Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2901) Mawyx válasza bLaCkDoGoNe (#2900) üzenetére


Mawyx
senior tag

A mosogató kb mennyibe került?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2902) Mawyx válasza Integra (#2898) üzenetére


Mawyx
senior tag

egyre jobban tetszik, googen kerestem róla nagy képet

ez a philips van, ami még jól néz ki, csak eléggé túl van árazva Philips HD 4686/90, használtan meg akárkitől nem vennék ilyesmit
jelenleg mikróban melegítek vizet teához, amikor megszomjazok, akkor rakok oda egy bögre vizet forralni

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2903) adalbert1 válasza bLaCkDoGoNe (#2900) üzenetére


adalbert1
veterán

Jó cuccok! :)
Nekem szerelvényekből azért lett volna talán jobb a Legrand, mert Szentesen gyártják, ha jól emlékszem van is egy nagyobb villamossági bolt, ahol elég olcsók a cuccaik.
Viszont ez a Prodax se drága, és jól is nézz ki.

Újabb rejtett költsége a felújításnak, hogy a viszonylag új Marks and Spenceres pólómat sikerült ledomestosozni, köszönhetően a gagyi kupaknak ami nem bírja ki az autóban való szállítást.

Ha minden igaz, ma kész lesz az elektromos felújítás rész, hát a régi vezetékek ritka szar állapotban voltak, ahol össze vannak kötve már szinte teljesen szét voltak égve.

A glettelés menete mi is pontosan? Mert ma vagy holnap kezdem levakarni a tapétát, és jó lenne képbe kerülni addigra.

(#2904) Ariadne válasza adalbert1 (#2903) üzenetére


Ariadne
őstag

Hűha, mi is ilyen nagy elhatározással indultunk, hogy megcsináljuk - aztán most ott tartunk, hogy épp kezdi a mester glettelni a konyhát. :D Rájöttünk, hogy ha mi szabadságot veszünk ki, hogy megcsináljuk azt a 150 m2-t, plusz a plafonhoz mindenképp szakember kell, akkor az így együtt már inkább legyen teljesen szakember műve, aki seperc alatt végez vele.

Jut eszembe, rá is kérdezek, olcsóbb-e ha egyrétegű festéket veszünk hozzá.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2905) adalbert1 válasza Ariadne (#2904) üzenetére


adalbert1
veterán

Ennyiből örülök, hogy aug. 1-el megszűnt a majdnem 5 éve tartó munkaviszonyom. :) Most így utolsó félévben meg. max valami részmunkaidőset nézek (van vagy 14 elmaradt vizsgám +2 szigorlat), de azt is csak akkor, ha már kész leszek a lakással.
Amúgy azt nézem most hogy pár helyen le van szedve a tapéta (a vésés miatt), hogy nagyjából sima a fal alatta. A plafonra még nagyon kíváncsi vagyok...

(#2907) adalbert1 válasza Kalandor (#2906) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz! :R

Ahogy nézem a véséseknél kb. 2 cm-es vakolat van a tégla felett... Tapétát pár helyen leszedve szintén a vésés miatt egyenletesnek látszik a dolog, úgy döntöttem, hogyha ilyen lesz mindenhol, akkor csak a vésések helyének kijavításával fogok szórakozni.
Kérdés, hogy jelen esetben mennyi mindent takar el a tapéta. :F

Ha nem laza a vakolat, akkor gondolom nem érdemes bántani?
A lepergő festéket miről ismerem meg?

(#2908) Integra válasza Mawyx (#2902) üzenetére


Integra
titán

ez is jónak tűnik, de ezt akkor én nem láttam.
mondjuk nem is vettem volna meg, mert filipsz és azt én nem szeressem:)
de ez saját lököttség.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2909) bLaCkDoGoNe válasza Mawyx (#2901) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hűha, olyan 50k HUF körül volt azt hiszem, 5 év garis.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2910) Ariadne válasza bLaCkDoGoNe (#2909) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért mókás világban élünk, hogy már a mosogatóra is garancia van. :D Büszke is vagyok a 30 év garanciás, lábastul 22k-ért vett Kaldewei kádunkra. :DDD Pároméknak sikerült kiszúrni a szaküzletben azt a két (hibátlan) darabot, amelyikeknek fél óra szaladgálás után sem tudták megmondani az árát, erre a végső megoldásként rávágták, hogy 19.900 plusz láb. Nyehehe, most láttam akciósan 55-ért ugyanezt, csak kicsit kisebb változatban... (Kaldewei Saniform Plus 180x80) ;]

