Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72351) r.levente75 válasza ALI_G (#72347) üzenetére


r.levente75
addikt

Az ablak cserénél és a még meglévő hibákat a falon glettelés után ha külön egy rtgben lefested akkor a teljes falfelületnek elegendő lehet egy rtg is ha nem nagyon koszos és nem változik a szín sem, megfelelő anyaggal.
Na jó hosszúra sikerült.

(#72353) dh66e válasza #46372352 (#72352) üzenetére


dh66e
veterán

fischer gipszkarton tipli, bármelyik barkácsboltban/áruházban kapsz.

(#72354) Met válasza #46372352 (#72352) üzenetére


Met
Topikgazda

Elég a csavar ha csak ideiglenesen akarod felszerelni ;]

Én Molly-val raknám fel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72355) ALI_G válasza r.levente75 (#72351) üzenetére


ALI_G
veterán

Erre gondoltam en is. Bar valojaban a masodik reteg felkenesehez kell a legkevesebb ido.

(#72356) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Szüleimnél kilyukadt (wtf?) a gázbojler. Ilyen csoda volt: [link]. Élt 13 évet. Jóapám villanybojlert szeretne helyette, mert tiszta, egészséges, szárazabb érzés stb. stb.

Lényeg a lényeg: anno pár éve én laktam olyan albérletben, ahol éjszakai árammal üzemelt a bojler. Kérdéskörök:
1. Mennyire bonyolult egy ilyen éjszakai mérő kiépítése? Családi ház. Mérő (jelenleg ugye egy) a garázsban, fürdő, ahol a bojler található a második emeleten. Mennyire kellene szétbarmolni a lakást, hogy megoldható legyen, hogy éjszakai áramról üzemeljen a bojler? Vagy ilyenkor csak a jelenlegi mérő mellé kerül még egy?

2. Éjszakai áramon kívül van valami alternatíva még? H tarifához hasonló akármi esetleg? A kazán se mai darab, akár azt is cserélnék elektromosra, ha érdemes.

3. A bekötés a gázbojler után sok rombolással járna?

Köszönöm előre is!

szerk.: Vác, ELMŰ szolgáltat.

[ Szerkesztve ]

(#72357) gerisz23 válasza albiosz (#72356) üzenetére


gerisz23
őstag

Beszélj egy regisztrált szerelővel aki megcsinálja lakáson belül is a kiépítést esetleg.A lényeg nagyjából annyi hogy kell neki külön mérő,meg külön kábel a boylerig.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#72359) eszmilan válasza #46372352 (#72358) üzenetére


eszmilan
tag

(#72360) csemberlen válasza #46372352 (#72358) üzenetére


csemberlen
őstag

Csillárnak molly tiplit tegyél, akkor nem jön a nyakadba. Jobb barkácsban adnak kölcsön fogót hozzá, de anélkül is berakható.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#72361) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ebben tudnátok segíteni? -> [link]

(#72362) Ferike81 válasza zolikaDB (#72361) üzenetére


Ferike81
senior tag

Levegős a rendszer. Legmagasabb ponton lenni kellene légtelenítőnek. Ott kellene megpróbálni légteleníteni. Azt sem árt ellenőrizni, hogy megvan-e a megfelelő nyomás a rendszerben, mert lehet víz is hiányzik. Nyitott, vagy zárt rendszerről van szó? Kellene még pár infó, mert így elég sok dolog lehet. Távhő, vagy egyedi kazán? Volt a rendszer leengedve? Milyen radiátorok? Hol van légtelenítő? Van a radiátorokon is légtelenítő?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#72364) csemberlen válasza albiosz (#72356) üzenetére


csemberlen
őstag

sokkal egyszerűbb egy gázost visszatenni. Villanynál a mérőhelyet szabványosítani kell, új műanyag szekrény átfeszítés stb lazán 150e Ft is lehet

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#72365) zolikaDB válasza Ferike81 (#72362) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szia!
Köszönöm a segítséget!
- nyitott vagy zárt rendszer? Sajnos ezt nem tudom/nem értem. Annyit tudok, h Junkers nyílt égésterű kazánunk van.
- egyedi kazán
- nem tudok róla, h valaha is lett volna leengedve
- sima mezei lapradiátorok (nem a régi szoci nagy öntvény radiátorok, hanem sima lemez)
- van-e légtelenítő? -> ilyen radiátor, talán mintha lenne rajta így, mint itt: [link]

Mi a teendőm?

