Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48101) Met válasza SirKero (#48100) üzenetére


Met
Topikgazda

Addig jó míg nem tesznek a készülékre matricát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48102) pjen válasza SirKero (#48100) üzenetére


pjen
félisten

Enyémre egyszer tettek egy vonalkódos cimkét,az alapján szerintem azonosítható.Cserénél azt kéne átvarázsolni az új készülékre.

(#48103) SirKero válasza Met (#48101) üzenetére


SirKero
őstag

Addig jó míg nem tesznek a készülékre matricát.
(#48102) pjen Semmiféle matrica nincs rajta :N Pedig teljesen hivatalosan van fenn már közel tíz éve :K Akkor építettük a házat és kapott meg minden engedélyt :DD

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#48104) pjen válasza SirKero (#48103) üzenetére


pjen
félisten

Szerencséd van.Egy ugyanolyan vadi újra simán kicserélheted,szerintem.

(#48105) Nerazim


Nerazim
őstag

Valakinek van esetleg tapasztalata/véleménye az új csoda hőszigetelőről a kenhető hőszigetelésről :DDD Tényleg jó lehet vagy csak marketing már megint?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48106) Siriusb


Siriusb
veterán

Légkondis, bevált embert tudtok ajánlani (Budapest, Dél-Pest)?

(#48107) philoxenia válasza Nerazim (#48105) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] [link] Ez elvileg tényleg csodás...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48108) Nerazim válasza philoxenia (#48107) üzenetére


Nerazim
őstag

Én ilyesmire gondoltam: link

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48109) philoxenia válasza Nerazim (#48108) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

]Fontos tudni!
Bár a hőszigetelő festékeknek valóban van hőszigetelő képességük, csak éppen ennek a mértéke ma még nem standardizált, nem létezik hozzá sem számítási, sem hiteles mérési mód. Innentől kezdve pedig nehezen tervezhető be. Ha valaki mégis felhasználja, az csak a saját felelősségére tegye, és ne csodálkozzon, ha nem az általa elvárt módon teljesít.

Ezzel kb. mindent elmond magáról...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48110) Nerazim válasza philoxenia (#48109) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen olvastam, kb: saját magát se veszi komolyan :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48111) Ton-ton válasza Nerazim (#48105) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg ismét csak marketing. Akár 30% megtakarítás egy festékkel... Ám az utolsó mondatban ott szerepe, hogy senki ne csodálkozzon, ha nem éri el a kívánt hatást...
Egyébként illik minden ilyet egy egészséges bizalmatlansággal fogadni. Meghagyom az ilyeneket azoknak, akik nem értenek semmihez, ám pénzük van. Majd ha van 10-20 év tapasztalat (valódi tapasztalat, nem laboratórium) az anyaggal, technológiával, akkor felhasználom. Addigra kinövi a gyermekbetegségeit, kiderül hol hibázhatnak a szakik, stb.

http://qtp.hu

(#48112) philoxenia válasza Nerazim (#48110) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából elég zavaros az egész szöveg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48113) Lehiñito válasza Nerazim (#48108) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Én rendszeresen használom a munkám során az Ecomix festék adalékot és jók a visszajelzések.
Hőszigetelés gyanánt illetve penészesedés megelőzésére is érdemes alkalmazni.
Ez is a nanotechnológiára alapszik, por állagú és ebben is kerámia gömböcskék vannak.
Viszont az alkalmazásnál be kell tartani a gyári adagolást, hogy elérje a kellő hatást.
A honlapjukon minden infót megtalálsz a termékről.

(#48114) Nerazim válasza Lehiñito (#48113) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi az infót. Elég nehezen igazodom ki ezek között az új termékek között és mindegyik nanotechnológiát használ természetesen. Egyenlőre szkeptikus vagyok, nálam a hőszig. 10-15 cm -rel kezdődik. "Öreg vagyok én már ehhez" :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48115) Lehiñito válasza Nerazim (#48114) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szó se róla. Ez nem helyettesíti a 12centis hőszigetelést, de ha nincs mód hungarocelles hőszigetelésre, akkor ez egy opció és érezhető a különbség a "csupasz" falakhoz képest. Nem beszélve a penészgátló képességéről. (Természetesen akkor, ha optimális páratartalmat biztosítunk és szellőztetünk rendszeresen.)

(#48116) ALI_G válasza föccer (#48098) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezzel tisztában vagyok. Valójában még kicsivel olcsóbb (fajlagosan) a sima polisztirol. Engem az egyék gyakorlati különbségek érdekelnek, ha vannak.

(#48117) ALI_G válasza philoxenia (#48109) üzenetére


ALI_G
veterán

Ismerősöm árul hasonlót, de nem házakhoz, hanem szerkezeti elemekhez tűzállás növeléséhez. Az extrém hőre felhabosodik és izolálja a fém szerkezeti elemeket, így nagyobb hőterhetlést, vagy tovább bírja tűz esetén. Általában arra használják, hogy a tűz esetére való kötelező túltervezés helyett ezzel a festékkel tudják csökkenteni a szükséges (drága) szerkezeti elemeket és így végeredményben olcsóbban lehet megépíteni az épületet (társasház, irodák).
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a technológia adott, de nem házak szigetelésére való.

