Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) Ariadne


Ariadne
őstag

De rég írtam ide... :)

Mindenképp pályázni akarunk energiatakarékossági támogatásra (NEP), és a legkedvezőbb nekünk az együttes fűtés és nyílászárócsere, itt 30%-ot adnak vissza.

Nyílászáró gyanánt a biztonsági bejárati ajtó csere lenne a csomagban(két legyet egy csapásra :) ). Viszont ajtónál egészen hülye dolgokat kértek, ÉMI vagy ÉME engedélyszámot. Most próbálok elérni egy ismerőst, akinek sikerült már ajtófelújításra pályázni, tehát megoldható valahogy, de egyelőre nem tudom, hogyan. A biztonsági ajtós cégeknek, akikkel eddgi beszéltem, nincs ilyen számuk... Tud valaki esetleg ilyen céget vagy egyáltalán valamit erről az ÉME/ÉMI engedélyről? A honlap megvan, tehát tudom, miről van szó, de a nyilvántartásban egyetlen ajtós céget sem találtam eddig. :F

Ha nem megy az ajtó, akkor viszont egy ablakot és mellette erkélyajtót lecserélünk, az is jó a pályázatra. Tudja valaki, hogy meg lehet-e tartani a hagyományos fa rolót egy új műanyagkeretes ablak meg erkélyajtó felett? Nagyon szeretnénk, mert igazán jó kis rolók.

Előre is köszi, ha valaki tud ezekről valamit. :R

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3702) philoxenia válasza Ariadne (#3701) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha megtartanád a fa redőnyt, akkor az ablak fölötti redőnyszekrényen át nagyon hűlhet a lakás, az gyakorlatilag egy szigeteletlen légüres tér....Belül leszigetelve esetleg, de akkor valószínűleg a belső oldalon kell szigetelned szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3703) Ariadne válasza philoxenia (#3702) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, akkor így hirtelen azt sem tudom, mi a helyzet, ha nem tartanánk meg a redőnyt. Mert akkor ugye van egy kb. 30 cm x 3 m-es lyuk az ablak meg az erkélyajtó felett...
Ha le lehet jól szigetelni, akkor tuti megtartjuk. :) Belülről simán lehet szigetelni szerintem, van elég hely a redőny mellett, és az ablakcsere nélkül is szükséges lenne.

Nézegetem az árlistákat, és nem vágom, hogy az ott megadott méretek csak magának az ablakszárnynak/ajtószárnynak a méretei, vagy keretestül kell mérni. :B

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3704) Armahun válasza Ariadne (#3703) üzenetére


Armahun
addikt

Az ablak 2 oldalán is lesz olyan 30 cm-es hely amit be kell csinálni ;] .

Ha megtartod a redőnytokot, azzal az erővel maradhatna az ablak is, ott megy ki a legtöbb meleg. A másik fele a dolognak, hogy elég bajossan szeded ki az ablakot úgy, hogy a redőny megmaradjon ugyais egybe van építve.

Keretestől kell mérni. Az ablakot kívül mérd. Vagyis mérd meg mennyi a külső falnyílás, faltól falig. Mindenféleképpen kérj az ablakra toktoldót!
Oldalra 2-2 cm-est méreten belül, felölre 12 cm-est szintén méreten belül (ide jön a külső redöny) és alulra párkányfogadó méreten kívül.

Belülröl gipszkartonnal tudod "becsinálni" a keletkezett nyílást . Az üreget hungarocellel vagy üveggyapottal töltst ízlés szerint.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3705) Armahun


Armahun
addikt

Adott nekem egy szoba (425x425) kb olyan 4 cm-ert van megsüljedve a közepe.
Mivel lenne célszerü kihozni egyenesre készbeton vagy "vastag" padlopon? ill. mennyire lenne szükségen?

30 nm járólaphoz mennyi csemperagasztó kell ? :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3706) Ariadne válasza Armahun (#3704) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszönöm az ötleteket, valami azt súgja, már próbáltad a dolgot. :D :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3707) Armahun válasza Ariadne (#3706) üzenetére


Armahun
addikt

Múlt héten lett kész :) Csak még nincs redőny.
Viszont por az lesz bőven

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3708) Nkboy válasza Armahun (#3705) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szia!