(#72366) Ferike81 válasza zolikaDB (#72365) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ha valóban ilyen légtelenítővel szerelt radiátorok vannak, akkor a képen látható csavart meglazítod, és míg bubimentes víz nem jön addig engeded. Nem kell tökre kinyitni, csak addig, hogy szépen kijöjjön a levegő. A rendszered akkor valószínűleg zárt rendszer. Nézd meg van-e nyomásmérő, és mennyi a nyomás. Van a tágulási tartályban megfelelő légnyomás? Elég nehéz így bármit is mondani, de ha a radiátorokban lévő levegőt ha kiengeded akkor az már előrelépés.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#72367) macilaci78 válasza albiosz (#72356) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Külön mérő és mérőtől a bojlerig direkt vezeték. A villanybojlerek fix bekötésűek, így akármilyen áram esetén is érvényes a direkt kábel. Érdemes EPH-t is vinni neki, magyarán egy combosabb földelést is.

Nálunk átfolyós gázmelegítő lett villanybojlerre cserélve, 80 liter, 1,2 kW. Fontolóra vettük az éjszakai áramot, de a puszta kényelem okán elvetettük. Ha elfogy a meleg víz, akkor várni kell, míg újra lesz áram, aztán szűk 4 óra, mire 60°C-ra felmelegíti 80 litert.

A gázfőzőlap is indukciósra lett cserélve, más gázkészülék nem volt. Így a rezsink összege lényegében nem változott.

Én egy bojler miatt nem foglalkoznék vezérelt árammal, vagy ha mégis, akkor 200 liter alatt nem vennék bojlert.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72368) macilaci78 válasza #46372352 (#72358) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A molly-nak kell mélység, a gipszkartontiplihez meg behajtófej. (Nem kötelező állítólag, de én nélküle nem boldogultam.)
A molly csavarja sima metrikus, asszem, M6 méret. Ennek kell a csillártalpon lévő lyukakon átmennie.
Én is molly-t raknék, nagyobb felületen kapaszkodik a gk-ra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72369) macilaci78 válasza zolikaDB (#72365) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tágulási tartályok szavatossági idővel rendelkezni, általában 5 év. Ha van és sose foglalkoztatok vele, akkor csereérett.
A nyomás 1,5 bar kellene legyen, általában 2,5-3 bar-nál enged egy külön beépítendő nyomásérzékelő.
Ami levegő kijön, annak a térfogata vízből hiányzik a rendszerből. Pótolni kell. A kazán alján szokott lenni csap, aminek nyitásával tölthető rá víz, nyomásmérő is vagy a kazánon, vagy a környékén van. Egy mutatós analóg műszer 3,5-5 barig skálázva, egy fekete mutató mozog, egy piros mutató pedig beállítható fix értékkel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72370) Chaser válasza macilaci78 (#72367) üzenetére


Chaser
titán

Vezerelttel mar az a legnagyobb problema hosszu a megterulesi ideje, masik lakasban azon van, soha nem lattam szunetelni - vellieseknel eleg szembetuno ha nincs aram - , ezt nem garantaljak, de en mar ugy sem valasztottam volna most, tobbi ora melle meg 60e ft, gyorsan felfut, sokaig tarolja a hot, nem sok ertelme van ennyiert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72371) zolikaDB válasza macilaci78 (#72369) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom! Ha hazaertem, megnezem!
A zavaro az, h a kazant most ellenoriztettuk 1 honapja. (10e HUF/12 perc - szamlaval)
Es a multkor is elmondta, h az elozo szakember milyen kokany volt...

(#72372) DoItYourself válasza macilaci78 (#72369) üzenetére


DoItYourself
addikt

Na ezt a csapot hétvégén megnézem én is a kazánon, mert 1.1 bar a nyomás a rendszerben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#72373) Ferike81


Ferike81
senior tag

Urak! Hajdú vagy Szabolcs megyében hol lenne érdemes összeszednem a villanyászathoz szűkséges kellékeket? Kábel, megszakítók, csatornák, kapcsolók, dugaljak, minden ami a teljes felújításhoz kell. Köszi előre is a tippeket!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#72374) Bacusuz válasza #46372352 (#72358) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én függesztett álmennyezethez ilyet használtam,

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#72375) pjen válasza Ferike81 (#72373) üzenetére


pjen
félisten

Ha Te csinálod akkor Daniella,Mentavill,ha szerelő akkor hagyd rá,neki van kedvezménye.

(#72377) pjen válasza #46372352 (#72376) üzenetére


pjen
félisten

Csillár tipli hasonló kialakítású esetleg lehet,csak más néven.Kérdezz rá a boltban.

