Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48651) Zsmester89 válasza ALI_G (#48648) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nekem nincs még termosztátom sincs :) víz alapján fűt a kazán...most az elektromos felújításnál viszont rakunk be.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48652) Met válasza Zoli133 (#48650) üzenetére


Met
Topikgazda

Én gugliztam, de nem korlátoztam a cég keresést csak a 13. kerületre.
Célszerű az ablakkal együtt a redőnyt is megcsináltatni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48653) ALI_G válasza Zsmester89 (#48645) üzenetére


ALI_G
veterán

Beszéltem a Baxi szervizzel, ők szerintük nem támogatja a kazánjuk, mert ha nem gyárit veszel hozzá, akkor csak on/off módot támogat. Egyébként a platinumban siemens vezérlés és termosztát van, egyébként open temp szabvány (egyelőre nem tudom mi az). Egyébként a gyári pont úgy működik mint a nest elmondása szerint (modulációs), szóval egy hozzáértőnek szerintem meg kellene tudja oldani. Én erre nem biztos hogy vállalkoznék elsőnek. A nest supportot lehet még kérdezni.
A platinumban siemens qaa 78 termosztát van, saját márkázással.

(#48654) macilaci78 válasza DonThomasino (#48646) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem.
A GU10 led-es "körtében" van egy trafó, ami a 230 V-ról 12 V-ot ad a ledeknek.
Egy halogénnek külön trafó kell. A halogén helyére sem tehetsz ledet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48655) pjen válasza macilaci78 (#48654) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi,de ez így nem igaz.A Gu10 es led közvetlen 230v os,ugyanúgy mint a halogén,vagy az energia takarékos.az hogy mi van a leden belül nem számít.A 12v os ledeknek TŰ lábuk van,pont,hogy ne legyenek felcserélhetők.G4,MR 11,Mr16.Tehát a GU 10 es fényforrások felcserélhetőek.

(#48656) emre


emre
veterán

Urak!

Hőterm-Éti álló gázkazánokat lehet korszerűsíteni?
Természetesen nem úgy gondoltam hogy kidobom, lecserélem.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48657) #33253120 válasza macilaci78 (#48654) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egyik helyen halogénes feszített világítást kellett átalakítani ledesre. Ott kicseréltük a sima trafót led meghajtóra a bowdenek kiindulási pontján, erre a tulaj olyan ledes fényforrásokat hozott amelyek kifejezetten váltakozó feszültségűek. :)
Működött, de nem volt mindegy milyen polaritással tekered be a fényforrást.
Azaz:
-A legtöbb esetben a trafó cserélhető előtétre.
-Ledes 12V-os fényforrás közvetlen halogénpótlásra is van ha nem akarod a trafót kihajítani.
-Ide akartam még írni valamit. :D

(#48658) Ton-ton válasza DonThomasino (#48646) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg nem. Ugyanis nagyobb áramerősség kell a halogénnek (nem biztos hogy elég a lámpatestben a vezeték keresztmetszete), és nagyobb hőt is termel (amit nem biztos hogy elbír a búra). Ellenben nagyobb teljesítményű LED-est valószínűleg gond nélkül betehetsz.
Illetve nem is teljesen értem miért szeretnél halogént a LED helyett. Egyedül olyan helyen lehet némi létjogosultsága, ahol fontos a színhűség, ugyanis ebben még mindig jobb a halogén (ha kiemelten fontos, az már nem a háztartási kategória).

http://qtp.hu

(#48659) Ton-ton válasza macilaci78 (#48654) üzenetére


Ton-ton
tag

Ha ugyanolyan a foglalat, akkor a halogén helyére tehetsz LED-et. Fordítva ez nem feltétlen igaz. GU 10 230V-ról megy, az nem kell hogy érdekeljen mi van a tokon belül. A LED kevesebb áramot igényel (vezeték keresztmetszet), és kevesebb hőt termel, tehát nyugodtan beteheted.

