Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48551) Bici válasza nandow (#48548) üzenetére


Bici
félisten

Nálunk eddig az anyagköltség van 1 millában úgy, hogy csempézni sehol sem kellett, de kb. minden mást meg kellet csinálni. Mindenből a legegyszerűbbek közül választottunk, kivéve elektromos dolgok.
51nm.

(#48552) nandow: Tudtommal ez legfeljebb akkor igaz, ha a panel rendesen van összerakva, de ez nem minden panelre igaz.
Az egyik albérletben a szomszéd kiszedte a 6cm-es falat és felül a plafonnál egy év múlva egy hatalmas repedés ketekezett. Tehát van, hogy a térelválasztó fal takarja el a többi panel hibáit.
Általában a Dán típusú panelekre igaz, hogy becsúsztak repedések, és öntési hibák.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48552) nandow válasza föccer (#48550) üzenetére


nandow
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a panelokban 3 féle faltípus van: a legvastagabb (~15 cm), ami függőleges tartófal, közepes vastagságú (~10 cm), ami vízszintes merevséghez járul hozzá, és legvékonyabb (~6 cm), ami térelhatároló sima válaszfal.

A legvékonyabb válaszfalat bárminemű engedély, szakvélemény nélkül ki lehet bontani. A közepes vastagságú falnál beavatkozni statikai szakvélemény birtokában lehet. Főfalnál pedig építési engedélyköteles a dolog.

Vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#48553) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Ti melyiket választanátok?

Veka softline 70mm-es 2 üveggel vagy Veka Prémium 90mm-es 3 üveggel?

Árban teljes házon 250k különbség lenne, ami nem kis összeg, de nem 1 évre lesz véve, szerintetek?

Elég nagy ablakok lesznek, 130*150-esek kb.

(#48554) updog válasza nandow (#48552) üzenetére


updog
senior tag

Mit szeretnétek amúgy? Új ajtót? Meglévő ajtónak boltívet, kiadóablakot félig-amerikaikonyhás megoldáshoz, fürdő-wc-t összenyitni..?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#48555) föccer válasza nandow (#48552) üzenetére


föccer
nagyúr

Elég rég foglalkoztam panelos építés technológiával, de valami olyasmi rémlik, hogy a technológia jellege miatt a szerelt falakon kívül minden fal teherhordónak minősül, így a vele kapcsolatos bontási feladatok terv és engedély köteles.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48556) mezis válasza syler123 (#48553) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha meg van rá a keret, a 6 kamrásat, 3 üveggel + biztonsági fóliával azokon az ablakokon, ahol a betörők szeretnek betörni.

mezis

(#48557) pjen válasza #46372352 (#48537) üzenetére


pjen
félisten

Ha a lenti részben elzárnád a fűtést ameddig a felső szint fel nem melegszik és utána finoman kezdenéd nyitogatni az alsó radiátorokat,lehet be lehetne szabályozni.Esetleg rá menne egy hét,de aztán nagyjábol jó is lehetne?

(#48558) Met válasza mezis (#48556) üzenetére


Met
Topikgazda

+1

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48559) syler123 válasza mezis (#48556) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Nem jellemző a betörés felénk, meg hát az ajtó már adott és az is műanyag, ott tudnak legkönnyebben bejutni.De akkor nyilván ez is egy plusz, hogy betörés biztosabb a vastagabb profil. Kinézetre nem egyforma a kettő, szóval azt nem tehetem meg, hogy az elérhető ablakokat 70-essel rakatom, a többit 90-essel. Ma kellene eldöntenem, de még bizonytalan vagyok hogy megéri-e nekem azt a felárat.
Elvileg a két profil között alapból nagy különbség van, mindkettő 2 üveggel kérve is 120k-val drágább a premium, de azt érdemes már 3 üveggel kérni, ami megint csak +120k.

