Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73801) martillo


martillo
tag

Sziasztok,
Nem tudom mi a pontos neve, de uveg zuhanykabinhoz keresek olyan muanyag vizvetot/vizterelot (???) amit az uveg ajtora alul tudok felrakni. Ami eddig volt/van az olyan, hogy az uveg vastagsaghoz megfelelo (6mm) u alaku profilja van felul, azt tudom az ajtora ratolni es maga a vizveto lefele, mint egy muanyag szakall tolja/huzza a vizet, mikor nyilik az ajto.

Szoval a konkret kerdes, hogy ere milyen neven keressek es milyen uzletben, BP-en merre talalnek ilyet jo esellyel?

Koszi!

(#73802) BullZeye


BullZeye
veterán

Laminált padlón gyárilag volt 1-2 festék csepp, amit feleségem csodaszivaccsal leszedett tegnap este, viszont most elég jól lehet látni nappali fényben, hogy picit kipolírozta, és fényesebb, nem olyan matt azokban a foltokban ahol a festék csepp volt.

Van valami tippetek, hogy mivel lehet ismét mattá változtatni a felületet? Smirglivel még nem álnék neki, hátha van valami vegyszer házilag ami picit mattít. Van bőven maradék parketta amin tesztelhetném éles előtt. :)

(#73803) sketchifun válasza BullZeye (#73802) üzenetére


sketchifun
senior tag

400as és 800as smirglivel tesztelj egy darabon. Szálirányra odafigyelve.

Szárazon és pici vízzel is próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#73804) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ablak beépítéssel kapcsolatos kérdésem kenne.
Ilyen ablak tartó konzolt látott már valaki valahol boltban, vagy ezt nekem kell legyártatni?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#73805) Morris válasza elfelejtette (#73804) üzenetére


Morris
veterán

Mekkora szigetelés lesz rajta, hogy ez szükséges?

Nekem külső falsíkban vannak az ablakok és 12cm-es nikcell van rajta. 20centiig szerintem nem gáz ha falsíkban van.

(#73806) elfelejtette válasza Morris (#73805) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálam nem a szigetelés vastagsága a mérvadó, azért kellenek ezek, mert a meglévő 10cm-rel nagyobb ablaknyílásba ezzel tudnám középre beállítani az új ablakot.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#73807) Nkboy válasza elfelejtette (#73806) üzenetére


Nkboy
senior tag

Olyan beépítő cégnél keresd, akik foglalkoznak RAL, passzív ház beépítéssel. Azoknál tuti van.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#73808) canniball válasza elfelejtette (#73806) üzenetére


canniball
nagyúr

Jól értem: magába az ablaknyílásba lenne betéve az ablak, csak az a probléma, hogy a nyílás nagyobb? Mert akkor az könnyen orvosolható pl. XPS lapokkal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#73809) elfelejtette válasza canniball (#73808) üzenetére


elfelejtette
veterán

Úgy lesz megoldva a mostani nyílás és az ablak tok közötti tér kitöltése, de ettől még valahogy rögzíteni kell az ablakot a nyílásba, és ezt a fal külső oldalához rögzítve képzeltem el, nem az ablaknyílás belső oldala, tehát a tok felől. Remélem érthető.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#73810) Morris válasza elfelejtette (#73809) üzenetére


Morris
veterán

De ez akkor fölösleges. Ugyanis ha tudod a falnyílás méretet és az ablak méretet, akkor csak osztani kell és megvan, hogy mekkora távolságra legyen. Ezt sima háromszög fapockokkal be lehet állítani. Tokrögzítő csavarral megfogják és kész is. Köré meg megy a hab.
Azok a baromi nagy és erős csvarok ott tartják az ablakot.
Vagy ami még jobb, ha van 5centi az egyik oldalon akkor azt föl falazni ytonggal. Pl jobb oldalon és alul.
Így még stabilabb.

Szerk. De most látom, hogy 10centi a különbség. Akkor 10-es ytong és problem solved.

Én azt hittem, hogy a szigetelés miatt kell ilyen, de így nem látom értelmét ezeknek a sarokvasaknak.

[ Szerkesztve ]

(#73811) Morris válasza elfelejtette (#73809) üzenetére


Morris
veterán

De még úgyis megcsinálhatod, hogy jobb és baloldalra 5centi alulra meg 10.

