Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48751) n@p@lm válasza csemberlen (#48750) üzenetére


n@p@lm
őstag

Kint van a kocsiban, de ha jól rémlik akkor Makita 6271 DWPE.

(#48752) nesa


nesa
veterán

Urak mas is belevag a CSOK-ba?
Nekem megvana 3 gyerek szoval ez mar nem rizokos.

(#48753) föccer válasza nesa (#48752) üzenetére


föccer
nagyúr

Van elérhető , aktuális feltételrendszer, ami várhatóan nem változik még minden héten? Egyébként részemről nem valószínű, hogy hirtelen összehoznék 3 gyereket. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48754) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van egy FEG gazkonvektor, ami az elmúlt 4 hónapban időfelezéssel kapcsolt ki magától
elősször 2 hónap múlva, majd egy hónap, 2 hét, 1 hét, .... mostanra a napi 2x kikapcsolásnál tartunk, és be sem tudom gyújtani

ha kilaszik - be kell nyomnom a fehér körrel ellátott gombot, ezzel kikapcsolom
majd benyomom a tűz gombot kb fél percig, majd szikráztatok, és lasan felengedem a tűzggonbot, majd feltekerem

eddig működött
a kályhának kell szerelő, vagy én gyújtok be rosszul?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48755) zoli03


zoli03
őstag

Még amíg lehet, le akarjuk cserélni a turbós gázkazánunkat. 3 típust találtam, ami megfelelő lenne:
- Ariston Clas Evo (150-160e Ft)
- Immergas Eolo Mythos (170e Ft)
- Saunier Duval ThemaClassic (200-220e Ft)

A szerelő a Saunier Duvalt ajánlotta, mint márkát, konkrét típust nem mondott, mondta, hogy előtte nézzünk szét, aztán ha találtunk olyat, ami tetszik, szóljunk vásárlás előtt. Boscht nem ajánlotta, drága hozzá az alkatrész. Westenből a Quasar D bitermikus, úgyhogy kiesik, a Star Digit drága, akkor már inkább ThemaClassicot vennék. Az Eolo Mythos szimpatikus a garancia miatt (5 év), de az Árukeresős vélemény kicsit elbizonytalanított (bár mi a HMV-t csak mosogatásra használjuk, ott annyira nem probléma, ha nem egyenletes a vízhőmérséklet). Van még valamilyen típus, aminek érdemes utánanéznem, vagy ezek közül válasszak a szerelővel?

(#48756) csemberlen válasza n@p@lm (#48751) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha ez 3 évnél idősebb akkor az aksik ne annyira jók. Szerintem nem éri megcsináltatni.
Holnaptól van Lidlben akciós gép.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#48757) Melack válasza nesa (#48752) üzenetére


Melack
veterán

Mi új házra esélytelen. Használtra már inkább.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48758) Winner_hun válasza philoxenia (#48324) üzenetére


Winner_hun
félisten

Táblásított;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48759) n@p@lm válasza csemberlen (#48756) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szuper!
Meg is nézem holnap!
Köszi!

(#48760) emre válasza nesa (#48752) üzenetére


emre
veterán

Nem.
Egyrészt nekünk a jelenlegi egy gyerek elég.(nincs az a pénz......)
Másrészt pont az idei támogatás miatt már megvolt tavaly a használt családi ház vásárlása, amit idén a támogatással sem kaptam volna meg olcsóbban. Sőt az idei árakban már benne van a támogatás egy része.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48761) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Konyhába szeretnék a felső szekrények aljára led szalagot. Melyik a legerősebb fajta mostanság?

(#48762) Bacusuz válasza cool13 (#48761) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szia
Itt nézz körül.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48763) cool13 válasza Bacusuz (#48762) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm!

(#48764) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Kb 12nm kültéri (erkély) felületre kellene nekem fehér festék. Víz nem fogja érni, mert belső erkély.
Mit ajánlotok, és mennyit erre a felületre? Mivel érdemes felvinni?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#48765) Met válasza Ace Ventura (#48764) üzenetére


Met
Topikgazda

Kb 12nm kültéri (erkély) felületre kellene nekem fehér festék.
Falra vagy a földre?

Mit ajánlotok, és mennyit erre a felületre?
Az a felülettől függ, teszel rá lambériát és azt akarod festeni? Mennyit? Mennyi festéket locsolsz szét festés közben?

