Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73101) Met válasza Habsteve (#73098) üzenetére


Met
Topikgazda

Veszel egy törülköző szárítós radiátort és az aljába teszel elektromis patront, az nem jó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73102) Bacusuz válasza rlazol (#73064) üzenetére


Bacusuz
őstag

fa parketta lakkozásánál pár indok az alapozásra:
-erősebb tapadást biztosít
-(általában)magas szárazanyag tartalom miatt sokkal szebb lesz a fedő lakk, amennyiben fel viszik a megfelelő mennyiséget
-általában olcsóbb mint a fedőlakk

hátránya, ha kis felületre kened, akkor + 1 termék amit meg kell venned

és mint macilaci is írta 3 réteget illik kenni a padlófelületre(2+1)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73103) DoItYourself válasza hódmaci (#73072) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bochemit nevű rovar- és gombaölő impregnálót vettem, ezt hígítani kell kb. 1:4 arányban. Nem sűrű anyag, hígítás nélkül is kb. mint a víz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#73104) Bacusuz válasza hódmaci (#73072) üzenetére


Bacusuz
őstag

itthoni ismert a bochemit, remmers .
a permetezés legnagyobb hátránya, hogy sok veszteséggel jár.
az adatlapok alapján igen nagy mennyiséget kell beimpregnálni a fába, és az sem mindegy, hogy mennyire nedves a fa.

ez a bochemit optimal forte

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73105) Bacusuz válasza #46372352 (#73095) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ideiglenesre DeLonghi 11 részes olajradiátort vettem Anyósomékhoz.
Megbízható, már vagy 10 éves, kerekei is vannak..

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73106) philoxenia válasza Bacusuz (#73104) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mártás/áztatás jobb, csak nem mindig kivitelezhető. Gyalult anyagnál ecsettel kenném...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73107) mezis válasza #46372352 (#73100) üzenetére


mezis
nagyúr

A padlófűtés szivattyú vezérlését (230V-os táplálását) csatlakoztasd egy időkapcsolóra. Negyedórás lépésekben programozhatod.
(Amikor áll a szivattyú, bizonyára szinte zártnak tekinthető a padlófűtés kör. Ha mégis sok vizet átnyomna rajta a kazán szivattyúja, akkor elkezdheted a az egyes padlófűtés körök fojtását. Bizonyára alkalmasak rá azok a piros, kék sapkás valamik.)

mezis

(#73108) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Tudtok valakit XX. kerületben aki 2 zsák padlopont kikeverne és kiterítene nekem egy 5x3,6m-es szobába?
Alapból az előző tulaj kiegyenlítette, csak a felújítások picit megviselték a felületet, valamint van ahol csemperagasztóval ki lett öntve a fal helye és elég egyenetlen, félek, hogy parkettának nem tesz jót az ilyen..

Sajnos se szerszámom (keverő szár) se szakértelmem nincs a témában, és nem szeretném elrontani, így szükségem lenne valakire, aki ráér egy ilyen műveletre akár munka után is vagy hétvégén.

