Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) Sauvage válasza Rive (#2346) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Meszelővel mán régóta nem dolgozom, max korongecsettel, amiből van ovális is. ;] ;] Azt viszont bármelyik festékbolt árúl. A Duluxot is fel lehet vinni korongal, csak higgítani kell a festéket..Egyszer visszintesen, egyszer függőlegesen és egyszer átlósan kell meghúzni és akkor nem lesz foltos, nem fognak látszani a korongecset szálcsíkjai. De a korong nem való amatőr kezébe. Nagyon kemény vele dolgozni ám. ;] ;] Én egy lakás meszelése / tisztasági festés/ után, napokig fájlalom a vállaim, pedig mind a két kezemmel tudok meszelni :P

Asztalos munkát vállalok.

(#2352) Róth válasza Kalandor (#2349) üzenetére


Róth
aktív tag

"Van ott egy idős hölgy, az úgy tud mindent, hogy elszégyellem magam mindig"

Mesélj :DD

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#2353) Rive


Rive
veterán

Na, ma szaladom körbe a két címet, köszönet értük :R

Korongecset eszünkbe se jutott, hallottunk már róla sokat, riasztót. Ha meg picit csíkos, az nem baj :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2354) Sauvage válasza Rive (#2353) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nah ma kissé körbejártam a dolgot a porló vakolatod miatt. Van egy anyag, aminek a neve vakolaterősítő. Ez egy folyadék és teddivel lehet felvinni a falra. Olyan 1 cm-re ivódik be és köti meg a vakolatot. Persze csak a porlást. Valamelyest meállítja a kotyogást is. Ezután mehet rá a falfix, glett csiszolás, falfix és festhető.Szerintem így jó lesz a dolog. :K :K

Asztalos munkát vállalok.

(#2355) bbazsy


bbazsy
őstag

sziasztok

nem biztos, h pont ide a legjobb, de jobb helyet nem találtam neki:

új, üres lakásba kellene mindent beszereznem, viszonylag olcsón. itt most főleg a műszaki cikkekre gondolok: tv, mosógép, porszívó, vasaló, konyhai cikkek (vízforraló, szendvicssütő, etcetc(ez még alakul)).

butapest környékén van olyan bolt, ahol mindezt egyben, minőségben, de viszonylag olcsón(MM -nél olcsóbban...:U) megkapok, + esetleg házhozszállítás?

+
bútorboltok? szokásossal tisztában vagyok (ikea, kika, ...), de esetleg még hely, ahol körül tudnék nézni?

..

(#2356) Met válasza bbazsy (#2355) üzenetére


Met
Topikgazda

Műszaki cuccok megvételére sajnos már nincs túl sok lehetőség a multikon kívül :(
Elmész mindhez és megnézed mi akciós, nézelődhetsz még az olcsóbbat.hu szerű oldalakon esetleg a gyártó oldalán is néha van lehetőség vásárlásra és ha nem zavar kis szépséghiba akkor kereshetsz ilyen cuccokkal foglalkozó boltokat. A Bosnyák tér környékén van egy ilyen bolt a Nagy Lajos-on.

Ha nem zavar a használtság ténye akkor bútorból is lehet venni, (apróneten van külön kategória).
Van még az RS meg Sconto (de úgy hallottam a minősége hagy némi kívánni valót maga után) YISK vagy mi.
A material centerben van sok bútorbolt és talán a by way-ben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2357) Rive


Rive
veterán

Kész :) Nagyjából :(

Egy-két nap és rendezem a tapasztalatokat :R

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2358) Ariadne


Ariadne
őstag

Help, please!
Tudtok esetleg olyan csempe és/vagy szaniter szaküzletet, ahol széles választék van? Az Obi rohadt drága és nincs valami sokféle cucc, nagy csalódás.
Nagyon gyorsan, még a héten kell vennünk csempét meg járólapot konyhába, wcbe és fürdőszobába, meg kell mosdókagyló meg kád, sőt konyhai mosogató is. Meg csaptelepek ezerrel... Nekem ráadásul kicsit spec fali konyhai csaptelep kell pl., aminek mozgatható a kifolyórésze, de nem hagyományos egykaros, hanem egészen hosszú, és oldalt lapított karja van, legtöbbször orvosi csaptelepként hirdetik, és legtöbbször ááállatmód drága (kellett nekem ilyen hülyeséget kitalálni, hogy milyen praktikus alkarral nyitni-zárni, amíg a szmötyis/forró edény a kezemben van)...

