Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3201) Sauvage válasza Hasaggymeg (#3193) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nekem spec osztó-gyűjtősöm van aljzatban végigvezetve, ötrétegüvel. A radiátoroknál van felállás at aljzatból. Tiszta rendezett, kúltúrált. Benn a műhelyben gerincről leágazós van felszerelve rézből, az is a préseléses technikával.

Asztalos munkát vállalok.

(#3202) Sauvage válasza Integra (#3200) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nem is volt drága. Nekem egy junkers euroline kombi cirkom van és az éves karbantartási díja 18K igaz kipucolja, de nem cserél benne semmit, mert nem rossz benne semmi.

[ Szerkesztve ]

Asztalos munkát vállalok.

(#3203) Hammon Serra válasza csemberlen (#3198) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Megoldottam köszi.
Kicsit át kellett szerelni 2 kiállást.

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#3204) Ariadne válasza Integra (#3200) üzenetére


Ariadne
őstag

Irigyellek... Nálunk nincs, még engedélyezünk... Beköltöztünk, első éjjel gondoltuk, jól betakarózunk, az elég lesz. Nem lett, így jól megfázva fejeztük be a költözést, most is mézes-citromos teát nyomok ezerrel. :( De azóta beröffentettük az előző tulaj által otthagyott jó kis olajradiátort, a túléléshez elég. Remélem hamar jön a vénasszonyok nyara. :D

Viszont a lakás gyönyörűűűű, imádom! :DD A pici lyuk fürdőből 180-as kádddal és bojlerrel is tágas hatású fürdőszoba lett nagyon szép kétféle kék olasz csempével, a konyha kellemes meleg színekkel van burkolva (terrakotta padló, vaníliaszín csempe, pár csibével :DDD ), a parkettán hasraesik a napsugár, függesztett wc szintén kék-fehér burkolattal - boldogság ezerrel. :) Majd linkelek egy-két előtte-utána képet, megdöbbentő.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3205) Ariadne


Ariadne
őstag

Help! Hilfe! Van esetleg valakinek fővárosi kéményseprő ismerőse? Sürgetően jó lenne beszélnem egy ilyen "hivatalos" kéményseprési szakértővel... Ha valaki tud ajánlani valakit, azt nagyon megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3206) Integra válasza Ariadne (#3205) üzenetére


Integra
titán

őket kell megkeresned, tesómhoz is most jönnek ki.
tudsz időpontot egyeztetni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3207) adalbert1


adalbert1
veterán

Na a mai nap megint csupa vidámság volt. :(

A zsír új mosógép az első használat alkalmával megadta magát, még jó hogy először egy üres programot futtattam le ruha nélkül. De hogy a Zanussi ekkora ipari hulladékot gyártson az elképesztő... Holnap ha megnyugodtam írok nekik egy e-mailt hogy nagyon sajnálom hogy bíztam a termékükben, és azt még jobban hogy költöttem rá.

Az Ikeát meg sikerült ma is meglátogatnom reklamálás miatt. Ezúttal az volt a probléma, hogy az ágy középgerendája már egy újabb széria, mint amihez passzol az ágy belsejében lévő rögzítő készlet. De az nonszensz, hogy 2 bútor miatt már harmadjára voltam reklamálni náluk. Persze mindent kicseréltek, na de akkor is.

Na megyek iszok egy Jack Daniel's-t hogy pörögjön még ma valamennyit a meló. :)

(#3208) Met válasza adalbert1 (#3207) üzenetére


Met
Topikgazda

Hülye kérdés de meg kell kérdeznem, a dob rögzítő csavarokat kivetted? :DDD
Amúgy ezen kár felháborodnod, bármilyen márkát veszel kifoghatsz selejteset, a jobbaknál ritkábban de meg van rá az esély.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3209) adalbert1 válasza Met (#3208) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, azokat már vagy 1 hónapja mikor megvettem... :DD Sajnos a konyhában még csak most került minden a helyére, így most jutottunk el az összeszerelésig és a kipróbálásig.

Persze, csak mikor már a sokadik céget/embert szidom magamban akkor már elég idegőrlő tud lenni.

(#3210) Integra válasza adalbert1 (#3207) üzenetére


Integra
titán

sajnálom:(
és mindez a csoda mennyibe fájt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3211) adalbert1 válasza Integra (#3210) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha jól emlékszem olyan 60k lehetett. Tudom én is, hogy olcsó húsnak híg a leve, de sajnos nagyon ki volt centizve minden.

