Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73551) macilaci78 válasza moma (#73533) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De tudsz linkelni, csak lusta vagy. De nem vagy egyedül, van, aki lusta megnyitni az ilyet. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73552) föccer válasza philoxenia (#73541) üzenetére


föccer
nagyúr

Ritkan ertek veled ennyire egyet. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73553) föccer válasza moma (#73542) üzenetére


föccer
nagyúr

Osszefoglalom akkor: az elmindottak alapjan senki nem fog neked javaslatot tenni, hogy mit csinalj. Egyebkent a legjobb a multimeter. 2k ft-ert veszel egy gagyit ami erre pont eleg beallitod HV valtoaram feszmeresre, ovatosan erinted a ket polust, amire ki kell irnia a ket vezetek kozotti feszultseg kulonbseget ami ~220 volt lesz (+/-10). Ezutan lekapcsolod a biztit es ujra mersz. Ha 0 akkor nuncs benne delej ha barmennyit mast mutat akkor gebasz es villanyszerelot hivsz.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73554) csemberlen válasza zsolti_20 (#73548) üzenetére


csemberlen
őstag

Hány szint, és összesen hány négyzetméter kb?
Ugyanis egy jól szigetelt ház 3-5kW energiával elvan, ezért hőszivattyús megoldásban gondolkozni teljesen felesleges. Persze ha elvi okokból ragaszkodsz a nulla energia fogyasztáshoz.....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#73555) föccer válasza zsolti_20 (#73546) üzenetére


föccer
nagyúr

Passzív ház a te baratod. Meg a google. Keress ra. Kb 30%-al dragabb az epitesi koltseg es a rezsi 90%-at megsporolja neked. Ha felraksz a terore egy nagyobb napelem rendszert es sikerul oda-vissza mero orat felrakatni akkor meg lehetsz plusszos is a reszivel. 6kw-os rendszer kb 4 M korul kiepitrnek tervezessel engedelyezessel kivitelezessel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73556) zsolti_20 válasza csemberlen (#73554) üzenetére


zsolti_20
senior tag

kb 40 max 50nm-ről lenne szó.
-2 kisebb szoba
-1 nagyobb szoba
-konyha
-fürdő
-előszoba/kamra

Csak földszint emelet nélkül.
Hőszivattyús megoldás hány KW-tól érdemes? A 3-5kW pedig gondolom egy napra vonatkozó energiafogyasztás.
Az összes többit lehetőséget érdemes beépíteni?

föccer :
Fuhh köszönöm igen, a passzív ház ami ki lett nekem találva. Nem is gondoltam volna, hogy erre már külön vannak emberek, vagy hogy egyáltalán létezik olyan hogy passzív ház . :R
Napkollektorra érdemes beruházni? :R

(#73557) föccer válasza zsolti_20 (#73556) üzenetére


föccer
nagyúr

Hogy érdemes-e, jó kérdés. Valahogy a kollektoroktól ódzkodom, nem tudom miért. Én egy nagyobb napelem rendszert raknék fel, ha a költsége nem riasztana el. Passzív ház meg teljesen más építészeti és gépészeti rendszert igényel. Főként e második miatt drágább. Úgy kell elképzelni a passzív házat, hogy
- durván erős hőszigetelés (épület alatt is!)
- 3 rétegű argonnal vagy kriptonnal töltött, kiegészítő hőszigetelésű nyílászárók,
- gyakorlatilag hőhíd mentes szerkezet,
- durván erős légtömörségű szerkezetek,
- szellőztetés csak a hőcserélős szellőztetőn keresztül,
- légbeömlők előtemperálása talajszondákkal
- limitált nyílászáró felület,
- megközelítőleg 1:1,6 épület alapraj arány,
- benapozás figyelembevétele téli hőhasznosítás és nyári árnyékolás figyelembe vétele miatt,

és még féltucatnyi szempont. Az épület fűtése gyakorlatilag csak az emberi test és a gépészet hulladékhőjével történik, illetve a hőcserélő képes lehet külön hűtő-fűtő egységként üzemelni H vagy GEO tarifáról. Ezen kívűl a hidegburkolatú helyiségekbe lehet a padlóba épített kiegészítő, alacsony teljesítményű fűtőszálakat építeni a jobb komfortérzet miatt.