Mosogatóilag nálunk egy mezei inox Teka fog befigyelni, remélem az is bírja vagy 5 évig. :)

Viszont úgy tűnik, az álmom megvalósul: pultra épített mosdókagylónk lesz, ilyen. :B Úgy várom már, hogy kész legyen az egész...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2911) Integra válasza Ariadne (#2910) üzenetére


Integra
titán

bírja az tovább is jóval, csak győzd tisztán tartani az inoxot:(

nem véletlen király a gránit mosogató:)
meg konyhalap.. meg minden ami gránit..
csak győzd kifizetni:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2912) x_o_n válasza adalbert1 (#2907) üzenetére


x_o_n
veterán

ha a vakolat nem kopog,nem érdemes bántani,ha pereg a festék?holyagok vannak gyürödések repedések törések,kopog a glett és festék réteg...
a tapéta kisebb hibákat eltakar..de nem szabad csodákat várni,igy látatlanban nehéz ám véleményt alkotni:)

(#2913) Mawyx válasza bLaCkDoGoNe (#2909) üzenetére


Mawyx
senior tag

én mondom, hogy hűha, akkor ilyen nem lesz :( nekem ilyen fényes (ez az inox talán?!)) rozsdamentes van, de én irtózom az ilyentől, tök undorító, nagyon-nagyon ellenemre van
lehetne műanyag vagy porcelás vagy jóég tudja mik vannak, bármilyen, csak ne fém, fémes, semmi köze ne legyen a fémhez, még hatásban sem, ez fémes hatású számomra

az a fő bajom, hogy nem saját a lakás és ígyis ráment már egy kalap pénz. nem-nem, inkább 2 kalap... :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2914) tkazmer


tkazmer
addikt

kicsit off, de reménykedek egy szakember kisegít...
egy 5000-5200m2-es parkoló építése kb mennyibe kerülhet? viacolor borítás, parkolójegy vásárlás automatából (tehát érdekelne egy automata ára is), sorompó, stb. ja, és kb hány autó férhet el ezen a területen? én 15m2/autóval számoltam, akkor egy olyan 150-200 autó csak beférhet nem?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2915) x_o_n válasza adalbert1 (#2903) üzenetére


x_o_n
veterán

glettelés/festés menete:

elöször a javitásokat mélyalapozóval bekened,kinagyolod vakolóanyaggal vagy rigips 6-30 gipszel a nagyobb repedéseket vakolatjavitásokat
ezután én 3-6 os rigisel szoktam áthuzni a falat és legvégül vagy rimano+ vagy 0-3 as rigips el simitom.
ezután átcsiszolom 120-as papirral/vászonnal majd kap egy alapozást/1 réteg festéket,szines festésnél hogy ne legyen foltos mélyalapozás és utána 2x készrefestés.

(#2916) x_o_n válasza tkazmer (#2914) üzenetére


x_o_n
veterán

hát nem olcsó....bövebben priviben:)

(#2917) Ariadne válasza x_o_n (#2915) üzenetére


Ariadne
őstag

Ennek kapcsán nekem is lenne egy kérdésem. A mi festőnk is háromszoros glettelést mondott (régi sima fal), de máshonnan hallottam olyat is, hogy van amikor csak kettőt szoktak. Ez mitől függ? Tapéta volt és festve lesz rá mondjuk.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2918) Integra válasza tkazmer (#2914) üzenetére


Integra
titán

pályázol p+r parkolóra?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2919) bLaCkDoGoNe válasza Mawyx (#2913) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, az az inox, amit mondasz. Én sem szeretem, mert minden retek meglátszik rajta, plusz nagyon könnyen karcolódik. A gránit meg elvileg (ésszerű határokon belül) minden behatásnak ellenáll, ami a konyhában érheti, de mi mégsem azért választottuk ezt, hanem azért, mert másfélszer olyan mély, mint a normál inox mosogatók. Mivel pici konyhánk van, ezért csak egy medencés mosogatót tudunk berakni, így jó, ha abban minél több hely van - ha hódolni szeretnék kedvenc hobbimnak, a szennyesedény-torony építésnek. :D

Ariadne: Nézegettük mi is az ilyen mosogatókat, brutálisak, de bennem nem túl kellemes asszociációkat ébreszt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2920) x_o_n válasza Ariadne (#2917) üzenetére


x_o_n
veterán

a felület minőségétől állapotától függ ha nagyon kell kaparni és foltokban vagy ha nem túl jó akkor 3x ajánlott,ha jó a felület akkor 2x.