[ Szerkesztve ]

(#73812) elfelejtette válasza Morris (#73810) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha azt mondod, hogy a tokrögzítő csavar is elég lesz, akkor oké, hiszek neked. :C

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#73813) Met válasza martillo (#73801) üzenetére


Met
Topikgazda

A kabin gyártójánál nincs?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73814) dh66e válasza elfelejtette (#73804) üzenetére


dh66e
veterán

Na ilyen megoldást sem láttam még életemben. :Y

(#73815) Morris válasza elfelejtette (#73812) üzenetére


Morris
veterán

Nem értem, miért nem jó az ytongos megoldás!

(#73816) Nkboy válasza dh66e (#73814) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hát mifelénk, még nem annyira elterjedt.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#73817) dh66e válasza Nkboy (#73816) üzenetére


dh66e
veterán

Nem nagyon látom az előnyeit ennek a megközelítésnek a szerelést illetően. :F

(#73818) Nkboy válasza dh66e (#73817) üzenetére


Nkboy
senior tag

Arra az épületre, még megy a külső szigetelés, ergo az ablak az közé kerül. Így kisebb az esély, vagy nulla, hogy hőhid alakuljon ki a káváknál. Passzív házaknál Így építik, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#73819) Morris válasza Nkboy (#73818) üzenetére


Morris
veterán

De ő nem hőszigetel

(#73820) Nkboy válasza Morris (#73819) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem dh66e a képen látható beépítésre gondolt. Arra írtam neki.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#73821) ALI_G


ALI_G
veterán

Békéscsabán tud valaki ajánlani olyan szakembert aki képes egy fürdőszobát felújítani?

[ Szerkesztve ]

(#73822) Morris válasza ALI_G (#73821) üzenetére


Morris
veterán

Tudok.

(#73823) jerry311 válasza föccer (#73740) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lecseréltem, most nem zajong.
Régit szétszedtem.
Nem volt égésnyom sehol, még a kapcsoló felületeken sem. Minden fémtiszta. Por sem volt benne.

(#73745-73745) biker
Ezt mind lehetett volna 1 vagy max. 2 hsz.-be. :P
Miért kérdezel, ha biztos vagy a magad gondolatában?
Apró szemantikai probléma, hogy a "Döglött kismegszakító lesz." mondatba én csak a valószínű okot értettem bele, aki olvasta, az meg lehet, hogy kész ténynek vette. Sőt, ha a három mondat közül ez az utolsó, akkor már ilyen félreértésnek is kisebb lett volna az esélye, mert akkor előbb olvasható, hogy a kötések jók (=ellenőriztem).

(#73824) ALI_G válasza Morris (#73822) üzenetére


ALI_G
veterán

koszi :R

(#73825) martillo válasza Met (#73813) üzenetére


martillo
tag

Lehet van, de ok egy kis ceg volt, nem gondoltam veluk felvenni a kapcsolatot emiatt, azt hittem ez piaci kategoria.
De majd csinalok fenykepet rola, hogy mire is gondolok, nem hinnem hogy ez annyira specko cucc lenne...

(#73826) Gergőke88 válasza martillo (#73825) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
30 m járda betonozásra mennyi lehet a reális anyag+munkadíj?
280e Ft-os ajánlatot kaptam rá, ezt egyelőre kicsit sokallom.

(#73827) föccer válasza Gergőke88 (#73826) üzenetére


föccer
nagyúr

1 méter, vagy 5 méter széles? Milyen betonból? Ami betonból járdát készítenék, bruttó 30-35k / m3 + szállítás.

Földmunka, elszállítás, tükörkészítés, felületképzés, dilatációk megvágása, tömítése, utólagos tereprendezés.

Sok minden lehet benne.

Ha nem tetszik az árajánlat, akkor kérj még néhányat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73828) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Emberek rohadt gáz, hogy egy 1 éves Elzett bevésőzár rugózata 1 év alatt megadta magát! Komolyan, vennék én drágábbat is, de a magyar piac katasztrófa :((

"in medias res"

(#73829) Gergőke88 válasza föccer (#73827) üzenetére


Gergőke88
addikt

1m nem tudom milyen beton.
Tudtok ajánlani? Dunaharasztin lenne szükséges, utcai járda a ház előtt.

