Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) Integra válasza Met (#3348) üzenetére


Integra
titán

jut eszembe, talán a fabory-nál érdeklődj, hátha van nekik
www.fabory.hu

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3352) Met válasza Integra (#3349) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha szembe állsz a rendőrséggel akkor jobb oldalon a villamosmegállónál.
Régen mozi volt, amikor kicsi voltam ott néztem meg olyan klasszikusokat mint a Különben dühbejövünk, Aranyeső Yucában, Csillagok háborúja stb. :DD
Ejj, de régen volt :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3353) Integra válasza Met (#3352) üzenetére


Integra
titán

igen, az az épület lesz:)
mellette meg ott a teljesen felújított cukrászda, gyönyörű (meg jó drága) lett!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3354) Integra


Integra
titán

na egy picit hadd morogjak. (aesir: javítottam:D)

mit lehet tenni olyan szomszéd ellen akinek vegyes tüzelésű kazánja van fűtésre???
éget fát, meg minden mást..
és olyan elképesztő szúrós szagú égésterméke van, hogy nem tudok a házban ablakot nyitni mert erre fújja a szél..

lehet az ilyenek ellen bármit is tenni???
egyszerűen nem hajlandó a gázt bevezetni, minden házban van, agyrém..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3355) biker válasza Integra (#3354) üzenetére


biker
nagyúr

feljelentés... sajna mást nagyon nem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3356) Hasaggymeg válasza Integra (#3354) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mennyire szabályos az a kémény,ha a te ablakodon megy be a füst?! :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#3357) Integra válasza Hasaggymeg (#3356) üzenetére


Integra
titán

kertvárosban vagyok
és az utcáról nézve, a kéménye szabályosnak tűnik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3358) Met válasza Integra (#3357) üzenetére


Met
Topikgazda

A kertváros az ilyen, ősszel az avart égetik többnyire, télen a fűtés miatt van füstszag.

Ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni...max. nem nyitod ki azt az ablakot.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3359) Integra válasza Met (#3358) üzenetére


Integra
titán

elégetnek ezek mindent ami az útjukba kerül, írtják az erdőt, csak nehogy gázt kelljen bevezetni:(
és azért bosszantó ez különösen, mert a pali amúgy egy ügyes asztalos vagy mi a szösz, de inkább munkanélkülin tengeti a napjait, mert az neki így is jó..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3360) Geller72


Geller72
veterán

Elnézést kérek mindenkitől azért, amit most fogok írni, legyen ez az én véleményem a dologról, tessék nem megkövezni.

-Szóval, szerintem otthoni építkezésre, saját részre 800W-os ipari gépnél nagyobbat venni ökörség. Éspedig azért, mert az ennél nagyobbak nagyságrendekkel drágábbak. Több ipari géptípust is forgalmazunk. Ne haragudjatok, de a Dewaltot én már nem tartom akkora márkának. A black & d. egy kuka, gagyi szar lett. A zöld bosch otthonra bőven elég. A kéket nem lehet megfizetni sztem normal usernek. Kress gépeket is forgalmazunk, ár/értékben sztem a legjobbak. Nem kínában gyártják, nem ott rakják össze. Német-Svájci. A Makitát is már kínában pakolják..sajnos. Ha vki gépet vesz, nagyon nézze meg., hogy ne csak furni/ütvefúrni tudjon, hanem tudjon CSAK vésni is. És itt jönnek a képbe az állómotoros gépek. A többségük tud csak vésni, a fekvőmotorosaknál ritkább. Akinek nagyobb gép kell, annak valószínűleg nem hetekig kell, hanem max egy adott munkára, arra meg sokkal jobb, olcsóbb kölcsönözni, mint venni egy 150.000-es gépet, amit soha többet nem fog használni. Marhaságnak tartanám. Szal egy 800W-os állómotoros Kress nálunk kb 50k..egy nagy gép 160-250k-ig van..lehet számolni. Egy sds-plus-os gépbe is lehet nagy szárat pakolni, igen kevés ember van sztem, aki 24-es szárnál nagyobbat használ fúrásra, vagy ha igen, arra is van spec cucc...
Üdv:
Geller