Járólap:
Csempe/járólap~ragasztó 5kg/m2
Fugázó kis méretû burkolólap~40dkg/m2
Fugázó nagy méretû burkolólap~30dkg/m2

Szobát passzolom, de szerintem a padlopon csak 3-15 mm-ig jó, de lehet, hogy tévedek.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3709) Armahun válasza Nkboy (#3708) üzenetére


Armahun
addikt

Köszönöm kedvességed.

Ha jól tévedek van x-32 es padlopon, csak nem tudom mi lenne a jobb

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3710) Nkboy válasza Armahun (#3709) üzenetére


Nkboy
senior tag

Esetleg a mélyebb süllyedést betonnal kipótolni, majd az egész szobát padloponnal kiegyenlíteni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3711) Met válasza x_o_n (#3700) üzenetére


Met
Topikgazda

Tökéletesen lett összerakva az akkus mert 2 év volt rá a gari :((
Ma már nem füstölt és szikrázott.
Megérdeklődtem a márka szervízben, hogy kb. mennyibe kerülne a javítás.

Arni: engem az érdekelne, hogy miért sülyedt meg, mert ha lerakod a járólapot lehet az is besüllyed.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3712) Armahun válasza Met (#3711) üzenetére


Armahun
addikt

Itt parkettát szedtem fel és hajópadló lesz visszatéve. Töltött földre lett az aljzatbeton készítve (25 éve). Egy oldal és egy sarok van végigrepedve. Ez a szoba már elég rég lejt a közepe felé.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3713) x_o_n válasza Armahun (#3705) üzenetére


x_o_n
veterán

a mapei-nek van erre speciális padlopon anyaga.ill szintén a mapei-nek van gyorskötöbeton keveréke ami 10 óra után már burkolható max 10cm ig.

(#3714) x_o_n válasza Nkboy (#3710) üzenetére


x_o_n
veterán

igen ez jó megoldás,beton aztán novoplan 21.

(#3715) philoxenia válasza Armahun (#3704) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyik ismerősnél úgy csinálták meg, hogy nem vették ki a gerébtokot, hanem abba a meglévő ablakkeretbe/tokba építették bele a műanyag ablakot. Így a redőny megmaradt a tok fölött.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3716) jerry311


jerry311
nagyúr

Vizes embert keresek, aki meg tudja oldani a vízóra hitelesítését is. Tehát ha felszereli és leplombálja akkor oda már ne kelljen másik embert hívni, aki mindezt ellenőrzi és gyakorlatilag újra hitelesíti.

(#3717) nyunyu válasza jerry311 (#3716) üzenetére


nyunyu
félisten

Plombalast a vizmu altal kirendelt szaki intezi.

Tolem valami 6k-t kertek tavaly ilyenkor a 2 uj ora leplombalasaert.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3718) Ariadne válasza jerry311 (#3716) üzenetére


Ariadne
őstag

Hexaéder Kft. csinálja, időpontot kell kérni tőlük, 2 perc az egész, és ha jól rémlik, 5500 Ft/óra. De nem egyszerű, a vízművek ide-oda küldözgetett, mert van három cég, akik ezt csinálják, és mindenki mást mond, melyiknek kellene. Kb. kétórás telefonálgatás után tudtam elérni, hogy kijöjjenek, ehh...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3719) nyunyu válasza Ariadne (#3718) üzenetére


nyunyu
félisten

Most kezembeakadt a szamlajuk, osszesen 4900-et fizettem tavaly decemberben a 2 oraert.

Raadasul 3x johettek ki, mivel miutan leplombaltak, szivarogni kezdtek az oraim, ugyhogy orditottam veluk egy kort, hogy nem jo.
Kijottek, plomba levesz, rakjam el, b@sztassam a vizvezetek-szerelot, mert ok ugyan nem szerelnek.

Vizes csoka kijon, nem erti, mi lehet a gond, hisz zsiruj ora volt, majd harmadik nekifutasra vastagabbra cserelte a tomiteseket, azota nincs gond.