Mindezt megtámogatva a napelemekkel bőven plusszos lehet a rezsi.

passzív házat nem igazán érdemes ilyen kicsi méretben építeni. Minél nagyobb a légtömeg annál jobb fajlagos ktg-vel jön ki.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73558) Bacusuz válasza Csabroncka (#73522) üzenetére


Bacusuz
őstag

így szerintetek jó lesz?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73559) föccer válasza Bacusuz (#73558) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze. Rakd vissza a dobozta, tetőt rá és örök élet+1 nap.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73560) Met válasza Bacusuz (#73558) üzenetére


Met
Topikgazda

Látod, tudsz Te ha akarsz :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73561) moma válasza zsolt0638 (#73550) üzenetére


moma
őstag

Köszi! Neked is föccer! :R

Van multiméterem. De biztosra megyek és lekapcsolok akkor mindent, amíg szerelem.

Most valahogy azt érzem, hogy szeretném megcsinálni én. Valahogy szépnek találom, hogy nekem kell ezt megcsinálni, amit a családom már olyan régen úgy hagyott. Meg tetszik is, hogy ennyire megtanulom. Meg persze a pénz is számít.

(macilaci78: androidon nincsenek ott ezek a formázás gombok. nem gondoltam, hogy nagyon zavaró, azért nem vártam amíg asztali géphez érek.)

we all deserve a bit of luck.

(#73562) pjen válasza Bacusuz (#73558) üzenetére


pjen
félisten

Jó,de a csokival sem volt semmi baj.

(#73563) Chaser válasza moma (#73533) üzenetére


Chaser
titán

víz és villany együtt elég szép ám, nálam anno a vizes azt mondta villanyásszal együtt szerel bojleren belül, ő marad a vizes résznél, lehet h nem véletlenül? :)
kb 12 voltam amikor megcsapott az akkor még 220v, érdekelt mért nem világít a karácsonyfa izzó sor, ha már megcsapott még jobban el kezdett érdekelni, ezért első körben később elektroműszerész lettem, de sajnos van aki belehal, szóval okosan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73564) philoxenia válasza Chaser (#73563) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerencsére igen ritka, hogy valaki belehal abba, hogy elektroműszerész lesz... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73565) Zin


Zin
senior tag

Hali!Van itt aki uveggyapot,gipszkarton,hungarocel stb beltérre akarom pár nm-en kuldenék privibe fotokat,tudna ugy segiteni nekem hogy mit hogyan?Ha kell mérőszallagot is oda rakok a fotohoz mindent leirok csak 1-2 privi váltásrol lenne szo.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#73566) Met válasza Zin (#73565) üzenetére


Met
Topikgazda

Ide rakd be a képet hogy másnak is hasznos lehessen a válasz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73567) Zin válasza Met (#73566) üzenetére


Zin
senior tag

Oks!Elkészitek párat s rakom fel :P

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#73568) Chaser válasza philoxenia (#73564) üzenetére


Chaser
titán

nem, nem ritka, minden elektroműszerész egyszer belehal...((( : én ezért váltottam, szóval örökké fogok élni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73569) Dr.Zoo válasza zsolti_20 (#73546) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A geotermikus hőszivattyú, nekem varázslat. (?!?)
A napelem, és a napkollektor már értelmesebb alternatíva, főleg, hogy a napelem és az inverteres ára meredeken csökken, és boldog boldogtalan építi már. Mikor elkezdtem foglalkozni a HMKE-vel, 1millió volt 1KW napelem ára sacc, inverterekkel, ez azóta töredéke.
A szélturbinák szépek, de nagyon macerás engedélyeztetni őket. :)
Komposztkazánról nincs infóm, nincs vele tapayztalatom.