(#73830) föccer válasza Csabroncka (#73828) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért Elzetet veszel, ha minőségit szeretnél? Bakosfa, Zárkirály. Becsületes választékuk van, normális zárakból is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73831) Csabroncka válasza föccer (#73830) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tudom megyek is ma a Bakosfához, ezt anno még amikor megcsináltam az ajtókat akkor rendeltem....

"in medias res"

(#73832) föccer válasza Gergőke88 (#73829) üzenetére


föccer
nagyúr

Térbetont, járdát már csak akkor csináltass, ha jön a jó idő, tavasszal. Dunaharaszti kiesik, nincs arra ismeretségem.

A közelben Holcim betongyár van, ami vállalható. Ha tényleg jó betont akarsz, akkor CP3/2-XF4-22-F2, vagy C30/37-XC4-XF4-24-F2 betont rendelj tőlük. Ha jól meg van csinálva, akkor örök élet +1 nap (na jó, elvileg 50 év). Ha a Holcim nem szolgál ki ilyen kis mennyiséggel, akkor írj rám egy privátot és adok másik, megbízható üzemet, de ők egy kicsit messzebb vannak, drágább a szállítás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73833) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Föccer elvtárs!
Valamikor jövőre betonozást tervezek.
Amiről szó van mellékelem fényképen.
Látható hogy vegyes a dolog, van ahol már van beton (nem szedném fel), valahol csak föld.
A szemben látható enyhén avitt falszerkezet kiugrik, új tető lesz rá januárban (nyeregtető), megnagyobbítva a fedett területet.
Ez egy kocsibeálló lesz, illetve tárolós nyitott helyiség kb. 50 m2.
10 cm betont tervezek rá (max), durván 5 m3 (de legyen biztonsági tartalék 6m3)
Ha jól tippelem ide már megéri mixerrel hozatni?
Kellene hálózni ha nagy terhelésnek nem lesz kitéve?
Milyen fajtát lenne érdemes kevertetni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73834) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok!

Adott egy Trend2-es konyhai csaptelep, amely 2,5 éves. A Mofémre van 5 év garancia.

Gondom van vele, van aki már gariztatott ilyesmit? Mi a menete?

(#73835) föccer válasza n@p@lm (#73833) üzenetére


föccer
nagyúr

Két variációt látok.

1: a tetőt tartó szerkezetet külön alapozod, így az burkolatnak nincs statikai tartószerepe. Ekkor nem szükséges vasalás, simán térkövet is le lehetne rakni. A tartóoszlopok alá fagyhatár alá, az alsó teherhordó talajig le kell alapozni, minimum pontlappal.
2: a burkolat, mint lemezalap működik. Ekkor rendesen statikailag tervezett vasalást kell készíteni.

Mindkét esetben ha tartós térburkolatot szeretnél, akkor a korábban említett CP3/2-XF4-22-F2, vagy C30/37-XC4-XF4-24-F2 beton kell neked.

Ha statikussal beszélsz és nem ismerné a CP jelölést, akkor annyit kell mondani, hogy hajlító-húzó szilárdság karakterisztikusa 3 N/mm2, a nyomószilárdság karakterisztikusa 25 N/mm2.

Mindkét beton fagy- és olvasztósó álló, a CP beton ráadásul még kopásálló is, de ez már tényleg extra egy családi ház kocsibeállójának. :)

A fenti betonokat "egyszeri kőmíves" nem fogja lekeverni semmilyen mennyiségben. Kézi keverésnek érzésem szerint 2,5-3 m3 felett nem szabad nekiállni, de ez sok mindentől függ.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73836) föccer válasza r.levente75 (#73834) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha megvan a számlája és a doboza, akkor tudod elindítani. Legegyszerűbb ha felhívod őket és megkérdezed, hogy mi a menete a dolognak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73837) runner 125 válasza n@p@lm (#73833) üzenetére