Szóval please, help, ha valaki tud alkalmas üzletet... Frekventáltabb pesti helyek meg Zugló előnyben, mivel nincs autónk, majd csak a cucc elszállítását fogja egy ismerős elvégezni, de nézelődni bkvval kell mennünk.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2359) bLaCkDoGoNe válasza Ariadne (#2358) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Zalakerámia üzletház a Jászberényi úton megvolt már? Ha nem, lehet, hogy érdemes oda is ellátogatni. Igaz, hogy egy gyártótól, de sokféle burkolólap, csempe van, meg akad szaniter, csap, ilyesmi is; hátha leltek olyat, ami tetszik - mi találtunk, aztán megvettük a Bricostore-ban olcsóbban... :)

Csillaghegyen szintén van egy nagy fürdőszobaszalon, azt hiszem a neve Fried, elég széles választékkal, de olcsónak viszont nem mondanám.

Ahol mi még jártunk az Erős fürdőszoba szalon a Pesti úton, választék egész jó, viszont a kiszolgálással nekünk nagyon nem volt szerencsénk, így nem gondolok vissza rájuk jó szívvel - pedig csak egy WC-t és egy mosdót vettünk, de ehhez 4x(!) kellett elmenni oda (nekünk sincsen autónk, így pláne vicces volt mindig megszervezni a logisztikát).

Remélem valamelyik helyen találsz az elképzeléseidnek való dolgokat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2360) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#2359) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

...csak éppen fogalmazni nem tudok.
"elképzeléseidnek való dogokat" == "elképzeléseidnek megfelelő dolgokat".

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2361) Ariadne válasza bLaCkDoGoNe (#2359) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszi az ötleteket, megnézzük. :R

A Zalakerámia Happy Day halvány csíkos fehér csempéit pont kinéztem, nagyon szépek, és van hozzávaló padlólap is. Kár, hogy olyan nagyok, 20x40-es csempe meg 33x33-as padlólap hülyén mutatna egy pici fürdőben, ahol kb. 2x7 darab ilyen padlólap és a legnagyobb egybefüggő felületen is csak 4x8 darab csempe férne el... Pedig olyan szépek ezek a hosszúkás csempék. Érdekes, hogy régen csupa kicsi csempe meg padlólap volt, most meg szinte alig lehet kapni kis helységbe való 15-20 centiseket. Rajtunk kívül mindenkinek óriási fürdője meg konyhája van? :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2362) Met válasza Ariadne (#2358) üzenetére


Met
Topikgazda

Múlthéten voltunk a Bauhaus-ban, baromi sok csempe van, olcsó és drága is.
kb. 10x annyi mint az Obi-ban

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2363) bLaCkDoGoNe válasza Ariadne (#2361) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A mi fürdőnk és konyhánk is picike (fürdő: 1.55x1.55, konyha: 1.5x2.5), de szerintem nem mutat rosszul bennük a 30x30-as járólap ill. a 20x30-as csempe. Mi a Kapri bordó-bézs kombinációja mellett döntöttünk a fürdőben, a konyhába pedig világosszürke Montana került.

Annyi tanácsom lenne még, hogy ha valamit a Zalakerámiánál vesztek, amennyire módotok van rá, átvételkor nézzétek meg a csomagokat, mivel a targoncások nem nagyon bánnak kesztyűs kézzel velük, és elég gyakori az olyan doboz, amiben az alul vagy felül levő burkolólap törött. Ezt ott ki lehet cseréltetni, viszont ami valahol a doboz közepén tört össze, azt sajnos be kell nyelni.

Ha bontatlan doboznyi burkolólapotok marad, akkor a Zalakerámiában 30 napon belül visszaveszik és le lehet vásárolni az árát. Baumaxxban szintén 30 napig visszaveszik és visszafizetik az árát, az Obiban ez az idő 60 nap, a Bricostore-ban 100 nap. Érdemes esetleg ezzel is kalkulálni, és amit lehet, azt az ilyen helyeken megvenni.

