Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48501) joysefke válasza #03969024 (#48500) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ALI, lancer:

Kondenzációsra nincs pénze, csak turbósra, ezért akarja most lecserélni, amíg még lehet turbósat venni/ üzembe helyezni. Br 110 nm körül van a ház, egy szintes, kívülről szigetelt, a nyílászárói szerintem olyan közepesek lehetnek. (fa, de nem a régi fajta és van rajta gumi szigetelés is)

-Miért fontos hogy a turbós kazán minél alacsonyabbra modulálja magát padlófűtés mellett?
-A Bosch-t nem soroltátok az ajánlottak között, kimaradt vagy valami baj van vele?
-Kombis lesz, de gondolom az még nem ok a 24KW-ra...

üdv
J.

(#48502) YAS-dude válasza ALI_G (#48498) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nekem a napkollektort már nem ajánlották a bonyolultabb gépészet miatt. Napelemmel hajtott fűtőbetét a hmv tárolóba egyszerűbb, talán kevesebb hibalehetőség, könnyebb kiépítés, kisebb macera.

(#48503) sbazsi válasza #03969024 (#48500) üzenetére


sbazsi
veterán

A hiba ott kezdődik, hogy abba a helyiségbe, ahol a termosztát van, nem szabad thermófejes radiátorszelepet tenni.

Ez úgy kiküszöbölhető, hogy maximumra állítom. :U

(#48504) Bacusuz válasza joysefke (#48448) üzenetére


Bacusuz
őstag

Padlófűtés mellé mindenképen kondenzációsat vegyen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48505) biker válasza sbazsi (#48503) üzenetére


biker
nagyúr

tehát veszek thermo fejet, + 5ezer, és kiiktatom.
Okos, nagyon okos...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48506) Bacusuz válasza sbazsi (#48496) üzenetére


Bacusuz
őstag

A termosztátot többnyire olyan szobába rakják ahol sokat tartózkodtok pl nappali vagy háló.
Valamint jó lenne ha az a leghűvösebb ilyen jellegű helyiség lenne(pl északi tájolás).

Itt a szelepnek mindig full nyitott allapotban kell lennie.

A tobbi helyiségben meg termosztatikus szeleppel lövöd be hogy mire van szukseged.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48507) joysefke válasza Bacusuz (#48504) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Arra nincsen pénze.

(#48508) joysefke válasza joysefke (#48501) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

erre valaki valamit?

(#48509) macilaci78 válasza vwpolopg (#48390) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A parkettagörgő palástja rendszerint egy piha szilikonos anyag, ami nem karcolja a lakkos felületet, illetve tapad rá, hogy gördüljön a görgő, ne csússzon.

Ez addig szép és jó, amíg ebbe a puha palástba nem ágyazódnak bele apró porszemcsék, fémreszelék, stb, mert az már karcolni fog. Nincs olyan székgyártó, vagy görgőgyártó, aki garanciát vállalna a parketta sértetlenségére!

A szék alá rakható műanyag lap a legtutibb megoldás sajna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48510) Bacusuz válasza joysefke (#48507) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az kár, mert ha valahol megéri kondenzáci9sat venni az a padlófűtés.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48511) syler123 válasza syler123 (#48454) üzenetére


syler123
veterán

Nincs ötlet?

(#48512) föccer válasza syler123 (#48454) üzenetére


föccer
nagyúr

Kis mértékben jobb a hőszigetelése a toknak, de mivel a felületnek csak kis hányadát adja a teljes szerkezet hőleadását nem fogja sokban befolyásolni. Nem tudom, hogy mekkora árkülönbség van a kettő között, de ha mindenképpen 2 réteg ablak menne mindkettőbe, akkor nem hinném, hogy megérné a 90 mm-eset választani. Ha 3 réteg megy bele, akkor viszont mindenképpen azt kell a teherbírás és a szélesség miatt is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48513) syler123 válasza föccer (#48512) üzenetére


syler123
veterán

Köszi. Igen 2 rétegű üveg menne bele. És nem jobb a stabilitása 2 üveggel is, vagy ott még nem számít annyira hogy 70 vagy 90mm-es? Árban megdobja úgy 120k-val. Egy másik helyről is írtak, ők 75mm-es vastagsághoz adnak 3 réteg üveget, abban az árban, mint máshol 2 rétegű üveggel, csak ekkora vastagsághoz, meg 130cm széles ablakhoz gondolom sok a 3 réteg üveg.