12V-os rendszernél már nehézkesebb a dolog. A halogénnek mellékes hogy egyen vagy váltakozó feszültség, működik. A LED azonban szigorúan egyenáramot igényel, hisz félvezető (dióda), ráadásul kicsit érzékenyebb a magasabb feszültségre (hagyományos transzformátor kis terhelésen magasabb feszültséget ad le, tehát hamarabb tönkremegy a LED), ott tehát javasolt a meghajtó cseréje is.

http://qtp.hu

(#48660) windlord


windlord
őstag

A B30 -as teglas tarsasok korabol levo epuletben neki alltam villanyt epiteni. A berlendo horonymarot kiadtak, igy maradt a flex es veso.
Vagy a 8. sorom iszom, de meg mindig vattat kopok a portol...
Kiraly melo, vagy ket napig meg betart ;)

[ Szerkesztve ]

(#48661) Dr.Zoo válasza windlord (#48660) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Google a barátod.... :DDD

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48662) windlord válasza Dr.Zoo (#48661) üzenetére


windlord
őstag

Van, meg szemuveg is.
De aki csinalta, tudja, hogy -persze jobb mint a semmi, de- a jotol nagyon messze van :)

(#48663) csemberlen válasza windlord (#48662) üzenetére


csemberlen
őstag

A játék olcsó maszkok persze semmit nem érnek, nekem 3M maszkom van még abból az időből amikor még nem volt rendes gépem, és horonymarom. Az egy gramm port nem enged át. Most tetőtérben használjuk néha napján.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#48664) #33253120 válasza windlord (#48660) üzenetére


#33253120
törölt tag

:C
Tudsz élni. :)

(#48665) philoxenia válasza #33253120 (#48664) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megérte egy haverral kibéreltetni és eltüntetni a horonymarót, így annyi sört iszik amennyit akar. Látom lelki szemeimmel, hogy holnap már pálinkára is szükség lesz.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48666) #33253120 válasza philoxenia (#48665) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja... :) Fontos a jó munkatervezés. ;]

(#48667) Zsmester89 válasza windlord (#48660) üzenetére


Zsmester89
őstag

:D 1nm helyiségen keresztül (wc) vezetem szét a lakásban az áramot (mert annak válaszfalai téglák, és középen van elhelyezve az alsó szinten). Tegnap én is nyomattam rendesen, bár én vésővel :) Persze kényelmesebb volt nekem is maszk meg minden nélkül nyomni :D és ha az asszony nem nyitja ki az ablakokat közben az emeleten, akkor nem állt volna estére 3mm vastag por az egész lakásban :D :D :D a téglaköpés nálam is játszott.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48668) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Véséssel kapcsolatban,használ még valaki villanyszerelő csákányt?

(#48669) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mi a teendő akkor, ha a felső konyhaszekrény felfúrásánál kiderült, hogy 3cm-es a beton fal vastagsága?
A fal másik felén a WC mögötti strang van.
Ez elbírja akonyhaszekrényt? Sajna egymás mellett 6cm-re kellett két lyukat is fúrnom, így eléggé félek, hogy kifordul a beton a magpakolt szekrény súlya alatt azon a területen.
Milyen lehetőségeim vannak?

Kössz előre is!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48670) Met válasza Bici (#48669) üzenetére


Met
Topikgazda

Beton vagy tégla fal?
A wc felől hozzáférsz ahhoz a részhez? pl. keresztben egy deszkát felrakni amit nem a strang-konyha közös falához rögzítesz hanem az oldalsó falakhoz..
Esetleg a felső szekrény alá berakni egy lécet amire ráül a szekrény?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48671) Bici válasza Met (#48670) üzenetére


Bici
félisten

Beton fal, de vas nincs benne szerintem.
A wc felől csak akkor férnék hozzá, ha kibontanám az egészet, mert eléggé be van építve. WC tartály leszerelés. víz elzárás, stb.
A szekrényt a csempe fölé terveztem felszerelni közvetlenül úgy, hogy szinte hozzáérjen.