(#73109) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Én is érdekelt vagyok ebben a sok radiátoros, "fent melegebb van mint lent" szituációban. A fűtésünk vastag csöves, vegyes (zömmel) és úgy van kialakítva, hogy az előremenő felmegy a felső szintig, ott elágazik 3 felé (előszoba, két gyerekszoba), illetve a félemeleten is van egy elágazás, az háló. Fentről lejön az előremenő a nappaliba, illetve konyhába. A gondom az, hogy a félemeletes szoba a leghidegebb, szerintem van 4-5 fok különbség. Annak idején azt a tanácsot kaptam itt a fórumban amit macilaci78 ft is javasolt, miszerint essek neki a torlószelepeknek. Ezen felbuzdulva úgy csináltam, hogy megszámoltam hány "fél menettel" lehet elzárni az alsó szelepet, majd fél állásra visszatekertem (9 fél menet a teljes zárás, ergo 4,5-et tekertem vissza). Eleinte nem vettem észre változást, viszont ha már kicsit is tekertem még akkor meg mintha elzártam volna. Azt tudom, hogy türelemjáték, viszont hogyan tudnám könnyen mérni a hőfokot, akár a csövet, akár a helyiséget? (azt hozzá kell tennem, hogy fent minden szigetelt belülről és új nyilászárók is vannak, gondolom ez is befolyásolja).
Arra gondoltam, veszek vagy 4 egyforma hőmérőt, aztán azzal ellenőrzöm. Van valami tipp, praktika még ezen kívül? A másik ötletem, hogy akkor legyen termofej, viszont azt nem tudom, hogy ehhez jó-e a meglévő szelep vagy sem? Szerintem nem, mert a mostanin egy ilyen sima fehér tekerő van. Akkor kell radiátoronként termo szelep és termo fej, jól gondolom? Valamint ezt csak leeresztéssel lehet cserélni, tehát szezonon kívül. Egyébként a problémára elég lenne mondjuk csak föntre venni ilyet, vagy alulra is?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#73110) macilaci78 válasza Flowtation (#73109) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Infra hőmérő. Olyan, mint egy pisztoly...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73111) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Van-e itt valaki aki elektromos fűtést használ? Ha igen, milyet? Új házat építtetünk (A+) és mivel a ház nem az utcafronton van, hanem attól ~30 méterre (utcafronton már van egy) így úgy gondoltunk, hogy nem lenne gáz a házba bekötve, mert elég sok lenne a kiépítés és a tervezés költsége, és mivel relatíve kicsi ( 67nm) ,és jól szigetelt házról lenne szó így nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne árammal fűteni gáz helyett.
Konyhába elektromos tűzhely és indukciós főzőlap, a fürdőbe pedig egy elektromos bojler lenne, ami a konyhába is adná a meleg vizet. (Plusszban még van a családban 2 villanyszerelő is, így a munkadíjat is megspórolnánk)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#73112) pjen válasza MaciG (#73111) üzenetére


pjen
félisten

Amennyiben a klíma annak számít én elektromos fűtést használok.Egyébként a sima villany fűtés a legdrágább.

[ Szerkesztve ]

(#73114) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ha sima diszperziós festékhez hozzákeverek faforgácsot elérhetem ugyan azt a hatást, mint az előre így készített festékek? pl.: Hera rusztikus, OBI sajátja

(#73115) Bacusuz válasza philoxenia (#73106) üzenetére


Bacusuz
őstag

én is ecsettel kenném, csak elfelejtettem oda írni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73116) mezis válasza #46372352 (#73113) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem ismerem de hasonló kupakokat láttam radiátor csapok mellett, szerelés közben.
Talán egyszerűen csal elzáró sapka lehet, levéve meg sok fajta szelepautomatika tehető fel.
Úgy nézem tekergetéshez van kialakítva. (Csak beállításhoz nem naponkénti tekergetéshez !)
Ez lehet a tied.

Azért lehet alól felül, hogy ha kilyukad egy kör, akkor azt ki lehessen zárni.

Ha a padlófűtés sorba van kapcsolva a radiátorokkal (és a padlófűtés szivattyúja csak rásegít), akkor
nagyon lefojtva a padlófűtéseket, kicsi lesz a vízáramlás a gáz bekapcsolásához

[ Szerkesztve ]

mezis

(#73117) brazso


brazso
tag

Szeretnék a világításnak kivinni villanyvezetéket a pincéből. Át kell fúrnom a 46cm széles tégla falat hozzá az ajtó felett. (A linkelt kép csalóka. Pont nem látszik a szóban forgó rész. Nem a beton gerendán kell átfúrni.) Van erre esélyem egy hosszú fúrószárral egy Bosch PBH 2100 RE (nem túl acélos) fúrókalapáccsal? Soha nem fúrtam még ekkora fúrószárral. 11-es védőcsövet tennék a lyukba, abba tömlővezetéket. 11-es vagy 12-es lyukat fúrjak? Nem szeretnék 2 db fúrószárat venni.