(#2921) Magnum_


Magnum_
nagyúr

annyira belejöttem mulkor a festésbe, hogy tegnap világos orgonára kifestettük az elöszobát, és a nappali egyik falát. ikea feeling :D

I humbly and respectfully decline™

(#2922) adalbert1


adalbert1
veterán

Kösz mindenkinek a gletteléssel kapcsolatos hozzászólásokat, holnap frissen figyelmesen végigolvasom és kiírom hogy mi is kell a művelethez.

Ma végre vége lett a villanyszerelésnek.
88 K lett a vége úgy, hogy 23 K volt a szerelvény. A fennmaradó 65k-ban benne van a munkadíj, a vezetékek, a csövek (persze pár helyen maradt a régi bergmann cső), a vésés, stb,stb.
A lakás végül 5 körre lett felosztva : -csengő
-boiler
-szoba
+2 kör a konyhában az egyéb gépek részére, ezen van az elő-fürdőszoba is.

Mondjuk a szerelő segédje húzott pár olyan görbe vonalat a véső géppel, hogy jókat lehet most is derülni rajta. :D

Összességében az alacsony árhoz képest elégedett vagyok a végeredménnyel.

(#2923) adalbert1 válasza x_o_n (#2915) üzenetére


adalbert1
veterán

Annyit még most kérdezek, hogy a 3-6-tal áthúzod az egész falat, vagy elég csak a javított részeket, ha a többi jó állapotban van?
-kinagyolod vakolóanyaggal : ez mit takar? hogy nagyjából megcsinálom a dolgokat vele?

(#2925) adalbert1 válasza Kalandor (#2924) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha az az érentésvédelmi relé, akkor igen.

Most nézem, hogy valami Pmax gyártmányú cucc, remélem az ára ellenére megfelel a célnak.

[ Szerkesztve ]

(#2926) x_o_n válasza adalbert1 (#2923) üzenetére


x_o_n
veterán

hát ha nagyon jó a töbi rész és tapéta megy rá akkor csak a javitásokat.

kinagyolni vakolo anyaggal-a véséseket bevakolod vagy 6-30as rigipsel begipszeled.

(#2927) adalbert1 válasza x_o_n (#2926) üzenetére


adalbert1
veterán

Az a baj, hogy festeni akarom, a tapétát nem igazán szeretem.

(#2928) tkazmer válasza Integra (#2918) üzenetére


tkazmer
addikt

hát akár úgy is mondhatjuk, bár egyelőre az utánajárás van folyamatban elsősorban...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2929) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Konyhába munkalapot Kellene méretre várni, illetve kivágni a mosogatónak való részt benne. Ehhez feltétlen kell szakember vagy megoldható simán? (figyelem: célszerszámom még nincs)

(#2930) adalbert1 válasza juliabrilke (#2929) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha jól tudom, a munkalapot folyóméterre árulják a legtöbb helyen, egyéb vágást nem tudom hogy végeznek-e rajta (mármint hogy neked nem kell olyan széles, vagy a mosogató mintája pl.)

Érdemes pár helyet ahol árulják megkérdezni, hogy vállalnak-e ilyet.

(#2931) juliabrilke válasza adalbert1 (#2930) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én olyan 2,5 méter hosszú lapokat láttam. Nekem az kellene, hogy 2db 2 és 1db 1,5 méteres lapom legyen viszont az egyik szélén 45 fokos szögben le legyen vágva. Tehát egy U alapban lenne összerakva az egész.

Remélem érthető. :DDD :B

(#2932) x_o_n válasza juliabrilke (#2929) üzenetére


x_o_n
veterán

ahol a munka lapot veszed méretre vágják és a mosogató helyét is kivágják neked.

(#2933) x_o_n válasza adalbert1 (#2927) üzenetére


x_o_n
veterán

akkor pedig tapéta leszedés,kaparás,mélyalapozás,kinagyolás,2 x glettelés,csiszolás,festés.

(#2934) x_o_n válasza juliabrilke (#2931) üzenetére


x_o_n
veterán

érthető és méretre formára vágják neked

(#2935) juliabrilke válasza x_o_n (#2932) üzenetére


juliabrilke
addikt

A kérdés az, hogy mindezt a 2 szép szememért megcsinálják? :U Én annyit láttam egyébként hogy kb. 3 méter hosszú lapok vannak befóliázva. De ha meg is csinálják, akkor ok.