(#3361) Geller72 válasza Integra (#3359) üzenetére


Geller72
veterán

Ne haragudj, de nem értek egyet. A gáz égéstermék is tud kiba' büdös lenni, de nem ez a lényeg. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy mivel fűt. Lehet, hogy egy bazi nagy lakásra nincs pénze havi 30k-s gázszámlára, viszont van ismerettsége, vagy egyéb lehetősége olcsón fát szerezni. Én sem vezetem be a gázt a mostani lakásomba, pedig ebben dolgozom, de amíg egy köbméter fát össze tudok birizgálni az erdőről annyiért, mint a tüzépen egy mázsa, addig nem is lesz gázom. És miattam nem fognak több fát kivágni, mer mi csak az úgynevezett ágfát szedjük össze, amit ha nem tennénk, eltüzelnének a helyszínen.
Üdv:
Geller

(#3362) Integra válasza Geller72 (#3360) üzenetére


Integra
titán

köszi az infot, valami ilyesmi mellett döntöttünk mi is, pont ilyen dolgok miatt amiket te is leírsz. home user állómotoros 3.5 J-s fúrókalapács, tud csak vésni is, de dewalt lesz, már meglett rendelve, mint megtudtam:) pici és kompakt gép.
amennyit mi használjuk, kétlem hogy bármi baja lenne, nem fog minden nap cementporban tocsogni, amúgy is nagyon vigyázunk minden cuccra. a dewalt körfűrészt soha nem használtuk, 4 éve áll a garázsban, csak hogy ha egyszer kell..
meg lesz mellé még egy másik hagyományos dewalt fúrógép is. van most náluk becserélős akció, a régi b&d-t vigyék. a zöld boscht meg megnézetem, lehet, hogy szénkefe gondos, mikor megy, "villámlik" belül.. ha van értelme és ésszerű áron csinálják, akkor megjavíttatom.
szóval a mi igényeinknek megfog felelni azt hiszem. valamelyik innen
ha pedig gari időn túl tönkremegy, akkor egye fene, lesz másik helyette. nem kizárható ez sem. és ha házépítéshez kevés lenne, hát majd kerítünk egy disznó darabot játszani:)
vagy veszünk tőled:D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3363) Integra válasza Geller72 (#3361) üzenetére


Integra
titán

az sem járja, hogy az ember nem kap levegőt..
tüzeljen amivel akar, de oldja meg, hogy nekem ne kaparjon a torkom.
szerintem ez érthető.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3364) Geller72 válasza Integra (#3362) üzenetére


Geller72
veterán

A szénkefe csere elvileg nem nagy kess..még nagy gépnél is kb 2-3k volt..más kérdés, hogy komolyabb géphez alapból adnak egy garnitúrát..:D.

Fúrási telj. betonban teli fúróval (átmérő mm) 26
Fúrási teljesítmény acélban (átmérő, mm) 13
Fúrási teljesítmény fában, átmérő (mm) 40.0
Fúrási teljesítmény falban, üreges fúró (mm) 68
Fúrási teljesítmény könnyűfémben, átmérő (mm) 16
Gyorscsatlakozós hálózati kábel (hossz, m) 4
Súly (kg) 2.9
Ütési energia (Joule) 3.2

..mondom, 2.9 kg..:DD.

[ Szerkesztve ]

(#3365) Integra válasza Geller72 (#3364) üzenetére


Integra
titán

meglátom. ez azért már nem mai darab, most keresnem kell egy márkaszervízt, aztán időt találni elvinni:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3366) csemberlen válasza Geller72 (#3364) üzenetére