Mivel érdemes felvinni?
Hengerrel vagy ecsettel szokták de a gyerekek egész ügyesen maszatolnak a kezükkel, ha van 1-2 a családban hamar meglesznek vele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48766) Ace Ventura válasza Met (#48765) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Falra, és mennyezetre menne, jó koszos poros durva rücskös felületre.
Előtte még le is kellene valahogy takarítani. Erre is kellene ötlet.
A felvitelt úgy értettem, hogy hengerrel, vagy esetleg korongecsettel megcsapkodni. Kb 3-5 mm rücskök vannak a falon.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#48767) Met válasza Ace Ventura (#48766) üzenetére


Met
Topikgazda

Porszívóhoz szokott lenni fej amin ilyen hosszú sörték vannak, én azzal mennék neki. Aztán esetleg kis tapétaragasztós vízzel+korongecsettel végig mennék rajta hogy lemossa a koszt és állítólag arra jobban tapad a festék is.
Arra a felületre inkább korongecset a jobb. Gletteléshez, hogy sima legyen, nincs erő?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48768) Andris837


Andris837
senior tag

Belevágunk végre a nagy felújítási projektbe. Az anyagi része nagyrészt összejött, most pedig jön a kivitelezés.

1. kérdés: A gázszerelő jön majd a jövőhéten és a tervezővel megálmodják a dolgokat. Beszéltünk, hogy milyen gázkészüléket vásároljak és nem tudok dönteni. Két készülék, vagyis pontosabban egy készülék és egy márka között vacillálok.

A készülék: Ariston GENUS Premium EVO 24 EU kombi

A márka pedig a HAJDU.

A szaki szerint az Ariston megbízható, jó készülék, jó modulációs tartománnyal, míg a Hajdu mellett az szólna leginkább, hogy mivel hazai márka, olcsóbb hozzá az alkatrész és egyébként a márka megbízható, jó készülékeket gyártanak.

2. Kérdés: Homlokzat szigeteléshez keresnék állványt, elérhető áron, fejér megyében.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#48769) Ace Ventura válasza Met (#48767) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én gyökérkefére gondoltam, mert azzal jó erősen meg tudom dörzsölni.
Sajnos társasházi lakás, nem hiszem, hogy örülnének, ha glettelnék, de megfontolandó. Festékszóró lenne a legjobb megoldás, de ezért nem veszek.
A festék mennyisége kérdéses még....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#48770) Met válasza Ace Ventura (#48769) üzenetére


Met
Topikgazda

A gyökérkefe sem rossz, azért gondoltam a porszívóra mert akkor nem fulladsz meg :)
Nem hiszem hogy nagyon zavarná a házat hogy mit csinálsz az erkélyen belül.
Kiszámolod hány nm a felület, azt megszorzod kettővel. A festék dobozára meg rá van írva hány nm-re elég

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48771) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
gipszkartonozásban jártas valaki? Szeretnék csinálni mondjuk valami ilyesmit (csak ennél jóval költséghatékonyabban).
Csinált már valaki ilyet? A mennyezet betongerenda+betontálca. Gondolom valami lécvázat kellene először csinálni, azt felrögzíteni, arra a gipszkarton.
Hogyan fogjak neki?
Köszönöm :R

(#48772) Ton-ton válasza st6969 (#48771) üzenetére


Ton-ton
tag

Ha egyébként megfelel a méret, akkor vedd meg. Mire összerakod otthon nem lesz sokkal olcsóbb, és küzdesz vele.
Elég ha végig gondolod, hogy kb 10 méter LED szalag már benne van... (ha jól értelmezem a tápegység viszont nem)

De ha gondolod délután leírom, én hogy oldanám meg. (Most még rohangálnom kell kicsit)

http://qtp.hu

(#48773) DeFranco válasza Met (#48710) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sajnos nem állandó termék, és most épp nem kapható. szívás, mert más nem klóros (tehát nem fehérítő) és emellett gombaölős penészletakarító szert nem ismerek. valakinek van tippje esetleg?

(#48774) st6969 válasza Ton-ton (#48772) üzenetére


st6969
őstag

Megköszönöm, ha leírod. Én inkább magam venném meg a ledszalagot külön. Festési munkák lesznek majd, szóval a glettelés/festés az majd a festőre marad (ő sajnos nem gipszkartonozik, szóval rám maradna a feladat).
Van egy háromszög alakú gipszkarton sziget a konyhában, azért 5000Ft-ot kért a korábbi festő munkadíjnak, a lécek, gipszkarton +3-4e max. Anyagárat számolva jóval olcsóbbnak kellene lennie, mint a linken szereplő XPS. Küzdeni fix, hogy fogok vele, mivel először csinálnám. Tulajdonképpen az a belső rész nem baj, ha nincs is benne, talán így lényegesen egyszerűbb lesz. :)
Ha tényleg nagyon nyűgös, akkor dobom a témát és lesz valami csillár.