(#48118) Nerazim válasza ALI_G (#48116) üzenetére


Nerazim
őstag

Nekem még anno egy gépész mondta, hogy nem éri meg a felárat, mert nem hoz annyit a konyhára. Ez kb:3 éve volt nagyon nem is ragoztuk túl a témát, nem tudom azóta mi változott.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48119) ALI_G válasza Nerazim (#48118) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem semmi nem változott. Ami miatt gondolkozom rajta, hogy kisebb méretben tudja azt amit a sima polisztirol. 90k-val drágább a teljes rendszer egy komplett családi házra (152 nm falfelület), azonos vastagság esetén, ahol a grafitos 22,5%-kal jobb hőszigetelő képességgel rendelkezik. kb. 1 nm veszteség van 2 cm-enként, tehát 10 nm-nél már 5 nm.

(#48120) Met válasza SirKero (#48103) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk tavaly vagy tavaly előtt tett a kéményseprő egy matricát a kazánra amikor jöttek a kéményt ellenőrizni a házba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48121) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok.
Beszivárog a pincénkbe a talajvíz (beton fal) körülményes lenne körbe ásni a házat és úgy szigetelni. Van valakinek ötlete ,jó tapasztalata mivel lehetne kiküszöbölni a problémát????
Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#48122) emre válasza pelenka35 (#48121) üzenetére


emre
veterán

Milyen mély talajszinttől számítva?
Kút vagy derítő van a környezetében? Ha van valamelyik abban milyen a vízszint? Lehet elég lenne ezeket szivattyúzni, hogy lehúzza a szintet. Ha nincs a környéken sehol bármilyen talajszint alatti víztároló akkor lehet kellene egyet csinálni és annak a folyamatos szivattyúzásával csökkenteni a vízszintet. Attól tartok ez sokkal egyszerűbb lenne mint egy utólagos szigetelés. Amivel nálunk próbálkozzak de nem jött össze. A szigetelés abból állt hogy kátránypapir lett körben a falra és a talajra olvasztva, plusz ahova kellett bitumen. Aztán az egész körbe lett csempézve. De ha a pár méterre levő kútba magasan van a víz akkor a pincében is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48123) föccer válasza pelenka35 (#48121) üzenetére


föccer
nagyúr

Vannak cégek, akik ilyen, utólagos szigetelésre specializálódtak. Zsebbenyúlós a dolog, de ha érdekel, akkor adok elérhetőséget.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48124) SirKero válasza SirKero (#48103) üzenetére


SirKero
őstag

Beszéltem ma egy szakival aki azt mondta,hogy ha típus azonos készüléket cserélek akkor nem kell semmilyen új engedély.
A matricáról annyit mondott,hogy ez még egy új dolog és egyenlőre Budapesten "divat" :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#48125) pjen válasza SirKero (#48124) üzenetére


pjen
félisten

Akkor gyorsan cseréld mert ha igaz év közepéig van ez a lehetőség.

(#48126) SirKero válasza pjen (#48125) üzenetére


SirKero
őstag

Ezért is gondolkodom benne :K Igen én is úgy olvastam,hogy ez év júliusig adtak haladékot. :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#48127) pelenka35 válasza emre (#48122) üzenetére


pelenka35
őstag

2.5 méter kb ,nincs.
föccer:
Nem szeretnék milliókat költeni rá :-)
Érdekel az elérhetőség.

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#48128) föccer válasza pelenka35 (#48127) üzenetére


föccer
nagyúr

Utólagos szigetelés sosem olcsóság. Ha hatásos megoldást szeretnél, az nem lesz még néhány tízezer forintból. Egy új építés esetén is sokszázezres tétel a pince szigetelés, utólag ennek többszöröse, szinte biztos, hogy hétszámjegyű összeg még kisebb pincék esetében is. Cégnél 300 nm körüli alapterületű péncét szigeteltek, 8 számjegyes összegért, igaz ebben a helyreállítás is benne volt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48129) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Hogyan lehetne ezeket az ajtókat(tokokat) kibontani sérülés nélkül?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48130) emre válasza Zsmester89 (#48129) üzenetére


emre
veterán

Mi ne sérüljön, a fal vagy az ajtó? :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48131) Nkboy válasza Zsmester89 (#48129) üzenetére


Nkboy
senior tag

Le kell venni a tokborítást. Csak simán bele van nyomva a falcba. Valószínűleg csak purhabbal lett rögzítve. Kifűrészeled, vagy kivágod szikével. Utána kiemeled. Kiszedésnél, törekedni kell arra, hogy a tokállók nagyjából párhuzamosak legyenek, nehogy törjön a sarok.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#48132) ALI_G válasza Nerazim (#48118) üzenetére


ALI_G
veterán

Amit nem vágok, hogy mára az összes szigetelő anyag gyártónak van grafit reflex szigetelője. 1-2 helyen találtam eltérést a hőátbocsájtási tényezőben, de a legtöbb 0.024. Melyik márka preferált? Austotherm volt talán az első aki ezzel kijött.