Másrészt meg anyámék 14 éves Zanussija gond nélkül megy a mai napig (mindössze egy fél éve kellett benne cserélni valami apróságot), úgy tűnik hogy akkor még tudtak minőséget gyártani. Kíváncsi vagyok, hogy 14 év múlva hol lesz ez a gép, de nem jó jel hogy már most beadta a kulcsot. Mondjuk az élet minden területére jellemző, hogy a tartósság és a minőség a költséghatékonyság és a profitmaximalizálás miatt háttérbe kerül sajna. :(

(#3212) biker válasza adalbert1 (#3207) üzenetére


biker
nagyúr

pontosan mi baja lett?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3213) adalbert1 válasza biker (#3212) üzenetére


adalbert1
veterán

A program végén nem engedte le a vizet (közben a szivattyú elromlott vagy eldugult hibajelzés villog), program törlése után és a leengedésre állítva sem.

(#3214) Ariadne válasza Integra (#3206) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, köszönöm, ezt tudom. Konkrétan nekem egy ismerős kéményseprő kellene, rugalmas szemlélettel, ha létezik ilyen... ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3215) biker válasza adalbert1 (#3213) üzenetére


biker
nagyúr

a szennyvízcsőből a vakdugót kivetted? illetve van egy másik a falba építhető csőcsonkban is, ami a szennyszag ellen van, mert ott nincs szifon, a gépi csövön meg a beeső szarok ellen szokott lenni.

hülye kérdés, tudom, deeee....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3216) biker válasza Ariadne (#3214) üzenetére


biker
nagyúr

nem jó dolog meghalni co-tól, én inkább a kéményt javíttatnám, mint ismerőssel mókoltatnám a papírokat

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3217) Integra válasza Ariadne (#3214) üzenetére


Integra
titán

azért óvatosan ilyen téren a rugalmas szemlélettel, én még nem találkoztam rugalmas szemléletű kéményseprővel, talán nem véletlen.
nem tudom mit csinálnak nálad vagy miért kéne rugalmasnak lennie, de inkább csináltassátok meg rendesen, amit kell.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3218) Ariadne válasza Integra (#3217) üzenetére


Ariadne
őstag

Abszolút rendes megcsinálásról van szó, szóba se jöhet semmi mutyizás, csak sajnos jogszabályértelmezési problémái vannak némely gázszolgáltatónak, amivel kerülő utakra kényszerítik az embert. Magyarán ami teljesen szabályos és egyszerű lenne a jogszabály alapján, azt ők nem akarják engedélyezni, mert egy általuk alkalmazott alacsonyabbrendű szabályt elfelejtettek módosítani a magasabbrendűvel együtt, így csak egy jóval drágább megoldást lehetne azonnal csont nélkül megvalósítani... :U De én ragaszkodom az olcsóbb, és az új szabály szerint engedélyezett megoldáshoz (mivel a difi kb. 150k...) Kifejezetten überszabályos lesz minden, ez fontos, nem is hagynám másként. :K

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3219) kételkedem válasza Ariadne (#3218) üzenetére


kételkedem
addikt

150k HUF eltérés? :Y
Vagy sok kéményed van, vagy magas házad.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3220) Ariadne válasza kételkedem (#3219) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez a különbség egy sima homlokzati égéstermék kivezetés és egy külön erre a célra épített kémény között. Thx to kedves jogszabályalkotók, gázszolgáltatók és kéményseprők. Persze van itt még ezer más minden is, de emiatt küzdök még amíg lehet... És nem én vagyok az egyetlen... :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3221) Integra válasza Ariadne (#3218) üzenetére


Integra
titán

pffff, vicc
gondolom sűrűn egyeztettek a gázszolgáltatók meg a kéményseprők...
ebből a tekintetben én kifejezetten örülök, hogy energia mérő órám van gázóra helyett

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3222) Ariadne válasza Integra (#3221) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, így a saját esetünk kapcsán azért kezdem érezni, mennyire nem lehet egyszerű a gázkivitelezők, szerelők dolga, amikor sosem lehet biztosan tudni, hogy amit elkezdenek megépíteni rendszert, az végül akkor is a hivatalok szája íze szerinti lesz-e, amikor elkészül... Bürokrácia ezerrel. :U

Az energia mérő óra az az, amikor van egy nagy bömszli kazán a ház tetején, és mindenki annyit fizet, amennyit fogyaszt? Alias házközponti? Igaz nem ismerem, de nem nagyon preferáltuk lakáskeresésnél, mert a közös ló ugyebár akkor is közös ló, nem szabhatom meg, mikor kapcsolják be, és tartottunk tőle, hogy fajlagosan is drágább megoldás használni, mint egy cirkót. De lehet nem így van. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3223) Integra válasza Ariadne (#3222) üzenetére