csemberlen
őstag

ez nem tud vésni ugye?!
mennyibe kerül?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3367) Ariadne válasza biker (#3305) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem vaslaposról van szó, normál kerámiáról. Volt szerencsém egyedülálló nő ismerősöm speciális súrolószerrel kényeztetett kerámialaposát használni egy ideig, és hát az Integra által is említett homályos ronda foltok bizony ott voltak. Fujj. No meg ott paráztam mellette, hogy mi van, ha kifut valami, szedhetjük szét a konyhaszekrényt... Spec edényeket nem fogok a tűzhely miatt venni, az is biztos. Számolni pedig nem számolok, mert ez a része nem érdekel, nekem egyszerű gyakorlati háziasszonyi tapasztalatom volt, hogy az a kerámialapos iszonyú lassú az eddig használt gázosokhoz képest. Egyedülálló vagy ritkán főző embernek lehet, hogy jó, aki a heti egyszeri főzés után azonnal végigsúrolózza, de gyakran használva meg gyors esti vacsifőzéshez felejtős. :U Egyszerűen minden tulajdonságát és az én tapasztalatomat figyelembe véve számomra nem praktikus. :)

Tésztához egyébként ha sietek, vízforralóban szoktam "előforralni". Feltételezem nem energiatakarékos, de nagyon gyors megoldás. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3368) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A kérdésem annyi lenne, hogy laminált padló esetében elegendő a 6mm-es vagy kell a 7, esetleg 8-as?

(Alattunk a padló nagyon vastag és rajta van egy padlószőnyeg.)

Stabilitás szempontjából melyik lenne a legjobb választás? Tapasztalatok?

(#3369) csemberlen válasza juliabrilke (#3368) üzenetére


csemberlen
őstag

Én úgy tudom, hogy padlószönyegre ellenjavalt a laminált.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3370) juliabrilke válasza csemberlen (#3369) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igazából már nem egy helyen láttam ezt a megoldást és megfelelőnek tartottam a használatát. (nem szakember rakta le pedig)

Azt tudom, hogy alátétfóliát kellene használni, de padlószőnyeget nem akarom felszedni és kidobni/eladni.

(#3371) Ariadne válasza juliabrilke (#3370) üzenetére


Ariadne
őstag

Pedig mi minden ocsmányságot lehet találni egy padlószőnyeg alatt, mmmm, láttam egyszer felszedést... Ha van bármilyen allergiás a lakók között, akkor tényleg jobb lenne felszedni, egy merő porgyűjtemény egy ilyen szőnyeg... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3372) Integra válasza Ariadne (#3371) üzenetére


Integra
titán

láttam valami eksönt a teka-nál, 2+2 év gari beépíthető motyóikra.
vajon az elszívó is ide tartozik?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3373) juliabrilke válasza Ariadne (#3371) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha nincs alatta tengerimalac, akkor probléma egy szál se. :DDD

Igen, mondjuk mondasz valamit... :U

(#3374) Ariadne válasza Integra (#3372) üzenetére


Ariadne
őstag

Jesszus, tényleg, vissza kell küldenem, ma is elfelejtettem feladni a borítékot! :((( Okt. 31-ig tart, ha jól emlékszem, de honlapon fent van. Szerintem hívd fel az Ilka utcai szervizeseket, azok megmondják.

Egy dolog mondjuk csalódás volt, egy gázfőzőlap plusz elektromos sütő üzembehelyezése valami 12k-ba fáj. Nem tudom, más márkáknál is ilyen drága, de mocskos rablásnak érzem. :U

mod: Juliabrilke: Hát, ha nem szeded fel, sosem tudod meg, van-e malac vagy nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3375) Met válasza juliabrilke (#3368) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt nézd, hogy a kopó felület milyen vastag.
Lehet padlószőnyegre rakni, akkor nem nagyon kell alá a fólia. Értelem szerűen ne legyen nedves a szőnyeg alatta ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3376) biker válasza Ariadne (#3367) üzenetére


biker
nagyúr

Megmértem, majd megmutatom, van film róla, 5mp alatt izzik be a lap. ez pont 5mp-el több csak, mint a gáz :)

A kifutás, igen, az gáz. Mert a gumi megfogja, de pl egy jó olajos genyát kiszedni onnan, az fincsi...
És igen, kompromisszum kell, edény, takarítás, stb, de ugyanez kell a gázhoz is. azt is le kell takarítani főzés után, mert ronda...