(#48133) Zsmester89 válasza Nkboy (#48131) üzenetére


Zsmester89
őstag

Tokálló? :D az mi? Konyhanyelven a fallal párhuzamosan bevágok és ki tudom emelni (gondolom az alját befelé húzva a keretet darabokban? Vagy egészben kell lejönnie?
Am. köszönöm a válaszokat.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48134) Nkboy válasza Zsmester89 (#48133) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ilyen a beszerelés . Na, ugyanígy járj el, csak visszafelé. :DDD

Leveszed a borítást. Akkor mindjárt látni fogod mi a pálya. Nem bonyolult. Körbevágod a habot. És úgy kell kiemelni a helyéről, Hogy a függőleges oldalak, egymáshoz nagyjából párhuzamosak legyenek. Mert ha nagyon összefogod (durván nézve csinálsz belőle egy háromszöget) akkor törhet a sarok. Egyben kell kivenni, mert össze van szerelve.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#48135) Zsmester89 válasza Nkboy (#48134) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi a videót, így már világos. :C

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48136) harry


harry
veterán

Egy ilyen lehajtható fali polcot, amin terhelés alatt egy notebook lesz meg némi támaszkodás, s 5 csavar tartja, mekkora tiplivel tennétek fel, elég a 6-os vagy kell 8-as? Úgy tudom téglafal. Legegyszerűbb tán egy ilyen szett, ha venni kell, hm? link Vagy akár a kisebb: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#48137) zoli03 válasza harry (#48136) üzenetére


zoli03
őstag

8x40-es SX dübel a helyi szerszámboltban 20 Ft/db, a csavar meg ennél is olcsóbb. Én biztos nem vennék ilyen szettet 3x-os áron. Ennyiért már lehet venni FUR dübelt is, az meg maximum téglával együtt jön ki :) .

De ezen a polcon már ki van fúrva a csavar helye, nem? Ha ki van, akkor megvan, hogy mekkora csavar át rajta, és ahhoz választasz dübelt.

[ Szerkesztve ]

(#48138) Met válasza harry (#48136) üzenetére


Met
Topikgazda

Én 8-as tipilivel raktam fel de elég szar volt a fal, ezért 80 mm hosszú volt a tipli.
A csavar választásnál majd vedd figyelembe a tartókonzol vastagságát is.

Tipliből meg olyat vegyél ami jó minden faltípusra. Azzal nem lősz mellé.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48139) Met válasza Met (#48138) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez az ami univerzális.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48140) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok

Valaki tud Szolnokon vagy a környékén olyan céget, akik vállalnák egy 60 nm-es autóbejáró térkövezését és az utcai járda aszfaltozását? Eddig három helyi céget kérdeztem meg akik mind azt mondták hogy nem tudják megcsinálni mert vagy nem foglalkozik vele vagy nincs ideje.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#48141) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Lapszabászatot keresek Budapesten. Nagy előny lenne Újpest vagy Váci út. Van tippetek?

Előre is köszönöm!

(#48142) ALI_G


ALI_G
veterán

Van itt valakinek falhűtése?

(#48143) Met válasza albiosz (#48141) üzenetére


Met
Topikgazda

Bosnyák tér kiesik nagyon?

hentes555 Céget nem tudok de ha esetleg látsz egy kocsibeállót ami rendesen meg van csinálva csöngess be és kérdezd meg melyik cég volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48144) fasyrt válasza albiosz (#48141) üzenetére


fasyrt
őstag

Bp. XV., Rakos uton van vagy 3 is a Szentmihalyi es a Szechenyi utca között.

(#48145) föccer válasza albiosz (#48141) üzenetére


föccer
nagyúr

Bármelyik OBI. Rendesen megcsinálják és bőven versenyképes ár.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48146) albiosz válasza föccer (#48145) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi a tippet! Van egész közel egy OBI. Saccra mennyi lehet ott egy 183 x 76 cm-es farostlemez méretre vágva? Azt hittem jobb az ár lapszabászatokban.

(#48144) fasyrt: köszi a tippet! Próbálok rákeresni.

(#48143) Met: köszi neked is! Sajnos eléggé kiesik. Régi 5 ajtós swiftbe kéne bepakolni...

[ Szerkesztve ]

(#48147) pirosvilamos válasza ALI_G (#48142) üzenetére


pirosvilamos
tag

Még csak falfűtésem van :)
A hűtés tervben van, de kivitelezve nem tudom, mikor lesz

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#48148) fasyrt válasza albiosz (#48146) üzenetére


fasyrt
őstag

Ök az egyik, a masik kettönek szerintem nincs webes elerhetösege.

(#48149) ALI_G válasza pirosvilamos (#48147) üzenetére


ALI_G
veterán

Mennyezet vagy az oldalfal is csövezve van? Mivel tervezed hűteni?

(#48150) föccer válasza albiosz (#48146) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak anyagot kell fizetni, a méretre vágás benne van az anyagárba. Bemész, ki van írva mindennek az ára, választhatsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.