Napelem rendszer által megtermelt energiát, nem éri meg eladni a szolgáltatónak. Én úgy méretezném a sajátom, hogy a ház energia szükségletét megtermelje, beleértve a hűtést és a fűtést is. Minimálisan táplálék vissza a KÁT-ba.

Szerk: Föccer meg leírta, a passzív ház feltételeit.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#73570) pjen válasza Dr.Zoo (#73569) üzenetére


pjen
félisten

A sziget rendszerű napelem,nem biztos,hogy gazdaságos.Végeredményben pont akkor kéne az energia,mikor nem süt a nap.Tárolni elég nehézkes.A geotermikus hőszivattyú egy bejáratott rendszer,csak elég költéges a kiépítés.

(#73571) zsolti_20 válasza pjen (#73570) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem egészen áll össze nekem ez a hőszivattyú. Tehát vizet keringet amit levisz 200m mélyre kb, itt a hőmérséklet egész évben 7-18fok kb. De télen ez a 7 fokos hőmérséklet hogyan fűti fel a házat? Vagy mire használható? Esetleg valami fűtés rásegítővel tudom elképzelni, de akkor meg mi értelme van ennyiért kiépíteni?

(#73572) pjen válasza zsolti_20 (#73571) üzenetére


pjen
félisten

Gondolj egy sima hűtő szekrényre,csak nagyban.A hűtöben lévő sőrt úgy hűti,hogy hőt von el,és ezt kivül lesdja,azért melegszik a fekete rács.A 7 fokos vízből folyamatosan tud hőt elvonni,mert a föld újra melegíti.

(#73573) zsolti_20 válasza pjen (#73570) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Már nem tudtam szerkeszteni a hsz.-t így valaki utólag hátha össze kapcsolja.

Kicsit utána olvastam olvastam jobban az egésznek, tehát több fajta is van, de lényeg a lényeg hogy a teljes fűtés nem váltható ki vele, csak padló fűtésére vagy plafon hűtésére használható.
Viszont a villanymotor szükséges hozzá ami a gázszámla 40%-a kb.

Viszont én télen nem érzem jól magam 7 fokban, bár jobb mint -15 mondjuk. :C
Kicsit veszteségesnek érzem ezt a részét, de pozitívumként szóljon mellette hogy 0/24-ben elérhető ez.

Kb 1km-ént lefelé Mo.-n a hőmérséklet 30-60C-al növekszik ez alapján ha csak nem hülyeség az egész. :DD

De ilyen mélyre egyébként sem szokás leásni amikor ezt építik ki, ha jól emlékszem 100-200m talán?!

A másik lehetőség amikor a földfelszín alatt kb 1-2m-el helyezik el ezeket a csöveket de ekkor nem is a geotermikus energiát használod hanem csak a nap által felmelegített talaj pillanatnyi hőmérsékletét így elképzelhető ez nem is működik éjjszaka.

Szerk.: Persze nem arra gondoltam hogy kihűlik a víz amikor azt használom és várni kell a melegítésre :)

[ Szerkesztve ]

(#73574) Bacusuz válasza Met (#73560) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi
A főzőlap felől jövő kábelek sodrottak, hüvely szerűséggel a végén.
Ez pontosan kb 1cm hosszu és az egyik felén teljesen takar másik felén meg körmök vannak.
Ez is jó a wagohoz ugye?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73575) pjen válasza zsolti_20 (#73573) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem jó helyen olvastál utána.Nem arról van szó,hogy a 7 fokos vizzel fűtesz.Én tisztán klímáal fűtök és még mínusz 15 fokban is tud plusz 40 fokos leeevegőt fújni.Ha azt a kinti hőcserélőt plusz 7 fokos vizbe tenném,sokkal jobb hatásjokkal tudna 40 fokos levegőt fújni.