[ Szerkesztve ]

(#48514) ALI_G válasza joysefke (#48501) üzenetére


ALI_G
veterán

Csak hmv-hez kell a 24 kw, futeshez max 12. Abba hazba 6 is eleg lenne, lenyeg hogy letudjon modulalni a szukseges szintre. A kazannak az a jo ha folyamatosan megy, vagy nem megy. De a ki/be kapcsolasok szamat minimalizalni kell.
Padlofutes+szigetelt haznal en csak kondenzaciosat ajanlanek. Aristonnak van 200 koruli artol kisebb teljesitmenyu. Ha kombi kell, hmv miatt 24 kw-osat kell valasztani. Azok 230 korul indulnak.
Mennyit sporolna ha csak turbos lenne? Nyilvan nem csak a kazan ara valtozik a technologiaval, de mas kemeny is kell.

[ Szerkesztve ]

(#48515) ALI_G válasza ALI_G (#48514) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez egy elég jó összefoglaló a fűtési megoldásokról , hatékonyságról, megtérülésról és az alapján a kb 100 óra ráfordítással kitudtam silabizálni laikusként internetről, kazán ügyfélszolgálatoktól, tervezőktól, ez megálja a helyét.

(#48516) joysefke válasza ALI_G (#48514) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mi az a hmv?

(#48517) mezis válasza joysefke (#48516) üzenetére


mezis
nagyúr

Használati Meleg Víz.

mezis

(#48518) joysefke válasza ALI_G (#48515) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

köszi! :K

(#48519) ALI_G válasza ALI_G (#48515) üzenetére


ALI_G
veterán

Fűtési igény számításra én ezt az alkalmazást használtam: [link], ez alapján Budapesti fűtési szezonra számított átlag hőmérséklettel (4 fok), és 130 nm-es családi házzal (részletes paraméterek a linken) 1,9 kW (!) fűtésre van szükség. Tehát átlagban ekkora teljesítményre lesz szükség. Ennél a szükségletnél ha a kazán legkisebb teljesítménye ennél magasabb, akkor ki fog kapcsolni. Minnél többször kell ki/be kapcsolnia, annál jobban használódik az egész kazán. Persze én azt várom, hogy még így is elmegy 10 évig, de kitudja. Mind emelett a ki/be kapcsolagatás energiaveszteséggel is jár, még ha nem is olyan jelentős.
A legnagyobb hőszükséglet -15 fokban 4,3 kW.

[ Szerkesztve ]

(#48520) fasyrt válasza vwpolopg (#48424) üzenetére


fasyrt
őstag

Hat hallgatva az uj idök li-ion szavara, ez lett belöle. Nomeg itt is jo visszajelzese van, meg nalunk is jol teljesitett, szoval marad a Makita.
Azert, arra a 36 Nm-re kivancsi vagyok, hogy mit csinal... :D

Köszönöm a segitseget!

(#48521) sbazsi válasza Bacusuz (#48506) üzenetére


sbazsi
veterán

Igen, pont ez a problémám, hogy rossz helyen van a termosztát.

Biker: tehát veszek thermo fejet, + 5ezer, és kiiktatom.
Okos, nagyon okos...

Nemrég vagyok a lakásban, a termofej már itt van. :U

(#48523) #03969024 válasza joysefke (#48501) üzenetére


#03969024
törölt tag

Akkor gazdaságos egy fűtés, ha minél alacsonyabb az előremenő víz hőmérséklete. A padlófűtés tehetetlensége miatt jobb, ha minél kevesebbszer kapcsol ki a cirkó.
Azért félnék a Boschtól, mert egyrészt nem értem, miért lett a valamikori jónevű Junkersből Bosch, illetve ismerettségi körben van néhány Junkers, s minddel volt gond, még a garanciális idő alatt is.
(Csakhogy értsd: Régebben a Bosch által gyártott készülékeket Junkers néven forgalmazták.)

(#48524) ALI_G válasza #03969024 (#48523) üzenetére


ALI_G
veterán

A Boschról én is vegyes dolgokat hallottam. 2 ismerősnek van jelenleg bosch, egyik 3 év után akart meghalni (tipus: 3000 T), a garancia lejárta után. Szervizelése pesten se volt egyszerű, egyik ajánlott rá 150.000-et és cserélt volna egy rakás dolgot, másik konzultáció után 25-ért megcsinálta (kitudja meddig lesz jó). A hiba oka az ülepítő és iszapszűrő hiányára vezethető vissza. Néhány kazánnál ez már garanciális feltétel. Illetve másik most vett, sajnos még nincs tapasztalat (5000 WT). Ezzel gondolom nem segítettem a döntsében, csak árnyaltam :) Amúgy szeretem a bosch termékeimet, de azok barkácsolásra vannak.
Amit én erősen negatívan ítélek meg, hogy nem válaszoltak 2 e-mailre sem.
Ami pozitív, hogy megvásárolta a worchestert, sajnos csak a britteknél érhető el az a technológia, pedig sokkal fejlettebb technikákat tudnak mint amit itt árulnak. Ha egyszer behozzák, akkor erősen ajánlott lesz.