mod: Még annyi, hogy bevilágítottam a csövek mögé, és nem gyárilag 3cm-es a fal, hanem a fúrástól kiesett egy jó nagy darab beton a túloldalon.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48672) Melack


Melack
veterán

Régi fajta parasztháznál mire érdemes figyelni megtekintéskor? Minden szempont jöhet. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48673) pjen válasza Bici (#48671) üzenetére


pjen
félisten

A plafonba nem Tudsz valamilyen tartót befúrni,hogy ne csak a fal tartsa a szekrényt.Sosem laktam még panelban csak találgatok.Met fórumtárs Zárt szelvény ötlete kiváló.

Melack:Én amire először figyelnék:Legyen alapja,legalább valamennyi lábazat és megfelelő szigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#48674) Met válasza Bici (#48671) üzenetére


Met
Topikgazda

Majd föccer jól megmondja mit használj:) Én nem mondok semmit mert nálam már készülne a zártszelvény keret amire akár az egész házat is fel lehetne lógatni :DDD

Az valószínű hogy tipliből valami komolyabb cucc kell Neked pl. [link] [link] [link] és a fúrási technikádon is változtatni kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48676) Melack válasza #50751744 (#48675) üzenetére


Melack
veterán

És pjen: az alapot honnan látom, hogy van? Komolyan kérdem. A tégla alap miből látszik?

Belülről részben felújított,és amit kívülről láttam belőle, vakolat rendben van. Tornácnál a mennyezet (vagy minek hívják) frissen javítva.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48677) Bici válasza Met (#48674) üzenetére


Bici
félisten

pjen, Met: Köszi a tippeket, a zártszelvény kerethez se eszközöm, se helyem, se szerszámom nincs sajnos. :(
A falról lógatás már könnyebb, de az elég csúnya lenne, ahhoz, hogy legfeljebb b.) tervként szerepeljen.

Az szerintetek stabil megoldás, hogy inkább kibontom a WC mögötti részt, és onnan bebetonozom a kiesett darabot + szemből megvasalom és csavart használok tipli helyett?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48678) pjen válasza Melack (#48676) üzenetére


pjen
félisten

Le lehet ásni a fal mellett,és ha van egy-két lépcső akkor általában alap is van.Arra figyel,hogy ne legyen nedves a bútorok mögött sem!

Bici:Ezt a betonozós dolgot látni kéne,de tényleg lehetne a szekrény teljes hosszában alá csavarozni egy szögvasat,hogy ezen üljön.Ne csak a felső csavar fogja.

[ Szerkesztve ]

(#48679) philoxenia válasza Melack (#48672) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvető a belvíz helyzete. Most szerencsés nézni, mert mindenütt a maxhoz közeli. Falazat? Födém, héjalás.
Persze konkrétan a vétel előtt mindenképp szakember, statikus.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48680) mezis válasza Bici (#48677) üzenetére


mezis
nagyúr

Oldal falig nem ér el a beépített szekrény ? (Mert ha oda is tipliznél + csavaroznál, csak a házzal együtt tudna borulni...

mezis

(#48681) Bici válasza mezis (#48680) üzenetére


Bici
félisten

Az egyik szekrény elér addig, azt fel is erősítem így. Kössz a tippet!
A másik viszont sajna nem.
Kibontottam a wc hátulját, igy néz ki a tipli hátulról:

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48682) Dr.Zoo válasza Melack (#48676) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1 a vizesedésre nagyon figyelj. Ha frissen van festve, az általában gyanús. :K
Általában a régi parasztházak jól meg vannak építve, de a vizesedés dohossá teszi, és piszkosul egészségtelen. Falazat miből van? Tégla, vagy vályog?
Még valami: keress gyűrűs kutat a környéken, és kérdezd meg milyen mélyen van az első vízréteg.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48683) Melack válasza Dr.Zoo (#48682) üzenetére