(#73576) zsolti_20 válasza pjen (#73575) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tehát ha jól értem a klíma a te esetedben a fűtés rásegítő? A 7 fokos vizet bekeringeti a klímába, majd valahogy ennek a segítségével csinál belőle mondjuk 40 fokot? Ezek úgy működnek hogy hideg levegőből nehezebben csinál meleget mint 7 fokos víz segítségével?

Bocsánat ha hülyeséget kérdeztem vagy feltételeztem de megszeretném érteni a működésüket ezeknek, és még elég kevés infoval rendelkezek ahhoz hogy össze álljon egy teljes rendszer képe a fejemben. :R

(#73577) Dr.Zoo válasza pjen (#73570) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem írtam sehol szigetüzemet. A szolgáltatót használná akkunak a HMKE, ad-vesz méréssel meg elszámolnak. Azt írtam, hogy pontosan méretezném, és "feleslegesen" nagyobb rendszert, mint amit a ház igényel, nem építenék be. ;)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#73578) zsolti_20 válasza Dr.Zoo (#73577) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Pontosan ez az elképzelésem nekem is, az akkumulátorok drágák, sok helyet foglalnak, környezetre veszélyesek, pár év és cserélhetem ki mindet. Sokkal jobb megoldás ha magát az elektromos rendszert használom akkumulátornak így veszteség nélkül használhatom fel újra ezt.

(#73579) macilaci78 válasza moma (#73561) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Saját egyéni hülyeségem, hogy nem tartom magam többre másoknál. Tehát ha valaki lusta linkelni, én se veszem a fáradtságot, hogy az URL-t jelölgessem ki, másolgassam, beszúrogassam tableten, telefonon.
Ezzel együtt mobilon is van asztali nézet, hova tovább 10+ éve regisztrált felhasználótól egy alapvetően IT portálon ne legyen már idegen pár formázó kód elsajátítása.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73580) föccer válasza Dr.Zoo (#73569) üzenetére


föccer
nagyúr

A visszatáplálás alapvetően azért jó ha megvalósul, mert nem (vagy csak költségesen) tudod tárolni az energiát. Oké, hogy elég sokat bukik rajta az ember, ha a MAVIR-el kóperál az ember gyermeke, de nekem még mindig szimpatikusabb, mint nem kihasználni a megtermelt energiát, vagy böhöm akkumulátorokat beépíteni a rendszerbe.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73581) Dr.Zoo válasza zsolti_20 (#73578) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ott van "értelme" a szigetüzemnek, ahol nincs villany. Vagy iszonyat költség lenne kiépíteni.
Egy jól méretezett HMKE-val, ad-vesz méréssel, konkrétan ki tudod nullázni a villanyszámlád, és a fűtésed-hűtésed. (fűtésnél még szvsz vannak kompromisszumok, de egy vagy több COP 4 feletti inverteres klímával, -15 fokig fűtesz is...)

(#73580) föccer: sehol nem írtam, hogy ne koopráljon rá... :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#73582) Morris válasza macilaci78 (#73579) üzenetére


Morris
veterán

Úgysem hiszed el, de macerás mobilról linkelni.

Tessék. Nehéz lenne beszúrni egy kurva link gombot a off topik mellé?
Egyáltalán nem. Xsak sz.nak rá. Pedig sokan hálásak lennének érte.

[ Szerkesztve ]

(#73583) pjen válasza zsolti_20 (#73576) üzenetére


pjen
félisten

Nem érted jól, klímával fűtök. Tavaly télen a mínusz 15 fokban is klímával fűtöttem.Konyha nyelven, ameddig a klíma gazdaságosan tudja hűteni a külső környezetet addig hőt von el, és a másik oldalon leadja.Ugy keress;levegő levegő hőszivattyú.