Ízlések és pofonok :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3377) biker válasza Ariadne (#3374) üzenetére


biker
nagyúr

mocskos rablás :( 4 vezeték, 5 perc.
Szomszéd tűzhelyét 5-ért akarták bekötni, mondtam, bekötöm egy sörért, többit tegye el :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3378) Geller72 válasza biker (#3377) üzenetére


Geller72
veterán

Ez mind szép és jó, de a garancia ugrott, azt remélem tudod. A garancia nem a vásárlás időpontjától számít, hanem a beüzemelés időpontjától. A garancialevelet nem csak az eladónak kell lepecsételni, hanem a beüzemelőnek is, mert csak akkor van gar. A beüzemelés díjával a gyártó bizonyosodik meg arról, hogy szakszerű volt, ellenkező esetben ha vmi baja lesz, mehetsz a sóhivatalba. Tetszik, nem tetszik, ezt meg kell fizetni, mert gondolom, te is néznél, ha a garanciaidőn belüli szervizért bemondanának neked egy nem éppen kellemes összeget. Általában aki beüzemeli, az fog kijönni a garos szervizért is. Ezt fizeted meg. Ez a te érdeked is. A mai tűzhelyek közül jónéhány nem megy el a gar idő végéig.

Üdv:
Geller

(#3379) Geller72 válasza csemberlen (#3366) üzenetére


Geller72
veterán

De tud csak vésni is. Kuplungos és pneumatikus. Ipari gép, két év garral. Kb 52-56k körül mozog.

(#3380) Integra válasza Geller72 (#3378) üzenetére


Integra
titán

ami 2 év? 3?
milyen bíztató egy 60-100ezer ft-os készülék esetén.. :DDD :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3381) biker válasza Geller72 (#3378) üzenetére


biker
nagyúr

Aláírtam neki. :)

Ez a beüzemelősdi mondjuk mosógépnél ok, de tűzhelynél, mivel mozgó alkatrész nincs, elég lehúzás.

Hál istennek a törvények nem kötik ki, hogy kivel kell beüzemeltetni, tehát ha én, épületvillamossági szerelő, EBF felülvizsgáló bizonyítvánnyal rendelkező ember kötöm be, akkor KÖTELES elfogadni, mint hivatalos beüzemelést akkor is, ha velem külön nem szerződött le, mivel ami egyedül kötelező, hogy mint hőfejlesztő készülék, legyen biztos a bekötés.
Amikor kikötik, hogy XY szerviz kell bekösse, akkor követnek Ők el törvénysértést.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3382) Integra válasza biker (#3381) üzenetére


Integra
titán

mosógépnél????? na neeeeeeee... :)
én kihozattam, kicsomagoltam, összeraktam, azóta is megy. nem tudom mit kell rajta beüzemelni.
bár aztán eszembe jut mr. burns.... :DD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3383) biker válasza Integra (#3382) üzenetére


biker
nagyúr

Mondjuk ki kell venni a dobrögzítőket, ellenőrízni a vízbekötést, kivenni a vakdugót a lefolyó csőből (lásd kollégát :) )
Esetleg ha nagyon lelkes a bekötő, amit kurvára nem csinálnak meg soha, egy földelési ellenállás ellenőrzés nem árt.

Azonban a bekötő emberek 98%-a ezt kihagyja, és 70%-uk még azt sem ellenőrzi, hogy a fürdőben lévő mosógép esetén ott van-e az áram-védőrelé, lehetőleg nem 300mA-es építkezési :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3384) kételkedem válasza juliabrilke (#3373) üzenetére


kételkedem
addikt

Én a padlószőnyegre raktam a 6mm-es lapot. Sajnos ott ahol állandóan járunk, egy idő után "süppedős" lett. Ezt úgy oldottam meg, hogy raktam alátétfóliát és lefektettem az új padlót :C
Igazi szendvics szerkezet a padlónk! Csak az a baj, ha ez sokáig így megy, csak laposkúszásban tudunk majd bemenni a szobába :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3385) Geller72 válasza biker (#3381) üzenetére