(Nekünk a burkolás végén kb. 30 ezer forintnyi anyagunk maradt, ami nem esett volna jól, ha kárba megy, bár az is igaz, hogy kicsit lazábban kalkuláltuk a mennyiségeket, pont a pénzvisszafizetés miatt.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2364) Ariadne válasza Met (#2362) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszi, de ahogy nézem, sajnos csak Budakeszin meg Szigetszentmiklóson van áruházuk. Autó nélkül mindkettő túl messze van, amíg kijutnánk, addig meg tudunk nézni legalább két beljebb lévőt, és szorít az idő. :O

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2365) csemberlen válasza Ariadne (#2361) üzenetére


csemberlen
őstag

Az Orion, és a Zalakerámia között van egy másik jó üzlet ugyanazon az oldalon, nagy kék bejárati ajtó, sárga épület!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2366) TexT-BoY válasza Ariadne (#2364) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ha megmondod milyen csempe érdekel, akkor elmegyek és körülnézek . wifil..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2367) Ariadne válasza TexT-BoY (#2366) üzenetére


Ariadne
őstag

Még sajnos alig nézegettünk, szóval nem tudjuk megmondani, pontosan melyik a liebling, de köszönöm. :) Péntek-szombaton körülnézzük a helyeket, amiket írtatok, meg találtam egy Csempecentrum nevű helyet is, ami IV. kerület és net alapján van választék, szóval ennyiből remélem csak találunk. :)
Köszi a segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2368) TexT-BoY válasza Ariadne (#2367) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hm ha fogalmad sincs az a leg parásabb...

Hova kell? , nem olvastam vissza... Minden esetre az én konyhámba mozaikot tettünk, 33x33as táblaméretbe kapni, hátul meg olyan mintha rabichálón álna az egész. Pofon egyszerü volt felrakni, és látványos.:D Bár a Lila szinnel kicsit fura kontrasztot alkot a fekete/szürke/fehér mozaik:DDD.
Legalabb fogalmad van róla mit szeretnél? Netán fényképek amikre azt mondod hogy "na ilyet" szeretnék?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2369) #72042496 válasza #72042496 (#1502) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mostanra vált egészen konkréttá a falikar kérdése. Tudom, nem siettem el. :D

Közben sok tekintetben átgondoltam a dolgot, kisebb szobaátrendezés is történt, így egyszerűbb a konstrukció: egy 32" LCD TV-t szeretnék fix tartóra, illetőleg gipszkarton falra tenni. (A 40" TV + 60 centis erőkar helyett...)

Egy ilyen készülék hozzávetőlegesen 12 kiló, tartónak pedig ezt néztem ki. Látszik, hol vannak rajta a furatok. Kérdés, ezek közül melyek legyenek a rögzítési pontok. Én mindkét oldalon a két legszélsőt néztem ki. Kb. 3 centi lehet a fuatok között - így nem perforálódik a gipszkarton? Vagy kettő csavar is megfogja, esetleg tegyek be egy harmadikat középre? Mi legyen? :)

Ha tudtok ajánlani jobb tartót, az elől sem zárkózom el! Lényeg, hogy egyszerű legyen, olcsó, fix, s ~4 centire tartsa el a faltól a készüléket.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2370) #72042496 válasza #72042496 (#2369) üzenetére


#72042496
törölt tag

A linkelten kívül még ez a tartó, ami jó lehet, ennél a rögzítés is simán megoldható, négy vagy hat jó erős tiplivel.

Csak míg az előző esetben pusztán függ a TV a tartón, így szükség esetén valamennyire azért meg tudnám billenteni, ennél teljesen fix az egész, amitől tartok egy kicsit. Még sosem raktam kijelzőt a falra, ezért is kérdezlek Titeket, milyen megoldást javasoltok! :)

[ Szerkesztve ]

(#2371) Ariadne válasza TexT-BoY (#2368) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem igen, de a párommal kompromisszumot kell kötnünk. :D Azért van már elképzelés arról, mi tetszik nagyon és mi nagyon nem, szóval hétvégén eldől.
Mozaik lenne az álmom, de a burkolónk azt hiszem, sikítva menekülne, ha felvetnénk az ötletet, rémálom lehet a fugázása, olcsóbb normál megoldás jöhet most csak. De van azért elég nagy választék. Találtam most keresgélés közben egy-két érdekes dolgot, pl. nem lenne hülyeség parketta mintázatú csempét tenni a konyhába, mivel amúgyis egy parkettás előszobából nyílik, azzal félig egybenyitva, és amúgy is meleg színek lennének jók oda. Fürdőben meg olyan szépek ezek a fehér alapon halvány csíkos hatalmas lapok, csak ne lenne olyan pici a fürdő... Csempékkel fogok álmodni. :DDD