[ Szerkesztve ]

(#48775) lacy86 válasza Met (#48710) üzenetére


lacy86
addikt

Nah, sikerult eljutnom venni egy SZAVO-t!
Lefujtam 1x mar lathato volt a "javulas". Szerintem meg1x meg atmegyek rajta, hogy biztos legyen!

Koszi! ;)

(#48776) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Beltéri, régi nyikorgó ajtó zsanérját mivel kenjem be? Zsír állagúra gondoltam. Milyen néven keressem ezt az anyagot?

(#48777) Met válasza albiosz (#48776) üzenetére


Met
Topikgazda

Gépzsír?:)
Ha van otthon WD40 az is megteszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48778) philoxenia válasza Winner_hun (#48758) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor az... :D

48777: a védénegyven nem túl tartós megoldás, gépzsírral nálunk vagy három élve kentem, azóta is jó... esetleg pici csapágygörgő

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48779) Zsmester89 válasza Ton-ton (#48772) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szerintem a led sincs benne a csomagban.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48780) albiosz válasza Met (#48777) üzenetére


albiosz
őstag

Akár. :)Azt hittem valami speckóbb neve van.

Tescoban vajon van vagy ne is keressem?

philoxenia: én is azt hallottam, hogy a tsir tartósabb erre a célra.

(#48781) Met válasza albiosz (#48780) üzenetére


Met
Topikgazda

Gondolom a nagyobb Tescoban van, az autós, barkács résznél.
Azért írtam a WD40-et, hogy ha van otthon akkor ezért felesleges elmenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48782) mezis válasza albiosz (#48776) üzenetére


mezis
nagyúr

Szalonna ? (Sznoboknak: Mangalica. :DDD ) :K

mezis

(#48783) albiosz válasza Met (#48781) üzenetére


albiosz
őstag

Értem, köszönöm. :)

Nincs wd sem, szoval mindenképp lesz egy utam.

(#48784) philoxenia válasza mezis (#48782) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem igazán jók az étkezési zsiradékok. Esetleg kókuszzsír talán, mert az azt hiszem nem avasodik. De egy kevés gépzsír valamelyik szomszédban csak van... Ha nincs és most vesz, Ő lesz az a szomszéd, akitől lehet kérni. :D Egy kisebb kiszerelés amúgy tíz évig elég, de van ahová igazából csak ez jó...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48785) Pörp


Pörp
senior tag

Üdv!

Miskolc környékén vagy BAZ megyében keresek olyan szakit, aki utólagos hőszigetelést vállal.
Tudtok tippeket?
Köszönöm!

(#48786) rii válasza rii (#48754) üzenetére


rii
nagyúr

este hosszan imádkozva sikerült begyújtani

ma reggel már kevesebbet kellett plóbálkozni ....
szerelőt kell hívni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48787) Siriusb válasza rii (#48786) üzenetére


Siriusb
veterán

Ilyen gondom nekem is volt évekkel ezelőtt, csak 1-1,5 órán keresztül be sem lehetett gyújtani, miután kialudt.
Első "szakember" többször jött, nem sikerült megoldania. Aztán sikerült találni valakit, aki értett is a FÉG konvektorhoz, 15 perc alatt megcsinálta. Ha jól emlékszem, fúvókát, vagy akörül kellett valamit cserélni.

(#48788) mezis válasza rii (#48786) üzenetére


mezis
nagyúr

A legbiztosabb megoldás a szakember.
Ha szerencséd van, csupán karbantartás (gyújtóláng a szokásos ?, a hőelem-lángőr nem mozdult el ?, fúvóka környéke tiszta ?, gyújtó lánghoz gázvezető csövecske nem kezd eldugulni ?, hőelem csatlakozásai nem korrodáltak, lazultak ?)
Lehet, hogy cserélni kell a hőelem-lángőrt.
(Nálam már volt olyan, hogy a kéményből vissza szálldogáló szöszmösz kezdte eldugítani azt a bizonyos kis csövecskét.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48789) albiosz válasza philoxenia (#48784) üzenetére


albiosz
őstag

Asszony étolajjal akarta megoldani...
Szerintem a bejárati ajtót a volt tulaj azzal kente, mert érezni kicsit az avas szagot. Nem lesz egyszerű lekapni, régi budaörsi (?) biztonsági ajtó.