Hexasok ezutan megint kijottek plombalni...
Ezert mar csak kiszallasi dijat szamlaztak, ~3000-et.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3720) jerry311


jerry311
nagyúr

Köszi mindenkinek. :)

(#3721) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni konyhai étkezőasztalt és székeket de teljesen natúr tömör fából vannak.
A kérdésem az lenne, hogy kell-e ezeket valamivel kezelni? Gondolok itt pácra, festékre, stb.
Köszi a segítséget előre is!

(#3722) x_o_n válasza Matthew (#3721) üzenetére


x_o_n
veterán

üdv,gondolom ilyen skandináv filing áruházból vannak?:)a lényeg sztem igen kell,ha szeretd naturon akkor vizes bázisu lakkal,2x lekened ha szinre akkor valamilyen pác,festékeket szivesen ajánlok priviben.

(#3723) nemcsenyim


nemcsenyim
újonc

Ha valaki tud segítsen!
Olyan problémám van, hogy házon amit vettem a cserepet össze mocskoták a külső vakolás közben mivel lehet ezt letakarítani anélkül, hogy a cserép sérülne? :W

(#3724) philoxenia válasza Matthew (#3721) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha benn használod csak, akkor szebb lesz, ha csak időnként átdörzsölöd Pronto-val, vagy Opti-val. A mi étkezőnk már 16 éve így van csak kezelve. Viszont ekkor fokozottan kell a víztől óvni a bútort

nemcsenyim Ha nem nagyon olyan, akkor télen a megázott malter fagyás után könnyen lejön majd. Ha mondjuk nemesvakolat ment rá, az már nehezebb ügy.....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3725) adalbert1 válasza Matthew (#3721) üzenetére


adalbert1
veterán

Hello!

Én fenyő konyhai asztalt + 4 széket vettem, utána kapott mindegyik vékonylazúrt + lakkot is.

(#3726) philoxenia válasza adalbert1 (#3725) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk a fenyőt érdemes, a keményfát nem muszáj. Persze lehet.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3727) Integra


Integra
titán

használja valaki a dijnet.hu-t (dijbeszedő vízóra) meg az elmu.hu-t (villany) havi mérőóra állás bejelentésére?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3728) Matthew válasza x_o_n (#3722) üzenetére


Matthew
senior tag

Igen, ikejás. :)
A pác + vizes bázisú lakk kombóhoz mit szóltok? Picit jobb lenne ha sötétebb lenne, ne kelljen a víztől nagyon óvni és az asztal felülete jó lenne ha picit ellenálló lenne (pl ne kelljen félni ha ráteszek egy nagyobb lábast, stb.)

mod.: a vizes bázisú lakk miért jó?

[ Szerkesztve ]

(#3729) philoxenia válasza Matthew (#3728) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A pácolással módjával érdemes bánni, a fenyő sokat érik a fény hatására.. /gyakorlatilag sötétedik/ Itt olvasd el a cikket pl.

mod: ezt is :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3730) Ariadne válasza Integra (#3727) üzenetére


Ariadne
őstag

Jelentkezem. :) Elmü változat gond nélkül ment évekig. Kivéve amikor elfelejtettem időben beírni. :DDD Most az új lakást még nem regisztráltam, de fogom, egyszerűbb. Egy mailcím kell csak, és utána csak a konkrét óraállást kell beírni és kész.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3731) adalbert1 válasza Integra (#3727) üzenetére


adalbert1
veterán

Az elműt használom, flottul megy eddig (habár most küldtem el eddig csak másodjára rajta keresztül)... A dijnet.hu-val még nem vacakoltam, szóval az engem is érdekelne.

(#3732) adalbert1 válasza Matthew (#3728) üzenetére


adalbert1
veterán

Hello, a 3608-ban linkeltem képeket az asztalról meg a székről bepácolva.