A csaptelepek iiiiszonyatosan magas árára meg csak most döbbentem rá. Azt hittem, hűdeburzsoá konyhai csaptelepet néztem ki, erre kiderül, hogy az a 34k-s Kludi nem is drága. :Y Bámészkodtam kicsit Ravak meg Kaldewei kádakat, hát majd egyszer jó lenne azt is. :) Kezdem megérteni, hogy kerülhet egy fürdő felújítása önmagában százezrekbe...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2372) TexT-BoY válasza Ariadne (#2371) üzenetére


TexT-BoY
addikt

csak tipp, de a bamuaxban és egyéb helyeken 2000Ft ez a táblás mozaik , és a fugázás sem több igazán, az a szaki aki ettöl elmenekül az bekaphatja a f@szt... A mi szakink kb 1óra alatt készítette el a konyhámat.

A fürdö meg hát igen egy kis lyukat sikerült nekem is kialakitani, 200.000bol már megis ált zalakerámia csempével, normális szaniterekkel és csaptelepekkel.

Most készül a szobám, csak a padló lesz vagy 110.000 pedig csak 30m2:(.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2373) tildy


tildy
nagyúr

No az albiban festés lesz, viszont ahogy hallom pár helyen pereg a festék. Tehát azt jól le kéne szedni stb.
Mifelénk otthon az összemosás dívik, de itt nem is tudom hány réteg lehet, hogy érdemes megcsinálni, hogy szép legyen?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2374) Met


Met
Topikgazda

Ha jól tudom a gipszkarton profilokat nem tanácsos flexelni mert elkezd rozsdásodni, fűrészelni lehet vagy azt se? only lemezvágó olló :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2375) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Elég régóta keresek már valakit egy mosógép bekötéséhez. Két éve költöztem ide Szegedre, és a mosógép azóta sincs bekötve, hanem mindíg ha mosni akarok, akkor egy hosszú csövön keresztül bevezetem a fürdőszobába és szétszerelem a zuhanyzót, ami nem egészen tökéletes megoldás, pláne, hogy lassan már kezd tönremenni a zuhanycsap menete...
Hívogattam én már fel pár szerelőt, de azt mondják ilyen kis piszlicsáré munkákkal nem foglalkoznak :F
A multkor lefényképeztem az egészet és elküldtem pár szerelő e-mail címére...Szerintetek válaszolt bárki is? :O
A képek itt vannak: [link]
Mint látható a vízóra után van pár "kanyar" a vezetékben. Ezek egyikébe gondoltam egy T-elosztót a másik végére pedig egy csapot amihez hozzá lehetne kötni a mosógépet. Ilyen elosztót már vettem, csapot is vehetek, csak be kellene kötni valakinek én viszont abszolút nem értek az ilyesmihez!
Ha valaki tudna rajtam segíteni, vagy neadjisten árajánlatot küldeni azt nagyon megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2376) csemberlen válasza regvoltrossz (#2375) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem csodálom, hogy nem ugrottak a szakik a melóra :DD
A vizórához nem tudsz hozzányulni a plomba miatt se., viszont a bojler hidegviz kiállásához már igen.(A sarokszelepet le kell venni oda lehet tenni a T idomot.) Abban kéne gondolkozni, szükéges tartozékok egy T idom, egy félcolos közcsavar, meg egy golyóscap.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2377) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Nekem inkább egy kérdésem lenne, de akár lehet belőle termékajánlás is.

Az a nagy problémám, hogy ahol alszom a szobában, penészes a sarok. Kb. 4 éve lett kifestve a szoba diszperzittel, s előtte végig legletteltük a falakat. A ház régi, sok a vályogtégla fal, de ha jól emlékszem, akkor pont ez a fal rendes téglából készült.
Hiába van szellőztetés, az a csúnya feketeség csak-csak nem tűnik el.
Külső szigetelés nincs.