(#72378) Ferike81 válasza pjen (#72375) üzenetére


Ferike81
senior tag

Mixvill termékeit néztem, ott van minden ami nekem kell. Meglesem amiket javasoltál. Köszönöm! :R

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#72379) pjen válasza Ferike81 (#72378) üzenetére


pjen
félisten

Mixvill-t NEM javasoltam!

(#72380) macilaci78 válasza zolikaDB (#72371) üzenetére


macilaci78
nagyúr

10e HUF/12 perc - mert teleportált, vagy hoppon állt. Az ő munkája sem a te küszöbödnél kezdődik, mint ahogy te sem ott teszed le a tiédet.

Persze, az előzőt szapulni szinte kötelező, hiszen ha jól dolgozott volna, neked nem lenne szükséged rá.

Képeket tölts majd fel...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72381) BullZeye


BullZeye
veterán

Szerintetek lehet itthon kapni kínai/ausztrál konnektort valahol? Google nem segít, adaptereket vagy leírásokat dob ki, de konkrétan dobozba szerelhető konnektort nem.

(#72382) Ferike81 válasza pjen (#72379) üzenetére


Ferike81
senior tag

Tudom, csak azt dobta a gugli, és azzal kezdtem. Van negatív tapasztalat velük? :F

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#72383) pjen válasza BullZeye (#72381) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem,átalakítót hamarabb kapsz.Utazó adapter néven.á

(#72384) AndrewBlase válasza BullZeye (#72381) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Túl sok a csájna kacat? (Bocsánat, tutihasznoskütyüfillérekért) :DDD

Rendelj azt is Kínából. ;]

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#72385) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Álmennyezet

Sziasztok!

lakásvásárlás előtt állok, képbe került egy 75nm-es lakás egy felújított családi házban (Zugló). Szépen meg van csinálva, új nyílászárók meg minden, az egyetlen bibi számomra, hogy 320cm a belmagasság. A födém a lakás fölött szigetelt.

-Ez a 3,2m belmagasság mennyivel dobhatja meg a fűtést egy 2,7m-hez képest?

-Érdemes álmennyezetben gondolkodni? Nem penészedik? Mennyibe kerül megfelelően megoldani?

üdv
J.

(#72386) Chaser válasza joysefke (#72385) üzenetére


Chaser
titán

Sztem orulj neki, nem "doboz" feeling, 2,6 nekem nagyon az, viszont design almennyezet reszeket epithetsz
Ha megis levalasztanad penesz nem lesz, viszont ez eleg korulmenyes, fodemet rendesen meg kellene lyuggatnod, tavtarto sztem nincs is akkora, 6mmes kartont elbitna profil is magaban, de azt arany aron merik

Szerk:
Ha mar karton, a cw 5cmes fuggo profilba nem fer el az 5cmes tablasitott gyapot? Ahonnan rendelni akarom azt mondtak nem, az elozo helyen azt mondtak igen ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72387) joysefke válasza Chaser (#72386) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi, de nekem ez kínai :)

Tehát szobánként illetve négyzetméterenként mennyit kéne számolni egy műszakilag normális kivitelezésre?
Nem feltétlenül 2,6-ra vinném le, gyerekként egyébként 2,8-as belmagasságon szocializálódtam, most 3,0-ban lakom.

Egyszerűen félek a magas fűtésszámlától...

J.

(#72388) Chaser válasza joysefke (#72387) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom pontosan mekkora fesztávú függesztékek vannak, ha 40cm-re akarod levinni akkor 40-es kell, 6mm-es kartont kb el is felejtheted, 3500ft/nm, 9,5-es 5-600ft, ahogy a 12,5-os is, ehhez még profilok meg a függesztők, tetejére nem árt tenni valamit mert dönghet, nálam másik lakában kb 10cm lett leválasztva a rusnya plafon miatt, ha erősen trappolok azért dong ( :
anyagárban profilokkal, függesztővel, glettanyaggal, szalaggal kb 2-2,5e/nm gyapot nélkül, ha mással akarod csináltatni nyugodtan szorozd meg kettővel legalább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72389) zolikaDB válasza macilaci78 (#72380) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értem én...
Íme a képek:
kép 1
kép 2
kép 3

(#72390) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Ma felhúzattam a régi stukatúr mennyezetet nagyjából a helyére ment.
Holnap csinálom a GK-nak a vázat.
Egysoros profilnál lehet 50cm-enként rakni a CD profilt?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#72391) Chaser válasza gerisz23 (#72390) üzenetére


Chaser
titán

40cm-enként sztem korrektebb, felület nagyságától is függ, gondolom 9,5mm-es kartont használsz majd

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72392) gerisz23 válasza Chaser (#72391) üzenetére


gerisz23
őstag

A karton 12,5-es,csak mivel először csinálok llyet úgy számoltattam ki a boltban,nagyjából minden stimmel csak 2 cd profil helyett UD-t adtak,így holnap reggel gyors boltbarohanással kellene kezdenem...