(#48525) joysefke válasza #03969024 (#48523) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

köszi, értem!

Aristonról mi a vélemény?

(#48526) philoxenia válasza fasyrt (#48520) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennek is annyi... :D [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48527) Melack


Melack
veterán

Azt tudja vki, hogy ez a "csap" mire szolgál? Folyamatosan izzad, és nem tudom, miért lehet mindez.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48528) Met válasza Melack (#48527) üzenetére


Met
Topikgazda

Az egy elzáró csap és nem kellene úgy izzadnia.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48529) Melack válasza Met (#48528) üzenetére


Melack
veterán

Mit zár el? Illetve meg lehet "húzni"? Mert ha ez tényleg rossz, akkor azt már mondom is a tulajnak.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48530) Met válasza Melack (#48529) üzenetére


Met
Topikgazda

Vizet :D
Akkor szokott így izzadni egy csap ha hideg víz megy át rajta és a helyiségben meleg párás a levegő.
pl. fürdésnél a kádcsap hideg oldala szokott nálunk.

Amit még el tudok képzelni hogy szivárog a csempe mögött és azért hűti folyamatosan a víz.

De ha albérlet akkor ne mókolj, szólj a főbérlőnek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48531) sbazsi válasza #46372352 (#48522) üzenetére


sbazsi
veterán

Az volt a kiindulási alap, hogy szerintem rossz helyen van a termosztát, és le akarom cserélni egy vezeték nélkülire.
Computherm Q7 RF

És ezzel kapcsolatban érdeklődtem, hogy ez mennyire megbízható/minőségi/... :U

(#48532) Melack válasza Met (#48530) üzenetére


Melack
veterán

A víz része oké :) A fürdőt most nyitva hagyjuk szinte egész napra, hogy ne melegedjen be. De akkor szólok a tulajnak, hogy ezt jó lenne időben rendbe tenni. Drága mulatság lenne, ha ott robbanna szét a csempe.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48533) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Panel lakásban lévő kaputelefont le lehet cserélni? Mire kell figyelni az új vásárlásánál?

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#48535) #03969024 válasza #46372352 (#48534) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ez nem megoldás. Melyik cirkó tudna egy-két szobára dolgozni? Termosztátos radiátorszelepek, bár annak sem vagyok a híve. Rendesen be kell szabályozni a rendszert!

(#48536) Met válasza Teki1986 (#48533) üzenetére


Met
Topikgazda

Lent a kapunál milyen a kaputelefon (kódbeütős vagy csak felszólós) és hány vezeték van a mostaniban.
Én tőlük vettem. Szedd szét, fényképezd le hogy van most bekötve és ők tudnak segíteni melyik kell neked.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48539) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 45-50 nm körüli panel teljes felújítása az körülbelül mennyivel lenne kalkulálható?
Nincs még konkrét lakás, ezért is lenne nehéz pl ajánlatot kérni rá.
Esetleg tudtok olyat, aki megbízható és ilyenekkel foglalkozik?

Üdv!

(#48540) ALI_G válasza joysefke (#48525) üzenetére


ALI_G
veterán

Ket ismerosnek van genus model, gari mar lejart, de hiba meg nem volt. A support eleg jo, ugyfelszolgalat segitokesz.
Nagy hibakat nem hallottam, csak legendak vannak. Nem egy premium, szerintem elfogadhato kozep kategoria.

(#48541) föccer válasza nandow (#48539) üzenetére


föccer
nagyúr

40-50k/nm nyugodtan be lehet kalkulálni, alaphangon, különleges extrák nélkül, mint pl konyhabútor, különleges gépészet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48542) Met


Met
Topikgazda

Nagyon gáz ha az ablakpárkány 2 darabból van felrakva?
2 db 2 szárnyas ablak van egymás mellett, 284 cm szélességben.
Az egyik párkány rendelős oldalon 280 cm maximális hossz van megadva, hogy a futár annyit visz el.

Nyilván végzárókkal lenne illesztve a 2 párkány.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48543) updog válasza nandow (#48539) üzenetére


updog
senior tag

"körülbelül mennyivel lenne kalkulálható" leteszed az arcod, annyival :N :D

Ha van rá keret, akkor google "panel felújítás", szerintem bármelyik találat rendben van (=tökmindegy, akkor is lutri, ha van referencia ismerősnél, de mondjuk hozzád másik melósokkal jön a kivitelező).