Geller72
veterán

Ha jogosult vagy beüzemelésre, akkor ok. De gondolom, te sem csinálod meg mindenkinek egy sörért. Akkor meg innentől számítva mindegy, miről beszélünk. Mindketten tudjuk, hogy ez miért lett kitalálva. Gázkészülékeknél vannak specifikusan megállapított beüzemelők. Tehát pl akinek nincs jogosultsága X kazánt beüzemelni, csak Y-t, az nem is teheti meg. Egy elektromos tűzhelynél is vannak kritériumok, de a gázzal jobban kell vigyázni. Nem mind1, hogy a szomszéd Józsibácsi mata kotta részegen egy teflonszalaggal beüzemeli neked a tűzhelyet, vagy egy arra jogosult személy végzi. A Józskabácsit nem tudod felelősségre vonni, ha baj van, mert egyrészt kiröhög és letagadja, másrészt, ha kiderül, hogy ő csinálta neked, a biztosító sem fog szóba állni veled, plusz becsuknak.
Üdv:
Geller

(#3386) biker válasza Integra (#3380) üzenetére


biker
nagyúr

a mi (szar) kerámia lapunk 5. éves, és hibátlan, persze a vezérlés házi, egy külön mese, de az is jó

Ellenben a zanussi mosógép már nem annyira, 10éves, ebből 2-őt nem ment albérlet miatt, egy dobcsapágy már ugrott szimeringgel együtt, most a lefolyócső ereszt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3387) biker válasza Geller72 (#3385) üzenetére


biker
nagyúr

Két dolgot válassz szét, kérlek.

1: gázról nem beszéltünk, csak villanyról. Gázkazánt én is évente "karbantarttatom", ami kb semmi, mégis 6500Ft, de legalább lesz ki kifizesse a lakást ha leég. Itt valóban vannak "beüzemelő emberek"

2: mint mondtam, nem névtelenül végeztem el a beüzemelést

3: idegennek pénzért sem csinálom, hogy ne szóljon be, hogy 5 percért ennyi pénz?

4: olyan, hogy "Beüzemelési jogosultság" egy megfoghatatlan valami elektromos berendezéseknél. Egyedül új fogyasztói csatlakozás hálozatra kötése követeli meg a kiegészítő képzést, de ez mért és méretlen fővezeték kiépítésre igaz, nem egyedi fogyasztókra. Az EBF képesítés meg annál többre jogosít fel, mint bekötni egy tűzhelyet, nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3388) Met válasza Geller72 (#3385) üzenetére


Met
Topikgazda

1. Miért nem szeretik a teflonszallagot a szerelők?

2. Miért süt az elektromos légkeveréses sütő jobb eleje kevésbé?

3. Beüzemelés: 1 éve volt berakva a Junkers átfolyós vízmelegítő, kijött az ember karbantartani, a gari miatt, azt mondta, hogy elég 1,5 évente. Jó de ilyenkor mi lesz a garival?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3389) biker válasza Met (#3388) üzenetére


biker
nagyúr

1: passz, nálunk is a gázt kenderezték, ráhagytam, de amikor az 5 rétegű fűtéscső kötőelemét kezdte kenderezni, akkor adtam neki teflont, és mondtam, hogy meg ne lássam.

2: rossz a keringés, amit okozhat rossz rakodás a sütőtérben, de akár konstrukciós hiba is lehet.

3: ha gáz, akkor nem árt, ha villany, akkor kérdés, milyen? vízkő ellen van benne anód, vagy sem? ha van, és elektromos, nem bántanám. Ha nincs, vagy gáz, kell.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3390) Met válasza biker (#3389) üzenetére


Met
Topikgazda

Gázos...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3391) adalbert1 válasza Integra (#3382) üzenetére


adalbert1
veterán

Mi ebből a tanulság? Hiába nézel meg valamit 15-szőr, attól még ugyanúgy elnézheted, vagy valamelyik részlet elkerülheti a figyelmedet... :DDD

(#3392) Integra válasza adalbert1 (#3391) üzenetére


Integra
titán

basszus, azóta is ezen röhögök:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3393) adalbert1 válasza Integra (#3392) üzenetére


adalbert1
veterán

Én meg azóta is 100% handicap-pel indulok itt a topicban. :D

(#3394) biker válasza Integra (#3392) üzenetére


biker
nagyúr

utaztam én már 400km-t csak azért, hogy a leállt gépsoron khúzzam a benyomott vészgombot, szóval........