runner 125
nagyúr

H tervezed a 10 cm betont? Rá az egészre, ez által meg lesz emelve, vagy marad ez a szint? Utóbbi esetben én biztosan minden dirib-darab régi betont felszednék onnan..
Autóbeálló miatt hálóznám is, illetve a nyeregtető (gondolom ugyanúgy cserép megy rá) súlya miatt legalább a tetőszerkezetet tartó oszlopok alatt ásnék le annyi 70-80 cm mély lyukat, ahány lábon fog állni az egész.
Nehogy megmozgassa a fagy, vagy a tető terhelése miatt megrepedejenek idővel pl a sarkok.
Persze bele lehet ebbe még jobban bonyolódni.. kérdés h idővel akarod-e burkolni valamivel (mert a friss beton egy ideig "szép", aztán az élek elkezdenek letörni, olaj ráfolyik, elszíneződik, kopik, porlik, sérülés..), mert akkor nem ártana előtte normális vízszigetelést is csinálni az egészen, az-az minimum 2 réteg betonban gondolkodni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#73838) n@p@lm válasza föccer (#73835) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi!
Elvileg oszlopon fog állni a tető, de lemeztető lesz ami nem nehéz.
Mennyi ennek a betonnak a bedolgozási ideje?
Odahozza a mixer leönti a lehető legközelebb és úgy lenne betalicskázva.

(#73839) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Sajnos nem tudom hogy a kérdésem hova férne be igazából, de hátha itt van olyan topiclakó aki találkozott már ilyen "problémával".

A kérdésem az lenne hogy tudnám megoldani egy kádtöltő csaptelepről, vagy mosogató csaptelepről, hogyha az alsó kifolyócsövet kitekerem akkor oda be tudjak iktatni egy termosztát féleséget, vagy egy olyat ami kijelzi az átfolyó víz hőfokát?
BG-n találtam egy ilyen kütyüt -> Loskii LW-101, szerintetek itthon hozzá tudnék jutni valami ilyesmihez? Pontosan ilyet szeretnék kivitelezni -> KATT. Ez az egyszerűbb megoldás lenne, gondolom hasonló csatlakozással termosztát nem nagyon létezik mi?

Az egészet azért csinálnám hogy a magasnyomású mosót tudjam használni a megadott hőfokkal. A max hőfok ami átfolyhat rajta 60fok. A cél az lenne hogy teszem azt 40-50 fokos vízzel nyugodtam tudjam használni a magasnyomásút károsodása nélkül. Szóval jó lenne tudnom hogy épp milyen hőfokú víz folyik át, de a legjobb lenne a termosztát hogy egy beállított hőfokot folyamatosan tudjon tartani.
Ha más megoldás nincs akkor Banggood-ról megrendelem ezt a nagyszerű kis kütyüt, aztán legalább hőfok gyanánt ad egy kis támpontot.
Sajnos bárhol kerestem itthon ilyen szerkezetet, nem találtam sehol sem. Csak komplett termosztátos csaptelepet.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#73840) n@p@lm válasza runner 125 (#73837) üzenetére


n@p@lm
őstag

Rá az egészre.
A képen nem látszik de a tető gerince jobb oldalról a házból indul (falban van), és egy téglából rakott oszlop tartja meg.
Legalább 40 éve.
Burkolni nem akarom, kocsi, fűnyíró traki, bicajok, fiszem-f@szom fog alatta lenni.

(#73841) föccer válasza jozsi252 (#73839) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem legolcsóbb, legegyszerűbb, ha ezt megrendeled és a képnek megfelelően bekötöd.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73842) föccer válasza n@p@lm (#73838) üzenetére


föccer
nagyúr

Odahozza a mixer leönti a lehető legközelebb és úgy lenne betalicskázva

Most összetört bennem valami. :O :D

A bedolgozhatósági idő bizonyos korlátok között tervezhető, igényelhető. De ez kő kemény pénzekbe kerül. (5m3-nél azért senkit nem fog földhöz csapni, de azért + ktg) Csináltam már olyan betont, ami 5 órás korban még vígan be lehetett dolgozni, megvolt a hozzá szükséges konzisztencia.

Ha ez egy kocsibejáró lesz, akkor feltételezem a mixer is be fog férni, hogy surrantani tudjon. Ezt a talicskázós módszert inkább felejtsük el.

A kérdésedre válaszolva az "alapértelmezett" bedolgozhatósági idő a várható gyártási és szállítási idő + 30 perc. Ez az ami kérdés-kérés nélkül elvárható és számon kérhető egy üzemtől. Max 1 óra, ami felár nélkül reális. Hol lenne a tetthely?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73843) n@p@lm válasza föccer (#73842) üzenetére


n@p@lm
őstag

:D
Jóvanna, dunsztom nincs a szakszerűségről, azért kérdezem :D
Te a betonpumpára gondolsz? Ami odanyomatja a cuccot ahova én akarom?
Fejér megyében.