Én is hasonló cipőben járok, amilyen számokat letettek elém ajánlatként, azt mondtam, hogy ha én megcsinálom a festést/burkolást/laminált padlót/bútorlapból a gardróbot, és háromszor elrontok mindent, aztán betonig visszabontom és újrakezdem, akkor is jobban kijövök :)
(nyilván magával a visszabontással túlzok - azzal, hogy tényleg megtehetném és olcsóbb lenne így "gyakorolni", nem). szerk: persze ezekhez minimális tapasztalat már nem árt hogy csak egyszer kelljen leverni a csempét :)

Persze víz/gáz/villanyszerelést, ablakcserét csak szakival.

A fentiek szigorúan sz.v.sz, ezért is off.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48544) föccer válasza updog (#48543) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyetértek, viszont figyelembe kell venni, hogyők ebből élnek. Ki kell fizetnie az embereket, egy kevés adót is fizetnek, a felmérés is munka, gépkocsi, szerszám, anyag, ráadásul nem is biztos hogy folyamatosan van munkája, így 15 napra kell a havi költségeit számolnia. Sajnos mocsok drágának tűnik mindenz magán emberként kifizetni. Ezért sem hagytam itt céget és áltam be ilyen felújítási kisvállalkozónak, mert nem lenne pofám kimondani ezeket a számokat, hogy 2-3 heti munkáért 2-3 millió... És nem is kerestem volna halálra magamat.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48545) Melack


Melack
veterán

Szalagparketta vagy minek is hívják: ha tudom, hogy adott helyre bútor kerül, amit nem mozdítunk (sarokszerkrény), akkor oda alacsonyabb vagy magasabb kopásállóságút érdemes venni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48546) updog válasza föccer (#48544) üzenetére


updog
senior tag

Nincs ezzel probléma, ezért is írtam a "ha van rá keret" részt :) A panel meg külön plusz szívás, meg is értem, hogy annyiba kerül a meló, amennyibe.

Nyilván nem két perc volt erre az elhatározásra jutni, hogy az én rászánt szabadidőm nem-e érné meg mégis azt, hogy más szívjon a felújítással.

Amúgy valószínűleg ha nem ilyen környéken, nem ilyen külső állapotú panelről lenne szó, szó nélkül rájuk is bíztam volna.

De részemről nem változtat a majdani életminőségen, ha tudom hogy festőmázoló festette ki a nappalit, vagy hogy a burkoló nálam 1,5 milliméterrel pontosabban rakta fel a csempét, +az esetleges jövőbeni eladáskor sem tudnám érvényesíteni a ráköltött pluszt.

(#48539) nandow nyilván ezeket is érdemes mérlegelni, mielőtt belevágsz :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48547) macilaci78 válasza Melack (#48545) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szalagparketta kopasallosagat a lakk adja. Soha meg egyszer olyan eros lakkod nem lesz, mint a gyari 7 retegu UV-lakk.
A fa kemenysege jatszik meg, a tolgy az etalon, koris ugyanaz, dio puha, fenyo nagyon, bukk dilatal, egzotak, gozolt akac baromi kemenyek.
Ha legkozelebb a benzinkutnal parkolnal, nezz be hozzam!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48548) nandow


nandow
aktív tag

doeeg és föccer!

Köszi szépen a válaszokat! :)
Egyes részeket mi is saját magunk szeretnénk, a pénzügyi keret nálunk is véges. Pl barátnőm apukája burkoló.
Villany és vízszerelés (ha kell) munkára tuti szakit hívnék. Meg ha mondjuk falat kell bontani, mert olyanban is gondolkozunk... :))
Egyelőre jó lenne találni egy full lepukkant lakást, de nem igazán van, meg egyébként is az egekben van az ingatlanár...

(#48549) üszök válasza nandow (#48548) üzenetére


üszök
őstag

Ha panelban falat akarsz bontani, kösd fel a gatyád. Az lesz qva drága. Nem megoldhatatlan,de nagyon nehezen kivitelezhető,és van amit nem lehet megcsinálni.Erről beszélj egy statikussal,vagy építésszel aki csinált már ilyet ha ilyen terveid vannak. 1x láttam tv ben egy ilyen átalakított panelt,Amerikai konyhásra volt megcsinálva.Átalakítással felújítással 10M felett költöttek bele.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48550) föccer válasza nandow (#48548) üzenetére


föccer
nagyúr

Panelban ne akarj falat bontani. Minen fal tartófalnak minősűl, csak statikai terv és engedély alapján lehet hozzájuk nyúlni. ps: illetve ebbe a 40-50-kba ilyen horderejű dolgok nem férnek bele.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.