Melack
veterán

Külső vakolás nem friss, ott nincs nyoma vizesedésnek. Gyűrűs kút az udvaron, abba vele tudok nézni :) Falazat vegyes.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48684) Dr.Zoo válasza Melack (#48683) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Belső. A külsőt is meg lehet vizslatni repedések után, de mivel jó eséllyel méter vastag a fal, a belsejét nézegetném, hogy mennyire friss. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#48685) Melack válasza Dr.Zoo (#48684) üzenetére


Melack
veterán

Ok, felírva.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48686) Lehiñito válasza Bici (#48681) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ha hozzáfélsz a wc felől, akkor tipli helyett rakhatnál menetes szárú csavart. A wc felől pedig alátétet meg anyacsavart tennél. Így szerintem rögzítené rendesen.

(#48687) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Szintes panel alsó felénél van 1-2 régi ajtó keret, amit nem használok, harmonika ajtók vannak felszerelve. Okozna problémát, ha kiszedném a keretet, és közvetlenül a falra raknám a harmonika ajtókat? (beton födémig kb. 50cm van felfelé a keret fölött téglával kirakva - áthidaló, ha jól láttam nincs) Elbírja a saját súlyát?
Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48688) Bici válasza Lehiñito (#48686) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Közben alakultak a dolgok. Megpróbáltam kiszedni a tiplit, de nem sikerült, pedig amennyire létráról tudtam, megrángattam eröböl. Emiatt úgy döntöttem, hogy bebetonozom a kiesett részt a tiplivel együtt.
Most szárad.

Ha holnapig mégis úgy döntök, hogy ez nem elég erös, akkor egy acél lemezt rakok a WC felöli falra, és onnan rakok be egy menetes anyát.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48689) föccer


föccer
nagyúr

Jó estét urak!

Most én kérek segítséget, egy elektronikai, vezérléstechnikai, illetve villanyszerelési kérdésben.

Van egy ELKO VS220-11 mágneskapcsolóm, avagy installációs kontaktorom, amihez van egy ilyen kapcsolási rajzom:

A célom ezzel az, hogy a konyhai szagelszívó működését lekapcsolhassam, ugyanis előírás, hogy ha nyílt égésterű gázkazánom van, és szagelszívó van a laksában, akkor nem működhet egyszerre a kettő. Az elképzelésem az, hogy a gázkazánról elvezetem a szivattyú vezérléséről a feszültséget ebbe a relébe, amely elvileg mint egy NOT logikai kapcsoló működik, es ennek a relének a kivezetésére kötöm rá a szagelszívónak a fázisát. Tehát ha megy a gázkazán, akkor nem kap delejt a szagelszívó motorja, de amikor lekapcsol, akkor igen. Nyilván kapnia kell egy folyamatos tápot is, amire zárhat ha nincs jel alatt a vezérló fázis felől.

Ennek a relének a bekötésében kérem a segítségeteket, hogy melyik pólusra mit kell kötni. Sajnos az ilyesmiben nem vagyok túl jó. :)

Ha minden igaz, akkor

A2-re kötök egy nullát,
A1-re jön a gázcirkótól a vezérló fázis,
2-re kötöm a folyamatos tápellátást
R4-re kötöm a folyamatos tápellátást
R3-ra kötöm a vezérelt, kimeneti fázisomat a fogyasztó felé,
1-es-t nem kötöm be, szabadon hagyom.

Kérlek nézzétek át nekem és javítsatok ki ha rosszul értelmezem a dolgokat.

Köszi. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48690) csemberlen válasza föccer (#48689) üzenetére


csemberlen
őstag

Jól látod.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#48691) YAS-dude válasza Zsmester89 (#48687) üzenetére


YAS-dude
őstag

Panelben semmit nem tartanak a fa ajtókeretek.