[ Szerkesztve ]

(#48561) nandow válasza föccer (#48555) üzenetére


nandow
aktív tag

Én neten olvasgattam azokat, amiket írtam. Olyan helyeken, ahol betonfal vágással foglalkoznak.
Azt hiszem kicsit jobban utána kell járnom a témának. :)

(#48554) doeeg

Konkrét lakás még nincs, így konkrét elképzelés sem. Pusztán a lehetőség, hogy esetleg amerikai konyhás nappali legyen, vagy pl amit te is mondasz, a wc-t összenyitni a fürdővel.
Meg pl a 11. kerben (egyelőre ott keresgélünk) van az a típusú 50 nm-es lakás, hogy alaprajzilag középen van a fürdő, wc és hátul a konyha. Két oldalt meg két egyforma 17 nm-es szoba. Nah egy ilyen lakásban én pl a konyhát egybe nyitnám valamelyik szobával.

(#48562) pjen válasza #46372352 (#48560) üzenetére


pjen
félisten

Fönt esetleg meg lehetne próbálni nagyobb radiátorokat telepíteni

(#48564) ALI_G válasza syler123 (#48553) üzenetére


ALI_G
veterán

Miert veka?

(#48565) syler123 válasza ALI_G (#48564) üzenetére


syler123
veterán

Ezt az ajánlatot kaptam az egyik ablakostól, árban egész korrekt. Még valamelyik árul aluline-t. Vagy mi lenne amelyik még jó? Van itt olyan aki bács megyében dolgozik ablakokkal? Kömmerlinget talán már nem gyártják.

(#48566) sbazsi válasza #46372352 (#48534) üzenetére


sbazsi
veterán

Oda akarom tenni, ahol a legtöbbet vagyok. A nappaliba/hálóba.
Mivel most az előszobában van, ezért azt is fűteni kell, különben a nappali is hideg lesz.
Mondhatni a nappaliban beállítom a kívánt hömérsékletet, és többi helyiségben pedig a radiátor termosztátjával alacsonyabb hőmérsékletet állítok be.

Igazi megoldás az lenne, ha két (vagy több) szoba termosztát, ezekhez mindegyikhez külön körök, amely köröket egymástól függetlenül tudnak vezérelni a szoba termosztátok.
Azt hiszem a meglévő rendszert ilyen szinten átalakítani többe kerülne, mint amit mondjuk 10 év alatt megspórolnék :))

(#48567) Andris837


Andris837
senior tag

Én most kaptam egy egész korrekt ajánlatot KÖMMERLING EuroFutur Classic-ra, két rétegű 4 lowe/16+Ag/4 float, Ug=1.0 üvegezéssel. Bízom benne, hogy ez beválik majd. Az mondjuk tuti, hogy a jelenleginél 100* jobb lesz. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#48569) Bacusuz válasza #03969024 (#48535) üzenetére


Bacusuz
őstag

így van +1

szerintem sem oldaná meg a gondot a sok kör,csak bekavarja szegényt.
Áthelyezi a hideg lakott szobába a termosztátot(ott fixre nyitja a radit alul felül),és a többi radiátorra meg termofejes szelepek és csá.

A kolléga azért akarja áthelyezni a termosztátot,mert a jelenlegi előszobában van egy fűtő hűtő,mely miatt nem működik a szabályzás rendesen.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48571) YAS-dude válasza föccer (#48550) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez így nem igaz. A vékony, 5-6 centis válaszfalak csak be lettek lógatva a sarkaiknál fogva, nem tartanak semmit, kiszedhetőek. (mifelénk általában konyha/nappali, konyha/étkező közti falak). A 15-ös falakhoz bizony statikus kell.

(#48572) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Gorenje indukciósat segítsetek hogyan kössük be légyszi

ha jól tudom:
barna L
kék N

Köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48573) n@p@lm válasza Bacusuz (#48572) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ott kezdődik hogy sodort vezetékkel tudtommal sehogy!