(#3733) Integra válasza adalbert1 (#3731) üzenetére


Integra
titán

az elmünél a regisztrációnál alul a mérőnél a kwh állást kérdezi?
most megadtam neki a ma felirt állásom, de közben betelefonáltam és úgy is megadtam, mert 28-a van

a dijnettel meg úgy vagyok hogy az első számlát bereggeltem hozzá, de mintha valami opt direktneten keresztül történő fizetés van az oldalon. még nem olvastam teljesen végig, de nekem raffim van, és sanszos hogy többe kerülne az egész. nem is értem jelenleg ezt az otp-s történetet az oldalon. nekem az nem kell

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3734) adalbert1 válasza Integra (#3733) üzenetére


adalbert1
veterán

Jaja, csak az egész kwh-t kell beírni. Legalábbis én legutóbb azt írtam, és nem reklamáltak, számla is normálisan jött...

A dijnetre asszem úgy is lehet regelni, hogy ugyanúgy papíralapú számlát kapsz, nem kell online fizetéssel szórakozni... Legalábbis a díjbeszedős telefonos kisasszony valami ilyesmit magyarázott, de azóta még nem volt kedvem megnézni.

szerk.: most nézem hogy regnél, nem a bejelentésénél... Így már nem igazán emlékszem... Vagy óraszám, vagy a kwh, de nem akarok hülyeséget mondani...

szerk 2.: a mérőszám alatt szerintem az óra számát kell megadni így jobban megnézve.

szerk 3.: biztos hogy az óra számát kell megadni, mert a bejelentést én is külön nyomtam.

Na így elég zagyvaság lett a hozzászólás, remélem azért tudtam segíteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#3735) Integra válasza adalbert1 (#3734) üzenetére


Integra
titán

én csak neten utalok, rühellem a postát, gyűlölök ott állni, várni... agyrém.
úgyhogy havi/kéthavi leolvasás bediktálás és netes utalás van nálam.

a mérőszám az a 10 számjegyű kwh száma kell legyen, mert kifejezetten kéri hogy a számok elé a nullákat is bekell írni, vagyis teljes 10 számot kell megadni
remélem.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3736) adalbert1 válasza Integra (#3735) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát a posta nekem se nagy kedvencem...
Így utólag meg átnézve megint már minden tiszta nekem is:
Mérőszám : az óra 10 jegyű száma

A mérőállást meg külön menüpontnál kell megadni, reg. után. Én nullát egyet se írtam elé, csak odaírtam a 4 számjegyű aktuális állást egész kwh-ban.

(#3737) csemberlen válasza Integra (#3735) üzenetére


csemberlen
őstag

Csoportos beszedési megbizást adjál a bankodnak, aztán dijnet+távszámla segitségével neten jön a számla. Egyedül a kötelezőt kapom/fizetem postán.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3738) x_o_n válasza Matthew (#3728) üzenetére


x_o_n
veterán

teljesen jó,bondex vizes pácot és bondex selyem vagy magasfényü vizes lakkot ajánlom a vizes lakkok közül ez a legjobb.

(#3739) x_o_n válasza Matthew (#3728) üzenetére


x_o_n
veterán

mod.: a vizes bázisú lakk miért jó?

hamarabb szárad,5perc mulva porszáraz köv réteg 5-8 óra mulva,nem büdös.
ha utánaolvasol a vizes lakkok ember ill term .barátabbak igy mivel ez étkező ajánlom:)

(#3740) Ariadne válasza Integra (#3735) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem tudom, tudod-e, hogy egy ideje nem mindegy, hogy mikor diktálod be, mert van diktálási időszak, nekünk 1-7 között minden hónapban. Ne kérdezd, miért, abszurd dolog egy netes bejelentésnél időszakot szabni...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3741) Integra válasza Ariadne (#3740) üzenetére


Integra
titán

nekem 22-28 között kell minden hónapban bepüfölnöm a villany számlám.
a vízóráimra meg bedobálnak értesítést a postaládámba, azt kiírom és ajtóra ragasztom és leolvassák. a fűtésem meg a mérő automatikusan küldi el központba.
bár bevallom, én teljesen eltudok veszni ezekben az értesítőkben, elképesztően bonyolultak.
nekem ennyi kéne:
villanyszámla
2008 okt 1 - okt 31
1 kwh = x ft
elfogyasztott áram: y kwh = ennyi forint
ugyanez a többire is
na ehelyett amit kapok... :Y :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3742) Integra válasza csemberlen (#3737) üzenetére


Integra
titán

nem adok, mert mindent magam intézek, nem szeretem túlságosan az automatizált pénzügyi dolgokat. tudom, hogy kicsit több macerával jár, de ezt vállalom

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3743) Armahun válasza nemcsenyim (#3723) üzenetére


Armahun
addikt

Szia!