Integra
titán

huhh, ez egy elég modern gépészetes történet, még én is tanulgatom, hogy mi hogyan van:)
lényeg, hogy minden központilag megy, gázzal fűtik a vizet a radiátoros fűtéshez és a víz melegítéshez is.
összesen 4 mérő órám van:
1 villanyóra
1 melegvízóra
1 hidegvízóra
1 energiamérő óra
van egy alap minimális havi melegvíz felfűtési gázdíjam, 650ft, amúgy meg csak amit fogyasztok.
az energia mérő óra GJ-ban méri a fűtésre használt energiát (3714 ft/GJ), nem pedig m3-ben. az egész éves fűtésem kb 30e ft-ba kerül (2 főre számolva, én megy egyedül élek), vagyis a téli hónapokban sincsen 6e ft felett a fűtés és valszeg nem is lesz. 50m2-es lakásról van szó.
az egész egy digitális mérőrendszer a konyhacsapom alatt beépítve, egymás felett a hidegvíz, melegvíz és energiamérőm, ami automatikusan küldi mindig a havi adatokat.
a villanyt meg bediktálom.
mondjuk a közös költségem nekem 10500ft, a garázsom havi rezsije meg 5e ft.. LOL.. :)
de még így is, 1 havi rezsim kb 25e ft. ez azt hiszem eléggé rendben van, ha figyelembe veszem, hogy milyen épület és miket kell fizetni, karbantartásra etc..
persze erre jön még 4800ft internet (5/2mbit korlátlan, hűségnyilatkozat nélkül), meg kemény 900ft a szutyok tkábel alaptévéért, mert a volt tulaj még lekötött gyorsba' egy évet.. váááááááááááááááá:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3224) kételkedem válasza Integra (#3223) üzenetére


kételkedem
addikt

Milyen szolgáltatótól kapod a netet? Az enyém 1,5Mb/256Kb->5500 Ft :W

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3225) Integra válasza kételkedem (#3224) üzenetére


Integra
titán

wla

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3226) Ariadne válasza Integra (#3223) üzenetére


Ariadne
őstag

Hűha, ez érdekes megoldás, nagyon profinak tűnik és tényleg nem drága. Feltételezem ezek a cuccok már nagyon kifinomultan mérnek. Ráadásul nem vagy közvetlenül jogviszonyban a gázművekkel, ez milyen jó lehet. :D
Annak idején beleolvasgattam új társasházak topikjaiba indexen talán, és eléggé elriasztott az újépítésűektől, amikor a közös kazán karbantartása vagy hibája miatt sokszázezres javítási költség jött, amiből jócskán jutott a lakókra is, meg ahogy panaszkodtak a mérés pontatlansága miatt... Össznép szinten pedig nyilván ez a gazdaságosabb. :U

mod: Digikábel lenne a kedvencem, 20/20 - 2500-ért. :Y De nálunk nincsenek, addig marad az UPC 10/2 hétezerér'. Ha egyszer láthatóan lehetséges ennyivel olcsóbban is szolgáltatni, akkor ez rablás.

mod2: Ilyen rendszernél nincs az, ami mondjuk a régi paneleknél, hogy alsó szinteken hideg van, fent meg forróság?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3227) biker válasza Ariadne (#3220) üzenetére


biker
nagyúr

nálatok nem engedik a turbókazán homlokzati kivezetését, és kéményt akarnak csináltatni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3228) Ariadne válasza biker (#3227) üzenetére


Ariadne
őstag

Igazság szerint eddig sem lehetett volna szabályosan engedélyezni sehol, ahol egyébként van kémény. De a fő gond valóban ez, az alacsonyabb szintű szabály (GMBSZ) szerint még mindig nem lehet homlokzatit, ha van kémény - viszont a most módosított magasabb szintű szerint (OTÉK) kivételként mégis lehet, ha bizonyos távolsági paramétereknek megfelel a lik elhelyezkedése. A két szabály ellentmond egymásnak, ilyenkor a magasabb szintűnek kellene érvényesülnie, de sajnos ez a gyakorlatban nem ilyen egyszerű, és persze ilyenkor a fogyasztó húzza a rövidebbet... Ha hagyja magát...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3229) biker válasza Ariadne (#3228) üzenetére


biker
nagyúr

Hát igen, szomszéd mesélte, volt móka meg kacagás a hivatalban, mikor a lakhatási engedélyt kérte:

Hivatalnok: - Még a kéményseprők papírja hiányzik.
Szomszéd: - Az fog is :)
- Hogyhogy, hát anélkül mi nem adhatunk ki engedélyt.
- Márpedig itt nem fognak vizsgálódni.
- Miért, mit képzel, a kéményt be kell mérni
- Ahhoz kémény is kellene...
- Mi van? hogyhogy kellene
- Nincs kémény...
- Hogyhogy, akkor hogy köthették be a gázt?
- Uram, gáz sincs, a telken sem, még a csonkot is elástuk.
- Micsoda, akkor mivel fűt?
- Geotermikus energiával, és napkollektorral, ergo se gáz, se kémény, akkor mit vizsgálnak?
- ööööö, izé, de hát neki az engedély kell, és azt csak akkor adhatja ki, ha a kéményseprő...
jajj, mit is csináljon most...

:)

itt a környéken sok új építésnél oldalt vezetik ki a csövet. símán...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3230) adalbert1 válasza biker (#3215) üzenetére


adalbert1
veterán

Mármint a gép szennyvízcsövéből? A szifon felőli oldalán nem volt, a másikra meg nem emlékszem. :B
A mosogató szifonjába csatlakozik, erről semmi nem zárja el az útját. Ezekre gondoltál?

Amúgy elkészült a konyhabútor :DD , ha pakolás közben megtalálom a bluetoothot akkor rakok fel before-after képet.

(#3231) nyunyu válasza Ariadne (#3226) üzenetére


nyunyu
félisten

mod: Digikábel lenne a kedvencem, 20/20 - 2500-ért. :Y

Ha mukodne...

Kollega egyik haverja nagyon anyazza oket, hogy allandoan szakad, meg alig csorognak a bitek csucsidoben.
Mi mondtuk neki, hogy ennyi penzert megis mit var?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3232) biker válasza adalbert1 (#3230) üzenetére


biker
nagyúr

A mosó/mosogatógép lefolyó csonk, legyen az fali leág, vagy szifonhoz, szokott lenni egy vakdugó, mivel itt nincs bűzelzáró.

(és gyanítom, eddig is el volt dugózva, ha használtad a mosogatót a csonkkal, mosógép nélkül, és nem áztál el)

illetve gond még, ha a lefolyó csövének vége, vagy bármely pontja magasabban van mint 1m, ennyi az átlagos maximális emelési magassága a gépeknek, de ökölszabályként sose legyen magasabb, mint a gép teteje.

végül pedig, a legtöbb mosogató szifonja nem alkalmas 25l / perc szennyvíz elvezetésére, ezért minden gép leírásában benne van, hogy ne kösse mosogatóba, mert elöntheti a konyhát. ez a minimum követelmény mosógéphez
mosogatóba csak mosgatógépet lehet kötni, ami egyszerre nem enged le olyan nagy mennyiségű vizet.

ezek még lehetséges problémák...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3233) Hasaggymeg válasza Integra (#3217) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A rugalmasságuk egyenesen arányos a "befektetett" összeggel.Ha eleget nyújtasz rugalmasabbak mint a kaucsuk,és sajna kell is ,mert egyértelmüen saját bevételeik növelése érdekéban hoznak abberált rendeleteket.1 napi országos csúszópénzbevételük megfelelne nekem havi nettónak. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#3234) adalbert1 válasza biker (#3232) üzenetére


adalbert1
veterán

Aznap raktuk össze az egészet egybe, addig ott mosogató se volt. :)
Direkt olyan szifont vettünk, amin az volt, hogy mosógéphez is. Ez megy a fali csonkba, meg ugye a mosógépbe és a mosogatóba.
A mosógép csatlakozásánál ami lezárja a szifont belülről azt eltávolítottuk.
A mosógép szennyvíz elvezető csöve nincs magasabban, mint ahogy kijön a mosógépből.

Egyéb hibalehetőség?

(#3235) biker válasza adalbert1 (#3234) üzenetére


biker
nagyúr

Esetleg, ha a szifon "golyós" csatlakozású, az lehet rossz.

van olyan szifon, ahol az oldalcsonk becsatlakozása egy golyós egységen át megy, ha bejön a víz a szennycső felől, a golyó nyit, és engedi a vizet, de ha a csap felől telik a szifon, a golyó lezár.
ez ha felakad, kaki.

Ha nem ilyen, akkor csak a szivattyú lehet, persze azért próbáld ki a csövet egy lavórba téve működik-e, hogy biztos legyen ,a szivattyú rossz-e

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3236) Hasaggymeg válasza biker (#3232) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A bűzelzárás alapkövetelmény .Vagy falba épített szifon,vagy külső szifon mindig kell legyen a mosógépnél.[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#3237) biker válasza Hasaggymeg (#3236) üzenetére


biker
nagyúr

nem alap, és a linkelt elemek sem mind bűzelzárósak.