(#73584) gerisz23 válasza moma (#73542) üzenetére


gerisz23
őstag

Van hogy a villanyóra alatti kismegszakító átad úgy is hogy le van kapcsolva.
Korábban azt írtad hogy konyítassz valamit a villanyhoz :F

Ha mégis nekiállnál jól kösd vissza mert az életeddel játszol!Szétszedésnél figyelj nagyon,vagy hívj ismerőst aki már látott ilyet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#73585) zoli03


zoli03
őstag

Egy vezeték nélküli termosztátnak kb mekkora a hatótávja? Computherm Q7RF lenne a kiszemelt, a távolság 12m és két 40 cm-es téglafal lenne útközben. Ennyin átmegy még a jel?

(#73586) zsolti_20 válasza pjen (#73583) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Na szóval ez egy nagy hűtő :C Tehát ha a 7 fokos víztől vonná el a hőt sokkal nagyobb hatásfokkal dolgozna mintha a -15 fokos levegővel tenné ugyan ezt.

(#73587) zoli03 válasza zoli03 (#73585) üzenetére


zoli03
őstag

Vagy ugyanennek a termosztátnak a vezetékes verziója maximum hány méter kábellel működik? Mert most a vezetékes verzió van, át akarom rakni egy másik szobába, a padláson el tudom vinni a kábelt (most is ott megy), csak két szobával távolabbra kéne vinnem.

(#73588) macilaci78 válasza Morris (#73582) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mert sehogy nem lehet [ ] / : karaktereket varázsolni azon a virtuális billentyűzeten és a többséget elkönyveljük hülyének ahhoz, hogy a helyes sorrendet megjegyezze. Lehet engem isteníteni, vagy épp irigyelni, mert nekem megy, de továbbra is úgy érzem, hogy nem egy kivételes tudás ez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73589) Morris válasza zsolti_20 (#73586) üzenetére


Morris
veterán

Így van. Azaz 7 fokos víz esetén kevesebbet fogyaszt.

Macilaci: nem azt mondtam, hogy lehetetlen, csak lehetne sokkal egyszerűbb is.

[ Szerkesztve ]

(#73590) föccer válasza Morris (#73582) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt a témát inkább fejezzük be, nincs itt helye.

Köszönöm.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73591) macilaci78 válasza zoli03 (#73587) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a tapasztalat, hogy 2 db 30-as téglafalon és 10 méteren stabilan átmegy. Illetve gipszkarton falon és 30 méteren is. Két külön házban is tesztelve.
Az előbbi esetben a vezeték egyik végén lévő vevő és a másik végén lévő szivattyú között a vezeték 60 méter, utóbbi esetben még több.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73592) zoli03 válasza macilaci78 (#73591) üzenetére


zoli03
őstag

Köszönöm, akkor szerintem a vezetékest rakom odébb, lényegesen olcsóbban kijövök, mintha vennék egy vezeték nélkülit.

(#73593) moma


moma
őstag

Bojler mentés fejlemények :) Köszönöm mindenkinek a törődést.

föccer és eme kis mester(ez utóbbit tényleg csak az, aki nagyon chill) segítségével és a figyelmeztetések miatt, elkezdtem használni a multimétert, konnektoroknál gyakorolva. Ha jól értem ha csak egy dologhoz érintem az egyiket, akkor is látom, hogy az e a fázis és a fázistól kell nagyon óvakodnom.

Megméregettem a csavarokat a bojleren lekapcsolt éjszakaival, nem mutatott semmit. Kicsavartam a csavarokat, lelazítottam a fedőt. Nagyon rozsdás belül minden. Igyekeztem megmérni így is a vezetékeket. A hálózati kábel bemegy egy csokiba(asszem ezt így hívják), onnan megy tovább két kék kábel. a csoki kivezetéseit mértem, meg azt ahova bemennek a kék kábelek. De semmit nem mutatott a mérő. Ekkor visszakapcsoltam az éjszakait. És megint mértem óvatosan. És megint semmit nem mutatott. Ez most nem tudom mi. Nem hiszem, hogy rosszul mérem, pláne, ha csak az egyik mérne valami feszültséget, akkor is jeleznie kellene valamit. Szóval lehet az éjszakai van tényleg rákötve, de valamikor le lett kapcsoltatva az ELműben erre tudok gondolni. Hmm. Ezt gondolom onnan tudhatom meg, ha felhívom őket gondolom.