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3395) Integra válasza adalbert1 (#3393) üzenetére


Integra
titán

látod, ha lenne melletted egy smithers.... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3396) Integra válasza biker (#3394) üzenetére


Integra
titán

najóvan, bevallom, hogy az első saját kapcsolós számítógép tápomnál, mikor elfelejtettem, hogy ott van hátul egy kapcsoló rajta, nem kicsit szentségeltem, mire rájöttem... :DDD
szerencsére nem vittem vissza, hogy szar:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3397) adalbert1 válasza Integra (#3395) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor meg se kellene mozdulnom, csak osztogatni a parancsokat. ;] :))
Meg akkor lenne valaki aki legalább elméletben penge lenne.

#3396 : én se vittem vissza, csak kihívtam a szervízt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3398) Ariadne válasza biker (#3387) üzenetére


Ariadne
őstag

Én gázról beszéltem, gázfőzőlap meg elektromos sütő. De hasonló tarifával dolgoznak full elektromosnál is, és pláne mivel a kötelező egy évnél jóval többet vállalnak, jelesül most 4 évet(!), ezért előírhatják. Rablás, de majd ha neadjisten 3,5 év múlva szükségem lesz a szerviz szolgáltatásaira, akkor keményen kinyomom belőlük az ingyen szerelést. :U

Valahol van egy jogszabály, jó mélyen elrejtve, amiben felsorolják, mit kötelező üzembehelyeztetni biztonsági okokból, feltételezem az is benne van, kivel. Mosógép kötelező üzembehelyeztetésről még nem hallottam, garipapírt is full pecsétesen adták, dobrögzítőt meg a többit meg tudtuk magunktól is. :)

Annyiban igazad van viszont, hogy elvileg az egy év kötelező jótálláshoz nem írhatná elő, hogy csak és kifejezetten azzal az egy márkaszervizzel helyeztesd üzembe, hanem az lenne a normális, hogy aki x minősítéssel rendelkezik, az üzembe helyezheti. Persze ezt ma is meg lehet tenni, csak aztán lehet hadakozni a szervizzel, és bizonyítani, hogy az üzembehelyezés megfelelő volt, ettől független oka van a hibának... Autó garanciaidő alatti szakszervizes szereltetése, átvizsgáltatása dettó ez a helyzet.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3399) biker válasza Ariadne (#3398) üzenetére


biker
nagyúr

A gáz elkerülte figyelmemet.

A kötelező szerviz kicsit más, azt tegye olyan ember, aki erre szakosodott, és tudja, mi hova szeret lerakodni.

És a kötekedés részét ismerem. Vittem már vissza autórádiót, ahol azzal kezdték, hogy beüzemelés?
hát volt egy kisebb vitánk, de mikor 20perc alatt 5ször jöttek rá, hogy hülyék a témához, feladták :)
Sajnos ez egy kibúvási pont itthon a kereskedőnek, hogy mit tudjon még kitalálni, hogy nem garanciális.

Pl szomszéd biciklijének váza kettétört, erre a beüzemelésen lovagoltak. Nos, mi köze a kettőnek egymáshoz?
Ugyanígy, ha a tűzhely tányérja tönkremegy, annak sincs köze a helyes beüzemeléshez, csak egy jó kibúvó.
Ellenben ha a gázkazán azért áll le, mert eltömődött kosszal, akkor az valós nemgaros indok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3400) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy hét és átvehetjük az új lakást! :C

A kérdésem az lenne, hogy fűrészporos tapéta van jó pár helyen. Eltávolítása mivel a leggyorsabb?

Én egyedül a hidegvizes módszert ismerem, de ha van valakinek jó ötlete, akkor azt köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.