(#73844) föccer válasza n@p@lm (#73843) üzenetére


föccer
nagyúr

Fejér megye elég nagy... :)

Valahogy így kell elképzelni. Ha be bír állni a tett helyszínéhez, akkor felpakol 2-3 csúszdát és akkor néhány méteren belül szépen le tudja pörgetni a helyére a betont, csak tömöríteni és szintezni kell.

Amit te írsz az a betonpumpa, illetve a kettőnek az ötvözete a pumix. 5m3-re a pumi is jó megoldás, ha nem fér el a mixer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73845) r.levente75 válasza föccer (#73836) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi. :R Felhívtam őket, kell a számla és a garipapír is, akkor van rá öt év. Ha csak a számla van meg akkor kettő év van. Remélem megtalálom a garipapírt is, habár olvastam, hogy nem biztos, hogy garanciális az én problémám, mivel a nyaknál van két szembefordított O gyűrű, és ott szivárog a víz, ez nem garanciális hiba.

(#73846) Met válasza martillo (#73825) üzenetére


Met
Topikgazda

Van sok fajta az a baj [link], ha nem íves az ajtó akkor könnyebb dolgod van mert akkor csak az üveg vastagsága számít meg hogy a "szakáll" mekkora legyen. Ha íves akkor az is számít hogy mekkora az ív stb.
Amikor a Ravak kabinnak széttört a profilja, írtam nekik hogy ez van, (számlán megtaláltam a típusszámot) kellene másik.
Küldtek árat és hogy hol tudom megvenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73847) martillo válasza Met (#73846) üzenetére


martillo
tag

Ez az, ez kell nekem amit linkeltel.
Ez ugye egy epitett uveg kabin, nem szeria, szoval egy egyenes csik kell az ajto aljara, kb 60 cm.

Koszonom

(#73848) headhunter válasza föccer (#73827) üzenetére


headhunter
addikt

30m x 1m x 10cm-re elég 3m3 beton vagy "ráhagyással" kell számolni? (3.5-4m3?)

(#73849) föccer válasza headhunter (#73848) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, egy épeszű betontechnológus elég pontosan ki tudja számolni, hogy a gyártott mennyiség annyi legyen, amennyi. Ami "veszteség" van, az ami a mixer falára, csúszdájára feltapad pép, de ez nem sok, 50-60 liternyi max. Ha pumival van bedolgozva, akkor kb 0,25 m3, ha nagy pumpával, akkor kb 0,5 m3 a "veszteség", de ezt egy ügyes pumpás minimalizálni tudja, csak szépen meg kell kérni rá, hogy labdázza vissza a puttonyba és a tisztítónyíláson keresztül ki lehet talicskázni azt a pár taligára való betont. Eléggé macerás, nem szeretnek vele foglalkozni, max akkor, ha tényleg az az pár talicskányi hiányzik.

Betonüzemek általában 0,5m3-es lépcsőkben gyártanak, tehát rendelhetsz 3, vagy 3,5 m3 betont. Viszont a nagy felületeken kelet a legtöbbet tévedni. Ha 1 cm-t tévedsz a magasággal, az már majdnem 0,5 m3... Inkább rendelj többet, menj biztosra, mert 0,5 m3-t nem fognak külön kiszolgálni, arról nem is beszélve, hogy a fuvarnak minimum költsége van, ami mostanásg 6-7m3 (tehát a teljes szállítási költséget ki kell fizetni a tört fuvarra is). Ugyan akkor vannak olyan üzemek is, akik a visszaszállított betonra hulladékmegsemmisítési díjat számolnak fel, ha nagy mennyiséget küldesz vissza.

Mondjuk ha kell 3, akkor 3,5-et minimum rendelj, de legyen pontosan kiszámítva. Előtte mérd végig a magasságot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73850) Morris


Morris
veterán

Na, ha már terasz téma. Nekem is ez a gondom. A jobb oldali garázzsal egyvonalban a házig egy nagy teraszt szeretnék csinálni.
Kérdés az, hogy mekkora alapja legyen? Körbe alapozzam az egészet vagy elég ha csak a földből kilógó kb 30 centit bekötöm?

Ilyenre szeretném. Fedett lesz, de elől nyitott.

Oldalt a garázstető ugrik majd. És egybe szeretném építeni a terasz tetővel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.