További képek: egy, kettő, három, négy, öt, hat, hét.

Viszont tényleg nem néz ki jól. Ez a fedő alatti rozsdulás a csavarokon és az elektronikán ez nem aggasztó? Ez is a zuhanyzástól lehet? Továbbra is optimisták vagytok, hogy ez lehet menthető? Gondolom az innen már nem olyan vész, hogy kiszedjem a közepét, ha azok a csavarok egyáltalán engednek. De itt úgy tűnik több mindent kellene cserélni.

Holnapi terv lenne, hogy elmű hívás és a közepe kiszedése. Este érek csak haza mindig ez nehezíti.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#73594) _Petya_ válasza moma (#73593) üzenetére


_Petya_
őstag

"Ekkor visszakapcsoltam az éjszakait. És megint mértem óvatosan. És megint semmit nem mutatott. Ez most nem tudom mi. Nem hiszem, hogy rosszul mérem, pláne, ha csak az egyik mérne valami feszültséget, akkor is jeleznie kellene valamit"

1. Biztos hogy épp be volt kapcsolva az éjszakai? Ugye nem mindig van, tehát ha épp akkor szerelsz amikor amúgy sincs benne áram, akkor nem tudod méréssel megállapítani, hogy jót kapcsoltál-e le.

2. Szerintem te kevered a multimétert a fázisceruzával. A fázisceruzát ha fázishoz érinted akkor világít. A multiméter pedig, két pont közötti feszültséget mér.

3. Annak a bojlernek a komplett alját cserélni kell.

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#73595) föccer válasza moma (#73593) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne. Tudom lelkes vagy, de ne. Komolyan, mielőtt bajod lesz. Lassan ott tartok, hogy inkább elmegyek hozzád és megcsinálom. Nem bántásból. Én sem állok neki a cég könyvelésének. Itt meg azért kicsit melegebb is tud lenni a pite.

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73596) AndrewBlase válasza moma (#73593) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A bele (hőfok érzékelő, -szabályzó) biztos cserés, de mint írtuk, kompletten lehet venni a teljes belét, beleértve a "kábelkorbácsot" is. Az alaplapi (amire az egész hóbeleblanc van építve) csavarok rozsdásodása utalhat arra is, hogy szimplán elöregedett a tömítés, és arra is, hogy nem megfelelően lett meghúzva.

Én továbbra is azt mondom, hogy komplett belső (fűtőszál, anód, hőfok érzékelő, -szabályzó, kábelek, tömítések) cserével orvosolható a probléma, életre kelthető ez a bojler.

"Ekkor visszakapcsoltam az éjszakait. És megint mértem óvatosan. És megint semmit nem mutatott."

Az "éjszakai" áram ismérve, hogy vezérelt, tehát nincs állandóan. Jellemzően kevésbé terhelt hálózati időben kapcsol be, ami többnyire éjszakai időpont, de napközben is be-bekapcsol egy-két órára.

"Holnapi terv lenne, hogy elmű hívás és a közepe kiszedése. "

Arra azért készülj, hogy ahogy leszeded az alaplapot, némi maradék víz kíséretében vízkő fog potyogni a bojlerból, tehát valami rongy lefektetése a kádba a bojler alá erősen ajánlott. Ha leszedted, akkor kézzel felnyúlva ki tudod kotorni a maradékot, majd egy slaggal, vagy a zuhannyal ki tudod mosni/veretni teljesen.

Miért mindig én???

(#73597) fero02 válasza moma (#73593) üzenetére


fero02
veterán

Megmondom mi lesz ennek az egész történetnek az eredménye.

- kihívod az elműt, 2 variáció lesz. Ha nem jó fejek, akkor kiállítanak Neked egy számlát a kiszállás miatt és mivel nincs hiba, fizetsz. Ha jó fejek, akkor nem fizetsz és kicserélik a HFK-t, RFVK-t, de Te továbbra sem tudod mi a különbség a NAPPALI és a VEZÉRELT (éjszakai) áram között, illetve annak kapcsolási időszakát sem.