(#48574) Bacusuz válasza Bacusuz (#48572) üzenetére


Bacusuz
őstag

Közben kisilabizáltam
L1-Barna
L2-Fekete
N1-N2 egybesítem saruval-Kék
föld-zöld sárga
szürke-leszigetel,nem használ

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48575) pjen válasza Bacusuz (#48572) üzenetére


pjen
félisten

Ha szabályos akkor :Z/S a föld,KÉK a nulla=N,ha van két fázisod akkor mondjuk a fekete és a barna=L L.Ha csak egy fázis akkor a három közül amelyikben van áram,de leginkább a fekete.Nem tudom mekkora tűzhely,de elég karcsúnak tűnik az az MT vezeték.

(#48576) #03969024 válasza #46372352 (#48537) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha kicsi a radiátorok leadott teljesítménye, ami mondjuk 2 szoba esetén igencsak esélyes, akkor a cirkó nem fűteni fog, hanem csak ki-be kapcsolgat. Ha gondolod, bővebben is elmagyarázom...

(#48577) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Egy utolsó, de nagyon fontos kérdésem lenne.

Kaptam még 1 árajánlatot, árban egyforma, de az ablak más.

Az egyik a Aluplast id4000 (150 kg, G-U UNI-JET D, nyíló-bukó vasalat) a másik a korábban említett veka premium 90mm.

(#48578) windlord válasza Bacusuz (#48572) üzenetére


windlord
őstag

Egy fázisod van ide, avagy három?

A lényeg, hogy a túloldallal egyezzen (kapcsolótábla).

Zöld-Sárga - Föld
Kék- Nulla
Fekete, Barna - Fázis

(nem biztos, hogy nálad is így van, meg kell nézni mielőtt véglegesíted!)

Egy fázis esetén szerintem is karcsú ez a madzag.
Viszont ha meg elmegy rajta, akkor nincs probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#48579) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Egy ismerősömnél láttam, hogy a sütő alatti fiókra az élvédőn még volt egy plussz, átlátszó élvédő, ami a sütőböl lefolyó párától véd, illetve a padlónál is volt ilyen, csak ugye ott háromszög alakú, így nem folyik be semmi a konyhaszekrény alá. Ezeknek mi a neve? Esetleg linket tudnátok adni hozzá?

(#48580) Bacusuz válasza pjen (#48575) üzenetére


Bacusuz
őstag

windlord,pjen
köszi a válaszokat

most találtunk egy szerelőt aki szerződött gorenjés, kijön bekötni mert sikerült megalkudnunk...
szürke kék az előző tűzhelynél össze volt kötve

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48581) windlord válasza Bacusuz (#48580) üzenetére


windlord
őstag

Jobb is úgy, ha a nulla is két vezetéken megy ki, és nem csak össze van hidalva.
Kell oda is a keresztmetszet.

(#48582) ALI_G válasza syler123 (#48577) üzenetére


ALI_G
veterán

Van 3 cegtol ajanlatom aluplast ideal 4000-re ha ossze szeretned vetni :)
Fontos parameterek a vasalat, merevites, tomites, retegszam, toltet-bevonat.
Google megmondja melyiknel mire kell figyelni.

En 4000 ideal new-t fogok 3 retegu uvegezessel, de tul sok gyartot nem neztem. Inkabb a fentiek fontosak es a kivitelezo ceg (ne tunjon el, jo minosegben szallitson)

[ Szerkesztve ]

(#48583) Bacusuz válasza ALI_G (#48582) üzenetére


Bacusuz
őstag

RAL szalaggal kéred a beépítést?

Lassan itthon is szabvány lesz,először középületeknél,majd új építésnél.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48584) üszök válasza fess (#48579) üzenetére


üszök
őstag

Nekem villany sütőm van,de még sosem láttam párát lecsorogni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48585) Bacusuz válasza üszök (#48584) üzenetére


Bacusuz
őstag

Egyszer ugorj fel hozzánk és láthatsz.
Ha nem légkevergetésen használom és sütés előtt nem melegítem elő a sütőt akkor a 2 üveg közt folyik le szó szerint rá az alatta levő szekrényajtó élére.
Electrolux EZB3410AOX
Guszta