Csak az ajtó felett ilyen széles a fal. Megtehetem, hogy átlosan fúrok egy jóval kisebb lyukat kicsit lejjebb, majd kint a falon vezetem a vezetéket a lámpáig, ha esélytelen 46cm-t kifúrnom. Vagy kérem profi segítségét.

[ Szerkesztve ]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#73118) KrAt válasza brazso (#73117) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is ilyen gépem van, én a 30-as falban 150-es lyukat véstem vele, nem szólt semmit :)

(#73119) brazso válasza KrAt (#73118) üzenetére


brazso
tag

Szellőzőnyílás koronafúróval? Sikerült a masinával?

Ahogy nézem nincs is 11-es fúrószár ekkora méretben, csak 12-eseket látok. Egy kérdéssel kevesebb részemről :)

[ Szerkesztve ]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#73120) KrAt válasza brazso (#73119) üzenetére


KrAt
veterán

Jaja, volt vésőszár, ami rövid volt, így körbefúrtam 2 oldalról a 14-es fúróval, majd vésőszárral a maradékot levertem.

Többek közt ezidőtájt tanultam meg, hogy mikor semmilyen barkácsbolt nincs nyitva, nem állunk neki hülyeségeknek :D

(#73121) YAS-dude válasza brazso (#73117) üzenetére


YAS-dude
őstag

A gép bírni fogja, ha van olyan hosszú fúrószárad.Arra figyelj, hogy a furat kifelé lejtsen egy kicsit.

(#73122) csemberlen válasza MaciG (#73111) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha e-naplós akkor nemigen lehet spórolni házilagos kivitelezéssel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#73123) djculture válasza MaciG (#73111) üzenetére


djculture
félisten

Amit megspórolsz a gáz bekötésén annak dupláját megeszi egy tél alatt hiába a hangzatos adax meg egyéb norvég fűtőpanel akár.. Elektromos fűtést csak kapcsoltüzemű tarifán hozzávaló állati nehéz hőtárolós samottos kályhával szabad vagy még jobb a klímával fűtés hozzá való tarifán.

(#73124) Chaser válasza BullZeye (#73108) üzenetére


Chaser
titán

tudni tudok, de nem apróért dolgozik

MaciG azt fogok használni - igazából most is egy 500w-os elektromos hősugárzó személyében :d -
klímával gáz ára alatt kijössz akár, elektromos radikkal sokkal drágábban

KrenAtesz
aljzatkiegyenlítőbe belesült az enyém:d ofc garija kb 1 hete járt le, most jutottam oda h megnézzem:)

annak a szerencsétlennek meg akinek hiába szóltam többször szépen h szakadjon le rólam, majd jövőre folytköv, kicsit másképp ((( : addig is hadd élje ki a frusztrációját itt :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73125) föccer válasza Chaser (#73124) üzenetére


föccer
nagyúr

Klímával csak H/geo tarifával jössz ki olcsóbban,

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73126) Agyasima


Agyasima
senior tag

Baktériumgyilkos kilincseket szeretnék a lakásba. Erre legjobb tudomásom szerint a réz a legalkalmasabb még megfizethető alternatíva. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy:
- van esetleg más megfizethető alternatíva a rézen kívül?
- hol lehet kapni nem lakkozott réz kilincseket?

Tudom, hogy intenzívebben kell takarítani, de az belefér.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#73127) macilaci78 válasza Agyasima (#73126) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link], olyan 10 k párja, típusfüggő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73128) Agyasima válasza macilaci78 (#73127) üzenetére


Agyasima
senior tag

Lehet, hogy egyszerűbb lenne inkább csak egy privátot küldenem neked legközelebb! :) :R

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#73129) macilaci78 válasza Agyasima (#73128) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezeket a kilincseket a forgalmazó kb 2 éve tette be a kínálatba, azóta vannak barátibb árakon szélesebb körben elterjedve. Van belőle fordítózáras kivitel, és ha egységeset akarsz, akkor bejárati ajtóra biztonsági ajtócímmel is össze lehet házasítani.