(#48692) Ton-ton válasza föccer (#48689) üzenetére


Ton-ton
tag

Ez a rajz így értelmetlen. De elvben (típusszám alapján) 1 nyitó és 1 záró kontaktusod van.
Ha nem vetted még meg, akkor szerencsésebb lenne 2 nyitó érintkezőst venni.
Illetve 1100 körül vettem a foglalatot (hasonló sínre pattintható), és 300 bele a relé... (mondjuk ott 2 független nyitó-záró kontaktus van).

Ha már megvan.
A1 és A2-re megy a keringetőtől a kábel, mindegy melyiket hova kötöd.
R3-ra, vagy R4-re kötöd a fázist, a másikra a szagelszívóhoz menő fázis kerül.
A szagelszívó 0-ja megy közvetlen a szagelszívóhoz.
1-es és 2-es marad szabadon.

http://qtp.hu

(#48693) Ton-ton válasza Ton-ton (#48692) üzenetére


Ton-ton
tag

Illetve ha már ez adott, akkor a záró érintkezőt felhasználhatod arra, hogy egy izzót kapcsoljon fel amikor épp üzemen kívül van a szagelszívó, hogy ne felejtsétek bekapcsolva...

http://qtp.hu

(#48694) windlord válasza Zsmester89 (#48667) üzenetére


windlord
őstag

Penteken jon a horonymaro.
Viccnek jo volt, habar a fele lakast negflexeltem.
Egy flex kuka is lett :)

(#48695) bbmt


bbmt
senior tag

Valaki használt már elektromos festékszórót?
Ha jön a jó idő,le kellene festenem egy bejárati fa ajtót, 12m vadászkerítést,30m külső kerítést,kocsibeálló oldalát...stb
Milyet érdemes venni, ha évente kb ennyire használnám?
Egyáltalán érdemes venni?

A kanál a gyengék villája

(#48696) föccer válasza Ton-ton (#48692) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez a hivatalos kapcsolási rajza, és adott a relé is. Csak a bekötést kell megcsinálnom.

Köszi, bár kissé ellent mondtatok egymásnak csemberlennel, így még nem tudom, hogy melyik is az igaz, de mindjárt végig gondolom. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48697) pjen válasza bbmt (#48695) üzenetére


pjen
félisten

Wágnert vegyél,piszok hangos,de jól használható.

(#48698) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

rég jártam már erre...

belefutottunk egy problémába, penészedik a fal egy helyen, ezt kellene eltüntetni.

az oka megvan, és megszüntethető, egy konyhaszekrény elem volt ideiglenesen a fal mellé téve, ami amúgy is hőhíd, mert homlokzati fal és fűtetlen szomszéd felőli sarok. eddig nem volt vele gond, de mivel most a bútor miatt nem tudott szellőzni, bepenészedett egy nem kicsi, kb. 80x80-as területen.

a szekrényt onnan el tudjuk venni, később vissza is kerül a rendeltetési helyére (ha megoldjuk az elhelyezést a konyhában), most viszont valamivel le kell takarítani a falat, meg kell szüntetni a penészedést.

erre keresek valami hatásos, ténylegesen penészölő szert, gyors kereséssel azt olvastam, hogy a sima háztartási fertőtlenítő (domestos, flóraszept, hypo) nem a legjobb, mert csak takarít, nem öli meg a gombát, arra valami fungicidet is tartalmazó cél-vegyszer kell. a falon festett tapéta van.

tudtok valamit ajánlani, amivel jó tapasztalatotok volt? az alkalmazás módja is jöhet (pl. ne sikáljuk, mert csak szétkenjük a spórákat.)

[ Szerkesztve ]

(#48699) albiosz válasza DeFranco (#48698) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Szavo szépen eltünteti. Bár ha jól tudom akkor az is gyakorlatilag hypo.

(#48700) DeFranco válasza albiosz (#48699) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szavo tudtommal klóros, tehát fehérít is, mivel festett a tapéta, ezért ezt elkerülném.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.