Tudna valaki ajánlani valami jó módszert ennek a felszámolására? Esetleg van erre valami szer?

Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2378) csemberlen válasza Móci (#2377) üzenetére


csemberlen
őstag

Lehet az a "rendes" tégla rosszabb szigetelő mint a vályog.
Erőteljesebb fűtés segiteni szokott, esetleg ha radiátoros a fütés, akkor alá egy radiátor.
Minden más tüneti kezelés.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2379) Móci válasza csemberlen (#2378) üzenetére


Móci
addikt

Mondasz valamit a másik radiátorral... vagy talán a szigetelés lenne a legjobb megoldás?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2380) Met válasza regvoltrossz (#2375) üzenetére


Met
Topikgazda

Szépen elzárod a vizet, kitekered a bojler alatti csapot (a bemenőt ahol bemegy a víz, azt hiszem pirossal jelölik a kijövőt ahol jön a ki a melegvíz ) és elviszed a csapot a vizesboltba és elregéled mit szeretnél, veszel teflonszalagot, megkérdezed, hogy hogy kell összerakni hazamész és megcsinálod. Nagy baj nem lesz mert max csöpögni fog.:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2381) Rive válasza Móci (#2377) üzenetére


Rive
veterán

Szokásos gond :( Külsőleg úgy lehet segíteni, ha rendesen, vastagon (>7-8 centi) szigeteled a házat, hőhidak nélkül. Belsőleg úgy, hogy a sarkot hagyod levegőzni: nem tolsz túl közelre bútort, nem töröd meg semmivel a levegő természetes cirkulációját, nem csinálsz hideg légzsákokat.

Ezen túl rendszeres szellőztetéssel vagy párátlanítóval lehet csökkenteni a lakás páratartalmát. Esetleg lehet valamennyit variálni a fűtéssel is, de ez utóbbi trükkös dolog, van, ahol a hidegebb, van, ahol a melegebb lakás jön be. Mindenesetre a sarok hőmérsékletének közelebb kell esnie a lakáséhoz - de csak ez az egy biztos.

Ezen túl tünetileg lekenheted az egészet valami penészölővel: lehet effélét kapni barkács- és vegyszerboltokban egyaránt.

Vagy kenheted szimplán hipóval is, nekünk még leginkább az vált be.

Ui.: a penésznek tápot adó vizesedés persze jöhet külső forrásból is: be- vagy felázás: rossz lábazati vagy aljzati szigetelés, estébé. Ilyenkor komolyabb felújítás nélkül nem úszod meg.

Uiui.: Mondjuk szigetelni is csak úgy lehet/szabad, ha rendben a vízzárás...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2382) Móci válasza Rive (#2381) üzenetére


Móci
addikt

Kössz a jótanácsokat, megjegyzem őket. ;)
Nagy felújítás nemtudom lesz e, mivel idén a konyhára ment a pénz, jövőre fürdő lesz...

Elsőre megpróbálom a felületi kezelést, domestos van itthon. Ki is próbáltam, hát, kell dörzsölni rendesen, hogy fehér legyen...
Nektek is sokat kellett súrolni a hipóval, vagy egyből lehozta?
Lehet nézek majd valami speckós szert, még kiderül...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2383) Rive válasza Móci (#2382) üzenetére


Rive
veterán

Teljesen fehér nem lesz, sőt, később kicsit be is sárgul, meg csíkosodik - hipótól legalábbis ez történt - de cirka fél évig nem nő újra a penész.

A speckó szerekkel még annyira se mentünk, mint a hipóval. De lehet, hogy csak nem volt szerencsénk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2384) Móci válasza Rive (#2383) üzenetére


Móci
addikt

Ezt találtam, nemtudom van e vele tapasztalat: KATT!

Akkor felkapom a flakont, s megyek súrolni. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2385) Rive válasza Móci (#2384) üzenetére


Rive
veterán

Azt írja, hogy 'A készítményt más anyaggal tilos keverni, mert mérgezõ klór szabadulhat fel!'

Első blikkre azt mondanám, hogy ez lényegében maga is vagy sósav, vagy hipó .- no jó, esetleg csak klórmész :DD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2386) csemberlen válasza Móci (#2379) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezt nem mertem ajánlani első körben, az anyagiak miatt. De ha ráteszel 10 centit az tuti lesz.
Viszont a vályog problémás ebből a szempontból, az indexen van szaktopikja.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2387) Móci válasza csemberlen (#2386) üzenetére


Móci
addikt

Utánna is nézek, köszönöm a tippet!