Bontott cserepet már pucoltam magasnyomású autómosóval.
Mohát, koszt, madárpiszkot szépen leszedte róla.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3744) nyunyu válasza Integra (#3741) üzenetére


nyunyu
félisten

a vízóráimra meg bedobálnak értesítést a postaládámba, azt kiírom és ajtóra ragasztom és leolvassák.

En meg erre is lusta vagyok, ugyhogy email sablon:

"Üdv,

1111 Budapest, Akármi utca 69-ban elhelyezett vízórák állását szeretném bejelenteni.

Hidegvíz:
Mérőszám: 54555/07
Állás: 00014

Melegvíz:
Mérőszám: 16464/07
Állás: 00015

Tisztelettel:
X Y"

Csak az orak allasat kell kethavonta aktualizalni, aztan ujra elkuldeni a ufigikt@dbrt.hu cimre. :))
Eddig meg nem panaszkodtak, hogy nincs kitapetazva az ajtomra...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3745) nyunyu válasza Ariadne (#3740) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, tudod-e, hogy egy ideje nem mindegy, hogy mikor diktálod be, mert van diktálási időszak, nekünk 1-7 között minden hónapban. Ne kérdezd, miért, abszurd dolog egy netes bejelentésnél időszakot szabni...

Tarsashazaknal muszaj idoszakhoz kotni, mert van egy fooraja az egesz haznak, meg vannak a mellekmerok lakonkent.

Ha mindenki talalomra kivalasztott idopontban diktalna be az adatait a foora leolvasashoz kepest, akkor a Joisten se tudna megmondani, hogy a foora altal regisztralt fogyasztasbol eppen mennyi volt az ora nelkuli lakasok/kozos helysegek vize/villanya, amit a KK-nak kell kipengetnie kozos koltsegbol az egyes lakok helyett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3746) Integra válasza adalbert1 (#3736) üzenetére


Integra
titán

hah, most jött meg az elmű regisztrációs email... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3747) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Problémám támadt egy termosztáttal (cső termosztát)!
Most vettem, bekötöttem mindent a használati utasítás szerint és mégsem jó!
Az a baj, hogy nem tudom beállítani, hogy mikor kapcsoljon be!
Ha mondjuk 30 °C-nál bekapcsolom, akkor megy, de kb. 60 °C-nál kikapcsol, úgyhogy nagyon kell rá figyelni. A másik gond meg az, hogy 30 °C alatt nem kapcsol ki!

Maga a szerkezet viszonylag egyszerű:
1-es bekötési pont: közös bemenet
2-es bekötési pont: "nyissa ki a fűtőkört a hőm. növelésével"
3-as bekötési pont: "zárja a rendszert a hőm. növelésével"
4-es bekötési pont: földelés

Namost van 2 fekete drót és egy sárga-zöld.
A sárga-zöld a földelés, az egyik feketét az 1-es, másikat a 2-es bekötési pontba kötöttem! (Próbáltam a két feketét fordítva is, de úgy sem jó!)

Valaki tudna nekem segíteni vagy mindenképp szerelőt kell hívni? :F

(#3748) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől!

Üdv!

(#3749) csemberlen válasza Kombat (#3747) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt ird le lécci, hogy mit akarsz, x fokon bekapcsoljon, vagy x fokon kikapcsoljon??

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3750) Kombat válasza csemberlen (#3749) üzenetére


Kombat
őstag

Azt ami egy termosztát dolga lenne!
Ha felmelegszik 30°C-ra a víz, akkor bekapcsoljon, ha 30°C alá hül, akkor kikapcsoljon.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.