[ Szerkesztve ]

(#48790) philoxenia válasza albiosz (#48789) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Étolaj egy idő után ragadni fog...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48791) Lehiñito válasza Ace Ventura (#48769) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ha nagyon poros koszos az az erkély,akkor söpörd át a partfis fejével erősen.
Mélyalapozót szoktak festés elött felhordani korongecsettel, az megköti a port, utána mehet rá 2-3réteg festék.
Ha spórolni akarsz és nem karsz mélyalapozót venni, akkor ha az első réteg festéket kicsit hígabbra hagyod, akkor az is megoldás lehet. Utána a többi réteg mehet vastagabb anyaggal.
Festéshez vegyél egy közép méretű hosszúszőrű cérnahengert, azzal szépen be lehet fogatni a felületet.

(#48792) Melack


Melack
veterán

Gáz-fa vegyeskazánt milyen címszó alatt keressek? Mert ha vegyestüzlést írok be gugliba, akkor csak fa-pellett párosra ad találatot :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48793) mezis válasza albiosz (#48789) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kell azt lekapni. Elég egy cm-ert megemelni.
A WD-40-nek meg petróleum szaga van.
Ha van kéznél silicon spray, egy időre az is megteszi.

mezis

(#48794) Melack


Melack
veterán

Gázkazán (fali), radiátorok és csőrendszer - kb mennyi lehet a bekerülési költsége?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48795) föccer válasza Melack (#48794) üzenetére


föccer
nagyúr

2 banánból kivonod a pénteket, megszorzod hárommal és megkapod... :o

Milyen kazán turbós, kondenzációs, átfolyós vízmelegítő, vagy csak fűtésre, kell-e a kéményt bélelni, mennyi radiátor, mekkora leadó hőteljesítmény, mennyi fűtési kör kell, falba bevésett, vagy falon kívül futó csövek. Így alaphangon néhány, bennem felmerülő kérdés a témában...

Komolyan néha nem értem az ilyen kérdéseket. 0 információval még hozzáértő, rutinos szakik sem tudnak mit kezdeni... :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48796) Andris837 válasza Melack (#48794) üzenetére


Andris837
senior tag

Sok a nyitott kérdés, valóban. Volt már gáz, vagy még csak most lesz bevezetve, mert ugye az terv + engedélyköteles. Mennyi radiátor kell, milyen kazán, de ezeket már föccer feltette..

Nekem nagyjából 1.5 milliót mondott a fűtésszerelő a kivitelezésre, engedélyekkel mindennel, tokkal vonóval. De nekem csak a csonk van az udvaron, be kell hozni a gázt a házba + ugye az óra. Meg kell vennem a készüléket, annak a beüzemelése, a radiátorok cseréje. A régi csőhálózat az marad a vegyes kazán miatt.. A radiátorokkal úgy számolok, hogy majdnem 20-40%-os túlméretezés kell a kondenzációs kazán miatt.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#48797) Melack válasza föccer (#48795) üzenetére


Melack
veterán

és Andris837: csak fűtésre, 90m2 cca (ebből 75m2 a hasznos lakórész), éjszakára. Radiátorból kellene 5 db. Gáz már a házban, azt láttam. Többet egyelőre nem tudok róla.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48798) Dr.Zoo válasza Melack (#48797) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Gázcsonk az udvaron van bent? Vagy be kell állni?
Az megvan ugye, hogy a gázt bevezetni, új mérőhely, új kazán, plusz tervek 1 misi alatt nem áll meg? Ez csak kb. adat, de nem hiszem hogy nagyon alá lőttem. :U

Most nekifutottam még 1x. :D
De a mondanom második fele továbbra is ül.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48799) Dr.Zoo válasza nesa (#48752) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nálunk egy kolléga, meg a Főnököm. A Főninek megvan a 3 pulya, és félig a telek is. A kollégámnak 2 pulya van, és épp telket bigyózik...
Egyébként a bankok rém felkészületlenek, ha így nézzük ezt kapod, ha úgy azt, le nem írnak semmit, és a 3% kamat vagy bruttó, vagy nettó. Mert 2 különböző bank, 2 különböző végösszeg a CSOK-ra.
Szóval minden a legnagyobb rendben. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48800) Melack válasza Dr.Zoo (#48798) üzenetére


Melack
veterán

A gáz mindkét esetben bent van, csak jelenleg konvektorok vannak. Azt kellene átalakítani - jelenleg terv, de vhonnan el kell indulni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.