Azt vedd figyelembe, hogy ezek az antibakteriális kilincsek csak akkor látják el a funkciójukat, ha rendszeresen vannak takarítva is.

Ja, és ne tedd, mert hátha más is profitál a kérdésből és, vagy a válaszból. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73130) Chaser válasza föccer (#73125) üzenetére


Chaser
titán

anélkül sem vészes, akkor kb egál, de függ a lakás elrendezésétől, ha 0-s lakást nézünk bekerülési ktsg-ben is jobb lehet a klímás megoldás még nagyobb lakásnál is több klímával és h tarifával, nyomorult egy ára és bürokráciája van a gáznak összességében mire bekerül
gázosok visszaküldtek 3e pénzt, ezt is megértem:d
órám van hozzá, klíma nincs:d 3x áttettem az időpontot, tegnapra elkészült a lakás olyan állapotra h jöhet, du-ra vártam, reggel telefonál a srác a kinézett eddig atom stabilnak hitt klímával mostanában feltűnően sok gond van telepítés után pár nappal...remek ( : nézhetek másikat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73131) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Itt a tél itt a fűtési szezon . (bár kicsit már késő de lehet jövőre lesz belőle valami)
Solitherm ST6 öntöttvas kazán mellé milyen puffertartály lenne megfelelő ?
120nm családi ház átlagos szigeteléssel.
Milyen hatásfokon üzemelnek ezek a tartályok 1000L már elég nagy illetve 1 vagy 2 hőcserélőst érdemes venni, csak a fűtéshez ?
Van valakinek ilyen bekötve ? :U :R

Lumia 950XL

(#73132) ALI_G


ALI_G
veterán

Vaillant ecoTec Plus VUI Int II 246/5-5 kazánnál fűtésnél néha megjelenik egy homokóra jelzés a kijelzőn és ilyenkor leáll a fűtés egy időre. 45 fokos előremenőnél jött elő többször. 35-nél még nem láttam, bár nem nézem folyamatosan, csak most teszteltem rajta pár dolgot. Nyomás kb. 1.8-2 bar. A használati utasítás semmit nem ír erről. Olyan mintha túlmelegedne a kazán és ezért letilt az égő, de ez így sántít.

(#73133) Nkboy válasza ALI_G (#73132) üzenetére


Nkboy
senior tag

Égőtiltási idő aktív = A gyakori ki- és bekapcsolás elkerülése érdekében (növeli a termék élettartamát).

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#73134) Met válasza ALI_G (#73132) üzenetére


Met
Topikgazda

A kezelési útmutató szerint Égőtiltási idő aktív. A gyakori ki- és bekapcsolás elkerülése érdekében (növeli a termék élettartamát).
Azt nem találtam benne hogy miért tilt le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73135) pjen válasza ALI_G (#73132) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azon a kazánon egy előre menő termosztát,amit lehet állítani,és 45 fokra van állítva?

(#73136) ALI_G válasza Nkboy (#73133) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt en nem talaltam meg a leirasban, de erre tippeltem. Viszont folyamatos a hoigeny (termosztat nem kapcsol le), es kozben leall a kazan homokozni. Ebben az idoben konnyen kifuti a 35-os eloremenovel, de azt gondolnam, hogy 40-45 fokos eloremenovel is mukodnie kellene.

Pjen: tudom allitani az eloremenot.

[ Szerkesztve ]

(#73137) pjen válasza ALI_G (#73136) üzenetére


pjen
félisten

És,ha túl tekered 45 fokon akkor is le áll?

(#73138) ALI_G válasza pjen (#73137) üzenetére


ALI_G
veterán

Kiprobalhatom. Ugy mi az elkepzeles?

[ Szerkesztve ]

(#73139) pjen válasza ALI_G (#73138) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom késöbb fog leállni,jobban befűt.