(#2936) csemberlen válasza juliabrilke (#2935) üzenetére


csemberlen
őstag

Folyóméter áras a vágás.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2937) juliabrilke válasza csemberlen (#2936) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mikor/hol/merre/mennyiért? :DDD

(#2938) Ariadne válasza bLaCkDoGoNe (#2919) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdekes amit írtok, én még sose láttam másfajta mosogatót, mint ezt az inoxot. :B Alkalomadtán azért megtapogatok majd akkor egy ilyen gránitot.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2939) Hasaggymeg válasza Ariadne (#2938) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Erről se feledkezzünk meg.Nekünk bevált(2003 óta!)[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2940) Met válasza juliabrilke (#2937) üzenetére


Met
Topikgazda

Talán mond meg, hogy merre laksz :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2941) juliabrilke válasza Met (#2940) üzenetére


juliabrilke
addikt

Okoooos! Egyébként Fehérváron lakok. Úgy kérdeztem, hogy Obi, Praktiker, Brikostore stb.

(#2942) TexT-BoY válasza bLaCkDoGoNe (#2919) üzenetére


TexT-BoY
addikt

és az se felejtős, hogy a grániton nem látszik meg a vizcsepp.. mig az inoxon minden pici szmötyi :B . Barátnőméknél ilyen gránit cumó van, isteni.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2943) x_o_n válasza juliabrilke (#2941) üzenetére


x_o_n
veterán

obiban méretre vágják.

(#2944) Integra


Integra
titán

úgy tűnik tapétázós festő emberünknek elfogyott tegnap a türelme...
hazamegyek megnézem a végét és nem tudom mit gondoljak..
minden ablak szépen lefestve, tapéta fasza patent, tényleg szép.
a bordűr csíkot viszont szinte felhányta, csomó helyen feljött, egy helyen a végén fél méter lejött, az albaknál pedig kifejezetten rondán hajtotta rá a tapétát... :(
remélem ma megcsinál minden elmaradást és újrarakja amit kell, mert azért ez most nem volt szép látvány. aztán egy ideig nincs több tapétázás..
viszont jöhet a padlószőnyeg vágás és ragasztás, na az még fasza lesz!!! alig várom:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2945) Mawyx


Mawyx
senior tag

Szerintetek szükség van manapság villanyszerelőkre? Fél éve arra gondoltam, hogy elvégeznék egy tanfolyást, kb 1 éves és most indul szept-októberben, már kértem csomó árajánlatot, hol mi mennyi. Fölösbe nincs párszázezrem, biztosra szeretnék menni, hogy tudok-e majd vmi kezdeni a képzettségemmel. Bonyolítja a dolgot, hogy falat vésni nem fogok tudni, tehát kell vki mellém, aki az ilyen fizikailag zúzós részét viszi és nem főállásban lennék. 8-16ig meló havi 70k-ért, amiből éhen tudok halni, aztán este+hétvégén go villanyszerelni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2947) Mawyx válasza Kalandor (#2946) üzenetére


Mawyx
senior tag

A tananyag sztem menni fog (nagyon remélem), bár nem lesz egy laza dolog, rengeteg mindent tudni kell, ha valóban képben akar lenni az ember. Az egyetemen is rengeteg fizikánk van, elektromosságtan is. Imádok forrasztani, vezetékekkel szöszölni.
Még az előítéletektől félek, sztem ha meglátnak, egyből visszamondják a melót :U .Szerk.: ha menne a buli, akkor persze főállásban mehetne

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2948) juliabrilke válasza x_o_n (#2943) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tudtam, hog yaz OBI-t fogod mondani. Na az nincs itt. Brikostore, Praktiker, Baumax, meg ezek vannak. Azért köszi az infót. Körbekérdezem majd, hogy melyik boltban vállalják még (és persze mennyiért) a méretre vágását.

(#2949) Integra válasza Mawyx (#2945) üzenetére


Integra
titán

én a villamossággal nem szarzonék, elmü papíros emberre bíznám:)
és rengeteg év mire rutinod lesz, végülis az életeddel játszol, na meg máséval

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2950) Mawyx válasza Integra (#2949) üzenetére


Mawyx
senior tag

ez mindennel így van, hogy évek kellenek a rutinhoz

akkor senki ne csináljon semmit, menjünk jógázni a himalája tetejére és vegetáljunk :o

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.