Miért nem kell? mert a cső zárt, és így nincs bűz, mivel a mosógép szivattyú mindig vízben áll, így a mosótérbe nem jut vissza bűz.

:)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3238) adalbert1 válasza biker (#3235) üzenetére


adalbert1
veterán

Ilyen szifonunk van : sty-638-50-4 , itt megtalálható.

(#3239) Hasaggymeg válasza biker (#3237) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Most már kiváncsivá tettél,hogy a linkelt elemek közül melyik nem bűzelzárós,és hogyan lehet mosogépkifolyó tömlőt a pvc csőre kötni,közbeiktatott ( és kivétel nélkül bűzelzárós) elem nélkül.Várom a linket. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#3240) biker válasza Hasaggymeg (#3239) üzenetére


biker
nagyúr

Kérlek, legalább nézd meg a képeidet, mielőtt kiakadsz, és vagdalkozol.

A linkelt 4 szifonból az első kettő golyós lezárós, felül a menetes kupaknál szerelhető a golyó, az alsó kettő síma 2x90 fokos pipa, nincs benne bűzelzáró rnódszer, sem vizes, sem golyós rendszerű.

A kolléga csap szifonjain is látszik, hogy a mosogép leágazás nem bűzelzárós, hanem a beépített bűzelzárú után egy befordított könyök, de a mosogép felé teljesen nyitott.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3241) adalbert1


adalbert1
veterán

Na keményen user error volt a nem működés oka :B , kiderült hogy ott is van még egy lezáró ahol nem néztük. :B

(#3242) biker válasza adalbert1 (#3241) üzenetére


biker
nagyúr

én szóltam :)
és hol volt a dugó? a géptestnél vagy a szifonnál?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3243) adalbert1 válasza biker (#3242) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, ég is a bőr az arcomon. :)
A szifonnál 2 dugó is volt, ebből a második sikeresen elkerülte többszöri megnézésre is a figyelmünket. :U

(#3244) Integra válasza Ariadne (#3226) üzenetére


Integra
titán

tudtommal ebben a házban is van akinek van köztartozása, vagy 200e a max, de az ilyen meg minek lakik ilyen házban, ha nem tudja fizetni... :(((

a diginet ha megnézed az oldalon a szolgáltató "térképét", az utcanevekből jól kivehető, hogy csak 10 emeletes panelházakba húzzák be ezt a netet, kisebb társasházakban egyszerűen nem éri meg nekik. persze hogy rablás amit a nagyok csinálnak, megtehetik mert felosztották maguk között a piacot és ezek a kis alternatív szolgáltatók meg nem konkurencia nekik és amíg ezek megélnek, addig nem fogják őket baszogatni kartellért...

nem tudom hogy ilyen van e, szerintem nincsen, itt azért már komolyabb szigetelő anyagokat használtak fel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3245) Integra válasza nyunyu (#3231) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy csorog, mert fix sávszélen osztozkodik az egész lépcsőház, olyankor senkinek nincsen 20/20-a..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3246) adalbert1 válasza Integra (#3245) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, a 20/20 az elérhető maximum, gondolom az apróbetűs részben ki van kötve valami nevetséges minimum amin kötelező szolgáltatniuk.
Ilyen szempontból én viszont teljesen elégedett vagyok a UPC-vel, albérletben az volt 2 évig, most saját lakásban is ez van már egy jó hónapja. Teljesen stabil, általában a max. (itt 10/2) sávszélességen üzemel, error talán ha 2-3-szor volt a 2 év alatt.

(#3247) Integra válasza adalbert1 (#3246) üzenetére


Integra
titán

nálam még a 8/3mbit is csak 6e ft..
és stabil, nem szakad, nem bont és szinkron rendszerű, nincsen a fel és letöltési szál között akadás..
szóval ilyet is lehet, csak akarni kell és nem lehúzni. és nincsen korlát sem megszabva..
:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3248) Met válasza adalbert1 (#3243) üzenetére


Met
Topikgazda

:C :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3249) Integra válasza adalbert1 (#3241) üzenetére


Integra
titán

remélem erre már csak azután jöttél rá, hogy mindenkit jól elküldtél az édes anyjába telefonon meg mailen is... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3250) biker válasza Integra (#3249) üzenetére


biker
nagyúr

Nostradamus mondá: következő kérdés, mit hazudjunk a szerviznek, mikor kijönnek javítani, mitől javult meg a gép, és a pofánk se égjen le :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.