehet szorítani 2-3 cm-t is. Legalább feszesen fog állni.

(#72895) Csabroncka: Az valami kuriozum lehetett.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#72897) macilaci78 válasza martillo (#72883) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szélesebb, vagy mélyebb a kelleténél? Előbbinél kapd le az élfóliát, a vékonyabb is 0,75 mm, mindkét oldalt majdnem meg is vagy.
Ha mélyebb, akkor lapszabászat, vagy csiszolóvászon, vagy felső maró, vagy gyalu, vagy flex megfelelő koronggal...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72898) SzlobiG válasza Csabroncka (#72891) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem lesz eladva, egyenlőre. ;] De amúgy olyan 17-18 körül érhet.

(#72899) Faterkam válasza föccer (#72872) üzenetére


Faterkam
addikt

Csak nagyjából tudom a méreteket, mert még kulcsot nem kaptuk meg. Ezért nem tudok pontos időpontot sem, (gondolom január) Azt hittem ennyi elég ahhoz, hogy valaki jelentkezik, és privátba egyeztetünk majd.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#72900) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Hangszigetelő tanácsadót/kivitelezőt keresek pest megyében. Sajnos mindenhol haltex/phonestar található csak a gugliban de reklámokon és saját referenciákon kívül nem találok róluk semmit és túl drágának tartom a 20-25e Ft-os m2 árat.
Egy falat szeretnék utólagosan hangszigetelni és úgy gondolom egy normális gipszkarton előtétfallal és valamilyen hangszigetelő kitöltő anyaggal hasonló eredményt lehetne elérni mint a fent említett termékekkel töredék áron.
Ezt nem szeretném magam csinálni mert úgy gondolom egy ilyen váz és fal szerelése szakértelmet igényel, hogy tényleg elérje a célját.
Van valakinek tényleges tapasztalat ilyen téren?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.