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48586) ALI_G válasza Bacusuz (#48583) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem minden cegnel kaptam, de ahol igen, ott ezt csinaljak:
Szerkezet: RAL 9016 standard fehér Aluplast IDEAL 4000 Németországból szállított hőhídmentes ötlégkamrás 70mm-es műanyag profilrendszer, horganyzott idomacél merevítéssel két sorban körbefutó, nagy rugalmasságú kívül-belül világos szürke vagy fekete színű EPDM tömítéssel, német gyártmányú Siegenia Aubi több ponton záródó vasalattal, vasalati résszellőzéssel, hibásműködtetés gátlóval.

4000 new-ra is ezt kaptam, csak nyilvan mas aron :)

[ Szerkesztve ]

(#48587) üszök válasza Bacusuz (#48585) üzenetére


üszök
őstag

Elhiszem. Nekem nincs ilyen gondom.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48588) fess válasza üszök (#48584) üzenetére


fess
őstag

Nálam sajnos majdnem mindig jelentkezik a probléma, hol több, hol kevesebb, de mindig van lecsorgó

(#48589) Bacusuz válasza ALI_G (#48586) üzenetére


Bacusuz
őstag

RAL rendszert a beépítésnél használják.
Főleg nyugatabbra,de már itthon is sok mesternek van papírja róla.
Beépítő szalagot ragasztanak kívülre és belülre is ami átereszti és zárja a párát,így megvédi a purhabot.,mivel pára hatására tönkre megy egy idő után,veszít a hő,hang szigeteléséből.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48590) sbazsi válasza #46372352 (#48568) üzenetére


sbazsi
veterán

Már csak az a kérdés, hogy ez a Computherm mennyire megbízható mráka, és a Q7 RF mennyire megbízható termék?! :U

(#48593) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

A csajom elhagyta a postaládájának a kulcsát. Panelben él, tollas kulcs nyitja, keresgéltem a neten, szerintem elga zár van benne (kis tollas kulcs volt, régi fos postaláda). Ki tudjuk ezt nyitni különösebb roncsolás nélkül valamivel, hogy beletegyek egy másik zárat, vagy lakatost kell hívni hozzá?

(#48594) philoxenia válasza szőröscica (#48593) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lakatos drágább lesz, mint egy új postaláda...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48595) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mennyezetre szerelhető 4 izzós GU10 LED 2,3W lámpa
elég lehet egy kis szobába 10m2 re ? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#48596) #33253120 válasza szőröscica (#48593) üzenetére


#33253120
törölt tag

Veszel egy nyerskulcsot, leviaszolod, megforgatod a zárban, ha mákod van akkor a kulcsmásoló tud belőle kulcsot csinálni.

(#48597) YAS-dude válasza szőröscica (#48593) üzenetére


YAS-dude
őstag

Elvileg 4 kis lemezből hajtogatott fül tartja a zárat az ajtón. Feszegetéssel kihajlanak annyira, hogy kinyitható a levélszekrény és hozzáférhetsz rendesen. Ha ezt már párszor megcsinálták, akkor van rá esély, hogy a többszöri hajtogatástól letörik egy-egy ilyen fül és akkor csavarral kell pótolni. (kb 700ft egy ilyen levélszekrény zár két kulccsal)

[ Szerkesztve ]

(#48598) ALI_G válasza Bacusuz (#48589) üzenetére


ALI_G
veterán

Jó tudni, erre eddig nem figyeltem. Videó alapján nem tűnik egy was ist das-nak :C vicces, hogy ilyenhez papír kell.

(#48599) föccer válasza DonThomasino (#48595) üzenetére


föccer
nagyúr

Bőven.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48600) DonThomasino válasza föccer (#48599) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nézem a leírást azt írják max 3W os izzó rakható bele
de nem értem miért ha ilyen kicsi a teljesítmény .
A kérdésem az lenne hogy mi van ha 5W osat rakok?
Úgy már csak elég akár 15m2 re is.
Jól gondolom h itt a trafó az izzóban van ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.