- szétszeded a bojlert. Ha megáll a tudomány úgy marad az egész, Te pedig meleg víz nélkül. Jó eséllyel napokig, amíg valakit nem találsz, hogy visszalapátolja a sz@rt a tehénbe. Ha merész vagy valahogy összerakod. 50-50%, hogy jól, vagy sem. De 99% mondom, hogy nem lesz jól bekötve és csöpögni fog.

- a hozzá nem értésed és fillér@szásod miatt az is elképzelhető, hogy amit most vennél újra kell majd cserélni, ne adj Isten valaki meg fog halni, jobb esetben nagyon megb@ssza az áram.

De nehogy azt mondd, hogy nem segítek és csak kritizálok. Amit venned kell: alaplemez, tömítésgarnitúra, csavarok és anyák, anód, fűtőszál (megfelelő teljesítményű (jön a kérdés, hogy mihez megfelelő ugye...)), hőfokszabályzó, korlátozó, saruzott kábelek, sorkapocs (NEM CSOKI!), ha szükséges új jelzőlámpa, forgatógomb és műanyag mély fenéklap.

Amúgy ÉV relé van a bojler előtt? :U

Komoly döntés előtt állsz, csak szólok.

(#73598) moma


moma
őstag

_Petya_: tudom mi az a fázis ceruza azért. de úgy tűnik, hogy ha a fázishoz érintem a multiméter egyik mérőjét, akkor is mutat valami értéket, ha nincs a másik sehova érintve. Mondjuk a srác a videóban azt monda a másik felét földhöz kellene, de enélkül is mutat értéket. Nem tudom ez minden esetben így van e. Vagy van e olyan, amikor van fázis és egyik felét érintem és semmit nem mutat.

Éjszakai áram: most megint rámértem és most sem mutatott semmit. Az lehet még, hogy valahogy nem rendesen van bekötve a kábel abba a sorkapocsba és nem érintkezik a másik felével. Mert magának a kábelnek a végződéséhez nem férek hozzá.

föccer: :DDD igazából azt nem érzem, hogy konkrétan hol kerülhetek veszélybe. Eddig ezért folytattam. Hogy vághat itt meg az áram, ha mérem a hálózati kábel vezetékeit egymással, meg eleve bármihez, amihez hozzáérek előtte hozzá érintem a multimétert és nullát mutat(vagy fázis ceruzát, de az most nincs itt ebben a lakásban). De eddig nem értem semmi fémhez közvetlenül. Meg tervezem, hogy mindent fényképezek, hogy visszatudjam ugyanoda kötni. Elég óvatos vagyok azért. (Ha esetleg komolyan gondolod, hogy átjössz az király lenne. De nem akarok visszaélni az időddel. Vagy mondjuk ha te átjössz, akkor pénzben is megdumálhatunk valamit :D )

fero02: amióta itt vagyok nincs melegvíz(több mint egy éve :DDD). ezért akarom most megcsinálni. de igen az egy opció, hogy venni egyet. de akkor is be kell majd kötni és ha használt, akkor karban tartani, ha jól értem. ÉV relé: nem tudok róla. (amúgy ez a HFK RFVK mit jelent?) Azt most már értem, hogy most úgy van az éjszakai, hogy bármikor bekapcsolhat, amikor alacsony a fogyasztás a rendszerben és napi 8 órát kell, hogy menjen.

AndrewBlase: köszi ;)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#73599) Chaser válasza moma (#73593) üzenetére


Chaser
titán

_És megint mértem óvatosan._ ennél majdnem hangosan felröhögtem ( :
látva az előzményeket meg az utózmányokat, nem-e véletlenül csak trollkodsz itt?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73600) M@nH. válasza Bacusuz (#73574) üzenetére


M@nH.
aktív tag

A katalógus szerint "megeszik" kb. mindent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.