Szerk:ipmregnált züld kartont vettem.konyha lesz.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#72393) Chaser válasza gerisz23 (#72392) üzenetére


Chaser
titán

konyhába standard 9,5-est raktam 3 éve, semmi baja, sőt, fürdőbe is azt, nem voltam elég körültekintő, annak sincs baja ( : azóta is glettelem, szóval csupaszon kapja a párát, igaz nem sokat, de tényleg semmi baja
ha 12,5-est raksz sztem mindenképp maradj a 40cm-nél, az impregnált 10kg/nm, a standard 9,5mm-es 5-6kg/nm

joysefke közben az egyik helyen amelyik szívatott találtam 6mm-es kartont 13xx ft/nm-ért, vagy kamu vagy a másik bolt valami spéci dolgot akart nekem eladni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72394) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bocs, hogy belekotyogok, de Ti is álmennyezetről beszéltek? :) ( :F )

(#72395) sketchifun válasza joysefke (#72394) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nyugi, bennem is felmerült, hogy kicsit pontatlan a leírás.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#72396) Chaser válasza sketchifun (#72395) üzenetére


Chaser
titán

stukatúr mennyezet felhúzásról volt szó, úgy emlékszem néhány napja említette h megpróblja visszahúzatni, és utána álmennyezet
ebből és cd-ud párosból nekem egyértelmű volt az álmennyezet, osztán' lehet tévedek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72397) Met válasza joysefke (#72387) üzenetére


Met
Topikgazda

Mindenképpen ki kell számolnod miből mennyi kell mert ha magad csinálod akkor meg kell venned, ha embert hívsz akkor meg tudod hogy nagyjából mennyi lesz az anyagköltség. A gk lap és profil árakat nagyjából pontosan ki lehet számolni.
Nem ártana tudni hogy mekkorák a helyiségek.
A szoba alapterülete megadja hogy hány nm karton kell, a szoba kerülete megadja hogy mennyi uw profil kell a falra körbe.
Rigipsnek van tervezői könyve, kis google használattal biztos le lehet tölteni valahonnan.
Abban le van írva hogy hány cm-re legyenek egymástól a profilok stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72398) Csabroncka válasza joysefke (#72387) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha a födém valóban jól le van szigetelve, akkor gyakorlatilag teljesen fölösleges - örülj neki - meg a gyerekek a magas karácsonyfának ;]

Ma voltam ismét az OBI-ban - hát vérlázítóak az árak, csak akkor térjen be bárki ha az élete múlik rajta :(
Példának
1db 5-ös wago 180 Ft

3 eres dupla szigetelt 1mm2 kábel 3 méter 1900 Ft

1 db 20x40-es fenyő polc (deszka) 2400 Ft

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#72399) gerisz23 válasza Chaser (#72396) üzenetére


gerisz23
őstag

Igen pontosan.Nem látszott alulról hogy lóg vagy 10cm-ert.
Leírásokban azt találtam hogy 12,5-est max 50cm-es távú profilra lehet felfogatni...Minél vastagabb a kartonannál nagyobb lehet a "fesztáv".3 x 4m a helyiség szóval nem túl nagy.
Ahogy írtam nekem a boltba számolták ki de vszleg 50cm-es távokkal..

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#72400) Chaser válasza Met (#72397) üzenetére


Chaser
titán

"árakat nagyjából pontosan ki lehet számolni." ez tetszett ( :

Csabroncka én tegnap köpködtem, pár cd-ud profil kellett asap, kb 30%-kal volt drágább mint ilyesmivel foglalkozó boltokban, de közel volt, és még sok mindent onnan rendelek mert ótó' ritkán van, náluk meg legalább 100k felett ingyenes, és biza' most egy 250e-s tételnél másik bolt úgy vágta ki a 10k+tréfás szállítási díjat h öröm volt nézni, behordás meg opcionális szinten sincs

szerk:
gerisz23 ha 40cm-re rakod a profilokat egymástól akkor 3 helyen lesznek rögzítve táblánként, 60cm-nél 2 helyen, 50cm-t nem egészen értem
gondolom 4m-esre raktad az ud-t, 3-as az uc felfogatók oldala
függesztés lesz?
sztem impregnáltat merész lenne nélküle mennyezetre rakni, standard 9,5mm-esbe is raktunk anno, azért van azoknak is tömege meg a profiloknak is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.