(#73140) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!ha glettelés után foltos marad a fal-néhol nem teljesen fehér akkor a szín is foltos lesz?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#73141) Met válasza gerisz23 (#73140) üzenetére


Met
Topikgazda

Festés előtt kend le mélyalapozóval és akkor nem lesz foltos.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73142) MaciG


MaciG
addikt

"- Könnyűszerkezetes födém 20 cm kőzetgyapott szigeteléssel
- Beton cserép azzurro nomád barna
- 30-as nútféderes tégla + 10 cm eps"

Ezek egy új háznak a paraméterei (részlet). Nekem fogalmam sincs mi ez a 10cm eps, de nem tűnik túl vastagnak. Vélemény a szigetelés szempontjából?

Elektromos fűtésre köszi a válaszokat! :)

BANZAII

(#73143) Morris válasza MaciG (#73142) üzenetére


Morris
veterán

Jó az a 10cm. Nekem 12cm van és bőven elegendő. A 15-ös már árban húzósabb lett volna plusz jobban ki kellett volna engednem a tetőt.
A födém legyen jól leszigetelve. Ott a 30cm lenne a legideálisabb.
A födém a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#73144) canniball válasza MaciG (#73142) üzenetére


canniball
nagyúr

Födém="hungarocell".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#73145) föccer válasza MaciG (#73142) üzenetére


föccer
nagyúr

30-as nútféderes tégla + 10 cm eps"

Jelenleg elfogadott szigetelési norma. Nem kiemelkedő, de tűrhető.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73146) canniball válasza canniball (#73144) üzenetére


canniball
nagyúr

Na, Morris megzavart. :D Természetesen ez akart lenni: EPS="hungarocell".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#73147) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

A képen látható ablaknál ahol megjelöltem jön be a cug, pontosan a szárny gumi tömítése és a tok között.
Olyan mit ha nem húzná elég erősen oda az ablakot a tokhoz.
A felső és alsó zsanérnál nem jön,csak középtájt, ha a kezemmel kicsit odaszorítom akkor megszűnik.

két helyen láttam állítási lehetőséget, az egyik az alsó zsanér tetején,a másik a felső zsanérnál az ablakon egy sarok vasalatban, mind kettő kis imbusz.
A sarokvasalaton állítottam, és húzott valamennyit beljebb, de még nem elég.
Az alsóval mit állítok, és szerintetek van még valami állítási lehetőség?

ablak: Brügmann - Salamander Systems PVC 73 mm profilcsalád 7 légkamrás, horganyzott idomacél
merevítéssel

vasalat:Siegenia-Aubi Favorit

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73148) r.levente75 válasza gerisz23 (#73140) üzenetére


r.levente75
addikt

A glettelésnek nem az a szerepe hogy takarjon.

(#73149) ALI_G válasza MaciG (#73142) üzenetére


ALI_G
veterán

Hat uj haznal ez mar hatareset. Epuletenergetikailag par evente szigoritanak. Neten megtalalod a szabalyozast. 2 eve ez meg elment, ma szerintem epp hogy megkapja az engedelyt. Uj haznal a szigetelesnel a szigetelo anyagkoltseg az osszkoltseg harmada. 30 cm kozetgyapot legyen a fodemen es 15 cm eps a homlokzaton (vagy 12 cm grafitos). Az aljaz szigeletes se utolso, foleg ha padlofutes lesz. Ott 8 cm az ajanlott minimum. Ezek amugy mind megterulnek uzemeltetesben, mint ahogy a 3 retegu uvegezes.
Felujitasnal mar nem biztos.
A masik amiben en elgondolkodnek az az okostegla. Ha van sok helyed es nagy a telek, akkor persze jo az eps, de ha szamit a hely, akkor okostegla ragasztassal (malter helyett).

[ Szerkesztve ]

(#73150) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Villanytűzhelyet keresnék,ami nem beépitett,50 cm mélységig. De átlagba csak 60 cm eseket találok. Létwzik ilyen? A konyhabútoromat is 50 cm es munkalappal akarom majd csináltatni és igy passzolnának.
Vagy érdemesebb beépitett tűzhelyből választani és ott méretben is megfelelhet? Csak ez utóbbi 2x annyiba kerül. :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.