Ez meg a konyha újítás közben, itt is jól látszik a kettősség, a polyvás vakolat...
KATT!
Aki szeretne szörnyülködni, tessék. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2388) Rive válasza Móci (#2387) üzenetére


Rive
veterán

Az, ha jól látom, nem vakolat, hanem tapasztás, ahogy vályognál kell...

A vályogos dolgoknak tényleg olvass utána, mert van néhány trükkje az anyagnak. Pl. nem igazán tűri a vakolatokat...

Ui.: Huh... tapasztás és vakolás egy falon, vegyesen :F

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2389) tildy válasza Rive (#2388) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért lehet rá csinálni, csak megfelelő háló meg ilyesmik kellenek.
Nekünk van ahol tapasztva vna, van ahol vakolva. Persze nem egy falon:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2390) Sauvage


Sauvage
csendes tag

Háááát elnézést az " eltünésemért" csak kissé sok volt ez a hét. Bazi sok munka esett be, majd minden nap késő este értem haza. :U
De a jövő hét már lazább lesz, csak egy munkám van. :K
Az is csak javítgatás, igaz abból van rengeteg a helyen. :W
Miért kell megvárni amíg annyi összejön, hogy egy hétig kell ott lennem????? Sosem fogom megérteni. Ami rossz, az csak tovább romlik........................

Asztalos munkát vállalok.

(#2391) Met


Met
Topikgazda

Vettem a gipszkarton illesztéshez szalagot és Rigips cuccot direkt ehhez. Azt írják a papírján, hogy csak szalaggal lehet használni. Mi történik ha azzal tüntetem el a csavarokat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2392) TexT-BoY válasza Met (#2391) üzenetére


TexT-BoY
addikt

gondolom ilyen üvegszálas cucc, amit rá kell glettelni a csavarra gipszel, az összefogja az egész cuccot és nem reped ki a csavarnál a gipsz. minden illesztésre ezt kell használni, legalábbis nálunk vagy 120folyométer fogyott ebböl a szallagbol.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2393) Met válasza TexT-BoY (#2392) üzenetére


Met
Topikgazda

azaz
de én csak a csavar fejét akarom eltüntetni szalag nélkül, arra nem lehet használni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2394) iday


iday
aktív tag

Hali.

Valaki tud ajánlani egy _megbizható_ szakembert a 17. kerületben aki rendesen megcsinálná az ablakok illesztését a falba.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#2395) csemberlen válasza iday (#2394) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez a munka mit takar?
Rögziteni kéne az ablakokat, vagy körbevakolni?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2396) csemberlen válasza Met (#2393) üzenetére


csemberlen
őstag

Mért kéne ahhoz a glettelő gipszen kivül bármi más??

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2397) Met válasza csemberlen (#2396) üzenetére


Met
Topikgazda

Rosszul kérdeztem úgy néz ki :U
Van 5 kiló Rigips porom a szalagos gletteléshez és van 2 kiló rendes glett anyagom a csavarokhoz, mivel nem hiszem, hogy máshoz el tudnám használni a Rigipset a közeljövőben az a kérdésem lényege, hogy le glettelhetem e azzal a csavarok nyomait is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2398) csemberlen válasza Met (#2397) üzenetére


csemberlen
őstag

A rigipsz gipsz arra lett kitalálva, azzal csináld.
Nem tudom mit értesz rendes glett anyagon

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2399) Met válasza csemberlen (#2398) üzenetére


Met
Topikgazda

A Rigips az direkt ilyen szalagos témához van, rá is van írva, hogy csak szalaggal lehet használni. Rigips Super a neve.
A rendes glettanyag meg egyszer glettanyag semmi spéci felhasználási terület.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2400) csemberlen válasza Met (#2399) üzenetére


csemberlen
őstag

innentől passz, én mostanában nem gletteltem, nem ismerem a pontos tipust.
Inkább akkor ne használd, ha az van ráirva. Viszont sima glettanyag meg lehet nem az igazi a csavarokra. Olyat kéne venni ami jó hozzá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.